Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
109 postów 4170 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Nie jest dobrze, jest dobrze...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczoraj wieczorem, gdy sondaże wskazywały, że Konfederacja przekracza próg, było dobrze. Rano, gdy się okazało, że nie przekracza, nie jest dobrze.

        Teraz rozgrywającym jest Kukiz. Jego przystąpienie do Konfederacji może uratować sytuację i spowodować, że Konfederacja w wyborach do polskiego parlamentu przekroczy próg i stanie się języczkiem u wagi.

        Gdy Kukiz wstąpi do Zjednoczonej Koalicji, albo wystartuje samodzielnie, to PiS będzie mieć na jesieni bezwzględną większość pozwalającą na samodzielne rządy.

        Najlepiej by było, gdyby w wyborach polskich, ani PiS, ani KE, nie mieli samodzielnej większości i by musieli szukać koalicjantów. Najlepiej by było gdyby KE + Wiosna nie mieli większości. Najlepiej by było, gdyby jedyną sensowną koalicją mającą większość było PiS + Konfederacja. To pozwala wytargować od PiS-u likwidację podatku dochodowego. Wtedy Polska rozkwitnie!

        Kukiz powinien się szybko zdecydować. Gdy w polskich wyborach będzie pod progiem, to bardzo pomoże PiS-owi, ale sam nic nie dostanie. Wchodząc do PiS dostanie co najwyżej posady rządowe, ale bez posłów. Obie te wersje to będzie konformizm, który w sumie nic sensownego mu nie da, nic nie zmieni. Wchodząc do Konfederacji ma szansę wziąć udział w ostrej walce o pozytywny rozwój Polski.

        Jeśli Kukiz i Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego wejdą do Konfederacji, to Konfederacja na pewno w polskich wyborach na jesieni wyjdzie ponad próg wyborczy. Nawet jeśli PiS dostanie 45% to nie uzyska większości, bo wtedy nikt nie będzie tuż pod progiem, więc nie zmarnuje się dużo głosów, tak jak to się stało w poprzednich wyborach i obecnych europejskich. Więc do rządzenia będzie potrzebna koalicja.

        Języczkami u wagi będą Konfederacja i ewentualnie Wiosna. Dziś słyszę głosami prominentnych działaczy PiS, że absolutnie wykluczają koalicję z Konfederacją. Więc przez najbliższe pół roku będzie bardzo ostra walka między PiS i Konfederacją. To bardzo utrudni ewentualną koalicję. Polska na tym straci. Ale trudno, to decyzja PiS - niech biorą za koalicjanta Wiosnę, albo wreszcie utworzą POPiS. Konfederacja w obu wariantach bardzo zyska.

        Jakie by warianty nie rozważać to są one korzystne dla Konfederacji – byleby przekroczyła próg, nawet minimalnie! Co najwyżej na niektórych straci Polska. Straci wtedy, gdy uda się Konfederację chwilowo wyizolować, gdy nie wejdzie do Sejmu. Więc radziłbym nie atakować Konfederacji, bo można na tym tylko stracić - najpierw dla Polski, a potem dla siebie. Konfederacja jest na fali wznoszącej, bo popiera ją młodzież.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Ilustracja muzyczna: Jest już za późno, nie jest za późno

 

 

KOMENTARZE

 • Zwięzły,
  ale dobry tekst.
 • Pis jesienne wybory wygra jeszcze wyżej.
  PIS zastosuje dotychczasową taktykę podnoszenia standardu życia obywateli.
  Akurat ma władzę i może to zrobić.
  PO też miało władzę i też podnosiło standard życia ale tylko swoim zaufanym aparatczykom.

  Co pis zrobi przed jesiennymi wyborami ?
  Widzę dwie opcje...
  Podniesienie kwoty wolnej od podatku orz obniżenie VAT
  Tę drugą opcję już Morawiecki zapowiedział wczoraj.

  I jak by nie patrzeć do dobra koncepcja.
  A rząd w istocie jest po to by podnosić jakość życia obywateli.
  Rząd swoich pieniędzy nie ma (pomijam różnice kursowe)
  z pieniędzy obywateli (z budżetu) musi realizować swoje zadania.
  Zadanie podstawowe to takie przekierowanie strumieni pieniędzy w gospodarce by wszyscy obywatele mogli wieść godne życie..
  Bez takiego mechanizmu (neoliberałowie) następuje gwałtowne rozwarstwienie społeczne na obrzydliwie bogate "elyty" różnej maści i masy zabiedzonych niewolników którzy by przeżyć wezmą każdą pracę za każde poniżające ludzką godność grosze.

  A tego nie chcemy przynajmniej ja nie chcę.
  A takich którzy tego chcą naród powinien osądzić za zdradę interesu narodowego i wykonać zasądzone wyroki dla własnego bezpieczeństwa.
 • @Autor
  Zupełnie do d...
  Wybory jesienne, to zupełnie inne ujęcie. O ile teraz głos na Konfederację był sensowny - nawet , gdy okazało się, Konfederacja nie wchodzi do PE, gdyż był wskaźnikiem nastrojów społecznych. To jesienią - jest to bez sensu.
  Jaki program ma ten kolejny zlepek? Czy jest wspólnota między JKM i narodowcami?
  Forowanie Konfederacji jest kolejna gierką tych, którzy chcą podtrzymać ten (walący się już) system.
  Potrzeba struktury dążącej do zmian systemowych, czyli cywilizacyjnych . Te określenia (wojna cywilizacyjna) zaczynają się pojawiać. Tyle, że takie teksty jak ten - są autorstwa albo kogoś kto jest durniem, albo dąży do utrzymania obecnego systemu.
 • Sitwy okrągłostołowe u władzy!
  Szanowny Autorze, piszesz: "... Języczkami u wagi będą Konfederacja i ewentualnie Wiosna..."
  Jeśli w wyborach do Sejmu zwycięży POPIS, to żadne "języczki u wagi" nie będą potrzebne! Zauważ, że PO i PIS w sprawach istotnych zawsze działają zgodnie, zaś różnią się w nie mających znaczenia duperelach!
  Jeśli PIS sprzeda nas żydom (a wszytko na to wskazuje), to PO temu przyklaśnie!
  Wszystkie powyborcze analizy (blogerów i dziennikarzy) opierają się na błędnym założeniu, że w Polsce istnieje demokracja, podczas gdy w istocie mamy atrapę demokracji, teatr! Ci politycy których oglądamy w telewizorach, to tylko słupy, wynajęci aktorzy. Oni nic nie znaczą, prowadzeni są na sznurku przez oficerów prowadzących służb przeróżnych!
  Na Ukrainie porzucono już pozory! W Polsce w kastingach (zwanych wyborami) wyłania się kandydatów do odgrywania ról "mężów stanu" z pośród naturszczyków , na Ukrainie wynajęto do tego celu zawodowego aktora! To bardzo duży postęp! Aktor lepiej zagra rolę prezydenta, niż naturszczyk.
  To wszystko kiepski teatr dla gawiedzi, prawdziwa władza znajduje się w rękach globalnej mafii chazarskiej która ten teatrzyk zorganizowała!
  I tutaj jest problem, podobny do tego jaki mieli Polacy pod zaborami! Wówczas Polska mogla odzyskać niepodległość tylko w przypadku militarnej klęski zaborców (co też się stało), obecnie Polacy mogą odzyskać niepodległość tylko w wypadku klęski globalnej mafii żydowskiej! Piszący na Neonie "Oscar" wieszczy taką klęskę od dawna, ja jednaj jego optymizmu nie podzielam!
  W Polsce jest jeszcze jeden problem: okupacja chazarska Polakom odpowiada, za nędzne ochłapy (ochłapy +) są gotowi swój kraj zaorać, byleby tylko starczyło na "kieliszek chleba"!
 • @Rebeliantka 03:21:11
  Pełna zgoda, bardzo sensowna analiza.
 • To nie jest tak, że okupant
  atrapy Polski nie kontroluje wszystkich tych, którym łaskawie pozwala być wybieranymi.
  Wniosek?
  Konfederację też namaścił okupant - ponieważ tzw. demonkratura to nie żarty. Nie żarty w tym pojęciu, że okupant choćby dla jaj - dopuszcza w pobliże steru atrapy Polski - głupich tubylców. Otóż głupi tubylcy maja szlaban na ster państwa od setek lat. Od setek lat!
 • @władek 08:12:13
  PO-PiS to dwie nogi wyrastające z tej samej doopy.
 • Popieram tę opinię.
  Nie można dopuścić, aby PiS samodzielnie rządził, gdyż w ten sposób wylądujemy w Judeopolonii.
 • @Oscar 06:53:20
  Neumann się pociesza: "Z 38,5 proc., poza Polską i Węgrami, w każdym kraju byśmy wygrali". Internauci: "Niech wyjadą"....Czy ten gość wie co mówi? Mam poważne wątpliwości. Zresztą oni tacy wszyscy....Za granicą mieliby takie same szanse jak złodziejski żyd Vincent w W.Brytanii. Niedługo na śmietnik historii i dobrze. Miłośnicy macy i czosnku do brukselki wysyłają zombi komusze.! Pokazuje to świetnie jak Shrek i kumple traktowali KE, jako własną formację bo jakoś zapomniał, że te 38%to zlepek wielu formacji i własnych przybudówek. Ciekawe czy członkowie PO -są zadowoleni. Zastanawia mnie czym się kierowało 5mln 200 tys. ludzi, którzy głosowali na KE? Przecież jedyną ofertą tej neobolszewii była nienawiść, wojna kulturowa, religijna, żadnego konstruktywnego rozwiązania czy programu.
 • Na jesieni
  Znów przyjedzie do Polski ,, delegacja z Izraela,, będą rozmowy w siedzibie ABW a potem w nocy ,,spadną,, wyniki Konfederacji. Także wszystko przed nami. Inna sprawa to stan umysłowy polactwa, okrągły stół zdobywa 90%głosów.
 • @władek 08:12:13
  Podzielam ten trzeźwy pogląd i widzę podobnie realność zagrożenia rozbioru Polski, która i tak jest już pod okupacją.
 • @Oscar 06:53:20
  Antypolska zbieranina przeróżnych śmieci zwana koalicją europejską przegrała sromotnie z PiS. Zbieranina nie ma dla Polski żadnego programu a jedynym jej spoiwem jest nienawiść do PiS.
 • @Oscar 06:53:20
  Obawiam się, że głosi Pan tutaj komunistyczne poglądy, a co najmniej socjalistyczne, czyli komunizmu z ludzką twarzą. Bogacenie się ludzi nie podlega przecież jakimkolwiek regulacjom. Regulacje w kwestii posiadania czy też zamożności należą do komunistycznych metod ręcznego sterowania życiem publicznym i wtykania nosa w ludzkie sprawy.
 • i tak dobrze, że sejm
  nazywasz polskim parlamentem, a nie parlamentem,

  a Kukiz ma ustaloną ideę wyborów w systemie JOW, co go w moich oczach dyskwalifikuje, bez względu na to, jakie inne odkrywcze propozycje by przedstawił.

  Nie rozumiem, co mają zmienić "języczku u wagi", czyli koalicjanci, to jakaś bzdura. Jedynym języczkiem, który miał na coś wpływ, był PSL. Co się stało z Samoobroną i LPR wszyscy pamiętają.

  Żaden języczek u wagi nie jest w stanie wpłynąć na zasadnicze cele wodzów partii górującej nad innymi. Nie po to wygrywa się wybory, aby ulegać języczkom.

  No i na czym ta agitka na rzecz konfederacji jest oparta. Co takiego konfederacja proponuje Polakom ? Nic. Nawet gruszek na wierzbie.
 • @Rebeliantka 03:21:11
  dobry tekst, ale o czym ?
 • @Oscar 06:53:20
  Podniesienie kwoty wolnej, owszem,

  ale dlaczego obniżenie VAT ma być dobrym pociągnięciem wyborczym?

  To po prostu podniesie zyski przedsiębiorcom, zagranicznym produkującym na polski rynek.

  " przekierowanie strumieni pieniędzy w gospodarce by wszyscy obywatele mogli wieść godne życie.." to komunizm, a on został właśnie przez PiS zabroniony.

  Wielu ludzi dopiero co uznano za kryminalistów.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:02:45
  Podzielam pogląd, Korwin może i by się przydał w parlamencie europejskim do siania zamętu,

  ale po co on nam w kraju ?
 • @zbig71 08:37:26
  To już postanowione, masz rację!Wystarczy poczytać prasę hamerykańsko żydowską, jak klangor i wrzask nt roszczeń. Jojnie Panels ,/doradca "rzondu" wg WSJ i Hateetza/ zachwycony wynikami wyborów czy to nie charakterystyczne,??
  Sprawa się utrwaliła, zostanie silna spójna grupa ze wspólnymi celami.
  U władzy ma być
  A/Dwużydzian Polaków,
  B/neokomunożydzian
  C/homosie i homolobby.

  GDZIE to mamy nadmiar takich w społeczeństwie???gdzie są taaakie piękne marsze homoli, na Morzem Nieżywym chyba!!??

  Skład jak najbardziej spójny, nie na darmo taka bohaterska obrona pedomarszów w Gnieźnie, Rzeszowie , Lublinie spałowani przeciwnicy tych cyrków m.in. z RN, Konfederacji.
  Serdeczne gratulacje dla homoli, antif i zwolenników aborcji/zniszcz naród moralnie i fizycznie będziesz mieć władzę/ będą mieli mooocne wejścia w Brusseli,a i z milionowych dochodów europosłów coś im na "organizacje" marszów i klubów skapnie!
  Czy żona Biedronia też wskoczył na milionową pensje czy tylko sam Biedroń, ciekawe ile procent zaplanowali Biedroniowi w wyborach do sejmu??To jest cyrk bez kółek.
 • @władek 08:12:13
  "Wszystkie powyborcze analizy (blogerów i dziennikarzy) opierają się na błędnym założeniu, że w Polsce istnieje demokracja"

  a w jakimże to kraju istnieje domokracja ?
  Wszędzie duszami rządzą mendia, a więc nawet wyniki referendum są zawsze zmanipulowane, ludziom tylko się wydaje, że mają własne poglądy.

  Wynajęcie aktora to wymysł amerykański. Nawet jeden puścił nas z torbami, stosując sankcje.
 • @emsi 08:27:12
  Nieprawda,

  jedyny sposób na zapobieżenie judeopolonii to wzrost autentycznego antysemityzmu w narodzie.
 • @kula Lis 68 08:27:15
  Nie bardzo rozumiem, dlaczego KE nazywasz neobolszewią ?
 • @emsi 08:41:46
  po co rozbierać ??!!

  przecież takim Niemcom łatwiej plądrować polaczków, gdy tu obowiązuje polskie prawo. Po rozbiorze byłoby niemieckie, i miliby problem.
 • @kula Lis 68 08:42:31
  Antypolska zbieranina wygrała wybory i w wawie, i na pomorzu.

  Nie lekceważ tego.
 • @emsi 08:51:40
  tak, głosi komunistyczne poglądy, z tym, że ja np. się z nim zgadzam,

  a nie zgadzam się z twoimi poglądami, iż bogacenie się ludzi jest obojętne dla społeczeństwa i "nie podlega" żadnym regulacjom.
 • @władek 08:12:13
  Zgoda. Ale jeśli Konfederacja przekroczy próg, a koalicję rządową stworzą PiS+PO to powstanie system dwupartyjny POPiS i Konfederacja, co da w następnych wyborach Konfederacji co najmniej 40%.
 • najbardziej mnie śmieszą powyborcze komentarze, czemuż to a czemuż
  PiS osiągnął tak wielką przewagę,

  i przeróżne gdybania, których nie warto powtarzać,

  bowiem ja jestem przekonany, że gdyby nie ostatnia nagonka na kościół, to PiS miałby ponad 50%

  a Biedroń ze swoimi "normalnymi inaczej" znalazły się sporo pod kreską.
 • @GPS 09:33:57
  Tylko co na to nasi sąsiedzi, sojusznicy i przyjaciele? Czy kolejna ,, delegacja,, z Izraela nie skoryguje tych wyników?
 • @emsi 08:51:40
  to dlaczego się burzysz przeciwko rzeczywistości. Twoje podejście do spraw społecznych buduje oligarchię z wszystkimi tego konsekwencjami. Czyli bezwzględne rządy pieniądza z całkowitym pominięciem roli ludzi, którzy na swój los mają coraz ,mniejszy wpływ. Musi być redystrybucja dochodów, bo inaczej system niewolniczy będzie się pogłębiał i rozrastał obejmując coraz większą część populacji ludzkiej.
 • @GPS 09:33:57
  "..Zgoda. Ale jeśli Konfederacja przekroczy próg, a koalicję rządową stworzą PiS+PO to powstanie system dwupartyjny POPiS i Konfederacja, co da w następnych wyborach Konfederacji co najmniej 40%..."

  Oficjalnie koalicja PIS + PO nie powstanie. Nadal będą udawać walki kogutów w sprawach nieistotnych, natomiast w sprawie rabunku Polaków będą działać "ręka w rękę".
  W jaki sposób Konfederacji (jeśli wejdzie do Sejmu) przeszkodzi POPIS-owi? Będą wrzeszczeć? I ten wrzask napędzi im wyborców w przyszłości? Wolne żarty! Pisałem na ten temat wielokrotnie.
  W "demokracji" o wyniku wyborów decydują telewizje! Jeśli Konfederacja okaże się rzeczywistym zagrożeniem dla POPIS-u, to media zamilczą Konfederację na śmierć i zginie ona śmiercią naturalną jak Samoobrona Leppera!
 • @ Autor _ Też tak myślę.
  Tylko jestem większym pesymistą po tym, co się teraz wydarzyło: bo jednak sądzę, że był cud nad urną. A takie CUŚ rozzuchwala i źle dla Polski się skończy. Teraz raketer o ksywce "447" już przekroczył próg naszego domu i się rozgląda po wnętrzu, gdzie są dobra.
 • @władek 08:12:13....są gotowi swój kraj zaorać...
  Chyba większość jednak nie uważa kraju za "swój".
 • @emsi 08:27:12...wylądujemy w Judeopolonii....
  Dlaczego uważasz, ze jesteśmy ciągle przed lądowaniem?
 • @emsi 08:41:46...widzę podobnie realność zagrożenia rozbioru Polski, która i tak jest już pod okupacją....
  Zdecyduj się: jest zagrożenie czy okupacja?
 • @władek 10:41:32
  Jeśli nie powstanie oficjalnie koalicja PiS+PO, to jak zostanie utworzony rząd? Jaka większość go powoła? Jeśli ofiacjalną koalicją miałoby być PiS+Konfederacja, to Konfederacja będzie się targować, zarząda spełnienie jakiegoś ważnego postulatu, by wejść do rządu. Moim zdaniem to jest kluczowe i nie ma znaczenia, kto potem faktycznie będzie uchwalał ustawy. Liczy się ten pierwszy, najważniejszy postulat. Moim zdaniem powinno to być zlikwidowanie podatku dochodowego, z czym się zgadzają wszystkie ugrupowania wchodzące w skład Konfederacji. Spełnienie tego postulatu wystarczy, by w kilka lat Polska stała się największą potęgą gospodarczą w Europie.
 • @interesariusz z PL 09:24:11
  Nie wykluczam, że ma Pan tutaj rację.
 • @interesariusz z PL 09:26:32
  Oczywiście, że bogacenie się nie podlega żadnym regulacjom. Inaczej mielibyśmy wolny rynek ręcznie sterowany, jak to się dziś praktykuje za drugiej komuny. Zresztą takiego tworu jak społeczeństwo, czy też lud przecież nie ma, są tylko pojedyncze osoby, które od czasu do czasu działają wspólnie, by odnieść w tym osobistą korzyść. Nic zatem takiego nie istnieje jak społeczeństwo, a tym bardziej społeczny interes. Liczy się ostatecznie tylko dobro konkretnych osób. Wynika to z personalizmu wyznawanego i praktykowanego w cywilizacji łacińskiej. W innym razie mielibyśmy z czyś takim do czynienia, że chudych się nadyma, gruby uciska, małych się naciąga, a wielkich się przytłacza. Czy tego naprawą chcemy? A tak właśnie wygląda równość w komunizmie.
 • @zadziwiony 10:20:19
  Przecież się nie oburzam. Wpływ ludzi wynika z demokracji, a ta jak wiemy, obniża coraz bardziej progi wyborcze i tak garstka ludzi rządzi większością. Właśnie redystrybucja powoduje takowe niewolnicze uzależnienia.
 • @Zbigniew Jacniacki 12:41:44
  No, nie wykluczam też, że już w tych czasach żyjemy, choć nam się nieraz wydaje, że jest inaczej.
 • @Zbigniew Jacniacki 12:43:01
  Ściśle mówiąc, to ma Pan rację, gdyż od czasów okupacji niemieckiej i sowieckiej z 1939 roku nic się w tej materii nie zmieniło. Mówiąc o zagrożeniu, mam na myśli raczej nadzieje na uwolnienie się spod tej okupacji, który nieprzerwanie trwa, dokonywana zresztą rękami tych samach okupantów. A zatem gwoli ścisłości powiem, iż nieprzerwanie jestem przekonany, że Polska jest pod okupacją.
 • @emsi 15:17:14
  Ludwik 16 też tak myślał.
 • @interesariusz z PL 09:08:22
  "ale dlaczego obniżenie VAT ma być dobrym pociągnięciem wyborczym?
  To po prostu podniesie zyski przedsiębiorcom, zagranicznym produkującym na polski rynek."

  I znów odezwał się zdebilowaciały s'PIS'działy ekonomiczny bezmózg wciskający PIS'dzielskie debilizmy
  VAT PISowski oszołomie można ująć iż ostatecznie płaci OSTATNI NABYWCA !!!!!!!!!!
  Czyli KONSUMENT
  KONSUMENT = czytamy OBYWATEL RP

  I zapewne to @OSCAR miał na myśli - bo tak właśnie będzie: zmniejszą VAT (ale zapewne dla pokazówki bo po wyborach odbija to w inny sposób)
 • @GPS 09:33:57
  "co da w następnych wyborach Konfederacji co najmniej 40%."

  GPS nie wiem ile płacisz za "zioło" - ale dostajesz "towar" 1 KLASA (kopie ostro) :))
 • @Hades
  Twoje komentarze są chamskie. Nie życzę sobie takiego zachowania na moim blogu.
 • @GPS 19:14:05
  Wiem. I takie mają być jeśli punktują chamskiego kłamcę
  Kasuj co/kto Ci nie odpowiada - masz do tego narzędzia
  Ale ja nie będę trzymał gęby potulnie i krótko gdy jakiś jełop bezczelnie wciska kity tylko dlatego że ktoś ma z nim zbieżne poglądy
  Nie żyje ani Z internetu, ani INTERNETEM więc dla mnie to nie problem
 • @GPS 14:00:50
  Bzdura. Podatek dochody lub jego brak, nie jest nieodzowny do rozwoju gospodarczego. W tym momencie to byłby temacik zastępczy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej