Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
109 postów 4170 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Konfederacja stoi na barkach gigantów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Motto: „Widziałem dalej dzięki temu, że stałem na barkach gigantów” - Izaak Newton, 1675 rok.

       Liderzy Konfederacji, a w ogólności wszyscy wolnościowcy, nie mają w zasadzie jakichś oryginalnych, własnych poglądów politycznych - my czerpiemy poglądy z rzetelnych naukowych opracowań wybitnych ekonomistów. Koncepcje przeciwne, te lewicowe, socjalistyczne, etatystyczne, zamordystyczne, są raczej dziecięcymi iluzjami, bo się ich nie daje wdrożyć w życie od stu lat - te eksperymenty się ciągle załamują i niszczą coraz to bardziej ludzkość.

       My, korwiniści, wolnościowcy, narodowcy, libertarianie, konserwatyści, konfederaci, czerpiemy z dorobku takich gigantów nauki, ekonomii, politologii czy filozofii jak: John Locke, Monteskiusz, Adam Smith, Ludwig von Mises, Frédéric Bastiat, Alexis de Tocqueville, Erik von Kuehnelt-Leddihn, Milton Friedman, Friedrich Hayek, Murray Rothbard, David Friedman, Hans-Hermann Hoppe i wielu, wielu innych. A w Polsce mamy takich tuzów jak: Roman Dmowski, Roman Rybarski, Edward Taylor, Feliks Koneczny, Mirosław Dzielski, Stefan Kisielewski, Krzysztof Dzierżawski, Robert Gwiazdowski. My po prostu stoimy na barkach gigantów.

       Liderzy Konfederacji znają dzieła tych wszystkich myślicieli i z nich czerpią swoją mądrość oraz program polityczny. Żadna inna partia nie ma tak wielu inteligentnych i wykształconych polityków będących liderami. Wymienię kilku najważniejszych: Janusz Korwin–Mikke, Grzegorz Braun, Robert Winnicki, Krzysztof Bosak, Konrad Berkowicz, Sławomir Mentzen, Jacek Wilk, Jakub Kulesza, Dobromir Sośnierz, Witold Tumanowicz, Robert Iwaszkiewicz, Michał Wawer. Każdy z nich ma w swoim zapleczu politycznym setki działaczy mogących ich śmiało zastąpić.

       Najstarszy lider Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke, napisał kilkanaście książek, w których w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego, posługując się argumentacją opartą na klasycznej logice oraz żywym i klarownym językiem polskim, tłumaczy zawiłe kwestie polityki i ekonomii. Również wydał w formie książkowej swoje przemówienia sejmowe, w których celnie punktuje wady uchwalanych ustaw w polskim Sejmie w latach 90-tych. Nie ma w Polsce drugiego polityka z takim dorobkiem popularyzującym wolnościowe, wolnorynkowe poglądy polityczne.

       Gdyby ktoś nie wiedział o jakie poglądy chodzi, to najbardziej skondensowaną ich formą jest: Deklaracja Portlandzka. Więc gdyby ktoś zechciał te poglądy skrytykować, to najlepiej jakby zacytował cały punkt z tej deklaracji i się do niego odniósł w polemice.

       Uważam, że w najbliższych wyborach należy oddać głos na Konfederację. W komentarzach pod tą notką proszę unikać sloganów propagandowych, proszę o merytoryczną, konstruktywną polemikę - najlepiej podobną do tej notki - czyli proszę wymienić gigantów nauki, na których stoją poglądy innej partii, jej wybitnych działaczy, polityków mający większy dorobek popularyzatorski oraz podać jakąś deklarację ideową.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:  

 

KOMENTARZE

 • I tak to pójdzie!
  Po Nowym Roku ostra podwyżka czynszów. Mieszkańcy osiedli już otrzymują listy ze spółdzielni.
  https://t.co/sUeD4Q5Jur

  Choć jest dopiero październik, mieszkańcy osiedli już otrzymują listy od administracji z informacją, że od Nowego Roku czynsze pójdą w górę i to o dobrych kilka procent. Powód? Podwyżka płacy minimalnej, która pociąga za sobą wzrost nie tylko najniższej pensji, ale i kosztów utrzymania nieruchomości.
 • Polska dla Ciebie!
  Konfederacja Wolność i Niepodległość. Przedstawiamy program i obietnice na wybory parlamentarne 2019.
  https://wiadomosci.wp.pl/konfederacja-wolnosc-i-niepodleglosc-przedstawiamy-program-i-obietnice-na-wybory-parlamentarne-2019-6433183569196673a

  Mentalność Kalego!

  https://pbs.twimg.com/media/EGhAfybX0AATTUw.jpg

  po wyroku sądu.
  https://pbs.twimg.com/media/EGkhajYX4AA4BzV.jpg
 • @trojanka 18:15:50
  emeryci na bruk, a naiwni myśleli, że jak kupią mieszkania na własność, to dotrwają późnej starości.

  Cwaniacy i GPS zawsze górą.
 • Polski dramat podatkowy, czyli to co wydawało się być dnem, jest sufitem dla kolejnego dna
  https://t.co/5kboP0t9BZ


  https://www.youtube.com/watch?v=3O6ri3ntVC0
 • @trojanka 18:15:50
  A ja uważam że zaoszczędzić należy na różnych cwanych dziadygach udających wybitnych specjalistów i biorących po kilkadziesiąt tysięcy na miesiąc. Tyle że jakoś nie widać efektów ich pracy ( nadal Polska nie dorobiła się choćby jednej marki światowej ). Bo tą niby niezaradną biedotę co robi za pensję minimalną chętnie biorą na zachodzie do pracy. Gdy naszych wybitnych z gigantycznymi pensjami w Polsce tam nie chcą brać jakoś. Prawidłowo oceniają że poza nielicznymi wyjątkami to nieuki, lenie, idioci, oszuści, drobne cwaniaczki bez zdolności organizatorskich czy kierowniczych. Oni nie tacy głupi aby brać do siebie roboty tą hołotę, jak już to wykorzystują ich do robienia bydła w Polsce. Znaczna część tej naszej w istocie udawanej elity jest do wymiany, wzrost płacy minimalnej przyśpieszy ten proces.
  Gdy sprawa jest w istocie prosta. Pomysł na tę niby naszą transformację polegał na tym aby zrobić z Polski coś na wzór obozu koncentracyjnego. Prawie się udało. W takim obozie tak 1-2% to komenda złożona z esesmanów. Kilkanaście % to personel pomocniczy złożony z więźniów ( kapo, kucharze, fryzjerzy, itp.) ewentualnie byli to ukraińscy strażnicy. No i reszta to zwykli więźniowie. Komenda to byli nadludzie, panowie życia i śmierci, mogli wszystko. Pomocniczy miał znośne warunki egzystencji. A reszta to byli podludzie, bydło które należało wyniszczać ciężką pracą za miskę zupy, a gdy już stracą siły utylizować. Taki mniej więcej model wprowadzano po roku 89, i sporo się udało. Komenda to była ta sama PO, kiedyś UW, też UD, też KLD. Gigantyczna luka demograficzna to przecież ich świadoma robota, a co to bydło robocze ma mieć dzieci? Robić do śmierci samej i umierać przy robocie, żadnych tam bachorów. Najwyżej zamówi się nowe transporty niewolników, tam z Wietnamu, Filipin i podobnych.
  Jasne jest że komenda dostała szału po tym co stało się 4 lata temu, do dzisiaj toczą pianę z pyska. Dla nich to bunt nędznych polskich podludzi, bunt więźniów, plany eskterminacyjne poważnie zagrożone.
 • @vortex 18:38:59
  Tak, jedni mają kopać rowy a drudzy je zasypywać, za miskę ryżu.
  Każda podwyżka jakikolwiek opłat , a tych podwyżek jest setki ostatnio, bije po ludziach żyjących skromnie.
  Czyli głównie emerytach,bezrobotnych, chorych.
  Jeżeli niestety przypadkiem po Nowym Roku wzrośnie prąd /ponoć sporo, ale zobaczymy/gaz z USA droższy o 40% od ruskiego,to pociągnie za sobą kolejne drastyczne podwyżki wszystkiego.Mówi się w kuluarach o sporej podwyżce ceny wody i planach wprowadzenia akcyzy.
  https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/czy-rzad-wprowadzi-akcyze-na-wode,2628908,4199
  Sprawa własności polskich zasobów wody owiana tajemnicą, to trzeba wyjaśnić!!Mowa o spółce Tahal z Izraela!
  Utworzono po jakąś cholerę kolejną tajemniczą spółkę Wody Polskie.

  Ogólnie uważam, że "reformy" które powodują gwałtowny wzrost kosztów życia przeciętnie sytuowanego Polaka i jednych obdarzają, kosztem innych równie skromnie żyjących są gó..nem!zwykłą zepsutą kiełbasa wyborczą.
  Dostaną niektórzy zapłacą wszyscy!
  Niekiedy dostaną menele, a zapłacą zasuwający o 6 rano co dnia do roboty.
 • @trojanka 18:56:50
  Przede wszystkim dawać wędkę, żeby Polacy mogli pracować , szybko zakładać firmy, zlikwidować nadmierną biurokrację i nie musieli miotać się z 20 podatkami i z godnością sami zarabiać na swoje dzieci.
  Nie uczyć bierności i uzależnienia.
  Pomagać dotkniętym przez los nieszczęściem, chorobą swoją lub dziecka, starością.
 • @interesariusz z PL 18:22:37
  Ponawiam apel z notki: w komentarzach pod tą notką proszę unikać sloganów propagandowych, proszę o merytoryczną, konstruktywną polemikę - najlepiej podobną do tej notki - czyli proszę wymienić gigantów nauki, na których stoją poglądy innej partii, jej wybitnych działaczy, polityków mający większy dorobek popularyzatorski oraz podać jakąś deklarację ideową.
 • @trojanka 19:02:08
  BRAWO TROJANJA!!!!!!! !!!!!!!!!
  TYLKO TAK, BO DO INNEGO DOJŚCIA DO PIENIĘDZY NIE MA!!!!!!! !!!!!!!!!!!
 • @interesariusz z PL 18:22:37
  Idź sam na bruk. Pomyśl trochę, to nie boli(przynajmniej nie wszystkich)
 • Autor
  "proszę wymienić gigantów nauki, na których stoją poglądy innej partii, jej wybitnych działaczy, polityków mający większy dorobek popularyzatorski oraz podać jakąś deklarację ideową"

  jarosław (obecnie) ka...czyński - wie wszystko najlepiej
 • @trojanka 18:15:50
  Czynsze, śmieci, woda, prąd, gaz, ZUS (koszty pracy), a za tym: WSZYSTKO !!!
 • @Hades 21:09:57
  Sam wszystko wymyślił? Opiera się w swoich koncepcjach na jakichś wcześniejszych myślicielach? Na jakich?
 • @GPS 01:13:30
  "Opiera się w swoich koncepcjach na jakichś wcześniejszych myślicielach? Na jakich?"

  To nie "wielki" jarozbaw ma się opierać na czyichkolwiek koncepcjach, tylko cała reszta ma się opierać na jego - a nawet nie tyle opierać co uważnie słuchać głoszonego przez niego słowa i posłusznie wykonywać wydawane polecenia...

  GPS - to żart :))
  Pzdr

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej