Jestem zdruzgotany!

Wirus Sars-CoV-2 istnieje, jest jednym z wielu koronawirusów wywołujących przeziębienie zwane Covid-19 — z podobnymi objawami jak wszystkie inne wirusowe przeziębiania, czy też grypa. Promil całej ludzkiej populacji ginie zarażając się tymi wirusami. Wirusy przeziębienia są groźne dla ludzi starych ze słabą odpornością czy chorobami współistniejącymi — w tej grupie umiera nawet kilka procent ludzi.

       Pisałem o tym wielokrotnie w wielu notkach. W uzasadnieniu podawałem odnośniki do rzetelnych badań naukowych. Jestem więc koronasceptykiem, który wie, co pisze, bo zna badania naukowe. Wiem, że maseczki są nieskuteczne i szkodliwe, lockdowny nie ograniczają emisji wirusa, więc są zbędne i niszczą gospodarkę, a szczepionki nic nie dają, a nawet szkodzą.

       Takich jak ja jest wielu, w tym lekarzy i naukowców. Ale zauważyłem, że są też patokoronasceptycy, którzy niszczą nam opinię, bo obok sensownych treści publikują kłamstwa, głupoty i bzdury. Zauważyłem taką notkę na Neonie24:

       Treść jest przekopiowana i powielona przez Joanne M. Wiórkiewicz. To jest ewidentny fakenews krążący w Internecie od co najmniej lipca – obecnie powielany jako afera, która jakoby wybuchła niedawno, bo w listopadzie. W związku z tym napisałem notkę:

       W niej zaapelowałem: „Nie dajcie się nabierać na wszelkie możliwe informacje, tylko dlatego, że są zgodne z waszymi poglądami! Propaganda działa, bo ludzie są głupi i uwierzą we wszystko. Jeśli coś rozpowszechniacie, to sprawdzajcie to i rozważcie czy ma sens!” Ten apel nie pomógł, bo już tego samego dnia Andrzej Tokarski powieli te bzdury w notce:

       Ale to mało — te oszukańcze, fałszywe informacje jakiś admin Neonu24 umieścił na stronie głównej, a zatem zaczął to promować! No to się załamałem. Ten portal nie ma przyszłości. Co z tego, że technicznie jest coraz lepszy, jeśli treści tu umieszczane są coraz bardziej oszołomskie? Zachęcałem kilka osób, by tu założyły bloga, a teraz mi bardzo wstyd, że ich namawiałem do wstąpienia w to bagno szurii.

       Dzięki wolności słowa można publikować kłamstwa, głupoty i bzdury. Ale promowanie ich, umieszczenie na stronie głównej, to coś więcej — to totalna kompromitacja tego portalu. A jest tu przygotowane miejsce, gdzie takie szurowskie treści powinny lądować — nazywa się to Loch. Nie wrzucenie tych jawnych kłamstw do Lochu powoduje, że nikt tego portalu poważnie nie będzie traktował. Każde powołanie się na jakąś sensowną notkę z tego portalu spotyka się z ripostą: "No co ty?! Podajesz link do notki z portalu głupków i szurów?! To się nie liczy, podaj coś z wiarygodnego źródła".

       Ale to mało! Bloger Anthony Ivanowitz opublikował w kolejnych dniach dwie następne totalnie oszołomskie notki i znów jakiś admin je wypromował na stronie głównej:

       W notkach tych autor głosi, że Wirus Sars-CoV-2 nie istnieje, bo rzekomo nie został wyizolowany, mimo że jest wiele prac naukowych, opisujących jak tego wirusa wyizolowano:

Polski naukowiec uzyskał pełną sekwencję genetyczną SARS-CoV-2

„…jako pierwszy w Polsce uzyskał pełną sekwencję genetyczną koronawirusa SARS-CoV-2, który został WYIZOLOWANY bezpośrednio od polskiego pacjenta z Pomorza.”

„Natomiast materiał genetyczny został WYIZOLOWANY w Pracowni Biologii Molekularnej Diagnostyki sp. z o.o….”

Severe Acute Respiratory Syndrome Coronavirus 2 from Patient with Coronavirus Disease, United States

"...We used 50 μL of passage 1 viral lysates for nucleic acid extraction to confirm the presence of SARS-CoV-2 by using the CDC molecular diagnostic assay (1). The Ct values of 3 nucleic acid extractions were 16.0–17.1 for nucleocapsid portion 1, 15.9–17.1 for nucleocapsid portion 2, and 16.2–17.3 for nucleocapsid portion 3, WHICH CONFIRMED ISOLATION OF SARS-CoV-2 (Ct <40 is considered a positive result)...."

Identification of Coronavirus Isolated from a Patient in Korea with COVID-19

"SARS-CoV-2 was ISOLATED from putative patients with unexplained pneumonia and intermittent coughing and fever."

McMaster researcher plays key role in isolating COVID-19 virus for use in urgent research

“A McMaster researcher has played a critical role on a small team that has successfully ISOLATED and grown copies of the virus responsible for COVID-19, enabling urgent Canadian research into how it behaves and how it might be controlled."

       W komentarzach do tych notek, wielu innych blogerów i komentatorów poparło powielone tam bzdury i dostały one setki ocen pięciogwiazdkowych.

       To już przelało czarę goryczy. Neon24 to naprawdę portal szurów i głupków, dla idiotów i oszołomów. Nie tylko dlatego, że tu piszą i czytają, ale dlatego, że administracja ich promuje. Te szury są wizytówką tego portalu!

       Czekałem na poprawę techniczną Neonu24 i się doczekałem. Portal pod tym względem jest coraz lepszy. Ale nie będę tego portalu promować, nie będę zachęcać innych, by tu zakładali blogi, nie będę powoływał się na odnośniki do notek tu publikowanych – nawet swoich. Poczekam, aż adminami tego portalu zostaną osoby rozsądne, które wszelkie bzdury będą wrzucać do Lochu. Loch to miejsce na notki, z którymi właściciel, zarząd i admini Neonu24 się nie utożsamiają. To znaczy, że z resztą, szczególnie z pierwszych miejsc strony głównej, się utożsamiają. A zatem to też szury.

       Czekam na to, aż blogerzy: Joanna M. Wiórkiewicz, Andrzej Tokarski i Anthony Ivanowitz wycofają się z powielania kłamstw i głupot, i przeproszą za to. Na razie należy ich uznać za oszołomów i omijać to, co piszą, szerokim łukiem. Nie należy ufać niczemu, co publikują. Neonowi24 też, póki co ufać nie należy – póki Loch nie zapełni się piszącymi tu oszołomami.

       Jeszcze tylko dodam, że są tu tolerowani megaspamerzy, z których najgorszym jest niejaki „Kula Lis”, który zamula większość notek sążnistymi komentarzami, które kopiuje i wkleja na potęgę po wielokroć. To podnosi do kwadratu poziom szurostwa tego portalu. Takiego przestępcę internetowego nie wystarczy wrzucić do Lochu – jego należy stąd całkowicie i bezpowrotnie usunąć i pilnować by nigdy nie dostał możliwości komentowania. Niestety właściciel go toleruje. To wielki błąd.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Ilustracja muzyczna: 

">

GPS

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

2

liczba ocen: 59

  • @Gość#Grzesiu sam jesteś oszołom!!

   Przecież on nic nie pisze! On tylko kopiuje. W spamie nie ma kompletnie znaczenia merytoryczna zawartość kopiowanych treści — przestępstwem sieciowym jest wielokrotne kopiowanie sążnistych tekstów, zamiast wklejanie odnośników do miejsca, skąd zostały skopiowane.

 • NE24 - Portal dla chamów z całego świata?

  Tu na portalu NE24.pl mamy zderzenie analfabetów i blogerów po zawodówkach z absolwentami wyższych uczelni.

  Popieram GPS-a. Popieram oszołoma i oszołomstwo. Neon24 ma wypracowaną strukturę SG. Notki słabe, skopiowane, czy z błędami ortograficznymi i gramatycznymi nie powinny opuszczać prawej kolumny i automatycznie spadać do Lochu, lub do śmietnika.  Promowanie nieudolnych treści to wynik miernego wykształcenia i może specjalnych wytycznych dla dyżurnych moderatorów. Powoływanie się na własną nienawiść do przedmiotu notki też nie prowadzi do większej popularności portalu. Promować trzeba dobrej jakości, unikalne, uczciwe notki. Ale takie trzeba przede wszystkim zauważyć, przeczytać i zrozumieć.  Na NE24 mamy zderzenie analfabetyzmu i zawodówki z wyższymi szkołami. Akademicy nie są popierani. Własne teksty, czy dobre tłumaczenia, nie mają pierwszeństwa, przed tekstami kradzionymi, czy spamem, a powinny! Chamstwo wygrywa.

  I tak to jest z porządkiem na portalu.

  • @Gość#NE24 - Portal dla chamów z całego świata?

   Dajmy szanse początkującym.   Dostojewski , Kafka , Nickiewicz też zaczynali od utworów Nieudanych.   Poczucie wstydu nakaże samodoskonalenie.

   • @Gość#Gość#NE24 - Portal dla chamów z całego świata?

    Tu nie ma żadnych początkujących! Te oszołomy, które tu piszą i powielają fakenewsy, czy XIX-wieczne zabobony, to są PRL-owskie dziadersy, do których żadna sensowna wiedza już nie dotrze.

  • @Gość#NE24 - Portal dla chamów z całego świata?

   Fakenewsa od prawdy czy faktów, nawet kontrowersyjnych, można dość łatwo odróżnić — fakenewsy nie mają żadnego uzasadnienia i żadnych odnośników do sensownych źródeł. Nie trzeba być wybitnym specjalistą, by to odróżnić.

 • autor

  dzień dobry

  myślę , że ktoś dostrzegł iz teksty dotyczące corony budzą duże zainteresowanie a co za tym idzie zwieksza sie ilośc odsłon - gdzie odsłony tam reklama - gdzie reklama tam kasa

  Ja uważam podzielajac w duzej mierze Pana zdanie , że Pan Opara dokonał racjonalnego wyboru ,skoro blogerzy nie chcieli łozyc na istnienie portalu - dokonano okreslonych wyborów .

  Reszta to już nastepstwa

  • @rowszan#autor

   Salon24 staje się brukowcem — publikuje różne głupoty z magla, by zarabiać na reklamach. Wydawało mi się, że Neon24 miał być innym — miał być rzetelnym portalem dla blogerów. Ale może się mylę, może też idzie w stronę szmatławca i to najgorszego sortu, który chce zarabiać ludzkiej głupocie, ułomności intelektualnej czy niewiedzy, przy okazji jeszcze bardziej otumaniając ludzi, czyniąc ich bezwolnymi niewolnikami. Dlatego staram się przeciw temu protestować.

   • @GPS#rowszan#autor

    z czegos trzeba zyc , czasy ciezkie - " Cel uswieca srodki " jak to taki jeden powiedział .

    Moze w tym "szaleństwie " jest metoda ? Moze argumenty Pana lemańskiego tez trzeba w tym równaniu zawrzeć .

    Uważam , że faktycznie admini powinni mimo wszystko bardziej zapanowac na d tym zjawiskiem , i nie promowac wszystkiego jak leci bo znalazło sie w dziale covid news

    Rozkład statystyczny populacji na bazie dostepnych materiałow pokazuje , ze szczepienie do niezaszczepionych to 7do 3

    Jesli tak jest to stosujac obecne metody działania zostaniemy zepchniei do naroznika i wtedy trudno bedzie walczyc

    Spieranie sie o to czy jest wirus czy go nie ma - sens ma znikomy

    lepiej naglasniac to ze :

    szczepienia mimo osiagniecia statystycznej odpornosci tak naprawde przed niczym nie chronia

    choruja szczepieni i niezaszczepieni , ci i ci umieraja

    zamykane sa cale kraje - pomimo bardzo wysokich pozimow wyszczepien

    wprowadzane jest bezprawie , z ktorym mozna walczyc ( jeszcze ) wnoszac pozwy przeciw "systemowi "

    I pod tym wzgledem ma Pan 1000 % racji sami szkodzimy swojej sprawie .

    Nadmiar powoduje zobojetnienie

    O ile sie orientuje czesto tzw druga strona uzywa tego typu metod do " zasmiania " problemu

    • @rowszan#GPS#rowszan#autor

     Nie chodzi o nadmiar, ale o kłamstwa, oszustwa i zabobony. Promowanie głupot, bzdur i przesądów dotyczących pandemii na stronie głównej powoduje utratę wiarygodności wszystkiego, co tu jest publikowane. Ktoś się namęczy, porządnie uzasadni zbędność i szkodliwość szczepionek, a nad jego notką, na najbardziej eksponowanym miejscu, będzie wisieć notka, że żadnych wirusów nie ma. Sensowni ludzie nie przeczytają tych sensownych notek, bo jak zobaczą, że tu się eksponuje zabobony i bzdury, to po prostu zapamiętają, że to portal szurów i nigdy już tu nie wejdą. Propagowanie oszołomów to antyreklama portalu.

 • autor

  jako PS wklejam to ponizej - to jest post z 2019 r jak mozna zauwazyc - wklejam u Pana bo osoba ktora Pan wymienił w swoim poscie opublikowała dzisiaj notatke o podobnym temacie

  zrobmy jej konkurencje a co

  dla zainteresowanych po wpisaniu w przegladarke G- frazy deagel co to - wyswietal sie na drugiej pozycji  Lista Deagel: populacja Niemiec zmniejszy się do 2025 r o dwie trzecie

  Posted by Dzieckonmp w dniu 12 stycznia 2019  49 5 Rate This  Wkrótce rozpocznie się nowa epoka. Wcześniej obecny system polityczny musi zniknąć. To będzie się wiązało z ogromną

  redukcją populacji. Są już na to szacunki.

  Rozwój populacji w większości krajów na świecie do roku 2025 – jest pod linkiem ( wymienione są wszystkie kraje świata z ilością ludzi w 2017 roku oraz z planowaną ilością ludzi w 2025 roku):

  Lista krajów świata z planowaną ilością ludzi w 2025 roku

  W ostatnich latach amerykański portal Deagel wielokrotnie trafiał na nagłówki alternatywnych mediów, ponieważ zawiera bardzo kontrowersyjne prognozy dotyczące rozwoju populacji globalnej w swojej bazie danych. Dane te są korygowane raz w roku, a więc właśnie najnowsze prognozy z wiosny / lata 2018 roku dla szczególnie dużych zawirowań na całym świecie. Liczby przewidują drastyczny spadek liczby ludności w roku 2025 – głównie w krajach zachodnich. Oczekuje się, że ludność Niemiec skurczy się z ponad 80 milionów do 28 milionów – i to w ciągu najbliższych sześciu do siedmiu lat.  Dla tych, którzy nie słyszeli o „Deagel List”, załóżmy, że strona Deagel.com (która również utrzymuje wspomnianą wcześniej listę) jest usługą informacyjną, która wykorzystuje informacje z różnych agencji wywiadowczych. Twoja strona otrzymuje te informacje z oficjalnych źródeł wywiadowczych i ogłoszeń. Na Deagel.com ta oficjalna informacja jest oceniana i podsumowywana, a czasami interpretowana.  Skąd strona bierze te liczby?

  Partnerzy projektu deagl dostarczający dane do witryny są (oficjalnie):  Agencja Bezpieczeństwa Narodowego USA

  Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO – OTAN)

  Organizacja współpracy gospodarczej i rozwoju (OECDOSCE)

  Rosyjska Agencja Zamówień Obronnych

  Stratfor (George Friedman)

  Bank Światowy

  Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)  Dane liczbowe dotyczące Niemiec nie są wcale różowe. Do 2025 roku jego populacja powinna wynieść tylko 28 milionów zamiast 81 milionów, co oznacza spadek o ponad 65%! Spadek o kolejne 3 miliony w porównaniu z prognozami z poprzedniego roku . Ale to nie tylko mocno uderzy w Niemcy. Nie ma prawie żadnego europejskiego kraju, w którym jego populacja nie powinna drastycznie się kurczyć! Rzućmy okiem na prognozy spadku dla kilku innych krajów poniżej (liczby mogą być lekko zaokrąglone w górę lub w dół):  Francja: od 67 milionów do 39 milionów – minus 41,8%

  Hiszpania: od 49 milionów do 28 milionów – minus 42,8%

  Włochy: od 62 milionów do 44 milionów – minus 29%

  Wielka Brytania: z 66 milionów do 15 milionów – minus 77,3%

  Irlandia: od 5 milionów do 1,3 miliona minus 74%

  Luksemburg: od 594 tysięcy do 199 tysięcy minus 66,5%

  Austria: od 8,8 mln do 6,2 mln – minus 29,5%

  Szwajcaria: od 8,2 miliona do 5,3 miliona – minus 35,3%

  Szwecja: od 10 milionów do 7,2 miliona – minus 28%

  Norwegia: z 5,3 mln do 3,8 mln – minus 28,3%

  Dania: od 5,6 mln do 3,8 mln – minus 32,1%

  Islandia: od 340 tysięcy do 196 tysięcy minus 42,3%  Ludność Finlandii jest w tajemniczy sposób odnotowana, tylko nieznaczny spadek z 5,5 miliona do 5,3 miliona. Zastanawiające w porównaniu do innych krajów skandynawskich.  Oczekuje się, że holenderska populacja 17 milionów pozostanie bez zmian. W całym regionie Bloku Wschodniego i Bałkanów nie odnotowano po kolejnej prognozie żadnych mniejszych spadków:  Polska: od 38 milionów do 33 milionów – minus 13,1%

  Czechy: od 11 milionów do 9,9 miliona – minus 10%

  Słowacja: z 5,4 mln do 5,1 mln – minus 5,5%

  Słowenia: od 2 milionów do 1,7 miliona – minus 15%

  Serbia: z 7,1 miliona do 6 milionów – minus 15,5%

  Chorwacja: z 4,3 miliona do 3,8 miliona – minus 11,6%

  Macedonia: z 2,1 mln do 1,9 mln – minus 9,5%

  Bułgaria: z 7,1 mln do 6,1 mln – minus 14,1%

  Rumunia: od 22 milionów do 21 milionów – minus 4,5%

  Węgry: 9,9 mln 9,4 mln – spadek 5%  Rosja powinna pozostać bez zmian , a Ukraina powinna odnotować spadek o około 27,3%.  Izrael: z 8,3 mln do 4 mln – minus 51,8%  Prognozy dla USA spadły o 69,4%! Tam, do 2025 roku, liczba ludności spadnie z obecnych 327 milionów do 100 milionów. Numery się poprawiły. W rzeczywistości, prognozy na 2017 rok pokazały nawet redukcję do 54 milionów mieszkańców i nadal stanowiły spadek o ponad 83% . W końcu populacja Kanady ma spaść o 10 milionów do roku 2025, z 36 milionów do 26 milionów (minus 27,7%).  Nie mniej interesujące są prognozy dla niektórych krajów azjatyckich

  Korea Południowa: od 51 milionów do 37 milionów – minus 27,4% (brak prognozy dla Korei Północnej)

  Japonia: od 126 milionów do 103 milionów – minus 18,2%

  Tajlandia: od 68 milionów do 65 milionów – minus 4,4%

  Malezja: od 31 milionów do 33 milionów – wzrost o 6,4%

  Pakistan: od 205 milionów do 219 milionów – plus 6,8%

  Indonezja: od 261 milionów do 267 milionów – plus 2,3%

  Filipiny: od 104 milionów do 117 milionów – plus 12,5%

  Bangladesz: od 158 milionów do 178 milionów – wzrost o 12,6%  Oczekuje się, że populacja Iranu, Chin i Indii pozostanie bez zmian na obecnym poziomie. Z kolei w Australii odnotowuje się również znaczny spadek, z 23 milionów do 15 milionów, czyli o 34,8%.

  • @rowszan#autor

   To bardzo możliwe. Demografia jest dość dobrze przewidywalna, szczególnie w krótkiej perspektywie rzędu kilku lat. Niemniej te spadki ludności nie są spowodowane jakimś spiskiem, czy celowym działaniem, to jest po prostu efekt gnuśności cywilizacyjnej, to jest naturalny etap rozwoju, a potem upadku, większości cywilizacji. Nasza cywilizacja jest dziedziczką Rzymu i dlatego podobnie upada.

   • @GPS#rowszan#autor

    biorac pod uwage przewidywany horyzont czasowy 2025 r .to mimo wszystko wydaj sie to naciagane .

    Bez jakiejs ingerencji z zewnatrz nie wykonalne .

    Trapi mnie jeszezce jedna kwestia , w przypadku realnosci tych przewidywan gdzie my podziejemy te wszystkie zwloki ?

    spalic nie - no bo to organiczne

    zakopac nie bo gazy

    zamrozic nie bo prad wylacza

    doly z wapnem ? waskie gardlo , wapno nie da rady tyle

    W sumie to jestesmy biodegradowalni ale czasu wiecej trzeba

    Chyba , ze tak no blysk , dym i po krzyku - promieniowanie troche wysokie ale moze jakos sie da wytrzymac - tylko ze siec wytnie i cala elektronika pojdzie sie , no tam wlasnie - jak kontrolowac pozostala populacje ??

  • @rowszan#autor

   Najciekawsze są te prognozy dla Rosji i Chin , chyba z uwagi na wyjątkowy humanizm władz , depopulacja obywateli tych krajów nie dotknie , za to branża funeralna niemal na całym świecie zdominuje wszystkie inne , producenci trumien

   i urn już zacierają ręce .

 • Autor

  Moim zdaniem nic nam z tego, że są potwierdzenia wyizolowania wirusa. Poza tym, czy to aby na pewno to prawda, a nie fake newsy?

  Bo gdyby to było uznane za prawdę, to już by było lekarstwo. – To już by były rozpowszechnione, a nawet doskonalone metody diagnostyczne dzięki którym szybko opisywano by nowe szczepy wirusa.

  – i na wszystkie odpowiednie receptury leków, produkowanych już w parę dni po wykryciu wirusa na który nie działają znane leki. – Leki w kilka dni łatwo dostępne w rejonie zagrożenia.  Fake newsy to właściwie wynalazek Stalina, czy pogrobowców tego kłamcy i jednego z największych zbrodniarzy wszechczasów.

  Stalin powiedział

  „Przeciwników nazywajcie faszystami lub antysemitami. Trzeba tylko wystarczająco często powtarzać te epitety”.

  Dalszym ciągiem tego zalecenia jest: „…a jak ogłoszą niewygodna nam prawdę, to opublikujcie to, tylko z dodatkiem naszego fałszu”. Niech się żrą. Tylko trzeba to zaraz odpowiednio rozpowszechnić medialne jako fake newsy i teorie spiskowe

  Nie zaszkodzi na tej zasadzie i do naszych kłamstw dodać trochę prawdy i eksponować tą prawdę. – Też będą się żarli, a my i tu, i tu będziemy robili co chcieli”.  Nawet gdyby to była najprawdziwsza prawda, to ona nigdy nie zostanie uznana przez zbrodniarzy globalistycznych ani BigPharmę, zainteresowanych aby covid-19 trwał i trwał.

  - Trwał aż ludzkość niemal albo i całkiem wyginie,.

  - A po co? - Tylko dla obrony ich majątków powstałych z ograbienia świata pieniądzem drukowanym z powietrza, lichwą i spekulacją wspieranych przez liczna przestępczość zorganizowaną.

  – Dla spowodowania aby tych co się będą domagali rozliczeń zbrodniarzy i odebrania im praw do tego co zagrabili czego używali jako narzędzi zbrodni nie będzie dość, aby to mogli wyegzekwować.

  – Pozostanie fake newsem. – Co najwyżej to powiedzą: „tak, był i jest taki wirus, tyle że jest już tysiące, a może i miony ich odmian, więc lekarstwa nie zadziałają. – Oczywiście to by było słuszne, gdyby to powiedzieli o „szczepionkach”, ale powiedzą o lekarstwach i dalej będą wyszczepiali.

  - media zaś wiedza jak odwrócić uwagę innymi emocjami

  Przecież gdyby to się ujawniło jako prawda, to natychmiast by musieli zaniechać idiotycznych i zbrodniczych, ludobójczych, roznoszących choroby i powodujących dalsze mutacje wyszczepień.  A tych dziś odsądzanych od czci i wiary rozpowszechniaczy „fake newsów”, którzy też robią dobrą robotę poszukiwaczy prawdy mimo blokad medialnych trzeba uszanować i to jako pierwszych. To nie trolle, nie oszuści. – To poszukiwacza prawdy niezbędni naszym społecznościom zwłaszcza kiedy media, a nawet urzędy państwowe i lekarze zdradzili społeczeństwo i wspierają „szczepionkowe” ludobójstwo.

  To przed nimi trzeba się nam obronić, to i głosicieli fake newsów innych jak stalinowskie nie będzie.

  • @miarka#Autor

   Przecież już są lekarstwa, i to od dawna!

   • @Gość#miarka#Autor

    Właśnie w tym jest problrm że te, które są, są nieuznawane przez medycynę rockefllerowską wyniesioną niedawno do rangi medycyny oficjalnej, w miejsce medycyny hipokratesowskiej.

    Przecież gdyby dali ludziom wybór - lekarstwo lub "szczepionka", to na "szczepionkę" raczej by chętnych nie znaleźli i nie było by bandyckiego straszenia "przymusem szczepień"..

    • @Gość#Gość#miarka#Autor

     Nie. Medycyna dobrze potwierdza skuteczność leków. Nie dopuszczają ich nie naukowcy, ale politycy i urzędnicy. Czasem urzędnikiem zostaje jakiś podrzędny lekarz, ale wtedy jego głos przestaje być głosem nauki, a staje się głosem tego, kto mu wydaje polecenia.

 • Wirusologia to nauka o rzekomych wirusach, a tak naprawdę ....

  ... zajmuje się egzosomami czyli martwymi produktami rozpadu komórkowego.

  Jako takie nie mają żadnej zdolności zakażania kogokolwiek, ale dzięki uznaniu ich za "winowajcę wielu chorób zakaźnych" można trzepać na chorych niesamowitą kasę o jakiej się filozofom nie śniło.

  Bakteriologia z kolei to nauka o bakteriach czyli żywych organizmach, z których większość jest pożyteczna, ale część chorobotwórcza lub "około chorobowa".

  O ile bakteriologia ma uzasadnienie i bakterie można bez problemu wyhodować nawet w warunkach domowych i co oczywiste w laboratorium, o tyle z wirusami jest taki problem, że ich nadal NIKT NIE WYIZOLOWAŁ, a każdy kto to twierdzi to zwyczajnie kłamie.

  Jest na ten temat tyle materiału, że możemy się zaczytać nimi do końca życia.

  Zsekwencjonować sobie "in silico" można dosłownie wszystko, nawet drugi wszechświat, ale to nie ma żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości, więc to jest czysta fantazja i probabilistyka.

  Tak więc te "wirusy" i "koronawirusy" FAKTYCZNIE ISTNIEJĄ, ale nie są tym za co się je uważa w medycynie.

  I teraz dochodzimy do wniosku generalnego - skoro wirusy i koronawirusy są SKUTKIEM CHOROBY i NATURALNEGO PROCESU ZDROWIENIA ORGANIZMU to walka z nimi jest wręcz ABSURDALNA i z góry skazana na NIEPOWODZENIE !

  Jednak ta absurdalna walka ma gigantyczny wpływ na zasobność kont karteli farmaceutycznych oraz urywających się od nadmiaru gotówki kieszeni w białych kitlach.

  I dlatego Ludzkość będzie do końca oszukiwana i pchana w kierunku samozagłady z powodu chciwości wcześniej wymienionych i stosujących TRUCIZNĘ zamiast lekarstwa.

  A co jest faktycznym lekarstwem w przeziębieniu, grypie czy nawet w "covidzie" ?

  Po pierwsze - spokój ducha i ciała czyli łóżeczko, odpoczynek i wygrzanie ciałka

  Po drugie - naturalny antybiotyk, czyli czosnek + cebula + cytryna + miód (co właśnie sobie sporządziłem i odczuwam już ozdrawiające skutki tej mikstury !)

  No i po trzecie - nie uleganie panice czyli POZYTYWNE MYŚLENIE !!!

  Każdy bowiem stres spowodowany NEGATYWNYMI MYŚLAMI jest przyczyną WSZELKICH CHORÓB zgodnie z NGM.

  Ale to już temat dla "oszołomów" i "szurów-foliarzy" takich jak ja, Anthony czy jeszcze kilku na tym i na większości forów.

  Tak więc "mędrcy" niech biegną do doktorów i "jak nie umrą to żyć będą" bo tak doktorzy im powiedzą i swoją działkę skasują.

  Tymczasem wszystkim "pa" bo za chwilę kładę się do wygodnego łóżeczka i zapomnę o bredniach jakie tutaj się wypisuje.

  PS: no to złośliwcy możecie sobie teraz na mnie pojeździć, tylko siebie nie zajedźcie , hehehe :)

  • @KST#Wirusologia to nauka o rzekomych wirusach, a tak naprawdę ....

   Proszę wskazać naukowców, którzy te tezy głoszą i ich prace naukowe. Współczesnych, a nie z XIX wieku.

   • @Gość#KST#Wirusologia to nauka o rzekomych wirusach, a tak naprawdę ....

    Współcześni tego nie głoszą, bo na te badania nie dostają grantów od karteli farmaceutycznych. Czy to tak trudne do zrozumienia ? ...

    • @KST#Gość#KST#Wirusologia to nauka o rzekomych wirusach, a tak naprawdę ....

     No to skąd wiadomo, że mają rację, jeśli jej nigdy nie wykazali w żadnym eksperymencie zgodnym z naukową metodologią?

 • Leki są gtrzecią najważniejszą przyczyną zgonów !

  Tego teraz słucham i wszystkim wam polecam:

 • "Jestem zdruzgotany!"

  ---------------------

  Panie @GPS jedni wklejają to - co wklejają licząc, że każdy swój rozum ma - a Pan to raczysz obnażać - po swojemu i chwała Panu za to.

  Czy Pan zdajesz sobie sprawę - jak ogromną przestrzeń w naszym życiu zawłaszczono bzdurami o ociepleniu klimatu na skutek bytowania człowieka - czy tzw. genderyzmem - czy marszem ku świetlanej przyszłości - jeżeli tylko zintegruje się Europę po myśli czarciego pomiotu?

  Wniosek?

  Nie zajmujmy się detalami - bo te wszystkie szaleństwa włącznie ze świrusem - maja jeden cel - którym jest depopulacja i odczłowieczenie człowieka. Tymczasem Pan, Panie @GPS kłócisz się o to, że gęba świrusa to nie jest żadna gęba - tylko to jest jego d*pa.

  • @demonkracja#

   Tę ogromną przestrzeń w naszym życiu zawłaszczono bzdurami — zgoda. Ale to nie wina nauki, te bzdury rozpowszechniają hochsztaplerzy i oszuści, a powielają głupcy. Robią to dla zysku, z głupoty czy z powodów ideologicznych, a nie chęci dociekania prawdy. Czasem kłamcy powołują się na naukę, ale w sposób pokrętny i oszukańczy — podając jakieś filmiki z Internetu, czy fejkstrony. Ale nigdy nie są w stanie wskazać rzetelnych badań. Więc to nie naukowcy rozpowszechniają bzdury — robią to patonaukowcy. Porządny naukowiec zawsze wszelkie swoje tezy podpiera rzetelnymi badaniami — i tak robią popularni w Polsce fachowcy stojący po stronie koronasceptyków. Druga strona, rządowa, farmaceutyczna, urzędnicza, głównie operuje propagandą, opiniami, czy kłamstwami — dlatego unika debaty w tych sprawach, bo nie ma żadnych naukowych podstaw dla swoich tez.

   • @GPS#demonkracja#

    Powstaje pytanie: kto jest prawdziwym naukowcem ?

    Można postawić kolejne pytania tego samego typu:

    - kto jest prawdziwym lekarzem ?

    - kto jest prawdziwym politykiem ?

    - kto jest prawdziwym kapłanem ?

    - kto jest prawdziwym ..... ?

    Od odpowiedzi na te pytania zależy czy rozmawiamy o faktach i rzeczywistości czy też o kłamstwach i iluzji ...

    • @KST#GPS#demonkracja#

     To proste — naukowcem jest ten, kto w swoich badaniach stosuje naukową metodologię.

    • @KST#GPS#demonkracja#

     -------------------

     "Powstaje pytanie: kto jest prawdziwym naukowcem ?"

     -------------------

     Odpowiem tak:

     świat jest rządzony głównie za pomocą forsy, której nadano szatańską moc. Wiadomo, kto ma, zarządza nią i wytwarza tę forsę. Nauka i w związku z nią - technologią - jest już na tak wysokim poziomie, że ludzie pokroju Edisona czy Tesli - bez forsy i przyzwolenia - kogo trzeba - nie zdziałaliby zbyt wiele.

     Wniosek?

     W dzisiejszym, szatańskim świecie pytanie z cytatu - nie ma znaczenia.

   • @GPS#demonkracja#

    ---------------------------

    "Robią to dla zysku, z głupoty czy z powodów ideologicznych, a nie chęci dociekania prawdy."

    ----------------------------

    Oni prawdę doskonale znają - przynajmniej w tym zakresie - w którym została ona odkryta i dowiedziona.

    Wniosek?

    Oni poszukują ciągle pretekstu do depopulacji i stąd te ideologie a za nimi - dla ich poparcia - pseudonauka.

    Chodzi o to abyśmy nie skupiali się na udowadnianiu i podważaniu pseudonauki tylko skupiali się nad tym - kto i po co serwuje nam tę pseudonaukę. Świrusowa, globalna hucpa jest szyta tak grubymi nićmi, że nie potrzeba wdawać się w szczegóły. Ważniejsza jest ilość frontów otwartych na tej wojnie przeciwko ludzkości przez czarci pomiot. Świrus jest tylko jednym z nich - chociaż najpóźniej otwartym.

    • @demonkracja#GPS#demonkracja#

     A ja uważam, że zawsze lepiej z mądrym Żydem zgubić, niż z głupim gojem znaleźć.

     I radzę tyle razy wszystkim obejrzeć i wysłuchać tego mądrego Żyda, aż w łepetynce zrobi się jasność co do tego co obecnie dzieje się na świecie:

     https://rumble.com/volf6h-lekarz-prezydenta-trumpa-ujawnia-globalny-spisek-ludobjstwa.html?fbclid=IwAR1fBbw5L6GI2ixyGxxBrwhOoQD4XCCk__SDk2ndEwdAHM2UFfUuMiGEvO0

  • @Gość#brak tolerancji dla odrębności poglądów czy prawdziwe szurostwo, którego nie można obronić?

   Kwestie przyrodnicze już od dawna nie są poglądami czy wiarą — to jest po prostu wiedza empiryczna. Istnienie wirusów, choroby jakie wywołują, sposoby leczenia, to nie są poglądy, ale wiedza. Nie ma sporu między naukowcem a nieukiem. Nie ma sporu między empirycznym doświadczeniem a gadaniem szura. Współczesna nauka wypracowała bardzo porządną metodologię badań pozwalającą odkrywać fakty. Ta wiedza działa, dzięki niej tworzymy cywilizacje. Szury wygłaszające swoje opinie nie są żadną konkurencją dla nauki, bo na swoich zabobonach nie są w stanie nic zbudować — co najwyżej mogą ludzi oszukiwać i otumaniać, a zatem to czysta destrukcja.   Oszołomstwo, głupoty, zabobony — zasługują na tolerancję, ale tylko na to. Czyli na to, by cierpliwie znosić te głupoty, by wobec głoszącego bzdury nie stosować przemocy. Ale nie zasługują na akceptację, promowanie, rozpowszechnianie, na bycie jakąś stroną jakichkolwiek polemik. Te zabobony należy ignorować, a jeśli oszołomowi uda się tym oszukać wielu, to należy te zabobony zwalczać wszelkimi pokojowymi metodami.

   • @Gość#Gość#brak tolerancji dla odrębności poglądów czy prawdziwe szurostwo, którego nie można obronić?

    Ale tu nie ma żadnej dyskusji. Ja po prostu podałem odnośniki do badań naukowych i nikt z tymi badaniami nie podjął dyskusji, bo nikt nie wskazał odnośników to jakichkolwiek krytycznych recenzji tych badań. Poglądy naukowców sprzed 60 lat nie mają kompletnie znaczenia, bo nauka w tych kwestiach bardzo się rozwinęła przez ten czas.

 • Niestety, chyba się pan poważnie myli. Wirus Covid-19 nigdy nie został wyizolowany z kultur

  komórek ludzkich, ani nigdy nie został potwierdzony tzw. efekt cytopatyczny w kulturach komórek ludzkich. Według doniesień naukowo wirusa SARS Cov-2 podobno udało się do tej pory namnożyć jedynie w kulturach komórek małpich, tzw. VERO, co dokłądnie jest stwierdzone np. tutaj, w linkowanej przez pana publikacji.....https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7045880/...

  Moim skromnym zdaniem powinien pan usunąć ten tekst jak wprowadzający czytelników w błąd. Pozdrawiam

  • @statystyk#Niestety, chyba się pan poważnie myli. Wirus Covid-19 nigdy nie został wyizolowany z kultur

   We wszystkich wskazanych przeze mnie publikacjach są informacje o tym, jak naukowcy wyizolowali wirusa Sars-CoV-2. Jest jeszcze setki innych naukowców, którzy to zrobili. Jeśli Pan to podważa, to proszę wskazać konkretne błędy. A jeszcze lepiej proszę po prostu napisać recenzję tych prac. Ja daję odnośniki do badań naukowych, a w odpowiedzi dostaję komentarz laika w stylu: nie bo nie. To nie jest poważne, proszę nie stawać po stronie szurów. Zalecam uzasadniać stawiane przez siebie tezy wskazaniem solidnych badań naukowych.

   • @GPS#statystyk#Niestety, chyba się pan poważnie myli. Wirus Covid-19 nigdy nie został wyizolowany z kultur

    Może powtórzę :

    W zalinkowanej przez pana pracy jest taki tekst, cytat "The virus replicated in Vero cells and cytopathic effects were observed". - koniec cytatu. Komórki VERO nie są ludzkie, są małpie. Według moich informacji nigdy, w żadnym labolatorium na swiecie nie udał się uzyskać tzw. "efektu cytopatycznego" w kulturach komórek ludzkich i tym samym udowodnić, że wirus mnoży się w komórkach ludzkich. Ja na swoją teze dowód panu przedstawiłem z pana własnego tekstu. Skoro się pan nie zgadza , to po pana stronie jest pokazanie dowodu, że się mylę. Proszę podać link do publikacji naukowej potwierdzono efekt cytopatyczny w kulturze komórek ludzkich i natychmiast przyznam panu rację. Jeśli jednak takiej publikacji pan nie znajdzie, wydaje się powinien pan natychmiast usunąć swój tekst, żeby nie wprowadzać czytelników w błąd. Pozdrawiam

    • @statystyk#GPS#statystyk#Niestety, chyba się pan poważnie myli. Wirus Covid-19 nigdy nie został wyizolowany z kultur

     Proszę: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32764693/

   • @GPS#statystyk#Niestety, chyba się pan poważnie myli. Wirus Covid-19 nigdy nie został wyizolowany z kultur

    Brak podstawowych informacji o skali łamania procedur .Reszta jest biciem piany .Na początek polecam : https://pch24.pl/epidemiolog-preparat-przeciwko-covid-to-nie-szczepionka-lecz-terapia-genowa/ Też jestem zdruzgotany że mainstreamowa notka na topie. Salute .

    • @Gość#GPS#statystyk#Niestety, chyba się pan poważnie myli. Wirus Covid-19 nigdy nie został wyizolowany z kultur

     Czy ja kiedykolwiek temu przeczyłem? Jeśli tak, to proszę o link z cytatem.

    • @Gość#GPS#statystyk#Niestety, chyba się pan poważnie myli. Wirus Covid-19 nigdy nie został wyizolowany z kultur

     Metodami bioinformatycznymi dokonano sekwencjonowania, ale wizololowanie było biologiczne. Jest wiele metod wyizolowania — naukowcy z całego świata zrobili to już w setkach badań i je dokładnie opisali. Jeśli Pan podważa te wyniki, to proszę napisać recenzję tych badań i opublikować w jakimś naukowym czasopiśmie, albo wskazać jakieś naukowe artykuły podważające te badania.

 • Szanowny panie Grzegorzu

  Wielokrotnie pan Opata zaznaczał że portal Neon24 ma być miejscem dla wszystkich Polaków. Również dla tych po zawodówce. To że ktoś wypisuje głupoty to nie jest pana problem. Zawsze możesz pan wyrazić swoje zdruzgotanie zostawiając stosowny komentarz, albo oceniając post gwiazdką. Misją Neon'u jest poznanie "co ludzie myślą" na tematy wszelakie od polityki po gotowanie. Na to jaki jest poziom inteligencji i wykształcenia wśród Polaków Neon24 nie ma już wpływu.

  • @Lemański#Szanowny panie Grzegorzu

   Zgoda. Ale to, że każdy głupi może pisać co chce, nie oznacza tego, że kłamstwa, manipulacje i oszustwa powielane przez ludzi słabych na umyśle należy propagować, rozpowszechniać i dążyć do dotarcia z zabobonami do jak największego audytorium. Bzdury mogą sobie siedzieć w Lochu i każdy kto chce może je sobie tam czytać.

   • @GPS#Lemański#Szanowny panie Grzegorzu

    No i przy takiej "erystyce" to całkiem sporo "głupków" uważa, że to właśnie GPS pisze głupoty.

    Należy zawsze pamiętać, że każdy kij ma dwa końce ...

    • @KST#GPS#Lemański#Szanowny panie Grzegorzu

     Nie ma kompletnie znaczenia co w kwestiach naukowych uważają jacyś laicy. Liczą się tylko i wyłącznie wyniki badań empirycznych przeprowadzonych zgodnie z naukową metodologią i logiczna poprawność rozumowania.

  • @Lemański#Szanowny panie Grzegorzu

   Następny "Ynteligencik" z pcimia dolnego po kilku fakultetach co to chemitralsów na niebie nie widzi... Ci po zawodówkach więcej mają rozumu niż ci po 5 fakultetach renomowanych zagranicznych uczelni. Kilka przykładów na neonie dobitnie o tym świadczy.

   Trzeba stracić kontakt z rzeczywistością by powoływać się ze 100% pewnością na jakieś prace naukowe finansowane przez big farmę. To może zrobić tylko absolwent 5 ciu renomowanych zagranicznych uczelni. Czy zryty i sprany mózg zamieniony w żelbet klasy 30 przynajmniej.

  • @Gość#Rzekome wyizolowanie

   Po prostu wystarczyło zmienić wszystkie procedury medyczne i mamy jak widać same problemy . No ale co tam procedury , masy jakie są każdy widzi . Kupią i to. Salute.

   • @Repsol#Gość#Rzekome wyizolowanie

    Kto kupi to na tego bęc.

  • @Gość#Rzekome wyizolowanie

   Wyizolowanie wirusa to jeden z postulatów Kocha. Bez sensu jest żądać tego, by każdy postulat z osobna wymagał udowodnienia ich wszystkich. Wirusa wyizolowano w wielu eksperymentach, postulat Kocha spełniono. A spełnienie pozostałych, to kwestia innych badań, których jest tysiące.   W badaniach naukowych, do których podałem odnośniki, oraz w setkach innych, w których wyizolowano wirusa Sars-CoV-2, a następnie uzyskano pełną sekwencję genetyczną tego koronawirusa, materiał do badań pozyskano od chorych na Covid-19. Kto i kiedy zakwestionował te badania? Gdzie opublikował krytyczną recenzję?

  • @Gość#Rzekome wyizolowanie

   "1. Wirus musi być u wszystkich zarażonych (osobników).

   2. Wirus musi być wyizolowany.

   3. Wirus od chorego, podany innemu musi wywołać tę samą chorobę.

   4. Wirus musi być wyizolowany od tego drugiego zarażonego."   Anonimowy Gościu, który boi się zalogować.   2. Wirus został wyizolowany. 3. Czy Gość jest chętny aby dać się zarazić?

 • Czołem !

  Nigdy się specjalnie nie rozumieliśmy ani nie lubili. Popełnię tylko jeden wpis. To nieprawda jakoby Kula Lis zamula; Kula wkleja wiele wartościowych tekstów. Długie? No cóż, Dostojewski, Mann i Joyce też są "dzłudzy"

  Czasami prowokacje się nie opłacają; warto postawić na współpracę.

  Pozdrawiam i... nadal dziękuję za odblokowanie :)

  • @JimA#Czołem !

   Merytoryczna zawartość spamu nie ma kompletnie znaczenia. Spam to kopiowanie po wielokroć dużych tekstów i wklejanie ich w komentarzach, a nie pisanie długich notek. To jest przestępstwo sieciowe. Prawidłowym działaniem jest wstawianie odnośników do oryginału. Wymienieni pisarze nie spamowali. Więcej na temat zamulaczy napisałem tu: https://gps65.neon24.pl/post/162490,zamulacz

   • @GPS#JimA#Czołem !

    Drogi Gipsie, Kula lis zawsze wkleja źródła, no niestety.

    Pozdrawiam Cię i spadam.

    • @JimA#GPS#JimA#Czołem !

     Przestępstwem jest przeklejanie tekstów! Prawidłowym działaniem jest wstawianie linków zamiast treści, na które wskazują, a nie obok.

 • Mnie również

  jest wstyd. Agresja na mój tekst jest tego dowodem. Zamiast merytoryki jakieś zarzuty o kłamstwa i hejt na post. Widzę, że i ty użyłeś funkcji kasacji-blokady.

  Zrozumiałe dzięki naprawie niebywale naszło się dużo niezalogowanych ludzi, którzy są nikim innym jak tylko mentalnymi niewolnikami narzuconych im odgórnie wizji oraz takimi co mają do wykonania jakieś konkretne zadania. Innej opcji nie ma, ale to powoduje, że i ja się czuję podobnie jak ty załamanym. Goście, którym dano sporo wolnego pola nie potrafią komentować tylko atakują nienawiścią. Cóż, taka praca trolli oraz dola inteligentnych inaczej na różnych portalach, ale dlaczego akurat i tutaj również dano na takie coś zgodę?

  • @Mikker#Mnie również

   Komentujących przysrywaczy można zbanować. To nie jest problem, portal technicznie jest do tego przygotowany i to działa dobrze. To, że wielu blogerów pozwala u siebie na śmiecenie i na chamstwo, to ich problem. Nawet to, że blogi tu piszą szury, przeklejający czy głoszący głupoty, to też nie jest problem — z uwagi na wolność słowa trzeba to tolerować. Problemem jest to, że właściciel tego portalu akceptuje spamerów, a nawet ich pochwala, oraz to, że administracja promuje bzdury, głupoty, kłamstwa i oszustwa na stronie głównej. Szury tu dominują — i to jest problem, a nie to, że w ogóle są. Ich miejsce jest w Lochu.

   • @GPS#Mikker#Mnie również

    Och, drogi GPS-sie, jak tak dalej pójdzie, to u Mikkera będzie już tylko spalona ziemia złożona z popiołów komentujących :))).

    Dał mi to do zrozumienia w pewnym sensie admin (tak sądzę), że jest tutaj przyzwolenie na wszystko, w tym i hejt, jeśli autor ma zdanie odmienne od ogółu. Tak te słowa o "niełatwym pisaniu" na Neonie przynajmniej zrozumiałem.

    Aha, gdzie indziej czeka na cię poczta.

    • @Mikker#GPS#Mikker#Mnie również

     Moim zdaniem to dobrze, że każdy bloger robi sobie sam porządek na swoim blogu i nie musi o to prosić administrację. Jeśli ktoś dopuszcza u siebie przysrywaczy, chamów i spamerów to po prostu ma zaśmiecony blog i traci na tym czytelników i sensownych komentatorów. Ja takich banuję.

 • Czyli neonowy GPS to OSOBA ROZUMNA

  - piszę to jako RZECZOZNAWCA w poruszonej przezeń domenie. Na poparcie tego mego SAMOCHWALSTWA przytaczam fragment mego CV:  >I published my first socio-political essays at Polish emigrant revue “Kultura” at Paris in 1971, than (especially after return to Poland in 1982) I collaborated (and occasionally collaborate) with several Polish (“Kultura”, “Polityka”, “Przeglad”, “Obywatel”, etc.) and foreign revues (“Fundamenta Scientiae” Oxford, “Forward” and “Teshreen” Damascus, “Balkan-Infos” Paris, “Worlds Affairs” Delhi, EURASIA – Rivista di Studi Geopolitici” Parma, etc.). Since 1992 I am a member of Polish Literary Union.  I am an author of more than 200 essays and scientific dissertations, and an active participant of several internationally important conferences, in particular “Mut zur Ethik” Congress, organised annually in September at Feldkirch, Austria, Round Table of Jamahir Society for Philosophy and Culture at Vienna 2002, World Public Forum “Dialogue of Civilizations” at Rhodes, Greece in 2003 and 2006, also in several Panslavic and anti-globalist conferences: in Prag (1998), Minsk (2005, 2011), Kiew (2004, 2005, 2010) and Moscow (2009, 2015 and 2017), Nitra, Marianske Lazne and Ohrid (2015-2016).

  • @Berkeley72#Czyli neonowy GPS to OSOBA ROZUMNA

   To ma być uzasadnienie czego?

   • @GPS#Berkeley72#Czyli neonowy GPS to OSOBA ROZUMNA

    Jest to głos POPARCIA dla argumentacji GPS, deklarującego się jako "super-liberał itd." Ważne jest, że trzyma się on zasady, że w nauce ważne jest rozumowanie logiczne oparte na faktach doświadczalnie powtarzalnych.    Czego o rozmaitych Anthony's, Wiórkiewicz et consortes, wymienionych przez G.P. Świderskiego, nie da się powiedzieć.

 • GPS

  Tyś to przykład osoby "średnio wykształconej z wielkiego miasta", której wyobraźni i wiedzy brak, za to pychy i narcyzmu ma pod dostatkiem.

  • @Gość#Berkeley72#GPS#Berkeley72#Czyli neonowy GPS to OSOBA ROZUMNA

   Jakiś "gość" (czy gościówa" powyżej się skarży, że dostał opinię laika.   Niechże rzeczony gość(iówa?) odkryje swoją TWARZ i wskaże, że to PRZYPUSZCZENIE mija się z prawdą. I że ROZUMIE na jakiej zasadzie powstaje ODPORNOŚĆ organizmu na powtarzające się, NIE KRYTYCZNE USZKODZENIA JEGO STRUKTURY.   Bo to co w powyższym zdaniu napisałem, JEST OBIEKTYWNĄ PRAWDĄ, którą każdy / każda może na sobie samym / samej potwierdzić.   I przestać na neonie24 ANTYSZCZEPIENNIE PIERDZIĆ.

  • @Gość#Berkeley72#GPS#Berkeley72#Czyli neonowy GPS to OSOBA ROZUMNA

   Cztery postulaty Kocha są po to, by uzasadnić fakt, że chorobę Covid-19 wywołuje wirus Sars-Cov-2. Są liczne badania naukowe, które to udowadniają. W tej dyskusji podałem odnośniki do badań, które wyizolowały wirusa Sars-Cov-2 z tkanek pobranych od chorych na Covid-19, bo tylko to było przedmiotem dyskusji — czyli odpowiedź na pytanie: "czy wirus wyizolowano?". Wyizolowanie wirusa to jeden z postulatów Kocha. Badania naukowe pokazują, że ci, którzy twierdzą, że wirusa nie wyizolowano, że go nie ma, po prostu kłamią, bo nie potrafią wskazać żadnych krytycznych recenzji tych badań, w których go wyizolowano. A to, że wirus Sars-Cov-2 powoduje Covid-19 to kwestia osobnych badań, których jest tysiące. Riposta na te badania typu: "a nie, to nieprawda, żadnych badań nie ma", jest po prostu głupia i infantylna, bo nieskuteczna. By obalić badania, trzeba zrobić, lub wskazać, badania, a nie sobie coś napisać.

    • @Gość#GPS#Gość#Berkeley72#GPS#Berkeley72#Czyli neonowy GPS to OSOBA ROZUMNA

     Ja wskazałem badania naukowe. W odpowiedzi dostałem ripostę: te badania kłamią. To nie jest argument, to nie jest dyskusja. Nie ma tu żadnych oponentów. Są rzetelne badania naukowe zgodne z poprawną metodologią i jest odpowiedź przedszkolaka: nie bo nie. Ja staram się ćwiczyć w cierpliwości i tłumaczyć jak dziecku. Tu niestety poniosłem porażkę, bo dziecko jest wyjątkowo tępe.

  • @Gość#Gość#GPS#Gość#Berkeley72#GPS#Berkeley72#Czyli neonowy GPS to OSOBA ROZUMNA

   Ja wskazałem badania naukowe. Jakiekolwiek kilkuzdaniowe opinie laika na ich temat nie mają kompletnie żadnego znaczenia. Jedyną sensowną ripostą byłoby podanie odnośnika do publikacji krytycznych recenzji tych wskazanych badań dokonanych przez specjalistę w tej dziedzinie. "Nie, bo nie" potrafi napisać każdy głupi. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć, to tu masz pełny naukowy wykład dotyczący działania wirusów powodujących choroby, poparty setkami badań naukowych: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7152303/

   • @GPS#Gość#Gość#GPS#Gość#Berkeley72#GPS#Berkeley72#Czyli neonowy GPS to OSOBA ROZUMNA

    https://pubmedinfo.org/2021/06/11/efekt-cytopatyczny-cpe-eksperyment-kontrolny-dr-stefan-lanka/


    fragment rozmowy:

    "Zatem wirusologia została obalona już na pierwszym etapie, ponieważ jasno pokazaliśmy, że główny efekt, czyli śmierć komórki w próbce testowej, taki efekt jesteśmy w stanie wygenerować bez obecności zainfekowanego materiału biologicznego. Wirusolodzy już dawno powinni taki kontrolowany eksperyment przeprowadzić po roku 1954.    Do dnia dzisiejszego nie mamy jakichkolwiek udokumentowanych informacji o przeprowadzeniu takiego eksperymentu. Otrzymany przez nas wynik jest identyczny z tym efektem, efektem cytopatycznym, CPE, który stanowi dla wirusologów dowód obecności wirusa w komórkach, a te obumierające komórki, nazywane izolatem, następnie są oferowane na rynku za kwotę około 2 tys. euro. Twierdzą oni, że oto jest nasz wirus i na jego bazie jesteśmy w stanie stworzyć szczepionkę.    Jeśli szczepionka zawiera całe patogeny, to jest to tzw. szczepionka żywa, a jeśli zawiera fragmenty patogenu, pojedyncze białka, to mamy wtedy do czynienia ze szczepionką inaktywowaną, a ponieważ zawiera on tylko fragment patogenu, więc nie jest on zjadliwy.    Ta szczepionka jest zarejestrowana jako szczepionka nieaktywowana. To właśnie udało nam się osiągnąć. To jest element dowodu wykazującego błędne założenia wirusologii. Tutaj widzimy obraz tkanki pod mikroskopem elektronowym i gwarantuję, że te same cząsteczki zostaną zaobserwowane w przypadku niezainfekowanej tkanki, a które jak twierdzą wirusolodzy są cząsteczkami wirusa. Ten obrazek pokazuje stan obecny.    Kluczowy element w wirusologii, czyli kwas nukleinowy. Obecnie sekwencjonujemy zebrany materiał, zupełnie podobnie jak wirusolodzy, korzystamy z tych samych programów komputerowych, które są dostępne na naszych komputerach, rekonstruujemy taki sam genom jak w przypadku SARS-CoV-2, HIV, czy wirus odry czy eboli z tego właśnie materiału, a który nigdy nie był zainfekowany, nie miał kontaktu z materiałem pobranym od pacjenta.    Pierwszy etap naszego eksperymentu z grupą kontrolną zakończył się sukcesem. Teraz czekamy na obrazy z mikroskopu elektronowego, a później na wyniki badań genetycznych. Już na tym etapie został obalony centralny argument wirusologii. Ten efekt obserwowany w komórkach, efekt cytopatyczny, będący dowodem, że komórki te obumierają z powodu wirusa, my zdecydowanie wykazaliśmy fałszywość tego założenia. To jest nasz pierwszy sukces, te dane są tutaj po raz pierwszy prezentowe publicznie.    – To jest mała niespodzianka, czy właściwie olbrzymia sensacja, ale Ty wiedziałeś już wcześniej że tak to się skończy.    Dr Stefan Lanka: Zgadza się, tego się spodziewałem, jako biolog, że tak to będzie wyglądać. Mieliśmy już z tym do czynienia w przypadku odry. W przypadku wirusa odry przeprowadziłem dokładnie taki sam eksperyment. Wtedy jednak nie zsekwencjonowaliśmy RNA, by obalić istnienie wirusa, ale też nie było ku temu potrzeby."    Maria.

    • @Gość#GPS#Gość#Gość#GPS#Gość#Berkeley72#GPS#Berkeley72#Czyli neonowy GPS to OSOBA ROZUMNA

     Pogadanki internetowe nie mają kompletnie żadnego znaczenia. Liczą się tylko i wyłącznie rzetelne badania naukowe oparte na poprawnej metodologii. Więc na moje wskazanie badań jedyna sensowna i działająca riposta to może być wskazanie krytycznych badań tak samo rzetelnych - wszystkie inne riposty to są dziecięce zaklęcia typu: "nie, bo nie". "Nie, bo ktoś tam, coś tam powiedział" to ten sam typ. W dyskursie naukowym jako argumenty liczą się tylko i wyłącznie badania, a nie opinie. Jeśli wskazuję na badania, w których coś odkryto, to gadka, że tego nigdy nie odkryto, jest po prostu głupia.

 • Jakcie wirusy można było odkryć w XlX wieku?

  Panie Grzegorzu,

  dzięki Panu udało mi się odnaleźć tekst "Cywilizacja łacińska w punktach", który mi "przepadł" w zepsutym komputerze. Pisze Pan interesujące teksty, chętnie je czytam.

  Tym bardziej jest mi przykro, że nie zdołałam Pana zainteresować wystarczająco, aby spróbował Pan spojrzeć INACZEJ na reakcje biologiczne.

  Ja rozumiem Pana obstawanie przy stanowisku obrony medycyny, która uważa Pan za naukę.

  Tymczasem już z samej definicji w Wikipedii wynika, że "medycyna jest sztuką" , KORZYSTA z nauk przyrodniczych, technologii oraz, UWAGA : W czasach najnowszych wprowadza się zasady medycyny opartej na faktach.

  Właśnie ma Pan okazję te wprowadzone "zasady medycyny opartej na faktach" - koronawirusową plandemię, obserwować.  Odnoszę się do Pańskiej opinii ://Pogadanki internetowe, czy opinie kogokolwiek, nie mają kompletnie żadnego znaczenia. Liczą się tylko i wyłącznie rzetelne badania naukowe oparte na poprawnej metodologii///  Ta Pańska opinia jest komentarzem do załączonej na yt pracy znanego mikrobiologia, wirusologa, Stefana Lanka. O którym widocznie Pan nie słyszał. On doprowadził do wydania OPINII INSTYTUTU KOCHA na temat wirusa HlV, którą w swoim oświadczeniu podał niemiecki sędzia Helmut Hackmann. (treść na dole komentarza).

  S. L. to jest ODWAŻNY i poważny naukowiec, wiele lat pracujący z materiałami mikrobiologicznymi. Jest (jeszcze) sporo filmów z jego udziałem, w których wyjaśnia fałszowanie badań, historię medycyny. Niestety, tylko w j. niemieckim i ew. ang.

  W sieci było kilka jego yt z polskim tłumaczeniem, obecnie ich nie ma.

  S.L. zainicjował ruch wysyłania przez rodziców listów do Instytutu Kocha z prośbą o podanie dowodów naukowych potwierdzających istnienie wirusa odry (Klein klein Aktion) Niemcy są poważnym krajem, więc rodzice otrzymywali odpowiedzi, że I.Kocha nie posiada takich dowodów (!).

  Pan Opara umieścił na Neonie kilka tekstów dotyczących historii medycyny (Jak do medycyny współczesnej wprowadzono voodoo). Z nich można było się dowiedzieć w jakim kierunku zmieniały się PRIORYTETY w medycynie.

  Przypuszczam, że z jakichś niewiadomych powodów nie posiada Pan motywacji do szukania/weryfikowania informacji z działu biologia czy historia medycyny.

  Choćby tych o konfabulacjach "naukowych" dotyczących wirusa wścieklizny, na którą Ludwik Pasteur opracował "szczepionkę" wXlX wieku. (Życiorys L.P. na podstawie notatek osobistych naukowca napisał Gerald Geison)

  Całkiem podobnie, jak dziś - (wirus zsekcjonowany in silico (komputerowo)) a szczepionka "objawiła się " niczym gwiazdka z nieba. Z lucyferycznym "wsadem" komórek nerek i siatkówki, nic wspólnego niemającymi z układem oddechowym. Co stoi w SPRZECZNOŚCI z zasadą wywoływania odporności zawartą w DEFINICJI SZCZEPIONKI.

  Myślę, że nie jest Pan tak zafiksowany na "dobrodziejstwie" szczepionkowym, jak MG i postrzega niezgodność teorii z praktyką.

  ===============================================  Zdaję sobie sprawę z tego, że uorganizowanie żywej komórki, analizowanie procesów na poziomie stycznym ze zjawiskami kwantowymi, jest b. trudne. Same procesy są skomplikowane a ich opis występuje w fachowej terminologii. Żeby zrozumieć jakikolwiek artykuł trzeba go analizować bardzo wnikliwie i DOKŁADNIE. A to zajmuje dużo czasu.

  Jako przykład naukowej poprawności podał Pan ten art., cyt. " Tu jest poprawny, naukowy, potwierdzony setkami rzetelnych badań naukowych, artykuł tłumaczący działanie wirusów chorobotwórczych: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7152303/"  Już z samego wstępu można nabrać poważnych wątpliwości co do naukowych możliwości identyfikacji wirusów, kiedy mikroskopia dopiero co zaczęła raczkować. Postęp w medycynie ZAWSZE był możliwy dopiero, kiedy umożliwiła to technika.

  Jakie możliwości identyfikacji wirusów istniały w XIX wieku ?!

  Dzisiaj są to głównie metody pośrednie, cytat : "Wykrywanie antygenów wirusów: - mikroskopia immunofluorescencyjna, - testy immunoenzymatyczne (ELISA), - odczyn aglutynacji lateksowej, - metoda optycznych immunotestów (RIPA). Wykrywanie genomów wirusów: - metody biologii molekularnej (zapewniają wykrycie około 10 fg DNA). cytopatycznego-CPE w 50% zakażonych komórek)."  Tak więc "wykrywanie" wirusów w XIX wieku to były pobożne życzenia. Obserwowano jakieś objawy i przypisywano je (zgodnie z TEORIĄ INFEKCYJNOŚCI Ludwika Pasteura) do zarazków mniejszych niż bakterie. Które dopiero 60 lat temu Andre Lwoff nazwał jadem czyli wirusem.

  Jeśli autorzy tego artykułu twierdzą, że w XIX wieku była możliwa identyfikacja wirusów "na poziomie komórek", to ja uważam, że jest to nadużycie, delikatnie mówiąc.

  Cytat z artykułu:

  "Naukowe podejście do badania wirusów i chorób wirusowych rozpoczęło się w XIX wieku i doprowadziło do identyfikacji określonych jednostek chorobowych wywoływanych przez wirusy. Dokładne obserwacje kliniczne umożliwiły zidentyfikowanie wielu chorób wirusowych i umożliwiły rozróżnienie kilku chorób wirusowych (np. ospa vs ospa wietrzna i odra vs różyczka). Postęp w zrozumieniu choroby na poziomie komórek i tkanek, którego przykładem są pionierskie prace Virchowa, umożliwił zdefiniowanie patologii wielu chorób wirusowych. Wreszcie,

  Pierwsze wirusy zidentyfikowano pod koniec XIX wieku."  ______________________________________________________________

  Interesuję się historią medycyny, biologią w szerokim zakresie. Od wielu lat. Sprawdzałam badania związane z wprowadzaniem "nowych" leków nazywanych terapiami "genetycznymi". Wnioski mam PORAŻAJĄCE.  TE informacje (niepolityczne medycznie) które się w sieci JESZCZE UCHOWAŁY, są systematycznie usuwane. Jak choćby noblowski wykład Andre Lwoffa, autora definicji medycyny. W którym przyznaje, że NIE ZROBIŁ NAUKOWEJ WERYFIKACJI SWOICH BADAŃ. Co jest faktem SKANDALICZNYM. Konsekwencje światopoglądowej definicji (iż wirus jest bezwzględnym pasożytem, jest zakaźny i potencjalnie patogenny) ponosi obecnie cały świat.  Mogę tylko zacytować słowa lekarza

  https://pubmedinfo.org/2018/06/26/korupcja-medycyny-opartej-na-dowodach-zabijanie-dla-zysku/

  "Medycyna oparta na dowodach jest całkowicie bezwartościowa jeśli baza dowodów jest fałszywa lub powstała w wyniku korupcji. To jak budowanie drewnianego domu wiedząc, że drewniany budulec jest zaatakowany przez termity. Co jest przyczyną tego żałosnego stanu rzeczy? No cóż, dr Relman – inny były redaktor naczelny NEJM (The New England Journal of Medicine) powiedział to w 2002 roku:

  „Medyczna profesja jest kupowana przez przemysł farmaceutyczny, nie tylko w zakresie praktyki medycznej, ale także w zakresie edukacji i badań. Instytucje akademickie w tym kraju pozwalają sobie na bycie płatnymi przedstawicielami branży farmaceutycznej. Uważam że to haniebne.” – America’s other drug problem: how the drug industry distorts medicine and politics. New Repub. 2002 Dec 16;227(25):27-41. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12561803

  =========================================  Z pogrążenia w otchłani depresji ratują mnie słowa cybernetyka Mariana Mazura: " Nie ma ludzi złych i głupich, są tylko tacy, którzy nie mają informacji" a.

  cytat:

  "W dniu 15 stycznie 2001 roku sędzia Hackmann z wojewódzkiego (Landgericht) sądu w Dortmundzie (Sygn. Akt. Ns70 Js 878/99 14 (XVII) K 11/00) na publicznej rozprawie przedstawił wiedze urzędu Ministerstwa Zdrowia Republiki Federalnej Niemiec.

  „Stwierdzam, ze wirus HIV, który to miałby być powodem choroby AIDS nigdy nie został naukowo udowodniony (bezpośrednio wyizolowany)”

  Sędzia Hackmann przedstawił wypowiedz Dr Marcus, mówcy prasowego, opiniodawczego centrum do spraw AIDS (Referenzzentrum) RF Niemiec (BRD) z Instytutu Roberta Kocha (Robert-Koch- Institut) w Berlinie”.

  Na wszelki wypadek cytuję z oryginału:

  „Für die Durchsetzung seiner Meinung-hier: der Nachweis der Existenz eines Aids-Virus sei bis heute nicht gelungen; es stehe daher nicht fest, dass es sich bei Aids um eine Infektionskrankheit handele; sog. Aids-Patienten könnten durch die Gabe von Virostatika gesundheitlich schwer geschädigt und soger getötet werden …“  Pozdrawiam, Maria.

  • @Gość#Jakcie wirusy można było odkryć w XlX wieku?

   Stefan Lanke to denialista rozumu, jego opinie nie mają kompletnie żadnego znaczenia, bo to taki sam szur jak płaskoziemcy: https://gps65.neon24.pl/post/165464,neon24-portal-szurow-dla-szurow#comment_1860219   Tu wytłumaczenie po angielsku na czym ta postawa denialisty polega: https://academic.oup.com/eurpub/article/19/1/2/463780   A tu wytłumaczenie po polsku: https://www.totylkoteoria.pl/co-to-jest-denializm/

 • Czy istnieje wirus HIV ?

  Panie Grzegorzu,  powołał się Pan na treści z tego linku https://academic.oup.com/eurpub/article/19/1/2/463780  Odnoszę się tylko do tego fragmentu:

  "HIV nie powoduje AIDS. (...) Niewielu, jeśli w ogóle, czytelników tego czasopisma uwierzy w którekolwiek z tych stwierdzeń. Jednak każdy z nich można łatwo znaleźć w środkach masowego przekazu.

  Konsekwencje polityki opartej na takich poglądach mogą być śmiertelne. Zaprzeczenie Thabo Mbeki, że HIV spowodował AIDS, zapobiegło otrzymywaniu leków antyretrowirusowych tysiącom HIV-pozytywnych matek w Afryce Południowej, tak że niepotrzebnie przenosiły chorobę na swoje dzieci."

  Doprawdy, trudno mi uwierzyć, że nie ma Pan pojęcia o tym, co się dzieje na świecie, kto rządzi i z czego wyciąga profity. Mogę rozgrzeszyć z naiwności osoby takie jak pani Anna PK, poetka oderwana od rzeczywistości, czy Wercia zadająca jeden rodzaj pytań.

  Pan jednak wydaje się osobą dość racjonalnie myślącą i ANALIZUJĄCĄ. Jak zresztą jest to zaznaczone w autoprezentacji. Dlaczego z takim lekceważeniem zbywa Pan dokonania dr Lanka ? Nie zajrzał Pan nawet do materiałów na jego temat.

  Proszę zadać sobie nieco trudu i sprawdzić okoliczności przyznania nagrody Nobla za "odkrycie" rzekomego wirusa HIV (en Wikipedia i tzw "controversy". "Pandemia" AIDS zaczęła się od przeanalizowania komórek jednej homoseksualnej osoby, która "zachorowała".

  Całkiem podobnie jak "pandemia" koronawirusa. Czy "epidemie" innych chorób, np Eboli (obrazek w Wikipedii przedstawia tego wirusa w kształcie sznurka lub glisty). To stało się możliwe w momencie ZMIANY DEFINICJI epidemii i pandemii przez urzędnika WHO.  Podałam Panu treść oświadczenia sędziego Helmuta Hackmanna na temat braku dowodów, że wirus HIV powoduje AIDS.

  "W dniu 15 stycznie 2001 roku sędzia Hackmann z wojewódzkiego (Landgericht) sądu w Dortmundzie (Sygn. Akt. Ns70 Js 878/99 14 (XVII) K 11/00) na publicznej rozprawie przedstawił wiedze urzędu Ministerstwa Zdrowia Republiki Federalnej Niemiec.

  „Stwierdzam, ze wirus HIV, który to miałby być powodem choroby AIDS nigdy nie został naukowo udowodniony (bezpośrednio wyizolowany) W zwiäzku z czym nie należy AIDS -pacjentów traktować virostatykami, gdyż mogą poważnie szkodzić zdrowiu a nawet uśmiercić”.

  Sędzia Hackmann przedstawił wypowiedź Dr Marcus, mówcy prasowego, opiniodawczego centrum do spraw AIDS (Referenzzentrum) RF Niemiec (BRD) z Instytutu Roberta Kocha (Robert-Koch- Institut) w Berlinie.

  ”.

  Na wszelki wypadek cytuję z oryginału:

  „Für die Durchsetzung seiner Meinung-hier: der Nachweis der Existenz eines Aids-Virus sei bis heute nicht gelungen; es stehe daher nicht fest, dass es sich bei Aids um eine Infektionskrankheit handele; sog. Aids-Patienten könnten durch die Gabe von Virostatika gesundheitlich schwer geschädigt und soger getötet werden …“

  =====================================

  Dla osób WIERZĄCYCH w "leczenie" AIDS i ubolewające, że "tysiące HIV pozytywnych matek" nie otrzymały leków antyretrowirusowych załączam opis tych "cudownych" medykamentów przed którymi ostrzegał sędzia Helmut Hackmann.  Azydotymidyna – organiczny związek chemiczny, pochodna tymidyny, w której grupa hydroksylowa w pozycji 3' zastąpiona jest grupą azydową. Stosowana jako lek antyretrowirusowy, zwłaszcza do zwalczania zakażeń wirusem HIV. AZT to tzw. nukleozydowy inhibitor odwrotnej transkryptazy. Wikipedia

  Czym są amidy ?  "Amidy znalazły zastosowanie między innymi w lecznictwie, w przemyśle tworzyw sztucznych, jako plastyfikator, rozpuszczalnik, środek zwilżający w produkcji lakierów i materiałów wybuchowych, do impregnacji tkanin nieprzemakalnych (amidy kwasu stearynowego). Nukleozydowe amidy kwasu fosfonowego (amidofosforyny nukleozydów) są niezwykle reaktywne[8] i wykorzystywane są jako najczęściej stosowane syntony do chemicznej syntezy oligonukleotydów."  Pochodną kwasu fosfonowego "leczy się" różne postacie raka, osteoporozę ( bisfosfoniany). (Tak, tak, glifosat czyli Roundup doustnie). Jak można przeczytać na KAŻDEJ ULOTCE KAŻDEGO "LEKU", usuwa, hamuje proces. Bigfarmę ani lekarzy nie interesują przyczyny choroby. Chodzi tylko o zapisanie lęku USUWAJĄCE OBJAWY.

  =====================================

  Nowsze leki, (czytaj trutki) nazywano terapią HAART  Oto jeden z tej grupy:  cytat:

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Marawirok

  4,4-difluoro-N-[(1S)-3-[(1R,5S)-3-(3-metylo-5-propan-2-ylo-1,2,4-triazol-4-ylo)-8-azabicyklo[3.2.1]oktan-8-ylo]-1-fenylopropylo]cykloheksano-1-karboksyamid  Czym jest marawirok ? Jest FLUOROAMIDEM

  Jeszcze gorszą tutką niż AZT !

  cytat:

  " Wady HAART Edytuj

  brak możliwości całkowitej eliminacji wirusa

  pojawienie się lekooporności HIV

  koszty

  Powikłania terapii, skutki uboczne Edytuj

  Terapia HAART niesie za sobą ryzyko wielu powikłań, w rzadkich przypadkach są na tyle poważne, że uniemożliwiają kontynuację leczenia[2]. Mogą być przezwyciężane poprzez zastosowanie specyficznej dla danego pacjenta kombinacji leków.  Krótkoterminowe skutki uboczne HAART obejmują:  biegunka

  ogólne złe samopoczucie

  przewlekłe zmęczenie

  problemy ze snem

  Ich pojawienie się spowodowane jest dostosowaniem się organizmu pacjenta do nowych leków. Zwykle ustępują po kilku tygodniach. Istnieją także długoterminowe skutki, znacznie rzadsze, spowodowane głównie interakcją leków i układu immunologicznego[3].  Do najważniejszych zalicza się:  zespół lipodystrofii

  kwasicę mleczanową

  oporność na insulinę

  dyslipidemię

  działania hepatotoksyczne."  "Pomysłów" na mordowanie retard nie ubywa, przybywają nowe, tak samo skuteczne albo i lepsze w mordowaniu.  https://mgr.farm/opinie/koniec-haart/  ==========================================  CZY ISTNIEJE WIRUS HIV ?

  Dołączam link z wywiadu z naukowcem zajmującym się izolowaniem materiałów komórkowych. Materiały na temat wirusa HIV można wyszukać wpisując do wyszukiwarki frazę: "Czy istnieje wirus HIV".

  http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=19190

  Temat izolacji wirusów zaistniał na forum Biotechnologia.pl Niestety, został całkowicie usunięty. Z tych samych przyczyn dla których NIE ZNAJDZIE Pan, Panie Grzegorzu żadnej publikacji dementującej chorobotwórczość wirusów w żadnym "naukowym" oficjalnym wydawnictwie.

  Naruszenie tego religijnej, światopoglądowej świętej DOKTRYNY może być karane nie tylko po kieszeni. Ale i na gardle.  Ponieważ jednak słowo pisane jest trudnousuwalne z sieci, fragmenty niezwykle ciekawej dyskusji z forum Biotechnologii. pl można przeczytać gdzie indziej.

  Jak również poznać zaskakujące informacje o wydarzeniach, które miały miejsce w związku ze zdemaskowaniem kłamstw na temat HIV/AIDS.  Zapewne znajdą się osoby, które zareagują fobicznie przeczytawszy w adresie słowo "zbawienie". Myślę jednak, że dla badania prawdy można się poświęcić i zajrzeć. Dla spokojności ateistów ortodoksyjnych zapewniam, że nie ma tam treści religijnych.  http://www.zbawienie.com/nauka/biotech6.htm  PS. Dmaskowanie fałszerstw medycznych nie jest bezpieczne. Więc jestem "szurem"  Maria.

 • Stwierdził sobie

  "Stwierdzam, ze wirus HIV, który to miałby być powodem choroby AIDS nigdy nie został naukowo udowodniony (bezpośrednio wyizolowany) "  Każdy głupi może sobie cokolwiek stwierdzać, nawet gdy jest sędzią, czy lekarzem, ale w kwestiach naukowych takie stwierdzenia nie mają kompletnie żadnego znaczenia. Liczą się tylko i wyłącznie badania naukowe zgodne z poprawną metodologią, opublikowane tak, by każdy mógł je zrecenzować. Pani powołuje się, czy wskazuje strony, szurów, którzy wierzą w zabobony i sobie zmyślają różne teorie. To nie jest poważne. Jeśli chcą się włączyć w dyskurs naukowy, to niech przeprowadzą rzetelne badania, opiszą je, opublikują i poczekają na recenzje. Póki tego nie robią, to ich stwierdzenia są nic niewarte.  A tu krótkie wyjaśnienie tego, na czym polegają manipulacje różnych oszustów twierdzących, że nie ma wirusów, bo nie spełniają postulatów Kocha: https://www.auckland.ac.nz/en/news/2020/11/16/kochs-postulates-covid-and-misinformation-rabbit-holes.html  Wiem, że was, szurów, nie przekonuje nauka, bo wam nie o prawdę chodzi, ale o sianie zamętu, ale może ktoś to czyta, kto się dopiero uczy. Więc polecam mu przeczytanie tego artykułu. Warto też poczytać różne artykuły wyszukując słowa: Denializm, Denialiści, Denialism.

  • @GPS#Stwierdził sobie

   Panie Grzegorzu,

   Niemiecki sędzia oparł swoje oświadczenie dot. braku dowodu (iż to wirus HIV POWODUJE AIDS) na wiedzy urzędu Min. Zdrowia RFN, którą przekazał mu rzecznik prasowy Instytutu Kocha, dr Marcus.

   Cyt:

   "W dniu 15 stycznie 2001 roku sędzia Hackmann z wojewódzkiego (Landgericht) sądu w Dortmundzie (Sygn. Akt. Ns70 Js 878/99 14 (XVII) K 11/00) na publicznej rozprawie przedstawił wiedze urzędu Ministerstwa Zdrowia Republiki Federalnej Niemiec..."   Nie rozumiem, dlaczego tak się Pan zachowuje. Z tego, co napisał Pan o sobie nie wynika, że ma Pan jakieś wykształcenie czy praktykę z dziedziny biologii czy jeszcze ściślej - mikrobiologii. Prezentuje Pan wielką pewność co do swoich możliwości oceny informacji z tej dziedziny. Zdumiewa mnie ta pewność siebie. Nie ma osób, które znałyby się na wszystkim. Osobiście bardzo staram się wielokrotnie sprawdzać informacje, które załączam.

   Jestem wdzięczna za zwrócenie merytorycznej uwagi. I nie mam odwagi zabierać głosu w tematach na których się nie znam.

   Jako humanista, zna Pan reguły dochodzenia DO PRAWDY - Trivium. Ustalone jeszcze w Średniowieczu, budujące Cywilizację Łacińską podług QUINCUNX (stosunek do PRAWDY W NAUCE). Nauka wypracowała zasadę ustalania naukowych PRAW. Obecnie do pomocy w ustalaniu związków przyczynowo -skutkowych służy cybernetyka. Nadal obowiązuje kanon ustalania PRAW NAUKOWYCH : teoria musi być poparta empirią, równoważnie z tej empirii musi być wprowadzona teoria. Ustalanie naukowych zjawisk konsensusami jest niedopuszczalne.

   Powołał się Pan na treść z linku poniżej, jakoby postulaty Kocha nie muszą być zawsze spełnione.

   cytat:

   "A tu krótkie wyjaśnienie tego, na czym polegają manipulacje różnych oszustów twierdzących, że nie ma wirusów, bo nie spełniają postulatów Kocha: https://www.auckland.ac.nz/en/news/2020/11/16/kochs-postulates-covid-and-misinformation-rabbit-holes.html"   Nie doczytał Pan zapewne niniejszego oświadczenia pod tymże artykułem iż: "artykuł odzwierciedla opinię autora, a niekoniecznie poglądy Uniwersytetu w Auckland", cytat:

   "Docent Siouxsie Wiles jest mikrobiologiem z Zakładu Medycyny Molekularnej i Patologii Wydziału Medycyny i Nauk o Zdrowiu Szkoły Nauk Medycznych.

   Ten artykuł odzwierciedla opinię autora, a niekoniecznie poglądy Uniwersytetu w Auckland."

   ===============================================   Nawiasem mówiąc opis procedur mikrobiologicznych, które są w artykule, potwierdza opis reakcji zawarty w materiale yt - pracy mikrobiologa Stefana Lanka.   Co do wyizolowania wirusa SARS Cov2, wiarygodności testów, to istnieją poważne zarzuty np.takiego naukowca, jak:   "Peter H. Duesberg (ur. 2 grudnia 1936 w Münster) – profesor biologii molekularnej i komórkowej na University of California, Berkeley. Jako pierwszy zmapował onkogeny[1]. Dzisiaj znany głównie z twierdzeń, że wirus HIV nie wywołuje AIDS[2] oraz podważania faktu wywoływania raka szyjki macicy przez wirus HPV[3]. Wcześniej, w latach 1970., za swoje osiągnięcia w badaniach nad nowotworami był często typowany jako kandydat do wyróżnienia nagrodą Nobla[4]."

   W materiałach z tego źródła https://www.bmj.com/content/326/7387/495/rapid-responses   znajdzie Pan wiele tekstów popartych wypowiedziami lekarzy. O ile, oczywiście do nich zajrzy. Jest też list do Luca Montagniera z opisem procedur mikrobiologicznych dotyczących izolowania i namnażania komórkowych materiałów. (translacja autom.)   "(...)krytyczni analitycy „AIDS” całkowicie akceptują

   „konwencjonalne myślenie” (zasady izolacji wirusów itp.),

   dlatego właśnie kwestionujemy zwolenników hipotezy „HIV”, którzy

   stale ignorują konwencjonalne myślenie o praktyce izolacji ,

   itd.

   To właśnie całkowity brak „konwencjonalnej myśli” (i

   konwencjonalnej praktyki naukowej) psuje myślenie zwolenników

   Hipotezy „HIV/AIDS”. Na przykład: kiedy Postulaty Kocha,

   wypróbowana, zaufana i „konwencjonalna” metoda udowodnienia istnienia

   patogenu, zostały przez „HIV” kompletnie niespełnione, zwolennicy

   Hipotezy „HIV” uznali Postulaty za bzdury.

   Co więcej, „konwencjonalne” zasady izolacji retrowirusów, określone

   na konferencji w Instytucie Pasteura w 1974 roku, zostały rażąco zignorowane

   przez zespół naukowy pracujący w tym samym instytucie w 1983 roku, który

   twierdził, że znalazł retrowirusa w tkankach homoseksualnego mężczyzny.

   cierpiących na limfadonopatię po prostu przez znalezienie czegoś, co uważali za

   aktywność odwrotnej transkryptazy i innych wątpliwych markerów zastępczych.

   Jednak po kolejnym zakwestionowaniu, Luc Montagnier, lider

   zespołu, przyznał, że nie znaleźli ani nie wyizolowali żadnych cząstek wirusa i

   pomimo heroicznych wysiłków laboratoryjnych – opisanych przez Montagnier jako „

   wysiłki rzymskie ” – nie znaleziono „HIV”. Jeśli „HIV” nie pasuje do konwencjonalnego

   zasady, niszczą te zasady, przesuwają słupki bramek i przepisują zasady

   gry – potem „HIV” jako „zabójczy patogen”, podczas gdy w rzeczywistości

   nie jest to nic podobnego.

   Od samego początku twierdzono, aby wyjaśnić

   żenująco elastyczny okres inkubacji „HIV/AIDS” – który miał wynosić

   od 10 do 30 lat między domniemaną „zakażeniem” a początkiem

   choroby – że „HIV” jest lentiwirusem, wolno działający retrowirus. Jednak teraz

   mówi się nam, że „HIV” powoduje „AIDS” w Afryce i

   Trzecim Świecie w ciągu kilku miesięcy . Czy „HIV” jest „lentiwirusem” czy nie? Jak stwierdził Peter Duesberg:

   „Nie ma powolnych wirusów – tylko powolni wirusolodzy”. Dlaczego

   nadal nie ma epidemii heteroseksualnego „HIV” na Zachodzie, podczas gdy

   podobno epidemia heteroseksualnego „HIV” występuje w Afryce Południowej?

   Nie jesteśmy „dysydentami” ani „denialistami”, ale dekonstrukcjonistami –

   krytycznymi i autonomicznymi analitykami „AIDS” wyjawiającymi absurdy,

   anomalie, niespójności i sprzeczności zbędnej

   hipotezy „HIV” .

   To propagatorzy dogmatu „HIV” uporczywie odmawiają

   zaakceptowania „konwencjonalnej myśli” (i praktyki) i jedynie wymyślają reguły w

   miarę ich postępu – zmieniając reguły „wirtualnej wirusologii” praktycznie

   codziennie – aby załatać chwiejącą się „ Hipotezę HIV".

   ===================================================

   Opiera się Pan na autorytetach. W jaki sposób szuka Pan i wybiera INFORMACJE ?

   Przecież zdaje sobie Pan sprawę z tego, kto i w jakim celu produkuje i rozpowszechnia deziinformacje.   Nie tylko zignorował Pan źródła podanych przeze mnie informacji, ale zakwalifikował mnie do grupy osób robiących zamęt i wypisujących bzdury, cyt. "Wiem, że was, szurów, nie przekonuje nauka, bo wam nie o prawdę chodzi".   Mogłabym na temat hoaxu HIV/AIDS pisać posty seryjnie. Jest (jeszcze) sporo w sieci na temat wywołania tej zbrodniczej hucpy. Paradoksem jest to, że Luc Montagnier jest uważany za autorytet potwierdzający wywoływanie w przyszłości u osób "koronaszczepionkowych" zmian "genetyczych".

   Do tej pory nie zdecydowałam się na pisanie bloga. Mimo wielu propozycji, nie tylko na Neonie. Właśnie dlatego, że nie miałabym siły na odpieranie ataków, że piszę bzdury opłacane za ojroszeklodollary.   Z Pańskich wypowiedzi wynika, że wybrał Pan WIARĘ w XIX wieczną TEORIĘ INFEKCYJNOŚCI.

   Światopoglądowe zagadnienia nie należą do działu "nauka". Metafizyka nie należy do pola moich zainteresowań, więc już nie widzę możliwości podawania kolejnych argumentów dokumentujących fałsz tej teorii.   Niemniej, życzę ciekawych postów na tematy pozabiologiczne   Maria.

   • @Maria.#GPS#Stwierdził sobie

    Stefana Lanka to denialista, a więc oszust. To co gada nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Nigdy nie przeprowadził żadnego badania zgodnego z poprawną metodologią: https://fakehunter.pap.pl/raport/53eae8a5-ff02-41f4-bbeb-d22232198040    Wszystko co Pani napisała nie ma kompletnie znaczenia. Żadne opinie nie są w stanie obalić badań naukowych.