Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
54 posty 3900 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Co wolno rządowi?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rządowi wolno wszystko.

       Na pierwszego listopada rząd zamknął cmentarze. W związku z tym Witold Tumanowicz z Konfederacji zastanawia się na Tweeterze:

Jakie branże jeszcze zaskoczyć? Krótka instrukcja.

 1. Zakaz sprzedaży choinek w grudniu.
 2. Zakaz sprzedaży fajerwerków przed sylwestrem.
 3. Zamknięcie kwiaciarni na dzień kobiet.
 4. Zamknięcie cukierni w tłusty czwartek.

       To wszystko jest możliwe. Rząd bez wprowadzania stanu wyjątkowego może nam dowolnie ograniczyć wolność. Może zamknąć granice, zakazać wstępu do parków i lasów, nakazać noszenie maseczek, zamknąć w areszcie domowym, zamknąć puby, siłownie, baseny, restauracje, zakazać zgromadzeń, zabronić chodzenia po ulicach. Może ustanowić dowolne podatki, czyli pozbawić nas własności w dowolnej kwocie. Konstytucja i prawo pozwalają rządowi totalnie nas zniewolić. To wszystko może zrobić państwo bez względu na to, jaka partia rządzi.

       Już teraz, gdy rząd to wszystko realnie zrobił, naprawdę ustanowił te wymienione zakazy, chyba nikt nie ma wątpliwości, że żyjemy w państwie totalitarnym, w którym jesteśmy niewolnikami. Wymiana rządu, zmiana partii rządzącej, tego nie zmieni, bo to ustrój tego państwa jest niewolniczy.

       Ten ustrój należy obalić. Ale jak to zrobić? Moim zdaniem jedyny sensowny sposób to głosować na Konfederację, bo to jedyne ugrupowanie, które dąży do zmiany ustroju – wszystkie inne partie akceptują obecną konstytucję i akceptują to, że gdy będą rządzić, to będą nas hodować jak bydło.

       Tylko Konfederacja jest zdolna do tego, by do konstytucji wpisać gwarancje wolności, tak by wszystkie zakazy, których część wymieniłem wyżej, były możliwe do wprowadzenia tylko i wyłącznie po czasowym ogłoszeniu stanu wyjątkowego. Póki takiego stanu nie ma, rząd na mocy konstytucji nie powinien mieć prawa wprowadzania jakichkolwiek ograniczeń podstawowych wolności i swobód obywatelskich, w tym zakazu poruszania się, zakazu handlu, czy zamykania jakichkolwiek biznesów.

       Dopóki będziecie głosować na PiS, PO, SLD, PSL, Nowoczesną, Wiosnę czy Razem, dopóty będziecie niewolnikami i rządy tych partii będą mogły z wami zrobić co chcą, bez żadnych ograniczeń. Kwestia aborcji jest sprawą marginalną. Gdy matki dostaną pełną swobodę mordowania swoich dzieci, ich wolność nie wzrośnie nawet o jotę! Nic mi nie da to, że zamorduję swoje dziecko, jeśli nie będzie można wyjść z domu, pójść do lasu, pójść na dyskotekę czy koncert, uczyć się w szkole, nie będzie można swobodnie oddychać, wyjechać za granicę, a owoce naszej pracy będą w większości konfiskowane.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

KOMENTARZE

 • Autor !
  A jakiż to problem proklamować stan wyjątkowy?
  A jakiż to problem gwałcić konstytucję i zmusić TK do orzeknięcia pokrętnej tego czynu wykładni ?
  Czy nie zauważyłeś GPSie, że każda nowo wybrana władza, nawet ta najbardziej "swojska" po zaprzysiężeniu staje się jakby z automatu obca i nieprzyjazna obywatelom. Ktoś ten proces konwersji natury władzy kontroluje praktycznie na całym świecie i jest on już stałym elementem gry. Nie wiem jakich instrumentów psychologicznych te ciemne siły używają, czy prania mózgów, czy zastraszania, ale to jest horror.
  Władze mogły i mogą (na zakulisowe żądanie w/w ciemnych sił) wywoływać międzynarodowe konflikty zbrojne pod byle pozorem (przygotowując obywateli uprzednio przy pomocy medialnej propagandy demonizowania przyszłego wroga i eskalowania sztucznie wywołanego napięcia). Tak wywołano m.in. obie wojny światowe. Obywatele ginęli ale praktycznie nic nie uzyskali swym poświęceniem. Ciemne siły osiągnęły swoje cele. Teraz też te wrogie władze mogą bez żadnych ceregieli ogłosić stan wyjątkowy lub wojenny pod pretekstem na przykład zagrożenia zdrowia i życia publicznego, wysłać mężczyznom karty powołania do wojska i nikt nic nie zrobi.
 • Kolego, bajdurzysz!
  cyt:
  Moim zdaniem jedyny sensowny sposób to głosować na Konfederację, bo to jedyne ugrupowanie, które dąży do zmiany ustroju – wszystkie inne partie akceptują obecną konstytucję i akceptują to, że gdy będą rządzić, to będą nas hodować jak bydło..."

  Ty cały czas Kolego nie dostrzegasz, że ani w Polsce ani nigdzie na świecie nie ma demokracji! Demokracja to tylko przegniła dekoracja teatralna za którą skrywają się ciemne siły żydowskiej oligarchii finansowej!
  Cóż z tego, że przed przegniłą teatralną kotarą swoje role będą odgrywać różne Brauny czy Bosaki? Czy Ty uważasz, że takie Bosaki i Brauny nie wiedzą o co chodzi w tym oszukańczym systemie o nazwie demokracja? Wiedzą doskonale, bo to siedzący za przegniłą, śmierdzącą kotarą reżyser wynajął ich do odgrywania roli "opozycjonistów"!Człowieku- jaki ty jesteś naiwny! Jak można być tak naiwnym, po tym gdy żydowska oligarchia finansowa odsłoniła się CAŁOWICIE w trakcie kowidowego terroru.
  Wszystkie rządy na świecie okazały się być tylko i wyłącznie żydowską agenturą)posłusznie wykonującą polecenia oligarchii, niszcząc całe narody, a ty bajdurz bajdurzysz o tym, że jakieś Brauny czy Bosaki uratują Polskę!

  Za śmierdzącą kotarą siedzi reżyser i "pociąga za sznurki" pacynkami bez znaczenia. A jeśli któryś z aktorów "podskoczy" to kończy jak Lepper!
  Bujasz Kolego w obłokach, zejdź na ziemię, bo już niebawem twardy grunt pod nogami będzie i Tobie i nam wszystkim bardzo potrzebny!
 • Wolałbyś żeby rząd procedował długo i zajadle w sprawie Epidemii ?
  z terminem "vacatio legis", z bataliami sądowymi i dopiero po zatwierdzeniu przez sąd najwyższy przystępował to gaszenia wirusowego pożaru ..po pół roku w najlepszym wypadku ?

  Na próbę ..podpal swoją chałupę i spróbuj w tym trybie wynegocjować ze strażą pożarną warunki na których zgodziła by się ewentualnie przystąpić d gaszenia twojej chałupy.
  Sam sprawdzisz jak skuteczne p potrzebne są komuś twoje rady.

  Jak się pali to się odcina gaz nie pytając nikogo o stosowne zgody na piśmie...
  a się Pali... każdy dzień zwłoki jest gorzej..
 • @Oscar 14:35:28
  O, jaka kryształowa logika!

  To Stan Wojenny był słuszny, tak?
 • @Oscar 14:35:28
  Co do szybkości, to przypomnę, że ustawę o IPNie uchwalono, przegłosowano i podpisano w 8 godzin.

  Wystarczył jeden telefon z Tel Avivu. Podobnie zresztą jest teraz w kwestii śfirusa.
 • @hens 15:27:13
  A kiedy dziś w dużym mieście usiłuję sobie zrobić PCR to okazuje się, że PO PROSTU NIKT TAKICH TESTÓW NIE ROBI, CHOCIAŻ MZ PODAJE LISTĘ LABORATORIÓW!

  A ZARAZA SZALEJE! (to żart)

  Niejaki Radziwiłł, wojewoda mazowiecki, wstrzymał wszelkie procedury prócz Covid 19,99 (https://www.tysol.pl/a56221-Wojewoda-zaleca-wstrzymanie-niemal-wszystkich-swiadczen-opieki-zdrowotnej).

  Ci co zdechną na serce pójdą na konto śfirusa!
 • @hens 15:27:13
  W sprawie wirusa Tel Awiw nie dzwonił.
 • "Co wolno rządowi?"
  -----------
  Co wolno tym - co to ich ojcem jest diabeł zrobić z ludźmi stworzonymi przez Boga?
  Ano wszystko - o ile to wszystko robią ludzkimi rękami - infekując wcześniej ludzkie dusze.
 • @Oscar 16:36:11
  Dzwonił.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej