Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
88 postów 3941 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Moje komentarze

 • @Anna-PK 23:06:02
  https://www.salon24.pl/u/gps65/256644,cywilizacja-lacinska-w-punktach
  Prawa naturalne a prawa natury
 • @Anna-PK 16:18:09
  W tej notce słowa "prawo" używam w znaczeniu podmiotowym, a nie przedmiotowym. Nie chodzi więc o prawo stanowione przez legislaturę, ale prawo jako zasady, reguły. W tym znaczeniu prawo natury rozumiem jako prawa fizyki, chemii czy biologi, a prawo naturalne w znaczeniu fundamentalnych zasad cywilizacyjnych. Wydaje mi się, że w kontekście całej notki jest to dość czytelne.
  Prawa naturalne a prawa natury
 • @demonkracja 10:00:37
  "Rugowanie człowieczeństwa z człowieka oddala go jednocześnie od natury/przyrody - i zawsze od Boga. "

  Rozumiem zatem, że w czasie gdy człowiek żył we wspólnotach pierwotnych, około 150-cio osobowych stadach, był bezideowy, tworzył plemiona zbieraczy-łowców, gdy był nomadą, będąc bliżej natury był bliżej Boga, był bardziej moralny, dobry i uduchowiony, co trwało kilkaset tysięcy lat, a utworzenie większych społeczności a potem cywilizacji, jakieś kilkadziesiąt tysięcy lat temu, oddaliło człowieka od Boga, człowiek stał się bardziej niemoralny, przestał się kierować szeroko pojętą miłością i zastosował niemoralne ideologie do życia społecznego. Zgadza się?
  Prawa naturalne a prawa natury
 • @Wican 15:13:07
  https://www.salon24.pl/u/gps65/566608,fundamenty-liberalizmu
  Wielomszczyzna
 • @Wican 10:46:15
  Liberalizm powstał wraz z utworzeniem chrześcijaństwa ponad 2 tys. lat temu. Liberalizm to społeczno-polityczna część chrześcijaństwa i został rozwinięty i wdrożony w ramach cywilizacji łacińskiej powstałej ponad 1 tys. lat temu. Najpierw była doktryna liberalna, a dopiero potem uniwersytety ją wykorzystały do prowadzenia debat.
  Wielomszczyzna
 • @Monaco 03:32:31
  Zejście wolnej debaty do podziemia to ograniczenie wolności słowa. To prawda, że wolności słowa nie da się całkowicie wyrugować - ale można to w różnym stopniu utrudnić.
  Wielomszczyzna
 • @Wican 12:42:56
  Wolność debaty na uniwersytetach to nasza liberalna tradycja - liberalizm jest zatem w naszej cywilizacji konserwatywny.
  Wielomszczyzna
 • @Ryszard Opara 14:55:05
  Protestuję! Absolutnie niedopuszczalne jest wyciąganie jakichkolwiek wniosków dotyczących Polaków, na podstawie dyskusji internetowych mend, które się tu przypałętały! Ci prostacy, którzy tu przysrywają, to margines marginesu! Dziwie się, że Pan to uważanie czyta.
  Rok 2....? „Myśli moje - nieuczesane”. Odcinek 4. Ostatni.
 • @Ryszard Opara 00:05:50
  A ja nie rozumiem czego Pan nie wie. Przecież to bardzo czytelne i oczywiste: przypełzło tu do Pana chamstwo i się prostaki licytują, który lepiej potrafi przysrać. To powszechne na tym portalu - tu dominują przysrywacze, którzy nic merytorycznego napisać nie potrafią. Nie rozumiem dlaczego utożsamia Pan ich z wszystkimi ludźmi.
  Przyszłość - „Myśli moje nieuczesane”. Odcinek 3
 • @Wican 10:06:25
  https://www.salon24.pl/u/gps65/562042,libertarianski-kolektywizm
  Która okupacja była gorsza?
 • @Oscar 08:22:23
  "Na razie jesteśmy na etapie trenowania "zawodników" do zadań jednego typu (gra logiczna)."

  Nie. O kilku innych zastosowaniach sztucznej inteligencji napisałem w notce. A jest ich wielokroć więcej.
  Jak powstanie silna sztuczna inteligencja?
 • @Ryszard Opara 03:56:08
  "Istnieją oczywiście rozmaite zagrożenia; główne takie -ludzie za pomocą AI - będą próbować zdominować, kontrolować ludzkość."

  To jest rzeczywiście zagrożenie, ale moim zdaniem mało prawdopodobne. Głównie dlatego, że moim zdaniem dzięki postępowi technicznemu dużo szybciej i sprawniej rozwinie się broń defensywna, niż ofensywna. Napiszę o tym kiedyś notkę.
  Jak powstanie silna sztuczna inteligencja?
 • @Nibiru 01:51:07
  Skąd wniosek, że nie widzę w człowieku uczuć, w tym uczuć wyższych? Czy konstruktor rakiet nie widzi piękna ptaków?

  Tak, uważam, że gatunek homo sapiens wyginie, ale nie bezpotomnie, wyewoluuje poprzez hybrydę biologiczno-technologiczną, w gatunek całkowicie technologiczny. Tu o tym pisałem: https://gps65.neon24.pl/post/151438,sztuczna-inteligencja-bedzie-mila-i-przyjazna
  Jak powstanie silna sztuczna inteligencja?
 • @Jwu 08:23:27
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dow%C3%B3d_anegdotyczny
  Która okupacja była gorsza?
 • @Nibiru 23:08:42
  Nie ma żadnej potrzeby, by humanoid był jak człowiek. Dokładnie tak samo jak nie ma sensu, by samolot był jak ptak. Samolot ma być lepszy od ptaka, ma latać szybciej, wyżej i przewozić więcej - nie musi ćwierkać, machać skrzydłami, srać na czapki czy prezentować kolorowy ogon. Rakieta nie powinna oddychać jak ptak, bo ma wytrzymać w próżni. Sztuczna inteligencja nie będzie robić kupy - ona opracuje lepszy system utylizacji kup.
  Jak powstanie silna sztuczna inteligencja?
 • @Nibiru 23:02:08
  Oczywistym jest, że ten humanoid nie będzie odczuwał tych wszystkich emocji. Bo niby po co miałby mieć wdrożone te wszystkie ludzkie pierdoły? Nie będzie też kopulował, jadł, spał, nie będzie robił kupy i siku. Nie będzie czuł bólu. Wszystko to jest zbędne do tego by wymyślić zimną fuzję czy opracować metodę powstrzymania starzenia się biologicznych organizmów. Ja napisałem o tym, że postęp techniczny nieuchronnie doprowadzi do tego, że powstanie sztuczna inteligencja przewyższająca wielokroć ludzką, a nie że powstanie organizm idealnie symulujący człowieka. Symulowanie człowieka jest bez sensu, bo człowiek ma za dużo ograniczeń. Przecież bardzo wyraźnie napisałem o tym w notce. Pierwszy program grający w GO, AlphaGo, symulował grę człowieka. Ale następne generacje już się od tego oderwały i uczyły się już same od siebie osiągając lepsze wyniki.
  Jak powstanie silna sztuczna inteligencja?
 • @Wican 20:27:13
  Dowody anegdotyczne się nie liczą.
  Która okupacja była gorsza?
 • @Nibiru 20:34:39
  Oczywiście, że sztuczność to nie to samo co autentyczność. Sztuczne samoloty czy rakiety latają wielokroć szybciej, przewożąc wielokroć więcej towarów i ludzi, niż autentyczne ptaki. Wszystko co sztuczne zawsze osiąga wielokroć wyższy poziom niż to co autentyczne.
  Jak powstanie silna sztuczna inteligencja?
 • Nieśmiertelność
  Moim zdaniem gatunek ludzki osiągnie nieśmiertelność w ciągu pokolenia. Ale odpowiednich wynalazków w tej kwestii nie dokona żaden człowiek, ale zrobi to sztuczna inteligencja, która sama siebie będzie doskonalić. Tu tłumaczę jak to się stanie: https://gps65.neon24.pl/post/151916,jak-powstanie-silna-sztuczna-inteligencja
  Przyszłość - „Myśli moje nieuczesane”. Odcinek 3
 • @adevo 11:23:46
  Skąd wniosek, że chciałbym się zniemczyć?
  Która okupacja była gorsza?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej