Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
109 postów 4170 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Tresura ciszą wyborczą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cisza wyborcza zakłada, że obywatele to bezmyślne głupki, których władza powinna zmusić siłą do przemyślenie swoich wyborów. Zakłada, że wszyscy jesteśmy niedojrzali i działamy impulsywnie, emocjonalnie.

Po co jest cisza wyborcza? Ten idiotyczny przepis służy temu samemu co tysiące innych tego typu przepisów tworzących przestępstwa bez ofiar. Takie przepisy służą temu by nas zastraszyć tak, byśmy potulnie wykonywali wszelkie zarządzenia władzy. Im głupszy przepis tym lepiej nas tresuje do bezmyślnego posłuszeństwa. W tych przepisach chodzi o to by uczynić nas mentalnymi niewolnikami - byśmy niewolę przyjmowali jako coś naturalnego i koniecznego. Chodzi o to byśmy przywykli do tego, że jesteśmy traktowani jak bydło.

Najlepiej tresuje nas do niewoli przepis nieprecyzyjny, mętny, możliwy do różnorodnej interpretacji. Przepis o ciszy wyborczej jest pod tym względem idealny. Tak zastrasza ludzi, że powstrzymują się nawet od działań, które wcale nie są zakazane. Wystarczy, że nie są pewni czy coś co chcą powiedzieć czy napisać łamie ciszę wyborczą i już potulnie się przed tym powstrzymują. Tak się kształtuje mentalne niewolnictwo.

Cisza wyborcza to jawne wystąpienie przeciw wolności słowa. To przepis, który na dwa dni ustanawia cenzurę. To w sposób oczywisty przepis niemoralny.

Napisałem wiele notek tłumaczących, że władza państwowa tresuje nas jak zwierzęta. Robi to poprzez wiele przepisów, które w drobny sposób ograniczają nam wolność, choć są całkowicie zbędne. Te przepisy służą do tego samego co musztra w wojsku - by wytworzyć nawyk bezmyślnego wykonywania poleceń nadzorcy.

Oto notki na ten temat:

 • Państwowa tresura - "Kwestie świąt to są kwestie zwyczajowe, nie potrzeba tych spraw regulować jakimikolwiek ustawami. Ustawy mogą co najwyżej zwyczaje zniszczyć." 
 • Edukacyjna ludożerka - "Państwowe szkolnictwo to tresura ludzi tak, by wykonywali dowolnie bzdurne rozkazy, a zatem by można z nich stworzyć karną, wielotysięczną armię."
 • Bydlo - "To my wszyscy uważamy się za bydło, którym trzeba się przymusowo opiekować i które trzeba hodować."
 • Obowiązek szczepień to hodowanie ludzi jak bydło - "Wszystkie te przymusy mają taką samą naturę, wszystkie tak samo łamią prawo naturalne, wszystkie służą do tego by nas hodować jak bydło."
 • Niewolnictwo prywatne, niewolnictwo państwowe... - "Niewolnictwo prywatne zastąpione zostało przez państwowe. Już nas żaden prywatny pan nie gnębi. Teraz opiekuje się nami polityk i urzędnik."
 • Czas uniwersalny - "Wydaje mi się, że dziś już większość ludzi w Polsce krytykuje koncepcję zmiany czasu z zimowego na letni, i z powrotem, dwa razy w roku. Te zmiany są całkowicie zbędne."
 • Pruski dryl edukacyjny - "Dziś publiczna edukacja jest tresurą posłusznego niewolnika bez względu na to, jaką ideologię wciska się dzieciom. Wychowanie dzieci polega na wydawaniu im bezsensownych poleceń, które muszą wykonać wbrew ich chęciom i potrzebom.”
 • Kary i nagrody w wychowywaniu dzieci - "Rodzice i szkoły hodują niewolników dla państwa. Dlatego i rodzice, i nauczyciele, dzieci stresują - uszkadzają mózg, niweczą kreatywność, tłamszą samodzielność, oduczają myślenia. Bo bezmyślny, karny obywatel jest łatwiejszy do zniewolenia i wyzyskania."
 • Współczesne niewolnictwo - "Każdy z nas łyka niewolnictwo ZUS-u i to akceptuje. Widać jak większość ludzi zostało skutecznie zindoktrynowanych i nie widzimy, że jesteśmy niewolnikami."


Grzegorz GPS Świderski

 

KOMENTARZE

 • good job autor 5*
  Tak jest- sam do tego doszedłem

  pozdrowił
 • Udawana Indianka
  Elizabeth Warren wysuwa się na czołówkę w sondażach w wyścigu o prezydenturę. Obłęd lewactwa amerykańskiego: https://www.youtube.com/watch?v=Vw55Xi5A3JY
 • Cisza wyborcza czyli "mordę w kubeł"
  .
  "Cisza wyborcza zakłada, że obywatele to bezmyślne głupki"

  - https://krzysztofjaw.neon24.pl/post/151070,po-co-ta-cisza-wyborcza#comment_1591613

  Wybory demokratyczne, to wybory ZŁA, nawet jeśli ma tu chodzić o "mniejsze zło", ale przecie zło. I to mniejsze zło może wyprawiać co mu się podoba przez całą kadencję. Ciekawe jak dalce musi ulec umysł degenracji, aby ten WYBóR ZŁA określić mianem "wyborów", gdzie żadnego wyboru dobra nie ma, i na dodatek "demokratycznych"

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Demokracja

  Odpowiednia tresura jest w stanie tego dokonać

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#Chomsky_1
 • Cisza wyborcza to dobry pomysł.
  Cisza wyborcza wycisza emocje związane z wyborami.
  Wiadomo że emocje rosną im bliżej do wyborów.
  Rośnie też brutalność kampanii wyborczej... (wyciąganie brudów, sianie nienawiści...)
  Gdyby nie było ciszy wyborczej to propaganda wyborcza podczas wyborów nakręcała by ludzi na maksa .. choćby fałszywymi informacjami
  o wyborczych niegodziwościach przeciwnika ...
  to wprost prowadzi do zadym podczas wyborów...
  A wybory z zadymami zawsze można zakwestionować...

  Cisza wyborcza obniża temperaturę samych wyborów...
  czyni wybory bardziej cywilizowane a ludzi spokojniejszych...

  Cisza wyborcza uniemożliwia sterowanie procesem wyborów w oparciu o częściowe wyniki... np naganianie swoich do złamania wyborów poprzez no okupację komisji wyborczych , zniszczenia urn...rozgonienia komisji ..itp.

  Cisza wyborcza to akurat dobry pomysł na spokojne wybory.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej