Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
106 postów 4307 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Czy zdrowi zasługują na tolerancję?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przed 30 laty i dawniej, w wielu krajach Europy i USA (z chlubnym wyjątkiem Polski), osoby homoseksualne były prześladowane – i społecznie, i poprzez prawo. Wtedy homoseksualizm znajdował się na oficjalnej liście chorób WHO.

       No i lobby LGBT w ramach walki o tolerancję wobec ludzi chorych na homoseksualizm wywalczyło to, że tę chorobę wykreślono z listy. To miało pomóc w tym, by zwiększyła się tolerancja wobec tak cudownie wyleczonych osób, bo wszyscy na raz przestali już być chorzy na skutek administracyjnego aktu.
        No ale to znaczyło, że szykanowanie ludzi chorych nadal jest w porządku, nadal to możemy akceptować. Moim zdaniem jest to poniżające dla tych wszystkich środowisk walczących o tolerancję dla gejów i lesbijek. By się bronić przed szykanami, usunęli się z listy chorób, ale nie zrobili nic, by przestać szykanować innych chorych, czy nawet zdrowych.
        Oni uznali, że chorych wolno prześladować, dyskryminować czy szykanować i dopiero jak to, na co cierpi taki prześladowany, usuniemy z listy chorób, to on zasłuży na szacunek - a póki był chory, to na to nie zasługiwał.
        A tymczasem w normalnej kulturze, to właśnie osoby chore zasługują na szczególną ochronę przed prześladowaniami czy szykanami. Jeśli uważamy, że ktoś jest szczególnie szykanowany - na przykład otyli - to raczej należałoby zrobić na odwrót - wciągnąć otyłość na listę chorób i w ten sposób walczyć z tym, że grubi są wyśmiewani i poniżani. I tak się stało – otyłość została wciągnięta na listę chorób. W związku z tym chorym na otyłość powinno przysługiwać szczególne traktowanie.
        Więc coś tu jest nie tak z tą nową kulturą LGBT żądającej przywilejów – jakichś specjalnych hosteli czy klubów sportowych. Oni przecież nie są chorzy. A zatem można się z nich wyśmiewać tak jak z każdego zdrowego człowieka. Można ich poniżać, tak jak każdego zdrowego psychicznie człowieka, który może na każdą obrazę odpowiedzieć jeszcze mocniej i dosadniej. Można ich szykanować, tak jak każdego zdrowego człowieka, którego nie lubimy. Zdrowie i normalność nie zasługuje na żadne specjalne traktowanie. Więc specjalne hostele i kluby, powinny być dla otyłych - i darmowe piwo!

Grzegorz GPS Świderski

KOMENTARZE

  • "Oni przecież nie są chorzy."
    ---------------
    Słuszne spostrzeżenie - ale z tego wynika tylko to, że patologia nie jest chorobą - czyli następny absurd.
    Wniosek?
    Nie liczy się nic oprócz depopulacji znienawidzonego człowieka.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej