Maseczki w kosmosie

Właśnie obejrzałem na żywo start rakiety wynoszącej w kosmos teleskop Webba.

       Jest bardzo wiele informacji na ten temat do znalezienia w Sieci, więc nie będę o tym pisać. Łatwo to sobie znajdziecie. Chciałbym napisać o pewnym aspekcie tego lotu, którego pewnie nikt nie zauważył, a ja jestem na to wyczulony i zawsze to zjawisko zauważam i obserwuję.

       Otóż zauważyłem, że wszystkie osoby będące w centrum kontroli lotu, które pokazano w trakcie transmisji, miały założone maseczki - a to ogranicza wdychany tlen i osłabia zdolności umysłowe. Jeśli noszą maseczki, to znaczy, że dają więcej wiary w zabobony, tylko dlatego, że są głoszone przez reżimy polityczne, a nie ufają badaniom naukowym. To źle świadczy o zdolnościach poznawczych tych ludzi. 

image

 

       Ale nawet jeśli przyjmiemy perspektywę rządowej narracji i założymy wbrew naukowym badaniom, że maseczki są skuteczne w ograniczaniu transmisji wirusa, to nadal ich zachowanie jest nieracjonalne. Przy tak ważnej i drogiej misji bez problemów byłoby ich stać i mieliby ku temu możliwości, by całą obsługę przetestować - pobierając nawet trzy razy wymaz i sprawdzając, czy mają wirusa. Dodatkowo mogliby wszystkie pomieszczenia odpowiednio nawilżać i wietrzyć - specjalnym systemem klimatyzacji. Przy miliardowych kosztach całej misji wydatki na taki system to nic nieznaczący margines marginesu w budżecie. Wtedy maseczki nie byłyby potrzebna i nie utrudniałyby oddychania - nie zwiększałyby stężenia CO2 we wdychanym powietrzu, co jest niewątpliwie niezdrowe. Tu wyjaśnienie naukowe jak szkodliwe są maseczki: Noszenie masek jest przyczyną wielu groźnych chorób!

image

       Jeśli tego nie robią, to znaczy, że bardziej wierzą maseczkom, niż testom. Czyli nie wierzą oficjalnej propagandzie, bo ona jest głównie oparta na testowaniu. Wierzą wprost przekazom propagandowym, ale już prostego rozumowania opartego na tych informacjach przeprowadzić nie potrafią. To w dużym stopniu obniża ich wiarygodność jako naukowców i ludzi światłych.

       Ale to mało. Widziałem wielokrotnie, szczególnie ludzi w tle, którzy poprawiali odruchowo maseczki, dotykając ich rękami na całej powierzchni. Oni tam wszyscy mają wodę do picia – i jak ją piją, to przesuwają maseczki na brodę, piją łyka, a potem z powrotem nakładają maseczkę na nos – trzymając ją w środku, gdzie jest najbardziej skażona. To jest wbrew wszelkim zasadom higieny i ochrony przeciwwirusowej.

image

       Wszędzie to obserwuję – tak robią i naukowcy, i politycy, i dziennikarze, i nawet lekarze! Człowiek odruchowo, nieświadomie, często dotyka twarzy. Maseczka tego nie zmienia – nadal odruchowo, nieświadomie ludzie ją poprawiają czy odsłaniają na chwilę. Ale gdy ktoś jest zakażony, to dotykając gołej twarzy, zbiera na ręku wielokrotnie mniejszą dawkę wirusów, niż gdy dotyka maseczki, która wirusami jest w dużym stopniu nasączona już po kilku minutach oddychania w niej. Więc człowiek w maseczce ma na rękach milion razy więcej wirusów niż człowiek bez maseczki. Maseczki to po prostu rozsadniki zarazy.

image

       Ci wszyscy ludzie w centrum kontroli lotów nie noszą maseczek w celach higienicznych, w celach antywirusowych, by powstrzymać transmisję wirusa, bo po prostu nie znają zasad higieny, nie rozumieją tego, po co są maseczki, nie mają świadomości mechanizmów rozprzestrzeniania się wirusów, nie rozumieją, że to szkodliwe dla zdrowia – po prostu bezmyślnie wykonują polecania władzy. To jest dla nich poniżające. To jest poniżające dla wszystkich noszących maseczki. To świadczy o tym, że tacy ludzie to bydło hodowlane, które wykona najgłupsze polecania władzy – jak władza zarządzi, że należy nosić foliowe czapeczki, to będą je nosić.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

Tagi: gps65, pandemia, koronawirus, maseczki, higiena, wirusy, głupota

GPS

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.43

liczba ocen: 14

 • Maski to element terroru

  Właściwie sprawa szkodliwości masek jest do bólu jasna. Jest bardzo wiele aspektów, które jednoznacznie wskazują na szkodliwość maski.

  A więc już każdy logicznie myślący wie, że noszenia maski ma inne funkcje do wypełnienia jak zdrowotną, ponieważ szkodzą one jednoznacznie zdrowiu.

  Przymus noszenia maski ma do spełnienia szybciej funkcje dyscyplinowania społeczeństwa, złamania woli niepokornych w społeczeństwie.

  Ma służyć również do ograniczenia socjalnych kontaktów społecznych, odbywających się przy pomocy czytania mimiki drugiego człowieka. Ten aspekt jest szczególnie groźna dla dzieci w wieku dojrzewania.

  W tym wieku maska nie tylko ogranicza dotlenienie organizmu, co za sobą pociąga niedorozwój organów i możliwości optymalnego rozwoju psychicznego dziecka, ale znacznie więcej pociąga to za sobą konsekwencji ogłupienia tej młodej bezbronnej istoty ludzkiej.

  W obozie Guantanamo więźniowie musieli nosić maski, co pomagało złamać ich wolę i ograniczyć komunikację z innymi więźniami, co doprowadzało do psychicznej dezorientacji.

  Tak właśnie można częściowo wykorzenić zachowania socjalne w człowieku, czy jak kto woli zrobić z niego powoli zwierzątko.

  • @StanW#Maski to element terroru

   Niedotlenienie to tylko jeden z wielu problemów wywołanych przez maseczkę. W notce dałem odnośnik do innej notki, w której większość chorób czy schorzeń jest opisana.

   • @GPS#StanW#Maski to element terroru

    Nie ma tam jednego aspektu szkodliwości noszenia masek, o którym dowiedziałem się od znajomego lekarza. Chodzi tu o fazy różnych materiałów chemicznych znajdujących się w warstwach masek.

    Fazy te dostają się przez układ oddechowy do płuc, które mogą z czasem wywołać efekt znany od faz azbestu. Taka faza jak dostanie się do płuc i nie będzie wydalona ze śluzem, stwarza poważny problem powstania choroby nowotworowej. Z taką fazą organizm sobie nie poradzi i nie jest w stanie jej zneutralizować. Dotyczy to szczególnie mężczyzn, ponieważ u nich zarost wokół jamy ustnej działa jak papier ścierny na wewnętrzną powierzchnię maski, uwalniając takie fazy z jej powierzchni, które są wdychane do płuc. Wiadomo jest z doświadczeń z fazami azbestu, że choroba nowotworowa powstaje czasami bardzo późno, nawet po kilku latach. Przy badaniu histologicznym płuc zmarłego z powodu nowotworu, podczas autopsji znaleziono w nowotworze fazę azbestu.

    • @StanW#GPS#StanW#Maski to element terroru

     "Oprócz kwestii procedur certyfikacji takich masek tkaninowych należy również wspomnieć, że ze względu na obszerny obowiązek maski, substancje tekstylne (sztuczne) w postaci mikro- i nanocząsteczek, z których część nie może ulec degradacji w organizmie, są chronicznie wchłaniane do organizmu poprzez wdychanie w niezwykłym stopniu. W przypadku masek medycznych należy wspomnieć o polimerach jednorazowego użytku, takich jak polipropylen, poliuretan, poliakrylonitryl, polistyren, poliwęglan, polietylen i poliester [ 140 ]. Lekarze laryngolodzy byli już w stanie wykryć takie cząsteczki w błonie śluzowej nosa osób noszących maski z reakcjami śluzówkowymi w sensie reakcji na ciało obce z nieżytem nosa [ 96]. W przypadku masek do wyżej wymienionych prawdopodobnie zostaną dodane inne substancje z przemysłu tekstylnego. Organizm będzie próbował wchłonąć te substancje przez makrofagi i komórki wymiatające w drogach oddechowych i pęcherzykach płucnych w ramach reakcji na ciało obce, przy czym w przypadku nieudanej próby ich rozbicia może dojść do uwolnienia toksyny i odpowiednich reakcji miejscowych i uogólnionych [ 172 ]."

    • @StanW#GPS#StanW#Maski to element terroru

     "Niedotlenienie również odgrywa ważną rolę w zachorowalności na raka [58] . Niedotlenienie komórkowe ma silną mechanistyczną cechę w promowaniu inicjacji raka, progresji, przerzutów, przewidywania wyników klinicznych i zwykle przedstawia gorsze przeżycie u pacjentów z rakiem. Większość guzów litych wykazuje pewien stopień niedotlenienia, co jest niezależnym predyktorem bardziej agresywnej choroby, oporności na terapie przeciwnowotworowe i gorszych wyników klinicznych [59] , [60]. Warto zauważyć, że rak jest jedną z głównych przyczyn zgonów na całym świecie, a szacuje się, że w 2018 r. Odnotowano ponad 18 mln nowych zdiagnozowanych przypadków i 9,6 mln zgonów związanych z rakiem [61] ."

   • @GPS#StanW#Maski to element terroru

    Podzielam.

    Może to było bezpośrednim powodem agresywnego zachowania "ormowca" wobec mnie.

    A dziś... wracam od zwierzaków i widzę jak samochodem jedzie palant w kagańcu.

    Czyżby bał się sam siebie?

    Obłęd, agresja, zachowania suicydalne.

    Może durnie same wyzdychają.

 • Zamiast foliowych czapeczek

  Nie zauważył Pan że Nowy Ład to również Nowa Logika.

  Czy zauważył Pan, że wśród czworonogów nie istnieje covidowy problem?

  Zatem w myśl Nowej Logiki powinniśmy chodzić na czworakach, by rozwiązać covidowym problem. Przecież to takie oczywiste a i lud kupi to bez problemu dla swojego dobra.

  Mam tylko nadzieję, ze powyższe nie zainspiruje Rady Medycznej do działania.

  A jeśli by nawet, to otwiera się nowy rynek na produkcję rękawic leźnych.

  Ważne by być optymistą.

  Wesołych Świat.

  • @Andrzej Obserwator#Zamiast foliowych czapeczek

   Tu żadna nowa logika nie została użyta. Propagandowe manipulacje są stosowane od tysięcy lat i nie trzeba ich specjalnie zmienić. Logika nie ma tu nic do rzeczy.

   • @GPS#Andrzej Obserwator#Zamiast foliowych czapeczek

    Luzik!

    Proszę nie traktować wszystkiego tak serio, bo zabraknie czasu na radość.

    Komentarz mój był rodzajem pastiszu; ot tak by rozchmurzyć rzeczywistość.

    Wesołych Świąt!!!

 • Jak to miło zgodzić się

  w całości z Autorem!

  Wniosek?

  Ci - co to ich ojcem jest diabeł - z forsy, którą w całości zarządzają - uczynili doskonałe narzędzie do przerobu ludzi a konkretnie ich człowieczeństwa - na szatańskie odchody. Nie omija to także tzw. naukoFców.

  • @demonkracja#Jak to miło zgodzić się

   Szatan nie ma tu nic do rzeczy, tak samo jak krasnoludki, elfy czy inne bajkowe postaci.

   • @GPS#demonkracja#Jak to miło zgodzić się

    -------------------------------

    "Szatan nie ma tu nic do rzeczy, tak samo jak krasnoludki, elfy czy inne bajkowe postaci."

    -------------------------------

    A oto mój poprzedni wpis:

    ***************************

    "Jak to miło zgodzić się

    w całości z Autorem!

    Wniosek?

    Ci - co to ich ojcem jest diabeł - z forsy, którą w całości zarządzają - uczynili doskonałe narzędzie do przerobu ludzi a konkretnie ich człowieczeństwa - na szatańskie odchody. Nie omija to także tzw. naukoFców."

    ***************************

    Czego @GPS nie rozumie?

    Czy tego, że oni wszyscy - jak jeden mąż - te namordniki założyli z własnej inicjatywy czy też nie?

    Wniosek?

    Przestało być miło - zaczęło się tzw. przysrywanie - co Autor nagminnie widzi u innych a u siebie niestety - nie.

 • Szanowny Panie GPS,

  Szanowny Panie GPS,  Ma Pan absolutną rację - w tym co Pan tutaj pisze.

  Noszenie maski - to kompletny idiotyzm współczesności - robiony na potrzeby Pandemii Covid.  Maseczki - nikogo - absolutnie przed niczym nie chronią.

  Wirusy są micro-nano cząsteczkami - kilka tysięcy razy mniejsze niż dziurki w maseczkach -

  a więc wirusy bez żadnego problemu przechodzą przez te dziurki...

  Mało tego, wiele wirusów - zapewne, po prostu "gnieździ" się w siatkach maseczki, a więc

  w rezultacie - maseczki mogą być ciągłym "źródłem" infekcji.  Tak zresztą jak napisał w komentarzu poniżej - StanW - maski to element terroru,

  (dodam od siebie), że maseczki stosuje się po to aby zastraszać ludzi - oraz wprowadzać globalne posłuszeństwo - dla wszystkich ludzi...  Maseczki są również niebezpieczne dla zdrowia - powodują "przewlekłe niedotlenienie organizmu" - i wiele innych rzeczy - o czym dobrze sam się przekonałem, chodząc w masce, przez wiele lat swojego życia - jako anestezjolog...

  Efekty uboczne przewlekłego niedotlenienia organizmu - mogą być fatalne...

  Mogą być przyczyną wielu chorób, bardzo osłabiają ogólną odporność człowieka - itd. itp

  Przecież człowiek - niemal zawsze umiera - z powodu...braku tlenu...  Pozdrawiam Pana - życzę dobrego dotlenienia.

  • @Ryszard Opara#Szanowny Panie GPS,

   Przypominam, że tu jest notka, w której te wszystkie choroby wywoływane przez noszenie maseczki są wymienione: https://gps65.neon24.pl/post/161477,noszenie-masek-jest-przyczyna-wielu-groznych-chorob

 • maseczki - bardziej złożony problem...

  Jest jeszcze inny bardzo oczywisty powód, że ci ludzie noszą maseczki - bo ich ZMUSZONO!

  Z pewnością wielu z nich WIE, że to absurd ale jeśli tego nie zrobią to stracą pracęi znajdą się na bruku.

  • @Robik#maseczki - bardziej złożony problem...

   Ale w tym przypadku nie chodzi o indywidualne wybory ludzi, którzy tam pracują. Przy tak dużym i ważnym projekcie na wszystko są bardzo ścisłe procedury - na zasady BHP też - więc pracownicy muszą się dostosować i nie ma co mieć do nich za to pretensji. Piszę o tym, że ten, kto przygotował te miejsca pracy ekipy kontrolującej lot i w związku z tym napisał regulamin BHP, po prostu zrobił to głupio i nieracjonalnie. Zamiast nakazywać ludziom noszenia maseczek, powinien zarządzić ich testowanie przed wejściem - oczywiście w odpowiednim harmonogramie, tak by nie było kolejek. A dodatkowo mógłby zapewnić odpowiedni system wietrzenia i nawilżania. Nie sądzę, że gdyby to zrobił, to wywołałoby to jakieś negatywne perturbacje w jego życiu - powinien raczej za to dostać pochwałę, że ma takie pomieszczenia i procedury, że może organizować loty, nawet gdy wybuchnie epidemia wirusowa z 50% śmiertelnością - i wtedy w jego pomieszczeniach nikt na pewno się nie zarazi, a jednocześnie obsługa nie będzie niedotleniona.

   • @GPS#Robik#maseczki - bardziej złożony problem...

    "Otóż zauważyłem, że wszystkie osoby będące w centrum kontroli lotu, które pokazano w trakcie transmisji, miały założone maseczki (...) To źle świadczy o zdolnościach poznawczych tych ludzi."

    • @Robik#GPS#Robik#maseczki - bardziej złożony problem...

     Od lat mnie uczyli: w domu, szkole, harcerstwie i na lekcjach biologii, ze należy oddychac pełną piersią ale tez i należy wdychać każdą ilość powietrza nosem i wdychać ustami, , żeby zapewnić dostep tlenu do płuc.

     Widac, wracamy do jaskin z wiedzą medyczną i byle durnostojek w mundurze albo w TV może nas zmuszac do blokowania tlenu do organizmu.

     Jakoś policja i media maja sie dobrze zmuszając nawet lekarzy i pielęgniarki do stosowania ludobójczych praktyk.

     I widać, ze w obecnych czasach liberalnej polityki chaosu i gwalcenia wszelkich praw biologii,

     fizyki i logiki, każdy biurokrata będzie mial dyplom lekarski zaczipowany na czole.     Studia sa w ogóle niepotrzebne. i za znajomość fiyki czy biologii juz przygotowuja cele wiezienną i sale tortur.     Ważne , zeby wiedzieć ze Bóg nm stworzył uszy wyłącznie do wieszania masek i słuchania cyklopow z maczugami.

    • @Robik#GPS#Robik#maseczki - bardziej złożony problem...

     Jeśli liberalna polityka chaosu polega na tworzeniu coraz większej liczby ustaw i rozporządzeń ograniczających wolność i najdrobniejsze ludzkie działania, to dlaczego nazywa się "liberalną"? Przecież "liberalny" to znaczy niestosujący przymusu, tolerancyjny - "liberalizować" to znaczy likwidować ograniczenia, osłabiać rygor, złagodzić normy. Więc skąd wzięło się nazywanie dzisiejszego zamordyzmu i socjalizmu, liberalnym?