Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
53 posty 3900 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Segregacja medyczna

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jakem libertarianin zgadzam się na segregację medyczną. Niech tak będzie, że ci, którzy się zaszczepią państwową szczepionką, będą mieć pełen dostęp do opieki medycznej jak dotychczas, a ci, którzy się nie zaszczepią, będą mieć dodatkowe utrudnienia.

        Nawet, jakem obywatel, czyli suweren, zgadzam się na to, by niezaszczepionych całkowicie odciąć od darmowej służby zdrowia, którą zapewnia państwo. To chyba będzie wystarczająca szykana dla tych krnąbrnych obywateli, nie?

       Ale, tak jak każde indywidualne wybory obywateli powinny mieć swoje konsekwencje, tak też decyzje władzy niech takie konsekwencje mają. Jeśli niezaszczepieni mają być odcięci od publicznej służby zdrowia, którą za darmo udostępnia państwo, to powinni być zwolnieni z płacenia obowiązkowej składki ubezpieczeniowej. Nie dostaną świadczeń – ale nie zapłacą w związku z tym składki. Państwo też powinno ponieść konsekwencję tego, że niektórych obywateli wykluczy.  
       Słuszne jest to by byli obywatele różnych kategorii – ci lepsi, którzy płacą składki na NFZ i dostają darmową pomoc, i ci gorsi, którzy tej składki nie płacą i żadnej państwowej pomocy zdrowotnej nie otrzymują.
       Niech się niezaszczepieni ubezpieczą prywatnie, niech sobie sami wybiorą prywatną ubezpieczalnię i prywatną firmę świadczącą usługi lecznicze. Jestem pewien, że wszyscy wolnościowcy, liberałowie, progresywiści temu przyklasną i to poprą, nawet gdy są zagorzałymi zwolennikami szczepień. I ci wykluczeni, ci gorszego sortu, kupią sobie szczepionkę za własne pieniądze, taką, jaką sami wybiorą, a nie taką, którą wybrał nam rząd.
       Jeśli akceptujecie obecny system zdrowotny, to nic się u was nie zmieni – będziecie nadal płacić te same składki i nadal rząd będzie wam zapewniał darmowe leczenie i darmowe szczepionki. Ale pozwólcie tym, których wykluczacie, którzy nie chcą tych szczepionek, tylko inne, albo w ogóle nie chcą się zaszczepić, na to, by mogli wasz system opuścić – ale by mogli wyjść całkowicie – nic nie dostaną, ale i nic nie zapłacą.
       Jeśli rząd planuje segregację medyczną, jeśli mają być różne kategorie obywateli ze względu na szczepienia, to proszę o konsekwencję. Ja się zapiszę do tej grupy gorszego sortu, która sobie sama opłaci składki zdrowotne. Wykluczcie nas z przywilejów, ale wykluczcie też z obowiązków. Odbierzcie nam usługi, ale oddajcie nam składki. Zgoda?
Grzegorz GPS Świderski
 

KOMENTARZE

 • Nie kolego
  Tak to nie będzie działać!!
  Będziesz wykluczony, a składki wyciągną ci z gardła!
  Tak to będzie!
 • Można by to rozważać,
  jeśliby nieszczepieni nie tylko nie płacili składek na publiczną służbę zdrowia, z której nie mogą skorzystać, ale i otrzymali zwrot składek wpłacanych przez kilkadziesiąt lat.

  Warto się jednak zająć tematem szumu i akcji wokół Anglika w śpiączce o polskich korzeniach, który w zasadzie już prawie nie żyje, którego wyparła się żona i dzieci, a którego polskie władze nie szczędząc sił i środków zamierzają sprowadzić do Polski, gdy tymczasem dla Polaków mieszkających w Polsce miejsc w szpitalach nie ma, i muszą zdychać bez pomocy, nierzadko pod szpitalami, chyba w proteście, tak jak ci, co się samospalają.

  Jak można dłużej tolerować taki okupacyjny nierząd?
 • To tak - jakby panu doktorowi
  Mengele sugerowali na rampie kolejowej w KL Auschwitz - przywiezieni tam nieszczęśnicy - czym ma się on kierować przy selekcji.
 • Autor
  He, he, "pełny dostęp do opieki medycznej, jak dotychczas" . Ile miesięcznie tych składek Pan zapłaci, żeby starczyły na diagnostykę i leczenie lepsze niż dotychczas siebie, niepracującej żony i nieletnich dzieci?
 • @interesariusz z PL 17:19:52
  "Można by to rozważać,
  jeśliby nieszczepieni nie tylko nie płacili składek na publiczną służbę zdrowia, z której nie mogą skorzystać, ale i otrzymali zwrot składek wpłacanych przez kilkadziesiąt lat"

  O to, to! Wraz z odsetkami na poziomie debetu bankowego i rewaloryzacją wzrostu kosztów opieki zdrowotnej.
 • @demonkracja 18:38:00
  No jak to czym? Czy maja złote zęby, czy nie?
 • ...
  O czym wy tu wszyscy, łącznie z autorem, bredzicie?
  Ten wirtualny covid, ta nieustająca mendialna propaganda plandemiczna, całkiem wam rozum odebrały?

  Jakie opuszczanie "systemu" przez "negacjonistów"
  szczepionkowych/covidowych??? Jaka rządowa segregacja medyczna???

  Całkiem wam się mózgi zlasowały?

  To że kryminalna żydowska banda Morytzovietzkiego-Kalkszteina sra na Konstytucję i prawo w III RyPy to jeszcze nie znaczy, że Konstytucja przestała działać. Stan Wyjątkowy zawieszający CZASOWO prawa obywatelskie nie został wprowadzony.

  Tak więc skończcie się ośmieszać!

  --------------------

  Art. 68 Konstytucji RP

  1, KAŻDY ma prawo do ochrony zdrowia.
  2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają RÓWNY dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej