Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
109 postów 4170 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Mowa nienawiści

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W związku z morderstwem prezydenta Gdańska ludzie spontanicznie organizują marsze przeciw nienawiści i przemocy. A to jest przecież bez sensu! Morderca był schizofrenikiem paranoidalnym, który odstawił leki.

       Należy więc raczej organizować marsze przeciwko odstawianiu leków!

       Niezależnie od tego, czy to był jakiś spisek polityczny, czy morderstwo schizofrenika, to politycy na pewno zbiją na tym polityczny kapitał. Utrwalą i utwardzą władzę, co pozwoli im lepiej nas kontrolować i więcej grabić. Terror państwowy się natęży.

       Już w dniu śmierci prezydenta Gdańska, Donald Tusk, czynny polityk, „prezydent Europy”, wygłosił propagandowe przemówienie polityczne, w którym sieje hejt mówiąc: „...obronimy nasz Gdańsk, naszą Polskę i naszą Europę przed nienawiścią i pogardą!”.

       Gdzie Tusk w odstawieniu leków przez schizofrenika zauważył jakąś pogardę? Chyba, że wie coś więcej - wie, że akcję przeprowadziły służby specjalne z powodu pogardy do PO. No to przeprowadza kontratak. Na tej wzajemnej nienawiści PO i PiS zbudowały swoją potęgę. Tusk wykorzystuje kryminalny mord, by zaatakować swych przeciwników politycznych. Już przygotowuje grunt pod nieuniknione wybory nowego prezydenta Gdańska. Rozpoczyna kampanię wyborczą syna Wałęsy.

       Niektórzy uważają, że w dniach tragedii należy milczeć i powstrzymać się przed wszelkimi komentarzami. Bardzo stanowczo się z tym nie zgadzam. Codziennie zdarzają się jakieś tragedie, codziennie ktoś ginie, zdarzają się wypadki, morderstwa, ataki wariatów. Musielibyśmy więc zamilknąć na zawsze. Nie zgadzam się! Im większa tragedia, tym intensywniej powinniśmy to komentować - szukać przyczyn, rozważać motywy, wyjaśniać okoliczności, proponować remedium, doszukiwać się spisków.

       Niestety demokracja powoduje konieczność zbijania kapitału politycznego na wszelkich zdarzeniach - im bardziej tragicznych, im bardziej emocjonalnych, tym większa szansa uzyskania politycznych korzyści. Kto tego nie akceptuje, powinien odrzucić demokrację. Demokracja żywi się emocjami!

       Ja piszę dużo na fejsbuku i mam kilka blogów gdzie opublikowałem tysiące notek. Często pod moimi wpisami odbywają się burzliwe dyskusje. Doskonale radzę sobie z hejterami i mową nienawiści. Potrafię hejterów skutecznie wytępić - zaczynając od wychowywania ich i informowania, że się niegrzecznie zachowują, kończąc na usuwaniu, banowaniu czy ukrywaniu. Nie potrzebuję do tego żadnej pomocy, żadnego wsparcia państwa, czy właścicieli portali, na których piszę. Nigdy nikogo nie zadenuncjowałem do władzy zwierzchniej za mowę nienawiści.

       Więc ta deklarowana przez polityków walka z mową nienawiści jest ewidentnie uwarunkowana politycznie i ma na celu zwiększenie zamordyzmu. Politycy traktują nas jak dzieci, a większość z nas czuje się dziećmi, czuje się bydłem hodowlanym wymagającym opieki. Każdy łatwo może sobie z mową nienawiści poradzić, ale mało kto chce poznać i zrozumieć jak to się robi - i większość woli oddać się w niewolę dobrego pana, który o nich zadba. A pan wykorzysta każdą tragedię by zintensyfikować dojenie swoich poddanych. 

Grzegorz GPS Świderski

KOMENTARZE

 • @autor
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  od dłuższego czasu jakaś rozsądniejsza notka,

  Też się nie zgadzam - należy komentować tragedie,

  w twoim stylu, zastanówmy się, oczywiście teoretycznie, bez związku z bieżącymi wydarzeniami, co by było, jakby ktoś, kto w obozie zagłady wszedł z karceru, zamordował jakiegoś kapo ?

  Czy ten kapo zostałby uznany za świętego i więźniowie z tego tytułu darliby szaty ?

  Jakby gestapo oszalało i zorganizowało wybory, kto by je wygrał? gestapowiec, kapo, czy więzień ?

  Czy o pozostałych kapo można by mówić źle? A może od tego momentu należałoby ich chwalić, są przecież dla więźniów jak ojcowie, nieprawdaż?

  Poziom zidiocenia społeczeństwa widać jak na dłoni.

  Nienawistnicy w czynach protestują przeciwko mowie nienawiści. Nie można o nich mówić prawdy.

  -----------------------
  Boleję nad każdym zgonem, i prezydent nie jest wyjątkiem. Niech spoczywa w pokoju.
 • @AgnieszkaS 21:21:17
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lMWQwNC9wLzIwMTkvMDEvMTUvODI1LzM3MC84MzVlZDZmMmJlZjc0Zjg1OTdjYjM5YTQxMzZiNzFiNC5wbmc=.png

  Poniżej mowa miłości czy język nienawiści? Oto obraz kwintesencji apolityczności sędziowskiej. Czy trzeba czegoś więcej? To przecież samooskarżenie. Wystarczy tylko wyciągnąć wnioski i wysiudać z palestry, gdy się nie wie, jak zachować. To takie kręcenie bicza na siebie. Czysty masochizm. To egzemplarz wyjątkowej bezczelności, nienawiści i bezmyślności. W Polsce mamy wyjątkowo tandetne podróbki sądowych elit w postaci tzw samozwańczej kasty. Pobłażajcie dalej takim ludziom jak ta kobieta a dojdzie do jeszcze większej tragedii. Obie wyglądają jak dwie lesbijki prowadzące księgarnię. Po takich wypowiedziach zastanawiam się co ma do powiedzenia prokurator generalny? Przecież te kobiety zgodnie z obowiązującym prawem powinny być już zatrzymane i postawione im zarzuty do podżegania nienawiści. Monika Płatek to latorośl komunistycznego funkcjonariusza Zenona Płatka, a Kamińskiej nie trzeba przedstawiać. Cóż "nadzwyczajna kasta" w pełnej krasie. Nic dodać, nic ująć. >>>


  Wymyśliła pojęcie „kasty”, a dziś wzywa do odwetu i czystek! Sędzia Kamińska: "Ja pragnę zemsty na tej władzy". Szokujący popis pogardy, skrajnego upolitycznienia i gróźb w wykonaniu sędzi Ireny Kamińskiej! Była prezes stowarzyszenia „Themis” stała się sławna jako autorka określenia „kasta” w kontekście sędziów. W trakcie niedawnej konferencji organizowanej przez współfinansowaną przez Georga Sorosa, fundacji „Batorego”, dała upust swoim frustracjom, W nienawistnym i pełnym zacietrzewienia przemówieniu stwierdziła, iż chce dokonać zemsty na obecnej władzy. To nie koniec! Publicznie domagała się czystek w służbach specjalnych! https://wpolityce.pl/polityka/429656-ujawniamy-sedzia-kaminska-ja-pragne-zemsty-na-tej-wladzy

  Ps..To znaczy, że osoby te nie mogą pełnić służby ani w wymiarze sprawiedliwości, ani też być nauczycielami. To oni są winni atmosfery nienawiści w życiu społecznym, gdyż publicznie nawołują do zemsty. Ona nie wymyśliła pojęcia Kasta ona tylko wyartykułowała swoje poczucie wyższości nad podsądnym społeczeństwem z którym może zrobić co chce. Oni się koronowali i swoje rodziny na zawsze since 1945. Czy to nie są groźby karalne. Czy to nie kwalifikuje się jako mowa nienawiści. Dlaczego nie ma żadnej reakcji. Gdzie są prokuratorzy i policja? Sędzia który który ogarnięty jest chęcią zemsty nie może być sędzią. Wypowiedzi tej sędzi świadczą o tym, że nigdy ta pani nie powinna zostać sędzią. To jest haniebne, że osobniczka o mentalności KAPO z Auschwitz może być sędzią w Polsce! Będą szkolić w więzieniach kosiarzy i wypuszczać ich na wolność lub przepustki, czy sami się wezmą za dożynanie pisowskiej watahy? Czy ktoś wreszcie zajmie się profesorkami i wariatami w togach? Kiedy komisja etyki przy SN wywali te osoby z grona zacnych sędziów? To to powinno być na zasiłkach a nie pełnić funkcje sędziego czy uniwersyteckiego guru. Obrzydliwe ile tego tałatajstwa zabiera głos. Czy wypowiedzi tej pani "kasty" nie uzasadniają pozbawienia jej uprzywilejowanej emerytury "sędziowskiej"? Więc na co czekacie, pisowska władzo? To jest przecież forma groźby i zastraszanie. Teraz prawie 40% społeczeństwa oddającego głos na PiS ma czuć się zagrożonych zemstą kasty? Ja niestety zaczynam tak się czuć! mądry ERDOGAN wiedział jakim zagrożeniem dla kraju jest plugawa i rozwydrzona kasta sędziów....i zawczasu z nimi się rozprawił. Oj, przydałby się nam taki "polski Erdogan" wtedy w mig by się zorientowali, skąd wyrastają im nogi, kto im płaci i czyimi powinni być sługami, a nie "panującymi"...ZMIAŻDŻENIE SAMOWOLKI SĘDZIÓW TO BYĆ ALBO NIE BYĆ POLSKI!
 • @AgnieszkaS 21:21:17
  "Mowa nienawiści" została zawleczona do Polski z żydowskich mediów całego świata! Wystarczy spolonizować media i edukować poprzez dobry przykład dziennikarzy i polityków. Mowa nienawiści to taka żydolewacka nowomowa do cenzurowania wypowiedzi i karania za nie ludzi. Szkoda, że w dalszym ciągu aresztuje się w Polsce za to ludzi. Rządzi PiS a metody te same co wcześniej. Dzisiejsza opozycja jest największym złem, jakie przytrafiło się nam po '89 roku. Brak dekomunizacji w życiu publicznym, wychodzi nam, społeczeństwu dzisiaj bokiem i ciągnie się za nami w nieskończoność. Mam nadzieję, że w Polsce nigdy nie zostaną notyfikowane europejskie przepisy, dotyczące tzw. nowo-śmiesznej mowy nienawiści. Są to jedynie działania mające na celu wyeliminowanie z przestrzeni publicznej otwartej krytyki. Swoistego rodzaju cenzura, nic ponad to. Jeżeli ktoś faktycznie kogoś pomawia, zniesławia, oczernia - są na to odpowiednie artykuły w naszym obecnym systemie prawnym i nie potrzebujemy tutaj unijnych przepisów.
 • @AgnieszkaS 21:21:17
  PiS wprowadza Terror +. Kolejna akcja Widelec. Rezultaty będą takie same czyli ośmieszenie policji. Kiedy będziecie zamykać za myślozbrodnie? Widać Brudziński to marionetka skacze jak wyborcza zagra. A czy będziecie też zatrzymywać żydów Niemców, Amerykanów za groźby karalne w kierunku nas Polaków. Czy tylko otrzymaliście rozkaz od wyżej wymienionych by karali nas Polaków, a wy jak grzeczne pieski będziecie wykonywać polecenia ..Ale jest takie przysłowie kij ma dwa końce …..Kiedyś był taki slogan:
  Młodzież – Partia – Gierek.
  Na dziś: Brudziński – Pałka – Cela.
  Brawo Joachimie, nie żałuj sobie -teraz widać kim jesteś. /// PiS zaczął bronić interesów lokalnych mafii. Przypomnę, że PiS doszedł do władzy na obietnicy pogonienia lokalnych mafii. Rząd amerykański likwiduje PiS-owców, bo już ma gotową ekipę PO-PSL-Nowoczesna-pederasta Biedroń.
 • ktory Jaroslaw jest lepszym pokerzysta?
  Kaczynski pierwszy wycofal swego potencjalnego kandydata,a walesowicz slowami iz za wczesnie mowic o tym zostawil sobie furtke otwarta do kandydowania na burmistrza Gdanska.Przy obecnych nastrojach w spoleczenstwie niewazne jak zmanipulowanego chyba sobie narobil w parafie
 • Zabójca P. Adamowicza nie jest schizofrenikiem.
  Zabójca Pawła Adamowicza działał w sposób planowy (zdobycie plakietki - przepustki, wejście na scenę we właściwym czasie, dokonanie aktu zabójstwa i wygłoszenie "manifestu". Schizofrenicy działają nagle, po wpływem emocji (najczęściej irracjonalnych). Zabójca był raczej psychopatą (lub działał na zlecenie), a nie schizofrenikiem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej