Hipokryzja medialnego funkcjonariusza

Czy Salon24 żyje z blogerów informujących o kowidowym przekręcie? Nie! Administracja tego portalu robi wszystko, by nam ograniczyć zasięgi, by to do nikogo nie dotarło.

       Pan Sławomir Jastrzębowski, właściciel Salonu24, żali się w notce: Paryż wart szczepionki?, że go władze oszukały. Oburza się, że w kwestii szczepionek propaganda rządu jest kłamliwa. Na własnej skórze doświadczył szkód, jakie powoduje manipulacyjna narracja mediów głównego nurtu. Myślał, że jak się zaszczepi i dostanie paszport kowidowy, to przez rok będzie miał swobodę podróżowania po Europie i korzystania z wszelkich publicznych dóbr, atrakcji i lokali. Tej swobody rządy odmawiają wielu innym obywatelom. Niestety okazało się to fikcją i nie zadziałało – jego paszport został unieważniony na skutek arbitralnej decyzji rządu Francji. Zmusiło to pana Jastrzębowskiego do oszukiwania władz i łamania prawa, by móc w pełni wykorzystać urlop, by korzystać z restauracji i muzeów w Paryżu – a to grozi wysokimi mandatami. I ma za to słuszne pretensje.

       Niezła hipokryzja, nieprawdaż? Niektórzy się oburzają na to, że inni szydzą z pana Jastrzębowskiego za jego hipokryzję, oburzają się na prześmiewczą krytykę jego przygody. No ale przecież pan Jastrzębowski jest tylko drobną ofiarą oszustwa, jego szkoda jest mała, a tymczasem sam czynnie działa, by to oszustwo wspierać, co czyni wielokroć więcej szkód! Kto sieje wiatr, ten zbiera burze – nawet gdy to na początku tylko mała mżawka. On ma słuszne pretensje, ale powinien je kierować do samego siebie! On jest właściciela portalu internetowego, który aktywnie promuje wszelkie kowidowe kłamstwa rządu, wszelkie manipulacje statystykami oraz oszustwa ministrów i doradców rządu. Na swoim portalu internetowym skutecznie ogranicza zasięgi tych, którzy o oszustwie informują. Wolno z takiego nie tylko szydzić, ale należy też życzyć mu, by jeszcze wielokrotnie doznał na własnej skórze szkód, jakie czyni to oszustwo przez niego wspierane.

       Drobny przykład. Napisałem w zeszłym roku notkę i opublikowałem ją między innymi na moim blogu na Salonie24. W notce tej informuję o wielu badaniach naukowych wskazujących zbędność i szkodliwość polityki pandemicznej rządu: Polityczne przeziębienie – nie ma w niej żadnych wulgaryzmów, żadnych kontrowersji, są po prostu odnośniki do badań naukowych, skrót wniosków z tych badań i moja opinia co z tego wszystkiego wynika. Ta notka nie została otagowana przez moderatorów pana Jastrzębowskiego, co oznacza, że nie może zostać odnaleziona na żadnej promowanej stronie Salonu24. A zatem portal ten odcina się od treści tej notki. Portal nie chce rzetelnie informować o wynikach naukowych badań. Gdyby pan Jastrzębowski przeczytał te informacji, to może zrozumiałby, że nie należy wierzyć propagandzie, w której sam uczestniczy, bo jej przekaz jest po prostu niezgodny z nauką. No ale pewnie jej nie czytał, bo Salon24 jest zawalony treściami, które przez niego wynajęci wyrobnicy żmudnie kopiują z innych portali głównego nurtu. Treściami, które są tworzone przez marketingowców powielających przekaz niepoparty żadnymi solidnymi badaniami naukowymi. Nigdy pracownicy Salonu24 kopiując oficjalną propagandę, nie wspierają tego odnośnikami do badań.

       Dziennikarzowi można by to jeszcze wybaczyć, bo dziennikarze są w stanie sprzedać się za dowolne pieniądze i w zamian kłamać, oszukiwać i manipulować – na tym polega ich zawód. Ale tak pisze właściciel portalu, który ogranicza zasięgi uczciwych informacji i promuje informacje zmanipulowane! Przecież on ma portal informacyjny, on na informacji zarabia! Przez niego wynajęci ludzie promują nieuczciwe informacje - za to im płaci - a sam dla siebie domaga się uczciwych danych? Przecież jemu nikt za kłamanie nie płaci, to on płaci innym za manipulowanie informacją, za przekłamywanie jej, za trzymanie się narracji rządu. To ta narracja jest winna temu, że w Polsce w poprzednim roku umarło setki tysięcy ludzi ponad średnią z wielu poprzednich lat.

       Pan Jastrzębowski sam siebie oszukał, od siebie się domaga rzetelnych informacji, na siebie się oburza, że tworzy kłamliwy przekaz - to po co nam to pisze? Niech sobie sam o tym pomyśli, a potem sam siebie po pysku wytrzepie.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

Tagi: gps65, media, oszustwa, propaganda, dziennikarze, kłamliwa narracja, hipokryzja, kowidowy przekręt

GPS

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4

liczba ocen: 12

 • Zaskoczyles mnie

  GPS zaskoczyles mnie rozsadnym artykulem. W przeszlosci wielokrotnie krytycznie czytalem Twoje komentarze, lub je po prostu omijalem. Czesto mialem wrazenie, ze jestes zwyklym pieniaczem. Jesli napisales ten artykul tylko jako personalna rozgrywke z p. Jastrzebowskim to rozczarowales mnie.

  • Zaskoczyles mnie#Nambucca

   A konkretnie co nierozsądnego kiedyś napisałem?

   • Zaskoczyles mnie#Nambucca#GPS

    Bede mial czas na emeryturze, wtedy napisze wiecej. Chetnie podyskutuje.

    • Zaskoczyles mnie#Nambucca#GPS#Nambucca

     Póki nie jest się gotowym do uzasadnienia, to robienie komuś wyrzutów jest niegrzeczne.

 • To wszystko zależy kogo dotyczy

  Po dwóch pozytywnych testach kwarantanna Kurskiego trwała 40 godzin. Pierwszy przypadek na świecie, by tak szybko pokonać ten wirus.
  https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art19251811-nie-jeden-a-dwa-pozytywne-testy-kurskiego-w-izolacji-zamiast-10-dni-byl-40-godzin

 • moje konto

  na salon24 zablokowali za moje wpisy
  więc znaleźć wolność w sieci w dzisiejszych czasach to jak szukanie igły w stogu siana
  Dobrze że mamy Igiełkę w postaci NEONA :)
  Pozdr,

  • moje konto#PolskaWLiczbach

   //znaleźć wolność w sieci //
   Sam ją sobie zorganizuj ,
   opracuj własną stronę i będziesz mógł
   sobie publikować co tylko zechcesz
   Właściciele portali mają pełne prawo
   do cenzury i blokowania wszystkiego
   z czym się nie zgadzają albo uważają za szkodliwe

   • moje konto#PolskaWLiczbach#puuuq

    „Sam ją sobie zorganizuj ,
    opracuj własną stronę i będziesz mógł
    sobie publikować co tylko zechcesz
    Właściciele portali mają pełne prawo
    do cenzury i blokowania wszystkiego
    z czym się nie zgadzają albo uważają za szkodliwe””
    ---------------------------------------------------
    Prymitywne ma Pan spojrzenie na wolność w sieci.
    Na scenie publicznej jest coś takiego jak odpowiedzialność za słowo, i nad tą odpowiedzialnością wisi kilka paragrafów.
    Pan się z czymś może zgadzać lub nie, ale to nie daje jeszcze nikomu prawo do ograniczenia wolności słowa z powodu odmiennego zdania od Pana.
    Jeśli ktoś się decyduje na prowadzenie forum publicznego, to wiążą się z tym obowiązki.

    • moje konto#PolskaWLiczbach#puuuq#StanW

     //Jeśli ktoś się decyduje na prowadzenie forum publicznego, to wiążą się z tym obowiązki. //
     Aha , i dlatego taki właściciel , musi się pogodzić
     nawet z najbardziej prymitywną i wulgarną krytyką
     To tak samo jakby właściciel restauracji
     nie reagował w sytuacji gdy goście
     srali by mu na stołach

  • moje konto#PolskaWLiczbach

   Neon24 pozwala na prawie wszystko, ale to też jest wada, bo przez to dominują tu denialiści - co skutkuje tym, że poważni ludzie unikają portalu. Oczywiście nie jestem zwolennikiem cenzury i usuwania denialistów, ale wrzucanie ich do lochu, zamiast promowanie na stronie głównej, byłoby jak najbardziej wskazane.

   • moje konto#PolskaWLiczbach#GPS

    /poważni ludzie unikają portalu.//
    kto to są ci "poważni ludzie " ?
    bo chyba nie masz na myśli
    znanych i nawet popularnych polityków
    czy publicystów , którzy na "twiterze"
    niemal w każdej sprawie formułują
    dopieszczone opinie tylko po to by zademonstrować
    swoją "oryginalność " bo merytorycznych walorów
    jest w tym niewiele albo nawet wcale

   • moje konto#PolskaWLiczbach#GPS

    ''Neon24 pozwala na prawie wszystko, ale to też jest wada, bo przez to dominują tu denialiści - co skutkuje tym, że poważni ludzie unikają portalu.''

    Ha ha Wedlug GPS powazni ludzie unikaja portalu tzn ze sam jest niepowaznym czlowiekiem bedac bardzo aktywny na Neonie.

    • moje konto#PolskaWLiczbach#GPS#Nambucca

     Piszę o czytelnikach, których notki blogowe miałyby przyciągać. Denialiści tu dominują, co znaczy, że poważni czytelnicy ten portal omijają i ten margines rzetelnych, zgodnych z badaniami naukowymi notek, które się tu jednak pojawiają, nie może się przebić z lepszymi zasięgami.

 • GPS

  Spodziewałem się tego tekstu na S24. Jastrzębowski nie chciał go widzieć, czy do wk***u doprowadził go przekaz? Bo nawet w piwnicy nie znalazłem.
  Tym razem to Kalemu ukraść krowa, a co to to nie może być dobra uczynek... :)

  • GPS#Maur

   Ten tekst jest na Salonie24, tylko jest nieotagowany, więc nie da się do niego przejść, wychodząc ze strony głównej. Ale jak się wejdzie na mój blog, to łatwo go odnaleźć. Również łatwo w Googlu wyszukać tak jak wszystko.

 • Zgadza się

  Na tej scenie napisałem kilkaset notek uświadamiających i opierających się na niezależnych źródłach uniwersyteckich i badawczych. Przetłumaczyłem wyniki konferencji patologów i nawet badania producenta szczepionek. Cały czas jestem na tej scenie arogancko blokowany i marginalizowany.
  Za czasów Janke byłem od czasu do czasu dopuszczony i otagowany, ale za czasów Jastrzębskiego nastąpiło zaostrzenie cenzury i totalna blokada informacji.
  Jastrzębski blokuje szczególnie arogancko wiedzę mogącą ratować zdrowie i życie, na co należy spojrzeć bardzo krytycznie, ponieważ tym samym bierze współudział w tej hucpie.

  • Zgadza się#StanW

   Zgadzam się z tym, że Twoje notki są bardzo merytoryczne i naukowo uzasadnione. Nie udało mi się nigdy przyłapać Cię na denializmie. A na Salonie24 jesteś ukryty, bo wszystko, co publikujesz, jest niezgodne z narracją rządu. Może czasem pisz na inne tematy, to Cię odblokują.

 • GPS

  W styczniu 2021 roku popełniłem tekst pt. "Ja się nie zaszczepię, ale to decyzja każdego z nas!". (https://krzysztofjaw.blogspot.com/2021/01/ja-sie-nie-zaszczepie-ale-to-decyzja.html).

  Po roku czasu nie zmieniłem zdania a moje wątpliwości tylko narosły. Powstają nowe mutacje jak Omikron a ostatnio jeszcze nowsza mutacja nazwana IHU. I co? Będziemy brnąć w kolejne dawki szczepionek? Ile ma ich być: cztery, pięć a może to już jest ustanowione, że tych dawek będą może setki albo jeszcze więcej?

  Ktoś nas robi - jak to mówiono - "w konia" a my mamy te nieszczęsne klapki na oczach...

  Pzdr

  • GPS#krzysztofjaw

   Dokładnie tak! Już dawno byłoby po pandemii, gdyby reagowano na nią tak, jak od zawsze reaguje się na grypę. To wszystko jest zgodne z powiedzeniem, że socjalizm bohatersko walczy z problemami, które sam tworzy.

 • To nie takie proste.

  Góra wie od zawsze, że wirus jest zrobiony i niebezpieczny. Szczepionkami próbują zapędzić go w kozi róg jednak jest on tak zrobiony aby uciekać przed nimi. Zauważcie, że przy każdej nowej mutacji najważniejsza jest informacja jak skutecznie będzie kosił kosą i jakie są możliwości dalszego mutowania. Panicznie boją się, że kiedyś zmutuje np. na 30% skuteczności i trup się będzie ścielił. Szczepionki nie są skuteczne ale to jedyna droga do testowania i wyszukania skutecznego preparatu. Ludzie, którzy się szczepią są teraz królikami doświadczalnymi.