Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
109 postów 4170 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Negacjonizm antropogenicznego globalnego ocieplenia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

97% naukowców potwierdza fakt tego, że klimat się zmienia. 100% naukowców potwierdza to, że człowiek ma wpływ na środowisko. A tymczasem propaganda głosi, że prawica neguje te naukowe fakty. Dlaczego prawica występuje przeciwko nauce?

       Otóż prawica ma rację negując antropogeniczne globalne ocieplenie. Tylko robi to nieudolnie marketingowo, bo ulega idiotycznej tezie lewicy, jakoby to ocieplenie było jakąś katastrofą. Neguje katastrofalne ocieplenie, zamiast negować katastrofalność tego ocieplenia. Przecież w niekatastrofalnym ociepleniu nie ma nic złego!

       Istotą słusznej negacji powinno być negowanie katastrofalnych zmian - bo żadnych takich zmian poważni naukowcy nie prognozują. Nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że będą jakieś katastrofy, których do tej pory nie było.

       Lewica wygrywa wojnę propagandową dlatego, że używa słusznych i uzasadnionych naukowo tez dotyczących klimatu i tego co na klimat wpływa, do tego, by uzasadniać, że te zmiany wywołają jakieś niespotykane dotąd katastrofy. Co innego głosi, a na co innego podaje naukowe dowody.

       Lewica po prostu zmiany klimatu nazywa katastrofą i to jest jej kolosalny sukces marketingowy, ale kompletna porażka cywilizacyjna, bo po prostu wygrywa kłamstwo. Słuszne jest to, by te kłamstwa lewicy negować, bo to są bzdury nie mające żadnych naukowych podstaw. Naukowcy prognozują tylko zmiany klimatyczne i wskazują na to, jaka działalność człowieka jest szkodliwa dla środowiska - ale żadnych wyjątkowych katastrof nie prognozują.

       Spróbujcie zapytać kogokolwiek, kto uwierzył medialnej histerii dotyczącej katastrofalnych zmian, by podał jakie konkretnie mają wystąpić niespotykane dotąd katastrofy i jakie są na to naukowe dowody. Zawsze wskaże na naukowe badania wykazujące zmiany klimatu, albo naukowe przykłady pokazujące zanieczyszczanie środowiska przez człowieka. O co innego się prosi, co innego się dostaje. Nauka dowodzi jedno, a lewicowa medialna propaganda głosi co innego.

       Jedyne co naukowcy potwierdzają, to to, że klimat się zmienia, a ludzie zanieczyszczają środowisko. To nie są katastrofy. A nawet jak to uznamy za katastrofy, to nie wymagają one jakiejś globalnej walki. Z każdą katastrofą można i należy walczyć lokalnie - w niektórych miejscach budować wały przeciwpowodziowe, w innych ściany przeciwpożarowe, a w jeszcze innych schrony przeciwhuraganowe. W niektórych miejsca trzeba mieć więcej klimatyzatorów, a w innych więcej pieców.

       Ja prognozuję, że lewicowa histeria może doprowadzić do katastrofy - nie klimatycznej, ale cywilizacyjnej. Wydamy kolosalne kwoty na polityczną walkę z klimatem i nie będzie nas stać na te wały, ściany i schrony. Kwoty wydawane na walkę z jakoby nadmierną emisją CO2 lepiej wydać na rozwój energetyki jądrowej, budowanie oczyszczalni ścieków czy wymyślenie zimnej fuzji. Lepiej walczyć z prawdziwymi katastrofami, a nie wizjami lewicowych bajkopisarzy głoszących zagładę ludzkości z powodu podniesienia się temperatury o dwa stopnie.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:  

KOMENTARZE

 • 5*!
  https://wolnemedia.net/nowe-badanie-pokazuje-oszustwo-globalnego-ocieplenia/
  https://wolnemedia.net/list-500-naukowcow-do-onz-ws-zmian-klimatu/
 • to chyba drugi temat
  z którym się całkowicie identyfikuję.
 • @wiedzajestwksiążkach 21:35:56
  Ale to czy mamy globalne ocieplenie, czy nie, nie ma żadnego znaczenia! Znaczenie ma tylko to, czy ocieplenie jest katastrofą! Wdawanie się w dyskusje o zmianach klimatu, przerzucanie się argumentami, naukowymi lub nie, dotyczącymi zmian klimatycznych to zaciemnianie właściwego problemu. No bo co z tego, że globalna temperatura rośnie? Co z tego, że jest więcej CO2? Trzeba by się nad tym zastanawiać, gdyby to była jakaś katastrofa. Ale przecież to, że jest cieplej nie jest katastrofą!!! To, że jest cieplej nie wywołuje żadnych katastrof! To jest istotne!
 • @GPS 22:19:45
  Wiadomo że te zmiany nie wystąpią z dnia na dzień, to nie wybuch wulkanu czy trzęsienie ziemi. Skutki tego ocieplenia to nie tylko wzrost zapotrzebowanie energii do klimatyzatorów. Z tego co wiem to odmiany pszenicy uprawianej w Polsce 30-40 lat temu teraz mają szanse urosnąć na Syberii, u nas już jest za ciepło. Na razie rolnictwo w miarę nadąża, ale jak to ocieplenie przyspieszy to i głód może zajrzeć w oczki. Migracja ludzi z terenów zagrożonych zalaniem też będzie sporym problemem. Tak że miejmy nadzieję że to się dzieje na zasadzie wahadła i już wkrótce wahadło będzie dążyło w drugą stronę.
 • Pomarancz tam gdzie nie rosna nie da sie hodowac.
  W USA jest oficjalna rzadowa mapa klimatyczna. Rolnikom jest nie potrzebna bo i tak bez tej mapy wiedza co mozna a co nie mozna ale mloda panienka idac do ogrodnika chce wiedziec co bedzie roslo kolo domu. Krzaczek ma karteczke, na ktorej pisze w jakiej zonie klimatycznej bedzie rosnac. Panienka krzaczek kupuje, sadzi, podlewa, pielegnuje a po zimie krzaczek trup. Zaden ogrodnik nie poszedl jeszcze do wiezienia za falszowanie tych karteczek. Malo tego, mapa rzadowa jest oszukana tez. Stara mapa rzadowa z przed Obamy mowi ,ze mieszkam w zonie 4 a nowa , obamowska, ze w 5 zonie.
  Stara mapa:
  https://i.pinimg.com/736x/13/58/6f/13586f94d910793098d06f4b1ab1b974.jpg
  Nowa mapa:
  https://planthardiness.ars.usda.gov/PHZMWeb/
 • @marek500 23:36:29
  To, że będziemy się u nas przestawiać z różnych odmian pszenicy na soję czy winogrona, to nie jest żadna katastrofa! To, że będziemy hodować pomarańcze zamiast jabłek nie jest wielką tragedią. To się będzie działo dekadami! To, że więcej ludzi zasiedli Syberię, to nie jest żadna katastrofa! To, że całkowicie zaleje wyspy duńskie, ale za to odsłoni się Grenlandia, to też żadna katastrofa - duńczycy mając na to 1000 lat spokojnie się powoli przeniosą - ich terytorium zwiększy się wielokrotnie. A nawet gdyby to ocieplenie strasznie, nieprzewidywalnie, niezgodnie z prawami fizyki nagle przyspieszyło, i lodowce stopniały by nie w 1000 lat, tak jak przewiduje nauka, ale w 100 lat, to też damy radę - domy i tak buduje się już takie, by wytrzymały jedno pokolenie, bo każde następne już chce mieć nowy dom - więc nie ma problemu z tym, by dzieci budowały sobie dom o ten metr wyżej niż rodzice. To nie jest żadna katastrofa!
 • @GPS 00:27:23
  Tylko nie soja. Z soi mezczyznom rosna cycki i zanikaja jadra. Juz jest nawet nazwa na takich: Soy Boys.
 • Zgoda z Autorem - tylko
  z tym zastrzeżeniem, że sterujący opętanym przez Szatana lewactwem dobrze wiedza jak jest naprawdę - więc z wyrachowania wykorzystują cykliczne zmiany klimatu do swoich, niecnych celów. Tym zasadniczym celem jest depopulacja o miliardy istnień - więc lansuje się taki oto obraz, że człowiek jest największym wrogiem Ziemi - bo śmie emitować CO2 poprzez swoje bezczelne - oddychanie.
  Wniosek?
  Zmiany klimatu nie służą światowemu czarciemu pomiotowi do wyprzedzających działań dla dobra człowieka - tylko odwrotnie. Odwrotnie - bo dziecko Złego nigdy nie pokocha człowieka stworzonego przez Boga.
 • @GPS 00:27:23
  To ze w Polsce braknie wody, bedzie katastrofa.
 • @Wican 16:59:30
  Kiedy braknie i jak to się stanie?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej