Stefan Lanka – wyjątkowo szkodliwy troll.

Denialiści to negacjoniści nauki, którzy podważają naukowy konsensus w wielu dziedzinach.

To nie jest grupa naukowców, która toczy jakiś dyskurs naukowy z inną grupą. To amatorzy, którzy negują odkrycia naukowe, co do których nie ma kontrowersji, negują badania, które są uznawane za poprawne przez wszystkich poważnych naukowców i negują wnioski z nich.

       Stefan Lanka to niemiecki denialista. Wiele osób powołuje się na zmyślenia Stefana Lanka, twierdząc, że nie ma wirusów, albo, że nie ma takich, które wywołują choroby. Nawet posuwają się do twierdzenia, że nie ma żadnych bakterii wywołujących choroby. Dziś głównie negują istnienie wirusa Sars-CoV-2 i negują to, że Covid-19 jest chorobą wirusową.

       Stefan Lanka jakoby przeprowadził eksperyment pokazujący, że nie istnieje wirus odry. Ale nie potrafił, czy nie chciał, opublikować tego w recenzowanym czasopiśmie, tak by inni naukowcy ocenili czy spełnił wszystkie zasady poprawnej metodologii naukowej, by mogli to zrecenzować i powtórzyć. Wyznaczył też wysoką nagrodę dla tego, kto wskaże jeden dowód na istnienie tego wirusa. Wszystko to jest zabawa denialisty. Jest bardzo skutecznym trollem, bo w swoje sianie zamętu wciągnął nawet sąd w Niemczech. Tu są informacje o jego pseudoeksperymencie:

„Stefan Lanka jest niepraktykującym niemieckim wirusologiem, a obecnie denialistą rozumu, który poprzednio podważał już istnienie wirusa odry. Z racji tego, że nie jest on obecnie zatrudniony na ŻADNYM niemieckim uniwersytecie, nie ma on legalnego dostępu do aktywnego koronawirusa SARS-CoV-2 (wymagane jest do tego laboratorium o poziomie zabezpieczenia biologicznego BSL-3). Poza tym najwidoczniej ma on problem w odróżnieniu efektu cytopatycznego, wywołanego przez wirusa w hodowli komórkowej, od efektu cytotoksycznego, który w hodowli mogą wywołać antybiotyki (zwłaszcza tak toksyczne jak amfoterycyna) czy komórki grzybów. Na koniec: w nauce obowiązuje zasada publikacji wyników naukowych w recenzowanym czasopiśmie. Strona internetowa i filmy w internecie takowymi nie są. Kolejny raz dr Lanka chce być sławny”

       A tu informacje o tym, jak strollował niemiecki sąd:

Istnieją bzdury tak nośne, że szybko odnajdujesz je prawie wszędzie, gdzie toczy się dyskusja w danym temacie. Rzadko która jednak jest tak nośna i ma tak ciekawe wyjaśnienie, jak powtarzana od mniej więcej roku bzdura pt. „niemiecki sąd orzekł, że wirus odry nie istnieje!”. (…)

Lekarz David Bardens (również Niemiec) zgłosił się na początku 2012 r., podając sześć publikacji dowodzących istnienia i opisujących właściwości fizyczne wirusa. Liczba przesłanych przez Bardensa publikacji jest tutaj istotna, bo posłużyła Lance to wymigania się od wypłacenia oferowanej kwoty.(…)

Lanka, przestraszony, że przegrał, a czas nakazany mu przez sąd na wypłacenie mija, de facto wypłacił pieniądze, ale równocześnie kontynuował sądową batalię. W regionalnym sądzie w Stuttgarcie (a więc nie w najwyższym, jak pisze Zięba), w końcu wygrał - za pomocą prawniczej sztuczki. Dzięki dwuznaczności słówka eine w języku niemieckim dowiódł, że zasady konkursu wymagały podania dokładnie jednej publikacji, a nie sześciu. Eine może bowiem oznaczać zarówno liczebnik zbiorowy, jak i rodzajnik nieokreślony, który można zinterpretować mniej więcej jako znaczący jakikolwiek lub jakiś. Sąd przyznał tym razem rację Lance.

Istnienie wirusa odry jest tym wyrokiem sądu niezagrożone. Wręcz przeciwnie - biegli powołani przed sąd w niższej instancji stwierdzili, że istnienie i rozmiary wirusa są potwierdzone podanymi badaniami. Sąd sam w sobie oczywiście nie będzie zajmował się dowodzeniem lub wątpieniem w istnienie wirusa, rozpatrywał jedynie sprawę zakładu. I zawyrokował, że Bardens warunków zakładu nie wypełnił.

       Widać, że niektórzy denialiści potrafią skutecznie siać zamęt. Dzięki temu mają wielu naśladowców, którzy są na szczęście dość nieudolni i ich głupotę widać od razu po tym, co piszą. Więc uważajcie na informacje pochodzące od tego Stefana Lanka – jeśli ktoś powołuje się na jego pseudoeksperymenty czy zmyślenia to w ciemno można uznać, że to negacjonista nauki i nie należy w nic ufać, co pisze na tematy biologiczne. Na Neonie24 mamy kilku takich denialistów rozpowszechniających fałszywki, ale co gorsze są oni promowani, bo i admini są takimi samymi negacjonistami. Większość komentatorów przyznaje rację tym oszołomom. Można więc śmiało uznać, że Neon24 to portal denialistów dla denialistów.

       W sytuacji, gdy świat opanowała polityczna pandemia, która pogłębia zamordyzm państw, umożliwiając im nasilenie terroru i grabienie obywateli, ich trollowanie jest wyjątkowo szkodliwe, bo oficjalna propaganda polityczna może dyskredytować rzetelnych krytyków pandemicznych działań rządów, którzy zawsze powołują się na badania naukowe zachowujące rygor poprawnej metodologii.

       Propaganda robi to tak, że wrzuca naukowych krytyków do tego samego wora co denialistów i nazywa ich wszystkich „antyszczepionkowcami”, przemilczając rzetelne argumenty i powołując się na głupoty, które wypisują negacjoniści. W ten sposób przeciętny człowiek myśli, że po stronie rządów stoi nauka, a po stronie antyszczepionkowców różne oszołomy i szury – a naprawdę jest odwrotnie. Denialistów w ogóle nie należy wliczać do jakichkolwiek stron jakichkolwiek sporów, tak jak nie należy uznawać, że trolle psujące dyskusje są jakąś jej stroną.

       Neon24, mimo że jest niszowy, robi bardzo złą robotę, promując fałszywki i bzdury, bo daje rządowym terrorystom silną broń propagandową w walce z naukowymi badaniami. Tu działa dokładnie ten sam mechanizm co manipulacje z faszystami czy antysemitami – jest ich w Polsce mała garstka, ale to wystarczy, by pokazując ich hejterskie imprezy, dyskredytować Polskę w całości i głosić, że większość Polaków to faszyści i antysemici.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

Tagi: gps65, denializm, oszustwo, nauka, wirusy

GPS

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

2.71

liczba ocen: 14

 • Jesteś żałosny!

  Gdybyś ty kolego wiedział jak jesteś żałosny!

  • @anthony#Jesteś żałosny!

   Tu opisanych jest 5 technik, które stosują denialiści, by siać zamęt i fałszywki: https://gps65.neon24.pl/post/165529,denializm-co-to-jest-i-jak-powinni-reagowac-naukowcy

   Ale technika krótkich przysrywanek nie jest tam ujęta. Dlaczego? No bo taka przysrywanka zawsze działa na niekorzyść przysrywacza, jest samokompromitacją. Tym się nikogo nie zmanipuluje, a tylko osłabi własną kłamliwą narrację. Pan, jako czołowy denialista Neonu24, powinien na to uważać.

  • @anthony#Jesteś żałosny!

   Jeszcze zanim doszedłem do komentarzy, też w duchu stwierdziłem, że żałosnym, wyjątkowo żałosnym jest ten troll GPS.   Chodziło mi przede wszystkim o jego służalstwo psychopatom u władzy i w rockefellerowskiej medycynie objawowej zwanej medycyna oficjalną i uznających za naukowców tylko kanalie z tej grupy.   Tak, kanalie, bo naukowiec zawsze jest niezależnym i służącym nauce.

   Tutaj zaś mamy do czynienia z najemnikami psychopatów.

   Najlepszy dowód jest tu w tym, że te osobniki podają szczepionki jako sposób walki z wirusami.

   Toć każdy o poziomie intelektualnym wyższym od idioty wie, że opracowanie szczepionki jest długotrwałe, a wiec zanim ona będzie, wirus zdąży już zmutować i to często wielokrotnie i ona będzie już bezużyteczna. - Gorzej, bo każda szczepionka ma skutki uboczne, a te potrafią być gorsze od samej choroby która jest pretekstem dla jej wstrzykiwania.

   Co to za kanalie w świecie "naukowców oficjalnych" dopuściły masowe eksperymenty genetyczne jako środek walki z wirusem.

   - Gdzie tu jakiekolwiek podejście naukowe, gdzie choćby ślady racjonalnego myślenia?.

   Czy można to nazwać czymś innym jak włączenie się tych "kanalii podających sie za naukowców i oficjalnie uznawanych i nagradzanych" w zaplanowane i cynicznie realizowane ludobójstwo?

   Czyż naukowcem można nazwać człowieka nieprawego, zdemoralizowanego czy bestię w ludzkiej skórze?   Poza tym jako jeden z adminów muszę zaprzeczyć, że promujemy fałszywki, czy jesteśmy negacjonistami nauki.

   To trollowskie oskarżenie takich trolli jak GPS, bo raczej staramy się promować czy polecać teksty które w aktualnych realiach wydają się być obiektywne, a te zwykle są dziś jednak po stronie zwalczanej przez zastraszoną czy skorumpowaną część ludzi wykształconych na naukowców i powoływaną na ekspertów czy urzędników przez wpływowych, a nawet sprawujących rządy psychopatów.

   • @miarka#anthony#Jesteś żałosny!

    O! Dzięki za ujawnienie się. Wiemy więc, że wśród adminów Neonu24 mamy co najmniej dwóch denialistów: Repsol i miarka. Tu opisałem to, co promujecie:

    https://gps65.neon24.pl/post/165368,jestem-zdruzgotany

    Tu trzy programowe noteki czołowego denialisty Neonu24, którego oszukańcze treści zawsze promujecie:

    https://anthony.neon24.pl/post/165558,czy-palenie-papierosow-powoduje-raka

    https://anthony.neon24.pl/post/165355,koronawirus-covid-19-nie-istnieje

    https://anthony.neon24.pl/post/163267,pasteur-kontra-bechamp-kto-ma-racje    Dopóki będziecie tu adminami, to portal Neon24 będzie coraz bardziej słusznie uchodził za portal denialistów, a zatem szurów i oszołomów, czyli portal, który służy terrorystom rządowym, ośmieszając i dyskredytując rzetelnych krytyków polityki pandemicznej.

    • @GPS#miarka#anthony#Jesteś żałosny!

     A co ty jeszcze robisz na portalu szurów i oszołomow?

     Idź na portal "młodych, wykształconych z dużych miast", czyli na Interię. Tam cię przyjmą z otwartymi ramionami.

     Jak widzisz po ocenach swoich artykułów, tutaj twoich propagandowych bredni nikt nie chce czytać!

   • @miarka#anthony#Jesteś żałosny!

    Ja tu byłem zanim ten portal zszedł na psy i stał się szambem dla szurów i oszołomów promujących fałszywki i bzdury denialistów. I jak wrócicie do swojej niszowej nory, będę tu nadal. Wierzę, że właściciel w końcu zauważy ile szkód czynicie i wywali stąd tych destrukcyjnych adminów.

 • Jak się tak czyta wypowiedzi niektórych "naukawców"

  to się człowiek zastanawia po której stronie ulicy chodzi rozum "naukawca". Bo na pewno rzadko się spotykają. Dziś się załamałem widząc na jedynce tekst idioty o nanorobotach w szczepionkach. Temu co to wymyślił na pewno wszczepiono nanorobota. To się nawet nie nadaje do skomentowania.

  • @Zawisza Niebieski#Jak się tak czyta wypowiedzi niektórych

   Denialiści to nie są naukowcy! Oni sobie wszystko zmyślają. Myślę, że w tym artykule: https://gps65.neon24.pl/post/165529,denializm-co-to-jest-i-jak-powinni-reagowac-naukowcy dość dobrze opisana jest ich motywacja: "Dla niektórych jest to chciwość, zwabiona hojnością korporacji przemysłu naftowego i tytoniowego. Dla innych jest to ideologia lub wiara, która powoduje, że odrzucają wszystko, co jest niezgodne z ich podstawowymi przekonaniami. Wreszcie jest ekscentryczność i idiosynkrazja, czasami podsycane statusem celebryty, nadanym mu przez media."   Tutejsi denialiści nakręcają się tym, że są tu promowani na stronie głównej i produkują coraz więcej bzdur. To brylowanie tutaj daje im wrażenie bycia celebrytą.

   • @GPS#Zawisza Niebieski#Jak się tak czyta wypowiedzi niektórych

    Ja mówię nie o "naukowcach" a o "naukawcach". Ale w kilku przypadkach masz rację, zamiast do promocji powinni być kierowani do lochu, czyli redakcja nie popiera. Niektóre teksty szczególnie pewnej pani są na poziomie umysłu jednokomórkowca. Nawet nie ma co się zabierać za obalanie debilizmów w nich zawartych. No ale to moje prywatne zdanie do którego zawsze mam prawo.

 • facjata mówi wszystko

  Widać po twarzy, że to idiota

 • Nie ma ludzi złych i głupich, są tylko tacy, którzy NIE MAJĄ INFORMACJI. M Mazur cybernetyk

  Panie Grzegorzu,  nadal podąża Pan zgodnie z WIARĄ w XIX wieczną TEORIĘ INFEKCYJNOŚCI i definicję nukleoproteiny=wirusa jako bezwzględnego pasożyta(sprzed 60 lat).

  Konsekwencje tych KONSENSUSOWYCH NAUK

  niszczą cywilizację od wielu lat. A w chwili obecnej tworzą efekt depopulacji i kolaps cywilizacji DOBROWOLNYM PRZYMUSEM SZCZEPIEŃ.

  Zarzucał mi Pan wielokrotnie, że nie podaję źródeł badań. Mimo, że to robiłam. Niestety, mnóstwo materiałów, szczególnie yt JEST USUWANA, ZNIKA.  Dobrego blogera, publicystę opisującego zjawiska ze specjalistycznych działów naukowych powinna cechować RZETELNOŚĆ, OBIEKTYWNOŚĆ i UMIEJĘTNOŚĆ wyboru źródła informacji. Te informacje "nie polityczne medycznie" jeszcze można znaleźć, choć tak są pozycjonowane, że trzeba mieć cierpliwość i czas.

  Co jest w zamian za to łatwe ? Korzystanie z opinii gie-jzerów produkujących opinię poprawne mainstreamowo.

  Dużo czasu poświēciłam na prześwietlenie producentów denializmów.

  Na jaki tym razem gie-jzer informacyjny Pan się powołał?

  Zamiast zajrzeć na stronę pana Stefana Lanka i przeczytać (translacja jest możliwa) co ma on osobiście do powiedzenia w sprawie sądowej.

  Co do opinii o Stefanie Lanka, który otrzymał łatkę denialisty, zawierzył Pan opinii dziennikarza Huberta Talera z portalu pana Pająka Spidersweb.

  Jeśli uważa Pan portal Spidersweb za wiarygodny, to jest Pan także denialistą i niebezpiecznym terrorystą.

  Według opinii redaktora zastępcy.

  Jakie stanowisko w sprawie szczepień prezentuje portal Spidersweb? Przeciwników koronaszczepień uważa za NIEBEZPIECZNYCH TERRORYSTÓW

  Zanim zacytuję fragment art. Mateusza Nowaka, osoby decydującej o "linii informacyjnej" portalu, wstawię jego kompetencje z dziedziny biologii/medycyny.

  Mateusz Nowak

  Zastępca redaktora naczelnego Spider’s Web, szef działów technologie i nauka. Najpierw sprzedawał komputery oraz naprawiał telefony, a później zaczął je opisywać i przez lata prowadził kilka stron poświęconych technice oraz elektronice. W zespole Spider’s Web od 2012 r., po kilku miesiącach pracy przejął stery nad redakcją technologiczną. Prowadzi ją do teraz.

  ==================================================================

  A to fragment artykułu Mateusza Nowaka (dziwnie podobnym słownictwem się posługuje - szurostwo, foliarze, antyszczepionkowe kłamstwa)  "Kitem/porażką roku są dla mnie antyszczepionkowcy, antypięćgieowcy i inni spiskowcy. Oczywiście teorie spiskowe istniały przed 2020 r., ale z mojej obserwacji wynika, że pozostawały one głównie w gronie internetowych foliarzy. W 2020 r. foliarstwo wyszło na ulice. W całej Polsce na słupach i altanach śmietnikowych wiszą kartki wzywające do walki z 5G, wieszane są wezwania do zdejmowania maseczek, (dez)informacje o plandemii oraz antyszczepionkowe kłamstwa. Skala tych zjawisk jest zaskakująco duża i obawiam się, że trudno będzie ten trend zatrzymać. W 2020 r. mleko się rozlało. W 2021 r. stęchnie.

  Napisałem w tekście „COVID, foliarze, Apple M1 i Cyberpunk 2077. Wybraliśmy hity i kity 2020 roku”.

  No i miałem rację. Szurstwo zadomowiło się na ulicach - protestów antyszczepionkowych jest pełno, antyszczepionkowych ulotek i plakatów jest jeszcze więcej. Problem narasta, a rządzący - mam wrażenie - nie mają jaj, żeby stłumić te działania w zarodku. Jarek, premier i ministrowie czekają, aż stanie się tragedia, czekają aż tłum rzeczywiście kogoś dopadnie i wykona na nim wyrok."

  -----------------------------'-------------------------------------------------------------------------

  Kim jest HT - jest programistą

  "https://ekulczycki.pl › sylwetka-blog...

  Sylwetka blogera naukowego: Hubert Taler | Warsztat badacza – Emanuel Kulczycki

  24 lut 2012 — Podstawowe informacje: Hubert Taler ma 36 lat, zawodowo pracuje jako programista, tzw. Development lead i analityk przy projektach związanych z ..."

  Hubert Tyler-

  dziennikarz Spider’s Web, autor tekstów do działu nauka, pisze też o programowaniu i grach (a czasami o programowaniu gier). Jego teksty na temat zdrowia i nauki ukazywały się m.in. w Logo oraz Twoim Stylu. Bywa zapraszany do podcastów i audycji radiowych i telewizyjnych o tematyce popularnonaukowej - wypowiadał się między innymi dla Polskiego Radia oraz TVN24. Jest założycielem strony i popularnego profilu Mity Nauki, zajmującej się popularyzacją nauki i walką z fałszywymi przekonaniami na jej temat.  Kto sponsoruje takie strony jak: Spidersweb, Fakehunter, Demagog, Fakty i Mity, To tylko teoria, Naukowy Bełkot, Spotrothrix, BlogdeBart itp. - dobroczyńcy ludzkości, rzecz jasna:

  https://www.rockefellerfoundation.org/news/the-rockefeller-foundation-commits-13-5-million-in-funding-to-strengthen-public-health-response-efforts/

  =====================================================================  Panie Grzegorzu, nie chcę, nie mogę przyjąć do świadomości, że może Pan być (płatnym ?) trollem. To byłoby dla mnie zbyt bolesne. Wolę wierzyć, że nie potrafi Pan wyszukać rzetelnej informacji. I "wyławia" Pan śmieci informacyjne z błota w sieci, zamiast sięgać do bezpośrednich, wiarygodnych źródeł.  Aby się nie załamywać, trzymam się wypowiedzi cybernetyka Mariana Mazura:

  Nie ma ludzi złych i głupich, są tylko tacy, którzy NIE MAJĄ INFORMACJI.  M. Mazur odszedł zanim możliwości pozyskania informacji zwielokrotniły się ńiebywale.

  Szukanie ich, odkrywanie stało się możliwe dla każdego. Każda z nauk jednak wymaga posiadania przynajmniej podstaw z danej dziedziny, opanowania terminologii. Ale i tu służy Internet pomocą. Trzeba tylko trzymać się ZASAD i zaczynać od DEFINICJI.

  Niestety, PRAWDA NA TEMAT MEDYCYNY jest tak niebezpieczna, że wielkie moce stoją za ukrywaniem jej.

  • @Maria.#Nie ma ludzi złych i głupich, są tylko tacy, którzy NIE MAJĄ INFORMACJI. M Mazur cybernetyk

   Pani Mario, ten człowiek jest po prostu głupi a jednocześnie (jak większość głupców) przekonany o własnej genialności. Nie wykluczam też, że to płatny troll którego zadaniem jest siać zamęt i straszyć ludzi!

  • @Maria.#Nie ma ludzi złych i głupich, są tylko tacy, którzy NIE MAJĄ INFORMACJI. M Mazur cybernetyk

   Powoływanie się na strony rozpowszechniające fakenewsy nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Prosiłem już Panią wiele razy o odnośnik do jakiejś strony z opisem rzetelnych, zrecenzowanych badań naukowych dokonanych zgodnie z reżimem poprawnej metodologii. I nic nie dostaję. Fejkstronę każdy głupi potrafi zrobić. Wywiady z denialistami nie mają kompletnie żadnej wartości naukowej. Pani komentarze idealnie wpisują się w taktykę denialistów: https://gps65.neon24.pl/post/165529,denializm-co-to-jest-i-jak-powinni-reagowac-naukowcy

 • NIECH PAN NIE WIERZY WIERZĄCYM W KORONOSZCZEPIONKI !

  Panie Grzegorzu, nie wykazuje Pan konsekwencji w podpieraniu się autorytetami.

  Raz wypowiada się Pan, jako koronasceptyk- co potwierdza cytat z Pańskiego postu (Koronasceptycy) a innym razem WIERZY WIERZĄCYM W KORONOSZCZEPIONKI.  ///To, że pandemia koronawirusa to wymysł polityczny, a nie jakaś plaga biologiczna, jest już dziś bardzo solidnie poparte badaniami naukowymi, statystykami i pokrętnymi, sprzecznymi, bzdurnymi wypowiedziami polityków i ich urzędników na całym świecie. Sceptycy covidowi podważający propagandę rządów większości państw i narracje firm farmaceutycznych oraz różnych medycznych agend politycznych, po prostu mają rację.///  Nie trzyma się Pan sceptycyzmu, bo zmienia Pan autorytet na zdeklarowanych proszczepionkowców.

  W wypowiedzi na temat wirusologa Stefana Lanka skorzystał Pan z opinii Tomasza Dzieciątkowskiego. Lekarza, który został wybrany przez redaktorów Spidersweb na autorytet szczepionkowy. Jest on związany z medycznym mainstreamem.

  Promuje szczepionki , jest entuzjastą "odpowiedzialnego przymusu",

  -cytuję wypowiedź z fb: "Niemcy jako drugi kraj po Austrii zapowiadają wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciwko SARS-CoV-2.:

  "Zaraz podniesie się jęk przeciwników szczepień i teksty na temat faszyzmu w akcji. Nie, to nie jest faszyzm. To jest odpowiedzialność rządzących za obywateli swojego kraju."  Jest WIERZĄCY i uprawiający "maseczkizm". Nawet dał sobie zrobić zdjęcie w masecźce, aby ładniej wyglądać.

  Wychodzi do prostego ludu z kagańcem uświadamiając o błogosławieństwie kowidoszczepionek.

  Tomasz Dzieciątkowski - wirusolog z Katedry i Zakładu Mikrobiologii Lekarskiej WUM. Podczas seminarium Gość wygłosi prezentację dotyczącą szczepionek ...

  https://e-pzwl.pl › speaker › dr-hab-...

  I TAK ZAGAI:

  "właśnie dzięki dogłębnej wiedzy naukowej na temat wirusów udało się w bardzo krótkim czasie opracować całkiem skuteczne szczepionki także przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, który wywołał trwającą pandemię COVID-19."  Dr hab. n. med. Tomasz Dzieciątkowski - PZWL – Webinary

  Wirusolog, mikrobiolog, diagnosta laboratoryjny. Doktor habilitowany nauk medycznych, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Lekarskiej Warszawskiego ..  Mnie NIE imponują żadne tytuły. Już na studiach wyparowało ze mnie przekonanie, że są ważne. Chamstwo "profesora" podziałało otrzeźwiająco.  Dlatego, Panie Grzegorzu, nie możemy się porozumieć.

  Ja nie mogę WIERZYĆ W SZCZEPIONKI. Nawet gdybym chciała.

  Ich stosowanie (zawartość szczepionek jest nieistotna) sensu nie ma. Gdyż opiera się na fałszywej TEORII INFEKCYJNOŚCI i fałszywej definicji właściwości nukleoprotein.  Pozdrawiam i życzę RESETU w myśleniu.

  • @Maria.#NIECH PAN NIE WIERZY WIERZĄCYM W KORONOSZCZEPIONKI !

   Powtarzam ostatni raz: proszę swoje tezy naukowe uzasadniać odnośnikami do rzetelnych, recenzowanych badań przeprowadzonych w reżimie poprawnej metodologii. Nigdy Pani takich odnośników nie podała, więc to, co Pani głosi, nie ma żadnych podstaw, a zatem należy to uznać za kłamstwa. Już więcej nie będę Pani tego powtarzał, bo to trafia jak w ścianę. Proszę uznać, że ten komentarz jest odpowiedzą na wszystko, co Pani napisała i napisze - innych odpowiedzi nie będzie. Nie mam zamiaru tracić czasu na denialistów. W ogóle uważam, że podejmowanie jakichkolwiek naukowych dyskusji przez dyletantów w sprawach naukowych nie ma kompletnie sensu - sens ma tylko odwoływanie się do rzetelnych badań. Już samo podejmowanie takich dyskusji świadczy o nieuczciwości i złych zamiarach. Pani wywody nie mają żadnej mocy argumentacyjnej, bo nie przeprowadziła Pani żadnych badań, nie opublikowała ich i nie poddała krytyce innych badaczy, oraz nigdy na takie badania się nie powołała. Dodatkowo pogrąża Panią to, że stosuje typowe chwyty denialistów. Jeśli chciałaby Pani zacząć pisać z sensem, to tylko w takim schemacie: [Jasno postawiona teza naukowa]: [Odnośnik do recenzowanych badań naukowych, które ją uzasadniają].

   • @GPS#Maria.#NIECH PAN NIE WIERZY WIERZĄCYM W KORONOSZCZEPIONKI !

    Nukleoproteiny nazwane 60 lat temu jadem czyli wirusem ISTNIEJĄ.

    Są wykrywane.

    Nie można wyizolować JEDNEGO CAŁEGO WIRUSA JAKIEJKOLWIEK "choroby", gdyż tylko powtarzają się jakieś fragmenty. "Reszta" wirusa powstaje in silico, czyli w komputerze jako koncepcja.

    Fragmenty czego są wykrywane ? Fragmenty cząstek kodujących jakieś enzymy. Czy też fragmenty samych enzymów. A KAŻDY ORGANIZM MA NIEPOWTARZALNE DNA, RNA. CO DO IDENTYCZNOŚCI, to w przyrodzie jej NIE MA. Np. Biorcy nerki od bliźniaka jednojajowego muszą brać takie same trutki immunosupresyjne, jak inni. Mimo, że ich zgodność genetyczna jest 99,9 %.

    Fragmenty czego są wykrywane ?

    Np. fragmenty kodujące cyrochrom c

    Dlatego daremnie można szukać JEDNEGO RNA czy DNA jakiegokolwiek wirusa.

    Takie pytanie o izolację było zawarte w poście p. Zbigniewa Jacniackiego.

    ZE źródłami.

    https://zbigniew1108.neon24.pl/post/161306,amerykanskie-laboratoria-nie-moga-znalezc-covid-19

    fragment:

    "Naukowiec kliniczny i immunolog-wirusolog z laboratorium w południowej Kalifornii twierdzi, że wraz z kolegami z 7 uniwersytetów pozywa CDC o masowe oszustwa. Powód: Covid-19 nie został znaleziony w jednej z 1500 próbek „pozytywnie” przebadanych osób. Okazało się, że WSZYSCY ludzie mają grypę A, aw mniejszym stopniu grypę B. Jest to zgodne z wcześniejszymi ustaleniami innych naukowców, o których pisaliśmy kilka razy.    Dr. Derek Knauss: „Kiedy mój zespół laboratoryjny i ja poddaliśmy 1500 przypuszczalnie pozytywnych próbek Covid-19 postulatom Kocha i umieściliśmy je pod mikroskopem elektronowym (SEM), nie znaleźliśmy ŻADNEGO Covidu we wszystkich 1500 próbkach. Stwierdziliśmy, że wszystkie 1500 próbek to głównie grypa A i niektóre grypy B, ale żaden przypadek wirusa Covid. Nie korzystaliśmy z testu byków *** PCR ”.    Covid ani razu nie został odkryty na 7 uniwersytetach    „Kiedy wysłaliśmy pozostałe próbki do Stanford w Cornell i do niektórych laboratoriów na Uniwersytecie Kalifornijskim, otrzymali ten sam wynik: ŻADNEGO COVIDA. Znaleźli grypę A i B. Następnie wszyscy poprosiliśmy CDC o żywotne próbki firmy Covid. CDC stwierdziło, że nie mogą im dać, ponieważ nie mają tych próbek ”.    „Dlatego w wyniku wszystkich naszych badań i prac laboratoryjnych doszliśmy do stanowczego wniosku, że Covid-19 jest wyimaginowany i fikcyjny. Grypa była nazywana tylko „Covid” i większość z 225 000 zgonów spowodowanych chorobami współistniejącymi, takimi jak choroby serca, rak, cukrzyca, rozedma płuc, itp. Dostali grypy, że ich układ odpornościowy dalej osłabił i umarli ”.

    ======================================    A to moje rozumowanie na temat tego, co może być wykryte w komórkach.

    Dlaczego testy PCR "mogły" wykryć koronawirusa cyt.

    "Koronawirus wykryty w owocu? Zarażona również koza. Szokujące wyniki testów w Tanzanii - WP Tech

    6 maj 2020 — W Tanzanii COVID-19 wykryto u kozy i papai. ... Przykładowo cząstkę oleju silnikowego opisaliśmy jako próbkę pochodzącą od Jabira Hamazy..."

    Co do oleju, to trudno dociec.

    Ale pozostałe wyniki wykrycia nukleoprotein można wytłumaczyć. Nukleoproteiny kodują białka.

    Czyli muszą znajdować się w materiale pobieranym do badań z układu oddechowego zarówno białka jak i i nukleoproteiny je kodujące. Jednym z najlepiej poznanych białek jest proteina związana z oddychaniem: cytochrom c.

    (Wiki) "Cytochrom c – hemoproteina pełniąca funkcję transportera elektronów w łańcuchu oddechowym pomiędzy kompleksem cytochromów bc1 a oksydazą cytochromową w mitochondriach. Rodzina cytochromów c jest jedną z najlepiej scharakteryzowanych rodzin białek."

    Na łańcuch cytochromu c składają się 104 aminokwasy (u niższych organizmów bywa ich kilka razy więcej). Badania składu i sekwencji aminokwasów cytochromu c wykazały wysoką zgodność u wszystkich badanych gatunków (człowiek, małpa,pies,królik, kura, żaba, tuńczyk, motyl, pszenica, pleśń, drożdże piekarnicze) W WIĘKSZEJ CZĘŚCI ŁAŃCUCHA.

    Zatem nukleoproteiny kodujące cytochrom c muszą wykazywać identyczną zgodność w tych samych częściach kodujących - sekwencję. Sekwencja nukleotydów – kolejność ułożenia czterech rodzajów nukleotydów (ACGT lub ACGU) w cząsteczce DNA lub RNA (odpowiednio).

    Test wykrywający cząsteczki kwasu nukleinowego/ nukleoprotein może właśnie wyłapywać te fragmenty, które są identyczne dla wszystkich organizmów ODDYCHAJĄCYCH TLENEM.

    ============================================    Usilnie stara się Pan mi wmówić, że

    1/jestem "denialistką"

    2/ nie podałam linków do konkretnych prac o tym, że "nie udowodniono, że nie ma chorobotwórczych wirusów"    ad 1.

    Niestety, to Pan opiera się na zdaniu osób popierających przymus szczepień, najemników bigfarmy

    ad 2.

    Podałam linki do pracy wirusologa Stefana Lanka

    oraz do pracy GRUPY PERTH - mikrobiologów, wirusologów.

    Cytuję jeszcze raz:

    "W linku jest szereg dyskusji na temat metod badawczych, interpretacji wyników, dowodów

    ( pytania i odpowiedzi , kontrowersje naukowców zajmujących się HIV/AIDS)

    Jest też fragment o skierowaniu listu do Luca Montagniera i opis metodyki dot. badania wirusa (szczegółowy)

    Materiał w linku jest b. duży - tasiemiec

    https://www.bmj.com/content/326/7387/495?sort_by=field_highwire_a_epubdate_value&sort_order=DESC&items_per_page=10&page=33&panels_ajax_tab_tab=bmj_related_rapid_responses&panels_ajax_tab_trigger=rapid-responses-"    Z PRAW LOGIKI WYNIKA, ŻE NIE MOŻNA UDOWODNIĆ *** NIEISTNIENIA*** czegoś, czego NIE MA.

    • @Maria.#GPS#Maria.#NIECH PAN NIE WIERZY WIERZĄCYM W KORONOSZCZEPIONKI !

     Ciągle nie ma żadnych odnośników do badań. Więc póki co proszę sobie to poczytać: https://gps65.neon24.pl/post/165514,postulaty-kocha-covid-i-dezinformacyjne-krolicze-nory

 • Ani myśli Pan zajrzeć do linków, które podałam

  Rozumiem, że nie ma Pan czasu, że względu na aktywność komentatorską na wielu forach.  Jeszcze raz Panu odpowiem. Rzetelność przedstawiania jakiegoś tematu wymaga użycia DEFINICJI oraz wnikliwej analizy. Niechodzenia na skróty, łatwiznę mainstreamową, taką jak strony i osoby sponsorowane przez bigfarmę.  Pańską postawę odbieram jako bezzasadny upór w IGNOROWANIU informacji.  A już się wydawało, że Pańska WIARA w chorobotwórczość nukleoprotein ulegoła nadwątleniu, cytuję: ///Dobra, odwołuje wszystkie moje prośby o wskazanie badań naukowych dotyczących tej hipotezy, czyli że wirus HIV powoduje chorobę AIDS. Załóżmy, że spory trwają i nauka jeszcze tego ostatecznie nie wyjaśniła. I co dalej? Jak się to ma do nieistnienia wirusów w ogóle?///  Otrzymał Pan opis eksperymentu kontrolnego dot. izolowania i badania nukleoprotein=wirusów. Nie spodobał się.

  https://pubmedinfo.org/2021/06/11/efekt-cytopatyczny-cpe-eksperyment-kontrolny-dr-stefan-lanka/  Podałam KILKAKROTNIE link do dyskusji naukowców grupy zajmującej się HIV/AIDS

  z innymi naukowcami.

  Znajdował się tam opis analizy wirusologicznej, który świadczy o poprawności metodyki dr Lanka. Mógł Pan sam to znaleźć zamiast zużywać czas na "bicie piany" i wyzwanie od denialistów.

  cytat:

  "Przewodnik do wytwarzania materiału retrowirusowego  (1) Wirowanie z niską prędkością w celu oddzielenia i usunięcia erytrocytów,

  leukocytów i płytek krwi. Próbki osocza (10 ml) rozcieńczone 1/1 zimnym

  heparynizowanym roztworem Ringera. Filtracja przez aspirację przez

  membranę Millipore 0,6u. Zbieranie filtratu #1 i filtrowanie go tym razem przez

  membranę Millipore 0.2u. Zbieranie filtratu nr 2 i umieszczanie go w

  odpowiednich probówkach Beckmana do ultrawirowania pod stałym kątem

  lub w obrotowym rotorze kubełkowym, przy użyciu ultrawirówki z chłodzeniem do wirowania

  próbki pod ciśnieniem 30 000 g przez 2 godziny. Sprawdź probówki pod kątem prawdopodobnej

  obecności bardzo małych granulek. Unikając ryzyka ponownego zawieszenia

  peletek, przykryj je 1,5% aldehydem glutarowym w 0,1 M buforze kakodylanowym

  (pH7) przez noc w 0-4°C, przepłukano buforem i utrwalono 1% tetratlenkiem

  osmu przez 90 min. Po wypłukaniu peletki będą trzymane przez kilka

  godzin w 0,5% octanie uranylu w 0-4°C, odwodnione w etanolu i

  tlenku propylenu i zatopione w Eponie. Cienkie cięcie za pomocą noży diamentowych, barwienie

  octanem uranylu i cytrynianem ołowiu zostanie poprzedzone badaniem pod

  transmisyjnym mikroskopem elektronowym przy początkowym powiększeniu w zakresie

  od 10 000 do 40 000x.  (2) 1. Hodowla przypuszczalnie zainfekowanej tkanki.

  2. Oczyszczanie próbek przez ultrawirowanie w gradiencie gęstości.

  3. Mikrografie elektronowe cząstek wykazujących

  cechy morfologiczne i wymiary (100-120 nm) cząstek retrowirusowych przy

  gęstości sacharozy (lub percollu) 1,16 g/ml i nie zawierających niczego więcej,

  nawet cząstek o innej morfologii lub wymiarach.

  4. Dowód, że cząsteczki zawierają odwrotną transkryptazę.

  5. Analiza białek i RNA cząsteczek i udowodnienie, że są one

  unikalne.

  6. Dowód, że 1-5 są właściwością tylko rzekomo zakażonych tkanek i

  nie mogą być indukowane w hodowlach kontrolnych. To są identyczne kultury, które

  to znaczy, tkanki uzyskane od dopasowanych, niezdrowych osobników i hodowane w

  identycznych warunkach różniących się tylko tym, że nie są one przypuszczalnie

  zakażone retrowirusem.

  7. Dowód, że cząstki są zakaźne, to znaczy, gdy cząstki PURE

  są wprowadzane do niezakażonej kultury lub zwierzęcia, otrzymuje się identyczną

  cząstkę, jak pokazano, powtarzając kroki 1-5.

  ===================================================================

  Z PRAW LOGIKI WYNIKA, ŻE NIE MOŻNA UDOWODNIĆ *** NIEISTNIENIA*** czegoś, czego NIE MA.  PS Niech Pan nie maltretuje Pana Opary pytaniami. Nie studiował mikrobiologii a medycynę konwencjonalną. Ta medycyna krzewi WIARĘ w szczepionki ("stare, dobre"). Niestety.

  • @Maria.#Ani myśli Pan zajrzeć do linków, które podałam

   Pani może sobie zmyślać co chce, a to nadal nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Liczą się tylko badania naukowe. To, co Pani podaje, to nie są odnośniki do badań, ale do kolejnych zmyśleń denialisty. Proszę nie zaśmiecać mojego bloga dalszymi wymysłami. Nie ma badań, nie ma argumentów.

  • @Maria.#Ani myśli Pan zajrzeć do linków, które podałam

   Pan Opara nie studiował mikrobiologii, więc się nie zna, nie może się na ten temat wypowiadać. A Pani studiowała? Opublikowała Pan jakieś badania z tej dziedziny? Poproszę o odnośniki do nich. A jeśli nie studiowała Pani mikrobiologii, to znaczy, że się Pani nie zna i wszelkie Pani dywagacje na ten temat nie mają znaczenia.

   • @GPS#Maria.#Ani myśli Pan zajrzeć do linków, które podałam

    Nie tylko miałam do czynienia z mikrobiologią, ale i innymi naukami przyrodniczymi.

    Ale to nie ma żadnego znaczenia, bo skupił się Pan na negowaniu wszystkiego, co nie zgadza się z przyjętą przez Pana doktryną. Proszę nie traktować moich (i innych) komentarzy emocjonalnie.

    Ma Pan inny punkt widzenia na pewne sprawy (z niektórymi się zgadzam) Ale to nie powód aby wyzywać polemistów i adminów od "szurów".

    I zamieniać portal w magiel.    PS. Przytoczony protokół izolacji nie jest pana Lanka a Etienne de Harven, , który cyt "ma rozległe doświadczenie i nienaganne referencje w dziedzinie retrowirusologii w wyniku jego

    zaangażowania w prace, które doprowadziły do ​​odkrycia przynajmniej jednego retrowirusa

    w Zwierząt."

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/%C3%89tienne_de_Harven

    • @Maria.#GPS#Maria.#Ani myśli Pan zajrzeć do linków, które podałam

     To poproszę o odnośnik do jakichś jego badań naukowych w tych kwestiach.