Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
88 postów 3938 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Bizantyjska Unia Europejska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Koneczny stwierdził, że nie można być cywilizowanym na dwa sposoby - w tym sensie cywilizacje się nie mieszają. Ale mieszają się inaczej. Ścierają się, wypierają, tworzą enklawy, więc na jakimś terenie może być ich kilka.

Naszą cywilizacją, którą przez 800 lat budowała Rzeczpospolita i której była wzorcowym przykładem, jest cywilizacja łacińska [1]. Polacy są przedstawicielami tej cywilizacji. A przynajmniej byli, ale lata zaborów i okupacji wytworzyły u nas mętlik cywilizacyjny - opanowały nas cywilizacje: bizantyjska z zachodu i turańska ze wschodu. 
Ludzie wychowani pod wpływem zasad cywilizcji łacińskiej dokonali najwięcej odkryć w historii świata – naukowych, geograficznych, duchowych, politycznych, filozoficznych, teologicznych, metafizycznych… - co by nie było, to właśnie my, łacinnicy, odkryliśmy Amerykę, która stała się naszą bazą wypadową w drodze na Księżyc.
Cywilizacja łacińska rozwinęła się w Europie. Ale na naszym kontynencie mieliśmy wiele innych cywilizacyj - przodków łacińskiej, konkurentów łacińskiej, wrogów łacińskiej, mieszających się z łacińską, ścierających się z nią, wpływających na nią, będących pod jej wpływem…
W Europie ściera się obecnie kilka cywilizacyj. Zgodnie z nomenklaturą stworzoną przez Konecznego są to: łacińska, turańska, żydowska, bizantyjska, arabska, bramińska. Większość tych cywilizacyj wpływa na nas poprzez emigrantów. Ale najgorsza jest bizantyjska, bo napiera na nas od tysiąca lat i opanowała duży kawał Niemiec. A teraz nas niszczy w formie zdominowanej przez Niemcy Unii Europejskiej.
Unia Europejska, ta konkretna, która nas dziś okupuje jest bizantyjska. Czyli nie jest nasza - jest inna, obca, zaborcza.
Czym się różni cywilizacja bizantyjska [2] od łacińskiej? Koneczny to zdefiniował, a my do dziś widzimy różnice! Ale nie wszyscy to widzą. Dlatego wyjaśniam.
Cywilizacja łacińska to nauka grecka, prawo rzymskie i chrześcijańska moralność. To są źródła. Ale są też inne cechy charakterystyczne: wolność, różnorodność, prawda, piękno, dobro, honor, Bóg, ojczyzna. Cywilizacja łacińska to kontynuacja cywilizacji greckiej i rzymskiej. Ważną cechą naszej cywilizacji jest to, że równolegle funkcjonuje prawo prywatne i publiczne. To oznacza, że państwo ma ograniczony zakres kompetencji, bo większość spraw regulują dobrowolne umowy, regulaminy czy statuty. W cywilizacji łacińskiej relacja między prawem a wolnością polega na tym, że wolność każdego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się prawo drugiego. Dodatkowo obowiązkowa jest zarówno tolerancja religijna, jak i rozdzielenie władzy cywilnej i duchowej.
Siłą cywilizacji łacińskiej jest zdolność do samoorganizacji lokalnych społeczności – stąd rozkwit samorządności, spółdzielczości, spółek, komitetów organizacyjnych, organizacji charytatywnych, klubów sportowych etc…. Stąd możliwość ograniczenia państwa do minimum.
Unia Europejska wszystkie te nasze wartości niszczy, niweluje, bo nie jest łacińska, jest bizantyjska. To znaczy: biurokratyczna, totalitarna, socjalistyczna, zamordystyczna, etatystyczna, centralistyczna. Przejawem bizantynizmu jest polityczna poprawność, która tłamsi naukę i przekaz informacji. Przejawem bizantynizmu jest państwowy centralizm, tendencje państwa do organizowania najdrobniejszych aspektów życia człowieka. Unia Europejska, i państwa będące jej prowincjami, wtrynia się w najdrobniejsze aspekty ludzkiego życia.
W cywilizacji łacińskiej etyka jest ponad prawem, a w bizantyjskiej prawo jest ponad etyką – to jest najważniejsza różnica. Pozytywizm prawniczy to cecha bizantyjska. Dlatego zamiary Hitlera mogły się powieść tylko w bizantyjskich Niemczech. Bo rozkaz zabicia Żyda jest ważniejszy niż to, że się zabija osobę niewinną – rozkaz przełożonego, rozkaz wodza, jest ponad moralnością.
Cywilizacja łacińska jest personalistyczna w odróżnieniu od turańskiej, bramińskiej czy żydowskiej, które są kolektywistyczne. Bizantyjska z kolei ma charakter pośredni. Dlatego widzieliśmy bardzo wyraźną różnicę między łacińską II RP a turańskim PRL-em, a nie zauważamy bizantynizmu obecnej III RP i UE.
Pierwsza Rzeczpospolita, czy to piastowska, czy jagiellońska, czy sarmacka była łacińska. Niestety rozebrało nas trzech zaborców, którzy należeli do trzech różnych cywilizacyj: Austria była łacińska jak my, więc ten zabór był najłagodniejszy, dwa pozostałe zabory były dla nas destrukcyjne, bo opanowały nas bizantyjskie Prusy i turańska Rosja. Potem mieliśmy chwilę oddechu, a potem znów opanowała nas najpierw bizantyjska III Rzesza, a potem turański ZSRR. Wpływy tych obcych, złych, gorszych cywilizacyj mamy do dziś – nie tylko w infrastrukturze i ustroju, ale i w nas, w naszym myśleniu.
Obecna bizantyjska Unia jest zła. Ale można sobie wyobrazić Unię dobrą, czyli łacińską – takie utopijne marzenia streściłem tu: Dobra Unia Europejska [3]. Ale póki co najważniejsze jest zniszczyć ten bizantyjski wrzód, który nam realnie wyrósł na dupie, czyli Unię Europejską.
 
Grzegorz GPS Świderski 

Tagi: gps65, Unia Europejska, cywilizacja, cywilizacja łacińska, cywilizacja bizantyjska

KOMENTARZE

 • @Autor
  Dobrze, że zaczyna występować zainteresowanie cywilizacjami.
  Źle - że są to zainteresowania amatorskie i to wychodzące z błędnych założeń, nie wychodzące poza wstępne wprowadzenie dokonane przez Konecznego (skądindąd geniusza - z racji otwarcia tej drogi myślenia).

  Właśnie "chodzi za mną" napisanie tekstu (bo to w krótkiej notce się raczej nie zmieści), gdzie te kwestię spróbuję naświetlić i uporządkować.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:01:51
  Cywilizacja łacińska to nauka grecka, prawo rzymskie i chrześcijańska moralność. To są źródła. Ale są też inne cechy charakterystyczne: wolność, różnorodność, prawda, piękno, dobro, honor, Bóg, ojczyzna. ..........

  pierdu, pierdu....

  Ja z kolei gdy czytam takie głodne kawałki, to zaraz przypominają mi się różne obrazki, przedstawiające mordy, wymyślne tortury, zboczenia i dewiacje.

  https://i.iplsc.com/-/0005WIP49X04MRXI-C122-F4.jpg

  Dwa tysiące lat nieustających wojen o dominację, dla grabieży, także wojny religijne. i znów mordowanie, niszczenie, palenie, grabież.

  https://i.wpimg.pl/730x0/m.gadzetomania.pl/pal-62d6b24312c5ad75a563b10844e3.jpg

  Życie w ciągłym zagrożeniu, wyzysk, niewolnictwo, wszelkiego rodzaju szachrajstwa, kłamstwa, pomówienia, skrytobójstwa.

  https://d-pt.ppstatic.pl/kadry/k/r/10/cd/30/4fb4c8c1c196d_o,size,640x400,q,71,h,0839c5.jpg

  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/19648/palenieczarownic.jpeg

  Prawda o tej łacińskiej cywilizacji jest zgoła inna, makabryczna i okrutna.
  To trwa do dziś; Libia, Syria, Jugosławia, Afganistan.
 • parę pytań
  ale to trochę zmieszane i wczesniej było, absolutyzm zachodni nie jest esencją rządów najmedrszego i najlepszego a wypaczeniem tej idei tj z urodzenia.
  Sądzę że ustrój cywilizacyjny w POlsce nie był w głębokim sensie łaciński. Raczej współtorowy demokracji ateńskiej i spartańskiej. Przedłużeniem rządów wiecowych
 • Autor
  Cywilizacja łacińska panie GPS

  https://fotopolska.eu/foto/424/424237.jpg

  http://kontrrewolucja.net/wp-content/uploads/2016/04/Bundesarchiv_Bild_183-H26996_KZ_Dachau_Verbrennungsofen.jpg

  http://www.990px.pl/files/2009/08/3_000_sapa990421437370.jpg

  Poprzedni komentarz był skierowany nie do KJW a do GPS
 • @Oświat 08:23:21
  To nie moja definicja - czemu do mnie kierowana uwaga?
  Np. Uważam, że CŁ nigdy nie istniała.
 • @gnago 08:27:04
  "Sądzę że ustrój cywilizacyjny w POlsce nie był w głębokim sensie łaciński. Raczej współtorowy demokracji ateńskiej i spartańskiej. Przedłużeniem rządów wiecowych"

  Rządy wiecowe w pólnocnej i wschodniej Europie były przedłużeniem plemiennych zgromadzeń Germanów (althing), Słowian (wiec) i ludów stepowych (kurułtaj).

  Nie miały nic wspólnego z Atenami czy Spartą.
 • @Oświat 08:34:01
  "Cywilizacja łacińska panie GPS"

  Dodam to:

  https://trybuna.info/opinie/jadro-kapitalizmu/
 • Żeby w ogóle
  mówić cokolwiek o cywilizacjach - to najpierw trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że czarci pomiot wykończył już na przestrzeni tysięcy lat - niemal każda wielką cywilizację - a teraz wykańcza on właśnie naszą. Pomiot robi to zawsze za pomocą jednej sztampy. Jeżeli chcesz wiedzieć jak było kiedyś - jakiej sztampy używano - obserwuj uważnie - co dzieje się dziś.
  Czarci pomiot upodobał sobie Niemców i to z ich pomocą wykańcza obecnie Europę (wcześniej też) ale równolegle wykańcza także i Niemców. To samo dotyczy USA - jako światowy hegemon - obraca w perzynę w interesie czarciego pomiotu niewygodne państwa - jednak owe USA (Białe USA) też są jakby równolegle - wykańczane.
  Wniosek?
  Najpierw należy wiedzieć, że na Ziemi mamy czarci pomiot i ludzi stworzonych przez Boga - bo bez tej świadomości - dywagowanie na temat różnych cywilizacji - zawsze zaprowadzi nas na manowce.
 • @Oświat 08:23:21
  Muszę się zgodzić z takim obrazem cywilizacji łacińskiej.
  Co nie znaczy że te inne cywilizacje były specjalnie lepsze .. nie były.

  Moją cywilizacją jest cywilizacja Słowiańska... ta plebejska, ludowa, masowa nie arystokratyczna.
  Arystokraci czyli "elyty" od zawsze były zdegenerowane władzą i bezkarnością. To ogólny problem zjawiska oligarchii wszelakiej która zawsze prowadzi do degeneracji moralnej na tle bezkarności.
  A wszystkie dawne systemy były oligarchiczne (nie licząc czasów wczesno-plemiennych).

  Dzisiaj też obserwujemy degeneracje moralną współczesnych oligarchów oraz ich marionetek.
  Dla tego postuluję systemową likwidację zjawiska oligarchii wszelakiej a co za tym idzie bezkarności wszelakiej.
  Bezkarność systemowa to szersze zjawisko niż oligarchia...
  bo np "nadzwyczajna kasta" zapewniła sobie praktycznie bezkarność,
  kasta sukienkowych praktycznie jest bezkarna (bo jaki sędzia katolik osądzi księdza.. to przecież atak na samego Pana Boga..)
  jest praktycznie bezkarna kasta zdegenerowanych polityków...zajmujących się zdradą narodową..

  Tak więc bezkarność jest źródłem jawnej degeneracji (bo degeneracja ukryta tkwi w nas jako genetyczny defekt)...
  Cywilizacja musi powstrzymywać te ukryte atawistyczne degeneracje
  i powstrzymuje systemem moralnym i odpowiedzialności karnej .
  Problem w tym że system musi dotyczyć wszystkich w takim samym stopniu a nie dotyczy (bezkarność "nadzwyczajnych kast" różnej maści).

  Każdy rządzący powinien mieć nad sobą kontrolę... taki powinien by`c system. Każdy powinien być mianowany i odwoływany... i każdy odpowiadać karnie... a im wyżej w hierarchii władzy tym wyższa osobista odpowiedzialność.

  Polska "mafijna demokracja" po 89r nie odpowiada tym wymogom
  Już PRL był bliższy opisanemu systemowi ... tam "nadzwyczajnych kast" było mniej... i degeneracja była znacznie mniejsza... wbrew mafijnej propagandzie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:39:08
  komentarz był skierowany właściwie nie do pana a do GPS
 • @Pedant 08:41:29
  Sama prawda, taka jest rzeczywistość.
  Nie ma sensu jej wybielać, czy zakłamywać.
  II wojna światowa to też ta tak zwana kultura łacińska, zachodnia.
  Realia są jakie są i trzeba o tym pamiętać.
 • @demonkracja 09:14:25
  "czarci pomiot wykończył już na przestrzeni tysięcy lat - niemal każda wielką cywilizację"

  Pan jest człowiekiem jednej idei?

  Kto wykończył cywilizację sumeryjską, egipską, fenicką, aztecką, bizantyńską, asyryjską, celtycką itd ... Czarci pomiot?
 • @Oświat 09:33:18
  "II wojna światowa to też ta tak zwana kultura łacińska, zachodnia."

  Danilewski (1822 - 1885) nazwał tę kulturę romano-germańską, co dojrzała w późnym średniowieczu.

  Koneczny kopiując i deformując Danilewskiego, rozszczepił ją arbitralnie na łacińską i bizantyńską kierując się podziałem z czasów sporu o inwestyturę (walki o prymat między papieżem i cesarzem).

  Kształtującą się dopiero słowiańską, Koneczny podzielił na rzekomo łacińsko-polską i na turańsko-ruską. (Żeby było śmieszniej, obóz piłsudczyków zaliczał do tej drugiej)
 • @Oświat 08:34:01
  III Rzesza należała do cywilizacji bizantyjskiej. Piszę o tym w notce.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:01:51
  Nigdy niczego u Pana nie czytałem co by temat porządkowało. Pan głównie zaciemnia, rozmywa i mąci w kwestiach cywilizacyjnych.
 • @Oświat 08:23:21
  Wszystkie te mordy, tortury, zboczenia, dewiacje, wyzysk, niewolnictwo, wszelkiego rodzaju szachrajstwa, kłamstwa, pomówienia, skrytobójstwa.... były dokonywane wbrew moralności - Kościół katolicki zawsze to potępiał.

  Dobrym przykładem jest niewolnictwo, które było akceptowane w większości cywilizacji i chrześcijaństwo jako pierwsze uznało ten proceder za niemoralny i Kościół dość skutecznie tępił to zjawisko tam, gdzie miał wpływy. W Europie nawrót do niewolnictwa nastąpił głównie dzięki protestanckiemu buntowi przeciw katolicyzmowi.
 • @demonkracja 09:14:25
  Głoszony przez Panią dualizm religijny jest przez katolicyzm uznawany za herezję. Wierzenia oparte na dualizmie, takie jak manicheizm, wierzenia katarów, zaratusztrianizm i inne podobne doktryny gnostyckie, nie były w stanie stworzyć żadnej cywilizacji. Więc Pani archaiczne herezje nie mają żadnych szans na powodzenia.
 • @Oscar 09:22:46
  Na terenie Polski przed cywilizacją łacińską, nie było żadnych innych cywilizacji. Wcześniej mieszkali tu ludzie tworzący pierwotne plemione łowców-zbieraczy, a potem prymitywne kultury rolnicze. Cywilizacja zaczyna być budowana od przyjęcia chrztu przez Mieszka I.
 • @GPS 11:07:18
  "III Rzesza należała do cywilizacji bizantyjskiej. Piszę o tym w notce."

  Koneczny to idiota i sekciarz. III Rzesza była wytworem cywilizacji zachodnio-europejskiej (co mógłbym pokazać przez analizę historii idei, prowadzącej do powstania folkizmu w XIX wieku). "Cywilizacja bizantyjska" wywarła silny wpływ na Bałkany, Ruś, Sycylię itd ... oraz umiarkowany na Persję, kalifaty arabskie itd ...
 • @Pedant 11:26:07
  Koneczny bardzo precyzyjnie i naukowo uzasadnia dlaczego Cesarstwo Niemieckie, potem Prusy i III Rzesza to ciąg państw należących co cywilizacji bizantyjskiej. Można z tym dyskutować, ale zbicie jego setki argumentów stwierdzeniem, że to idiota, jest po prostu głupie. Dzisiejsza UE jako kontynuacja tych państw bardzo dobitnie potwierdza tezy Konecznego. Jeśli porównamy dzisiejszą UE z fundamentami cywilizacyjnymi, to bardzo jaskrawie widać, że UE jest bizantyjska, bo jest zdominowana przez Niemcy.
 • @GPS 11:22:18
  "Wierzenia oparte na dualizmie, takie jak manicheizm, wierzenia katarów, zaratusztrianizm i inne podobne doktryny gnostyckie, nie były w stanie stworzyć żadnej cywilizacji."

  Zaratustranizm nie jest ani dualizmem (walka dobra ze złem, to nie metafizyczny dualizm) ani gnostycyzmem (nauka Zaratustry o Bogu i pobożności jest jawna i dostępna dla wszystkich), oraz stworzył wielką perską cywilizację, która trwała prawie dwa tysiące lat. Ta cywilizacja nie tylko miała w swojej orbicie przed-chrześcijańską Armenię, ale także wpłynęła na grecką Jonię (gdzie przyczyniła się do narodzin filozofii) oraz zainspirowała żydowskich proroków.
 • @GPS 11:31:49
  "Koneczny bardzo precyzyjnie i naukowo uzasadnia dlaczego Cesarstwo Niemieckie, potem Prusy i III Rzesza to ciąg państw należących co cywilizacji bizantyjskiej."

  Wywody Konecznego są bardziej sekciarskie i naciągane niż te Świadków Jehowy.

  " Można z tym dyskutować, ale zbicie jego setki argumentów stwierdzeniem, że to idiota, jest po prostu głupie."

  Jakość argumentów nie mierzy się ilością. Wystarczy obalić kilka kluczowych aby wykazać błędność teorii. Na przykład genealogia kulturowa i ideowa III Rzeszy jest dobrze opracowana i uzasadniona. Tylko taki doktryner jak Koneczny miał czelność wprowadzić w maliny swoich niedokształconych wyznawców.
 • @GPS 11:26:06
  "Na terenie Polski przed cywilizacją łacińską, nie było żadnych innych cywilizacji. Wcześniej mieszkali tu ludzie tworzący pierwotne plemione łowców-zbieraczy, a potem prymitywne kultury rolnicze. Cywilizacja zaczyna być budowana od przyjęcia chrztu przez Mieszka I."

  Południe Polski (Śląsk i Małopolska) było zdominowane przez Księstwo Wielkomorawskie, które przyjęło chrzest na pokolenia wcześniej, przez misje Cyryla i Metodego.

  Przed przybyciem Słowian w VI wieku i wcześniejszym najazdem Hunów między ujściem Wisły a Krymem były królestwa gockie z językiem pisanym i chrystianizującymi się pod wpływem heretyckich arian i samego Konstantynopola.
 • @GPS 11:26:06
  Bzdury.
  Przed chrztem Słowianie mieli własną kulturę i własne wierzenia.
  Nie mieli tylko bezkarnych oligarchów terroryzujących ludność.

  Mylisz pojęcia cywilizacja to nie jest dyktatura zdegenerowanych Oligarchów terroryzujących ludność i sprowadzających tę ludność do roli niewolników, darmowego mięsa armatniego...

  Cywilizacja ta Słowiańska, przedchrześcijańska była dużo bardziej ludzka, społeczna, pokojowa.
  Chrześcijaństwo przyniosło Słowianom śmierć i zniszczenie , nieustanne walki oligarchów miedzy sobą kosztem zwykłej ludności.

  A technologie wspierające jakość życia i tak się upowszechniały przy okazji handlu między różnymi narodami w tym bardzo odległymi.
 • Ale gniot
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg

  "wolność każdego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się prawo drugiego."

  Tak, dlatego w owej "cywilizacji łacińskiej" istnieje prawo do ziemi. Jeden tę ziemię ma, a inni muszą mu płacić, za to że żyją i na tej ziemi przebywają.

  Przykłady można mnożyć.

  Korwinowskie bzdety, płynące wprost z moralności Kalego.
 • @Oscar 09:22:46
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  oby lekakarstwem na bezkarność nie był samosąd.
 • @GPS 11:09:19
  Chyba Pan nic mojego nie czytał tej tematyce poświęconego.
  Przecież największe pańskie dzieło to o żeglarzu - kandydacie na męża (i tak dobrze, że nie na żonę).
 • @interesariusz z PL 11:53:40
  "Tak, dlatego w owej "cywilizacji łacińskiej" istnieje prawo do ziemi. Jeden tę ziemię ma, a inni muszą mu płacić, za to że żyją i na tej ziemi przebywają."

  Temat można rozwinąć, ale podam tylko parę tropów, jak mała mniejszość może stać się właścielem całych krajów:

  1. Pracobiorcy (błednie zwani pracodawcami) mogą zawłaszczać lwią część wartości dodanej wypracowanej przez pracowników.

  2. Społeczeństwo może być wyciskane z zasobów przez rentę czyli dochody z samych tytułów własności - ziemi, zasobów, "własności intelektualnej", lichwy, licencji, monopoli itd ...

  O ile pierwsza metoda wymaga organizowania pożytecznej produkcji, o tyle druga może byc czysto pasożytnicza.
 • @Pedant 10:45:46
  Wszystkie wymienione kultury były właśnie zwalczane przez owy cztci pomiot i to skutecznie Czasami nie bylo widoczne wprost ale po głębszym zastanowieniu tak właśnie było a zaczęło się od zniszczenia Izraela przez plemię Judy
 • @GPS 11:26:06
  Bzdury polecam na początek
  https://www.sciencemag.org/news/2016/03/slaughter-bridge-uncovering-colossal-bronze-age-battle
 • Taki sensacyjny temat dla dociekliwych a mafii chazarskiej.
  "
  2/2 Ukryta historia niesamowitej mafii khazarian – Nukes ukryte w USA i Europie

  Historia Khazarian, w szczególności Khazarian Mafia (KM), największego na świecie syndykatu przestępczości zorganizowanej, którą Khazarian oligarchia przekształciła poprzez rozmieszczenie babilońskiej magii pieniędzy, została prawie całkowicie usunięta z książek historycznych.

  The Hidden History of the Incredibly Evil Khazarian Mafia (Updated)
  .https://www.veteranstoday.com/2015/03/08/the-hidden-history-of-the-incredibly-evil-khazarian-mafia/

  Polubione przez 3 ludzi

  heavymetal60 , 19 lipca 2019 at 05:02 Odpowiedz

  Oto niektóre z najważniejszych nazwisk znalezionych w EpsteinBlackBook
  // z brzmienia – sami żydzi?

  Polubione przez 1 osoba

  dymilustra , 19 lipca 2019 at 08:58 Odpowiedz

  „Rabusie z Khazarian często próbowali przyjąć swoją tożsamość po zamordowaniu tych gości i stali się mistrzami przebrań i fałszywych tożsamości – praktyka, którą kontynuowali nawet do dnia dzisiejszego, wraz z ich okultystycznymi ceremoniami poświęcenia dzieci, które są w rzeczywistości starożytnym Kultem Baala.”

  chazar- podszywał się pod: rzymian,greków,persów,niem-ców /idish stworzony wraz z językiem niemie-ckim/, udawali Anglo-sasów,Frankow,potem nas-Polaków.
  W ok.400r. sprowadzeni do WB przez sarmackiego dowódce legionów do zniszczenia rodzimych mieszkańców WB.
  To Chazarska szumowina tworzyła Vatykan a wcześniej Bizancjum.To oni palili księgi biblioteki w Aleksandrii,pisali „historię ” świata,Rosji i Polski.Rozbiory i powstania to ich robota.Udawali i udają do dziś „kler”.
  Brawo HM za wrzucenie tego art.

  Polubienie

  kfakfa , 19 lipca 2019 at 10:54
 • @Oscar 14:57:51
  Temat powyższy chyba wart jest samodzielnego artykułu.
  Może ktoś się pokusi o tłumaczenie ?

  Będzie dyskusja i pewnie wiele wydarzeń w historii świata stanie się jaśniejszymi... bardziej zrozumiałymi.
 • @Pedant 10:56:24
  Gdyby odrzucić pańską niechęć (zoologiczną?;-)))) do Konecznego, a potraktować tegoż jako prekursora (jednego z...) nowego kierunku i to takiego, który nie potrafił w pełni wyzwolić się z wpływu "wdrukowań" obowiązujących otoczenie, to można byłoby podjąć z Panem poważną dyskusję.
  Niestety, Pan kieruje się podobnymi fobiami jak Berkeley o celując raczej w osoby, a nie rozważając idei.

  Tu. Zwalcza Pan Konecznego , bo ....
  Tyle, czy inni w tym czasie mieli jakieś inne, rozsądne pomysły? Czy to, co robili, nie było bardziej ograniczone od myśli Konecznego?
 • @Oscar 11:50:35
  Kultura i wierzenia to za mało. Afryka subsaharyjska jest kolebką ludzkości, stamtąd pochodzą wszyscy ludzie, tam powstały najstarsze kultury i wierzenia, ale nigdy tam nie powstała żadna cywilizacja. Ale to nie jest tematem mojej notki. Ona jest o UE.
 • @interesariusz z PL 11:53:40
  "Tak, dlatego w owej "cywilizacji łacińskiej" istnieje prawo do ziemi. Jeden tę ziemię ma, a inni muszą mu płacić, za to że żyją i na tej ziemi przebywają."

  Tak jest! Właśnie między innymi na tym polega cywilizacja - uznaje prawo do posiadania ziemii i w ogóle prawo własności. To zwiększa wolność.
 • @Oświat 08:23:21
  Wklejanie obrazków w komentarzach uważam za spam. Proszę tego nie robić pod moimi notkami. Zalecam robienie własnych notek z obrazkami i umieszczanie u innych linków w komentarzech.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:13:38
  "Konecznego, a potraktować tegoż jako prekursora (jednego z...) nowego kierunku"

  Koneczny był plagiatorem, który poprzekręcał idee Danilewskiego. To co w Konecznym jest interesujące, to wzięte od Danilewskiego.
 • @Pedant 21:28:28
  A co z Einsteinem, który splagiatował TW ? Istotą TW było skrócenie Lorentza.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:37:42
  "A co z Einsteinem, który splagiatował TW ? Istotą TW było skrócenie Lorentza."

  Einstein wzory wyprowadził prawidłowo, Koneczny je zepsuł i zafałszował dla celów propagandowych.
 • @Pedant 22:40:01
  Liczę, że Pedant to wszystko naprawi. Koniec manipulacji.

  PS. Ile jest stąd do nikąd?
 • @Pedant 08:39:13
  To samo źródełko występuje w obu tych miastach państwach tylko z segregacja na obywateli i niewolnych czy metojków. Tylko wiece w Grecji antycznej skończyły się kilka wieków wcześniej. Ale zatwierdzenie władcy przez aklamację zgromadzonego wojskaowszem. Jak mamy przy wyborze/zatwierdzeniu Olka dużego
 • @Pedant 10:45:46
  A Abraham to niby skąd pochodził? Nie czasem z Ur?
 • @GPS 11:26:06
  "Na terenie Polski przed cywilizacją łacińską, nie było żadnych innych cywilizacji. Wcześniej mieszkali tu ludzie tworzący pierwotne plemione łowców-zbieraczy, a potem prymitywne kultury rolnicze. Cywilizacja zaczyna być budowana od przyjęcia chrztu przez Mieszka I."

  Znane są siedziby tych plemion zbierackich. Sugeruję śćiąc te kilka naście drzew i własnoręcznie zaciągnąć na miejsce i zbudować wały no niech będzie poznańskie na długości 5m. Oczywiście dostepnym ówczesnie sprzętem.
  Efektem będzie:
  a. przekonanie o istnieniu ponadplemiennej organizacji- liczba ludzi konieczna do wyrębu i budowy grodu i porzucenie bzdur prezentowanych powyżej
  b. utwierdzenie o posiadaniu przez przodków artefaktów cywilizacji technicznej i głębokim spisku historyków. Ale pozwoli to na podtrzymanie mniemania o braku cywilizacji przed wtórnym moczeniem Mieczysława
 • @gnago 13:43:15
  "A Abraham to niby skąd pochodził? Nie czasem z Ur?"

  To trudne pytanie. Ur Chaldejskie jest wymieniane w późniejszych wersjach Księgi Rodzaju. Chaldejczycy chociaż byli pod wpływem dawniejszej kultury sumeryjskiej, przybyli tam po czasach Abrahama. Możliwe, że Abraham pochodził z południowo-wschodniej Mezopotamii, albo po prostu z rejonu zwanego później Chaldeą.

  Tak czy inaczej, idee abrahamicznej religii, są późniejsze od sumeryjskiej, na co wskazuje porównanie mitów sumeryjskich, z biblijnymi koncepcjami kosmologicznymi i antropologicznymi Księgi Rodzaju. Te ostatnie reprezentują wyższy poziom duchowego i moralnego rozwoju, czy jak kto woli (na przykład ja), Bożego Objawienia.

  Czemu się Pan o to zapytał?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej