Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
106 postów 4307 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Wspólnota narodowa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

By w Polsce odbudować wspólnotę narodową, trzeba pozbyć się socjalistycznego państwa.

        Trwałe wspólnoty mogą powstawać tylko dobrowolnie, oddolnie, zgodnie z tradycją i obyczajami - nie da się stworzyć żadnej trwałej wspólnoty opartej o przemoc i przymusową przynależność. Taka odgórnie zarządzona wspólnota momentalnie się rozpadnie jak tylko władza, która ją stworzyła, trochę osłabnie.

       Zwolennicy tworzenia wspólnoty narodowej przez państwo uważają, że w Polsce panoszy się liberalna ideologia, która jakoby niszczy wspólnotowość poprzez swój indywidualizm. To jest fałszywa diagnoza.
       W Polsce mamy socjalizm - obowiązuje i jest skrupulatnie realizowana ideologia socjaldemokratyczna, która posługuje się przemocą. To jest ideologia obca nam cywilizacyjnie, ideologia zaborcza, przyniesiona na bagnetach sowieckich żołdaków. W systemie emerytalnym, w edukacji i służbie zdrowia mamy ciągle sowiecki PRL. W reszcie dziedzin mamy kapitalizm państwowy, czyli zachodnią odmianę socjaldemokracji. Państwo wtrynia się w najdrobniejsze aspekty ludzkiego życia.
       Władza wychowuje sobie niewolników - tacy nigdy nie stworzą żadnej wspólnoty. Wszelkie programy socjalne uczą Polaków, że bez państwa człowiek nie jest w stanie się utrzymać przy życiu i musi mieć pana, który się nim opiekuje. Człowiek musi być poddanym wymagającym od swojego nadzorcy pomocy i dobry pan musi mu zapewnić edukację, opiekę zdrowotną, emeryturę, dostęp do kultury etc... Po takiej nauce nikt nie zechce być obywatelem, bo obywatel musi sam o siebie dbać, a i potrzebujących wspomóc. Więc lepiej być niewolnikiem. A jak młody człowiek do tego niewolnictwa przywyknie, to władza zapędzi go do spłacania wszystkich długów, które zaciągnęła, by go w tym niewolnictwie wychować.
       Dlatego Polacy z Polski uciekają. Tęsknią za kulturą, klimatem, językiem, jedzeniem, krajobrazem, rodziną, sąsiadami - ale uciekają przed państwem, które Polskę okupuje. Nie będziemy wspólnotą narodową, dopóki państwo będzie nas niszczyć - podatkami, przepisami, szykanami, ograniczeniami, zakazami. Pandemia koronawirusa bardzo dobitnie to potwierdza - rząd swoimi zarządzeniami i ograniczeniami spieprzył wszystko, co mógł - doprowadził to tysięcy nadmiarowych zgonów, zrujnował gospodarkę - a zatem zniszczył, jak zawsze, wspólnotę narodową. 
Grzegorz GPS Świderski
PS. Notki powiązane:
 

KOMENTARZE

 • ...
  //By w Polsce odbudować wspólnotę narodową, trzeba pozbyć się socjalistycznego państwa.//

  Dawno się tak głośno do monitora nie śmiałem.

  Po pierwsze to w III RyPy/Polin nie ma żadnego socjalizmu! Zboczenia i jałmużna (którą kryminalny nierząd kamaryli Morytzovietzkiego-Kalkszteina rozdaje na kredyt zaciągnięty u ich plemiennych ziomali pod zastaw Polski) to nie Socjalizm!

  Po drugie to już ja widzę tę liberalny zjednoczony "narodowo" świat - w wyścigu szczurów na drodze do sukcesu, po trupach "niezaradnych"...

  Po trzecie, taka wspólnota narodowa, raczej plemienna, już tu jest i nie cierpi niekoszernej konkurencji...

  Pała!
 • @Kmieć 10:37:48
  ("pała" - czyli dwója. "Dzidy" (1) mimo wszystko nie dałem...)
 • @Kmieć 10:37:48
  "Po pierwsze to w III RyPy/Polin nie ma żadnego socjalizmu! Zboczenia i jałmużna (którą kryminalny nierząd kamaryli Morytzovietzkiego-Kalkszteina rozdaje na kredyt"

  aby utrzymać się na stołkach - trzeba jeszcze dodać..

  Komentarz super.
 • ...
  Jeszcze coś dodam.

  Takie teksty spod pióra ludzi takich jak Autor powstają z powodu wielkiej frustracji.
  Ów brak komfortu psychicznego spowodowany jest tym, że tacy jak Autor czują na własnej skórze, że oto znaleźli się (lub lada moment to zrobią) w grupie ludzi, tak przez takich jak Autor pogardzanych - NIEZARDANYCH, których świat liberalny "naturalnie" (można powiedzieć: ewolucyjnie) eliminuje!

  Z tego właśnie powodu liberaści, którym pali się pod dupą, apelują a to o "zjednoczenie narodowe(sic!)" a to o naprawę "demokracji" i tym podobne.
  Ale nie chcą dostrzec, że przecież właśnie mamy w największym rozkwicie to, co jest ich ideałem: demokracja z liberalną parchatą ręką niewidzialnego rynku.

  A to że tacy jak Autor nie okazali się być wystarczająco ZARADNI, żeby osiągnąć pełny sukces? Że inni - ci którzy tu demokrację demokratyczną wywalczyli - okazali się być zaradniejsi i wydymali bez mydła takich jak Autor?
  A do kogo pretensje, że garbaty ma proste dzieci?

  Teraz apele o "zjednoczenie" Polaków? Teraz?
  Teraz to niech was dupa boli. Jesteście ofiarą własnych mitów, godnych małych ludzików o mentalności drobnego cwaniaczka-kryminalisty.

  Nawet mi was nie żal!
 • @Kmieć 11:18:12
  5* dla Pana!
 • Brawo dla Szanownego @Kmieć
  za podsumowanie przemyśleń Autora @GPS w temacie - wspólnota narodowa.
  Wniosek?
  Nie wiem - czy Autor do końca zdaje sobie sprawę z tego, że Polski już nie ma - jest tylko jej atrapa z rozmaitymi zorganizowanymi wspólnotami polskojęzycznymi żerującymi tutaj na sierotach po Polsce. Sieroty po Polsce z kolei - są jedyną niezorganizowaną grupą w atrapie Polski.
 • @ Autor, Czytelnicy
  Poproszę o podanie przykładów libertariańskich wspólnot "narodowych", bo bardzo mnie frapuje, jak funkcjonuje _ w s p ó l n o t a _ jednostek skrajnie zindywidualizowanych. Co niby ci libertarianie mają mieć _ w s p ó l n e g o _, jeśli są organicznie wrodzy wspólnotowej własności (wszystko musi być prywatne, wspólne jest niczyje, dlatego nie jest szanowane i jest rozkradane - to podstawowe mantry), są wrogami państwa, administracji posiadającej jakąkolwiek władzę i łożenia jakichkolwiek pieniędzy na usługi publiczne. Jak sądzę idealne państwo libertarian to, na końcu libertariańskich oszołomień i przekształceń, państwo, które nic nie kosztuje, którego bronią prywatne armie oligarchów, których mienia pilnują prywatne policje, a spory są rozstrzygane w prywatnych sądach. Wyroki są odsiadywane w prywatnych więzieniach, które wynajmują prywatnych więźniów do pracy prywatnym korporacjom.

  Otóż libertarianie zawsze na pytanie, co wyalienowane w takim państwie oligarchów jednostki mają ze sobą wspólnego - będą odpowiadać niezmiennie: "wolność". To jest znana już z historii "wolność" dzieci z angielskich kopalń. Wolność biedaka w świecie, gdzie o wszystkim decyduje siła mierzona i wyrażana pieniądzem. Tylko któremu narodowi i po co jest potrzebna taka "wspólnota", która polega na gwarantowaniu oligarchom prawa do dowolnego nadużywania swojej siły ekonomicznej wobec zatomizowanych mas, słabszych w rozgrywce ekonomicznej o wartość dodaną (czy w ogóle godne życie)?

  Celem istnienia państwa jest właśnie obrona narodu przed eksploatacją (gospodarką rabunkową) jego zasobów - ludzkich, przyrodniczych, mineralnych przed _ o l i g a r c h a m i _ krajowymi i "międzynarodowymi" oraz zapewnianie masowego dostępu do określonych usług (czyli gwarantowanie masom konsumpcji określonych dóbr i usług na odpowiednim poziomie). Wspólnota narodowa przestaje być pustosłowiem tylko wtedy, gdy każdy członek narodu ma swój udział w jakiejś zbiorowej, ogólnonarodowej konsumpcji i jakiejś zbiorowej, ogólnonarodowej produkcji w ramach ogólnonarodowych instytucji. Tak, jak ma to miejsce na Białorusi.

  Natychmiastowym wnioskiem jest to, że wraz ze zniszczeniem PRL pozbawiono termin "polska wspólnota narodowa" treści, bo w ramach III RP (IV Polin) trwa budowa państwa, w którym naród polski ma _ n i e _ m i e ć _ p r a w a _ do posiadania czegokolwiek jako wspólnota narodowa. To samo dotyczy narodów wszystkich państw postsocjalistycznych, które trafiły do strefy wpływów państw kaitalistycznych, a także Rosji, która wyemancypowała się za Putina politycznie spod dyktatu globalnej oligarchii (której lokalną ekspozyturą była "familia" Jelcyna), ale zbudowała własny wzorcowy antynarodowy kapitalizm oligarchiczny i nie robi nic, by odebrać oligarchom nagrabione.
 • @Kmieć 10:37:48
  To proszę podać, których konkretnie punktów programu socjalistycznego, Polska nie realizuje. Dla ułatwienia tu jest spis tych punktów: https://www.salon24.pl/u/gps65/244335,socjaldemokracja
 • @pe1984 13:00:48
  https://teologiapolityczna.pl/marcin-chmielowski-wspolnota-indywidualistow
 • @Kmieć 11:18:12
  Mam ochotę zrobić z tego krótkiego komentarza szerszy artykuł na swoim blogu.
  Tylko, kurka wodna, nie mam teraz czasu, bo proza życia w postaci obejścia wzywa. A natchnienie mam.
  A jak znajdę czas, to wena może już pójść się paść...
  Kurcze, co tu zrobić, co tu zrobić...
  Ech...
 • @GPS 13:07:57
  Zalinkowane pustosłowie dr Marcina Chmielowskiego nie zawiera odpowiedzi na przedstawione w moim komentarzu problemy.

  Można zgadywać, że Sz.P. Świderski albo nie zrozumiał tekstu, który zalinkował, albo mojego komentarza. Albo ani jednego, ani drugiego.
 • @GPS 13:04:44
  SocjalDEMOKRACJA, to nie Socjalizm. To wstęp do bronsztajnizmu.
  Taki przypudrowany tęczą LGBT faszyzm.

  Socjalizm był w Polsce Ludowej.

  P.S. I niech sobie Autor wbije do głowy, że w Socjalizmie NIE MA NIC ZA DARMO! Ale za to ludzie pracujący w ustroju socjalistycznym, po pierwsze mają gdzie pracować zgodnie z umiejętnościami i wykształceniem, a po drugie NIE SĄ OKRADANI przez "zaradnych" z owoców pracy!

  Być może niedługo coś w tym temacie zacznę publikować u siebie.
 • @ Autor - Czegoś tu nie rozumiem.
  Czy to znaczy, że socjalizm w ogóle, a w IIIRP szczególnie, polega na prywatyzacji zysków i uspołecznianiu strat (straty przejmuje je państwo, czyli obywatele w podatkach)?

  A uciekający z Polski Palacy, czyż nie uciekają tam, gdzie większy panuje socjalizm? Np. w USA i Wlk.Brytanii (finansowe potęgi Zachodu) rozdają milionom swoich obywateli talony na żywność - więc kto by nie chciał żyć w socjalizmie?
 • @
  //uciekają przed państwem, które Polskę okupuje. //
  A jak już uciekną do Anglii, Niemiec
  czy Niderlandów , to są w pełni wolni
  bo tam nie ma podatków , żadnych przepisów
  a tym bardziej zakazów , te kraje radzą sobie
  bez państwowej administracji i to poczucie
  wolności jest tak duże ,że są zdolni do pracy
  za darmo , jak dotąd nikt nie wyjechał za pieniądzem
  a jedynie dlatego ,że nie chciał żyć w okupowanej Polsce
 • @pe1984 13:19:57
  https://mises.pl/wp-content/uploads/2013/08/Anderson_Hill_Nie-tak-dziki-Dziki-Zachod.pdf
 • @pe1984 13:19:57
  https://mises.pl/wp-content/uploads/2007/09/prawo-bez-panstwa.pdf
 • @pe1984 13:19:57
  https://mises.pl/blog/2013/03/17/prawo-prywatne-na-szmaragdowej-wyspie/
 • @GPS 15:35:30
  Sz. P. Świderski ewidentnie nie ma nic do powiedzenia, ale usiłuje robić wrażenie, że coś czytał i że odpowiedzi, których nie zna są w linkowanych tekstach. Widać linkowanych tekstów też nie zna.

  Ale można to zrozumieć - jedyne co może zrobić, by nie wyjść na głupca, to unikać pisania czegoś od siebie i wklejać linki do tego, co mu się zdaje, że jest na temat.
 • @pe1984 15:47:24
  https://www.salon24.pl/u/gps65/629516,dlaczego-w-malym-ksiestwie-jest-bezpieczniej-niz-socjalistycznej-polsce
 • @pe1984 15:47:24
  https://www.salon24.pl/u/gps65/439345,narodowy-solidaryzm
 • @pe1984 15:47:24
  https://www.salon24.pl/u/gps65/593224,albo-prywata-albo-wspolnotowosc
 • Panie GPS pozwoli pan, że jako komentarz wstawię jeden z komentarzy pod wywiadem z jednym z pana mentorów
  "Panu Michalkiewiczowi do sztambucha : Szanowny panie w jaki inny sposób w PRL-u miał realizować się powszechny udział wszystkich Polaków (bo chyba wszyscy Polacy są właścicielami majątku narodowego, jak np złoża węgla, miedzi, ale i np złota i srebra?) w tym wtedy potężnym majątku narodowym?, np w eksploatacji złóż (np węgla kamiennego), w przemyśle ciężkim (np hutnictwie), stoczniowym, maszynowym, zbrojeniowym, energetyce i innych tzw strategicznych gałęziach gospodarki narodowej (nie mam na myśli tutaj np badylarstwa itp)?, jak nie poprzez te pogardzane przez was liberałów tzw socjale, czyli np powszechna porządna edukacja (szczególnie ta techniczna), porządna służba zdrowia (np do specjalisty szło się tego samego dnia po otrzymaniu skierowania itd), emerytury gwarantowane przez państwo (a nie przez jakieś prywatne efemerydy co to dzisiaj są a jutro ich nie ma), i wiele innych zdobyczy socjalnych zwanych przez was pogardliwie rozdawnictwem.
  Wg was cały majątek narodowy ma być w prywatnych rękach wybrańców, a naród... niech za wszystko płaci.
  Teraz w wyniku waszych szczytów intelektu cały majątek jest już rozszabrowany w prywatne ręce wybrańców, więc nie ma skąd brać pieniędzy na to wszystko co kiedyś Polacy mieli, więc wynajęci "wieszcze" mają za zadanie obrzydzić Polakom ten PRL i zindoktrynować młode pokolenia do bezbolesnego przyjęcia niewolnictwa - PŁAĆ ALBO UMIERAJ?"
 • @GPS 15:51:56
  Sz. P. Świderski zamierza tu wkleić linki do całego Internetu, bo nic od siebie wydusić nie potrafi i bezczelnie uważa, że ja mam czas i obowiązek czytać kolejne śmieci, które wklei, po zapoznaniu się z kilkoma pierwszymi i stwierdzeniu, że nie są odpowiedzią na mój komentarz?
 • Autor
  Komuniści nie są w stanie zrozumieć, że proponowany przez nich system pod względem uczciwości i wydajności jest najgorszym z możliwych. Można go przyrównać do najbardziej patologicznej wersji ustroju liberalnego, czyli takiej, gdzie wszystkie przedsiębiorstwa w kraju przejmuje jeden właściciel-monopolista, który wygryzł całą konkurencję. Do tego dajmy mu możliwość dowolnego kreowania prawa i władzę nad wojskiem i służbami, i już mamy raj komunistów - realny socjalizm. Trzeba być albo głupim, albo poważnie zdeprawowanym, żeby optować za takim rozwiązaniem.
 • @pe1984 13:00:48
  //Poproszę o podanie przykładów libertariańskich wspólnot "narodowych", bo bardzo mnie frapuje, jak funkcjonuje _ w s p ó l n o t a _ jednostek skrajnie zindywidualizowanych.//

  Wielce Szanowny Panie @pe1984

  Ja mogę sypnąć jak z rękawa takimi przykładami ukazanymi w światowej między-"narodowej" kinematografii:

  - Człowiek z blizną (1983)
  - Chłopcy z ferajny (1990)
  - Gotti (1996)
  - Kasyno (1995)
  - Życie Carlita (1993)
  - serial "House of Cards"
  - Karol - człowiek, który został papieżem (2005)

  To tylko kilka przykładów z długiej listy... I wszystkie nakręcone na faktach....

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Kmieć 17:10:18
  Tu jeszcze dodam, że moje przykłady można zaklasyfikować jako tzw. "małe ojczyzny". To bardzo nośny w demokratycznym, zjednoczonym w indywidualizmie, świecie termin...
 • Chyba po raz pierwszy "5" dla Autora
  I to z plusem.
  Straszne jest to zacietrzewienie sierot po staliniźmie, gomułkowszczyźnie, polpotowiźnie itp itd. Ci ludzie nie wiedzą? nie czują? , że Wolność dla wielu
  Duchem Wielkich jest wartością najwyższą?
  A może przez całe zawodowe życie czerpali (jedni rączką inni pełną garścią) z państwowego gara? Tkwią mentalnie w naukach Minca Hilarego i Langego Oscara(o ile pamiętam pseudonim operacyjny "Friend").
  A może walczą z "prywaciarzami" wspierając PIP ę i pilnując "legalnej pracy"-(fajny bełkocik :nielegalna praca, nielegalna uprawa tytoniu..)
  Jest w fizyce pojecie "ilość stopni swobody" , parafrazując powiedziałbym ,że od ilości stopni swobód obywatelskich (głownie w aspekcie ekonomicznym) zależy powodzenie i szczęście społeczeństw.
 • @witas 17:49:48
  Nikt tak nie kocha i nie rozumie wolności, jak kryminaliści.

  Zwykli, uczciwi, ludzie nad nią nie deliberują, a już najmniej krzyczą przy każdej nadarzającej się okazji.

  Aj! Waj! o wolności wrzeszczą tylko ci, którzy doskonale sobie zdają sprawę z tego, że szubienica, albo przynajmniej pasiaki, to ich zasłużone przeznaczenie...

  P.S. A tandetna erystyka o "Minclach", o których piszący nie mają bladego pojęcia, to tylko takie krzyczenie: "łapaj złodzieja"...
 • @Kmieć 18:14:45
  "Wolność kochana przez kryminalistów?!!"
  A powstania i powstańcy? To oni przeciw "legalnej " władzy występowali?
  To kryminaliści?!!!!!!!!!!
  A sukces Chin poprzez uwolnienie maoistowsko-komuszego zamordyzmu?
  A Lee-Kuan-Yew- i sukces jego Singapuru?
  Kto tu uprawia tandetną(i komuszą) erystykę?
 • @witas 17:49:48
  "A może walczą z "prywaciarzami" wspierając PIP ę i pilnując "legalnej pracy"-(fajny bełkocik :nielegalna praca, nielegalna uprawa tytoniu..)"

  Brawo za komentarz - nie istnieje coś takiego jak nielegalna praca, wymyślili sobie taki termin Ci, którym się pracować uczciwie nie chce.
 • @witas 18:29:08
  ""Wolność kochana przez kryminalistów?!!"
  A powstania i powstańcy? To oni przeciw "legalnej " władzy występowali?
  To kryminaliści?!!!!!!!!!!"

  Dodam jeszcze, że polskie opiekunki pracujące w systemie dwudziestoczterogodzinnym, tygodniami, miesiącami na rzecz niemieckich półtrupów też doskonale rozumieją, co oznacza słowo : Wolność !
 • @werka1321 18:35:06
  Dz za poparcie
  Jak człowiek znajdzie się wśród komuszych mastodontów, to każdy głos z normalnego świata mile słyszany.
 • @witas 18:40:49
  W sprawach WOLNOŚCI, Wolnej Woli, zawsze do usług.

  Pozdrawiam.
 • Obawiam się, że wielu dyskutantów nie rozumie w czym rzecz
  z tymi izmami z tzw. liberalizmem włącznie.
  Otóż życie ludzi w danym państwie nie zależy od ustroju państwa - tylko od skali wpływu na to państwo tych - co to ich ojcem jest diabeł.
  Wniosek?
  Jeżeli mamy jakiekolwiek izm w danym państwie - to znaczy, że na to państwo mają już przemożny wpływ dzieci diabła. Na liberalizm dzieci diabła mają największy wpływ - bo skumulowali forsę tego świata tę już wydrukowana i tę, która dopiero będzie wydrukowana w nielicznych, kosmatych łapkach. Po prostu w liberalizmie rządzi głównie forsa a tę forsę mają właśnie... - no właśnie.
  Na koniec - gdyby nie forsa - hucpa z plandemią zdechłaby śmiercią naturalną - nawet w mendiach.
 • Maszeruje Wolność, wolność , wolność... aż dochodzi do wolności od wolności
  -
  Człowiek ZAWSZE JEST WOLNY?
  Czyżby?

  Zastanawiam się, dlaczego osoby o umysłowości GPS65 zamiast korzystać ze swojej wolności, tak troszczą się o , według nich, niewolników?

  A może niewolnik, to wolny człowiek, który rozpoznał niewolę= ograniczenia?  CZASAMI podlega ograniczeniom od minimum tlenu, snu, żywności, temperatury..., pomocy innego człowieka, od umiejętności lub talentów tak nierówno rozdawanych przez Naturę.

  Docześni niewolnicy skumali, że łatwiej pokonywać ograniczenia, gdy działają wspólnie.

  Skumali, że Wolność jest tak nieprecyzyjna , jak Niewolność.

  W zależności od nastroju może oznaczać lot Ikara..., a właściwie jego zakończenie.

  Nie wylewajcie "brudnej " wody, gdy nie macie czystej, panie GPS65.

  Nim zniszczycie państwa niewolników, zbudujcie państwo swojej wolności.

  Jeżeli będą atrakcyjniejsze, tańsze, wydajniejsze..., na 100% niewolnicy poproszą o obywatelstwo .

  Obecnie jest jednak odwrotnie.
  Tzw. wolnościowcy pasą się na korytach państw niewolnościowców...

  PS

  Mimo niedoskonałości w systemie żyje prawie 8 miliardów ludzi.
  Wolnościowców przeraża ta liczba.
  Ich recepta to depopulacja.
 • @witas 18:29:08
  //"Wolność kochana przez kryminalistów?!!"
  A powstania i powstańcy? To oni przeciw "legalnej " władzy występowali?
  To kryminaliści?!!!!!!!!!!//

  Gdzie Krym, gdzie Rzym - jeśli chwytasz biedna człeczyno, o co pytam...

  P.S. I już nie biadol. Przecież masz od 30 lat wolność i demokrację. A jeśli nie umiałeś do tej pory z niej skorzystać, to wiesz... Na pohybel frajerom, nie? To hasło liberalnych wolnościowców.

  A czy to moja wina, durniu, że zostałeś zaradnie porobiony przez większych od ciebie cwaniaków, którzy będąc mistrzami, grali w grę, w którą wszedłeś?
  Poślizgnąłeś się na własnym gównie, razem z Autorem tematu, i teraz biadolisz o "patriotyzmie"?
  Przecież gdybyś osiągnął demokratyczny "sukces", to w razie "W", twój patriotyzm by prysł jak bańka mydlana, i spierdoliłbyś ze wszystkim (KAPITAŁEM) co zdołałbyś udźwignąć, i tyle by cię tu było widać, a raczej czuć, smród...
 • @demonkracja 18:53:47
  "Otóż życie ludzi w danym państwie nie zależy od ustroju państwa - tylko od skali wpływu na to państwo tych - co to ich ojcem jest diabeł"

  Zycie ludzi w danym państwie zależy od wpływu establishmentu na to państwo-czy to tak trudno zauważyć?-u nas establishment to ci , co to ich ojcem..
  A więc mniej państwa , to mniej wpływu kosmatych.
  Nie wiem , jak to będzie po zrzuceniu jarzma koszernej-komuszej niewoli.
  A na teraz -to WOLNOŚĆ- to hasło podstawowe, przeciw Niedzielskim, Horbanom,Dworczykom, Lewandowskim....o Michnikowcach nie wspominając
 • Kompletnie porąbany pogląd
  Jest zupełnie przeciwnie.
  Wspólnota narodowa to nic innego jak tworzenie społeczeństwa o charakterze socjalistycznym.

  Problem z rozumieniem pojęcia socjalizm.

  No i drugie - kto wprowadza te zasady? Obecnie (od II WŚ mamy rodzaj socjalizmu narzucanego przez państwo,w odniesieniu do własności szczególnie. Państwo jest właścicielem wszystkiego, gdy tym właścicielem ma być społeczeństwo.

  Wyjście?
  Zmniejszyć wpływy państwa, a można to zrobić poprzez przejęcie sfery prawodawstwa. U nas należy Zlikwidować Sejm i przejść na demokrację bezpośrednią - z obligatoryjnym referendum.

  To trudna droga, ale jedyna pokojowa. Inaczej rewolta.
 • @Kmieć 17:10:18
  //Ja mogę sypnąć jak z rękawa takimi przykładami ukazanymi w światowej między-"narodowej" kinematografii://

  Trudno uznać mafie i gangi za "wspólnoty narodowe", ponieważ te grupy nie zajmują się organizowaniem własnego państwa, a jedynie pasożytowaniem na społeczeństwie jednego lub wielu państw. Znane są 2 wyjątki, kiedy organizacje przestępcze założyły własne państwa. Pierwsze historycznie to państwo z ostatniego z Pana filmów, jednak w przypadku tworzącej je mafii nie ma mowy o "wspólnocie narodowej", bo to _ i n t e r n a c j o n a l i ś c i _, w dodatku ich państwo trudno uznać za libertariańskie. Druga z mafii, która zdołała założyć własne państwo to znana Panu dobrze mafia o bliskowschodnim rodowodzie. Również ta mafia nie zbudowała państwa libertariańskiego, niemniej diaspora tej drugiej mafii stara się promować parareligijne koncepcje libertariańskie lub przynajmniej wolnorynkowe wśród wszystkich nacji, które mają nieszczęście wspomnianą diasporę gościć, na tej samej zasadzie, na jakiej HIV rozwala układ odpornościowy chorego. Religia libertariańska / wolnorynkowa jest po prostu narzędziem do pacyfkowania oporu nacji, której majątek jest przejmowany przez mafię pustynną w ramach "wolnego rynku".

  Jeśli chodzi o autentyczny przykład, czym się kończy libertariańska "wspólnota" "narodowa" to nie musimy sięgać do "międzynarodowego" dziedzictwa kulturowego zza oceanu. Rzeczypospolita Szlachecka dość mocno zbliżyła się do libertariańskich ideałów "słabego i taniego państwa", mieliśmy tam nawet magnatów-oligarchów z prywatnymi armiami, którzy samodzielnie "sądzili" i wymierzali "sprawiedliwość", prowadzili własne prywatne wojny. W I RP mieliśmy i wszelkie możliwe patologie "demokratycznego państwa prawa" (fikcja porządku prawnego i praw obywatelskich herbowego zaściankowca w konflikcie z oligarchą), opisywane m. in. przez Jasienicę (nazwisko pustynne Beynar) w "Polskiej anarchii". Ostatecznie okazało się, że ani "złota wolność" ani "religia katolicka" nie są spoiwem wystarczającym "wspólnoty narodowej" nacji herbowych, by jej "tanie państwo" zdołało przetrwać w świecie, w którym istnieją państwa "drogie". Tylko przetrwać, a nie - zmierzać dokądkolwiek jako emanacja polityczna (fikcyjnej w świetle rozwarstwienia na szaraków i magnaterię) "wspólnoty narodowej".
 • @Kmieć 10:37:48
  @GPS , to jest taki "GPS", który kieruje na manowce. To co ten osobnik " liberasta" wypisuje, to skłania nie tyle do śmiechu, co do pukania się w czoło. Ale w jego pisaninie absur goni absurd, a pukanie się za każdym razem w czoło mogłoby spowodować dziurę lub ból głowy. Dlatego najlepiej spuścić w sedesie. Pod każdym względem to ekologiczne i pro zdrowotne :))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej