Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
108 postów 4164 komentarze

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Gdy pojawia się zło, polskość znika!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szczepan Twardoch tak szydzi na fejsbuku z wypowiedzi premiera Polski:

"Premier Morawiecki powiedział właśnie w Berlinie, że w 1968 roku nie było Polski, więc za to, co złego wtedy wyrządzono Żydom odpowiadają ogólnie komuniści, a nie Polska. Której nie było. Ponieważ, jak wiemy, kiedy tylko w Polsce dzieje się coś niegodnego, to na czas tych wydarzeń polskość ulega magicznemu zniknięciu. A kiedy dzieje się coś heroicznego, to polskość w równie magiczny sposób się pojawia. Puff!"

To jest ironia, ale ja tak naprawdę uważam! Dokładnie tak jest, że polskość ulega zniknięciu, gdy dzieje się coś złego - tylko, że nie magicznie, ale logicznie! Nieporozumienia z Żydami w tych kwestiach wynikają z tego, że oni należą do innej cywilizacji i mają inne fundamenty ich tożsamości narodowej. Inaczej definiują naród.

Ja jestem dumny z tego, co w Polsce jest dobrego, a pogardzam wszystkim tym, co jest złe. Polskość buduje to, co dobre, a to, co złe ją niszczy. Więc wszystkie złe rzeczy nie są polskie - gdy się pojawiają to polskość znika. Nie magicznie - ale zwyczajnie, z definicji. Polską tożsamość buduje to, co dobre, bo moralność jest fundamentem naszej tożsamości. Zło nie wchodzi w skład tej tożsamości. Komuniści polskość niszczyli, a nie budowali. Szmalcownicy, donosiciele, zdrajcy, złodzieje, mordercy etc. polskość niszczą, nie są elementem polskości.

Wszystkie narody cywilizacji łacińskiej takie są. A inne, z innych cywilizacji, już nie, bo mają inną moralność, więc ich tożsamość budują rzeczy, które my uznajemy za złe, a oni za dobre. Żydzi, Niemcy, Rosjanie, to narody innych cywilizacji niż nasza.

To, o czym piszę, to nie jest miłowanie ojczyzny, ale kwestia definicji. To nie uczucia, ale logika. W naszej cywilizacji naród to pojęcie kulturowe, a nie etniczne. Naród to nie jest u nas zbiór osobników gatunku homo sapiens będących spokrewnionymi, mający wspólne pochodzenie etniczne. Tak uznaje się w innych cywilizacjach, głównie plemiennych - na przykład żydowskiej. U nas naród to tożsamość kulturowa, czyli zasady moralne, fundamenty cywilizacyjne, obyczaje, język etc. Każdy, kto przyjmie te zasady, staje się Polakiem, każdy, kto je odrzuci, Polakiem być przestaje - i może się to stać z dnia na dzień.

Oczywiście ta polskość jest stopniowalna, można być połowicznym Polakiem, trochę Polakiem, albo bardzo Polakiem - w zależności od tego ile polskich zasad się przestrzega. Dlatego bez problemów Polakiem może być etniczny Ślązak, Tatar, Żyd, Szkot czy Murzyn. Oczywiście są też etniczni Polacy, ale ta ich etniczność to niższe piętro - u nas naród to pojęcie wyższego piętra. Tu to dokładniej wyjaśniam: Dlaczego jestem Sarmatą.

Naród polski to wszyscy ludzie, którzy kiedykolwiek żyli, którzy przestrzegali polskie zasady. Gdy je złamali, w pełni Polakami być przestawali. Mogli ponownie stać się całkowicie Polakami, gdy winy wyznali i je odpokutowali.

To jest dokładnie tak samo jak z katolicyzmem, który jest ważnym elementem polskiej tożsamości. Katolik, który popełni grzech, przestaje być katolikiem - by wrócić do katolickiej wspólnoty musi wypełnić pięć warunków spowiedzi.

Więc gdy ktoś zdradza polskie zasady, to automatycznie przestaje być Polakiem - nie magicznie, ale logicznie. Komuniści w Polsce realizują zasady sowieckie, należące do obcej nam cywilizacji, więc Polakami nie są. Mają różne pochodzenie etniczne, ale kulturowo polskości nie reprezentują. Wraz z pojawieniem się komunisty polskość automatycznie znika. 

Natomiast Żyd może Polakiem być - i mieszkało, i nadal mieszka w Polsce wielu etnicznych Żydów, którzy byli i są w pełni Polakami wyższego piętra. Etnicznie są Żydami, ale kulturowo Polakami. Julian Tuwim jest tego najbardziej spektakularnym przykładem - on był typowym przedstawicielem narodu polskiego.

 

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

 zd. red. ananyga/pixabay.com

KOMENTARZE

 • Autor
  Znalazł Pan jednego żyda, który nie był stalinowskim zbrodniarzem, aferałem, pedofilem ... Jak miło z Pana strony, zapewne znaczy to że cała nacja jest ok
 • @
  A co złego stało się Aszkenazistom w 1968r? Państwo ,,Izrael" potrzebowało tej tkanki na Ziemi Świętej, więc załatwiło im bilety w jedną stronę.
 • Nie szydzę na pejs-zbuku
  .
  "Szczepan Twardoch tak szydzi na fejsbuku"

  gdyż mam pewną niechęć do gadzinówek dla Gojów

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  jak ten pejs-zbuk, który jeszcze przy pomocy takichmilionów durnów i innego bydła zgarnia miliardy dolarów.
 • W OBRONIE SZMALCOWNIKÓW POLSKICH, DZIELNYCH BOHATERÓW
  Panie Grzegorzu
  Żeby przeżyć i przechować Żyda w czasie okupacji hitlerowskiej trzeba było mieć pieniądze na chleb, opał, lokum, na opłacenie milczenia, na wywóz nieczystości, na podpaski dla Żydówki, na czekoladę dla Żydziątek. I dlatego operatywni i dzielni ludzie, Polacy tacy jak my, mający głowę na karku - dokonywali tej karkołomnej, śmiertelnie niebezpiecznej sztuki - bo mieli pieniądze, zazwyczaj od samych przechowywanych przez siebie Żydów, albo swoje własne, lub jakiejś wspólnoty do której przynależeli. Szmalec to właśnie oznacza - dużo pieniędzy. I szmalcownicy to właśnie dzielni Polacy, którzy umieli za pomocą mamony skutecznie działać w trudnych czasach. To działanie jest zgodne z Ewangelią, to jest działanie fajne, bohaterskie. Przywróćmy szmalcownikom polskim należne, godne miejsce w naszej historii.
  Obecnie, od długiego czasu słowo "szmalcownik" oznacza konfidenta Gestapo, ale to jest nieprawda. Proszę o analizę tych spraw i dzielną obronę naszych Rodaków, Szmalcowników Polskich.
 • @Eugeniusz Sendecki 15:31:34
  Tylko, że po polsku szmalcownik oznacza osobę, która szantażem pobiera opłatę za to, że nie zadenuncjuje kogoś ukrywającego się przed władzą. Taka postawa jest godna pogardy i potępienia. Szlachetne osoby, które pomagają ukrywającym się, nawet za opłatą, należy nazwać innym słowem.
 • @Drab61, @Oracz, @Laznik
  Te komentarze są nie na temat. Proszę o odnoszenie się do tez postawionych w notce.
 • @GPS 16:13:59 - TO NIE PAN, ANI JA TWORZYMY SŁOWA, LECZ NARÓD
  I takie słowo istnieje. Pojęcie dzielnego Polaka dysponującego kasą (szmalcem), zawadiaki i ryzykanta załatwiającego osobie ukrywającej się przeżycie. To słowo jest dumne, proste i celne. Tchnie żywotnością narodu, polskim pomysłem na życie, spontanicznością. Ktoś Zły, Ktoś Antypolski odebrał (i odbiera!) Polakom dumę z tego, że tak wielu z nas dzielnie pokonało okupację hitlerowską. Umiało się zachować po chrześcijańsku, tak jak Pan Jezus powiedział - dobrze zarządzić mamoną w chwili próby. Donosiciel, denuncjator, zdrajca, judasz - to nie szmalcownik. Nie wolno kłamać.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:25:24
  No właśnie. I naród bardzo źle ocenia kogoś kto uchodzi za szmalcownika. W języku polskim, szmalcownik to nic dobrego. Szmalcownik to ten, który dla szmalcu sprzeda najbliższych
 • Autor
  Aleś Pan odleciał !!!! Toż to już całkiem blisko do ideologów partii niejakiego Adolfa. Może tak zlikwidować wszystkie partie i zostawić tylko jedyną słuszną. Ludzi którzy inaczej postrzegają swoją przyszłość lub widzą inną drogę do szczęścia od razu rozstrzelać. Bardzo łatwo przychodzi Panu segregacja na tych dobrych i prawych i na tych złych.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:25:24
  Jezus? Jeśli chodzi panu o Chrystusa, to On mówił: ,,darmo otrzymaliście darmo dawajcie"

  https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=253
 • @Eugeniusz Sendecki 16:25:24
  Proszę zawsze podawać źródło, bo już kiedyś zdarzyło się panu nauczać w imieniu Chrystusa nauką szatana.
 • @ Autor
  "Gdy pojawia się zło, polskość znika!"

  Nie zgadzam się.
  Zależność jest wg mnie odwrotna.
  Jak polskość znika, pojawia się zło.

  5*

  Ukłony
 • Cywilizacja dobra i cywilizacje złe.
  "Polskość buduje to, co dobre, a to, co złe ją niszczy. Więc wszystkie złe rzeczy nie są polskie - gdy się pojawiają to polskość znika. Nie magicznie - ale zwyczajnie, z definicji. ... Wszystkie narody cywilizacji łacińskiej takie są. A inne, z innych cywilizacji, już nie, bo mają inną moralność, więc ich tożsamość budują rzeczy, które my uznajemy za złe, ... To ... kwestia definicji. To nie uczucia, ale logika."

  Pan na serio?! Które to kraje należą do tej cywilizacji łacińskiej, może Pan wyliczyć?
 • @marek500 17:41:59
  "Bardzo łatwo przychodzi Panu segregacja na tych dobrych i prawych i na tych złych."

  Ja to samo dobro, to co złe to nie ja. Objaw ciężkiej neurozy.
 • @Drab61 13:56:17
  "Znalazł Pan jednego żyda, który nie był stalinowskim zbrodniarzem, aferałem, pedofilem ... "

  Odp.:
  "...17 września 1794 roku Kościuszko oficjalnie ogłosił utworzenie żydowskiego oddziału. Berek Joselewicz, wraz z innym Żydem, Józefem Aronowiczem, stworzyli patriotyczną odezwę w języku jidysz wzywającą do walki, wydaną 23 kwietnia[3].
  500 mężczyzn odpowiedziało na wezwanie..."

  Masz już "trochę" więcej niż 10 sprawiedliwych ;-)
  Pomijając oczywiście całe okoliczności geopolityczne tego powstania, ale podejrzewam, że tu i sam Kościuszko był nieźle rozgrywany.

  A cytat, to fragment z Wiki:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Berek_Joselewicz

  Pozdro!
 • @Jasiek 19:07:46
  Problem w tym, że tzw Insurekcja Kościuszkowska była aktem szkodliwym dla Polski - nie pozwoliła dotrwać państwowości polskiej do śmierci Kaśki ze Szczecina tylko spowodowała ostateczne Polski unicestwienie, a masoński agent Kościuszko wolał chlać niż walczyć ...
 • @Drab61 20:13:56
  No dyć właśnie dlatego napisałem "Pomijając oczywiście całe okoliczności geopolityczne" ;-)
  Chodziło mi o sam fakt, że było "trochę" więcej niż jeden Żyd chętny do walki za Polskę. Sam Joselewicz przecież poległ w boju, więc tu nie było udawania.

  Pozdro!
 • @Eugeniusz Sendecki 16:25:24
  Słownik języka polskiego dokładnie podaje znaczenie słowa szmalcownik:

  https://sjp.pwn.pl/sjp/szmalcownik;2526851.html
  "szmalcownik «w okresie okupacji hitlerowskiej: ten, kto wymuszał na Żydach okup pod groźbą zadenuncjowania»"

  A swoje znaczenie skąd Pan wytrzasnął?
 • @Jasiek 20:33:04
  a ja chciałem tylko uzmysłowić że tzw polski żyd podejmie ostatecznie jakąś walkę, ale tylko w sprawach które szkodzą Polsce
 • "Gdy pojawia się zło, polskość znika!"
  --------------
  Polskość działa na dzieci Złego jak święcona woda na diabła. Dlatego od wieków Polska i polskość była i jest likwidowana przez wspomniane dzieci. Obecnie wszystkie ślepia eurokołchozowych i nie tylko eurokołchozowych dzieci Złego skierowane są na atrapę Polski i sieroty po Polsce. Nie wystarcza im zamordowanie Polski w ubiegłym wieku - ta polskość ciągle się unosi nad zwłokami Polski i oni są gotowi te zwłoki spalić nawet atomową pożogą.
  Wniosek?
  Polskość - to potęga - tylko jakby sieroty po Polsce już o tym w swojej większości nie wiedzą. Natomiast nienawiść czarciego pomiotu do polskości jest tak wielka, że nawet Boga ona zadziwia w efekcie czego może On kiedyś Polskę wskrzesić.
 • @demonkracja 21:51:56"""Polskość - to potęga - tylko jakby sieroty po Polsce już o tym w swojej większości nie wiedzą....."
  -

  Dużo racji w tym stwierdzeniu...
  Polacy "z urodzenia" często zapominają , że "rodowość" należy potwierdzać GODNYM ŻYCIEM...

  Warto tez trochę czasu poświecić na funkcjonujące w innych językach znaczenia słowa"pol" i pochodnych.

  Przytoczę tylko przykład z języka angielskiego:
  "polish" oznacza także: ogłada, blask, okrzesanie...

  Niektórzy badacze stawiają tezę, że słowo PRAWDA
  pochodzi z najstarszego języka na Ziemi, jednego z Prakrytów, Pāli, dosł. Niebiański, w którym brzmi ono Pala Wada i znaczy dosłownie Niebiańska Wiedza.
 • @Drab61 21:43:09
  "a ja chciałem tylko uzmysłowić że tzw polski żyd podejmie ostatecznie jakąś walkę, ale tylko w sprawach które szkodzą Polsce"

  No ale Polaków było przecież w Powstaniu Kościuszkowskim więcej niż Żydów. Polacy szkodzili bardziej niż Żydzi zatem?

  Moim zdaniem i jedni i drudzy byli zmanipulowani. Kościuszko pewnie też. Ale głowy nadstawiali w boju, więc wierzyli, że warto i przecież nie walczyli po stronie przeciwnej.
  To przelana krew decyduje po której jest się stronie, a nie mącenie elit, agentur.
  Jak ta krew jest przez nie wykorzystywana to już inna sprawa.
  Tak myślę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej