Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
54 posty 3900 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Polityczne podsumowanie 2020 roku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mamy ostatni dzień w roku 2020, więc to dobry moment, by go podsumować. Ten ostatni dzień już nic nie zmieni – już wyraźnie widać, że był to najgorszy rok od wielu lat.

        To był rok dominacji państw, rok, w którym dokonały one najwięcej destrukcji od czasów gdy niszczyły świat poprzez swoje totalne wojny. Ten rok bardzo dobitnie pokazał, że żadne choroby czy wirusy nie szkodzą ludziom tak bardzo jak państwa.

       W obecnych czasach najpoważniejszym obecnie problemem cywilizacyjnym jest kwestia władzy politycznej. Teraz dominuje władza państwowa oparta na terytorialnym monopolu na przemoc i to w największym stopniu niszczy ludzką twórczość, inwencję i synergię wynikającą ze współpracy. Współczesne państwa są czymś, co w najpoważniejszym stopniu ogranicza ludzką wolność, a zatem rozwój cywilizacyjny i technologiczny.  
       Problem z taką destrukcyjną władzą nie jest zero-jedynkowy, ale stopniowalny. Państwo samo w sobie jest złe i szkodliwe, ale w małej skali jest małym problemem. W małej skali to drobnostka, która jest przeszkodą łatwą do ominięcia. Poważnym problemem, który dziś skutecznie utrudnia życie i rozwój ludzkości, jest to co się teraz dzieje z ustrojami większości państw, ich zasięgiem i globalną współpracą w destrukcji. One obejmują duże tereny i ustanawiają przemocą monopol na tych terenach w większości aspektów ludzkiego życia. Tworzą system niewolniczy i się wzajemnie uzupełniają i w tym wspierają. Problemem jest to, że państwa są coraz bardziej socjalistyczne i totalitarne. Im większe terytorialni i ludnościowo państwo, im większą liczbą spraw się zajmuje, tym gorzej dla nas.
       Wszystko inne, czego dziś się boimy, bo tym nas straszy propaganda, to pochodna działań państw – ich głupiego ustroju, wymuszonego monopolu i narzucanej medialnie zmanipulowanej narracji przeinaczającej właściwy obraz świata. Im bardziej państwa ze sobą współpracują w ustanawianiu niewolnictwa, tym gorzej dla nas.
       Problemy klimatyczne, ekologiczne, związane z konfliktami militarnymi, z zagrożeniami technologicznymi czy biologicznymi, i wszelkie inne, wynikają z politycznej inercji państw, które od dawna skutecznie utrzymują socjalistyczny, totalitarny, terytorialny monopol na stosowanie siły, a zatem też monopol na straszenie nas. To zastraszenie skutecznie utrzymuje niewolnictwo, czyli to, że akceptujemy fakt, że jesteśmy bydłem hodowlanym, które jest oszukiwane i wyzyskiwane przez władzę polityczną.  
       Jedyne sensowne remedium na tę sytuacje to zniszczenie państw, czyli terytorialnych monopoli wymuszanych siłą, i zaprowadzenie wolnego rynku, czyli dobrowolności, swobody i konkurencji. 
       Kwestie dotyczące pandemii koronowirusa w 2020 roku bardzo dobitnie pokazują, że najbardziej destrukcyjne dla gospodarki, życia i wolności ludzi są państwa. Gdyby nie było państw, to pandemia nie byłaby tak groźna, nie spowodowałaby tylu strat materialnych i śmierci tylu ludzi, jak to się stało. Wszelka destrukcja związana z pandemią, to efekt działania władzy politycznej. Wszystkie zarządzenia, ustawy i rozporządzenia rządów uczyniły więcej złego niż dobrego. 
       Zakazy działania sklepów, restauracji i świadczenia wielu innych usług, zniszczyły wiele biznesów. Głupie nakazy i zakazy, typu obowiązek noszenia byle jakich maseczek, zakaz wstępu do lasów, parków czy na cmentarze, zakaz poruszania się po mieście, czy różnorodne zakazy utrudniające uprawnianie wielu sportów, przyczyniły się do zmniejszenia ludzkiej odporności na choroby i wirusy, co skutkowało szybszym rozprzestrzenianiem się zarazy. Wszystko, co władza polityczna zarządziła, przyczyniło się do pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej. Propagandowe sianie strachu, ograniczenia swobody poruszania się i działań gospodarczych, spowodowały z jednej strony paraliż służby zdrowia, a z drugiej zniechęciło ludzi do korzystania z usług medycznych, co drastycznie wpłynęło na wzrost śmiertelności. Służba zdrowia wszędzie jest w dużym stopniu państwowa i wszędzie zawiodła. Zawiodła, bo jest silnie upolityczniona. 
       Nie słuchajcie się władz politycznych, olewajcie je, nie wierzcie rządzącym politykom. Oni Was tylko i wyłącznie mogą oszukać, wyzyskać i zniewolić. Nie ufajcie propagandzie mediów głównego nurtu, bo są one silnie uwikłane w politykę państwową. Strzeżcie się państwa, unikajcie go, brońcie się przed nim. Gdy to zrobicie, to na pewno następny rok będzie lepszy.
Grzegorz GPS Świderski
PS. Notki powiązane:
 

KOMENTARZE

 • Z moich obserwacji wynika
  Że państwa skaczą w takt muzyki granej przez władców pieniądza, a więc podmioty całkowicie prywatne. Jest tak jak chciałeś i nie wiem dlaczego taka sytuacja budzi twoje obrzydzenie.
  Wg. Mnie źle postawiłeś diagnozę. Zobaczysz skutki utraty władzy przez państwa w najbliższym czasie i nie będzie to powód do radości. Państwo w obecnej rzeczywistosci jest jedynie pasem transmisyjnym , wykonawcą rozkazów wydawanych przez podmioty prywatne dzierżące prawdziwą władzę.
 • @zadziwiony 21:49:31
  Władać pieniądzem można tylko i wyłącznie w ramach systemu finansowego, który jest zarządzany i utrzymywany przez państwa. Tu to kiedyś precyzyjnie wyjaśniłem: https://www.salon24.pl/u/gps65/493585,spisek-bankierow
 • @GPS 22:19:41
  Czyli to co się dzisiaj dzieje spowodowane jest tym, że to rządy narodowe skorumpowały komuchów ze szczytu piramidy. Przynajmniej dziwne.
 • @GPS 22:19:41
  Tu "Zdziwiony" ma rację.
  To oligarchowie rządzą państwami w USA zwłaszcza.
  W USA rząd wszystkie zadania realizuje poprzez outsourcing.. nawet pierdle są prywatne że nie wspomnę o przemyśle zbrojeniowym czy krytycznej infrastrukturze (finanse, energetyka, zdrowie, edukacja...informacja..).

  W takich warunkach władze nie mają żadnych argumentów muszą się liczyć z interesami wielkich oligarchów bo to od nich zależy działanie państwa.
  USA to klasyczna dyktatura oligarchów i żaden "demokratyczny" puder tego nie zapudruje.
  UE podobnie choć jest pokryta znacznie grubszą warstwą "demokratycznego" pudru.

  W koloniach jak Polska puder jest bez znaczenia bo decyzje i tak są podejmowane poza granicami kolonii.. choć firmowane przez marionetki, namiestników. (W Polsce PIS decyzje podejmują ambasady USA i Izraela, w Polsce PO ambasady Niemiec i Izraela)...
  Innej Polski nie znamy od 30 lat.
 • "Kwestie dotyczące pandemii
  koronowirusa w 2020 roku bardzo dobitnie pokazują, że najbardziej destrukcyjne dla gospodarki, życia i wolności ludzi są państwa."
  ------------------
  Raczej brak państwa - Brak! Ponieważ dzisiaj państwa w dobie globalizacji - to atrapy państw. Do tego dochodzi tzw. demonkratura zawiadywana w całości w poszczególnych państwach-atrapach przez V kolumny dzieci Złego. Na końcu zaś przytłacza to wszystko forsa - za pomocą której dzieci Złego wywijają światem - przerabiając rodzaj ludzki na szatańskie odchody.
  Wniosek?
  Panie @GPS - czy pan myśli, że bez potężnej forsy ta świrusowa hucpa byłaby w ogóle możliwa w takim wydaniu - jak ją widzimy teraz?
 • @demonkracja 12:47:36
  https://img.wiocha.pl/images/9/3/934ccf23e7c182fd1f81ebc33a2caa2a.jpg
 • @rabszak 14:38:27
  I słusznie robią.
  Gdy ktoś podkłada pod Polakami bomby, trzeba reagować... nawet gdy to są bomby "wirusowe".

  ..podobnie jak w przypadku
  bomb "śmieciowych" czyli ekologiczny podkładanych w lasach...
  bomb fekalnych w postaci nielegalnych ścieków ..
  bomb akustycznych w postaci hałasu
  bomb toksycznych w postaci spalania śmieci
  bomb "dzwonowych" w postaci dzwonów kościelnych hałasujących ponad normę czyli ponad 50 decybel.
  bomb imigranckich w postaci nielegalnych imigrantów
  bomb korupcyjnych w postaci korupcji urzędników i polityków
  .. i wielu innych "bomb" szkodzących innym Polakom.

  zwyczaje "nie donoś na złodzieja, bandytę, łapownika" do zwyczaje mafijne...
  w kulturze mafijnej demokracja nigdy nie powstanie.
  W Polsce jakieś wrogie Polakom siły nieustannie budują krzewią, promują kulturę mafijną... jedni z prostej głupoty inni z wyrachowania.
 • @Oscar 15:07:14
  W styczniu zostanie ogłoszony koniec pandemii - jeśli Tramp utrzyma się u władzy. Taką mam nadzieję.
  W Berlinie zamknięto jeden z punktów szczepień
  Mieli szczepić 5000 osób dziennie, zaszczepili 230.
  Mafia nie zdążyła, ludzie mądrzeją, wygramy tę partię..
  A sąsiedzi sami pod sobą dołki kopią, zamiast zrobić to samo .
 • @zadziwiony 16:44:57
  Myślę że nie...
  Władze muszą kłamać by uniknąć najgorszego.. kolejnej fali epidemii.
  Zamknęli kraj na okres noworoczny i dla uspokojenia ludu z mniejszym rozumkiem głoszą wysoką liczbę zakażeń i śmierci...
  lud to kupuje i się mniej buntuje.
  To konieczny zabieg dla dobra tego samego nierozgarniętego ludu.

  Moim zdaniem okres zamknięcia jest za krótki... trzeba będzie go przedłużyć tak o 2-3 tygodnie by wygasić epidemię głębiej.
  !8 styczeń co ciągle karnawał... biznes rozrywkowy ostro ruszy w kierunku odrabiania zaległości ..imprezy karnawałowe...
  wyposzczony lud z kasą niewydaną ruszy na bale...
  a to oznacza kolejną falę i powrót do sytuacji z początku grudnia (patrz efekt poluzowania w wakacje).

  Moim zdanie władze znowu "oszukają" podając wysokie liczby ...
  i tym uzasadnią przedłużenia blokady...
  W między czasie intensywne szczepienia służby zdrowia i emerytów...
  Gdy zaszczepią obie grupy to można odpuszczać izolując ogniska gdy się pojawią... a się pojawią..
  Teraz ogniska można likwidować nie tylko kwarantanną czyli biernie ale i intensywnymi szczepieniami w ognisku.

  Koniec epidemii w Polsce moim zdaniem może zostać ogłoszony gdzieś na wiosnę (efekt blokady i szczepień).
  Śmiertelność bardzo (kilka razy) spadnie jak wyszczepią emerytów.

  A jak nie ma śmiertelności ... to po co blokady ?
 • @zadziwiony 08:42:57
  Nie ma kompletnie znaczenia, kto kogo skorumpował, by rządzić. Nie ma znaczenia, kto naprawdę rządzi. Czy rządzą ci, którzy jawnie i formalne sprawują urzędy, czy też ktoś za nimi stoi i nimi steruje z ukrycia, to nie ma znaczenia, bo wszystkie te grupy potrzebują państwa, by wymuszać swoją wolę.

  Bez państwa władza tych grup by się nie utrzymała. Znaczenie ma tylko to, że ten rządzący układ, jakikolwiek by nie był, posługuje się niemoralnym narzędziem, czyli aparatem przemocy, który siłą uzyskał terytorialny monopol na stosowanie przemocy i jego większość działań opiera się na inicjowaniu aktów przemocy wobec ludzi, którzy nikomu nie szkodzą, nikogo nie okradają, nie oszukują i nie zabijają.

  Państwo to taki niemoralny aparat inicjujący akty przemocy i dlatego czyni tyle zła na świecie. To, jakie siły stoją za tym aparatem, kto nim steruje, kto się nim posługuje i w jakim celu, to kwestia drugorzędna, bo gdy przestanie dysponować tym aparatem, gdy nie będzie miał takiego aparatu, to żadnych swoich celów nie zrealizuje, do niczego ludzi nie będzie w stanie zmusić.

  Nic nam nie da to, że wykryjemy, kto naprawdę rządzi aparatem przemocy i go zniszczymy. Póki ten aparat istnieje, to ktoś go zawsze będzie używał - jak zniszczymy jednego rządcę, to pojawi się nowy, który aparat przemocy, i całą jego infrastrukturę, przejmie. I nadal będzie inicjował akty przemocy. Nie ma kompletnie znaczenia kto i w jakim celu inicjuje akty przemocy - zawsze będzie to niemoralne i zawsze będzie tworzyło system niewolniczy hodujący ludzi jak bydło.
 • @Oscar 17:44:38
  Przekonasz się niebawem , że nie ma żadnej pandemii, a jedynie inżynieria społeczna na niespotykaną dotychczas skalę. Wystarczy, że wygrają Tramp i siły za nim stojące, czyli stara ekonomia oparta o przemysł i paliwa.
  Im nie jest na rękę zatrzymanie gospodarki, albowiem mają warsztaty pracy gdzie niezbędni są ludzie na tych stanowiskach. Nowa ekonomią oparta na IT, big farmie i bankach może działać wirtualnie i w rozproszeniu, więc locdawn nie jest im straszny.
  Mając informację mają władzę nad wszystkimi. Dlatego są w konflikcie ze starą ekonomią i dla dobra ludzi muszą to starcie przegrać. W lutym już pandemii nie będzie.
 • @GPS 18:23:16 Pan to chyba nie ma ani rodziny, a tym bardziej
  nie ma dzieci. Bo gdyby Pan miał, to by Pan zauważył, że stosuje Pan przemoc i używa pieniędzy jako narzędzie do swoich rządów domowych.

  W przypadku gdyby Panu się zdarzyło mieć dzieci, to proszę dać im absolutną wolność i nie stosować żadnego dozoru czy opieki.
 • @GPS 18:23:16
  Zgadzam się jedynie częściowo. Uważam , że władza pieniądza jest gorsza od władzy wybieranej. Ostanie 300 lat w obiektywnej historii pokazuje że rozgrywającymi są jednak posiadacze złota, nawet takiego wirtualnego. To oni stanowią tą historię.
 • @Anna-PK 19:07:55
  Władza rodzicielska to coś całkowicie innego niż władza polityczna, choć rzeczywiście też opiera się na przemocy. Ja stosowania przemocy nie potępiam. Potępiam tylko inicjowanie aktów przemocy - a zatem stosowania siły w edukacji, ubezpieczeniach społecznych czy lecznictwie. Dobre państwo musi stosować kary wymuszane przemocą - musi karać oszustów, złodziei i bandytów. Dobrzy rodzice kar stosować nie powinni. Tu wyjaśniam jak należy wychowywać dzieci: https://niepoprawni.pl/blog/gps65/kary-i-nagrody-w-wychowywaniu-dzieci
 • @zadziwiony 19:12:52
  Nie ma kompletnie znaczenia czy rządzi władza pieniądza, czy władza wybierana - obie posługują się terytorialnie monopolistycznym aparatem przemocy, który głównie zajmuje się inicjowaniem aktów przemocy wobec niewinnych ludzi. Obie te władze przestaną mieć znaczenie, gdy stracą ten aparat. Więc to ten aparat, i jego wewnętrzne mechanizmy działania, są ważne, a nie to, kto się nim posługuje. Każdy, kto używa tego aparatu, zniewala ludzi i hoduje nas jak bydło.
 • @Anna-PK 19:07:55
  Być może kiedyś zostanie Pani matką, więc warto najpierw porządnie przestudiować kwestie władzy rodzicielskiej: https://www.salon24.pl/u/gps65/702729,wladza-rodzicielska
 • @GPS 20:25:35
  "@Anna-PK 19:07:55
  Być może kiedyś zostanie Pani matką"

  Przecież Pani Anna jest matką. Posługuje się też ironią, czego Pan nie odbiera.
 • @Pedant 20:53:38
  A co mnie to obchodzi, czy ona jest matką, babką czy może ciotką? To, że posługuje się atakiem ad personam, wyklucza ją z poważnej dyskusji. A to, że posługuje się przemocą wobec swoich dzieci, wyklucza ją ze społeczeństwa.
 • @GPS 22:19:41
  Jednak nie zauważasz rzeczywistości. To korporacje rządzą państwami
 • @Wican 13:02:59
  Nie ma kompletnie znaczenia to czy korporacje rządzą państwami, czy państwa korporacjami. Już to wyżej wyjaśniłem, ale napisałem dodatkowo o tym osobną notkę: https://gps65.neon24.pl/post/159630,kto-rzadzi-aparatem-przemocy

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej