Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
109 postów 4170 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Polityczne przyprawianie gęby

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Słownik tłumaczy, że znaczenie związku frazeologicznego: "ktoś przyprawił gębę komuś" to: "ktoś celowo przypisał jakiejś osobie pewne cechy, których ta osoba nie ma".

       Właściwsze tłumaczenie przyprawiania gęby to: "oczerniać, szkalować kogoś, pomawiać o coś". To wymyślił Gombrowicz w "Ferdydurke".

       W ten sposób media głównego nurtu, robiąc to od wielu lat, przyprawiły gębę Januszowi Korwin-Mikkemu. Ta wroga, kłamliwa, manipulacyjna propaganda zrobiła to skutecznie - tak, że ugrupowania polityczne współtworzone przez JKM od dawna mają elektorat balansujący wokół pół miliona wyborców i trudno im uzyskać więcej. 

       Każdy, kto nie zna poglądów JKM, nie czytał jego książek, w których dogłębnie swoje poglądy wyraził i uzasadnił, kto zna jego poglądy tylko z mediów, które je przeinaczają, ma błędne mniemanie o JKM. I co gorsza powtarza te wdrukowane fałszywe slogany - i tak fejknjusy się rozpowszechniają. 

       JKM w zasadzie żadnych swoich poglądów nie ma. Wszystko to, co pisze o polityce, gospodarce, filozofii i innych sprawach, które porusza w swojej publicystyce i publicznej działalności, powtarza za naukowcami, którzy te problemy porządnie zbadali i opisali. Korwin pisze mądrze, bo stoi na barkach gigantów. Na barkach Smith’a, Mises’a, Bastiat’a, Tocqueville'a, Kuehnelt-Leddihn'a, Friedman’a, Hayek’a, Rothbard’a, Hoppe’go i wielu, wielu innych wolnorynkowych naukowców czy wolnościowych ekonomistów. JKM jest w zasadzie popularyzatorem, a nie jakimś oryginalnym ideologiem. Jako Polak jest następcą Stefana Kisielewskiego. 

       Propaganda, czarny PR, stronnicze media - mogą przyprawić gębę komu chcą, na kogo dostaną zlecenie. Nie ma kompletnie znaczenia to, jakie poglądy ma ofiara i co mówi, czy pisze. Jedynym sposobem, by temu nie ulec, jest po prostu nie wychylać się, nic nie mówić, nie pisać, nie działać publicznie. Każdy kto zechce system zwalczać, dostanie od systemu fałszywą gębę. 

       Nie jest prawdą to, że Korwin zawsze musi coś palnąć przed wyborami, co umniejszy elektorat ugrupowania, któremu lideruje. Wrogie media zawsze są zdolne do tego, by jego słowa przeinaczyć i to nagłośnić przed wyborami - nawet zmanipulować tezy, które stawiał kilkadziesiąt lat wcześniej. Nie tylko on jest ofiarą takich działań. W zasadzie telewizja naziemna i główne gazety robią to z każdym politykiem, który jest ich wrogiem. I tak TVN przyprawia gębę politykom PiS, a TVP politykom PO, a obie te stacje przyprawiają gębę politykom Konfederacji. W Polsce nie ma obiektywnych mediów głównego nurtu - wszystkie są stronnicze, wszystkie są politycznie sterowane, wszystkie robią propagandę. 

       Elektorat oglądający, niemyślący, ma błędne mniemania co do wszystkich polityków Konfederacji, bo media nie informują, ale przyprawiają gębę. Tylko to potrafią i tylko to jest ich zadaniem. Polacy nie są rzetelnie informowani - są indoktrynowani. Jedyne co można z tym zrobić - co może zrobić każdy z nas - to po prostu sięgać do źródeł. Gdy media o kimś coś powiedzą, to należy sięgnąć do tego, co ten ktoś sam napisał, a nie jak to stronniczy dziennikarze wyciągnęli z kontekstu i przeinaczyli. Nie znacie więc Korwina - znacie tylko przyprawioną mu gębę. 

       Korwin napisał kilkanaście książek uzasadniających swoje poglądy. Jeśli ktoś chciałby go skrytykować, to by napisał rzetelną polemikę jakiegoś rozdziału z którejś z tych książek. Nikt tego nie robi. Bo krytykom nie chodzi o polemikę, o obalenie tez, ale o tendencyjne oczernianie, o emocjonalne zdruzgotanie, o przyprawienie gęby. 

       Czas kampanii wyborczej, to najlepszy okres by dało się łatwo rozpoznać manipulantów i oszustów. Nie tylko wśród dziennikarzy, nie tylko w stacjach telewizyjnych, radiowych czy w gazetach - ale też wśród blogerów i komentatorów. Łatwo to poznać, bo taki manipulator po prostu powtarza slogany czarnego PR-u - uczestniczy w przyprawianiu gęby - oczernia, szkaluje i pomawia. Nic nie uzasadnia, nie argumentuje, nie krytykuje konstruktywnie pokazując pozytywną alternatywę. Rzuca usłyszane hasła. Radzę tych hejterów zapamiętać, by i po wyborach im nie ufać. 

       Konfederacja w bieżącej kampanii wyborczej w głównych mediach jest przemilczana. A tam, gdzie się przemilczeć nie da - w Internecie, na blogach, w mediach społecznościowych, w programach o niskiej oglądalności - jest atakowana cepem „na Korwina”. Ten cep to powtarzanie dawnych kalek propagandowych, które służyły temu by Korwinowi przyprawić gębę. Te kalki są tworzone od 30 lat i są ciągle powtarzane. To nie Korwin coś zawsze musi palnąć, to czarny PR operuje wciąż tymi samymi pomówieniami i przeinaczeniami. 

       Konfederacja to jedyne sensowne ugrupowanie, na które warto głosować w nadchodzących wyborach. Korwin jest najważniejszym elementem tej koalicji, bo jest najpoważniejszym, najmądrzejszym, najskuteczniejszym popularyzatorem wolnościowej ideologii w Polsce. Polecam odrzucenie gęby, którą mu przyprawili wrogowie polityczni i zobaczenie go takim, jaki jest naprawdę. Polecam odrzucenie patrzenia przez krzywe zwierciadło medialnej narracji i sięgnięcie do źródeł. Tu można kupić książki JKM, które pozwolą poznać jego poglądy: Pakiet 5xKorwin 

Grzegorz GPS Świderski 

PS. Notki powiązane: 

 

KOMENTARZE

 • @
  Zamiast pisać truizmy i zaprzeczać rzeczywistości, lepiej by Autor wskazał: co zawdzięczamy posłom rodem z MW którzy znajdują się w sejmie, a co Januszowi Korwin-Mikke który znalazł się w PE, którzy to ludzie tworzą tzw Konfederację z czwarym numerem na liście. Słowem za co brali publiczne pieniądze, że koniecznie muszą dalej je brać.
  Konkrety!
 • @Oracz 14:53:00
  Zawdzięczamy im propagowanie i uświadamianie czym jest UE i dlaczego jest szkodliwa. Będąc w mniejszości nic więcej nie są w stanie zrobić. Zasługą Korwina jako posła są jego mowy sejmowe wydane w postaci książki. Polecam.
 • Liroy-Marzec ujawnia kulisy odejścia z Konfederacji: "Korwin-Mikke powiedział, że w konflikcie poparłby Rosję, nie Polskę"
  Piotr Liroy-Marzec, lider Skutecznych, postanowił przed wakacjami opuścić szeregi Konfederacji. Teraz polityk zdradził, dlaczego zdecydował się na ten krok. Podczas spotkania z wyborcami w Białymstoku w środę, 18 września, Liroy-Marzec opowiadał między innymi o powodach odejścia Skutecznych z Konfederacji. Polityk w swojej wypowiedzi przywołał słowa Janusza Korwin-Mikkego.

  Zaczęliśmy rozmawiać na temat współpracy Polski z Rosją. I zadaliśmy pytanie: gdyby był konflikt Rosja-Polska i Rosja by powiedziała, że w tych twoich wydumanych rzeczach cię popiera, to kogo byś poparł? Rosję [odpowiedział Korwin-Mikke]. Słowo, on to powiedział przy nas wszystkich podkreślił Liroy-Marzec.

  Dla mnie nie ma miejsca w takim towarzystwie przyznał Liroy-Marzec dodając, że nigdy nie wierzył w doniesienia nieprzychylnych Konfederacji mediów o jej sympatiach prorosyjskich, jednak kiedy usłyszał te słowa i wcześniejsze wypowiedzi Korwin-Mikkego m.in. o aneksji Krymu, to zmienił zdanie.

  https://youtu.be/MBI2mrMicQ8


  https://wpolityce.pl/polityka/465227-liroy-ujawnia-kulisy-odejscia-z-konfederacji
  Ps...Najwyraźniej Braunowi, czy Winnickiemu, takie stanowisko Korwina zupełnie nie przeszkadza…Dlatego też Konfederacja jest dla mnie SPALONA, bo niestety z powodu takich palantów jak JKM do Sejmu nie wejdzie.
 • @kula Lis 68 15:51:12
  Aj waj Rosja potrzebuje poparcia Korwina! I akurat w razie wydumanego konfliktu z Polską (o którym marzą pisiory i ich poplecznicy) coś by do Korwina powiedziała-:)). Stare chłopy z myśleniem przedszkolnym.
 • @wercia 17:06:27
  Nagły przypływ "patriotyzmu"???jakoś wcześniej mu nie przeszkadzało w Palikota terminować...no po prostu skończyło się babci sra..ie w polityce a tak fajnie było, brylowało się po salonach...
  Nieboszczycy na listach poparcia Liroya.
  https://www.tvp.info/44249824/nieboszczycy-na-listach-poparcia-liroya-pkw-zlecila-ponowna-weryfikacje-podpisow

  Już dawno wciska sie bidota i wciska,łatwy chlebek się marzył... w końcu trafił na naiwnych z Konfederacji, szkoda że jego i Jakubiaka przyjęli , niestety musieli "sklecać" ugrupowanie i tak to wyszło....dobrze że odeszli.

  https://pomorska.pl/janusz-palikot-chce-by-liroy-startowal-z-jego-listy/ar/7227386

  https://niezalezna.pl/30118-palikot-agentem-wplywu

  ciekawe opinie:
  https://www.wykop.pl/wpis/43404339/mozemy-sie-smiac-z-teorii-spiskowych-ze-rzadzacy-w/


  Jest mooc, nagle twórca pornosów i Palikota.... to kolega samego prezydenta.
  I urodził się OWOC z owocnych "rozmuf"...

  https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Piotr-Liroy-Marzec-o-spotkaniu-z-prezydentem-powazne-owocne-rozmowy-o-Polsce
 • @kula Lis 68 15:51:12
  Liroy nie jest specjalnie rozgarnięty, więc nie zrozumiał w czym uczestniczy i co się mówi. Takie jego pomówienia to właśnie przyprawianie gęby.
 • Jeżeli sobie wyobrazimy
  mózgi tubylców jako ziemię uprawną, którą uprawia czarci pomiot - to na tej ziemi musi być miejsce i na zboża, okopowe, warzywniak, etc.
  Wniosek?
  Korwin uprawia swoją działkę ziemi - gdzie hoduje odmiany roślin, które kiedyś - dawno, dawno temu - były uprawiane - zanim Europy nie zaczęto przeorywać pługiem zwanym antyfrancuską rewolucją.
  Na koniec - mózgi głupich tubylców (ziemia uprawna) muszą być zagospodarowane bez reszty - bo inaczej mogłoby coś wyrosnąć - coby diablisko o niestrawności przyprawiło.
 • @kula Lis 68 15:51:12
  Dla ciebie każdy oprócz PiS jest spalony. Skoro jednym z liderów formacji jest Macierewicz? Jakos Płatka nie pozwał za książkę, a to mówi bardzo dużo.
 • @kula Lis 68 15:51:12
  Kula, przestań ciągle podpierać się mossadowskimi gazetami i TVP powiązanymi z pisiorami.
  Żadna Rosja nam nie zagraża, Oni mają tysiace większych problemów z swoim terytorium i Polska to zawracanie głowy.
  Jeśli coś będą chcieli od Polski, to rozmowy przeprowadzą z ,,naszymi" mocodawcami z Tel Aviwu lub Waszyngtonu, tam pogadają z sprzątaczką co w Polsce należy zrobic. Rosjanie mają czym handlować z pasożytami świata, którzy w imię chciwości, Polskę i Nas sprzedadzą w mgnienia oka dla żydowskich interesów.
  A straszenie Nas wojną z Rosją przez pisorów to nic innego jak odwrócenie uwagi od ,,prywatyzacji" zakupów, czyli mld łapówek od jednej i drugiej strony.
  Za straszenie Rosją stoi świat handlarzy uzbrojeniem i wszelkiej maści łapówkarze.

  Co do autora tekstu, to się znacznie myli, jest nafaszerowany jedną ideologią i jednego wodza, radzą zdolnemu autorowi, spojrzeć szerzej na problemy świata i więcej analizować. Np; Winnicki i Bosak zieją nienawiścia do Rosjan, ale cicho siedzą w sprawach banderowcó, interesów amerykańskich w Polsce, wieczne studenty, z prowincji, a w Warszawie przez wiele lat z czegos musieli zyc, mieli gdzie mieszkać, ,,dobrzy sponsorzy" się trafiają za to cicho siedzą w sprawie okupacji Polski przez wojska satanistów. Ciekawe dlaczego milczą???
  Nie ma idealnych rozwiązań w ekonomii, gospodarce itp. ale na pewno w życiu kierować się należy prawdą i dobrem.
 • temu Panu już dziękujemy!
  Pomijając wszelkie inne kwestie, Korwin na polityka się nie nadaje z prostej przyczyny: ma wadę wymowy, bełkocze! A gdy się zdenerwuje jest całkowicie niezrozumiały: stęka, jąka się, sepleni -nie wiadomo co on mówi!
  Taki człowiek ( bez względu na jego walory intelektualne) w polityce nie ma czego szukać!
 • @Wrzodak Z. 10:13:16
  Panie Zygmuncie, czy Pan kandyduje do Sejmu? Jeśli tak to z jakiej listy?
 • @władek 11:25:29
  Nie, nie, to nie moje czasy. Wszystko zabetonowane.
  Pozdrawiam
 • @ Autor
  Nie oceniam tekstu, choć kompletnie nie zgadzam się z Panem w ocenie Konfederacji i wszystkich jej tzw. polityków. Jednak mimo to życzę Konfederacji, żeby urwała PiS taką ilość głosów, która uniemożliwi tej syjonistycznej partii samodzielne rządy - co wcale nie musi oznaczać, że taka sytuacja nawet w najmniejszym stopniu pozytywnie wpłynie na los państwa i obywateli.

  A co do przyprawiania gęby Konfederacji, to czyż nie przyprawia jej sobie sama?
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=12457&v=40v032fAqP8

  To co wynika z przekazu filmu to wyautowanie polskości , zastąpienie jej judeochrześcijanskośćią - identyczne stanowisko głosi PiS. Katol o drugim Polaku bez zastanowienia powie z pogardą , ale za krytykę SYNAGOGI SZATANA oczy wydrapie.
 • Aja jajajaj ostrzeżenie.
  Żydowska organizacja ostrzega przed polskimi politykami. Wśród nich lider Konfederacji.
  Polscy politycy znaleźli się w specjalnym raporcie żydowskiej organizacji ze Stanów Zjednoczonych. Chodzi m.in. o posłów Roberta Majkę i Roberta Winnickiego. "Głoszą poglądy o supremacji" – piszą autorzy raportu.
  Do dokumentu dotarła "Rzeczpospolita". Chodzi o raport "Nienawiść ponad granicami" nowojorskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom. To jedna najstarszych i najważniejszych organizacji żydowskich na świecie.

  Autorzy artykułu ostrzegają przed poglądami polskich polityków, które w ich ocenie są antysemickie i rasistowskie. W raporcie pada m. in. nazwisko posła Roberta Majki.

  "Supremacja żydowska, czyli wywyższanie się nad naród polski (...), stała się podstawą funkcjonowania w tym państwie. Dla mnie to jest rzecz niepojęta. Jeśli my nie obronimy państwa polskiego, to nikt za nas, Polaków, tego nie zrobi" – to fragment wywiadu, którego niezrzeszony poseł Robert Majka udzielił w kwietniu prawicowemu kanałowi na YouTube Centrum Edukacyjne Powiśle. Rozmowa została zauważona przez Żydów za granicą, dzięki czemu polityk znalazł się w raporcie.

  Materiał dotyczy "umiędzynarodowienia białej supremacji", czyli idei głoszącej, że biała rasa przewyższa inne. Zdaniem autorów żydowskiego raportu, supremacjoniści z USA i Europy wzajemnie inspirują się do przemocy i rasizmu. W ciągu ostatniej dekady byliśmy świadkami gwałtownej przemocy w Stanach Zjednoczonych, Europie i poza nią, motywowanej elementami białej supremacji, od Andersa Breivika w Norwegii, Brentona Tarranta w Nowej Zelandii, po Patricka Crusiusa w El Paso w Teksasie" – czytamy.

  Poseł Majka został dostrzeżony przez żydowską organizację także za sprawą książki, którą pokazywał podczas kwietniowego wywiadu. Polityk polecił widzom publikację Davida Duke'a pt. "Żydowska supremacja". Duke był wielkim mistrzem Ku Klux Klanu i jednym z najbardziej zagorzałych negacjonistów Holokaustu. Książkę wydała zaś w Polsce neonazistowska grupa Ruch Twórczości. "Czarnuchy znajdują się na samym dole drabiny, niewiele wyżej od goryli i szympansów" – brzmiała teza z polskiej strony internetowej neonazistów.

  W ocenie Ligi, większość rozmowy z Majką poświęcona była "entuzjastycznej pochwale Majki dla Duke'a i jego ideologii". "Polacy mają zostać zepchnięci do roli społeczeństwa trzeciej kategorii, powtarzam, trzeciej kategorii. Bo pierwszą kategorią społeczności w Polsce mają być Żydzi. Drugą społecznością, która ma mieć jakieś szanse bytu, to mają być ci, którzy idą na współpracę z narodowością żydowską. My, Polacy (...), mamy (...) pracować za przysłowiową miskę ryżu" – mówił w wywiadzie Majka. Wcześniej poseł wprowadzony do Sejmu przez ruch Kukiz'15 twierdził, że wciąż obowiązuje w Polsce Konstytucja z 1935 roku, a sieć 5G zagraża... polskiej populacji.

  Majka wszedł do Sejmu w listopadzie 2018 roku na miejsce Wojciecha Bakuna, który objął funkcję prezydenta Przemyśla. Wcześniej z rekomendacji ruchu Pawła Kukiza Majka został członkiem Trybunału Stanu.

  To nie koniec jednak polskiego wątku w raporcie żydowskiej organizacji. Autorzy omawiają tam bowiem również związki Davida Duke'a z Narodowym Odrodzeniem Polski, wspominają też o Marszu Niepodległości i manifestację przeciw żydowskim roszczeniom w Warszawie.

  Uwagę żydowskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom przykuł też jeden z liderów Konfederacji, Robert Winnicki. Jak wskazano w raporcie, jest on organizatorem Marszu Niepodległości i majowej demonstracji ws. roszczeń żydowskich. "Promował białą supremację w Polsce" – wskazują autorzy raportu.

  – To sformułowanie jest kłamstwem i potwarzą, która nadaje się na proces. Natomiast to, że aktywnie protestuję przeciw roszczeniom majątkowym ze środowisk żydowskich, jest prawdą, z czego jestem dumny – mówi „Rzeczpospolitej" Robert Winnicki.

  Z Robertem Majką dziennikowi nie udało się skontaktować.

  Najnowszy raport powstał przy współpracy z kilkoma organizacjami z całego świata, m.in. polskim Stowarzyszeniem Nigdy Więcej.


  https://t.co/gxEzRVxFSS


  Aj waj na pewno się umówili żeby tak pisać..powie paru bili de.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej