Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
98 postów 3991 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Dylematy moralne w związku z korzyściami z Holokaustu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pozorny dylemat moralny wywołuje to na kogo ma przejść majątek, którego właściciel zmarł bezpotomnie i bez testamentu. Czy zawsze na rzecz gminy, na terenie której się znajduje, czy też czasem na kogoś innego?

       Pan Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich napisał bardzo mądry i sensowny artykuł: „Ustawa 447. Sytuacja jest tragiczna. A będzie gorzej.”. Prawie wszystko jest tam napisane słusznie, ale niestety w beczce miodu znalazła się szczypta dziegciu, która zepsuła całość. Oto ten fatalny fragment:

 „O ile ogromne moralne dylematy wywołuje sytuacja, w której państwo polskie odnosi korzyść ze śmierci ofiar Holokaustu…”

       Jakie ogromne dylematy? Gdy obywatel umrze bezpotomnie i bez testamentu, nawet w wyniku morderstwa, to jego majątek przechodzi na własność gminy, w której majątek się znajduje. To zasada znana od czasów rzymskich. To nie jest w żaden sposób kontrowersyjne, ani prawnie, ani moralnie, ani politycznie, ani cywilizacyjnie, ani w żadnym innym aspekcie! To jest w pełni moralne - bez żadnych dylematów czy wątpliwości.

       Nawet jeśli ludzie zostali zamordowani w wyniku masowych zbrodni, czy ludobójstwa, to jedyną sensowną, dobrą, moralną, prawną, cywilizacyjną zasadą jest to, by ich majątek przeszedł na gminę, w której się majątek znajdował. Nie ma żadnych moralnych powodów by przeszedł na kogokolwiek innego, więc nie ma też moralnych dylematów.

       Ewentualnie można się zgodzić z tym, że problem stwarza sytuacja, w której to władza gminy dokona mordu na swoich mieszkańcach i przejmie ich majątek - albo uczestniczy w ludobójstwie w ramach większego politycznego ciała. Ale to też specjalnym dylematem nie jest, bo rozwiązanie jest proste: tę władzę należy obalić, jej przedstawicieli powiesić, jej majątek, który zgromadziła w wyniku mordów (oraz majątek tych, którzy finansowali tę władzę) skonfiskować, i tak zgromadzony majątek przeznaczyć w całości na zadośćuczynienie strat dla tych, którzy tę władzę obalili.

       Nie ma dylematów, jest tylko prosty fakt, że państwo polskie otrzymało za małe odszkodowania, zadośćuczynienia, czy reparacje wojenne, za straty w wyniku działań ludobójcy oraz za swój udział w obaleniu tego ludobójcy. Bilans zysków i strat państwa polskiego jest ujemny. Mimo przejścia zniszczonego i zrujnowanego majątku obywateli polskich (w tym pochodzenia żydowskiego), którzy zostali zamordowani nie zostawiwszy potomków i testamentu, na polskie gminy, to nadal sumarycznie nie jest to korzyść - to w bardzo małym stopniu zrównoważyło straty. Państwu polskiemu należą się jeszcze większe rekompensaty. Te rekompensaty powinni płacić nie tylko prawni spadkobiercy III Rzeszy, ale też wszystkie organizacje, firmy czy korporacje, w tym też z USA, które finansowały w jakikolwiek sposób III Rzeszę.

       USA powinno uchwalić ustawę nakazującą wszystkim swoim organizacjom i korporacjom zrobienie bilansu tego w jakim stopniu wspierali przed wojną III Rzeszą i ile w związku z tym zapłacili odszkodowań. A potem USA niech sporządzą z tego raport i nam przedstawią.

       A teraz zbadajmy dylematy moralne związane z tym, że żydowskie organizacje w USA żądają horrendalnych sum dla siebie za śmierć ofiar Holokaustu. Często są to organizacje, które przed wojną uczestniczyły w procesie finansowania III Rzeszy. Oni przy pomocy szantażu dylematami moralnymi oraz groźbami niszczenia wizerunku różnych państw wyłudzają pieniądze za śmierć ofiar Holokaustu, odnoszą z tego korzyści. Nie tylko już odnieśli, ale żądają więcej. Bezwstydnie pasą się na Holokauście.

       Czy to wywołuje dylematy moralne? Moim zdaniem też nie, bo oczywistym jest to, że te organizacje postępują niemoralnie. Na dodatek takie wyłudzanie jest przestępstwem. Więc należałoby je rozwiązać, majątek skonfiskować i przeznaczyć na odszkodowania dla państw, które III Rzeszę obaliły.

       Zgodnie z prawem majątek przechodzi na gminę, gmina to sprzedaje i uzyskane pieniądze zasilają jej budżet. I to jest jedyne sensowne rozwiązanie prawne. A to, czy gmina przeznacza swoje pieniądze na edukację i jaką, to jest całkowicie odrębny, osobny, niezależny problem.

       Być może moralne jest to, by gmina przeznaczała jakieś specjalne fundusze na edukację związaną z ludobójstwem, ale dopiero z nadwyżek. Gmina liczy wszystkie straty związane z wojną, do tego dodaje zyski wynikłe z tego, że przeszedł na nią jakiś majątek bezspadkowy i dopiero gdy bilans wyjdzie dodatni, to można mówić o specjalnych wydatkach. Póki bilans jest ujemny, póki jest więcej strat, niż zysków z wojny, to niemoralne jest żądanie od gminy, by wydawała swoje fundusze na jakieś specjalne cele dotyczące wojny. Leży to w interesie wszystkich mieszkańców gminy - i tych żyjących, i wszystkich zmarłych.

       Ale wszystko to w ogóle nie ma żadnego związku z moralnością i jakimikolwiek moralnymi dylematami. Moralne jest tylko i wyłącznie to, by gmina wydawała pieniądze na dobro wspólne - gdy wyda na cele niektórych, to będzie to niemoralne.

       Specjalna edukacja dotycząca tego jak złym narodem byli Niemcy, jak złym państwem była III Rzesza, jak złym systemem jest narodowy socjalizm, nie jest specjalnie potrzebna, bo Polacy taką wiedzę czerpią z domu, bo w każdej rodzinie był ktoś kto doznał nieszczęść wojennych i w każdej szkole się tego uczy.

       Ewentualnie można pomyśleć o tym, by polskie gminy jakoś specjalnie edukowały dzieci izraelskie czy amerykańskie, ale absolutnie nie tak, by po prostu przekazywać pieniądze na ten cel organizacjom żydowskim, bo póki co dzieci w Izraelu czy w USA są karmione kłamliwą propagandą nieuzasadnionej nienawiści do Polaków, więc to jest raczej antyedukacja. Trzeba by raczej organizować w polskich gminach szkółki niedzielne dla przybyszy i niech dzieci z Izraela i USA tu przyjeżdżają na jakieś wymiany, i wtedy trzeba ich uczyć prawdy o tamtych czasach tu na miejscu, przez polskich nauczycieli, z polskich podręczników. Powinni się nauczyć, że wszelkie ludobójstwo jest złe, a nie tylko nazistowskie.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane: 

KOMENTARZE

 • Tzw. Holokit
  to tak naprawdę jest podatek od goja za to, że pozwala mu się żyć na tej Ziemi.
 • To już było
  „USA powinno uchwalić ustawę nakazującą wszystkim swoim organizacjom i korporacjom zrobienie bilansu tego w jakim stopniu wspierali przed wojną III Rzeszą i ile w związku z tym zapłacili odszkodowań. A potem USA niech sporządzą z tego raport i nam przedstawią.

  A teraz zbadajmy dylematy moralne związane z tym, że żydowskie organizacje w USA żądają horrendalnych sum dla siebie za śmierć ofiar Holokaustu. Często są to organizacje, które przed wojną uczestniczyły w procesie finansowania III Rzeszy. Oni przy pomocy szantażu dylematami moralnymi oraz groźbami niszczenia wizerunku różnych państw wyłudzają pieniądze za śmierć ofiar Holokaustu, odnoszą z tego korzyści. Nie tylko już odnieśli, ale żądają więcej. Bezwstydnie pasą się na Holokauście.”

  Znalazłam artykuł mówiący o procesie sądowym z Fordem. Nie wiem, jaki był wynik tych procesów, czy procesu. Niemniej jednak, najwyraźniej niektórzy na to wpadli dużo wcześniej, bo artykuł jest z roku 1998. Pytanie, czy Iwanowa była żydówką (najprawdopodobniej tak), jeśli tak - to procesy już się odbyły, jeśli nie, to wynik tych procesów unaocznił żydom, ile mogą z tych korporacji wyciągnąć.

  (tłumaczenie automatyczne)
  „Deklaracja wojny Ameryki z Niemcami w grudniu 1941 r. Spowodowała, że amerykańskie firmy motoryzacyjne miały jakiekolwiek kontakty ze swoimi spółkami zależnymi na terytorium kontrolowanym przez Niemcy.

  W zakładach GM i Ford w Niemczech wzrosło uzależnienie od pracy przymusowej. Historia Elsy Iwanowej, która w marcu wniosła pozew zbiorowy przeciwko Fordowi, jest typowa. W wieku 16 lat została porwana przez niemieckich żołnierzy ze swojego domu w południowo rosyjskim mieście Rostów w październiku 1942 r. Wraz z setkami innych młodych kobiet do pracy w fabryce Forda w Kolonii.

  „Warunki były okropne. Umieścili nas w koszarach na trzypiętrowych piętrach” - wspomina w wywiadzie telefonicznym z Belgii, gdzie obecnie mieszka. „Było bardzo zimno; wcale nam nie zapłacili i ledwie nas nakarmili. Jedynym powodem, dla którego przeżyliśmy, było to, że byliśmy młodzi i sprawni”. (...)

  Mel Weiss, amerykański pełnomocnik Iwanowej, twierdzi, że amerykański Ford otrzymał „pośrednie” zyski z pracy przymusowej w swoim zakładzie w Kolonii z powodu ogólnego wzrostu wartości operacji niemieckich podczas wojny. Zauważa, że Ford chciał po wojnie zażądać odszkodowania od rządu USA za „straty” z powodu zniszczeń bombowych w niemieckich zakładach i dlatego powinien być również odpowiedzialny za wszelkie korzyści wynikające z pracy przymusowej.

  Podobne argumenty dotyczą General Motors, który rząd USA zapłacił 32 miliony dolarów za szkody poniesione w niemieckich zakładach. Adwokat w Waszyngtonie Michael Hausfeld, który bierze udział w procesie Forda, potwierdza, że GM jest również „na naszej liście” jako możliwy cel.

  © Copyright 1998 The Washington Post Company”

  5*
 • P.S.
  Chyba wiadomo, że żadnym bankom, które finansowały wojnę, nikt się do skóry nie dobierze, choć przez banksterów i dla banksterów wojny są wywoływane. Oni są zawsze zwycięzcami.
 • @Lotna 14:35:27
  https://www.washingtonpost.com/wp-srv/national/daily/nov98/nazicars30.htm
 • Świnie i hieny głosu nie mają
  Powodzenie przedsiębiorstwa holokaust wymaga zmiany wizerunku Polaków ze świń milczących świadków zagłady, na hieny rozkopujące świeże groby.

  Dlatego Ambasadorzy nie pozwalają naszym władzom przeprowadzić ekshumacji w Jedwabnem.
 • Próby zablokowanie kolejnego miejsca promocji książki W. Sumlinskiego i E.Kurek o Jedwabnem.
  https://youtu.be/hP0C3_GTZzQ
 • @trojanka 18:08:05
  https://youtu.be/kpRHETd-SLU
 • głębsze podłoże problemu;
  Życie na ziemi zostało przez stwórcę (kimkolwiek on był lub jest) zorganizowane na bazie krwiożerczego darwinizmu, Jedne organizmy aby przetrwać żywią się innymi. Na pewnym etapie świadomość tego bezsensu doprowadziła do organizowania się sąsiadów w grupy z jasną umową o nie pożeraniu się na wzajem. Dalszym krokiem były bardziej zaawanowane społeczności zorganizowane na tej samej zasadzie w cywilizacje. Cały czas nie dotyczyło to jednak "obcych" plemion lub cywilizacji i "pożeranie" trwa do dziś. Człowiek nawet "cywilizowany" w podświadomości nadal stosuje ten darwinizm na przykład pożerając zwierzęta. Taki pakt wewnętrzny o wzajemej nieagresji całkiem nieźle się sprawdza i prowadzi do rozwoju zarówno ekonomicznego jak też duchowego. Niemniej jest pewna grupa sabotażystów, która ulokowała się w istniejących społeczeństwach na całym niemal świecie, podstępnie nadal stosując względem "frajerów" zasady krwiożerczego darwinizmu i dzięki temu osiąga przewagę. Po prostu żeruje na wykorzystywaniu współmieszkańców planety gwałcąc zasady umowy społecznej.
 • PILNE! Cała prawda o Jedwabnem? Dr Kurek, Sumliński, Budzyński i Pieczonka! "Powrót do Jedwabnego
  https://youtu.be/4FIqiVqOq8I
 • Dylematy moralne ?
  Podstawowy dylemat moralny jest taki, że "holokaust" został wymyślony przez żydów, oczywiście Niemcy mordowali, ale nie tylko żydów, zresztą żydzi też mordowali, ale byli przebrani za NKWD-zistów. Idee holokaustu zaczęły być promowane w latach '60 po pierwszych sukcesach wymuszenia okupów na Niemcach przez Izrael a więc państwo które w czasie wojny nie istniało. A jak już żydostwo posmakowało łatwych pieniędzy to trudno odwyknąć od tego, tym bardziej że Izrael usilnie militarnie usiłuje wprowadzać swoją odmianę faszyzmu na całym Bliskim Wschodzie, a to kosztuje. W sumie jak się nad tym zastanowić to powstaje odruch wymiotny - u wszystkich tylko nie u żydów. Oni w swojej świętej księdze mają napisane że wszystko co jest na ziemi do nich należy, że mogą użyć wszelkich sposobów by zdobyć to co przypadkiem się we władaniu gojów znalazło, nie wyłączając zabójstw. Jedyny problem jak przedstawić pozostałym gojom że ten goj który jest aktualnie obrabiany zasłużył na to - najlepiej więc zrobić z niego niegodziwca, mordercę ( pedofila, zoofila, nekrofila ...) co aktualnie Izrael czyni np umieszczając w prasie kontrolowanej przez żydów co parę dni informację o "polskich obozach śmierci"- ma to ogłupić niepolskich gojów. To nie ma żadnych dylematów moralnych - żyd z powodów religijnych (Talmud) musi obrabiać nie żydów wszelkimi dostępnymi metodami.
 • @Nibiru 18:46:35
  Zgoda!
 • @wk..ny 21:19:29
  Nie lada dylemat to mają goje, bo jeśli to plemię nie dało się oswoić, udomowić, ucywilizować (jakkolwiek by do tego podchodzić) od początku istnienia ludzkości, to nie ma się co łudzić że to sie zmieni. Rozwodu dać nie chcą bo zginą z głodu
 • @Lotna 14:42:56
  O ile mogę zgodzić się, że w wojnach chodzi o władzę i pieniądze, to mając dzisiejszą wiedzę widzę drugie dno. IIWŚ miała zupełnie inny cel; zabito wybitnych Polaków i zwykłych żydów, przeżyli wybitni żydzi i zwykli Polacy. Wymordowanie Słowian było celem. Ostatnio jakiś portal napisał, że Putin jest najbogatszym człowiekiem na Świecie, kłamstwo jak zawsze, bo najbogatszych Forbs czy inni nie uwzględniają.. 10 lat temu znajomy będący w bliskiej komitywie z "kolegą" Putina powiedział mi, że rzekomy jest najbogatszy na Świecie.Putin nie jest Słowianinem.. ku przemyśleniu! :)
  P.S.
  Z tego co wiem, to koshernostra nie ściga Rosji, a nawet Germanów.. znamienne. To są nasi wrogowie.. ADL zrobił ankietę; Polacy to najwięksi antysemici na Świecie, a Polacy "wybrali" w wyborach większość żydów na eksponowane stanowiskach :( Morał z tego taki, że Polacy to debile dający się od setek lat rządzić przez przebierańców.

  P.S.2
  Dla czego Mojżesz przeprowadził żydów przez morze?? ..bo wstydził się przeprowadzić ich przez miasto :)))))))))))))) tyle w temacie :)
 • Zwolniony ostatnio szef słuzby Geologicznej Kraju.Chciał wpisać do Konstytucji Polskiej punkt o ochronie zasobów naturalnych
  Polski.
  Mówi o ogromnych zasobach gazu w Polsce!
  https://youtu.be/rcfMbObaMmo
 • @wk..ny 21:40:43
  Uwierz że Putin to najprawdziwszy Słowianin, wielokrotnie sprawdzany i przez lata przygotowywany do swojej patriotycznej misji, nie znalazł się tam gdzie jest przypadkiem. Poczytaj książki ś.p. Albina Siwaka, dowiesz się jak głęboka była konspiracja która doprowadziła Putina do władzy.
 • @Drab61 21:53:44
  haha..
  Albin Siwak niczym Korwin był kiedyś autorytetem.. dawno przerosłem ich..
  Dorosłem i zmądrzałem..
  Putin jest bardzo bogaty, okradł swoich pobratymców, bo mu masoneria pozwoliła na to. Ja poznałem ludzi będących blisko z oligarchią rosyjską, więc wiem co mówię, a Ty!???????

  P.S.
  spójrz na Putina, to jest typowa fizjonomia mongolska, nie słowiańska. Chcesz dyskutować z faktami? to nie ze mną.. nie zniżę się do twojego poziomu, abyś wygrał doświadczeniem w byciu debilem..

  Żegnam po polsku: spie.dalaj zadaniowany frajerze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szekle czy ruble na konto wpływają? pewnie dolary, bo ty nowoczesny jesteś i nie chcesz tracić na przewalutowaniu..
 • @wk..ny 22:07:10
  "spójrz na Putina, to jest typowa fizjonomia mongolska, nie słowiańska."

  Oto typowa fizjonomia mongolska:

  http://www.rabblerousetheworld.com/wp-content/uploads/2013/08/Mongolian-Man.jpg

  Rosjanie z północy mają domieszkę krwi fińskiej. Typowa fizjonomia fińska (estońska)

  https://s.err.ee/photo/crop/2018/08/13/534156h3b70t28.png
 • @Drab61 21:53:44
  „dowiesz się jak głęboka była konspiracja która doprowadziła Putina do władzy.”

  Którego Putina, pierwszego, czy drugiego? Bo to nie jest ta sama osoba, co widać choćby po budowie czaszki, lub dłoni. Domyślam się, źe drugiego, bo pierwszy ponoć został pewnego dnia uprowadzony z własnego domu i zniknięty. Ten drugi faktycznie bardziej wygląda na Słowianina. Stąd rozwód i brak kontaktu ze starszymi dziećmi. No i jeszcze jest/było kilku sobowtórów, ale chyba nie o nich mowa?
 • @wk..ny 21:40:43
  Zawsze piecze się kilka pieczeni przy jednym ogniu. Słowianie zostali masowo wymordowani, biedota żydowska powymierają, korporacje i bankierzy się wzbogacili, USA i Rosja podzieliły się Europą (czyt. żydomasoneria), powstało państwo Izrael... Będziemy się kłócić o to, który cel był nadrzędny?
 • dodałbym
  Państwo polskie korzystając ze swych uprawnień powinien wystawić listy gończe na teren UE dla próbujących dopuścić się przestępstwa 447

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej