Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
106 postów 4307 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Salon24 sprzedany!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tabloid – misja czy sensacja? Śmierć i gołe pośladki

       No i stało się to co zapowiadałem w tej notce: Czas na ewakuacje. Tylko dokąd? Salon24 został sprzedany! Tu informacja o tym: Sławomir Jastrzębowski kupił Salon24, Piotr Paciorek nowym naczelnym. Poniżej cytuje najważniejszy fragment.

       A tu wywiad u Moniki Jaruzelskiej: Red. Sławomir Jastrzębowski. Tabloid – misja czy sensacja? Śmierć i gołe pośladki

Grzegorz GPS Świderski

"Sławomir Jastrzębowski w rozmowie na kanale yutube’owym Moniki Jaruzelskiej poinformował, że kupił Salon24.pl od Bogny Janke.(...) Jastrzębowski zapowiedział, że dziennikarze Salon24 początkowo będą pisali artykuły, a z czasem w serwisie pojawią się autorskie treści wideo (...) W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Sławomir Jastrzębowski zapowiada, że w połowie maja Salon24.pl zostanie uruchomiony w nowej wersji. Na portalu nadal będzie można prowadzić blogi.(...) W redakcji Salon24.pl docelowo ma być kilkanaście osób, wszystkie treści będą dostępne bezpłatnie. - Paywalle w polskich mediach się nie sprawdzają - uważa Jastrzębowski. - Będziemy mieć własne biuro reklamy, rekrutujemy handlowców - informuje. Zapowiada, że po pół roku, maksymalnie roku, Salon24.pl ma przynosić zyski. - Z tego projektu chcę wyciągać wkrótce pieniądze - zaznacza."

 

KOMENTARZE

 • GPS
  Trochę ludzi na S24 uprzedziłem , szkoda że notki zostaną skasowane , kto może niech kopiuje . Szkoda notek Asmodeusa i innych już nie mogących skopiować . Pozdrawiam .
 • Mi jako dyżurnemu...
  ...adminowi nie przystoi, ale to jedyne co się nasuwa w tym momencie. https://youtu.be/DrXhxB5GybY?t=14
 • @lipao45 22:03:54
  Sami swoi . Salute . Ps : https://www.youtube.com/watch?v=I8P80A8vy9I
 • @ Autor, All
  "Tabloid – misja czy sensacja? Śmierć i gołe pośladki"

  Myślę, że nie obejdzie się także bez propagandy kowida, szczepionek, maseczek i oczywiście "agresji Rosji"...

  5*

  Pozdro!
 • @Jasiek 22:14:11
  Szkoda tylko że wszystko skasują np : Pannę Wodziannę , Ambiwalentną Anomalię , Seawolfa i innych . Szambo . Salute .
 • @Repsol 22:18:44
  "Szkoda tylko że wszystko skasują..."

  Zgadza się. Szambo :-(
 • @Repsol 22:08:15
  No ale NowyEkran od początku miał też takie same cele, by przynosić zyski!
 • @GPS 22:31:15
  Nie prawda . Salute .
 • @Repsol 21:49:47
  Skąd wiadomo, że notki zostaną skasowane? Z cytatu przytoczonego przez GPS wynika, iż na Salonie24 nadal będzie można prowadzić blogi.
 • @Repsol 22:18:44
  Dodam, że ta trójka już nie żyje, co nie każdy wie. Ale nie sądzie by skasowali. Stare notki cały czas generują odsłony. Na swoich bardzo starych notkach widzę ciągły wzrost odsłon - oczywiście z wyszukiwarki. Np taka: https://www.salon24.pl/u/gps65/106200,kiedy-zaczal-sie-xxi-wiek
 • @Repsol 22:34:08
  Jeśli pan Ryszard Opara założył NowyEkran, by na nim stracić miliony, tak jak twierdzi, że się stało, to teorie spiskowe zyskują na mocy.
 • @Natalia Julia Nowak 22:35:06
  No to zobaczymy , nie po to mainstream przejmuje żeby zachowywać . Zakład ?. Salute .
 • @Jasiek 22:20:58
  Nie lkac.
  I nie dlubac w nosie.
  Co sie mialo stac, stalo sie.

  Adeem.
  Ab acht!!!!

  Zaproszenia wystosowac.
  Wolnosc Slowa proponowac.
  Bo zamordyzm?
  Co to, to nie!
  Predzej morze sie zaorze.
  Niz tak bedzie.
  Na NEonie.
 • @GPS 22:36:59
  Nigdy nie miał na tym zarabiać i nigdy dokładać , reszta to agitka . Wiem to ponieważ od początku tu jestem . Teorie to proszę sobie wyjaśnić z ŁŁ . Salute .
 • @Repsol 22:38:54
  Ja tylko prosiłam o źródło tej informacji. Czy ono w ogóle istnieje? Bo z tego, co Pan pisze, wynika, że jest to tylko domysł.
 • @Autor
  Sprawdzałem przed chwilą w KRS, póki co cisza, więc do czasu zmian danych w tej instytucji lepiej się wstrzymać z komentarzami.
 • @brian 22:39:35
  "Predzej morze sie zaorze.
  Niz tak bedzie.
  Na NEonie."

  Boję się, że tu także obowiązuje Twierdzenie Kuleja: Nie ma mocnych - są tylko źle trafieni...

  Ale może nie.
 • @Natalia Julia Nowak 22:44:14
  Szanowna Pani dawno o tym pisałem : https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/slawomir-jastrzebowski-odchodzi-r4s-dlaczego-kupuje-platforma-salon24 . Przecież to jest proste GetBack robi komuś przy tyłku . No to wyboru nie ma trzeba pozbyć się wszystkiego , no a niby " nowy właściciel " zrobi wszystko zgodnie z poleceniem . Na przestrzeni lat widać jak blogi są rolowane na dół . Naprawdę Pani tego nie widzi ?. Pozdrawiam .
 • @Repsol 22:38:54
  Ja się mogę założyć. Tego, co jest, nie skasują - no, chyba że zbankrutują. Przestaną tylko promować blogerów na stronie głównej i tyle.
 • @brian 22:39:35
  Już przecież napisałem list otwarty do pana Ryszarda Opary i działania się rozpoczęły - na razie w kwestii technicznej co do działania portalu. A czy są jakieś działania marketingowe nie wiadomo.
 • @lipao45 22:46:28
  Obyś Amigo miał rację . Salute .
 • @lipao45 22:46:28
  To zajmie czas, zanim będzie to widać w urzędowych zapisach. Z medialnych informacji wynika, że to raczej pewne.
 • @GPS 22:58:53
  Obyś się nie zdziwił . Salute :)
 • konkurencja
  Może i być sprzedawana - nic Nam do tego (bo nie mamy ani na sam Salon ani na WCH wpływu), jednak najważniejsze by Państwo mogli potraktować NEon24 (a dawniej NowyEkran) jako swój "Blogowy Dom".

  Dariusz Lipski
  Prezes Fundacji Nowy Ekran.
 • @Repsol 22:58:24
  Blogi są rolowane w dół, ale nie poprzez kasowanie! Tak się dzieje tylko wtedy gdy cały portal jest likwidowany.
 • @Jasiek 22:14:11
  Oczywiście! Wszystkie moje notki, w których wskazuję niezbite naukowe dowody na to, że maseczki nie działają, są na Salonie24 przemilczane i nijak się do nich nie da przejść ze wszystkich stron redagowanych przez Administrację. Salon24 stanie się następną tubą oficjalnej narracji, która służy Pierwszemu Światowemu Przekrętowi: https://gps65.neon24.pl/post/161227,pierwszy-przekret-swiatowy
 • @GPS 23:04:38
  Newsweek, Zwierciadło i TOK FM też miały swoje blogowiska, ale je polikwidowały. Same portale nadal istnieją.
 • @GPS 23:04:38
  Na razie tak , następnie się zdziwisz . Dobrej nocy . :)
 • @Repsol 22:43:38
  Jeśli NowyEkran miał wychodzić na 0, bez zysków, to powinien wygenerować miliony przychodów, jeśli wywołał miliony strat. Nie da się wygenerować milionowego przychodu bez sensacji, śmierci i gołych pośladków.
 • Co wy się ludziska tak podniecacie?
  90% z S24 to się jedynie nadaje do Gavrylienki na "niedorobieni".pl
 • @GPS 23:13:35
  Amigo proszę nie mierzyć wszystkiego swoją miarą . Mamy w postrzeganiu rzeczywistości inne widzenie . Wide https://gps65.neon24.pl/post/161513,pruderyjna-fejsbuzyca Osobiście mam takie wpisy wiesz gdzie ?. Bez urazy . Pozdrawiam.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:23:16
  Nie do końca , pisało tam wielu porządnych blogerów . Salute .
 • @Repsol 23:26:13
  Masz rację - pisało.
  Ale już dawno nie piszą albo zmarli.
 • @Jasiek 22:52:39
  Od czasu do czasu robie spacer po portalach.
  Oczywiscie omijam Kundelki, Monety, Histerie a zwlaszcza Bezsensmeny.
  I coz widze, ze nawet na nielubianych tu Niepopkach nie ma takiej roznorodnosci.
  Nie glaszczemy sie, po pleckach nie klepiemy.
  Czasem brak autentycznej wymiany pogladow a jest zacietrzewienie i ciutke chamerki.
  Jak w zyciu.
  Wlasnie.
  Tym powinnismy przyciagnac chcacych byc soba.
  Hmm.
  Niezle haslo reklamowe.
  "NEon24. Tu jestes soba".
 • @Natalia Julia Nowak 23:09:27
  "Newsweek, Zwierciadło i TOK FM też miały swoje blogowiska, ale je polikwidowały."

  To wygląda na domykanie systemu :-(

  @---->>>>>>>-------------------------
 • @GPS 23:13:35
  "Nie da się wygenerować milionowego przychodu bez sensacji, śmierci i gołych pośladków."

  I stąd te zdjęcia rekina i stóp ;-DDD
 • @Jasiek 23:47:00
  Zniknęły również portale blogowe należące do wielkich serwisów informacyjnych: Blog.pl (który wcześniej wchłonął platformę Blog.onet.pl), Blog.interia.pl, Bloog.pl (własność Wirtualnej Polski) i Blox.pl (własność Agory). Interia zlikwidowała także swój wielki portal dziennikarstwa obywatelskiego Interia360.pl.

  Nie ma już starego, młodzieżowego blogowiska Mylog.pl, które pamiętało czasy, gdy blogowaniem zajmowały się niemal wyłącznie egzaltowane nastolatki. Jakby tego było mało, w ostatnich latach przestały istnieć witryny: Eioba.pl (wchłonięta przez JustPaste.it), Wiadomosci24.pl (wchłonięta przez NaszeMiasto.pl), TwojeWiadomosci.com.pl, iThink.pl, Felieton.pl, Netformator.pl, Poto.pl i Doorg.info. Były to platformy dziennikarskie, na których każdy mógł publikować swoje artykuły. Jeśli chodzi o serwisy prawicowe, to jakiś czas temu upadły: popularna Rebelya.pl i mało znany Prawynurt.pl.
 • @Natalia Julia Nowak 00:20:44
  Byłabym zapomniała! Niecałe trzy lata temu zamknięto witrynę Prawica.net. Co się tyczy portali dziennikarstwa obywatelskiego, kiedyś istniał również serwis Opress.pl. W przeszłości funkcjonowały ponadto platformy literackie, na których można było publikować własne wiersze, opowiadania i felietony: Allarte.pl, Knowacz.pl, Puklerz.pl, LubiePisac.pl i Jest-Lirycznie.art.pl. Portal Granice.pl miał kiedyś swoje skromne blogowisko, ale już je zlikwidował.
 • Szanowni Państwo,
  Szanowny Panie GPS - Szanowni Państwo,

  Zgodnie z naszą dyskusją, przez ostatni tydzień - (dyskusją w pewnym sensie zainspirowaną artykułami Pana GPS oraz moimi) - w przyszłym tygodniu rozpoczynamy zmiany dla Neon24.pl

  Tak jak mówiłem - mamy bardzo dobrego, doświadczonego informatyka i programistę, który obiecał nam pomagać - no i oczywiście zgodnie z moją wypowiedzią - jesteśmy absolutnie przekonani, że należy dokonać sporo zmian - dotyczących skryptu i technologii.
  Obecnie, trudno określić jak długo będzie to trwało, ale będziemy się starać to zrobić możliwie najszybciej i możliwie najlepiej - tak aby wogóle nie zakłócać codziennej funkcjonalności naszego portalu.

  Mam wielką nadzieję, że wszystkie proponowane zmiany - poprawią bardzo funkcjonalność Neon24.pl - ale nie wpłyną w większym zakresie na jego dotychczasową prezentację.

  Przystępujemy więc do pracy...

  Pozdrawiam wszystkich serdecznie

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 01:04:11
  Bardzo doceniam to, co Pan napisał, co zamierza, i jakie ma zamiary. Jeśli jeszcze mógłbym do czegoś sprowokować, to proszę rozważyć kwestię marketingu. A teraz, w dobie przetasowań na Salonie24, ale dużo bardziej ważących w tych kwestiach nowych zasad Apple'a, jest to szczególnie ważne.
 • @Ryszard Opara 01:04:11
  "Tak jak mówiłem - mamy bardzo dobrego, doświadczonego informatyka i programistę, który obiecał nam pomagać...."

  Czy może on też był wysłany przez ambasadę USA na kurs w "szkole liderów" ???

  Ukłony
 • @Natalia Julia Nowak 00:48:44
  ??????

  Nie mogę uwierzyć, to jakiś koszmar...
  Za dużo tych zamknięć i zniknięć.
  System aż tak ciśnie?
  Straszne...
 • @Jasiek 03:33:09
  Dopiero Natalia musiała Ci to fachowo wyłuszczyć? Przecież to widać, słuchać i czuć! Era blogowisk od dawna przemija! Pisałem o tym wielokrotnie! To nie system ciśnie, to naturalna kolej dziejów!
 • a
  Cóż - trudno się dziwić, że są poszukiwane kanały wpływu na publikę.
  Czy zal tej wersji S24?
  Jestem tam od 11 lat i... wcale nie żałuję. Opcja Jankego, a teraz jego żony - chyba się wypaliła. Tak samo jak i formuła Neonu.

  Zauważcie, że wokół portali tworzy się stały obwarzanek blogerski ze zgrają trolli, którzy otorbiają wszelkie treści im wadzące.W efekcie są to grajdołki.
  Wpływ na opinię publiczną jest coraz mniejszy, gdyż natłok informacji blokuje reakcje na zagrożenia.

  Stąd próba stworzenia wpływowego medium.

  S24 przecież też miał identyczne podejście jak Jarzębowski. Janke zaprosił grono dziennikarzy do zamieszczania swych notek, a "cywilni" blogerzy dołączyli poczytując sobie to za zaszczyt. Było trochę mierzwy, która była sukcesywnie usuwana.

  Czy Opara i NE zrobił inaczej? Przecież też kupował teksty znanych postaci tworząc image portalu.

  Neon - był już naturalny i póki tworzył opcję narodową rozwijał się zbliżając do samowystarczalności.
  mam wrażenie, że ktoś wpływał, aby tę wersję zablokować. W efekcie miała być "wolna wymiana myśli", a to spowodowało szarżę trolli i wpuszczenie w kanał bylejakości.

  Jak wyjść z tego grajdoła - to kwestia dyskusji. Na pewno zmiany techniczne mogą odgrywać tylko drugoplanową rolę. Potrzeba nowej inicjatywy programowej. "Żywioł" prowadzi do dalszego pogrążania się.
 • @GPS 03:40:08
  "Przecież to widać, słuchać i czuć!"

  Ja po prostu pracuję w fabryce na trzy zmiany i często jestem totalnie zmulony. Dlatego ciężko mi zaobserwować zmiany o charakterze bardziej ogólnym. Ale muszę się starać. Dużo wiem dzięki neonowi, część dzięki vlogom. Dlatego podejrzewam, że tej naturalnej kolei dziejów ktoś jednak "pomaga"...
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:02:32
  "Neon - był już naturalny i póki tworzył opcję narodową rozwijał się zbliżając do samowystarczalności.
  mam wrażenie, że ktoś wpływał, aby tę wersję zablokować. W efekcie miała być "wolna wymiana myśli", a to spowodowało szarżę trolli i wpuszczenie w kanał bylejakości."

  Mi "wolna wymiana myśli" i "szarża trolli" jednoznacznie kojarzą się z działalnością grandziarskich fundacji, otwartych dialogów, społeczeństw itp.

  Dlatego wg mnie ważne jest aby jednak była jakaś filtracja treści - komentowanie po zalogowaniu to dobra opcja, ale chyba trzeba byłoby zatrudnić osobę/zespół do eliminowania trolli. To już kwestia zatrudnienia.
  Dobra jest też możliwość zgłaszania nadużycia. Jeśli to ktoś czyta...
  Przyznanie możliwości zamieszczania wpisów po próbnym okresie komentowania to też dobry pomysł - może nie powinien tylko dotyczyć osób sprawdzonych gdzie indziej, których działalność jest zbieżna z charakterem portalu.
  ------
  "Potrzeba nowej inicjatywy programowej."

  Zgoda.
  Ale to chyba musi być coś, co połączy na tyle dużo osób, że uda się osiągnąć masę krytyczną i zdolność oddziaływania na rzeczywistość.
  Osiągniecia podziałają jak paliwo.
  Inaczej każda inicjatywa się szybko wypali.

  Ukłony
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:02:32
  Klucz do danie odporu zgrai narzucających własne widzenie świata leży jak zawsze w mądrym przywództwie, tj. moderacji SG przez redakcję.

  Witryna bez redaktora schodzi na psy, a z redaktorem jest tak dobra, jak jej redaktor.
 • @Jasiek 09:04:38
  Jednak wyszedł z Ciebie zamordysta.
 • Nie wchodze na Salony24
  Dla mnie jako zwyklego "zjadacz chleba" Salon, pomimo ze ma nawet kilku dobrych blogerow jest generalnie JALOWY...jesli nie NUDNY, wyrazajac sie poprawnie politycznie. A z ta "otwartoscia na dyskusje" to chyba kpina ! Kopia "Niepoprawnych". Dziwie sie ze sporo Neoniakow PR-uje sie na Salonie. Pecunia non olet...
 • @Mazjan 12:03:36
  Mam takie samo zdanie.
  Salon24 jest krótkowzroczny i miałki w testach, być może w przeszłości było inaczej o czym świadczą głosy w komentarzach.
  Jednak obecnie czytając teksty na Salonie24, można być pewnym, że swobodnej wymiany myśli tam nie ma, panuje nudna, ujednolicona i zaprogramowana poprawność polityczna „jedynie słuszna”.
 • @Mazjan, @Querku
  Macie rację. Ale ten nowy wizerunek nie jest spowodowany przez blogerów, ale przez administratorów wykonujących polecenia właścicielki, której chodziło o jak najlepsze sprzedanie Salonu24, by go przekształcić w tabloid.
 • Nowy redaktor Piotr Paciorek
  To ostry zwrot w prawo
 • @GPS 03:15:07
  Szanowny Panie,

  Najpierw musimy zorganizować wszystkie proponowane zmiany działania i funkcjonalności Neon24.pl
  Zaczynamy w tym tygodniu; wiele wstępnych prac zostało już zrobionych. Cały proces zmian potrwa około max. 10-14 dni, ale jak mnie zapewniał nasz informatyk, nie powinno być żadnych przerw funkcjonowania portalu.

  Potem, kiedy już wszystko będzie działać właściwie - skupimy się na kwestiach marketingowych - oraz problemach związanych z FB.

  Mam nadzieję, że wszystko uda się załatwić, w możliwie krótkim czasie.

  Mam też nadzieję, że Pan spróbuje przekonać wartościowych blogerów S24 - do przejścia na Neon24.pl

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 14:03:55
  Już próbuję. Ale opinia portalu po przejściach wciąż jest żywa.
 • @Repsol 22:58:24
  Czyli przyczyny sprzedaży Salonu 24 nader trywialne są.
 • @Ryszard Opara 14:03:55
  Taką notkę napisałem na Salonie24: https://www.salon24.pl/u/gps65/1131595,niepewna-przyszlosc-salonu24-czy-stanie-sie-tabloidem
 • Przyczyny upadku blogowisk i serwisów dziennikarstwa obywatelskiego
  Miejmy nadzieję, że wszystko skończy się szczęśliwie, a blogerzy nadal będą mogli publikować swoje notki na Salonie24. Ciągłe upadanie platform blogowych oraz serwisów dziennikarstwa obywatelskiego (które zaczęło się około roku 2014 i postępuje w ruchu jednostajnie przyspieszonym prostoliniowym) sprawia, iż człowiekowi odechciewa się pisania. Tak czy owak, można wymienić kilka potencjalnych przyczyn tej wirtualnej Apokalipsy:

  1. Masowe porzucanie blogowisk na rzecz portali społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter.

  2. Wymieranie starych blogerów i brak ich następców, albowiem młode pokolenie wybiera aplikacje audiowizualne, np. TikTok (patrz: punkt 3).

  3. Wzrost znaczenia przekazów audio i wideo - popularyzacja podcastów, serwisów streamingowych, telewizji internetowych, wirtualnych rozgłośni radiowych, platform umożliwiających transmisje "na żywo" etc.

  4. Zawłaszczenie rynku blogerskiego przez takich gigantów, jak Blogspot.com (Google) czy WordPress.com.

  5. Upowszechnienie darmowego oprogramowania WordPress.org (i innych tego typu) oraz obniżenie kosztów utrzymania własnej domeny internetowej.
 • @interesariusz z PL 11:28:17
  Też Cię lubię :-)

  Pozdro!
 • @Natalia Julia Nowak 19:41:19
  Dokładnie tak. Już w 2016 o tym pisałem: https://www.salon24.pl/u/gps65/732549,salon24-jest-posrodku

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej