Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
100 postów 4012 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Życzenia wyborcze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niedługo wybory. Będę głosować na Konfederację. Cała moja bliska rodzina będzie głosować na Konfederację. Nie ma u nas konfliktów z tym związanych.

      Ale mam wielu znajomych, kolegów, koleżanek, dalszą rodzinę, przyjaciół, współpracowników etc., którzy głosują inaczej. Też mało kiedy wywoływało to konflikty - no, może chwilowe kłótnie. Głównie dlatego, że jak rozmowa schodzi na sprawy polityczne, to im próbuję tłumaczyć, wyjaśniać, argumentować, ale mało co do nich dociera, bo traktują to emocjonalni i są silnie zindoktrynowani propagandą, więc nawet nie chcą myśleć. Zmieniają więc temat i kłótnia się kończy.

       Ponieważ od 30 lat głosuję na wolnościowców i wolnorynkowców, którzy są cały czas w mniejszości, to nie mam kłopotów związanych z tym, że większość ludzi, którymi się otaczam, nie zgadza się ze mną. To dla mnie normalka, jestem przyzwyczajony. Nie złoszczę się na nich, nie klnę i nie potępiam. Ze stoickim spokojem przyjmuję to, że się nie orientują, nie rozumieją, nie potrafią z sensem wyjaśnić swoich politycznych wyborów. Taka jest demokracja i tyle.

       Jestem więc pogodzony z przegraną. Nie wywoła to u mnie traumy, czy jakiegoś szoku. Nigdy niczego innego nie doświadczyłem - politycznie zawsze popierałem przegranych. Jestem dzieckiem PRL-u, czyli wychowałem się w systemie, którego nie można zaakceptować i nie można mieć nadziei, że się zmieni.

       Niemniej ciągle mam nadzieję, że komuna upadnie! PRL, czyli pierwsza komuna, przepoczwarzyła się w drugą, zwaną III RP. Ale to wciąż komuna, to wciąż socjalizm, etatyzm, zamordyzm, mafiokracja. Przy życiu trzyma mnie to, że wierzę w upadek komuny, wierzę, że socjalizm musi przegrać i kiedyś wolny rynek zatriumfuje. Już tak długo przeżyłem w komunie, że nie musi się to stać za mojego życia. Ale to się kiedyś stanie. W którejś następnej notce napiszę jak do tego dojdzie. To jest nieuchronne. I wcale nie dokona się to demokratycznie. Ale też nie dojdzie do tego na skutek rewolucji. Wywoła to postęp technologiczny - szczególnie związany z szybszym rozwojem broni defensywnej, niż ofensywnej. Ale o tym później.

       Teraz chciałbym przedstawić moje życzenia na najbliższą przyszłość, na nadchodzące wybory. Jak się moje życzenia ziszczą, to będę bardzo zadowolony - a jak nie, to będzie tak jak zwykle, tak jak zawsze, standardowo - będę nadal żyć w komunie i będę musiał ją cierpliwie znosić, tak jak to robiłem całe życie.

       Życzyłbym sobie, i wszystkim Polakom, by PiS nie zdobył większości pozwalającej samodzielnie rządzić. Życzyłbym sobie, i wszystkim Polakom, by pozostała trójka bandy czworga, czyli PO, SLD i PSL też nie miała razem większości. Życzyłbym sobie, i wszystkim Polakom, by Konfederacja weszła do Sejmu i stała się języczkiem u wagi, tak by mogła manewrować między bandą czworga nie wykluczając z nikim koalicji, tak by mogła wytargować najwięcej od potencjalnego koalicjanta. Życzyłbym sobie, i wszystkim Polakom, by Konfederacja wytargowała likwidację podatku dochodowego w zamian za poparcie mniejszościowego rządu. I jest mi kompletnie wszystko jedno czy wytarguje to od PiS-u, czy od PO, SLD i PSL.

       Konieczne jest by nie dopuścić do samodzielnych rządów PiS w drugiej kadencji. A ponieważ reszta bandy czworga mało co się od PiS-u różni ideowo i w praktyce władzy, to też nie wolno ich do rządów przywrócić. Więc nawet jak ktoś ma rozbieżne poglądy z Konfederacją, to powinien na nią głosować. Po prostu dla politycznej higieny.

       W Warszawie będę głosować na Janusza Korwin-Mikke. Życzę sobie, i wszystkim Polakom, by powstała jego druga książka z XXI wiecznymi przemówieniami sejmowymi, jeszcze lepszymi niż te z lat 90-tych XX wieku, które są już legendarne. Tylko to pozostanie jako chluba polskiego parlamentaryzmu z przełomu wieków – nic więcej nie zasługuje na pamięć, bo reszta to tylko wstyd, żenada i obciach.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane: 

KOMENTARZE

 • autor
  Liberalizm bowiem jest ustrojem politycznym który otwiera drogę do ustroju komunistycznego, ale nie na drodze kontynuacji, a reakcji. Jest niezgodny, sprzeczny bo komunizm oficjalną twarz ma ideową, bezkompromisową, zaś liberalizm to nie kończące się kompromisy i to nie co do dróg realizacji celów politycznych, ale kompromisy moralne - a więc to co niesie destrukcję i demoralizację, deprawację i wynaturzenie, w tym równanie dobra ze złem, a prawdy z fałszem.

  Korwin-Mikke to ich człowiek, i dla nich najlepiej jest kiedy buduje opozycję kontrolowaną przez nich i ich prawodawstwo drukowane z powietrza - niejednoznaczne, a więc dające im możliwości nieustannych korekt i interpretacji.
  Przykre, nie ma na kogo głosować!
  On liberalizuje na ile się da idiotycznie i nieobliczalnie - oni zamordyzują, bo mają pretekst, ustanawiają reżim i totalną kontrolę pod komunistyczną unifikację "nowego człowieka", człowieka wypranego z człowieczeństwa - niewolnika i goja.
 • @Autor
  A chociaż Szanowny założy długie spodnie, czy w krótkich zagłosuje? (by krzysztofjaw).
 • To jak inaczej - no jak?
  ---------------
  "Życzyłbym sobie, i wszystkim Polakom, by PiS nie zdobył większości pozwalającej samodzielnie rządzić."
  ---------------
  Dobrze - to jak inaczej można obnażyć ten PiS do Końca - no jak.
  Wniosek?
  PiS niech ma te dwie trzecie w ławach poselskich - niech zmienia tzw. konstytucję - a ludzie przekonają się dopiero - w która stronę oni ją ewentualnie by zmieniali.
  Wniosek?
  Jednak i powyższe nic nie da bo tzw. demonkraturę z założenia oparto na wrodzonej ułomności ludzkiej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej