Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
109 postów 4170 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Fałszywa narracja Ryszarda Opary

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pan Ryszard Opara napisał niedawno notkę, w której uznał, że Konfederacja i jej kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak należą do układu pookrągłostołowego.

       Uznał, że Konfederacja jest taka sama jak wszyscy inni socjaldemokraci, czyli PO, PSL, SLD, PiS i ich przybudówki. Uznał wszystkie parlamentarne ugrupowania za jedno. Uznał, że wszyscy oni tak samo nie są patriotami i obce jest im hasło: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Wrzucił Konfederację do jednego wora z postkomunistami i ich agentami. Przyrównał Krzysztofa Bosaka do Roberta Biedronia.

       Bardzo stanowczo protestuję przeciwko takiej narracji!

       Fakt, że Konfederacja jest ugrupowaniem antyokrągłostołowym, że cała ich narracja jest antysystemowa, że każdy ich działacz od zawsze sprzeciwia się układowi magdalenkowemu, że oni są przeciwni wszystkim partiom wyrosłym na haniebnym układzie komunistów ze swoimi agentami, że są patriotami, narodowcami, konserwatystami, wolnościowcami, co ich w istotny sposób różni od rządzących socjaldemokratów i dominującej socjalistycznej opozycji, ten fakt w swojej notce pan Ryszard Opara nie tylko przemilcza, ale go zakłamuje, wpychając Konfederację do obozu zaprzaństwa z całą resztą targowickiej opozycji!

       Pan Ryszard Opara nie zauważa, że Konfederacja zdobyła przyczółek w walce o wolną Polskę, że są już w Sejmie, że ich głos jest słyszalny w mediach, że jakieś znaczące, choć ciągle marginalne, środki już mają i że walczą! To przeoczenie, przekłamanie, niedocenienie, to bardzo istotna wada narracji pana Ryszarda! Komu służy ta kłamliwa propaganda poniżająca Polskę w całości - w stanie gdy już brzytwę chwyciliśmy i jesteśmy blisko do wypłynięcia z bagna?

       Krzysztof Bosak wygrał prawybory w Konfederacji i jest teraz bardzo poważnym kandydatem na prezydenta. Ma wielokroć większe poparcie w sondażach, niż pan Ryszard Opara pokazał w swojej grafice, ma odpowiednie, patriotyczne, polskie, wolnościowe, konserwatywne, katolickie poglądy - ma wiedzę, którą prezentuje w każdej swojej wypowiedzi, ma wieloletnie doświadczenie polityczne - a przede wszystkim jest wspierany przez wszystkich znaczących konfederatów - i przez Janusza Korwin-Mikke, i przez Grzegorza Brauna - ludzi wybitnie mądrych i z ogromną wiedzą.

       Krzysztof Bosak jest przeciwieństwem wszystkiego, co pan Ryszard Opara w swojej notce skrytykował - i ot tak sobie, bez żadnego uzasadnienia, nawet samemu zgadzając się, że to nieprawda, pan Ryszard wrzuca Bosaka do tego całego szlamu politycznego, jakim są PO, PiS, PSL, SLD i ich przybudówki! Moim zdaniem takie postępowanie świadczy albo o głupocie, albo o służbie temu szlamowi.

       Na te moje zarzuty pan Ryszard Opara nie odpowiada merytorycznie, tylko się przez nie prześlizguje, pisząc nie na temat. W odpowiedzi jakiej mi udzielił nie ma nic, co uzasadniałoby tezę, jakoby Konfederacja była ugrupowaniem pookrągłostołowym i że jest taka sama jak cała reszta opozycji czy koalicji i należy ich traktować podobnie. Nie ma uzasadnienia, że oni nie są patriotami.

       Jedyny w miarę merytoryczny argument jaki dostałem w odpowiedzi można sprowadzić do tego: Korwin, Braun i Bosak, to tacy sami postkomuniści jak Biedroń, Czarzasty czy Kosiniak-Kamysz, bo to nieudacznicy i frajerzy, bo pisali odpłatnie na Nowym Ekranie i nic w życiu nie osiągnęli.

       W stanie gdy, my, Polacy, mamy wreszcie patriotycznego kandydata spoza układu okrągłego stołu, mamy godnego reprezentanta naszego narodu, który jest przeciwny całemu temu politycznemu syfowi, jaki jest dziś w Polsce, czyli Krzysztofa Bosaka, gdy mamy wreszcie Konfederację, która zdobyła przyczółek w Sejmie i ma szanse na wywalczenie nowej, wolnej, wolnościowej, wolnorynkowej, kapitalistycznej, sprawiedliwej Polski, w takim stanie pan Ryszard Opara wrzuca ich do wspólnego wora z rządzącymi Polską od 30 lat socjaldemokratami, którzy się ułożyli w Magdalence, że nie dopuszczą żadnych polskich patriotów do władzy. Skąd ta fałszywa i haniebna narracja?

Grzegorz GPS Świderski

KOMENTARZE

 • @Autor
  "Skąd ta fałszywa i haniebna narracja?"
  Stąd że zamiarem tego kandydata jest "wywalczenie nowej, wolnej, wolnościowej, wolnorynkowej, kapitalistycznej, (...) Polski".
 • @programista 12:29:49
  PO, PiS, SLD, PSL walczą o to samo, tak?
 • @GPS 12:32:24
  Żadne z tych ugrupowań nie podważa dogmatu o "KAPITALISTYCZNEJ" Polsce.
 • Pisząc zdanie:
  " Fakt, że Konfederacja jest ugrupowaniem antyokrągłostołowym, że cała ich narracja jest antysystemowa, że każdy ich działacz od zawsze sprzeciwia się układowi magdalenkowemu, że oni są przeciwni wszystkim partiom wyrosłym na haniebnym układzie komunistów ze swoimi agentami, że są patriotami,..."

  powinien Pan wytłumaczyć, co rozumie pisząc "fakt" ?
 • @programista 12:55:16
  Wręcz odwrotnie - wszystkie te ugrupowania zwalczają kapitalizm w Polsce - i w praktyce swoich rządów, i w swojej narracji. W Polsce służba zdrowia, edukacja i ubezpieczania społeczne, to są dziedziny w pełni socjalistyczne, nie ma w nich nic kapitalistycznego - i wszystkie ugrupowania, z wyjątkiem Konfederacji, ten socjalizm w pełni akceptują, utrzymują i rozwijają. Tylko Konfederacja dąży do tego, by te dziedziny uwolnorynkowić. Można dyskutować, kto ma rację, ale te różnice to oczywista oczywistość.
 • @dolby 13:13:11
  Fakt, to inaczej zdanie prawdziwe. Prawda jest taka, że Konfederacja jest ugrupowaniem antyokrągłostołowym, że cała ich narracja jest antysystemowa, że każdy ich działacz od zawsze sprzeciwia się układowi magdalenkowemu, że oni są przeciwni wszystkim partiom wyrosłym na haniebnym układzie komunistów ze swoimi agentami, że są patriotami.
 • @GPS 13:15:42
  Akceptacja występowanie pewnych enklaw podlegających bezpośrednio państwu nie jest "zwalczaniem kapitalizmu". Szczególnie że także w tych dziedzinach dopuszcza się istnienie prywatnych podmiotów.

  Z punktu widzenia kogoś kto twierdzi że:

  "Wszystko jest przykrywką, maskaradą, komedią absurdów Polskiej Transformacji Ustrojowej."

  nie ma żadnego znaczenia czy jakaś partia proponuje Polskę bardziej kapitalistyczną czy też inna trochę mniej kapitalistyczną. Wszystkie partie, wszyscy kandydaci zgadzają się w tym jednym podstawowym dogmacie - kapitalistycznej Polski.
 • @programista 13:30:13
  Służba zdrowia, edukacja i ubezpieczania społeczne to nie są enklawy, ale jedne z ważniejszych dziedzin społecznych mających znacząco duży udział w PKB Polski. Utrzymywanie socjalizmu w tych dziedzinach, a zatem trzymaniu ich w zacofaniu, biedzie i niewydolności takiej jak za PRL-u, to jaskrawy przejaw zwalczania kapitalizmu w Polsce. Nie ma w Polsce kapitalizmu, póki te dziedziny są socjalistyczne, bo one wpływają na wszystko inne.
 • Kampania prezydencka
  Tu relacja z inauguracji kampanii prezydenckiej Bosaka:

  https://www.rp.pl/Wybory-prezydenckie-2020/200209502-Konfederacja-rozpoczyna-kontrrewolucje-Bosak-zainaugurowal-kampanie.html

  Czy to jest to samo, co głosi PO, PSL, SLD i PiS?
 • @GPS 13:40:10
  Wąski sposób w jaki rozumie Pan kapitalizm jest diametralnie różny od potocznego rozumienia kapitalizmu, które jest dosyć szerokie i obejmuje wiele form ustrojowych a nie tylko formę państwa minimalnego.

  Proszę spróbować przyjąć takie właśnie potoczne rozumienie tego terminu, jeżeli zależy Panu na zrozumieniu powodów zrównania kandydata konfederacji z wszystkimi pozostałymi.
 • @GPS 13:50:33
  Jedyne odmienne hasło to:

  "Zawsze mówiliśmy, że niezależność gospodarcza musi być oparta (...) na suwerenności walutowej."

  Ciekawe co kandydat rozumie poprzez suwerenność walutową?
 • koncesjonowana opozycja
  Jeśli zgodzimy się z oczywistym stwierdzeniem, że demokracja w Polsce to teatralna atrapa, zaś władzę rzeczywistą sprawują "inni szatani", to jest oczywiste, że ci "inni szatani" nie dopuszczą do udziału w rzeczywistej władzy nikogo kto nie jest przez nich kontrolowany! To też chyba oczywiste!
  Jeśli tak, to nie ma żadnego znaczenia kto zostanie aktorem udającym premiera, prezydenta, czy ministra! Może nim zostać tylko i wyłącznie człowiek którego "inni szatani" kontrolują. Kontrola polskiego życia politycznego przez "innych szatanów" jest tak drobiazgowa, że nawet tak zwana "opozycja" poza magalenkowa jest w całości pod kontrolą wiadomych sił. Jeśli media głównego nurtu "pompują" jakiegoś kandydata, to wiadomy to znak, ze jest to "ich" kandydat, nieważna czy Biedroń, Bosak, czy jeszcze ktoś inny. O kandydacie "obym" media nie pisną jednym słowem, zaś aparat przemocy go zniszczy o czym przekonał się Pan Piskorski!
  Szanowny GPS, z Pana wpisów wynika, że jest Pan rozsądnym człowiekiem, dlaczego więc tak oczywistych mechanizmów Pan nie rozumie?
 • @władek 14:12:21
  A zatem nie pozostaje nic jak tylko usiąść i płakać, a potem się zabić. I tak nic się nie da zrobić. Zgadza się?
 • Szanowny Panie,
  Szanowny Panie Świderski,

  Pisze Pan o sobie, że jest Pan "skrajnie konserwatywnym arcyliberałem" - a jednocześnie tym samym zaprzecza Pan sobie.

  Skoro jest Pan "arcyliberałem" - powinien Pan szanować inne poglądy.
  Ja osobiscie uważam, że Konfederacja - nie jest żadną, pozytywną alternatywą dla Układu Po-okrągłostołowego.
  W polityce nie wystarczy być w opozycji, nie wystarczy być zawsze na nie - być negatywnie nastawiony na wszelkie inne opcje.
  Trzeba mieć jeszcze PROGRAM. Trzeba rozumieć rzeczywistość.
  Nie wystarczy twierdzić, że jestem - antysystemowy, kapitalista itd itd.
  To wszystko bzdury, wytarte slogany i gołosłowie.

  A Pan moim zdaniem właśnie pisze takie bzdury i jeszcze mnie obraża.
  Wiele razy. Nie będę wchodził w szczegóły - bo przecież tylko Pan ma rację - a wszystki moje argumenty - są kłamstwem.
  Nie ma żadnego sensu z Panem dyskutować. Szkoda czasu.

  Jak Panu powiedziałem - znam wielu członków Konfederacji osobiście - i mam do nich wiele zastrzeżeń.
  Uważam, że nie są żadną alternatywą dla istniejącego Układu.

  Pan Bosak jest zdolnym i mądrym - młodym człowiekiem - ale moim zdaniem - absolutnie nie nadaje się na Urząd Prezydenta.
  Przynajmniej teraz - na te bardzo trudne czasy, które czekają nasz Kraj.
  Nie ma żadnego doświadczenia na to stanowisko, nic własciwie jeszcze w swoim życiu nie dokonał.
  Chyba mam prawo - do swojego zdania.

  Pozdrawiam
 • @GPS 14:30:45
  Czym twój idol Bosak może się pochwalić, chyba tylko pochwałą od "Sputnika". Proszę nie mylić obecnej 'Konfederacji", która ma twarz Korwina, Brauna, Winnickiego, Michalkiewicza, Bosaka, z Polskimi Narodowcami. Stawianie tych ludzi na równi z Polskimi Narodowcami, uwłacza ludziom potomkom pokolenia AK, z którego się wywodzę. Obecną "konfederację" postrzegamy, jako agenturę wpływu sowieckiego. To widać jaskrawo po głosowaniach w sejmie wpisujących się, jako całość Totalnej Targowicy. Dla mnie obecnym RN aktywnym w Polsce, są Kluby Gazety Polskiej. Wypowiedź Brauna: "nie chcemy w Polsce wojsk okupacyjnych USA". Chyba zapomniał, że to wojska NATO. Wypowiedź Michalkiewicza: "Polską ma rządzić obca agentura". Opcja Prusy zajęta przez PO, to łatwo mu było zmienić woltę na Rusy. Dla mnie ci osobnicy, to obca antypolska nacja. Bosak też anty NATO. I tacy ludzie mieliby kreować Polską Rację Stanu? Konfederacja, to zmontowane szczepy palikociarni i kukizowców przez byłe służby reżimu komunistycznego i agenturę usilnie kreowane przez obce media. Społeczeństwo nie uda się już ogłupić.
 • zgadzając się z tezą, że Pan Opara popełnił faux pas
  nie mogę się zgodzić na Polskę, jaką proponuje Pan Bosak z GPS

  "wolna, wolnościowa, wolnorynkowa, kapitalistyczna Polska" nie może być sprawiedliwa, co wynika wprost z wolnego rynku i kapitalizmu.

  Warto, aby GPS zaczął posługiwać się logiką.
 • @władek 14:12:21
  słusznie
 • @Ryszard Opara 14:48:48
  Znów się Pan wyślizgał od meritum. Może Pan się nie zgadzać z Konfederacją, może Pan nie akceptować poglądów Bosaka, ale nie może Pan kłamać, że oni są częścią magdalenkowego układu, że są tacy sami jak postkomuniści i ich agenci, że nie są patriotami. Nie ma żadnych wspólnych elementów politycznych między Konfederacją a resztą opozycji w istotnych sprawach.
 • @GPS 14:30:45
  "...A zatem nie pozostaje nic jak tylko usiąść i płakać, a potem się zabić. I tak nic się nie da zrobić. Zgadza się?..."
  Alternatywą jest porwać się z motyką na słońce. alb udawać, że "walczę z szatańskim systemem" mając świadomość, że zawracam kijem Wisłę!
  Podstawą zdrowia psychicznego jest nie przejmować się sprawami na które nie mam żadnego wpływu i nie podejmować działań pozornych które niczego nie zmieniają!
  Pan podejmuje działania pozorne (promując Bosaka, z czego nic nie wyniknie), ja spoglądam na polską "demokrację" z politowaniem i dystansem, gdyż wiem, że to tylko szopka dla naiwniaków! Ponieważ nie mogę tego zmienić, więc taki stan rzeczy muszę zaakceptować, nie płacząc i bez zamiaru zabicia się.
  Cieszę się życiem jakie ono jest, zaś całą tą politykę mam w dupie!
 • @władek 17:25:41
  Nie da się mieć polityki w dupie, bo ona Panu gwałci całe ciało. Jest Pan niewolnikiem hodowanym jak bydło przez państwo i się na to godzi. A ja się nie zgadzam na ten system i go będę zwalczać, aż go zwalczę. Takich jak ja jest już prawie półtora miliona - gdy dojdziemy do 3 milionów, to się wyzwolimy, a reszta nadal w niewoli będzie tkwić, bo my was na siłę z tego bagna nie wyciągniemy.
 • @kula Lis 69 15:58:38
  Uważam, że ci, którzy stosują fałszywą narrację oskarżającą Konfederację o jakąkolwiek agenturalność, to są właśnie obcy agenci. Tu to kiedyś wyjaśniłem: http://gps65.neon24.pl/post/148954,ruscy-agenci
 • Autor
  Kondederacja jest antyamerykańska- czyli patriotyczna?

  "Oficjalny news Polskiego Radia: Konfederacja to skrajna, prorosyjska, antyamerykańska i antyeuropejska partia "

  Czy Putin i koalicja państw WNP ( Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Tadżykistan i Uzbekistan.) zapewnią Polsce niepodległość?
 • @Ryszard Opara 14:48:48
  "Pan Bosak jest zdolnym i mądrym - młodym człowiekiem - ale moim zdaniem - absolutnie nie nadaje się na Urząd Prezydenta. Przynajmniej teraz - na te bardzo trudne czasy, które czekają nasz Kraj. Nie ma żadnego doświadczenia na to stanowisko, nic własciwie jeszcze w swoim życiu nie dokonał."

  To jest Pana zdanie, do którego ma Pan pełne prawo i którego nie podważam. Ja skrytykowałem coś innego, mianowicie to, że Pan fałszywie oskarża Konfederację i Bosaka, o to, że są częścią postkomunistycznego układu magdalenkowego, który rządzi Polską od 30 lat. Fałszywie wrzuca Pan Konfederację i Bosaka do wspólnego wora zdrady i targowicy, oskarża Pan ich fałszywie o brak patriotyzmu, stawia ich Pan w jednym szeregu z Biedroniem i Kosiniakiem-Kamyszem, mimo, że Konfederacja jest po całkiem innej stronie politycznej niż układ pookrągłostołowy.
 • @Talbot 17:50:10
  Konfederaci wielokrotnie to wyjaśniali. Ja też, np. tu: https://gps65.neon24.pl/post/151095,sojusze-konfederacji
 • @GPS 17:57:45
  Tu nie ma co wyjaśniać.
  Cały świat działa w Systemie - Polska, USA, Rosja, Chiny....i Konfederacja.
  Czy należy wywołać ponownie kontrrewolucję bolszewicką, aby pozbawić dominacji Systemu(dolara) nad panowaniem nad światem?
  Rosja już to robi rozwalając Unię Europejską - ucz się chińskiego.
 • @kula Lis 69 15:58:38
  A czym twój idol Gumiś? Tak żenującego prezydenta, w polskiej historii nie było. Nikt tak bardzo nie skompromitował urzędu. Nawet głpek Bolek, pijak Kwaśniewski czy gamoń Komorowski
 • Jak rozwalić System magdalenkowy
  ...Geopolitycznie.

  https://www.youtube.com/watch?v=YvOAVFDYcho
 • @Ryszard Opara 14:48:48
  Zgadzam się z Panem w 100% i zazdroszczę przenikliwości oraz trzeźwego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Prawdziwi Polacy i patrioci w ogóle nie są dopuszczani do głosu a każda próba zarejestrowania przez nich jakiegokolwiek ugrupowania politycznego zostaje przez sądy utrącana.
  Wnioski pozostawiam w domyśle.
 • @Patoz 18:57:53
  Własną nieudolność zwalać na system? Należy zacząć od samorządów. Tam zarejestrować sięłatwo. Ale wielu tzw. antysystemowców, marzy od razu o wielkiej polityce, nie mając cierpliwości ani doświadczenia politycznego. A należałoby zacząć od wyborów samorządowych. Tylko bycie radnym, to jednak trzeba iść do roboty. Poseł zaś ma od razu niezły szmal.
 • @GPS 17:50:21
  Ja uważam, ze akurat wiek i rzekomy brak doświadczenia (rzekomy, bo jednak rózne ciekawe inicjatywy środowisko Bosaka organizować potrafiło_ może też być atutem. Bo ktoś rzekomo doświadczony, może być obciążony. Po prostu być mentalnym przegranym.
 • @Wican 19:12:34
  Też tak uważam. Doświadczenie to trzeba mieć na jakimś stanowisku we władzy wykonawczej, gdy się kimś zarządza. A prezydent to stanowisko czysto reprezentatywne. Krzysztof Bosak ma wystarczająco dobre doświadczenie w tych sprawach, bo od dawna występuje publicznie i umie przemawiać. Ale pan Opara może uważać inaczej i nie można za to mieć pretensji. I ja takich nie mam. Pretensje mam w stosunku do kłamstw, jakoby Bosak był częścią magdalenkowego układu, albo, że jakoby nie jest patriotą.
 • @GPS 17:39:08
  ..Nie da się mieć polityki w dupie, bo ona Panu gwałci całe ciało. Jest Pan niewolnikiem hodowanym jak bydło przez państwo i się na to godzi. A ja się nie zgadzam na ten system i go będę zwalczać, aż go zwalczę. Takich jak ja jest już prawie półtora miliona - gdy dojdziemy do 3 milionów, to się wyzwolimy, a reszta nadal w niewoli będzie tkwić, bo my was na siłę z tego bagna nie wyciągniemy..."

  Obaj jesteśmy w takiej samej sytuacji: i ja i Pan jesteśmy niewolnikami, z tym, że Pan wierzga (z czego nic nie wynika) a ja już nie wierzgam, gdyż uświadomiłem sobie, że mogę sobie wierzgać do końca swoich dni i nic z tego nie wyniknie!
  Pisze Pan, że zwalcza system...dobre sobie! A w jaki sposób, że zapytam? Pisze Pan "walczące" teksty które przeczyta może 300 osób z czego z 10 osób zrozumie co przeczytało!
  Otóż żeby walczyć trzeba mieć oręż, w "demokracji" taką bronią są pieniądze. Z doświadczeń amerykańskich "kolorowych " rewolucji wynika, że aby zmienić system w jakimś państwie trzeba zainwestować minimum 100 mln. dolarów w lokalnych "rewolucjonistów + agentura.
  Ile milionów dolarów Pan posiada i ile jest gotów zainwestować w zmianę systemu politycznego w Polsce?? Ma Pan "pod bronią" agenturę?
  Nie ma Pan ani kasy ani agentury? Ma Pan tylko - jako narzędzie walki- komputer na którym napisze Pan jeszcze wiele "wolnościowych" tekstów.
  System od tego pisania z całą pewnością upadnie! Gratuluję naiwności!
  Myślę, że w końcu Pan oprzytomnieje!
 • @Wican 19:10:49
  A który to z czołowych konfederatów przeszedł taką świetlaną drogę samorządową? Ale to na marginesie. Mnie chodzi o zjawisko blokowania dostępu do wpływu na legislację a nie o apanaże. A Pana komentarz upewnił mnie w przekonaniu, jakimi kategoriami Pan myśli.
 • @Wican 18:31:26
  Napisz mi co ten Bosak (nomen omen narzędzie marynarskie i strażackie)w swym życiu także zawodowym osiągnął prócz bycia ponoć utrzymankiem swego brata pracującego w Vivusie rosyjskiego żydowskiego oligarchy, posłem i uczestnikiem tańca w TVNie. Napisz kto mu opłacał i za co 140m2 mieszkanie w Warszawie i utrzymanie? Jakie szkoły pokończył ten chłoptaś? Ten szczyl nie ma pojęcia czym jest bycie prezydentem, jak ta tutaj niejaka Garland, pedał Biedrońka, sztuczna szczęka Sofia Loren aka Kidawa, cymbał i niedoszły ksiądz Hołownia, Chomik Kamysz, etc..A PAD-Gumiś jak o nim piszesz wstydu nam nie przyniósł do tej pory, jak Bolek, Szczynukowicz, Stolzman aka Kwach. Choć mam wiele ale co do PAD, nie widzę na dziś nikogo innego na którego miałbym głosować.
 • @władek 19:28:13
  Konfederacja ma oręż i ma sukcesy. Nie jestem sam, takich jak ja jest półtora miliona.
 • @GPS 19:25:42
  Patriotyzm to uczucie i każdy może róznie dominować. Ale Bosaka uważać za część układu z Magdalenki? On chyba wtedy zaczynał podstawówkę. To Kiszczak też w przedszkolach werbował?
  Ale pisząc poważnie, Konfederacja to jedyna siła polityczna spoza układu okrąglostołowego. Nie są takimi tzw. endokomuniści, którzy do końca byli lojalni wobec Jaruzelskiego i Kiszczaka, a potem się zdziwili, że takich bezkrytycznych lojalistów (tak wiernych ostatnim władcom PRL, jak PiS jest dzisiaj wierny "sojuszowi" z USA). O endkomunistach wspomniałem, bo oni też atakują Konfederację. Pewnie z zazdrości, frustracji, że sami niczego nie osiągnęli. Mając na starcie wsparcie endeków z emigracji z całkiem wówczas niezłą gazetą Myślą Polską.
  A że Konfederacja jest antystystemowa, świadczy o tym choćby, zawieszenie studenta UW Konrada Smuniewskiego. Za poglądy. Donos złożyli jacyś studenci lewicowi. W sumie kiedyś, wstyd byłoby kapować na kogoś, tym bardziej za poglądy. Ale wszystko parszywieje. To jednak jest przykład jak system walczy z Konfederacją.
 • @Patoz 19:32:28
  Niewielu. Niemniej kilku miało przetarcie poselskie. Dzięki Winnickiemu dowiadywaliśmy się sporo o 447. gdyby nie narodowcy z Ruchu Kukiz, to byśmy nie wiedzieli niczego. Również organizowanie tak dużej inicjatywy jak Marsz Niepodległości, to nie w kij dmuchał. PiSiory czy POpaprani nie są w stanie takiej akcji zrobić.. Tutaj narodowcy pokazali zdolności organizacyjne. Natomiast część wolnościowa Konfederacji, stworzyła środowisko mocne intelektualnie: gazeta, portale, instytuty. A co dokonała reszta antysystemowej opozycji?. Nawet zorganizować się nie potrafią, bo każdy chce być generałem.
  A co do wpływu na legislacje, to trzeba być w sejmie. Przede wszystkim. I doprowadzic do tego, aby żadna partia nie miała większości absolutnej. Równiez prezydentura taką szansę daję. Nie wierzę w zwycięstwo Bosaka, ale jakby został prezydentem, to uzyskałby wpływ na tworzenie prawa. Bo gdyby PiS chciało uniknąć veta, to czasem musiałoby pozwolić na jakąś ustawę Konfederacji. Po prostu.
  A jakimi kateogriami ja myślę? Jestem drobnym przedsiębiorcą i jest mi w tym dobrze. Stać mnie, aby parę złotych rzucić na kampanię, ale angażować inaczej się nie zamierzam. Ewentualnie może ze 20-30 podpisów byłbym w stanie zebrać. I zorganizować jakieś spotkanie w mojej okolicy. Ale to bardziej w innych wyborach niż prezydenckie.
 • @kula Lis 69 19:41:18
  Jak zwykle niemal, konfabulujesz. Bosak pracował jako instruktor windsurfingu.
  A Gumiś studia chyba skończył, po znajomości. Gdy przeczytałem jego propozycje zmiany konstytucji, to nigdy bym nie uwierzył, ze pod takimi dziecinnymi głupotami, podpisał sie prawnik.
  A ty jesteś wyjątkowo zakłamany. Pamiętam jak zacząłeś pisać, że nigdy już na Dudę nie zaglosujesz.Albo masz schizofrenię, albo ktoś co jakiś czas ustawia Cie do pionu. Gumiś pracował na wolnym rynku? Tego gamonia nikt przecież by nie zatrudnił, chyba ze po znajomości. Bosak jednak na wolnym rynki.
  Ale PiSiory nie mając żadnych argumentów, zawsze będą szukać ruskich powiązań. W sumie lepsze ruskie niż opylanie poslkiego majątku Żydom i Amerykanom . Ruska finansjera jest w Polsce zdecydowanej mniejszości. To nie oni opanowali polską gospodarkę i finanse. Ale cóż, jak ktoś pisłkuje się frondelkiem i niezależną (od rozumu i samodzielnego myślenia), to nic mnie nie dziwi.
  Antoni to dopiero ruski agent. Tego dziennikarzyny z Wybiórczej nie pozwał, a to juz wiele mówi. I Macierewicz miał dostęp do informacji powiązanych z bezpieczeństwem państwa (i skutecznie osłabiał polskie służby przez lata). Bosak zaś to pionek przy Antonim
 • @Wican 20:05:22 podzielam na dziś opinię autora poniższego tekstu.
  Nie mamy żadnej alternatywy i musimy bezwzględnie znowu zagłosować na Andrzeja Dudę

  29 stycznia 2020

  Felieton Rolfa Michałowskiego

  Katalog „grzechów” Prezydenta RP – dr. Andrzeja Dudy, opublikowany tutaj:

  12 grzechów PAD-a oczywiście nie oddaje jakości całości jego dobiegającej końca pierwszej kadencji prezydentury, a ogólna ocena jakości jego służby dla Polski jest jednak pozytywna, żeby nie powiedzieć, bardzo pozytywna, mimo tych 12 „grzechów”. Nie mam tu zamiaru wyliczać wszystkich osiągnięć Andrzeja Dudy, jako Prezydenta RP, bo zajęłoby to zbyt wiele miejsca, tak wiele ich jest. Trzeba z ręką na sercu przyznać, że, poza śp. prof. Lechem Kaczyńskim, od 1945 roku Polska nie miała jeszcze Prezydenta, który tak godnie, tak dojrzale i tak zaangażowanie reprezentował Polskę wobec reszty Świata. Mimo tych 12 „grzechów” jest to prawdziwy mąż stanu, mogący z powodzeniem konkurować z największymi i najsławniejszymi przywódcami państw na tej Ziemi. Jest to też człowiek, który potrafi uczyć się na swoich błędach, i tak, jego najcięższy „grzech”, czyli zawetowanie pierwszych ustaw w zakresie reformy komunistycznego/POstkomunistycznego sądownictwa, Andrzej Duda naprawia teraz z nawiązką. Jego ostatnie wystąpienia w sprawie „zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi”, są bardzo mocne i nazywają rzeczy po imieniu. Widać też ścisłą współpracę Kancelarii Prezydenta RP z rządem i z Sejmem, co wcześniej kulało, mówiąc bardzo delikatnie. Piszę to w chwili, gdy przedstawiciele całej „totalnej opozycji” są właśnie u Prezydenta Andrzeja Dudy na konsultacjach i próbują wymusić na nim zawetowanie nowelizacji ustawy o dyscyplinowaniu sędziów podważających porządek prawny w Polsce. Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że Prezydent Andrzej Duda tę nowelizację podpisze i tym samym otworzy szeroko bramę dla wywalania z zawodu komunistycznych i POstkomunistycznych sędziów, którzy robią wszystko, żeby mafia POstkomunistyczna powróciła do władzy, żeby znowu rozkradać Polskę na potęgę i wysługiwać się obcym rządom i obcym koncernom. Gdyby PiS wystawiło inną kandydaturę na kolejną kadencję prezydencką, można by się zastanawiać. Jednak PiS pozostaje przy Andrzeju Dudzie, a PiS wie co robi i co jest dobre dla Polski i dla Polaków, co udowodniło już po wielokroć. Z kolei kandydaci totalnej opozycji, czyli mafii POstkomunistycznej, to taka sama totalna porażka, jak totalna jest ta opozycja. Szkoda w ogóle wymieniać nazwisk tych mafiosów, bo wszyscy są skompromitowani do szpiku kości i wszyscy prezentują fatalny poziom i to pod każdym względem, a ich moralność można przyrównać jedynie do moralności wszy łonowej. Wstyd dla Narodu Polskiego, że na oficjalnej liście kandydatów na Prezydenta RP zostały umieszczone takie kanalie. Każda próba porównania Andrzeja Dudy z takimi byłymi Prezydentami RP, jak Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, czy (o Boże!) Lech Wałęsa, powoduje, że zrywamy boki ze śmiechu i jednocześnie wstydzimy się za Polskę, że takie osoby w ogóle mogły zostać wybrane na jakikolwiek urząd. Wszystko wskazuje na to, że Andrzej Duda zrozumiał swoje nieliczne błędy i je po kolei naprawia. Jednocześnie jego silna osobowość, wysoka kultura osobista, wspaniała erudycja, niewątpliwy patriotyzm i wszechstronne umiejętności, w tym negocjacyjne, gwarantują kolejną kadencję prezydencką wysokiej jakości i skuteczną w reprezentowaniu interesów Polski i Polaków. Dlatego ZAFAJDANYM OBOWIĄZKIEM KAŻDEGO POLAKA uprawnionego do głosowania, jest pójście na wybory prezydenckie i oddanie głosu na dr. Andrzeja Dudę. Kto zostanie w domu, tego można nazwać zdrajcą, bo to tak samo, jakby oddał głos na którąś z tych POstkomuszych kanalii, zżerających Polskę, jak rak. Ci zaś, którzy świadomie zagłosują na kandydatów „totalsów”, to po prostu albo członkowie POstkomunistycznej mafii, albo tej mafii służący, za różne przywileje, apanaże, stanowiska, żywą kasę, czy za ochronę przez ściganiem karnym przez państwo.
 • @Wican 20:05:22
  [Bosak pracował jako instruktor windsurfingu.] Ależ to mi praca i osiągnięcia. Ja w wakacje dorabiałem jako instruktor pływania i ratownik, na basenie lub nad morzem.
 • @GPS 14:30:45
  Grzesiek jeśli już masz taki zamiar to najpierw się zabij a najlepiej powieś tak jak powiesił się Andrzej Leper a potem usiąż na krześle albo wygodnym fotelu i płacz Tobie się pewne rzeczy oczywiste dla innych pomyliły Ci którzy namawiają do tego aby nic nie robić bo nic się nie da zrobić bo z układem nikt nie wygra ,bo Służby kontrolują wszystkich i wszystko TO SĄ ALBO GŁUPCY ALBO SŁUGUSY TEGO UKŁADU Jednym z nich jest nadredaktor Michalkiewicz którego trudno nazwać głupcem To nie tylko ja to zauważyłem że w swoich książkach oraz wystąpieniach szanowny Pan Stanisław tak kręci tak kluczy aby na koniec rozłożyć ręce i powiedzieć nic się nie da zrobić Pan redaktor SM od lat dobrze z tego sobie żyje a jeszcze ostatnio patrioci kupili mu kawalerkę Grzesiek wskocz do zimnego strumienia to może otrzeżwiejesz Pozdrawiam Stefan Michał Dembowski USA https://www.youtube.com/watch?v=l-JatGNx8tE
 • @GPS 17:39:08 BOJKOT WYBORÓW
  Grzesiek Was jest półtora miliona a NAS jest ponad 50% uprawnionych do głosowania i z roku na rok przybywa Wy wierzycie w to że z NIMI można wygrać w wyborach które ONI organizują ,kontrolują i liczą głosy a my stoimy na stanowisku że WY chodząc na wybory kolaborujecie z tym systemem To dzięki takim jak WY ONI śmieją nam się w twarza i pieprzą że jest demokracja i że OBYWATELE dlai im mandat do rządzenia Czas pokaże ,który z nas ma rację a który się myli Pozdrawiam Stefan Michał Dembowski USA https://wolna-polska.pl/wiadomosci/o-bojkocie-wyborczej-komedii-i-apel-sp-anny-walentynowicz-2019-10
 • @GPS 13:15:42
  Pan Ryszard Opara nie wskazał w swoim felietonie, że Konf była uczestnikiem OS(ogragły stół). RO chodziło o to, że obojętnie kto zostanie wybrany z już zgłoszonych kandydatów na UPP, to nic się nie zmieni w Polsce zasadniczego. Argumentuje to tym, że żaden z kandydatów nie ma programu NARODOWEGO tzn. że system narzucony Polsce przez środowiska światowej mafii żydowskiej będą realizowane w Polsce, że Polska będzie krajem satelickim tych środowisk z USA oraz Izraela i obojętnie kto wygra wybory rezydenta. Chyba, że wygra ktoś z opcji lewicowo - liberalnej to Polska będzie krajem satelickim w/w środowisk, ale dołączy do nich jeszcze Berlin, na pewno system się nie zmieni. Myślę, że to miał na myśli RO.
  RO podkreśla, że żaden z kandydatów nie proponuje walczyć o Polskę Niepodległą, taką, która będzie zarządzana przy współudziale Narodu, taką, która realizuje POLSKI INTERES NARODOWY, zamiast obcych interesów.
  Jesli chodzi o Konf i Bosaka to ma w zupełności racje. Choć w sejmie Braun szarpie sie z popisowcami i go widać, to pozostali siedzą cicho, może nabierają doświadczenia.
  Może trwa tam potworny spór o wizję Polski, może spierają się o to jak prezentować wspólne stanowisko w danych sprawach. Póki nie ma wspólnej koncepcji i brak NARODOWEGO PROGRAMU Konf, powoduje, że można ich wrzucić do jednego worka z pozostałymi okrągło - stołowymi partiami. Konf nie przedstawiła programu zmiany systemu w Polsce, dlatego tak może być odbierana.
  Nie można być narodowcem i jednocześnie popierać okupację Polski przez obce wojska, nie można być narodowcem i być z lichwiarzami, nie można być narodowcem i realizować politykę zagraniczna w interesie środowisk żydowskich z usa, nie można być narodowcem i zbroić obcą amie w Polsce kupując uzbrojenie bez technologii za oceanem kosztem własnej technologii - to zbrodnia, nie można być narodowcem i odcinać się od koncepcji R. Dmowskiego, nie można być narodowcem i siedzieć cicho w sprawie ludobójstw na kresach itd. Niestety, ale Konf nie odpowiada na te kluczowe zagadnienia, a to co już wygaduje Bosak, to polityczna schizofrenia, raz jest liberałem, raz konserwatystą, raz narodowcem itp. Nie da się zapudrować koncepcji Państwa Narodowego, ganiania się z pedałami, czy z islamistami, t.j. wycinek małych spraw w stosunku do dramatu okupowanej, rozgrabionej Polski.
  Także jest wiele, bardzo wiele do zrobienia na opcji narodowej, przecież tzw. lewica, liberałowie, popisowcy to cieniasy, łatwo można ich ograć, wystarczy mieć koncepcję narodową, która zmienia system i być wiarygodnym.
  Gadanie takie, że trzeba walczyć o kapitalizm w Polsce jest sprawą zaściankowa, chodzi o system ekonomiczny oparty na prawdzie. Kapitalizm, liberalizm, socjalizm, komunizm itp. brednie, to nic innego jak Marksizm.
  Ja też uważam, że Konf zrobiła wielki błąd wystawiając Bosaka na rezydenta, nie chcę się nad nim ,,znęcać", ale lepszym kandydatem był by np; mec. J. Wilk i nie potrzebne były tzw. prawa - wybory, to utarty schemat masonów z usraela.
  Także nie ma co się oburzać na merytoryczną krytykę, tylko udowodnić swoimi działaniami, że sie walczy o prawdziwą zmianę systemu w Polsce.
 • @Wrzodak Z. 23:09:06
  Szanowny Panie Zygmuncie,

  Uprzejmie dziękuję za właściwe zrozumienie moich intencji.
  Całkowicie się z Panem zgadzam.

  Myślę, że nadchodzi czas - że musimy zacząć działać razem - dla dobra
  Polski. Jeżeli potrafimy się zjednoczyć pod wspólnym sztandarem prawdziwych Polaków - damy radę.
  Bądźmy w kontakcie.

  Pozdrawiam serdecznie,
 • @Patoz 18:57:53
  Szanowny Panie Patoz,

  Dzięki serdeczne za słowa wsparcia i zrozumienia.

  Tak jak wspomniałem we wcześniejszym komentarzu -
  Myślę, że nadchodzi czas aby prawdziwi Polacy, zjednoczyli się pod sztandarem Odrodzenia - Odbudowy prawdziwej Polski.

  Jeżeli Pan jest zainteresowany - proszę o kontakt na PW.

  Pozdrawiam

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 23:57:39
  "...Myślę, że nadchodzi czas aby prawdziwi Polacy, zjednoczyli się..."

  Czy Krzysztof Bosak, Janusz Korwin-Mikke albo Grzegorz Braun, nie są prawdziwymi Polakami?
 • @GPS 02:50:13
  Tak ,nie są prawdziwymi Polakami i to jest moje zdanie do którego mam prawo.
  Odnoszę wrażenie ,ze tym panom chodzi tylko o dorwanie się do koryta tak jak i pozostałym politykom z PIS,PO SLD i innych mafijnych układów.

  Zaś jedynym hasłem Konfederacji jest "hulaj dusza piekła nie ma" Gdy tylko dorwiecie się do władzy sprywatyzujecie wszystko co się da nawet powietrze którym oddychamy będzie prywatne.Bo woda już jest prywatna i żaden biedak nie dostanie wody jak za nią nie zapłaci.
  U was bogaty ma być jeszcze bardziej bogatszy a biedny ma trafić tam gdzie według was jest jego miejsce czyli do slumsów pod most lub na cmentarz .Taka jest wasza zasada pseudokapitalistów i wolnościowców.
 • @autor
  Dodam jeszcze,że o tych trzech milionach członków mówiliście już 10 lat temu i jakoś nie możecie przekonać do siebie Polaków
  10 lat temu wam to mówiłem i powtórzę teraz. Skoro jest was aż tylu to kupcie sobie jakąś wyspę lub kawał ziemi i stwórzcie tam sobie państewko wolnościowców i wtedy róbta sobie co chceta ,tylko nie siejcie waszej wrogiej propagandy wśród porządnych uczciwych ludzi.
 • @GPS 02:50:13
  Według mnie także nie są prawdziwymi Polakami, są tylko obywatelami Polski a to wielka różnica. Mam prawo do takiej ich oceny.
 • @kula Lis 69 20:52:21
  Praca na wolnym rynku. Nie to co załatwienie na państwówce dla przygłupa. Gumiś niczego organizowac nie potrafi, a środowisko Bosaka nawet porządny Marsz. piSiory mogą pomarzyc o takiej frekwencji.
 • @wolny obywatel 21:58:09
  I coś ten bojkot daje? Kompletnie nic. Poza tym, jak ktoś mieszka na stałe poza granicami Polski, nie powinien miec ani biernego, ani czynnego prawa wyborczego.
 • @kula Lis 69 08:44:17
  To jak Gumiś, Kaczelnik, Macierewicz. Sługusy obcych mocarstw. Amerykanów, Niemców i Rosjan.
 • Nie wchodząc w szczegóły.
  Co z tego że konfederacja ma nieco rozsądku w polityce zagranicznej.
  Gdy w sprawach gospodarczych to oni emitują megabrednie, to jest szkoła neoklasyczna do kwadratu. Ta szkoła upadła z hukiem strasznym prawie sto lat temu podczas Wielkiego Kryzysu, bo brednie opowiadali. Zwykle brednie że system rynkowy ma znakomite nieomylne systemy samoregulacji, a interwencja państwa zawsze szkodzi. O tych ekonomicznych gusłach i zabobonach na zachodzie już dawno zapomnieli ( czasem jaki historyk wstydliwie przypomni ten czas ciemnoty i bredni ), gdy w Polsce to wciąż rozkwita, wykwita i się doskonali. Za sprawą tych kretynów z Konfederacji. Nikt na świcie już dawno w to nie wierzy, poza garstką maniaków i psychopatów.
 • @Wican 09:22:50
  Sługusy ....Rosjan??? Wican, przecież masz doświadczenie w analizach politycznych i po co mieszasz Rosjan do ekosyfilisu syjonistycznego.
  Przecież Jude, Kaczelnik, Singer to z nienawiści do Słowian - w części do Rosjan to by wybudowali nową Treblinkę. Jeżeli ci w/w syjonisci są agentami to nie Rosjan, a żydów sowieckich - katów Rosjan, trzeba odróżnić sowieta od rosjanina - słowianina. Nie wiem czy pamiętasz jak Jelcyn otworzył tajne archiwa KGB i kazał mosadowi i cia, bnd, mi-5 zabierać teczki, mikrofilmy swoich agentów do tych krajów i nagle pro - bolszewicy żydowscy, stali się pro-amerykańscy, pro-izraelscy itd. Jesli agentami ,,kremlowskimi" byli żydzi polscy to oni już są przewerbowani.
  Pamiętaj BYŁY ŻYD SOWIECKI - TO TEN SAM ZYD CO OBECNIE AMERYKANSKI CZY NIEMIECKI. Oni wszędzie budują swój antyludzki system, za zgodą takich zakręconych ludzi jak np; tu jest Kula.
 • @Wrzodak Z. 10:25:52
  Nie zauważył pan złosliwości? Antoniego Macierewicza wrzuciłem jako rosyjskiego agenta
 • @vortex 10:15:19 pewnie co niektórym tu to się spodoba..
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iYmIxNS9wLzIwMjAvMDIvMTIvODI1LzU1MC9iZTg0NWYwYmFjNmQ0ZTI2YjJkZjM1NjRlNjljNGVhYS5qcGVn.jpeg
  https://pbs.twimg.com/media/EQkibPUW4AAKP7H?format=jpg&name=small

  Monika Jaruzelska(ona taka Jaruzelska jak ja rebe-dop. mój) w objęciach Korwin-Mikkego. Poseł Konfederacji wystąpił w programie "Towarzyszka Panienka". Poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke wystąpił w programie córki byłego przewodniczącego WRON Wojciecha Jaruzelskiego, Moniki. Ze zdjęcia wrzuconego do sieci przez Monikę Jaruzelską zdaje się wynikać, że spotkanie odbyło się w wyjątkowo przyjaznej atmosferze. W zapowiedzi programu można między innymi usłyszeć, jakie pretensje ma Janusz Korwin-Mikke do Wojciecha Jaruzelskiego. Pretensje, jakie mam do Pani ojca, są takie, że wzorem gen. Pinocheta nie wziął wszystkich za pysk i nie wprowadził normalnego ustroju mówił.
  https://youtu.be/65HmsjAqrOs
  Oglądając pana wywiady zastanawiam się, mój ojciec nie przeklinał, ale sobie pozwolę po cholerę pan chodzi do tych telewizji do pewnych dziennikarek, gdzie pan chyba powinien wiedzieć, jak to się skończy, jakie są intencje, żeby pana ośmieszyć pytała z kolei Monika Jaruzelska. Najpewniej dla wielu osób m.in. występ Janusza Korwina-Mikkego w programie „Towarzyszka Panienka” będzie uznawane jako błąd.
  /Twitter/YouTube

  Ps..Ha ha ha..Co na to wyznawcy Konfederacji? Nadal uważacie że to patrioci? Włączcie myślenie! Ten cymbał dobił do dna i kopie. Należy oczekiwać, że im bliżej wyborów tym jego agenturalna aktywność będzie coraz bardziej zauważalna. Korwin odkrył się na stare lata. Sami swoi wreszcie, Korwin ze swoimi towarzyszami, już bez udawania tfu! Jedno czerwone i drugie czerwone tfu! Korwin jest chwastem. Więdnącym, ale nadal przykrym chwastem. Bez podlewania ze wschodu niedługo uschnie zupełnie.
 • @kula Lis, @matterhorn, @Ryszard Opara
  Proszę o ścisłą definicję "prawdziwego Polaka" oraz o obiektywną metodę weryfikacji czy dana osoba tę definicję spełnia.
 • @vortex 10:15:19
  Tu proste i zrozumiałe dla każdego gimnazjalisty wyjaśnienia dotyczące Wielkiego Kryzysu: https://www.salon24.pl/u/gps65/356828,wielki-kryzys
 • @GPS 15:57:45
  "Proszę o ścisłą definicję "prawdziwego Polaka" oraz o obiektywną metodę weryfikacji czy dana osoba tę definicję spełnia."

  Taki co ma mniej niż jedną ósmą krwi żydowskiej? Weryfikacja to test DNA i pomiary kształtu czaszki?
 • @Pedant 16:05:42
  Proszę o ścisłą definicję "krwi żydowskiej". Jaka konkretnie jest metodologią sprawdzająca występowanie tej krwi poprzez badanie DNA i kształtu czaszki? Są jakieś naukowe opracowania na ten temat?

  Czy Julian Tuwim, Józef Unrug, Władysław Jagiełło, Marian Hemar, Maria Krystyna Altenburg, Jan Brzechwa, Hugo Steinhaus, Bolesław Leśmian, Jan Kiepura, Stanisław Lem, Stanisław Ulam, Henryk Wieniawski, Krzysztof Kamil Baczyński nie byli prawdziwymi Polakami?
 • @GPS 16:26:42
  "Proszę o ścisłą definicję "krwi żydowskiej". Jaka konkretnie jest metodologią sprawdzająca występowanie tej krwi poprzez badanie DNA i kształtu czaszki? Są jakieś naukowe opracowania na ten temat?"

  Są. Antropologia (fizyczna) była dobrze rozwinięta w Niemczech. Co do DNA to jest dużo badań w ostatnich latach.

  "Czy Julian Tuwim, Józef Unrug, Władysław Jagiełło, Marian Hemar, Maria Krystyna Altenburg, Jan Brzechwa, Hugo Steinhaus, Bolesław Leśmian, Jan Kiepura, Stanisław Lem, Stanisław Ulam, Henryk Wieniawski, Krzysztof Kamil Baczyński nie byli prawdziwymi Polakami?"

  Najwyraźniej nie ;) Można dodać do listy:

  Jacek Kaczmarski, Kayah, Gustaw Herling-Grudziński, Tadeusz Różewicz, Irena Szewińska, Kronenbergowie, Ludwik Dorn, Roman Brandstaetter itd, itd ...
 • @Pedant 17:05:03
  OK, to mi wystarcza. Proszę jeszcze o odpowiedzi na te same pytania: @kula Lis, @matterhorn, @Ryszard Opara
 • @
  "Krzysztof Bosak wygrał prawybory w Konfederacji i jest teraz bardzo poważnym kandydatem na prezydenta. Ma wielokroć większe poparcie w sondażach, niż pan Ryszard Opara pokazał w swojej grafice, ma odpowiednie, patriotyczne, polskie, wolnościowe, konserwatywne, katolickie poglądy - ma wiedzę, którą prezentuje w każdej swojej wypowiedzi, ma wieloletnie doświadczenie polityczne - a przede wszystkim jest wspierany przez wszystkich znaczących konfederatów - i przez Janusza Korwin-Mikke, i przez Grzegorza Brauna - ludzi wybitnie mądrych i z ogromną wiedzą."

  Zapomniał pan dodać że Bosak i Braun to żydzi i nic dobrego z tego nie będzie, ludzie znowu to kupują, tą balladę o świetlanej przyszłości Polski. Pan Opara ma rację
 • @goat 22:40:10
  Skąd wiadomo, że Bosak i Braun to żydzi?
 • Grzesiu to Ty jesteś fałszywy
  Grzesiu będę Ci dostarczał materiały obciążające Twoją Konfederację aż Ci się znudzi wypisywanie bzdur

  https://www.wykop.pl/link/5333811/przekazywaniu-obcym-korporacjom-koncesji-na-zasoby-wartosci-biliona-pln/?fbclid=IwAR0je7Iu4narbwZGda6Qp3SKA8SOOxYRyd4gjh7PSVa4CYofNbQ1j8iNFUI
 • @GPS 00:02:59
  Oni nawet nie wiedzą jak to sprawdzić. Odrzucaja KK, a podstawą powinny byc księgi metrykalne chrztów
 • @GPS 00:02:59
  Braun sam się przyznał o swoim pochodzeniu, a także stąd
  http://www.infoekspres.pl/2018/10/27/polacy-otworzcie-szeroko-oczy-zyd-jonny-daniels-demaskuje-zyda-grzegorza-brauna/
 • @GPS 00:02:59
  O Bosaku jest tu
  https://m.youtube.com/watch?v=bYV7Z27W6Ww
 • @goat 09:29:10
  Gdzie Braun sie przyznał? Sam Braun a nie, że "jedna baba drugiej babie...". To samo o Bosaku. I nie rób jaj z filmikami. Teraz byle cwaniak i kretyn może tak sie lansować.
 • @Wican 10:58:33
  Wican przestań gadać takie bzdety.Każdy też może napisać byle gówno i ktoś na pewno w to uwierzy. Nawet tu na NEonie wypisją bzdury i do tego dyskutują w komentarzach na temat tej bzdury. W każdych wiadomościach pojawiają się fake newsy i co z tym zrobisz jak wielu w nie wierzy
 • @goat 22:40:10
  "Bosak i Braun to żydzi i nic dobrego z tego nie będzie"

  Tacy Żydzi ze słowiańskim twarzami. Świetnie się maskują.

  Zacząłem sprawdzać ale mi się nie chce więcej w bzdurach grzebać.

  Podam tylko, że ojcem Brauna jest polski reżyser Kazimierz, zaś dziadek ma ciekawą biografię:

  "W latach 1918–1919 drużynowy III Drużyny Harcerzy im. Michała Wołodyjowskiego, a w okresie od października 1919 do kwietnia 1921, komendant Hufca Harcerzy w Tarnowie. W 1926 roku ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w 1931 roku się doktoryzował na podstawie pracy „Oszczędność przymusowa i częściowe ubezpieczenie jako wytyczne reformy ubezpieczeń społecznych” ...

  Ochotniczo zgłosił się do Wojska Polskiego w 1920 roku, służył na granicy polsko-czechosłowackiej. Po studiach pracował w Prokuratorii Generalnej, a następnie jako radca prawny Izby Przemysłowo-Handlowej w Sosnowcu. Od 1931 został wpisany na listę adwokacką. Był aktywnym działaczem Akcji Katolickiej.

  Ochotnik w czasie kampanii wrześniowej 1939 r. W czasie okupacji niemieckiej należał do kierownictwa organizacji konspiracyjnej „Unia”. Był współautorem programu organizacji, w szczególności w odniesieniu do zagadnień społecznych.

  Aresztowany dwukrotnie przez Niemców w czasie okupacji, okres wojny spędził na wsi w okolicy Kielc. Po wojnie był dyrektorem Izby Przemysłowej w Częstochowie oraz współzałożycielem i pierwszym rektorem Wyższej Szkoły Administracyjno-Handlowej (przekształconej później w WSE) w Częstochowie. Aresztowany 6 grudnia 1948 r., więziony do 1953 r.; po 1956 r. zrehabilitowany."
 • @goat 14:02:26
  "Każdy też może napisać byle gówno i ktoś na pewno w to uwierzy."

  Najwyraźniej.
 • @wolny obywatel 04:44:23
  Proszę nie spamować pod moją notką, wysłanie linku raz wystarczy.
 • @Pedant 14:27:03
  Oby później nie było rozczarowania.
  Niemcy też w czasie II WŚ na początku szukali żydów po rysach twarzy, jednak póżniej tego zaniechali,ponieważ wielu żydów miało słowiańskie rysy. Sprawdziłeś tylko ojca Brauna, a matka, dziadkowie. Kaczyński też rodziców miał Polaków, a dzidkowie(babcia)
 • @Pedant 14:25:59
  „Tacy Żydzi ze słowiańskim twarzami. Świetnie się maskują.”

  Czy głupa palisz, czy faktycznie nie wiesz jak wyglądają Słowianie, a jak żydzi? Co do Bosaka, można się pomylić, bo Bosak ma wiele charakterystycznych cech urody żydowskiej, ale nie są tak typowe jak u Brauna. Braun wygląda jak klasyczny żyd, podobnie jak nowo poślubiona żoneczka Bosaka. A dlaczegóżby Polak żenił się z żydówką, w dodatku brzydką?

  Pomijając ich pochodzenie, tylko Braun dwoi się i troi jako parlamentarzysta. Słuchałam wczoraj relacji z posiedzenia komisji w sprawie gospodarki zasobami naturalnymi. Niejaki Sośnierz powiedział wyraźnie: kopalnie powinny być prywatne. W 30 lat po transformacji członek konfederacji wypowiada takie brednie. Ktoś mu odpowiedział: tak właśnie Polska została rozkradziona.
  Braun temu zaprzeczył, ma poglądy zupełnie inne.

  Konfederacja nie ma programu, bo mieć nie może, skoro oni nawet wewnątrz konfederacji nie mają wspólnego stanowiska dotyczących kluczowych aspektów polskiej racji stanu.
 • @kula Lis 69 15:34:28
  Oczywiście. Więksi patrioci niż zdrajca, któy zachwalał Gierka i Oleksego. I który poparł TL. Do tego, który wylansował taką miernotę jak Gumiś. Akurat PiS już wielokrotnie udowodnił, że zawsze ulegnie Usraelowi. A ty jesteś wspólnikiem tych zdrajców.
 • @goat 14:02:26
  Ale ty rzucać oskarżeniami bez żadnych dowodów. Żadnych. Cóż, jak tol eicało przed laty? "Mistrzami Polski są....., cała Polska się wstydzi. Itd....."
  To był hit
 • @Lotna 17:08:29
  A rozumiesz pojęcie konfederacji? CHyba jednak nie. A jak się kogoś oskarża, to mniemam że potraficie sprawdzić czyjeś korzednie? Dobre sobie, nawet nie wiedzielibyście gdzie szukać i jak się do tego zabrać.
 • @Wican 20:21:07
  Na rozum ci padło? Ja też znam przyśpiewki: P..... śledzie syfem jedzie. I powtarzam że Widzew nie ma żydowskich korzeni, ma je ŁKS.
  Jak PiS wygrał pierwszy raz wybory to jaka była euforia, przypomnij sobie. Konfederacja to kolejny klon żydowskiej mafi. Z czasem zacznie to wychodzi, jeszcze wspomnisz moje słowa
 • GRZEGORZ SZCZĘŚĆ BOŻE LUD ZAPŁAĆ
  https://att.neon24.pl/post/153172,idzie-grzes-przez-sejm-z-dziurawym-workiem-po-zaufaniu
 • @GPS 15:59:47
  To zwykły stek bredni, autor porusza się w kompletnie fikcyjnej, realnie nieistniejącej rzeczywistości. Realny świat jest po prostu inny. Jak się zbuduje fikcyjną rzeczywistość to takie różne idioten teoryjki nawet pasują.
 • @kula Lis 69 15:34:28
  Ten system w Chile wcale się nie sprawdził, trzeba ciężkich łamańców aby wykazać że był sukces. Przede wszystkim przez kilka lat PKB Chile leciał na twarz po tej jakoby genialnej terapii gdzie tylko sam zdrowy wolny rynek bez interwencji państwa. No bida była i dziadostwo. Więc rząd Chile robił się coraz bardziej nerwowy i powoli zaczął się odwrót od tego jakoby genialnego systemu. Tak że po 25 latach nawet można było wykazać że w porównaniu z innymi państwami Ameryki Południowej wygląda to nieźle. Oczywiście nie ma mowy o porównaniach do Chin czy Korei Południowej, bo wtedy widać nędze prawdziwą tych rozwiązań.
 • @Lotna 17:08:29
  "Czy głupa palisz, czy faktycznie nie wiesz jak wyglądają Słowianie, a jak żydzi? Co do Bosaka, można się pomylić, bo Bosak ma wiele charakterystycznych cech urody żydowskiej, ale nie są tak typowe jak u Brauna. Braun wygląda jak klasyczny żyd, podobnie jak nowo poślubiona żoneczka Bosaka."

  Braun wygląda "jak klasyczny Żyd" bo ma brodę. Zaś Pani zapewne brody nie ma, więc jest Pani czystą Aryjką.

  Śmiesznie i strasznie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej