Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
99 postów 4010 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Strategia na wybory prezydenckie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W przyszłym roku będą wybory prezydenckie. Najważniejszą polityczną prerogatywą prezydenta jest to, że może wetować ustawy.

      Sejm musi mieć 3/5 głosów by odrzucić weto prezydenta, czyli 276 posłów. PiS ma 235. Brakuje więc 41. Gdyby prezydent był z opozycji i wszystko wetował to PiS musiałoby utworzyć koalicję.

       Z kim PiS by mogło taką koalicję stworzyć? Konfederacja ma 11 posłów więc odpada. PSL ma 30 więc też za mało. Pozostaje tylko KO - 134 lub SLD - 49. Gdyby PiS zawarło koalicję z KO lub SLD to byłby koniec PiS-u - jego elektorat by mu tego nie wybaczył. No ale jest jeszcze możliwość PSL + Konfederacja - mają dokładnie tyle ile potrzeba: 41 głosów. Jeśli Jarosław Kaczyński był zdolny do utworzenia koalicji z Samoobroną i LPR, to i na to pójdzie. PiS-owcy już tak obsiedli wszelkie stołki, że zrobią wszystko by na nich pozostać.

       Czy warto na to grać? Moim zdaniem warto. Warto by prezydentem został ktoś nie akceptujący PiS. Warto by Andrzej Duda przegrał wybory prezydenckie 2020. Jak do tego doprowadzić?

       Prezydent Andrzej Duda z pewnością uzyska wysokie poparcie - cały elektora PiS na niego zagłosuje. Ale to tylko nie całe 44%. Czy da się znaleźć kogoś, kto już w pierwszej turze dostanie pozostałe 56%? Moim zdaniem to niemożliwe. Dlatego należy zgłosić jak najwięcej dobrych, popularnych kandydatów - po to by dotychczasowy prezydent nie wygrał w pierwszej turze. Przy wielu konkurentach będzie to łatwe, bo każde środowisko będzie miało na kogo głosować.

       Będzie więc druga tura. A ponieważ wszystkim z opozycji zależy na utrudnianiu PiS-owi psucia prawa, więc wszystkim będzie zależeć, by ten oponent Andrzeja Dudy go pokonał. I może pokona jeśli będzie w miarę akceptowalny - i dla prawicy, i dla lewicy, i dla centrum.

       Więc cała gra o prezydenta rozegra się o to drugie miejsce w pierwszej turze. Wszyscy powinni wystawić kandydata i wszyscy powinni wystawić kogoś niechętnego PiS-owi, ale do przełknięcia przez resztę.

       Ja jestem zwolennikiem Konfederacji i w związku z tym uważam, że Konfederacja powinna wystawić w wyborach prezydenckich swojego kandydata. Kogoś kto nie jest posłem. Zdecydowanie najlepszy byłby Sławomir Mentzen, ale niestety jest o rok za młody, nie będzie miał 35 lat w czasie wyborów.

       Drugi najlepszy jest Jacek Wilk. Wiek ma odpowiedni. A co najważniejsze mógłby tak przeprowadzić kampanię, by być do przełknięcia przez KO, SLD i PSL. Na to stawiam. PSL na pewno wystawi kogoś swojego, więc Kukiz odpadnie. Więc Jacek Wilk ma szanse przejąć elektorat Konfederacji i Kukiza. Czyli już będzie miał 10% na starcie. Jak swoich kandydatów wystawi i KO, i SLD, i PSL, to 20% może wystarczyć do wejścia do drugiej tury…

       Taki mi się wynik marzy: 1. Andrzej Duda – 48%, 2. Jacek Wilk – 14%, 3. kandydat KO – 13%, 4. kandydat SLD – 13%, 5. kandydat PSL – 12%. Czy jest to bardziej prawdopodobne niż przejechanie po pijaku na pasach ciężarnej zakonnicy?

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane: 

KOMENTARZE

 • PIS i psucie prawa ?
  To sugeruje że mamy doskonałe PRAWO...którego nie wolno zepsuć.
  To naiwne i wbrew faktom myślenie.
  Mamy prawo bardzo złe , talmudyczne pozwalające grabić Polaków na wielką skalę. To prawo stworzyli wrogowie Narodu Polskiego po to by trzymać ograbiany Naród krótko za mordę.
  A fundamentalną twierdzą talmudycznego prawa jest "nadzwyczajna kasta" oraz Konstytucja stworzona przez żydów (Kwaśniewski, Kalisz) dla Polaków.

  Obrona tego prawa, Konstytucji oraz "nadzwyczajnej kasty" to wprost obrona wpływów mafii żydowskiej w Polsce.
  W kontekście słychać u obrońców tego "prawa" Polska musi być demokratyczna atak na to prawo to atak na demokrację ...po rozszyfrowaniu żydowskiej nowomowy mamy "Polska musi być żydowską kolonią, atak na żydowskie prawo jest atakiem na żydowskie interesy".. a to przecież czysty antysemityzm.

  Kto jest obrońcą tego talmudycznego systemu prawnego ?
  No i mamy jasność kto jest kim...
 • @Oscar 07:51:04
  Pisuar i ruski żyd zrobią jeszcze gorsze prawo, oczywiście pod pretekstem zrobienia lepszego.

  Np emerytury dla Ukraińców po 6 czy 12 przepracowanych miesiącach, to ,,przy okazji tak wyszło", bo chciano przychylić nieba Polakom repatriantom!

  Kupujesz ten kit na kółkach?
 • @Oracz 09:03:19
  Nie kupuje... co nie znaczy że należy zakazać PIS zmiany prawa...
  to przecież poselski obowiązek rządzących.
  Mają to robić dobrze i w interesie Narodu Polskiego.

  A ten myk z Ukraińcami ma podwójne dno..
  PIS i nie tylko kombinuje by odzyskać tereny które na Białorusi i Ukrainie zdobył siła Piłsudski... i pewnie przyjmuje że wszyscy mieszkający na tych "polskich" terenach to z automatu "Polacy"...ukraińskiego albo żydowskiego pochodzenia.
  To szalona gra.

  Interpretacja strony Białoruskiej wydarzeń z 17 września 1939r jest taka że to Rosja wyzwoliła Białoruś od Polskiej okupacji narzuconej siłą Białorusi przez Piłsudskiego w wojnie z 1920r.
  I nie da się odmówić racji takiej argumentacji...na Białorusi większość to Białorusini .. jaka to Polska ?
  Podobnie jest z Ukrainą...

  Na tym tle widać jak idiotyczna jest Polska propaganda "patriotyczna" i jak musi wk..wiać Białorusinów i Ukraińców.
  Bardziej było by to wyraźne gdyby Niemcy zastosowali taką jak PIS propagandę w stosunku to byłych swoich landów wschodnich.
  Ale by się wtedy Naród oburzył, wk..wił..
 • @Oscar 09:36:29
  W/g mnie, naczelnik Polin nie kieruje się w ogóle się interesem Polski, tylko talmudem właśnie.
  We wszystkim co robi.
  Wystarczy przypomnieć brata, który handlował kamienicami z lokatorami, a do pudła na ćwiarę musiał pójść niewinny człowiek, by basza mógł się nadymać przed elektoratem. Mowa tu o prezydencie Warszawy Lechu Kaczyńskim i Prokuratorze Generalnym Lechu Kaczyńskim.
  To pogarda dla narodu i prawa polskiego.
 • @ Autor
  "Ja jestem zwolennikiem Konfederacji i w związku z tym uważam, że Konfederacja powinna wystawić w wyborach prezydenckich swojego kandydata."

  100% zgody z mojej strony.

  Co do Jacka Wilka to jednak pewności nie mam.
  Wg mnie sprawia wrażenie osoby za mało dynamicznej, a w Polsce jest masa roboty.
  Poza tym istnieje ogromne ryzyko, że w wyborach wystartuje Tusk i Polacy przerażeni wizją powrotu do władzy kogoś z PO poprą tylko tego, kto będzie miał wg nich największe szanse na zwycięstwo. I boję się, że będzie to kandydat PiS Andrzej "Weto" Duda... a gdy on zostanie ponownie wybrany wtedy w istotnych wewnętrznie sprawach wystarczy telefon od naszej złotej pani z Berlina. I w efekcie nie będzie różnicy między Dudą a Tuskiem...

  Dlatego myślę, że Konfederacja potrzebuje kandydata przebojowego, wyrazistego, znanego, z osiągnięciami, bezkompromisowego. I ja chyba takiego kandydata mam...
  Nie jestem oczywiście pewien jego orientacji politycznej ani formacji ideowej, ani czy w ogóle byłby zainteresowany kandydowaniem ale:

  Myślę, że większości Polaków kojarzy się wybitnie pozytywnie, jest otrzaskany międzynarodowo, w miarę też chyba z granicą rozpoznawalny, jest w odpowiednim wieku, właśnie mu się kończy druga kadencja na zajmowanym stanowisku, sprawia wrażenie osoby konkretnej, zdecydowanej, jasno przedstawia swoje zdanie. Gdyby zechciał kandydować, to na miejscu Tuska i Dudy na start w wyborach machnąłbym ręką....

  Ode mnie 5*

  Ukłony
 • Prezydent nie powinien byc ani z PiS, ani z PO
  Przy okazji wyborów preydenckich będziemy zapewne namawiani przez medialne tuby propagandowe na wybór między kandydatem PiS lub PO. Nie dajmy się złapać na taką sztuczkę. Siły zewnętrzne będące mocodawcami obu partii ( proszę się domyślić o kogo chodzi ) chcą stworzyć w Polsce system dwupartyjny. Coś na wzór USA i na wzór USA rządzić naszym krajem... Musimy rozbić ten dualizm, bo gdy do niego dopuścimy , w Polsce skończy się demokracja, a przynajmniej to, co do tej pory uważaliśmy za demokrację...
  DLACZEGO PO I PiS CHCĄ STWORZYĆ W POLSCE SYSTEM DWUPARTYJNY? Tekst należy przeczytac uważnie, bo najwazniejsze są niuanse...
  https://madrapolska.blogspot.com/2018/01/kto-popiera-wejscie-polski-do-strefy.html
 • Do wszystkich twoich wad
  należy jeszcze dodać twoje życzenia zguby dla Polski.
 • @Oscar 07:51:04
  Cóż jest takiego złego w polskiej "żydowskiej" konstytucji ?
 • @interesariusz z PL 11:47:38
  Choćby konstytucyjna ochrona "Nadzwyczajnej kasty".
  Musiałbym przeczytać znowu Konstytucję by wyłapać inne pułapki .. zawsze ładnie brzmiące... jak to u żydów...
 • @ Autor
  Ałtor, żyjesz? ;-)

  Ja mam mega kandydata, a Ty nic?
  Tak wam obrodziło ??? ;-)

  Mega pozdro!
 • @Oscar 07:51:04
  Zgadzam się, że mamy złe prawo i zły ustrój. PiS wybitnie się przysłużył do tego. I dlatego uważam, że należy im maksymalnie utrudnić dalsze psucie prawa. Oczywiście najlepiej by było większość ustaw zlikwidować, ale na to nie ma szans, póki rządzi PiS, PO, SLD czy PSL.
 • @Jasiek 11:08:11
  O jakiego konkretnie kandydata chodzi?
 • @Mądra Polska 11:28:19
  W pełni się zgadzam - dualizm PO-PiS należy rozbić. Dlatego należy popierać Konfederację.
 • @GPS 18:18:16
  "O jakiego konkretnie kandydata chodzi?"

  Ufff... dzięki za pytanie. Już się bałem, że sabasujesz ;-)))

  Tak jak napisałem wcześniej kandydat jest spoza świata polityki, nie wiem czy będzie w ogóle zainteresowany, ale jest zdecydowany, konkretny, w świecie obyty, rozpoznawalny i dobrze się ludziom kojarzy. I w ogóle jest mega. I tak się składa, że kończy mu się druga kadencja prezesury, a trzecia podobno jest niezgodna z prawem.
  Tym kandydatem jest... Zbigniew Boniek.
  I swoją propozycję traktuję bardzo poważnie.
  Myślę, że w porównaniu z Dudą i Tuskiem to mogłoby być wejście smoka. Zresztą rozpoznawalność Dudy przed prezydenturą a rozpoznawalność Bońka to całe galaktyki różnicy.
  No a jak już by wygrał to cienko widzę ZUS i PIT.

  Ja tam był dzwonił.
  A nuż widelec...

  Ukłony
 • @GPS 18:18:16
  Poza tym uważam, że ktoś taki jak Boniek może wnieść dużo nowego spojrzenia na wiele spraw. Nie bez znaczenia mogą być też kontakty. Wprawdzie ze świata sportu, ale jednak.
  Poza tym niezagospodarownie takiego (mówiąc/pisząc brutalnie) "zasobu ludzkiego" to spore marnotrawstwo.

  Ukłony
 • @GPS 18:18:16
  W przypadku Bońka jest jeszcze kwestia poparcia.
  Jeśli w kampanię Bońka zaangażowałyby się środowiska kibicowskie, to oznaczałoby ich faktyczny sojusz z Konfederacją...
  A piłka i żużel to w Polsce potęga.
  Wtedy wystarczy delikatny akcencik na kwestię 447 i taran na mafię okrągłostołową gotowy.

  Co do wad potencjalnego kandydata, to jeszcze się nie zastanawiałem...
 • @Jasiek 18:59:37
  W kontekście tego co napisałem w notce najważniejsze jest rozważanie czy Boniek wetowałby wszystkie ustawy. Moim zdaniem raczej nie - Kaczyński by go przekonał, żeby nie wetował.
 • @GPS 19:03:12
  "Kaczyński by go przekonał, żeby nie wetował."

  Zaraz, zaraz... Czy Boniek wygląda na socjalistycznego wyznawcę pislamu?
  To Braun i JKM byliby od przekonywania ZB, a nie socjalista- kaczelnik...
  Źle myślę?
 • @GPS 19:03:12
  Nie żebym upierał się przy ZB. Po prostu JW jakoś mi się z niczym nie kojarzy. I jak znam życie nie jestem w tym jedyny.
  A ZB przyszedł mi do głowy, bo właśnie myślałem o kimś zdecydowanym, konkretnym, z tupetem. I w dodatku rozpoznawalnym. I tak mi się po prostu skojarzyło.
  Poza tym bez mega nakładów sił i środków na kampanię Wilk raczej nie ma szans z DT lub AD, zwłaszcza jak ci będą mieli poparcie zagranicznej propagandy. A w przypadku ZB już samo nazwisko jest jak kampania ;-)

  Ponadto myślę, że on ma mentalność napastnika, a nie chłopca do bicia lub poklepywania po pleckach. A napastnika nam teraz potrzeba jak nigdy.

  Im więcej o tym myślę, tym bardziej mi się wydaje, że wpadłem na świetny pomysł....

  Przepraszam, jeśli wydaję się być namolny, ale przecież bój o prezydenturę to poważna sprawa.

  Może jakieś prawybory w Konfederacji?
 • @GPS 19:03:12
  Robię wpis.
  Może coś zaskoczy i ktoś podsunie jeszcze lepszego kandydata?

  Pozdro!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej