Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
106 postów 4303 komentarze

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Narracje blogowych dziadersów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Polsce jest wiele (ale było jeszcze więcej, tylko zostały zlikwidowane) portali blogowych. Wymienię kilka najbardziej znanych: salon24.pl, neon24.pl, niepoprawni.pl, naszeblogi.pl.

        Na dwóch pierwszych piszę nadal, a z tych pozostałych mnie wywalili za krytykę władzy. Jest wielu blogerów, którzy piszą na kilku blogowiskach, są tacy, którzy tylko na jednym, a są i tacy, którzy przechodzą z miejsca na miejsce.

       Ogólnie u blogerów i komentatorów pojawia się jakiś taki dziwnie pojęty patriotyzm blogowy. Głównie objawia się on tym, że oskarżają portale, na których nie piszą, o różne niecne czyny – najczęściej o agenturalność.
       Istotą zarzutów dotyczących tego, że polskie portale blogowe zakładają służby – byłe czy obecne, rodzime czy zagraniczne – jest to, że one jakoby w ten sposób wpływają na opinię publiczną, robią propagandę na rzecz własnych interesów przeciw interesom Polski. Często rozpowszechniana narracja jest taka, że Salon24 założyli Żydzi, by urobić Polaków na ich korzyść, a WSI założyły NowyEkran przekształcony w Neon24, by chronić swoje interesy przejęte po PRL-u – i oba te portale szkodzą Polsce, a ich blogerzy to antypolscy kolaboranci. Portale, na które może zapisać się każdy, robią wrażą propagandę zgodną z linią założycielskich służb przeciw Polsce.
       Na Salonie24 jadą po Neonie24, na Neonie24 po Salonie24, a na Niepoprawnych i Naszychblogach jadą po obu. A co bardziej niszowy portal, tym w nim jest więcej przysrywanek. Robią to w celach patriotycznych. Bo to, że możemy sobie zakładać gdzie chcemy blogi, to służby nam organizują – zrobiły Polakom platformy swobodnej wymiany myśli, bo chcą zniszczyć Polskę.
       Taka jest narracja tych wszystkich dziadersów, co się o to kłócą, kto z nich jest bardziej agentem – i tak pozują na patriotów – i się nawzajem wyzywają od ruskich trolli, żydowskiej jaczejki, agentów WSI czy szabesgojów. Nie potrzebują żadnych blogów czytać, by to wiedzieć i jakoś każdy portal zaklasyfikować.
       W istocie to są kłótnie sfrustrowanych, zgorzkniałych emerytów, którym się nudzi – i wylewają do Internetu swoją żółć, swoje chamstwo, swoją głupotę. To są psychiczne ofiary PRL-u.
       Jeden siedzi na jednym portalu, drugi na innym i się nawzajem opluwają. Potem się wymieniają, przechodzą na inne portale i opluwają tych z portalu, na którym byli poprzednio. Jak dzieci w piaskownicy, które sobie niszczą swoje babki. Żadne służby w to nie muszą ingerować ani tego zakładać, czy inspirować. Dziadersi się sami pozagryzają.
       Moim zdaniem, jeśli już, to Polskę niszczą raczej takie portale jak Niepoprawni czy NaszeBlogi, z których można wylecieć za krytykę rządu, bo najbardziej szkodliwa dla Polski jest cenzura polityczna. Niemniej to nie jest żadna agenturalność – to jest głupota.
       Więc drogi czytelniku, jeśli tylko zobaczysz, że ktoś oskarża jakikolwiek portal blogowy o to, że go prowadzą służby, gdy używa sformułowań typu: „ruskie onuce”, „żydowska jaczejka” czy tym podobnych, to wiedz, że to peerelowski dziaders, który chce się z Tobą pokłócić, bo mu życie nie wyszło, bo mu PRL młodość zniszczyła, bo nic nie wie, niczego nie rozumie, ulega propagandzie.
       Taka postawa ma niestety znaczenie polityczne. Bo na tych dziadersach żeruje propaganda polityczna – głównie PiS-u, ale też PO i Lewicy. Stosują to, oskarżając Konfederację o bycie ruskimi agentami. Ta propaganda jest siermiężna, oparta o głupkowate argumenty, ale działa, bo jest skierowana do tych dziadersów, o których jest ta notka. Tym głupkom wystarczy raz w telewizji powiedzieć, że Konfederacja to ruskie onuce (co pisowska kłamliwa propaganda robiła nagminnie w czasie ostatnie kampanii wyborczej do parlamentu), by to powtarzali w komentarzach blogowych do dziś.
Grzegorz GPS Świderski
PS. Notki powiązane:
 

 

KOMENTARZE

 • Diagnoza
  " Taka jest narracja tych wszystkich dziadersów, co się o to kłócą, kto z nich jest bardziej agentem – i tak pozują na patriotów – i się nawzajem wyzywają od ruskich trolli, żydowskiej jaczejki, agentów WSI czy szabesgojów. Nie potrzebują żadnych blogów czytać, by to wiedzieć i jakoś każdy portal zaklasyfikować.
  W istocie to są kłótnie sfrustrowanych, zgorzkniałych emerytów, którym się nudzi – i wylewają do Internetu swoją żółć, swoje chamstwo, swoją głupotę. To są psychiczne ofiary PRL-u."

  A ja myślę, że są to zwykli paranoicy, często młodzi.

  Dawniej nikt ich nie słuchał poza psychiatrami, a teraz dzięki Internetowi mogą się publicznie wypowiadać.
 • Ja tam jestem dziadersem na s24.
  Kiedyś miałem konto.
  Do dziś na pocztę przychodzą mi powiadomienia.
  Hasło i login, hmm, skleroza swoje zrobiła.
  Założyłem nowe.
  Zablokowali bo zasypałem zaległymi notkami, znaczy spamer.
  Potem jakiś czas był spokój, pouzupełniałem zaległości, trochę oddechu i...
  znów blokada.
  Teraz prawdopodobnie ktoś "dopatrzył się " straszliwego grzechu dwóch kont pod tym samym mailem.
  Pisałem do Adeemu o powodzie oraz o dochodzących wciąż powiadomieniach.
  Zaproponowałem skasowanie starego konta lub połączenie jego zawartości z zawartością nowego.
  I co?
  I nic.
  Znaczy, wyczerpuję kryteria dziadersa.
  Ew. ktoś dopatrzył się że poblikuję na niesłusznym ideologicznie NEonie.
  A taką płotkę można dla przykładu załatwić.
  Cóż.
  Nieładnie?
  Czy normalka i olewka?
  Pażiwiom uwidim.
 • @Anna-PK 17:11:57
  Pani bezczelnie kłamie. Nigdy i nigdzie nie propagowałem libertynizmu.
 • @Pedant 16:28:50
  No to proszę podać choć jednego takiego młodego paranoika.
 • @brian 16:36:20
  Jeśli Pan uzna, że Żydzi go tępią na Salonie24, to rzeczywiście zaliczy się do dziadersów, o których mowa w notce. Ale jeśli przyczyny są inne, to nie o tym mowa.
 • @GPS 17:49:34
  "No to proszę podać choć jednego takiego młodego paranoika."

  Nie chcę nikogo urażać.
 • Dlaczego Autor
  wklejając potomków banderssynów - sugeruje, że to Polacy piszący na rzeczonych blogach?
  Wniosek?
  A fe!
 • @GPS 17:51:35
  @GPS 17:51:35
  A "Ha"przez samo "h" ich wie.
  Byłem dawniej, nie wadziłem.
  Wróciłem, posądzili mnie o spam, potem prawdopodobnie o dwa konta(w tym jedno nieaktywne co łatwo sprawdzić).
  Kurtula pełnom gembom.
  Gembom pełnom frazesów o salonie, poziomie i zasiengu.
  A naprawdę. Obecnie mam nadaną mi przez adeem nazwę login error.
  Znaczy poważna.
  Nie mówiąc o ukrywaniu notek i komentarzy "pa uważanii".
  Salon?
  Czy już tylko 24?
  Jeśli dalej będę blokowany, wolę być miejscowym dziadersem.
  Poza tym jedno.

  https://tomo.neon24.pl/post/144971,nobilitacja

  O ile pamiętam, cytat pochodził chyba ze Złonetu.
  Poza tym Michał Bałucki swego czasu popełnił powieść z natury "Pańskie dziady".
 • ...
  "Dziaders" to jakiś termin w ponglish?...
 • @Kmieć 19:33:43
  Dziaders to osoba, która mentalnie zatrzymała się w czasie, przeważnie w latach swej młodości, czyli w PRL-u, to osoba zdziadziała, zgnuśniała i zgryźliwa, węsząca wszędzie spiski - to polski odpowiednik angielskiego "boomera".
 • @demonkracja 18:27:12
  Polski, czy sowiecki, czy ukraiński dziaders to samo. Wszyscy oni tęsknią za komuną.
 • @brian 18:52:46
  Jakie to ksywki na Salonie24?
 • @GPS 02:16:15
  "Polski, czy sowiecki, czy ukraiński dziaders to samo. Wszyscy oni tęsknią za komuną."

  Ja protestuję. Poza tym też chyba jestem dziadersem, bo mi za często nerwy puszczają...
  Jedna rzecz mnie ostatnio zaczęła nurtować.
  I chodzi o pieniądze (więc powód nie najgorszy), bo tak się zastanawiam, jak tu można nazwać komuną okres kiedy płaciło się tylko składki na ... uwaga, okropna abrewiatura będzie w użyciu ... zus (horror), a teraz zabierają składki, vat, pit i jeszcze dokładają ciągle coś nowego. Ostatnio usiłowali (i robią to nadal) odebrać nam nawet możliwość normalnego oddychania, bredzą o szczepieniach, paszportach... to dopiero jest dla mnie komuna. I to już taka wręcz w satanistycznym wydaniu, bo trzeba być wręcz opętanym, żeby takie rzeczy wywijać.

  A teraz będzie cytat z innego komentu:

  "...to osoba zdziadziała, zgnuśniała i zgryźliwa, węsząca wszędzie spiski..."

  Właśnie oglądam wywiad Mossakowskiego z dr Ciechanowiczem - zrobiłem małą przerwę w momencie gdy dr Ciechanowski podał przykład jak KGB dostało od góry prikaz, żeby rozpalać w republikach nacjonalizmy. Mossakowski bardzo szybko dodał, że robili to bardzo skutecznie... I muszę dodać od siebie, że robili to tak zapamiętale, że aż im się kraj rozleciał. Moim zdaniem to nie mógł nie być spisek.
 • @ Autor, All
  "...a WSI założyły NowyEkran przekształcony w Neon24, by chronić swoje interesy przejęte po PRL-u..."

  A jak coś jest na rzeczy????
  Mnie "trochę" zaskoczyło, że na temat jeszcze NE wypowiedział się na jednym ze spotkań Stanisław Michalkiewicz - powiedział właśnie, że NE założyli agenci WSI, ale doprecyzował, że ci "wyślizgani".
  Nie jestem w stanie teraz odnaleźć tego linku - to było parę lat temu.
  A to wyślizganie dotyczyło wpływów polityczno - ekonomicznych....
  Jeśli to prawda, to może oni byli agentami na serio i się nie przewerbowali na usługi do nowych mocodawców/"sojuszników".
  To są jednak tylko moje dociekania na temat czyichś wypowiedzi.
  Niestety SM nie powiedział skąd ma takie informacje - może tylko przydziadersował ;-)

  Ale niedawno też dowiedziałem się czegoś w temacie jak to określił Max Kolonko "kartoteki starego ubeka czyli fb" - powiedział, że kiedyś to ubecy musieli robić przesłuchania, czasem ktoś nie wytrzymał, a teraz ludzie tak sami z siebie "gdzie byli, co robili i kogo znają" . Uszi zrobił wstawkę o fb i powiązaniu tego ustrojstwa z... DARPA.
  Mnie kiedyś zastanawiało skąd u tylu ludzi i firm nagle chęć posiadania konta w tej kartotece. Nawet film powstał: "Social Network" - utkwił mi w pamięci, bo był promowany tak nachalnie, że nawet w reklamach telewizorów wykorzystywano kadr z "dramatycznego skoku przez przeszkodę" umieszczając go właśnie w ich ekranach. Węszyłem (a jakże! ;-) ) spisek....

  https://www.youtube.com/watch?v=XjHSLWgRGNY&ab_channel=Uszi

  A teraz powielając taktykę usilnie promowaną przez Szanownego Krzysztofa Jaworuckiego czyli "Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... " odhaczam 5* i już nie smęcę.
  Idę kończyć wywiad z dr Ciechanowiczem.

  Pozdro!
 • Wolność
  Ja tutaj w większości widzę osoby z depresją w każdym razie z obniżonym nastrojem. Od rana do wieczora snują czarnowidztwo tym samym pieczętując swój los.
  Ponadto grono osób tutaj - cierpi chyba na jakieś urojenia - przekazuje informacje nie potrafiąc ich uwiarygodnić, podać źródła.

  I przyszła mi myśl do głowy, że tak wygląda piekło - totalna beznadzieja ( depresja, obniżenie nastroju )

  PIEKŁO JAKO ZAGUBIENIE NADZIEI

  Czym jest piekło? Co dla mnie oznacza to pojęcie? Niewątpliwie piekło istnieje: w każdej sytuacji, gdy zło zwycięża, a dobro nie interweniuje, mamy do czynienia z rodzajem piekła. Piekło jest dla nas bardziej namacalne niż niebo. Łatwiej je sobie wyobrazić, łatwiej je poczuć czy przeczuć. Nie każdy doznał rozkoszy Bożej łaski, przeczucia nieba i królestwa niebieskiego. Każdy natomiast zamoczył choćby palec w sytuacji absolutnego zła, piekła.

  http://teologia.deon.pl/pieklo-jako-zagubienie-nadziei/
 • @GPS 02:14:42
  -------------------
  Dziaders to osoba, która mentalnie zatrzymała się w czasie, przeważnie w latach swej młodości, czyli w PRL-u, to osoba zdziadziała, zgnuśniała i zgryźliwa, węsząca wszędzie spiski - to polski odpowiednik angielskiego "boomera"
  -------------------
  No dobrze - a wyobraża Pan sobie tzw. dziadersa, któremu młodość minęła w atmosferze obecnej żymokomuny - gdzie męski odbyt dekoruje się wieńcem laurowym - a świat obowiązkowo należy widzieć przez swoje i cudze genitalia?
  Wniosek?
  Znaj proporcje mocium panie - pomiędzy tamtą a obecna komuną - bo tej jest zdecydowanie bliżej do Piekła.
 • @GPS 02:16:15
  --------------
  "@demonkracja 18:27:12
  Polski, czy sowiecki, czy ukraiński dziaders to samo. Wszyscy oni tęsknią za komuną."
  --------------
  Nie odwracaj Pan kota ogonem - bo chodzi o tę fotkę - gdzie młodym potomkom banderssynów - koza zęby wypierdziała.
  Wniosek?
  W PRL (żeby była jasność - komuny jako takiej nie pochwalam - ale to nie zwalnia mnie od zachowania obiektywizmu) - więc w owym PRRL były gabinety dentystyczne w niemal każdej szkole - Panie @GPS - dlatego ta fotka - mówiąc delikatnie - jest od czapy w tym temacie.
  Przyznaj się Pan do jakiegoś wrednego neodziaderstwa, które siedzi w Panu - i będzie po sprawie.
 • Wolność
  Przyganiał kocioł garnkowi. Pan się mentalnie zatrzymał na etapie "Prawy, Lewy" Wdrożył Pan gimnastykę aby obie półkule ze sobą współdziałały ?
 • bRZydzi założyli "naszą gazetę"
  przezwaną później wybiórczą,

  aby zniszczyć w Polakach ducha SOLIDARNOŚCI,

  i się im udało.

  Jak widzę, Polacy nie wyciągnęli z tego żadnej nauki. Są wytresowanymi antysolidarności, i tak już pozostanie.
 • @Pedant 16:28:50
  A czy emeryci, potraktowani przez pokolenie polaczków wychowanych na ameryckich filmidłach jak szkodniki do wyniszczenia, którym ukradziono wszystko, przede wszystkim nadzieję na rozwój cywilizacyjny, nie mają prawa być zgorzkniali?
 • @GPS 02:14:42
  nie widzę tu spójnika "i"

  no więc jestem oburzony, sam zatrzymałem się mentalnie w czasach PRLu, dbam o dobro społeczne, nie szkodzę sąsiadom, nie przechytrzam kontrahentów, nie pluję na katoli, staram się wysławiać po polsku, teraz można by powiedzieć po staropolsku, nie słucham angolskiego wycia rzekomo polskich zespołów muzycznych, no i nie panoszę się nawet tam, gdzie mogę.
 • @GPS 02:16:15
  Tymczasem Ty chciałbyś wykorzystywać bliźnich, dlatego komuna Ci nie pasi.
 • @Jasiek 06:35:30
  Dobrze byłoby używać słów zgodnie z ich znaczeniem,
  dla mnie komuna to wspólnota.
 • @demonkracja 08:33:05
  "W PRL (żeby była jasność - komuny jako takiej nie pochwalam - ale to nie zwalnia mnie od zachowania obiektywizmu) - więc w owym PRRL były gabinety dentystyczne w niemal każdej szkole"

  Tak! Ja pamiętam jeszcze bułę z dżemem i mleko na śniadanie dla każdego ucznia. Mleko było ze szklanej butelki, a nie kartonika....

  A wszystko się zasadza na suwerenności monetarnej.
  Jak jej nie ma, to stopniowo na coraz więcej rzeczy zaczyna brakować pieniędzy, a rząd/mężykowie stanu podnoszą wtedy podatki.

  Pozdro!
 • @interesariusz z PL 10:03:19
  "Dobrze byłoby używać słów zgodnie z ich znaczeniem,
  dla mnie komuna to wspólnota."

  A dla mnie komuna to komuna (jakaś obca naleciałość- łacina?)
  Wspólnota zaś to.... wspólnota :-)

  Ale co do używania słów zgodnie z ich znaczeniem to masz absolutną rację.

  Pozdro!
 • @Jasiek 10:42:26
  Ja z komuny pamiętam powszechny dostęp do leczenia, specjalistów bez oczekiwań na miejsce w szpitalu.

  Pamiętam pieczywo z piekarni bez wspomagaczy smaku oraz spulchniaczy.
 • @werka1321 08:04:04
  "Ja tutaj w większości widzę osoby z depresją w każdym razie z obniżonym nastrojem."

  No jak światło pierdykło, maski się skończyły, do galerii wejść normalnie nie można, co kawałek patyki do nosa wpychają, ceny w górę, podatki w górę, wypłaty w dół, unia się we wszystko wpier... a do wszystkiego jeszcze wymienieni dziadersi, to jak tu mieć podwyższony nastrój????

  Ja mogę dać Pani kwiatuszka:

  @--->>>>>>----------------
 • @Jasiek 11:11:57
  Dziękuję bardzo za kwiatuszka.

  Stwierdzam, że tylko bezwarunkowe zaakceptowanie swojej sytuacji ( choroby ) daje szanse na wyjście z impasu.
 • @Jasiek 06:35:30
  Spiski istnieją - ale nie wszędzie - na pewno nie na niszowych blogach.
 • @GPS 14:20:33
  "Spiski istnieją - ale nie wszędzie - na pewno nie na niszowych blogach."

  Jest gorzej niż źle :-(

  Już wyjaśniam dlaczego: oczywiście spiski nie istnieją wszędzie, ale za to ich skutki... one się wręcz nawarstwiają jedne na drugie, ogarniają już całą planetę (skutki Fukushimy, propaganda massmediów, brak suwerenności monetarnej itd)

  NEon niszowy???? Ja bardzo przepraszam - nie żebym za nie łapał, ale to poniżej to jednak nie moje słowa:

  "W Polsce jest wiele (ale było jeszcze więcej, tylko zostały zlikwidowane) portali blogowych. Wymienię kilka najbardziej znanych: salon24.pl, neon24.pl, niepoprawni.pl, naszeblogi.pl."

  Przynajmniej na początku wydawało mi się (jeszcze gdy istniał NE) że to będzie mejnstrim - notki z taśmociągu spadały w ciągu jednego dnia, nie wiem czy nie obracał się nawet dwa lub więcej razy, a był dłuższy niż teraz...
  Oczywiście chodzi mi o mejnstrim, który w centrum będzie stawiał dobro Polski i Polaków i będzie w stanie przeciwstawić się propagandzie międzynarówki grandziarzy.
 • @GPS 14:20:33
  "Spiski istnieją - ale nie wszędzie - na pewno nie na niszowych blogach."

  Wielkim demaskatorem spisków był niejaki Szpotański:

  "W marcowe wieczory
  pod wieszcza pomnikiem
  spotyka się Dajan
  z niejakim Michnikiem.

  Gdy Dajan szwargoce,
  to Michnik wciąż gęga
  i straszny się spisek
  pod wieszczem wylęga.

  Aż wieszcz na cokole
  Zadumał się: „Po co
  te Żydy na dole
  tak głośno szwargocą?”

  Już spisek jest gotów,
  już cieszy się Czajka
  i toast za Syjon
  wychyla już szajka.

  I ślą do Rotszylda
  telegram: „Baronie,
  czekamy cię w wolnym
  nad Wisłą Syjonie!”

  A Rotszyld depeszę:
  „Rachunek zapłacę,
  jeżeli z Gomułki
  przyślecie mi macę”.

  Z okrzykiem: „Dla Polski
  gotowa już trumna!”
  wyrusza na miasto
  ta piąta kolumna.

  Gdy niecni syjoniści
  nasz kraj zgubić pragną,
  na szczęście się ocknął
  generał nasz – Bagno.

  A Bagnu niestraszne
  żydowskie przechwałki,
  bo on ma za sobą
  gazrurki i pałki.

  Gdy rzucił do walki
  te pałki i rury,
  to pierze z syjonistów
  leciało i wióry.

  Przed dzielnym ormowcem
  sam Dajan umyka
  i rzuca na pastwę
  gazrurkom Ajzyka,
  a Czajka zdradzona
  rozpacza i łka:
  „Dajana, Dajana,
  Dajana maja!”

  Już kraj nasz oczyszczon
  z syjonistów przeklętych,
  zostały w nim tylko
  Moczary i Kępy.

  I nocą z pomnika
  spogląda wieszcz blady,
  jak po tych moczarach
  wciąż snują się dziady.

  Czas zmienić pointą
  balladę tę całą:
  Choć znikli syjoniści,
  lecz BAGNO zostało. "
 • @werka1321 11:25:07
  "Stwierdzam, że tylko bezwarunkowe zaakceptowanie swojej sytuacji ( choroby ) daje szanse na wyjście z impasu."

  Czyli jak jest? Trzeba wierzgać czy nie?
  Ja kombinuję jakby tu usprawnić system. Wymyśliłem np globalne ustalanie świadczeń. Ś.P Nikander rozpropagował tu z kolei pojęcie suwerenności monetarnej. Stanisław Michalkiewicz (też tu były jego felietony kiedyś) ciągle przypomina o "Ustawie Wilczka". Prof. Szeremietiew z kolei (jeszcze podczas NE) wbił wielu osobom do głowy pojęcie masowej Obrony Terytorialnej.
  Te pomysły się nie wykluczają. One istnieją jakby na różnych płaszczyznach i tylko na poziomie suwerennego państwa są w stanie łącznie przekształcić się w rzeczywistość - z korzyścią dla wszystkich obywateli.
  Warto jeszcze dodać do tego informacje zawarte we wpisie Szanownego Rzeczpospolita, a których wcześniej zupełnie nie znałem. Otóż chodzi o to , że jak mamy bombę atomową to potrzebny jest do niej konwencjonalny ładunek wybuchowy aby ją odpalić. Bomba atomowa z kolei może posłużyć jako zapalnik do bomby wodorowej, która jest jeszcze potężniejsza. Otóż Polska jako pierwszy kraj na świecie dokonała syntezy jądrowej bez tego atomowego zapalnika. To oznacza, że istnieje bardzo duża możliwość skonstruowania właśnie bomby wodorowej, która pomimo mocy wielokrotnie większej od klasycznej atomówki wcale nie powoduje skażenia promieniowaniem.... a zatem dostaje się tylko przeciwnikowi.
  W tym wszystkim chodzi mi o to, żeby zamiast robić z siebie dziadersa na skalę międzynarodową (głupie wierzganie na kierunku Białoruś i Rosja) Polska odzyskała środki do ochrony swoich obywateli i szacunek wśród sąsiadów.
  Muszę zrobić notkę o atomówkach - mam pewną nową koncepcję strategiczną. Dość dziadersowania.
 • @Pedant 14:52:04
  "Choć znikli syjoniści,
  lecz BAGNO zostało"

  Pedancie Szanowny, że kto niby zniknął??? Bo nie "dosłyszałem" ;-(

  Pozdro!
 • @Jasiek 15:06:40
  "Pedancie Szanowny, że kto niby zniknął??? Bo nie "dosłyszałem" ;-("

  To pytanie do Szpotańskiego.

  Ale teraz następcy moczarowców się przeprosili z syjonistami. Pielgrzymują do Izraela i próbują realizować wytyczne neokonów zza oceanu.

  Nowym wrogiem jest zimny czekista, Araby i skośnocy.
 • @Pedant 15:16:26
  "Nowym wrogiem jest zimny czekista, Araby i skośnocy."

  Czyli nie uradzim.
  Najlepiej w ogóle tej walki nie podejmować.
  Dzięki za odpowiedź.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej