Równajcie do mistrzów!

Moim zdaniem portal Neon24 po zmianach jest dużo lepszy technicznie — wreszcie działa na komórkach! Nie miałem żadnych kłopotów z zalogowaniem i zmianą hasła.

       Wszystko działa poprawnie. Jest jeszcze kilka niedoróbek, ale rozumiem, że prace wciąż trwają i zostanie to wszystko poprawione. Dziękuję za dobrą robotę.

       Czekam więc na załatwienie tych wszystkich niedoróbek i na załatwienie problemu z odnośnikami do Neonu24 na Facebooku. Wtedy będę reklamował Neon24, gdzie się da, bo ważne jest by przyszli tu jacyś sensowni blogerzy.

       Wszelkie techniczne kwestie związane z portalem idą w bardzo dobrym kierunku i widać, że są osoby, które o to prawidłowo dbają.

       Teraz należy rozwiązać drugi, poważniejszy problem. Otóż na Neonie24 brak jest dobrych blogerów, umiejących pisać z sensem i ciekawie. Kilku jest, ale to za mało. Większość tutejszych blogerów pisze głównie jakieś przeróbki czy tłumaczenia z krajowej i zagranicznej prasy, albo wprost spamuje, kopiując teksty z innych miejsc. Większość to PRL-owskie dziadersy toczące ze sobą i komentatorami głupkowate wojenki przy użyciu knajackich sformułowań i chamskiego języka. Tego się nie da wyeliminować, ale to powinien być tu margines, a nie dominująca narracja. Dokładnie tę mentalność opisałem tu: Narracje blogowych dziadersow

       Tych frustratów należy zostawić w spokoju i najlepiej ich ignorować. A gdy zaczną wylewać swoją żółć albo spamować, pod sensownymi notkami, to po prostu autor powinien ich zbanować. Uważam, że trzeba promować i werbować dobrych blogerów.

       Moim zdaniem najlepszym blogerem na Neonie24, a nawet w ogóle w całej blogosferze, jest Bogusław Jeznach, który od dawna nie pisze z powodu choroby oczu. Myślę, że warto każdemu tutejszemu blogerowi, i każdemu nowemu, który się zapisze, wskazywać blog: Jeznach z zaznaczeniem: "O! Tak należy blogować, to jest ideał, do którego powinniście dążyć, uczcie się od najlepszych, naśladujcie Bogusława Jeznacha, podziwiajcie jego kunszt, starajcie się go prześcignąć!!!".

       Salon24 powoli i systematycznie zmienia się w tabloid, przestaje być portalem blogerskim. Warto stamtąd ściągnąć tu najlepszych blogerów, bo oni od dawna czują, że trzeba się gdzieś przenieść. To będzie trudne, bo oni tu łatwo nie przyjadą widząc jakie tu panuje bagno, chamstwo i oszołomstwo. Ale trzeba próbować tłumaczyć, że jak tu przyjdą, to tym samym podniosą poziom.

       Na Salonie24 jest wielu wartościowych blogerów próbujących równać do mistrza Bogusława Jeznacha. Wymienię tylko kilku wybranych:

       Do tych mistrzów też zalecam równać.

Grzegorz GPS Świderski

GPS

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

2

liczba ocen: 23

 • Dałem 2*

  Pisze PRL'owski "dziaders" do podstarzałego liberasty, który zrozumie (o ile w ogóle, bo na przykład takie "szczepany" nadal wypierają skutki przyjęcia cymes wyszczepionki na wirtualnego "wirusa", to i Autor, gdy wyląduje pod mostem, to nadal będzie chciał uprawiać libeastackie pomysły i "naprawiać" demokrację), co wspiera, gdy przestanie być potrzebny swoim idolom (ze "szkoły austriackiej")


  P.S. Dałem dwie a nie jedną gwiazdkę za to, żeś się Autorze spocił trochę nad klawiaturą, pisząc swój "artykuł". Choć ja by Autorowi znalazł mniej liberstyńskie zajęcie do pocenia. I pożyteczne...

  • @Kmieć#Dałem 2*

   Dzięki za potwierdzenie tego, co napisałem. Ten komentarza nie zawiera nic merytorycznego, a tylko przysrywanki. To zaczepka do kłótni. Właśnie takich dziadersów należy ignorować.

   • @GPS#Kmieć#Dałem 2*

    Autorze drogi,

    Przecież Twój powyższy "artykuł" to tylko "przysrywanka, nic innego.

    Nie wspominając o Twojej publicystyce (z wyjątkiem antycovidowej, której regularnie dawałem 5*), która jest niczym innym jak płaczem, że to nie Ty jesteś przy "korycie" (albo chociaż w jego pobliżu), bo wtedy to byś naprawił demokrację, która nota bene żadnych napraw nie potrzebuje, bo działa jak perpetum mobile...

    • @Kmieć#GPS#Kmieć#Dałem 2*

     Po następnym pana ataku ad personam nie na temat zostanie pan zbanowany na moim blogu. Proszę zaniechać głupiego przysrywania nic niewnoszącego do tematu notki.

 • Szanowny Panie

  Szanowny Panie GPS,  Uprzejmie dziękuję za miłe słowa odnośnie zmian na Neon24.pl.

  Tak to jest rzeczywiście bardzo trudne i wymagające wielkiego wysiłku i czasu zadanie...

  Mam nadzieję, że w najbliższym czasie - kilku dni - wszystko będzie zakończone, poukładane.  Jestem w kontakcie z Panem Jeznachem, który niestety, jak Pan napisał ma duże problemy ze wzrokiem - ale jest nadzieja na polepszenie.

  Jeżeli się uda - to tak jak P Bogusław mi obiecał - Neon24.pl jest jedynym portalem, do którego on wróci - aby tu pisać. Mam nadzieję, że niedługo tak się stanie...  Pozdrawiam serdecznie

  • @Ryszard Opara#Szanowny Panie

   Minęło parę lat i ja już straciłem nadzieję. Może się jednak doczekam.

   Casey

  • @Ryszard Opara#Szanowny Panie

   Jak widać technicznie udało się Neon24 uporządkować i naprawić. Czas pomyśleć o teściach tu umieszczanych. Póki, co jest z tym bardzo źle. Zalecam skupienie się teraz na przyciągnięciu tu wartościowych blogerów — tak jak to zrobił na początku Tomek Parol. NowyEkran stał się poważnym i dużym portalem blogowym dzięki setkom dobrych blogerów, którzy na nim pisali. Po tych wszystkich perturbacjach technicznych zdecydowana większość odeszła. Trzeba ich odzyskać.

 • Prosiak zezowaty

  z ciebie GPSsie :))), bo mnie na listę wartościowych blogerów S24 nie wciągnąłeś (śmiech), chyba dlatego, że i ja odwalam dość często manianę, lecę chętnie powtórkami z rozrywki.

  Co do ludzi których wymieniłeś.

  To faktycznie Kemir, z którym mam kontakt wyraził nawet chęć pisania tutaj, ale nie wiem, czy aby na pewno tego chce: pisać w eksluzywnej niszy jaką jest Neon24. U Jastrzębowskiego przecież go czytają - że tak napiszę - wrecz masowo, notki to średnio po tysiąc pięcset odsłon oraz ponad 150 obserwujących.

  Kierdel zaś, to o ile pamiętam przede wszystkim teksty naukowe,

  Bazyli1969...o, to classic narodowiec,

  Siukkum Balala natomiast to krój luzacki (pamiętam jego numer z kreacją Józef Banknot), jednak pro rządowy w swoich tekstach.

  Wszyscy przez ciebie wymienieni ilekroć coś na S24 napiszą są przez tamtejszych adminów promowani i to wysoko na stronie głownej . Dzięki temu mogą służyć Jastrzębowskiemu swoją pracą za listek figowy. Warto jednak zerknąć w dół. Moim zdaniem bardzo dobrym blogerem byłby również Maur, tutaj i na S24 obecnie komentator, który jest autorem kilku fajnych książek. Super blogerem na S24 jest także Emigrant19, totalnie olewany i chowany przez salonowych adminów. Jego teksów nie znajdziesz na SG, bo jak mi kiedyś napisał nieodżałowany Arix (wcześniej Ix), spec od polityki wschodniej, na Salonie panuje niepisana zasada: kogo nie ma na SG Salonu tego nie ma wcale. Przykład blogera Wawela, którego jako nieprawomyślnego z czasem admini Salonu stłamsili.  Dla pewności, gdyby mnie maszynka wypluła powyższe napisał Mikker

  • @Mikker#Prosiak zezowaty

   Zgoda. Ciebie nie wymieniłem, bo nie chciałem robić za dużej listy. Ale uważam, że jesteś dobrym blogerem i pisząc tu, podnosisz poziom.

   • @GPS#Mikker#Prosiak zezowaty

    Można za jednym razem odpowiedzieć obu Panom. :)

    Ocena blogerów S24 w wykonaniu @Mikker`a jest rzetelna. No prawie. Obja Panowie zapominacie o kilku sympatycznych Paniach, które nie mogą odnaleźć się na S24 i wygaszają swoją blogerską aktywność.

    ------

    Jest tam jeszcze kilku harcowników o pronarodowych poglądach. Bez łapanki, na spokojnie, może dadzą się przekonać do spróbowania swoich sił tu.

    ------

    A! Majk, dzięki za dobre słowo. :)

 • @GPS

  Dałem 5. Nie tyle po starej znajomości co za potwierdzenie moich myśli, tylko po części wyartykułowanych kilka dni temu. Na S24 pozostało, poza wymienionymi, jeszcze kilka osób wartych ściągnięcia tu. Zamierzam ich zachęcić do tego.

  -----------

  W obecnej formule, oczywiscie po dokończeniu poprawek, Neon24 ma szansę zastąpić dawny S24.

  ----------

  Ponieważ admin to przeczyta, to podrzucam sugestię, by oznakować osoby z nickiem "Gość". Gość może mieć dynamiczne IP, to jednak nie musi być przeszkodą. Ma stały URL. Można powiązać ten adres z dowolnie wybranym wyróżnikiem przez Gościa i wówczas będzie widoczna jego niepowtarzalna nazwa. To ułatwi ewentualne polemiki na portalu, bo obecnie zbyt wiele zachodu w zastanawianie się, z którym gościem ma się do czynienia, co najczęściej kończy się zaniechaniem interakcji.

  • @Maur#GPS

   Ja pójdę za ciosem i zrobię na Salonie promocję Neonowi, a co!

   Mam nadzieję że o reklamę swego portalu właściciel tutejszy się nie obrazi

   Mikker

  • @Maur#GPS

   To są problemy techniczne, które ciągle mogą być udoskonalane, bo są tu ludzie od tego. Ale teraz właściciel i administracja powinni zająć się zwiększeniem poziomu merytoryczności notek.

  • @Maur#GPS

   Nieoficjalnie mogę zdradzić że taka funkcja niedługo będzie dostępna. Kwestia kilku dni.

  • @Gość#Najlepszy mistrzunio to Ruszczyński

   Nie interesują mnie wasze prymitywne wojenki. Proszę pod moimi notkami ich nie kontynuować.

  • @Gość#Nie ma to jak dobra reklama NEona

   Znam te bóle za kim i pod czykje skrzydła. W Polsce agentury doprowadziły do tego, że jest się albo za Rosją lub Niemcami ewentualnie USraelem. Ja jestem za Polską. Tyle panie gość. Może aż tyle.

   Mikker

  • @Gość#Nie ma to jak dobra reklama NEona

   Po cóż reklamować żale sierot po Neon. Tezeusz, wielokrotny plagiator bardzo chciał u nas pisać, że logował się wielokrotnie raz jako dziewczynka innym razem jako chłopaczek. Tezeusz, zielonooka, Dziennikarz Obywatelski, Wanda Warska. Wylatywał za chamstwo nie tylko z naszego portalu ale również np. z Salon24, gdzie chwalił się setkami tekstów, tysiącami czytelników, za chamstwo całą jego "twórczość" wysłano w kosmos a jego samego na niepoprawni.pl, skąd również został on razem z innymi sierotami po Neon wyrzucony.   Oni nadal przyczepieni do naszego portalu kombinują jak wrócić. Ostatnio niejaki Haski/Jozio z L. próbował się zainstalować jako Ziemianin. Wyleciał za chamstwo. I tacy chcą dyskutować o kulturze wypowiedzi, gdy znają się na tym jak przysłowiowa świnia na gwiazdach.   Niestety, funkcja gość pozwala im powrócić do komentowania z czego jak widać korzystają.

  • @Gość#Nie ma to jak dobra reklama NEona

   Proszę nie przenosić swoich głupkowatych wojenek na mój blog.

 • autor

  wkleje tutaj swoj komentarz napisany jak mozna zauwazyc 14 listopada pod postem Pana R .O

  trafiłem na ten portal faktycznie dzieki postom Pana Jeznacha - zostalem . Nie jestem zbyt aktywnym uczestnikiem zycia w blogosferze - czasami cos uda mi sie napisac od siebie . uwazam , ze szkoda by bylo stracic takie miejsce gdzie mozna bylo i czasami mozna teraz trafic na tresci warte przeczytania .  rowszan komentarze użytkownika 0 3niedziela, 14 listopada 2021, 13:26:40

  Ryszard Opara

  Szanowny Panie

  gratulacje dla Dzona , Darka i dla Pana -pierwszy krok uczyniony -jest szansa , ze neon bedzie "połozony " na bardziej stabilnym i bezpieczniejszym gruncie ( skrypcie )

  Częśc pracy za wami teraz pora na pojscie dalej

  - administracja- po pierwsze powinna reprezentowac jakas wspolna dla portalu mysl przewodnia a po drugie bezstronnosc adminow , z tym bywa roznie .  -tresci podlegajace publikacji -moim zdaniem ostatnimi czasy nastapil regres , koncentacja na sprawach covida , na mniej czy bardziej wiarygodnych teoriach spiskowych . To nie magiel , Pan zdaje sobie sprawe co to jest praca u podstaw .

  Automatyczne praktycznie promowanie nielktorych artykulow budzi nieraz zdziwienie

  pozdrawaim

  dalem 5

  • @Gość#Na NEoeonie24 moim ideałem blogiera jest MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

   Ten komentarz to spam. Proszę go usunąć i zamienić na odnośnik do oryginału.

 • Czyż nie jest to żenujące ?

  Nawet nie warto tego komentować. Każdy czytający sam wyciągnie wnioski.  AVE

 • "Równajcie do mistrzów!"

  ------------------

  Mam nadzieję, że @GPS raczy powyższe odnosić także do siebie.

  Wniosek?

  Niektóry wpisy @GPS są ciekawe ale są i bez sensu - no chyba, że Autor epokę wyprzedził.

  Na koniec - nie piszę tego aby przysrywać - tylko z sympatii.

  • @demonkracja#

   Nigdy się wszystkimi notkami każdemu nie dogodzi. To normalne, że czytelnik jedną notką się zaciekawi, a inną nie, jedną zrozumie, innej nie. Ja często poruszam kwestie ideologiczne, więc to oczywiste, że niektórych to odrzuca. Ale ja jestem nieistotny — ważnje by przyciągnąć tu blogerów wielokroć lepszych.

  • @Gość#Do antypolskich ?

   Wszystkich, którzy piszą nie na temat, przysrywają czy spamują, można uznać za ruskich trolli. Ja jednak uważam, że to sfrustrowane głupki, którym życie się nie udaje i w Sieci leczą swoje kompleksy.

 • Łubudubu

  Większość użytkowników jest niezadowolona z nowej wersji portalu i ja też do nich należę.

  Na ogół korzystam ze smartfona, bo na lapku często wiesza mi się internet. Mogę zaświadczyć, że dawniej portal lepiej funkcjonował, można było np.powiększyć tekst rozszerzając pole palcami, zobaczyć fragment tekstu, do którego się odnosiłam w komentarzu. Nie musiałam się logować bądź ile razy w ciągu dnia.

  No i najważniejsze - nie znikały notki !

  Mam nadzieję, że jesteśmy w jakiejś fazie testowej i to zostanie wygładzone i poprawione. Na razie jednak, jest jak jest i pochwały są nieuzasadnione.

 • Przez jakis czas tak bylo.

  Widac ze Dzon testowal uklad strony.

  I bylo mozna robic to co wczesniej.

  Ale to byl tylko jednodniowy test:(