Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
101 postów 4024 komentarze

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

LGBT i religie to ideologie!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każda religia to ideologia - wynika to z definicji tych słów. Tak samo LGBT to ideologia.

       Religia to podzbiór ideologii. Ideologia to szersze pojęcie - religie to pewne rodzaje ideologii. A zatem wszystkie religie to ideologie, ale nie wszystkie ideologie to religie. Są jeszcze ideologie LGBT.

        Ideologia to spójny, uporządkowany zestaw poglądów objaśniający otaczający nas świat, wyznawany przez wspólnotę ludzi realizujących określony przez tę ideologię cel. Każda religia jest w sposób oczywisty ideologią. Na przykład katolicyzm to ideologia, czyli zbiór poglądów zawartych w Biblii i interpretowanych przez Kościół katolicki, który tworzy wspólnotę ludzką dążącą do zbawienia. Jest cel, jest wspólnota, są uporządkowane, spójne poglądy objaśniające świat. A więc to ideologia. Nie ma religii, które by nie były ideologiami, czyli nie zawierały spójnych zasad, nie objaśniały świata, nie definiowały celu i nie tworzyły ludzkiej wspólnoty.

       Religia to ideologia, która dodatkowo zakłada istnienie jakieś nadprzyrodzonej siły, która tę ideologię utworzyła i nakazała ludziom w nią wierzyć. To ideologia odróżniająca wśród swoich zasad prawa ludzkie od praw boskich, sacrum od profanum, świat realny od świata duchowego. Te dodatkowe elementy nie są częścią definiującą ideologie. A więc na przykład marksizm, LGBT czy buddyzm, są ideologiami, które nie są religiami.

       Ideologia to zbiór zasad posiadających pewne cechy. Religia to zbiór zasad posiadających te cechy i jeszcze dodatkowe. A więc religia to podzbiór ideologii - kółko w kółku. To tak jak psy i zwierzęta. Psy to religie, zwierzęta to ideologie. Zwierzęta to pojęcie szersze, psy węższe, psy to podzbiór zwierząt, zwierzęta posiadają pewne cechy, a psy posiadają te cechy i jeszcze dodatkowe. Psy to nie to samo co zwierzęta, tak samo jak religie to nie to samo co ideologie. Jedno się w drugim zawiera.

       Psy są zwierzętami, ale zwierzęta nie są psami. Religie są ideologiami, ale ideologie nie są religiami.

       Podobnie jest z wieloma innymi pojęciami, które ludzie mylą. Na przykład etyka i moralność. Etyka to nauka o moralności. Moralności jest wiele i nimi zajmuje się etyka. Dlatego bez sensu jest traktować zamiennie lekcje religii i etyki, bo to są dziedziny na innym poziomie. Religia uczy konkretnej moralności, jednej z wielu ideologii. W danym kręgu cywilizacyjnym należy znać przede wszystkim własne zasady. Trzeba je znać, bo bez tego nie da rady skutecznie obracać się w najbliższym środowisku, w którym żyjemy. A cudze zasady można poznać jako ciekawostkę. Nie ma sensu uczyć się cudzych zasad tak samo jak własnych.

       LGBT to poglądy, to wspólnota, to cel - tak jak religia, tylko węższa. Ale to nadal ideologia.

       Ideolodzy LGBT głoszą, że oni nie są ideologami, a to czym się zajmują to nie jest ideologia. Głoszą hasło: człowiek nie jest ideologią. Nie mają racji. LGBT można porównać do marksizmu - to ideologia nie będąca religią, ale trochę do religii podobna. To taka religia bez Boga - jak na przykład buddyzm.

       LGBT to uporządkowany zestaw rozbudowanych poglądów objaśniający otaczający nas świat. Wymienię kilka najważniejszych dogmatów tej ideologii:  

 • płeć biologiczna i płeć kulturowa to nie jest to samo - płci kulturowych jest o wiele więcej niż dwie,
 • zachowania seksualne nie prowadzące do prokreacji są naturalne, prawidłowe i zdrowe, nie są to żadne perwersje, zboczenia, wypaczenia czy ułomności,
 • każdy pociąg seksualny jest naturalny i dobry, jest wrodzony, zaszyty w genach, niezależnie od tego czy i jak utrudnia zapłodnienie,
 • osobom mającym pociąg seksualny utrudniający zapłodnienie, mającym zaburzoną tożsamość płciową, czy wszelkie inne problemy dotyczące seksu czy płci należy się specjalne wsparcie państwa - powinny mieć przywileje prawne związane z podatkami, dziedziczeniem, zeznawaniem w sądzie czy rejestrowaniem swoich związków w państwowych urzędach.

       LGBT to ludzie tworzący specjalną, osobną wspólnotę realizującą swoje cele. Mają oni swoje specjalne bary, miejsca spotkań, miejsca gdzie uprawiają seks, organizują razem parady i demonstracje, tworzą organizacje społeczne i polityczne. Mają też swoją własną, specyficzną moralność. LGBT to ideologia będąca podzbiorem różnych ideologii lewicowych.

       LGBT to ideologia, ale ideologia to nie LGBT. Wykastrowane koty to zwierzęta, ale zwierzęta to nie wykastrowane koty. Ideologie to zwierzęta, religie to wielorasowe psy, a LGBT to zbiór wykastrowanych kotów, bonobo kopulujących z kim popadnie, obojnaczych ślimaków i pluskiew strzelających spermą do guzików.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:   

KOMENTARZE

 • Religia staje się ideologią
  dla tego człowieka, który stracił wiarę - lub nie był nigdy obdarzony owa wiarą - i tak należy do tego podchodzić.
  LGBT wsparte genderyzmem to ideologia wyrastająca z tego samego pnia co ideologia, która była niezbędna aby na piedestał wynieść tzw. klasę robotniczą. Teraz klasę robotniczą czarci pomiot zastąpił na tym piedestale ludźmi zboczonymi seksualnie - i stąd odpowiednia do tego ideologia.
  Wniosek?
  Ideologia jest niezbędna - aby zdrowemu społeczeństwu zaszczepiać patologię (jako coś normalnego i pożądanego) jaką są zboczenia seksualne w celu niszczenia tego społeczeństwa/narodu. Z biegiem czasu ideologie budują ludziom rzeczywistość podstawioną - a ludzie zachowują się adekwatnie do tej rzeczywistości podstawionej - chociaż patrząc z punktu natury (realu) - jest to szatańskie, zborowe zatracenie.
 • ...
  "zachowania seksualne nie prowadzące do prokreacji są naturalne, prawidłowe i zdrowe, nie są to żadne perwersje, zboczenia, wypaczenia czy ułomności,"

  A są one perwersjami czy zboczeniami?
  W takim razie wokół mnie sami zboczeńcy.
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @zadziwiony 14:13:07
  "W takim razie wokół mnie sami zboczeńcy."

  Tak jest! Bardzo poprawna obserwacja! Wszyscy ludzie są w czymś zboczeni: https://www.salon24.pl/u/gps65/252231,pederasci-sa-nienormalni
 • @demonkracja 13:20:15
  "Religia staje się ideologią dla tego człowieka, który stracił wiarę"

  A dla tego, kto wiary nie stracił nie jest ideologią? Jakiego konkretnie elementu definicji nie spełnia w takiej sytuacji?

  Na wszelki wypadek przytoczę definicję w maksymalnym skrócie: ideologia to zestaw poglądów objaśniający świat, wyznawany przez wspólnotę ludzi, realizujących cel. Rozumiem, że utrata wiary powoduje, że nasza religia staje się ideologią, a zatem religia zaczyna objaśniać świat, nabiera celu i ten cel osiągamy wspólnie z innymi. Którego konkretnie elementu z tych trzech nie mieliśmy przed utraceniem wiary?
 • @
  //zachowania seksualne nie prowadzące do prokreacji są naturalne, prawidłowe i zdrowe, nie są to żadne perwersje, zboczenia, wypaczenia czy ułomności //
  czyli cała parada dewiacji ( zoofilia , nekrofilia, pedofilia,homoseksualizm ) wszak to sa "zachowania seksualne nie prowadzące do prokreacji" , jest OK ?
  bo to ,że ewentualnie są naturalne ( wystepują w naturze ) wcale nie znaczy ,że są zdrowe i prawidłowe , w tej sytuacji warto poznać
  opinie środowisk lgbt na temat zboczeń i perwersji , co dla nich jest zboczeniem i perwersją ?
 • Prof. Maciej Giertych: Marksizm kulturowy
  http://pressmania.pl/wp-content/uploads/2019/02/LGBT-flaga.jpg
  Marksizm kulturowy osiągnął to, czego nie udało się osiągnąć Marksowi i komunistycznym terrorystom. W sposób niezauważalny dla milionów, wprowadza nowy totalitaryzm. Cywilizacja łacińska oparta na filozofii greckiej, prawie rzymskim i etyce chrześcijańskiej, kurczy się. Zastępuje ją marksistowska, ateistyczna, relatywistyczna cywilizacja, w której człowiek sprowadzony jest do zwierzęcia. Od siebie dodam, że jednym z elementów tego marksizmu kulturowego jest promocja ewolucji, kosztem wiary w stworzenie. Całość pod linkiem
  http://pressmania.pl/prof-maciej-giertych-marksizm-kulturowy/
 • @puuuq 19:01:46
  uważam, że heteroseksualne zachowania seksualne dorosłych osobników w obrębie swego gatunku w celach nieprokreacyjnych są całkowicie normalne i pozytywnie wpływają na stosunki między osobami je praktykującymi. Powiem więcej, są praktycznie w 99% warunkiem dobrego współżycia dwojga ludzi będących ze sobą- tworzących parę. Ich intensywność jest kwestią wzajemnego prawidłowego doboru.
  Twierdzenie , że taka praktyka to perwersja wg. mojego widzenia świata właśnie jest zboczeniem. Jesli kwestionuje się normalność jakiegoś ogólnego stwierdzenia to trzeba wyartykułować konkrety, a nie krytykować całość.
 • @GPS 18:37:32
  ogólnie z tym poglądem się zgadzam tyle, że traktowanie w ogóle nieprokreacyjnych heteroseksualnych zachowań seksualnych ludzi za nienormalne ( z pozycji dogmatu religijnego) właśnie jest nienormalne.
 • @kula Lis 69 19:07:52
  Obrona cywilizacji judeo-chrześcijańskiej (dla niepoznaki zwanej łacińską) przy pomocy ataku na marksizm - tu: marksizm kulturowy (?) - to droga donikąd.

  Chrześcijaństwo, marksizm, liberalizm – antykultura - https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/137563,chrzescijanstwo-marksizm-liberalizm-antykultura
 • @zadziwiony 19:49:53
  // heteroseksualne zachowania seksualne dorosłych osobników w obrębie swego gatunku w celach nieprokreacyjnych są całkowicie normalne i pozytywnie wpływają na stosunki między osobami je praktykującymi. //
  Nikt tego nie kwestionuje , tylko akurat lgbt nie ma nic wspólnego z normalnym, heteroseksualnym seksem bo przecież sam skrót lgbt , odnosi się
  do lesbijek ,gejów , biseksualistów i transseksualistów , czyli generalnie chodzi tylko o to ,że w środowisku lgbt zachowania seksualne sa anomalią ,
  stąd nie moga być prawidłowe , nawet jeśli występują wśród zwierząt to też tylko jako anomalia , nic mnie nie obchodzi , kto z kim co wyrabia ,
  ale nie może być zgody na promcję dewiacji bo niby czemu to ma służyć ? jaki ma być z tego pożytek ?
 • @GPS 18:45:11
  ----------
  "Którego konkretnie elementu z tych trzech nie mieliśmy przed utraceniem wiary?"
  ----------
  Jeżeli traci się wiarę - to nie wierzy się w Boga - natomiast religia bez Boga - to ideologia. Jednak ważniejsze jest to, że traci się dostęp do potencjalnych inspiracji płynącej z wiary w Boga czy wprost od Boga - może to być także inspiracja zborowa - a wiadomo, że wiara góry przenosi.
 • @puuuq 20:51:23
  toteż podzielam stanowisko gps-a z tego linku
  https://www.salon24.pl/u/gps65/252231,pederasci-sa-nienormalni.
  Z jego notki można było jednak wyciągnąć wniosek, że sex heteroseksualny dla przyjemności bez celu prokreacyjnego też jest dewiacją.
 • @demonkracja 21:45:43
  "natomiast religia bez Boga - to ideologia."

  Czy religia z Bogiem, to nie ideologia?
 • @zadziwiony 22:07:53
  Z notki to nie wynika, niemniej uważam, że stosunek seksualny, w którym celowo unika się zapłodnienia, jest rodzajem dewiacji, perwersji, anomalii czy aberracji. To oczywiście nie znaczy, że to jest coś złego. To tak jak np. chodzenie na rękach. Czasem ma to sensowny cel gdy się idzie na rękach, a nie na nogach. Niemniej chodzenie na rękach przez człowieka to anomalia - prawidłowość to chodzenie na nogach.
 • @GPS 01:01:35
  -------------
  "Czy religia z Bogiem, to nie ideologia?
  -------------
  Bronią ideologii jest siła, zaś siłą wiary jest miłość.
  Wniosek?
  Pański dysonans poznawczy wziął się stąd, że jest masa takich wpływowych osobników - co to modlą się pod figurą a diabła mają za skórą lub ubrało się diablisko w ornat i ogonem na mszę dzwoni.
  Słowem - po owocach ich poznacie.
 • @GPS 01:11:06
  To jest stanowisko wynikłe z doktryny religijnej lub zwykły brak pociągu seksualnego. Nie wyobrażam sobie związku pomiędzy przeciętną kobietą i przeciętnym zdrowym mężczyzną na takich warunkach. Pewnie jestem zboczeńcem , ale na piwo to idę z kolegą, do łóżka z kobietą. Trudno zasnąć ze wzwodem, a jest to stan normalny gdy obok leży atrakcyjna kobieta.
  Znowu mnie pan , panie Świderaki zadziwił. Szczerze mówiąc nie znam żadnego mężczyzny z pańskim nastawieniem do życia. Może więc to pańskie stanowisko jest zboczeniem, dewiacją?
 • @zadziwiony 10:25:31
  Nie rozumiem tego komentarza. Nie ma on żadnego związku z moim.
 • @demonkracja 07:55:00
  "Bronią ideologii jest siła"

  To jest element definicji, czy wniosek z definicj?
 • @GPS 01:11:06
  //stosunek seksualny, w którym celowo unika się zapłodnienia, jest rodzajem dewiacji, perwersji, anomalii czy aberracji//
  Wyluzuj bo przy takim podejściu do seksu sam stajesz się przynajmniej dziwakiem,
  od kiedy ludzie w ogóle wiedzą ,że seks służy prokreacji ? od 5 tys lat ? a może mniej lub więcej ?
  nieważne , w każdym razie zanim człowiek to zrozumiał , zanim odkrył tajemnicę życia to
  rozlało się "morze spermy " bez świadomości o jakimś zapłodnieniu czyli trzeba przyjać ,że seks od samego
  początku służył przyjemności a nie zapłodnieniu bo tego ludzie zwyczajnie nie wiedzieli a to ,że wiedzą
  nie znaczy ,że muszą przy każdym stosunku myśleć o zapłodnieniu :)))))))))
  Ta Twoja opinia jest na tyle kuriozalna ,że właściwie dyskryminuje kobiety po menopauzie bo skoro nie mogą
  już urodzić , to wg Ciebie powinne unikać seksu zaś obywatel , który wcale nie unika zapłodnienia
  z kobietą po menopauzie ,świadomie marnuje nasienie :)))))))))
 • Pomieszanie językowe....
  "LGBT i religie to ideologie" - bzdura!!
  Przyrostek -logia jest zarezerwowany dla nauk np.biologia
  Natomiast wszystko co się kończy na -izm, -yzm , to doktryny bądź choroby psychiczne.
  A ludzie je głoszący-tworzący doktryny to doktrynerzy.
  Ideologia to nauka o ideach-doktrynach. Ideolog to badacz właściwości doktryn - idei np. A.Wielomski
 • @puuuq 14:26:37
  Ja zaczynam podejrzewać, że Pan Świderski nigdy nie "zaznał kobiety".
 • @puuuq 14:26:37
  Jeśli ludzie nie wiedzieli, że seks prowadzi do prokreacji, to jak mogli celowo unikać prokreacji uprawiając seks?
 • @zadziwiony 21:32:00
  Sorry, moja pomyłka, myślałem, że rozmawiam z ludźmi rozumnymi.
 • @GPS
  GPS na litość. Każda normalna i zdrowa kobieta wygna Cię z domu jeśli nie będziesz jej kochał także fizycznie. Mnie nie ochodzi , że ktoś nie czuje potrzeby kontaktu fizycznego, seksualnego - to jego sprawa. Ale jesli ktoś nazywa dewiantem osobę, która chce , lubi i kocha się fizycznie dla przyjemności w związku heteroseksualnym tzn , że to ona jest osobą w jakiś sposób dysfunkcyjną. Dlaczego? Ponieważ przynajmniej 90% par kocha się , uprawia seks dla przyjemności, a w celach rozrodczych jedynie kilka razy w życiu. I to jest właśnie norma , a nie dewiacja czy zboczenie.
 • @kula Lis 69 19:07:52
  "Cywilizacja łacińska oparta na filozofii greckiej, prawie rzymskim i etyce chrześcijańskiej"

  No to jej szczytem były rządy cesarza Justyniana Wielkiego, który skodyfikował prawo rzymskie łącząc te trzy elementy.
 • LGBT
  " LGBT to ludzie tworzący specjalną, osobną wspólnotę realizującą swoje cele."

  Podzielę się swoimi osobistymi doświadczeniami. Otóż mam paru znajomych z przypadłością (wolą chłopców od kobiet) i nie znoszą oni LGBT. Z drugiej strony znam fanatyczna działaczkę LGBT, której orientacja seksualna jest zupełnie normalna, więcej - jest aktywna ponad przeciętną ;)

  Jak Pan to tłumaczy?
 • @GPS 01:21:39
  //Jeśli ludzie nie wiedzieli, że seks prowadzi do prokreacji, to jak mogli celowo unikać prokreacji uprawiając seks? //
  To jest tylko Twoja opinia bo gdy ludzie nie wiedzieli ,że seks prowadzi do prokreacji , to niczego celowo
  nie unikali , chyba pierwsza informacja o wiedzy w/s prokreacji pochodzi z biblii , przynajmniej w kulturach zachodu
  czyli żydzi albo sami to odkryli albo przejęli tę wiedze od innych w okolicach 1200-1000 p n e, samo ustalenie
  konkretnej daty jest tu bez znaczenia , ważniejsza jest logika bo przecież jeśli ktoś nie wiedział ,że sperma
  jest nasieniem i służy do zapłodnienia , to nie miał żadnych powodów bo przerywać stosunek
 • @zadziwiony 09:03:48
  Proszę pisać na temat. Ten komentarz nie ma jakiegokolwiek związku z notką i z tym co napisałem w jakimkolwiek komentarzu.
 • @Pedant 10:15:55
  Ideologię wspólnoty LGBT tworzą ci, którzy ją znoszą.
 • @puuuq 11:05:47
  No i co z tego?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej