Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
101 postów 4024 komentarze

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Kilka plusów Jurka Owsiaka i wielki minus!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie ma nic złego w tym, że Jurek Owsiak dobrze żyje ze swojej fundacji charytatywnej. To nie jest złe, że dużo zarabia na swojej działalności i wiedzie luksusowe życie.

To nie jest złe, że wykorzystuje swoją fundację do podróży zagranicznych, lotów myśliwcem wojskowym, czy innych przygód niedostępnych przeciętnemu obywatelowi. To jest dobre i należy mu tego zazdrościć - przy okazji próbując osiągnąć to samo. Każdy człowiek powinien dążyć do tego, by być bogatym i wykorzystywać swoje bogactwo do przygód i wystawnego życia.

Nie ma nic złego w tym, że Jurek Owsiak zarabia na swojej fundacji i dzięki niej buduje swoją popularność i swoje inne firmy. To nie jest złe, że odniósł medialny i biznesowy sukces. To nie jest złe, że jest powszechnie lubiany i szanowany. Nie jest złe to, że jego fundacja wydaje krocie na budowanie swojego wizerunku - na luksusową siedzibę czy nowe samochody. Każda sensowna firma tak robi!

Nie ma nic złego w tym, że Jurek Owsiak ukrywa swoje rozliczenia finansowe i nie chce ich ujawnić nawet przed sądem. To nie jest złe, że fiskus boi się skontrolować jego firmy. Być może jego grupa biznesowa robi różne przekręty podatkowe czy księgowe. To jest słuszne i mądre! Każdy człowiek powinien do tego dążyć, by zapłacić jak najmniej podatku. Powinniśmy mu zazdrościć jego sprawności finansowej i każdy powinien go naśladować - tak by fiskus się bał ludzi, a nie ludzie fiskusa.

Nie ma nic złego w tym, że Jurek Owsiak wykorzystuje finanse swojej fundacji charytatywnej do tego, by organizować koncerty muzyczne i kilkudniowe zloty młodzieży w wakacje. Takie koncerty są fajne i potrzebne. Młodzież może się wyszumieć, potaplać w błocie, posłuchać muzyki, zrelaksować się, nawiązać nowe kontakty. Jego hasło: „róbta co chceta” jest wolnościowe. Zaprzeczeniem byłoby: „róbta co wam każą” - a więc pochwała zamordyzmu i państwowej knagi. Wolność jest dobra, a zamordyzm zły.

Nie ma nic złego w tym, że koszty działalności Jurka Owsiaka są wysokie i że w dużym stopniu wykorzystuje on dla swojej fundacji fundusze publiczne: zasoby lokalnych gmin, czas antenowy publicznej telewizji, budżety miast. W ten sposób odzyskuje publiczne pieniądze, które władza by zmarnowała. Dobre i słuszne jest to, by od państwa wyciągać ile się da. To jest forma prywatyzacji.

Nie ma nic złego w tym, że Jurek Owsiak ma poglądy polityczne i je propaguje. Każdy człowiek powinien interesować się polityką i ekonomią, powinien myśleć i analizować, powinien wyrabiać sobie poglądy i je głosić. To nie jest złe, że wykorzystuje polityków do swojej działalności. To nie jest złe, że wykorzystuje swoją firmę, fundację i inne organizacje do tego by uczestniczyć w polityce. To jest dobre, by przy okazji robienia biznesu propagować też ideologię polityczną.

To nic, że Jurek Owsiak w czasach PRL pracował w firmie, która była przykrywką dla wojskowego wywiadu. To nic, że jego ojciec był milicjantem. To nic, że jest wspierany przez służby specjalne. Każdy by chciał, by mu służby sprzyjały. Słusznym jest to, by ze służbami grać. I tak jak w każdej grze trzeba wygrywać. Dobrze, że Jurek Owsiak potrafi odróżnić oficera z jego służb, od oficera służb obcych i wie, komu składać raporty.

Ale w działalności Jurka Owsiaka jest jedno fundamentalne zło, które niweluje całe dobro, które powyżej wymieniłem. Otóż oprócz różnych dobrych pobocznych celów, jego fundacja ma cel główny: pomoc państwowym szpitalom, kupowanie do nich sprzętu. Gdyby miał inny, dobry cel, to byłby całkiem dobry. A tak rujnuje cały sens swojej działalności. Obranie takiego celu powoduje, że jego fundacja wcale nie jest charytatywna!

Działalność charytatywna polega na tym, że się pomaga biednym ludziom. Ludziom poszkodowanym, którzy doznali jakiegoś nieszczęścia. Pomagać należy ludziom, biologicznemu życiu, a nie przedmiotom martwym: budynkom z łóżkami. Państwowe szpitale są złe, więc pomoc im jest zła.

Jeśli Jurek Owsiak chciałby pomagać chorym dzieciom, to powinien im pomagać bezpośrednio - finansując ich leczenie. Jest wiele fundacji, które tak robią - pomagają konkretnym, chorym, poszkodowanym dzieciom. Fundacja Jerzego Owsiaka w małym zakresie pomaga konkretnym dzieciom, ale głównie wspiera nieudolne, źle zarządzane, źle finansowane, patologiczne szpitale. W istocie jest to pomoc dla właściciela tych szpitali - czyli państwa. A państwo to bezduszna maszyna, to terrorystyczny aparat przemocy, który ciemięży i grabi ludzi.

Doby szpital nie potrzebuje wynajmować za darmo cudzego sprzętu, dobry szpital ma kupiony samodzielnie dobry sprzęt, bo to jest jego podstawowe narzędzie pracy. To szpital powinien sobie kupować sprzęt, bo zarząd szpitala najlepiej wie jakiego sprzętu potrzebuje, w jakiej liczbie i za jaką cenę. Dobry szpital zarabia dlatego, że ma dobre narzędzia pracy. Im lepiej zarabia, tym ma lepsze narzędzia, tym lepiej leczy ludzi. Narzędzia musi dostosować do potrzeb. Tak jak każda firma.

Fundacja charytatywna powinna finansować leczenie w dobrych szpitalach - leczenie biednych dzieci, których nie stać na dobry szpital. Im więcej będzie klientów dobrych szpitali, tym będzie ich więcej, tym będą tańsze.

Tymczasem wsparcie dla złych szpitali, dla szpitali, które nie potrafią sobie poradzić ze sprzętem, z podstawowymi narzędziami, których potrzebują do leczenia, to utrzymywanie patologii. Wtedy złych szpitali jest coraz więcej. Wtedy sprzęt jest rozlokowany nieoptymalnie, marnotrawnie. Gdy organizacja charytatywna kupuje sprzęt i go nieodpłatnie udostępnia szpitalom, to zawsze przepłaci i udostępni nie tam gdzie potrzeba.

Oczywiście złe szpitale też leczą. Też czasem coś tam wyleczą. Zawsze się znajdzie ktoś, kogo wyleczono w złym szpitalu. I on będzie wdzięczny - pochwali szpital i pochwali właściciela sprzętu, z którego szpital skorzystał. W Polsce większość szpitali to szpitale państwowe, a zatem złe. I większość wyleczonych to wyleczeni w takich szpitalach. Dobrych szpitali prywatnych, czy nawet dobrych publicznych, jest mało, więc i wyleczonych w nich jest mniej. Więc gdy zrobimy ankietę, to wyjdzie, że złe szpitale leczą więcej. Ale to o niczym nie świadczy, to nic nie znaczy!

Jurek Owsiak powinien pozostać politykiem, ideologiem, celebrytą, animatorem rozrywki, klaunem, wodzirejem, prezenterem, konferansjerem i dyskdżokejem - powinien robić to, w czym jest dobry. Ale nie powinien zajmować się działalnością charytatywną, bo to mu kompletnie nie wychodzi - wybiera złe cele. Powinien zostać bogatym filantropem i zarobione miliony na robieniu medialnych przedstawień, koncertów i wygłupów powinien w jakiejś części oddawać dobrze zarządzanej, sensownie ukierunkowanej na pomoc organizacji charytatywnej. Takiej, która pomoże ludziom poszkodowanym, a nie przejmie rolę dostawcy sprzętu do bankrutujących szpitali.

A więc lepiej nie dawać żadnych pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która pomaga chorym szpitalom. Lepiej te pieniądze oddać fundacji, która finansuje leczenie chorych dzieci.

 

Grzegorz GPS Świderski

 

PS. Notki powiązane:

KOMENTARZE

 • aukcje na WOSP
  Kolacja z Wellman i Prokopem-12668,00
  Zwiedzenie Sejmu i Senatu z Kolendą-7200,00
  Przejazd w kabinie maszynisty kolei mazowieckich-3950
  Poranny bieg z Olejnik-3050,00
  Spacer z Balcerowiczem-2050,00
  Książka Tuska z autografem-1875,00
  Do dziurawych butów posła nie dotarłem
 • @GPS
  Dziwne , że Sąd nie wydaje nakazu ujawnienia dokumentacji tej " fundacji " ? . Dlatego takie sądy należy pogonić . Salute Amigo 5* . Wpłacać trzeba tu : https://caritas.pl/
 • 100 tysięcy dzieci zbiera kasę na rodzinę Owsiaka
  https://www.kontrowersje.net/ponad_90_milion_w_w_us_ugach_obcych_rodzina_owsiak_w_na_swoim
 • Jeżeli
  czarci pomiot obraca ludzi stworzonych przez Boga i wszystko co ludzkie - w szatańskie odchody - a obraca - to niby dlaczego nie miałby też korzystać z Owsiaka, który się do tego świetnie nadaje?
 • ortodoksyjny katol nie przejdzie obojętnie obok puchy z WOŚP
  i w swoim zwyczaju napluje, oczerni albo skleci taki pseudoartykulik dla innych ortodoksów żeby się lepiej poczuć. Żałosne...
  Może tak się zainteresuje szemraną działalnością Caritasu.
 • Jeden wielki plus
  Ostatnio uświadomiłem sobie jaka jest nasza największa narodowa wada. Jest nią rozbuchana prywata. W zasadzie nie ma u nas działalności, w której ktoś , obojętnie na jakim szczeblu organizacji, osobiste cele przedkłada nad celami organizacji, dla której, a racji umowy lub piastowanego stanowiska winien poświęcać swoją uwagę i wysiłki. Polska osiągnęła już taki poziom prywaty, że w zasadzie mamy mizerne szanse na to aby coś wspólnie wartościowego zbudować. A przecież tylko wspólnie możemy odmienić nasz los, i przestać być narodem pomiatanym na salonach świata.
  Jedyna szansa tkwi w tym, że spora część naszego społeczeństwa poczuje w sobie wartość DAWANIA i wartość WSPÓŁDZIAŁANIA dla jakiejś idei. Mając w sobie pamięć (smak) tego uczucia, kiedy będzie musiała wybierać pomiędzy smutnymi profitami prywaty, a radością rzetelnej pracy dla wspólnoty, wybierze to drugie.
  Uważam, ze Jurek Owsiak, świadomie, czy też nie (ale to już drugorzędna sprawa), daje młodym ludziom to uczucie. Dlaczego innym (tym niby bardziej moralnym) to tak nie wychodzi, nie wiem, ważne jest że w ogóle komuś taka sztuka się udaje. To jest bardzo wielki plus WOŚP, który według mnie kasuje z nawiązką wszystkie minusy.
 • Autor
  Wy tak na serio?
 • 4*
  Byłaby piątka, ale ta wstawka o ojcu-milicjancie była niepotrzebna.
  Taka łyżka dziegciu....
 • @charon 07:43:24
  "Może tak się zainteresuje szemraną działalnością Caritasu"

  Nie mają na to czasu - wciąż szukają tych 46-ciu TON żywności zajumanej przez działaczy PIS i związanych z PIS z darów dla PCK
  Odzież już się znalazła a w zasadzie ustalono co się z nią stało: sprzedali ją do ciucholandów
  Poza tym: Nie zarzyna się kury znoszącej złote głosy
  CARITAS = KK >>> KK = głosy wyborcze >>> głosy wyborcze = KORYTO >>> koryto = kasa dla KK >>> KK = głosy wyborcze >>> itd. itd. itd.
 • Autor pisze neoliberalne głupoty.
  Chyba że to jest przekomarzanie się.
  Owsiak pomaga ludziom poprzez udostępnianie specjalistycznego sprzętu wspierającego jakość leczenia LUDZI nie budynków.
  Lepszy sprzęt to lepsza opieka medyczna... lepsza technologia leczenia.
  I za to Owsiak ma wielki plus ...
  KK Owsiakowi dziko zazdrości tych sukcesów.

  To że Owsiak dobrze żyje z fundacji to wynika wprost ze skali obrotów jakie ma ta fundacja...
  Ważny jest % kosztów własnych i wg tego kryterium warto porównywać różne fundacje.
  Proponował bym zrobić takie zestawienie wielu znanych fundacji (znanych polityków, KK...oraz Owsiaka) i wtedy porównywać.
  Przychody, koszty własne, skala udokumentowanych darowizn.
  Niestety KK ukrywa takie dane.. a "darowizny" nie są dokumentowane... na zebranych darach tuczą się znajomi i szwagry "królika" a KK nazywa do darowiznami...(szwagrowi też można przecież coś "darować") kto odróżni szwagra od biednego ? nikt.

  Owsiak musi generować raporty a KK ??? tez musi ?
  Chcę zobaczyć takie skrócone zestawienia..(przychody, koszty własne ...darowizny)
 • @Oscar 12:32:30
  --------------
  Autor pisze neoliberalne głupoty.
  Chyba że to jest przekomarzanie się.
  Owsiak pomaga ludziom poprzez udostępnianie specjalistycznego sprzętu wspierającego jakość leczenia LUDZI nie budynków.
  -------------
  Ludzie! Co się z wami dzieje! Owsiak to harcownik, który ma ogłupić młodzież - a pomagają mu w tym instytucje państwa - bez pytania kogokolwiek o zgodę. Para ma iść w gwizdek! To wszystko dzieje się w okolicznościach, kiedy planowo i z rozmysłem rozkłada się w atrapie Polski od lat tzw. służbę zdrowia na łopatki. Bo ona ma wespół w zespół z ZUS-em przeprowadzać tutaj ostateczne rozwiązanie kwestii - przede wszystkim - emerytów i rencistów - czyli tych, którzy nie nadają się już do pracy. Potem dalszy etap ogłupiania owej młodzieży odbywa się już w błocie przy dźwiękach satanistycznego wycia - wspomaganego zapamiętałym szarpaniem gitarowych strun.
  Wniosek?
  Czy nie jest znamienne, że w pierwszym rzędzie - Owsiaka krzykliwie wspiera jakże krzykliwe, opętane lewactwo?
 • @demonkracja 13:42:44
  Owsiak jest lewacki głupio się ubiera ...ale robi dobrą robotę dla chorych na skalę wielu milionów zł.
  To że świruje ..taki ma styl .. może się podobać lub nie...
  mnie się nie podoba .. rocka też nie bardzo lubię...
  młodzieży w trepach skaczących w błocie też nie lubię...
  nie mój styl... ale to ich styl ich życie to hippisi naszych czasów.
  Nie mój styl...
  popieram to co robią dobrego czyli skuteczną masową zbiórkę pieniędzy na sprzęt medyczny...i skuteczną motywacje ludzi do tej zbiórki.

  KK też bym popierał za taką akcję...chociaż żydowskiego Boga nie popieram.
 • @Oscar 16:05:36
  ----------
  "popieram to co robią dobrego czyli skuteczną masową zbiórkę pieniędzy na sprzęt medyczny...i skuteczną motywacje ludzi do tej zbiórki."
  ----------
  Panie @Oscar - nie czujesz Pan bluesa - nie masz Pan tzw. ucha - a tego nie przeskoczymy.
 • @demonkracja 18:12:14
  Każdy ma swojego Bluesa...
 • @Oscar 16:05:36
  Caritas duzo wiecej zbiera ale bez szumu. A tutaj jest przymus. Dzieci w szkole bywaja zmuszane so zbierania. Owsiak ma dobre relacje a sprzet jest przeplacany
 • Matka Kurka ujawnia informacje o WOŚP. „Trzy finały nierozliczone. Na koncie setki milionów złotych”
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15787641701d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372998c6bc20dd7249f2ad806caac8ef851.jpg
  Wątpliwości wokół "charytatywnej działalności" Jerzego Owsiaka przybywa z każdym rokiem. Co budzi największe kontrowersje? Bloger Matka Kurka pisze, że „Owsiak stworzył gigantyczny biznes rodzinny za publiczne i społeczne pieniądze, wydawane na organizację „Finałów”. Ratowanie zdrowia i życia dzieci w tej propagandowej i finansowej piramidzie jest ostatnim i najmniej istotnym ogniwem dopiętym na alibi czytamy na kontrowersje.net. Tym razem bloger Matka Kurka zwrócił uwagę na niezwykle dziwną kwestię dotyczącą kosztów organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podaje, że struktura WOŚP i przyległych fundacji wygląda następująco: „zebrać jak najwięcej pieniędzy i nie wydawać tak długo jak się da”. Jak przekazuje, „do dziś nie są rozliczone trzy kolejne „Finały” WOŚP, gdzie zebrano ponad 400 milionów złotych”. Do tego podaje link źródłowy. TUTAJ http://zbiorki.gov.pl/zbiorki/zbiorki/wykaz-zbiorek
  „W tej chwili na koncie WOŚP znajduje się około 200 milionów nie wydanych na sprzęt pieniędzy. W tym czasie rosną odsetki w granicach 2-4 milionów, które nigdy nie idą na cele zbiórki, ale na organizację „eventów” czytamy. Według blogera wydawaniem pieniędzy zebranych przez WOŚP zajmuje się „Złoty Melon” z jednoosobowym zarządem i prezesem Jerzym Owsiakiem. „Firma ta obsługuje wszystkie najważniejsze imprezy WOŚP i bierze udział w „konkursach ofert” na zakup sprzętu. W ciągu 10 lat Owsiak jako prezes „Złotego Melona” rozdysponował ponad 90 milionów w „usługach obcych”, dokładnie 90 026 552,79 zł” przekazuje Matka Kurka.

  Podaje kwoty oraz załącza skany dokumentów za lata 2008 – 2018. (dostępne TUTAJ https://www.kontrowersje.net/ponad_90_milion_w_w_us_ugach_obcych_rodzina_owsiak_w_na_swoim)

  2008 rok 3 189 459,69 zł,
  2009 rok 5019413,93 zł,
  2010 rok 5 592 588,25 zł,
  2011 rok 7 697 172,83 zł,
  2012 rok 10 504 996,55 zł,
  2013 rok 9 147 269,5 zł,
  2014 rok 9 341 214,17 zł,
  2015 rok 9 155 088,69 zł,
  2016 rok 11 022 538,72 zł,
  2017 rok 14 542 952,05zł,
  2018 rok 15 836 397,13 zł.
  Jak podaje autor, większość z tych pieniędzy pochodzi od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dodaje, że rokrocznie WOŚP wypłaca „Złotemu Melonowi” kilka milionów zł na „organizację „Finałów” i drugie tyle na „Przystanki Woodstock””. Tyle tylko, że „Złoty Melon” niczego nie organizuje, ale zleca usługi innym firmom. Główni i potencjalni wykonawcy usług obcych, to pięć firm rodzinnych Owsiaków, z czego trzy po opisaniu przeze mnie mechanizmów wyciągania kasy z Fundacji WOŚP i „Złotego Melona” zniknęły z Internetu albo zawiesiły działalność pisze.

  Ps..A głupie ludziska sypią kasę i są pewni, że w zbożnym celu. Rozpirzyć w pył prywatę. I na tego oszusta nie ma mocnych? Nie pomógł żadnemu ciężko choremu dziecku, nie dołożył matce chorego Krystianka, to jaka to fundacja? oszustów. To jest, nasza polska hańba, w jakim idiotycznym amoku, tolerujemy, oczywistych przestępców boli mnie np. pochówek tego z Gdańska i tej, cyrk narodowy i, o zgrozo !, czy Wam, Nam nie wstyd, umieszczenie takiego na ołtarzu a tu ten z narodem gra w chuja już chyba ćwierć wieku i co ?, to jakiś absurd Ludziska opamiętajcie się, macie do czynienia w wyrafinowanym draniem i ten drań nie ma empatii, ma geny zomowca i taki już będzie, więcej prawdy, mniej zakłamania, przypomnijcie sobie, baśń, "Nowe szaty cesarza", czy Owsik i kiedyś Adamowicz, nimi jeszcze Bolek, nie przypominają Wam/Nam, ich postacie takich nikczemnych cesarzy ? Odwagi a "prawda Was wyzwoli". Jakie to polskie, kradnie to kradnie i ma sądy w dupie ale swój chłop zawsze coś kapnie dzieciaczkom, tyle tylko, że nikt nie podaje ile z tego sprzętu zalega piwnice szpitali, których nie stać na obsługę gwarancyjną, jak kraść to miliony ale jakoś nie słyszałem żeby kapnął z tych milionów dzieciom które wymagają operacji za granicą tylko dalej ściepa. Warto wiedzieć że założyciel WOPŚ – syn półkownika milicji z czasów komuny to typowy cwaniak i przedstawiciel III RP ustawiony i wychowany okresie dominacji sowieckiej t.j. w okresie PRL-u jako komunistyczny wzorzec młodzieży propagujący wśród młodych ludzi hasło „róbta co chceta” / a więc, prostactwo bez żadnych potrzeb i wartości / , który nigdy w życiu normalnie nie pracował, a jego sposób na kasę to pseudo fundacja WOPŚ zajmująca się zbiórką i żebraniem kasy, głównie na urządzenia medyczne z które zakupuje i dystrybuje do szpitali i może wtedy nie było w tym nic dziwnego, gdyż państwo istniało teoretycznie, a instytucje państwa do tego powołane kasę z budżetu prawdopodobnie dzielili także między kolesi zarówno w okresie dominacji sowieckiej za PRL-u jak i w III RP. Teraz kiedy już istnieje IV RP i normalnie funkcjonuje państwo polskie - zakupem i dystrybucją niezbędnych urządzeń medycznych zajmują się odpowiednie do tego powołane instytucje. Uważam, że w obecnej rzeczywistości działalność WOPŚ nie tylko ośmiesza nasz Kraj z powodu tolerancji patologii publicznego żebractwa, ale i też z powodu generowania kosztów organizacji tych imprez, które często przekraczają dochody ze zbiórki pieniędzy. Koszty te ponoszą nierzadko samorządy miejskie, poza tym poważne wątpliwości może budzić nie do końca transparentne, jak wynika z relacji w mediach dorabianie się osób bądź co bądź na działalności publicznej.
 • @Repsol 21:02:28 To, że jeszcze Owsiak istnieje to wina wymiaru sprawiedliwości.
  To największy szkodnik młodzieży za hasło "Róbta co chceta" wygłaszane z telewizyjnego programu. Niech durnie dają i wspierają biznesmena Owsiaka pupilka PRL-u i Tierentowej, która ustawiła Owsiaka. Dobry chwyt pieniądze na szpitale ratujące dzieci bądź seniorów, amber gold od prawie 3 dekad. Owsiak utrzymuje z WOSP siebie, całą rodzinę i znajomych. Jego zarobki nie są osiągalne dla większości śmiertelników. Owsiak utrzymuje za publiczne pieniądze prywatny biznes, choć najgorsze jest to jak się zachowuje i co mówi. Propaguje narkomaństwo i wszelkie zboczenia a z tym nie mogę się zgodzić. To prawdziwe "kręcenie lodów" na ludzkiej naiwności. Nie żałuję naiwnych dorosłych, ale żal mi dzieci, które - zbałamucone "dziecinnym serduszkiem" i fałszywym trendem (rozpowszechnianym przez niektóre media) - z puszkami w ręku biorą udział w tej hucpie.
 • @Wican 19:20:44
  No i zalega piwnice/magazyny szpitali. A dlaczego to chyba wiesz?
 • @Oscar 12:32:30
  Wysyłajcie dalej, DURNIE swoje dzieci na jeden dzień pańszczyzny. co tam mróz, czy chlapa, najwyżej się przeziębi. Owsiak wywołuje u mnie torsje i wymioty a szczególnie ta zbieranina świń taplających się w błocie podczas narkomańskiej imprezy w Kostrzyniu.
 • @Oscar 12:32:30
  Dosyć powszechnie mówiono, iż za przepisywanie leku właściwej firmy lekarz mógł sobie pojechać na koszt sponsora za darmo np. na wakacje do Hiszpanii. W tym kontekście to bardzo ciekawe może być przyjrzenie się " w jakich warunkach jest kupowany sprzęt". A co do tego, że kupowane jest nie zawsze to co jest naprawdę potrzebne wielu lekarzy nie ma złudzeń. Ale ich akurat akurat nikt ani nie pytał, ani nie słuchał. Bo i co mają na ten temat do powiedzenia przecież to darowizna guru. W tej całej sprawie najważniejsze jest to, by Państwo Polskie nie dawało się dymać. W związku z tym należy sprawdzić przynajmniej dwie rzeczy. Po pierwsze, czy familia Owsiaków płaci podatki od wszystkich uzyskiwanych dochodów. Po drugie, czy na sprzęcie zakupionym ze środków NFZ nie ponaklejano oznaczeń sugerujących że należą do kogoś innego i zostały tylko wypożyczone szpitalom. Podjęcie lub niepodjęcie tych działań to test na wiarygodność obecnej ekipy zarządzającej naszym Państwem. Każdy, kto logicznie myśli wie, że Owśik to wyjątkowo nikczemna kanalia. Wykorzystywanie chorych i dzieci ćwiczyła wcześniej Kwaśniewska (co za odrażające małżeństwo), której Fundacja służyła za pralnię pieniędzy Sbeków i podobnych. Wcześniej, tu w Warszawie dzieci i kobiety jako osłonę czołgów wykorzystywali w Powstaniu warszawskim hitlerowcy.

  1. Ten cham i prostak tak naprawdę jest tylko handlarzem sprzętem medycznym; Gdzie jest on kupowany? Czy zakup podlega procedurom Prawu Zamówień Publicznych? I co jest najpierw - potrzeby szpitali czy oferta producentów - "mamy do opchnięcia trochę staroci"?
  2. Kiedy bank PKO SA przejął Morawiecki, owsikowa menda czym prędzej przeniosła konto WOŚP do niemieckiego mBanku. Tak więc pieniądze ze zbiórki zasilają konto niemieckiego banku i utrudniona jest możliwość monitorowania przepływów finansowych Orkiestry.

  3. Niestety, ale wszyscy, niezależnie od naszej woli płacimy haracz na ten przekręt m.in. w postaci finansowego zaangażowania samorządów oraz służb publicznych. Brak sprawozdań finansowych z prowadzonej działalności obciąża organy państwa.
  4. Jeżeli ktoś zobaczy w placówce medycznej sprzęt oznakowany logo WOŚP, niech sobie wyobrazi, że gdyby nie akcja hochsztaplera Owsika, marnotrawiącą nie swoje przecież pieniądze, stałyby w tym miejscu trzy sztuki takiego sprzętu.
  5. I na koniec: porażająca jest ludzka głupota i to, jak łatwo manipulować ludźmi.
 • @Wican 19:20:44
  POSZŁOOOO: TVPInfo daje Owsiaka 90 melonów na czołówce!

  https://www.tvp.info/46151555/w-ciagu-10-lat-owsiak-jako-prezes-zm-rozdysponowal-ponad-90-milionow-w-uslugach-obcych
 • @Wican 19:20:44
  Bracia Karnowscy (prawicowcy?) TEŻ delikatnie podszczypują Owsiaka :

  https://wpolityce.pl/polityka/481571-sluzba-wiezienna-dementuje-informacje-owsiaka
 • @Wican 19:20:44
  https://www.kontrowersje.net/sites/default/files/81760145_733947340465245_6589029463323836416_o.jpg Oszust Owsiak i jego kolorowe „rozliczenia” – gdzie jest 150 milionów, gdzie są faktury?https://www.kontrowersje.net/oszust_owsiak_i_jego_kolorowe_rozliczenia_gdzie_jest_150_milion_w_gdzie_s_faktury


  8 wyroków potwierdzających, że Owsiak i WOŚP łamią prawo i ukrywają faktury

  https://www.kontrowersje.net/8_wyrok_w_potwierdzaj_cych_e_owsiak_i_wo_p_ami_prawo_i_ukrywaj_faktury
 • @Wican 19:20:44
  To wręcz niewiarygodne, żeby miliony ludzi dawały się gładko robić w balona przez tego cwanego prymitywa. POmilicyjny kundel Owsiak na naiwności Polaków ustawił siebie i całą swoją rodzinę. Co zrobiła esbecja w latach 80tych, żeby kontrolować młodzież? Wysłała do Jarocina szpicla, Owsiaka. Do ludzi nie dociera, że Owsiak nic nikomu nie daje! Sprzęt, który jest w szpitalach jest JEGO WŁASNOŚCIĄ, on go tylko WYPOŻYCZA szpitalom! Poza tym lemingom nie przeszkadza, że za ich pieniądze, samorządy organizując te tzw "wielkie finały" za grube miliony, nie mają potem na inne cele. Cóż, lemingi mają czyste umysły- nigdy nie używane!
 • @Oscar 16:05:36
  Szpital żeby zaistnieć musi być wyposażony w niezbędny sprzęt do ratowania życia. To co umieszcza Owsik (gdyby wydał wszystkie zabrane pieniądze na zakupy) stanowi niecałe jeden promil ( 0,1%) wszystkich nakładów na ochronę zdrowia. Nie siej propagandy. a służba zdrowia studia ma bezpłatne(opłaca podatnik), wynagrodzenia personelu i lekarzy, ogrzewanie,prąd, leki, woda, gaz, serwisy, przeglądy, szkolenia, naprawy - też podatnik. Sprzęt który zakupi z naszych darowizn WOŚP nie jest nasz, szpitala lecz fundacji. Utrzymanie przez 28 lat patologii w służbie zdrowia jest komuś na rękę. Przecież ministrów zdrowia przez ten czas było wielu, w tym wybitni lekarze - i co - nic!
 • @Repsol 21:02:28
  Kruk krukowi oka nie wydziobie. To wszystko za zgodą każdego rządu , prokuratury służb specjalnych. Budowa zamku na terenie puszczy noteckiej też. Ludzie wiedzą gdzie idzie kasa tego dziada .......
 • @kula Lis 69 10:09:14
  Masz rację, niewiarygodne.
  Tak samo jak to, że miliony głosują na PO PiS albo maliniaka.
 • @charon 07:43:24 Są tacy co mieli Złotego Bursztyna i tacy co mają Złoty Melon
  Twoi towarzysze rozliczali Caritas i nie znaleźli nic. A u Owsiaka smród i prawomocne wyroki sądowe. Na imprezach Owsiaka mordują, gwałcą, chleją i ćpają a na Caritas nie, i nie idą za nimi trumny jak za Owsiakiem..Sklepy są dziś zamknięte, to gdzie Owsiak zagna młodzież? Wiadomo, że pod kościół którym się brzydzi oprócz kasy. A Księża w kościołach powinni namawiać ludzi żeby zamiast dawać komunistom to lepiej dać na Caritas. A tych co zbierają dla Owsiaka to niech nie zbierają koło Kościoła bo Owsik kościołem gardzi. Ciekawe ilu jeszcze się znajdzie idiotów, że by temu post ubekowi napełniać jego prywatną kasę.
 • @Wican 19:20:44
  https://steemit.com/reakcja/@minprawdy/komunikat-ministerstwa-prawdy-nr-730-woodstockowa-debata-w-duchu-monologu
 • @Wican 19:20:44
  Dobrze, że dziś zapowiada się ciepły dzień (jak na styczeń), przynajmniej biedne dzieci zbierające na bogatego Owsiaka przynajmniej nie zmarzną. Gdzie policja prokuratura sądy? Przecież to piramida finansowa wspierana przez wykorzystywanie młodych nieletnich dzieci do żebrania. Masakra ile ten człowiek nakradł pieniędzy.
 • @Oscar 16:05:36
  Olać Owsika i jego "wiatr w żagle", chyba "kasa na paliwo" do merców z fundacji? Dlaczego głupi ludzie robią to Polsce? Dlaczego takiego Owsiaka słuchają? Może czas wydorośleć moi Państwo? Porzucić głupotę? Nie ma handlu w niedzielę to BANDA OWSIAKA pęta się pod kościołami i nagabuje ludzi aby wrzucać pieniądze na luksusowe życie Jurka RESORTOWEGO DZIECKA UBEKISTANU. Dlaczego Owsiak wysyła małolaty żebrać pod kościołami. Niech sam idzie pod biura poselskie opozycji. Pod dom Kwaśniewskiego, Adamowicz, Biedronia, Neumana, Błońskiej, Grodzkiego, itd.
 • Złe jest to , że Owsiak kłamie
  a i sąd mu odpuszcza .
  I to , że dla Pana Świderskiego największą wartością w życiu jest gromadzenie paciorków.
 • @kula Lis 69 19:55:55
  "w-ciagu-10-lat-owsiak-jako-prezes-zm-rozdysponowal-ponad-90-milionow"

  PFN = Pisowska Fundacja "Narodowa" więcej wydała na nie wiadomo dokładnie co - m. inn. podróże maciorewicza ze swoim chłopaczkiem który też prowadzi jego profil na FB do juesey
 • od ocieplenia czytam pana autora xd
  no zacząłem od ocieplenia przyglądać się panu autorowi artykuły faktycznie przykuwają uwagę i są logicznie poprowadzone...

  Publiczne szpitale mają sens...
  Chodzi po prostu o to, że są metodycznie rozkradane i wykradane z systemu szpitali.... wpierw je trzeba zadłużyć. Tu nic nie poradzi zaradny dyrektor czy coś, jak systemowo przez państwo polskie i kaczyńskiego są wykradane i rozkradane i niszczone....
  To publiczne szpitale udzielają więcej porad itp itd...
  Cały ten wniosek aby im nie dawać to lipa....
  Owsiak tak to lokuje aby siła rażenia wydatkowanych pieniędzy była największa... i pomnożona do tego... pozostałe artykuły bardzo ładne... tutaj wtopa no może to ten wyjątek xdd... powodzenia w pisaniu.
 • @charon 07:43:24
  no żałosne... teraz musi się wyspowiadać z artykułu xd.... ciekawe co za pokutę mu dadzą xdd może wrzucić datki do puszki xd
 • @Wican 19:20:44
  więcej caritas zbiera i więcej kosi na zbieraniu... nie darmo nie prezentują wyników zbiórek...
  Ja bym chętnie zapoznał się z tym co caritas robi, z tego co widziałem to raczej zarabiają na dobroczynności i to ostro, nie mówiąc o zgarnianiu domków czy coś w tym guście co łaska ....
  Po różnych aferach caritas zbiera per procura metodą na bank, a i tak większość kasy zdaje się dostaje od rządu... ot i wszystko...
  Owsiak żyje z procentu z banku od zebranej kwoty caritas pewnie kosi dopuszczalne 70 procent kasiory dla siebie... albo 95 procent kto to sprawdzi.... oni się nie boją czarny policjant będzie ich aresztować czarny sąd uniewinni xd jak ten ostatni cyrk z sędzią pracującą dla kościoła.... oni się nie boją kary za grzechy... do tego caritas może się wyspowiadać co nie.... i będzie jako ta lelija
  Co do caritasu to te siostry zakonne to męczennice jak te od noszenia burek w islamie... bez przymusu dobre sobie... każdy by chciał latem zaiwaniać w takiej burce xdd
  Owsiak powinien się zabrać za łapanie złodziei - kaczyńskiego platformy i innych złodziei którzy od 30 lat rozkradają ten kraj. Kaczyński przekroczył poziom przyzwoitości w grabieży i przeszedł do zbrodni w sumie już - 3 procent na państwową służbę zdrowia... podatki olbrzymie na zdrowie płacimy, ludzie firmy założyć przez podatki nie mogą, a służba zdrowia położona na łopatki... to nie owsiak zły to te szlachetne katole katolickie złodziejstwo które rozkrada nasz kraj od 30 lat. To oni świadomie niszczą publiczną służbę zdrowia, a nie Owsiak... odtentegujcie się od Owsiaka... a bierzcie się za złodziei w sejmie rządzie i wśród "biznesmenów" - same rozmodlone cholery, , złodziej w złodzieja.... za nich się bierzcie za tych którzy mordują właśnie polski naród metodą na biurokrację w słuzbie zdrowia...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej