No to mamy już prosty i tani sposób, by zakończyć pandemie koronawirusa i by się to już nigdy nie powtórzyło. Oto artykuły na ten temat:

       Tu tłumaczenie istotnych fragmentów: 

Wielu ludzi zarażonych koronawirusem nie wykazuje żadnych widocznych objawów, ale ich kaszel brzmi nieco inaczej niż kaszel zdrowej osoby ze względu na wpływ wirusa na płuca i struny głosowe pacjentów.

(…)

Naukowcy z MIT wykorzystali sztuczną inteligencję do zaprojektowania algorytmu, który nasłuchuje tych subtelnych różnic, które są zwykle niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Ich model prawidłowo identyfikuje zarażonych koronawirusem w 98,5% przypadków i jest dokładny w 100% przypadków, gdy pacjenci nie mają objawów.

(…)

Naukowcy mają nadzieję, że wbudują ten algorytm w bezpłatną aplikację na smartfona, która będzie sprawdzać użytkowników pod kątem Covid-19 i kierować osoby z podejrzanie brzmiącym kaszlem do dalszych testów.

(…)

Przed nadejściem pandemii już były trenowane algorytmy SI na podstawie nagrań kaszlu na smartfonach, aby dokładnie zdiagnozować schorzenia takie jak zapalenie płuc czy astma. W podobny sposób zespół MIT opracowywał modele sztucznej inteligencji do analizy nagrań wymuszonego kaszlu, aby sprawdzić, czy mogą wykryć objawy choroby Alzheimera.

(…)

Siła narzędzia polega na jego zdolności do odróżniania bezobjawowego wymuszonego kaszlu osoby zarażonej od wymuszonego kaszlu osoby zdrowej.

(…)

Badania te były częściowo wspierane przez Takeda Pharmaceutical Company Limited.

Grzegorz GPS Świderski