Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
91 postów 3953 komentarze

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Korwin jest zwolennikiem dwustronnego paktu Polski z USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Media trąbią, że Janusz Korwin-Mikke jestem zwolennikiem sojuszu Polski z Rosją.

      A tymczasem to nieprawda, bo Korwin powiedział: „Jestem zwolennikiem tego, żeby zawrzeć dwustronny pakt ze Stanami Zjednoczonymi, taki, jaki ma Izrael, a jeśli to się nie uda, zawrzeć sojusz z Rosją”. 

       Otóż Korwin w kwestii polityki zagranicznej Polski jest realistą, bo jest polskim patriotą. Polska nie ma żadnego interesu, żeby zrażać do siebie jakichkolwiek sąsiadów ogłaszając, że na pewno nie będzie z nimi zawierać żadnych sojuszy! Polska powinna być gotowa zawrzeć sojusz z każdym, byle tylko uniknąć wojny. Upadek II RP był wynikiem tego, że zawieraliśmy sojusze egzotyczne czyniąc wrogami wszystkich sąsiadów. Dziś PiS dąży do tego samego.

       By zrozumieć o co chodzi Korwinowi nie wystarczy przeczytać tytuł notki propagandowej, czy wyrwane z kontekstu zdania, które wypowiada. Najlepiej poznać jego poglądy z obszerniejszej wypowiedzi. Dlatego poniżej cytuję w całości to co napisał wczoraj na swojej stronie na fejsbuku w kwestii jego rzekomej prorosyjskości.

       Można z jego poglądami dyskutować, można się zastanawiać jaki sojusz dla Polski jest korzystny, a jaki nie. Można krytykować jego widzenie polskiej racji stanu. Ale propaganda głoszącą, że Korwin jest ruskim szpiegiem, przyjacielem Putina, rosyjskim agentem wpływu, a Konfederacja cuchnie ruskimi onucami jest po prostu głupia i nieprawdziwa. Równie dobrze można by wyciągnąć z kontekstu wiele przychylnych dla Izraela i Żydów wypowiedzi liderów PiS i uznać, że są żydowskimi szpiegami, izraelskimi agentami, sługusami Żydów i powinni nosić mycki. A Kukiz to faszysta i włoski szpieg, bo zawarł sojusz ze współrządzącym we Włoszech antysystemowym Ruchem Pięciu Gwiazd. A PO do szpiedzy niemieccy. Wszyscy w Polsce to agenci zagranicy, tak?

       Ja w każdym razie w nadchodzących za tydzień wyborach oddam swój głos w Warszawie na Janusza Korwin-Mikke, bo uważam, że to najmądrzejszy polityk w Polsce. Głosuję na niego i jego ugrupowania od 1990 roku i nie zamierzam tego zmienić. On się nic od tego czasu w poglądach nie zmienił - w tym nie zmienił swojego stosunku do polityki zagranicznej i zawierania sojuszy. Jego pogląd w tej sprawie nie jest w istocie jego, on to wszystko powtarza za przedwojennymi konserwatystami i narodowcami będącymi w opozycji do rządzącej wtedy Sanacji i jej polityki zagranicznej.  

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

************

Janusz Korwin-Mikke 04.10.2019 00:07:31:

       Zmarł Kornel Morawiecki. Nie mogę być na Jego pogrzebie – ale zdążyłem być na Mszy za Jego duszę. Był to wieczny opozycjonista, wielki patriota, odznaczony przed śmiercią Orderem Orła Białego...

       Tak głoszą o Nim wszystkie media. A co było parę tygodni przed śmiercią. A, wtedy to był... „ruskim agentem”. Podobnie jak ja. 

 • NEWSWEEK podawał z przekąsem: „Morawiecki senior przekonuje, że nie jest rosyjskim agentem wpływu” 
 • FAKT pisał: „Ciepłe słowa na temat Rosji i Władimira Putina, jakie regularnie padają z ust ojca premiera, wielu wprawiają w osłupienie. Doprowadziły również do tego, że Zjednoczona Prawica zamknęła swoje listy wyborcze na kandydatów Wolnych i Solidarnych. – Jarosław Kaczyński powiedział mi, że jednym z powodów tego, że nasi kandydaci nie mogą się znaleźć na listach Zjednoczonej Prawicy są moje poglądy na temat Wschodu, na temat Rosji – tłumaczył w rozmowie z naTemat.pl ojciec premiera”. 
 • TV Republika jeszcze mocniej: „Gdy padły słowa Kornela Morawieckiego o konieczności zbliżenia z Rosją, co miałoby wzmocnić pozycję Polski, i inne rusofilskie brednie, nagle wszyscy się oburzyli, udając, jakoby dotychczas niczego nie rozumieli, niczego nie wiedzieli. Tymczasem rusofilstwo i panslawizm marszałka seniora są powszechnie znane, ale były przemilczane, by nie szkodzić jego synowi. Faktem jest, że wypowiedzi ojca nie tylko podkopują pozycję premiera, lecz także rządu, i dostarczają paliwa rosyjskiej agenturze w Polsce oraz rosyjskiej propagandzie - pisze dr. Jerzy Targalski na portalu niezalezna.pl.” 
 • I lewicowa POLITYKA: „Polska partia przyjaciół Putina zaczyna nowe życie. Tym razem na samym zapleczu „dobrej zmiany”. Ugrupowanie Kornela Morawieckiego kontrolują ludzie związani z oskarżonym o szpiegostwo na rzecz Rosji Mateuszem Piskorskim. Dla premiera Morawieckiego działalność ojca jest źródłem zgryzot. Kornelowi Morawieckiemu nie wystarcza status bohatera snującego przy kominku kombatanckie wspomnienia. Ostatnie wyczyny Kornela Morawieckiego przyprawiają większość jego dawnych towarzyszy niemal o palpitacje serca. Konsternują wystąpienia, w których empatia dla putinowskiej Rosji zdaje się rosnąć skokowo”. 

       Śp.Kornel Morawiecki to człowiek z lewicowej bajki – czyli o poglądach odwrotnych niż moje. Jednak obydwaj nawoływaliśmy do realizmu w stosunkach z Rosją.

      Dlaczego? Dlatego, że polityka państwa musi być niezależna od poglądów politycznych. Można się całkowicie różnić w poglądach, co jest dobre dla Polski – ale polityka zagraniczna, takie manipulowanie, by Polska miała zagwarantowane bezpieczeństwo, potęgę, wreszcie rozrost – to inna sprawa.

       Można się z żoną zażarcie kłócić o wychowywanie dzieci – ale zabezpieczenie bytu rodziny nie może być dyskusyjne.

       I dlatego to, że ludzie o przeciwnych poglądach politycznych mają taki sam stosunek do Rosji, dowodzi, że nam chodziło o państwo. O rację stanu. Tymczasem obecna czereda głupków prowadzi Polskę do katastrofy – i jeszcze śmie nam zarzucać, że działamy wbrew racji stanu właśnie.

       Cóż: dawniej o tym, co jest racja stanu, decydowały znakomicie wykształcone elity; obecnie decyduje grono ciemniaków dbających tylko o to. by przypodobać się swoim wyborcom – czyli na ogół elektorom o IQ poniżej 100.

       Takich jest równo połowa. I PiS ma w sondażach akurat zbliżone poparcie.

       Tak samo, jak polityka zagraniczna nie powinna zależeć od wewnętrznej, nie powinna też zależeć od polityki wewnętrznej sąsiadów. Wyjątkiem są d***kratyczne ustroje, jak hitlerowski – ale nawet z nim można, jeśli jest to konieczne, zawierać sojusze (np. trzeba było w 1939 tym roku pomaszerować wraz z Hitlerem na Moskwę!). Na szczęście w Rosji d***kracja nie jest siłą bezwzględnie rządząca – bo 65% Rosjan kocha Józefa Stalina. Na szczęście rządzi JE Włodzimierz W.Putin, który nie wykazuje żadnych skłonności zaborczych. Nie przyłączył Doniecka (choć pragnie tego 80% Rosjan!) nawet nie uznał Donieckiej i Łuhańskiej Republiki Ludowej (tak: Rosja uznaje je za część Ukrainy!). Nie przyłączył Abchazji (bo ta tego nie chce...), ale nie przyłączył też Południowej Osetii i Naddniestrza (które o to błagają). I nie wykazuje żadnych, ale to żadnych, zakusów terytorialnych w stosunku do Polski.

       Owszem: przyłączył Krym. Jednak była to autonomiczna republika, jej parlament ogłosił niepodległość, zrobił referendum na temat przyłączenia do Rosji, i 86% ludności głosowało ZA. Gdyby odmówił Krymowi – niewątpliwie przestałby być prezydentem Federacji Rosyjskiej.

       Trochę d***kracji w Rosji jednak, niestety, jest.

       Teraz o polityce ogólnie. Polityk musi mieć wszystkie opcje otwarte. Jeśli oświadcza, że nigdy-przenigdy nie zawrze sojuszu z Rosją – odbiera sobie pole manewru (politycy z Zachodu będą go chwalić za pryncypialność – a po cichu rżeć ze śmiechu z idioty). A jeśli jeszcze zepsuje sobie stosunki z Niemcami – to Polska może tylko rozłożyć nogi i wzywać Wuja Sama jako tego jednego - jedynego.

       II Rzeczpospolitą władała Teoria Dwóch Wrogów – która doprowadziła do katastrofy z września 1939. Rządzące Polska bęcwały, dla których zresztą II RP jest wzorem, szykują nam następną katastrofę.

       Kornela nie ma już między nami. W swoim i Jego imieniu domagam się, by Rosję traktować po prostu jako normalny kraj. Czy to takie trudne?

Janusz Korwin-Mikke

       PS. Nie pisałem o stosunkach handlowych – bo one nie powinny mieć żadnego związku z polityką zagraniczną. Interesy opłaca się robić nawet z wrogiem (a nawet – co Państwa zaszokuje – już podczas wojny!).

       Natomiast sankcje gospodarcze to po prostu idiotyzm, szkodzący obydwu stronom. Co ciekawe: niezależnie od tego, kto je nakłada!!

       Ale to dla dzisiejszych „polityków” za trudne.

KOMENTARZE

 • 5*
  "propaganda głoszącą, że Korwin jest ruskim szpiegiem, przyjacielem Putina, rosyjskim agentem wpływu, a Konfederacja cuchnie ruskimi onucami jest po prostu głupia i nieprawdziwa."
  To prawda, że jest nieprawdziwa ale czy głupia?
  Z punktu widzenia układu magdalenkowego i ich prywatnych interesów (sprzecznych z interesami Polski) jest skuteczna więc nie jest głupia.
  Z pewnością jest niemoralna ale kto się przejmuje w polityce moralnością.
 • "Szymanowski chciał powiedzieć...
  https://www.youtube.com/watch?v=hzRcQUCwlrU
  a powiedział:
  https://www.youtube.com/watch?v=K21yj2lEgrA"
  tak głosiła propaganda, a jak było naprawdę?
  :
  https://www.youtube.com/watch?v=Dv99ucn3x-M
  ...
 • "Korwin jest zwolennikiem dwustronnego paktu Polski z USA"
  ------------------
  Gdy Bolek wyrżnął tamta komuną o glebę - przystąpiono tutaj do konstruowania tzw. demonkratury. Utworzono odgórnie i wśród swojego towarzystwa - partie polityczne - tak aby zagospodarować wszelakie, możliwe poglądy polityczne Polaków przez swoich. Inaczej tubylcy mieliby pole do działania np. na działce - jaka zagospodarowano Korwinem. Zresztą Szpotański zawarł to działanie w jednym zdaniu (nie jest to dokładny cytat):
  ja mogię - towarzysze - zostać i lyberałem - tylko mi o tem wcześniej powiedzcie.
  Wniosek?
  Korwin uprawia tylko swoją demonkraturową działkę - jednak nie robi tego po to - aby zdobyć władzę - tylko po to aby czasami tej działki nie zaczęli uprawiać tubylcy - bo skoroby ona leżałaby odłogiem.
  Na koniec - od setek lat mroczne siły tego świata robią wszystko - aby nawet w pobliże steru państwa - nie dopuścić tubylców. Robią to tak perfekcyjnie, że Bismarck ukuł kiedyś takie powiedzenie - że jak chcecie wykończyć Polaczków - to pozwólcie im samym się rządzić.
 • Nic
  Dziwnego, że te wszystkie durnie z Targalskim na czele, od lat opowiadają głupoty. Niestety, to także przez lata wbijane za pomocą tv do polskich głów, daje paskudne efekty. Polak ma kochać USA, być za EU, zapalać hanukowe świeczki, nienawidzić Rosji, bo nam Katyń zrobili, Chińczyków też nie, bo skorumpowanych polityków rozstrzeliwują. Itd.
 • Clinton do bandyta ale w jednym ma rację.
  "Po pierwsze gospodarka głupcze"
  Święte słowa...głęboka mądrość...
  co nie zmienia faktu że Clinton to bandyta..

  "Po pierwsze gospodarka głupcze"
  i pod tym kontem należy i w Polsce oceniać kandydatów do sejmu...
  Co Korwin oferuje w temacie "gospodarka" ...
  oferuje neoliberalizm czyli wyzysk bogatych nad biednymi...
  czyli kolejne PO i inne neoliberały pedały..bo oni też są zwolennikami LGBT i inne multikulti .. ale to już nie całkiem gospodarka..

  Neoliberałom trzeba powiedzieć "spadajcie".... do Izraela...albo do innego neoliberalnego "raju".

  Pani Korwinowi w związku z powyższym już dziękujemy...
 • @Oscar 09:10:52
  Ty chyba nigdy nie czytałeś JKM i jego zdania o gospodarce. A mieszasz w to LGBT i PO. Typowa żydowska dezinformacja!!!
 • @Oscar 09:10:52
  Cosik Ci logika szwankuje.
  JKM krytykuje Izrael, natomiasti PiS jest ich największym miłośnikiem i wspiera ich wszystkimi możliwymi sposobami.
  Co do tego nikt nie ma najmniejszych wątpliwości.
  JKM jest konserwatywnym liberałem. Ten konserwatym dotyczy rodziny, moralności, obyczajów...
  Kłamiesz więc pisząc, że jest zwolennikiem LGBT.
  Choć PiS krytykuje LGBT jednak w rzeczywistości ich wspiera.
 • @Robik 09:37:21
  Gość cytuje Clintona, a pluje na JKM. I cały czas pisze o żydowskiej mafii. Jaki to jest rodzaj schizofrenii?
 • @zbig71 10:03:44
  To, że Clinton miał hasło "Po pierwsze gospodarka głupcze" o niczym nie przesądza. Gościu był cienkim prezydentem a tzw. nadwyżkę osiągnął manipulując funduszami emerytalnymi.
  Jeśli Oscar uważa za "mędrca" w tym względzie to należy przypomnieć iż podobny manewr wykonał rząd PO.
  Czyżby Oscar stawiał nam za wzór PO?
 • @Robik 10:11:40
  To pytanie do naszego Oscara.
  A jak Morawer zamierza,, zrównoważyć budżet,, ? Też odbyć ma się to kosztem funduszy emerytalnych.
 • @zbig71 10:21:17
  Z Oscarem można się różnić ale jest on autentyczny.
  Gorzej z Huyskim. Ten w oczywisty sposób jest zadaniowany i z tego względu nie warto nawet wchodzić z nim w polemikę tylko totalnie ignorować.
  Według rządu budżet jest zrównoważony jeśli dziurę finansową pokrywa się pożyczką.
  To tak jakby rodzina miała roczne dochody w wysokości 100 tys., wydawała 150 tys. a różnicę pokrywała pożyczką. Z pewnością jest to zrównoważony budżet.
 • @Robik 09:37:21
  Dobra źle się wypowiedziałem ....
  Korwin to liberał.. . gospodarczy... tu jest zgoda...
  PO to też liberałowie .. gospodarczy... to też oczywiste...
  Nie popieram liberałów... to też oczywiste..pisałem wiele razy dlaczego.

  PO to liberałowie oraz miłośnicy LGBT oraz miltikulti... to też wiemy.
  Cały pakiet liberalizmu, miltikulti oraz LGBT to "pakiet Sorosa" czyli pakiet globalnej mafii żydowskiej...to chyba dzisiaj już jest oczywiste...
  Globalna mafia żydowska to też a może zwłaszcza Izrael .. to chyba się zgodzimy..

  Korwin to liberał ... czyli zwolennik żydowskiego pakietu gospodarczego... ale przeciwnik reszty składników tego pakietu...(LGBT, multikulti..) tu źle się wyraziłem poprzednio.

  Jednak "Po pierwsze gospodarka głupcze".
  a gospodarka liberalna to dramat, holocaust dla Narodu a pogoda dla bogaczy...

  A to wystarczy by podziękować Korwinowi...

  "Po pierwsze gospodarka głupcze".
 • @Robik 10:11:40
  Ja nie chwalę Clintona za osiągnięcia gospodarcze ... bo ich nie miał...
  ale za trafną myśl "Po pierwsze gospodarka głupcze".
  Gdyby t powiedział Hitler czy Stalin też bym ich cytował...oni tego nie mówili ale to robili... i skutecznie.

  To słuszne hasło jeszcze wcale nie rozstrzyga sposobu rozwiązywania problemów gospodarczych bo mogą być dobre (dla narodu) albo złe (czyli dobre dla bogatych).

  Twierdzę tylko że najważniejszym kryterium oceny polityka jest jego program gospodarczy bo z tego żyjemy...a to fundament wszystkich pozostałych wartości.
  czyli "Po pierwsze gospodarka głupcze".
 • @Robik 10:41:06
  "Z Oscarem można się różnić ale jest on autentyczny."

  Bardzo sympatyczny komplement... bardzo dziękuje.
  faktycznie jestem autentyczny... mi nie podsyła tekstów..
  i nikt mi nie płaci...
 • @zbig71 10:21:17
  W budżecie nie siedzę...
  ale wiem że przy opodatkowaniu dochodów na poziomie 70%
  co oznacza że z każdych 100 zł wpuszczonych na rynek poprzez zwykłych ludzi wraca do budżetu ok 70 zł.
  Czyli do zrównoważenie jest tylko 30 zł czyli 30% wpuszczonych na rynek pieniędzy... czyli 3 razy mniej niż wpuszczono na rynek.
  a to już nie jest tak wielki problem jak sugeruje totalna opozycja (sugeruje że całe 100% znika u ludzi i budżet musi to jakoś pokryć).

  Czyli poziom życia rośnie za 100% wpuszczonej na rynek kwoty a koszty dla budżetu to tylko 30% tej kwoty.
  Te 30% można pokryć z dalszego uszczelnienia VAT z bardziej skutecznego opodatkowania koncernów, banków...(bo skutecznie na razie unikają płacenia podatków w Polsce).
  W Polsce jest jeszcze mnóstwo pasożytów do wykrycia i zmuszenia do symbiozy (czyli dzielenia się z Państwem zyskami).

  Pomóc mogą jeszcze nie uzyskane ale pewnie planowane dopłaty z UE zwłaszcza dla rolników...to też kasa wpuszczona na Polski rynek i też 70% tej kasy zaparkuje w budżecie.

  Ogólnie to opodatkowanie pasożytów...krajowych i zagranicznych.
 • @Robik 10:41:06
  Husky? Lepiej by było, gdyby tylko był głupeczkiem z Londynu. Jeśli jest zadaniowany, to widać, że PiS ma krótką ławkę rezerwowych.
  A Oscar? On cały czas walczy z,, Reakcją,,.
 • @Robik 10:41:06
  Morawiecki twierdzi że budżet będzie bez deficytu czyli bez zaciągania nowych pożyczek... czyli dług narastający od 89r nie zniknie ale już nie wzrośnie... to pierwszy taki budżet od 89r...!!!
  Stare zastane długi budżet musi obsługiwać (odsetki).
  Zapadają stare obligacje i budżet musi je wykupować.
  Ponieważ budżet nie jest w stanie wykupić wszystkich obligacji w sensie wartości nominalnych (to są setki miliardów zł długi narosłego od 30 lat) to budżet część spłaca na miarę możliwości a resztę refinansuje emitując nowe obligacje.

  Wg Morawieckiego w 2020 r ma nie być żadnego przyrostu długu..
  czyli reformy mają się zbilansować bez dodatkowego zadłużania państwa (ale stare długi nadal wiszą i jeszcze nie maleją) ale ich stosunek do rosnącego PKB spada.

  Po rozkręceniu gospodarki gdy pojawi się nadwyżka budżetowa
  będzie można część tej nadwyżki przeznaczyć na zredukowanie długów.

  To znacznie lepszy kierunek i realizowało PO które ciągle powiększało zadłużenie kraju... PIS ten proces zatrzymuje...
  i to jet bardzo dobrze..
 • @zbig71 11:27:01
  PiS jest krótki tak jak i prezes to i ma krótką ławkę.
  Jeśli chodzi o Oscara to mam wrażenie, że moglibyśmy znaleźć pewien kompromis.
  Myślę, że Oscar gdyby zrozumiał, że jest w błędzie to by się do tego przyznał.
 • @Oscar 11:04:30
  "Bardzo sympatyczny komplement... bardzo dziękuje."
  Proszę bardzo. Możemy się różnić ale myślę, że masz dobro Polski na względzie.
 • @Oscar 11:33:24
  Sytuacja jest taka jak z Clintonem; jedno się mówi a drugie robi.
  Na tym polega siła propagandy.
 • @Robik 11:42:00
  Różni ludzie mają różne koncepcje. Ja na przykład uważam, że lepiej ludziom pieniędzy nie zabierać, np poprzez podatek dochodowy (ale i inne też) niż zabierać wszystkim i niektórym dawać ochłapy. PO zabierała tak samo, tylko nic nie chciała ludziom dać, PiS troszkę daje i dlatego ludzie wolą PiS. To proste, jak konstrukcja cepa. No i lud wdzięczny jest PiSiwi.
 • @zbig71 12:04:28
  Zgadzam się z Tobą w 100%.
 • @zbig71 12:04:28
  Niezabieranie ludziom pieniędzy oznacza neoliberalizm.
  Ludzie nie są równi... są tacy co potrafią dużo zarobić a najwięcej zarabia się na wyzysku słabszych...
  a są tacy (większość) którzy muszą się godzić na pracą dla innych i na wyzysk bo inaczej zdechną z głodu....
  Neoliberalizm pogłębia te różnice ... tworzy oligarchów a ci tworzą systemy oligarchiczne czyli niewolnicze...

  Państwo musi z tym walczyć a więc zmieniać obieg pieniędzy w gospodarce... więcej pobierać od tych zaradnych i przekierowywać w kierunku tych mniej zaradnych...
  Dzięki temu Naród (95% mniej zaradnych) żyje lepiej.
  a te 5% zaradnych też nie ma źle bo żyje i tak kilka razy lepiej od tych niezaradnych..
  Bez takiej korekty mielibyśmy państwową dyktaturę oligarchów (jakoś przypudrowaną w oligarchicznych mediach) a społeczeństwo pełniło by tylko rolę taniej siły roboczej na której pasożytowali by ci "zaradni" oligarchowie... tak jest w USA, na Ukrainie....coraz bardziej w UE.

  Raj dla oligarchów ale piekło dla zwykłych mniej zaradnych...
  a nie o to chodzi prawda ?
 • @Oscar 12:25:26
  No pewnie. Musi zabierać od tych, co chcą pracować, lub dużo pracować i oddawać tym, którym nic się nie chce. Niezabieranie pieniędzy to neoliberalizm.. .dobre, naprawdę dobre....
  A zabieranie? To chyba Socjalizm, no nie?
  A socjalizm to po prostu złodziejstwo.
 • @zbig71 13:08:52
  Już wyjaśniałem że niezabieranie pieniędzy prowadzi wprost do systemu oligarchicznego czyli niewolniczego dla 95% Narodu..
  A nie chcemy żyć w systemie niewolniczym jako niewolnicy (95% z nas)
  wielu się wydaje że w takim systemie znajdą miejsce jako "dysponenci niewolników" czyli uda im się zainstalować w charakterze pasożyta na niewolnikach (życie z wyzysku niewolniczego)...
  to statystycznie złudne marzenia...

  Socjalizm to system który zmusza naturalnych pasożytów do życia w symbiozie z Narodem... i życia Narodu w symbiozie z "pasożytami z natury" Każdy pracodawca chce zarobić na pracowniku gdy płaci stawki minimalne to pasożytuje na nim a każdy płaci jak najmniej ...
  czyli każdy przedsiębiorca w pogoni za zyskami chętnie pasożytuje na pracownikach...
  Socjalizm ma to mu uniemożliwić odbierając mu część dochodu z pasożytowania i przekierowując go do tych na których "biznes" pasożytuje.
  To oznacza że zwykły pracownik nie powinien płacić podatków (PIT)
  a tylko firmy (CIT) a to oznacza podwyższenie progów podatkowych...
  To zadanie dla PIS na następną kadencję.

  Moim zdaniem poziom zwolnienia od podatku PIT powinien być taki jak dla "Nadzwyczajnej Kasty" czyli kilkadziesiąt tysięcy zł.
 • autor
  Korwin ma odwagę w tej zakłamanej pseudo politycznej rzeczywistości mówić w niektórych sprawach prawdę, zmusza swoimi poglądami do myślenie a wiec wyprzedza czas, to dobrze, ponieważ zmusza ludzi do dyskusji, a to ważne.
  Jednak mówi, że najpierw pakt z USA - czyli pakt z diabłem, światową mafią finansową, mafią która okupuje niewolników z usraela, ośrodek sterujący tymi mafiami znajduje się w Tel Avivie. Obecnie są podpisane rózne deklaracje z USA i co mamy z tego???. Są tajne umowy rządowe podpisane z Izraelem i co mamy z tego???. Te dwa pasożyty światowe, potrzebują niewolników i goryli na ich wojny. Czyżby Korwin o tym nie wiedzial?
  Następnie jak się nie uda zawrzeć paktu z diabłem, satanistami z usraela to dopiero z Rosją, nie tłumaczy z jaką Rosja, Rosją Nawalnego czy Putina???.
  Przecież Rosja Gorbaczowa i USA Clintona, Trumpa, Buscha, Biedena to to samo, czy to będzie żyd sowiecki czy amerykański dla Nas to będzie ten sam żyd.
  Pomijając już to, Korwin chce zawierać pakty, nie odbudowując Polską Suwerenność Narodową, nie odbudowując Niepodległości Polski.
  Przecież Polska nie ma podpisanych traktatów pokojowych ani z Niemcami, ani z Rosja, ani z najbliższymi sąsiadami i od tego trzeba zacząć.
  Z usraelem mamy mnóstwo różnych deklaracji podpisanych, sam Duda kilka podpisał i z tych deklaracji wynika, że jesteśmy krowa dojną dla mafii oraz zwykłym mięsem wojennym.
  Wiadomo z góry, że usrael, żaden pakt korzystny dla Polski nie podpisze, Oni chcą Polski bez Polski, Oni chcą osiłków do roboty i płacenia wysokich haraczy dla nich oraz chcą osiłków do ewentualnych wojen łupieżczych.
  Polska będzie się liczyć w świecie i może mieć swoją Niepodległość, tylko wtedy, jak otworzy się na Rosję, przestanie być psem propagandowym mafii zachodnich, podpisze ,,Traktat Pokojowy" z Rosja i zawrze pakty dobrosąsiedzkie z których musi wynikać, że Rosja i Polska nigdy wzajemnie nie będą przeciwko sobie prowadzić wojny. Wtedy nasza karta przetargowa na zachodzie wzrośnie.
  Zostaje trzecia droga najbliższa moim poglądom, własna polityka otwarta na wszystkich, natychmiastowe odbudowanie własnej gospodarki, ekonomii, obronności, bycie krajem neutralnym itp.
  Jeśli chodzi o ekonomie Korwina, to uczepił się neoliberalizmu i tak stoi w miejscu od czasu, kiedy przestał być działaczem SD, przeszedł na liberalizm w gospodarce.
  Zaraz wyznawcy liberalizmu Korwina naskoczą na mnie sloganem w stylu ,,jak kto nie z Korwinem i jego liberalizmem, to socjalista". Nic głupiego.
  W codziennym życiu istnieje jeszcze prawda, tak samo jak i w ekonomii istniej prawda, nie ma dobrobytu za socjalizmu i nie ma dobrobytu narodowego i za neoliberalizmu.
  Też jestem zdecydowanym przeciwnikem absurdalnych systemów podatkowych w Polsce, obrzydliwej biurokracji, rozdawnictwa za nic, ale wprowadzenie tak od; liberalizmu, to nic innego jak rzeż narodowa, a więc wprowadzenie liberalizmu to nic innego jak eutanazja częściowa narodu.
  Bez zmian systemowych w tym prawdziwej roli w gospodarce NBP oraz pieniądza, żaden system ekonomiczny w Polsce nie rozwiązuje problemów Polaka, to wszystko to nic innego jak system oparty na złodziejstwie, karierowiczostwie, czyli życie na wyrwe, dla siebie.
  Także Korwinowi brakuje szerokiego spojrzenia na ekonomie, roli pieniądza w gospodarce, a nie porównywanie weterynarii do opieki służby zdrowia. Oczywiste jest, że zapracowane pieniądze przez Polaka, powinny być wydawane przez niego, a nie przez Państwo mafijne, tylko gdzie mentalność ludzi? Ludzie łatwo przyswajają kaganiec dla siebie i trudno tak od zmienić w coś, co z góry też jest chore.
 • @Oscar 10:56:14
  Korwin: "obecność wojsk USA w PL jest prowokacją, nie jestem entuzjastą Polski w NATO, jestem za tym by zawrzeć sojusz z Rosją, dzięki temu unikniemy groźby wojny z Rosją. Jestem za wyjściem PL z UE". A "konfederacja" to jest palikociarnia udająca prawicę i "patriotów". To są bojówki ruskiego agenta Korwina, zwanego tow. Wazelinowicz. Konfederacja jest gnuśnym antypolskim wytworem chorej wyobraźni.
 • @kula Lis 68 09:53:33
  "A "konfederacja" to jest palikociarnia udająca prawicę i "patriotów". To są bojówki ruskiego agenta Korwina, zwanego tow. Wazelinowicz. Konfederacja jest gnuśnym antypolskim wytworem chorej wyobraźni."
  Czy ty naprawdę jesteś takim idiotą?
  To PiS udaje, że jest prawicowe! Oni wprost nawiązują do sanacji i Piłsudskiego (SOCJALISTY!!!).
  PiS nawet nie próbuje udawać, że jest patriotyczne.
  Czy masz jakiś konkretny dowód na to, że Korwin jest "ruskim agentem"?
  Uprawiasz śmieciowatą, prymitywną propagandę.
  Nie wiem dlaczego to robisz?
  Przecież twoja banda totalnie zawładnęła "publicznymi" mediami więc nie musisz się już wysilać.
 • @Robik 12:28:11
  Prawda o konfederacji zgranego od lat JKM i jego młodych i tępych przydupasów, na powrozie byłej? WSI i przez nich stworzonej, jak każdej "partyjki" przed wyborami, by rozbić głosy, (przykładem palikociarnia i N. tępego "ekonomist" i na dziś bankruta żyda rumuńskiego Petru czy Kukiz15 alkoholika, ćpuna i grajka prymitywa Kukiza, ostatnio,) złożonej z żydów i krypto żydów zabolała? Ma boleć, taki był cel. PiS NIE JEST IDEAŁEM, ALE NA DZIŚ INNEJ OPCJI NIE MA I DŁUGO NIE BĘDZIE. Celowo capsem by dotarło. Ekonomiczny „ekspert” Konfederacji za ukraińską imigracją. Ograniczenie imigracji do Polski jest jednym ze sztandarowych postulatów Konfederacji, czyli komitetu grupującego między innymi członków Ruchu Narodowego. Najwyraźniej nie jest to jednak stanowisko do końca konsekwentne, ponieważ Sławomir Mentzen(jakie to czysto polskie i słowiańskie nazwisko szlachty kurlandzkiej lub jak kto woli jerozolimskiej), kreowany na głównego ekonomicznego eksperta Konfederacji, nie ma nic przeciwko przybyszom z Ukrainy, którzy jego zdaniem „nie stwarzają żadnych problemów”. Konfederacja jako jeden z pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych, wbrew twierdzeniom swoich liderów skupiających się jedynie na roli telewizji publicznej, coraz częściej jest obecny w mediach głównego nurtu. Tym samym politycy ugrupowania konserwatywnych liberałów i narodowców biorą udział w cyklu debat przedwyborczych, organizowanych przez popularną stację RMF FM. we współpracy z „Dziennikiem Gazetą Prawną” i portalem Interia.pl. Wczoraj w kolejnej z nich brał udział dr Sławomir Mentzen, jeden z liderów Konfederacji oraz wiceprezes partii Janusza Korwin-Mikke, który kreowany jest przez swój komitet jako jego główny ekonomiczny ekspert. Zabierając głos stwierdził on między innymi, że Konfederacja jest przeciwna „imigracji z krajów odmiennych kulturowo”, lecz jednocześnie „Ukraińcy nie stanowią problemu”. Mentzen dodał przy tym, iż w tej kwestii nie zgadza się z programem swoich koalicjantów z Ruchu Narodowego, stąd przedstawia on poglądy zgodne z deklaracjami samej Konfederacji. Jego zdaniem Ukraińcy przebywający w Polsce „nie stwarzają żadnych problemów”, dlatego powinni dalej pracować w Polsce. W czasie swojej dotychczasowej działalności, rozpoczętej kilka miesięcy przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, komitet konserwatywnych liberałów i narodowców wielokrotnie krytykował politykę imigracyjną obecnej władzy. Najwięcej do powiedzenia na temat ukraińskiej imigracji mieli działacze RN-u, którzy przestrzegali od dłuższego czasu przed podmianą populacji naszego kraju.
  https://youtu.be/0wg3KvBUQI0
  Na podstawie: rmf24.pl, twitter.com/rmf24pl.
 • @kula Lis 68 13:00:23
  Jesteś podłym człowiekiem.
  Oczerniasz ludzi bez dowodów.
  To PiS-iarnia udaje prawicę.
  To PiS przez te wszystkie lata udowodnił swoim działaniem, że jest anty-polskim ugrupowaniem służącym obcym interesom.
 • @Robik 14:28:34
  W punkt. 100% prawdy.
  Megalomania +propaganda.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej