Konfederacja jest ugrupowaniem antyokrągłostołowym. Cała ich narracja jest antysystemowa. Każdy ich działacz od zawsze sprzeciwia się skutkom układu magdalenkowemu.

       Oni są w opozycji do partii wyrosłych na haniebnym układzie komunistów ze swoimi agentami, czyli wszystkich, które w Polsce rządziły do tej pory. Konfederaci są patriotami, narodowcami, konserwatystami, wolnościowcami. To w istotny sposób różni ich od rządzących socjaldemokratów i dominującej socjalistycznej opozycji dążącej do rozwoju etatyzmu w Polsce.

       Konfederacja zdobyła przyczółek w walce o wolną Polskę, są już w Sejmie, ich głos jest słyszalny w mediach, jakieś znaczące, choć ciągle dużo mniejsze niż reszta, środki już mają i walczą! My, Polacy, jesteśmy teraz w stanie, gdy chwyciliśmy brzytwę i jesteśmy blisko do wypłynięcia z bagna!

       Krzysztof Bosak wygrał prawybory wewnątrz Konfederacji i jest bardzo poważnym kandydatem na prezydenta Polski. Ma odpowiednie, patriotyczne, propolskie, wolnościowe, konserwatywne, katolickie poglądy. Ma wiedzę, którą prezentuje w każdej swojej wypowiedzi. Ma wieloletnie doświadczenie polityczne! Dobrze wypada w mediach, ma koncyliacyjny charakter i nigdy nie daje się go dyskutantom zdenerwować czy zirytować. Zawsze jest miły, spokojny i uśmiechnięty.

       Ale przede wszystkim jest wspierany przez wszystkich znaczących konfederatów - w tym przez Janusza Korwin-Mikke i przez Grzegorza Brauna - ludzi wybitnie inteligentnych i z ogromną wiedzą. Krzysztof Bosak bardzo mi zaimponował tym, że, mimo że sam jest narodowcem, to na poważnie wziął do siebie fakt, że będzie reprezentował środowiska wolnościowe, czyli też mnie - i w związku z tym głosi nasze ważne postulaty - na przykład to, że zawetuje wszystkie ustawy podnoszące podatki. Wprost mówi, że popiera likwidację podatku dochodowego - już samo to mi wystarcza, by na niego głosować.

       Wreszcie my, Polacy, mamy patriotycznego kandydata spoza układu okrągłego stołu, mamy godnego reprezentanta naszego narodu, który jest przeciwny całemu temu politycznemu syfowi, jaki wytworzyły rządy SLD, PSL, PO i PiS przez ostatnie 30 lat. Wreszcie Konfederacja ma szanse na wywalczenie nowej, wolnej, wolnościowej, wolnorynkowej, kapitalistycznej, sprawiedliwej, silnej Polski. Siła nowej Polski będzie siłą ustrojową państwa minimalnego, które jest przeciwieństwem obecnie budowanego słabego państwa totalnego będącego prowincją socjaldemokratycznego imperium.

Grzegorz GPS Świderski 

PS. Notki powiązane: