Fanaberie robotów

--- Internet ---

Roboty mogą nas zastąpić we wszystkim, co produkujemy, ale nie zastąpią nas w tym, co konsumujemy. A zatem mogą wywołać całkowite bezrobocie wśród ludzi. Co to dokładnie znaczy?

       Nie zjedzą kotleta, który my lubimy, nie pojeżdżą na naszym ulubionym rowerze, nie zachwycą się tak jak my piosenką, którą usłyszymy. No ale benzynę zużyją, olej też, ucieszą się, gdy je umyjemy i wyczyścimy. A zatem coś jednak skonsumują.

       No i na odwrót — człowiek może produkować coś, czego nigdy żaden robot nie wyprodukuje. Zawsze znajdzie się usługa, którą tylko człowiek może wyświadczyć innemu człowiekowi — na przykład prostytucja, czy skok na nartach w kategorii ludzie.

       Człowiek zawsze będzie mógł wybudować robota, który zaspokoi innego robota, albo robota, który będzie konstruował roboty zaspokajające inne roboty. A robot nigdy człowieka w pełni nie zaspokoi.

       My zawsze roboty zaspokoimy w pełni, one nas nigdy. Konsumpcję robotów da się zaspokoić, zoptymalizować, wyczerpać, a naszej się nie da, zawsze znajdziemy sobie jakąś fanaberię. To w czym problem? Nie ma możliwości, by robotyzacja wywołała bezrobocie. Nasze fanaberie będą zawsze bogatsze niż fanaberie robotów.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

GPS

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3

liczba ocen: 3

 • Po co wymyślać takie dziecinne tematy, kiedy są poważne dorosłe problemy?

  W Europie szykuje się wojna. Ukraina jest zaopatrywana w broń ze wszystkich stron, oficjalnie, otwarcie i ma otwarty front. Zaopatrzenie nadchodzi z USA, z Turcji, oraz innych państw. Na Morzu Czarnym są amerykański okręty wojenne, mają manewry. Na granicy polskiej stoi polskie wojsko i wkrótce będą inni z NATO.

  A tu takie fiku -miku... bawi się chłopczyk.

  • @Sorbus#Po co wymyślać takie dziecinne tematy, kiedy są poważne dorosłe problemy?

   Ten komentarz jest niegrzeczny i nie na temat. Zalecam pisać z sensem i merytorycznie. Jeśli nie interesują pana tematy, które poruszam, i ich pan nie rozumie, to zalecam omijać mój blog.

 • No dobrze - a co

  z opodatkowaniem robotów?

  Wniosek?

  Przecież one też pracują!

  • @Gość#No dobrze - a co

   A maszyny w fabryce są specjalnie opodatkowane? Pralka i lodówka też pracują. Czy należy je opodatkować?

   • @GPS#Gość#No dobrze - a co

    -------------------------

    @Gość#No dobrze - a co

    A maszyny w fabryce są specjalnie opodatkowane? Pralka i lodówka też pracują. Czy należy je opodatkować?

    -------------------------

    Mówiłem o robotach na taśmach produkcyjnych.

 • @GPS

  Niedługo wszyscy pogłupieją i zatrze się granica pomiędzy . Salute 5*. https://geekweek.interia.pl/raporty/raport-czlowiek-przyszlosci/artykuly/news-nasa-zmodyfikuje-genetycznie-kolonizatorow-ksiezyca-i-marsa,nId,5641458

  • @Repsol#GPS

   Nie żal będzie zejść z tego świata. Nie nadążamy za czynionymi przez nas zmianami.

   Cytat z Pana linku ->

   "Naukowcy obawiają się, że udoskonalony gatunek może doprowadzić nasz, czyli obecny ziemski, na skraj zagłady. Jednak przyszłość rozwoju ludzkości, zmiana jej w cywilizację kosmiczną i związane z tym próby zapewnienia jej bezpieczeństwa przed kosmicznymi zagrożeniami, wydają się wartością nadrzędną, zatem czy nam się to podoba, czy nie, i w tym przypadku cel uświęci środki."

   Powtórzę fragmencik wart wytłuszczonej czcionki ->   "zatem czy nam się to podoba, czy nie, i w tym przypadku cel uświęci środki."