Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
98 postów 3991 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Miej w opiece Naród cały

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Logo tegorocznego Marszu Niepodległości to pięść opleciona różańcem. Wiele osób krytykuje ten symbol, bo łączy w sobie pięść, oznaczającą walkę, z różańcem, oznaczającym modlitwę niosącą pokój. Takie połączenie jest jakoby sprzecznością.

 

       Uważam, że prawidłowo to logo kojarzy się z walką - i słuszne jest połączenie siły fizycznej z duchową. W związku z tą symboliką zgadzam się z panem Wojciechem Cejrowskim:

       Różaniec na pięści przypomina kastet. I to jest dobre skojarzenie. O to właśnie chodzi w tym przekazie. Odmawianie różańca to tak jakby strzelanie z tych kulek do szatana. Pan Cejrowski zauważa, że w Anglii robią nawet różańce wojskowe - na węglowej lince metalowe kulki - bo to jeszcze nie jest zabronione jako broń i można używać do samoobrony.  

       Różaniec w połączeniu z pięścią symbolizuje siłę duchową i fizyczną, zdolność dania odporu wrogowi jednocześnie duchowo i w walce, to narzędzie działające jednocześnie jako obrona ideologiczna, religijna, duchowa ale też fizyczna, siłowa, militarna. Podobnie jak miecz, który jest jednocześnie krzyżem. Nie ma w tej symbolice nic rasowego.  

       Oplecenie pięści różańcem łagodzi symbolikę gołej pięści, która może kojarzyć się z agresją. To oznacza, że chodzi nie o atak, ale o obronę.Siła fizyczna, przemoc, walka, może być użyta w dobrym lub złym celu. Inicjowanie przemocy jest złe - użycie przemocy do obrony jest dobre. Pięść z różańcem to ewidentnie symbol siły, która ma służyć obronie. To demonstracja tego, że Polacy będą się bronić przed każdą agresją, nie będziemy potulnymi barankami, które się tylko modlą, ale wraz z modlitwą użyjemy siły, by obronić nasz kraj.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

·        Byłem na Marszu Niepodległości...

·        Czy należy wykluczyć wolnościowców z Marszu Niepodległości?

·        Liberalny Marsz Niepodległości

·        Dokąd idzie Marsz Niepodległości?

 

KOMENTARZE

 • @ GPS
  Haslo bardzo dobre / Logo wyglada na prowokacje
  taka sama jak "spalenie kukly Sorosa" we Wroclawiu.

  ... ale jest na to "odtrutka"
 • @ GPS
  // To demonstracja tego, że Polacy będą się bronić przed każdą agresją, nie będziemy potulnymi barankami, które się tylko modlą, ale wraz z modlitwą użyjemy siły, by obronić nasz kraj. //

  A KOLOR NIEBIESKI? / CZY TO FRAGMENT FLAGI IZRAELA>
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 02:48:22
  Jaka?
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 02:55:11
  Nie.
 • @GPS 03:07:17
  To logo sprowokuje miedzynarodowy atak na Polske,
  ... tak podejrzewam. / "Odtrutka" jest prawda
  >> http://ziut.neon24.pl/post/151308,dr-ewa-kurek-kandydatem-na-prezydenta

  * Kto i dlaczego zatwierdzil to logo? : /
 • @ Autor
  Autor ma rację! Tu nie ma żadnej sprzeczności. Zarówno pięść (zaciśnięta) jak i ,,różaniec" pasują do siebie. Do tego wszystkiego możnaby dodać nos. Wbrew powiedzonku, pięść do nosa też pasuje. Nos mógłby być dodatkowo rozkrwawiony. Wszystko komponuje się w logiczną całość.

  Z księgi Jeremiasza rozdział 44 werset 16:

  16 «Nie posłuchamy polecenia, jakie nam przekazałeś w imię Pana. 17 Raczej wprowadzimy w czyn wszystko, co postanowiliśmy sobie: składać ofiary kadzielne królowej nieba4, składać na jej cześć ofiary płynne, podobnie jak to czyniliśmy my, nasi przodkowie, nasi królowie oraz nasi przywódcy w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy. Wtedy mieliśmy pod dostatkiem chleba, powodziło się nam dobrze i nie spotkało nas nic złego. 18 Od czasu, gdy zaprzestaliśmy składać królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, cierpimy niedostatek wszystkiego i giniemy od miecza lub głodu». 19 A kobiety powiedziały: «Ilekroć składamy królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, czyż nie za wiedzą naszych mężów przygotowujemy dla niej ciastka z jej wizerunkiem albo wylewamy płynne ofiary?»5
  20 Jeremiasz zaś rzekł do całego ludu, do mężczyzn, do kobiet i do wszystkich ludzi, którzy dali mu tę odpowiedź: 21 «Czy Pan nie pamięta już i nie zachowuje w swym sercu ofiar, jakie składaliście w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy wy, wasi przodkowie, królowie, przywódcy i prosty lud? 22 Pan nie mógł już znieść niegodziwości waszych postępków ani ohydnych czynów, jakie popełnialiście. Dlatego kraj wasz został obrócony w ruinę, w pustkowie, stał się przedmiotem klątwy, bez mieszkańców - jak to trwa do dziś. 23 Za to, że składaliście ofiary kadzielne i grzeszyliście przeciw Panu, że nie słuchaliście głosu Pana i nie postępowaliście zgodnie z Jego Prawem, Jego przykazaniami i Jego rozporządzeniami, przyszło na was takie nieszczęście, jakie trwa dzisiaj».

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=685
 • autor
  Trzy jedynki....
  Widać ze boli...
  I tak ma być

  5*
 • Marsz Niepodległości: Zobacz gdzie zaparkować samochód i autokar [SZCZEGÓŁY]
  https://t.co/kvMzQagvg5


  https://twitter.com/i/status/1193268490951634944
 • @trojanka 08:29:42
  https://youtu.be/vX0v52zusUg
 • PILNE! Marsz Niepodległości 2019 i MEGA studio przed Marszem! Transmisja NA ŻYWO wRealu24!
  https://youtu.be/N0CJz1qyqaI

  Zobacz jak trenuje Straż Marszu Niepodległości! Konferencja prasowa.


  https://youtu.be/R87UjP0IROo

  Transmisja NA ŻYWO wRealu24!
 • Autor
  "nie będziemy potulnymi barankami, które się tylko modlą, ale wraz z modlitwą użyjemy siły, by obronić nasz kraj"

  Aby nadal było tak jak było... - czyli Watykański ciemnogród
  Nadal pod "sandałem" i sutanną Watykańskiego OKUPANTA

  1000-ce lat rycia mózgów robi swoje
 • Wojna trwa!
  ----------------
  " To demonstracja tego, że Polacy będą się bronić przed każdą agresją, nie będziemy potulnymi barankami, które się tylko modlą, ale wraz z modlitwą użyjemy siły, by obronić nasz kraj."
  -----------------
  Wojna trwa od dawna, specyficzna wojna - a tubylcy nadal nie wiedzą komu dać w przysłowiowa mordę - aby obronić siebie i swoje dzieci przed - jak się wydaje - nieuchronnym niebytem.
  Wniosek?
  Miernikiem skuteczności tej wojny - jest nie tylko kosz na głowie belfra założony mu przez uczniów - ale i takie zapytanie, które stawia coraz więcej tubylców - drugim tubylcom:
  a co ci przeszkadza pedał? W domyśle - oczywiście wojujący pedał.
 • @Hades 11:51:26
  Oj Śmiszku. A ty nie byłeś blokować marszu?
 • @Wican 09:23:08
  Po co?
  Żeby później nie mieć z czego polewać ze śmiechu?
  Żartujesz
  Mam ubaw po pachy patrząc na to kato/pseudo patrioto/gówniarzerio/bydło

  buh, chonur, ojciyźnia, WYPIERDALAĆ !!! - i miałbym tego nie oglądać?
  Oszalałeś watykańska paróweczko :))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej