Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
88 postów 3938 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Jaki powinien być człowiek

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Człowiek powinien być miły, przyjazny i dobroduszny. Nie powinien być zły, nieprzyjemny i agresywny.

      Oczywiście nie powinien się całkowicie wyzbyć agresji, bo nie wiadomo z kim będzie miał do czynienia w niespodziewanej sytuacji. Zawsze ktoś może nas napaść, okraść czy oszukać i nasze przyjazne nastawienie tego nie zmieni - ewentualnie może to wzmocnić - pomyśli sobie bandyta, że ma do czynienia z frajerem, a takiego można oskubać łatwiej i na więcej.

      Warto być lepszym cwaniakiem niż ten koleś, który nas chce oskubać, ale nie warto go oskubać. Więcej korzyści zawsze uzyskamy z dobrowolnej, przyjaznej, uczciwej, jawnej współpracy, niż z oszustwa. Ale można oszustowi zapodać dowolny bajer, który udaremni jego akcję. A jeśli to nie pomoże, jeśli gościu będzie nadal agresywny i nieprzyjazny, to można przedsięwziąć najbardziej drastyczne kroki w stosunku do niego - łącznie z zabiciem go. Gdy widać, że słowa na niego nie działają, to trzeba go zabić na miejscu. A jak się nie da zabić, to trzeba uciekać. A jak się nie da uciec, to trzeba werbalnie potwierdzać to, co każe, tak by przedłużać maksymalnie jego akcję i odsuwać w czasie jego ewentualny sukces.

      Na agresję można odpowiadać agresją. Ale inicjować kontakt, zaczynać konwersację, poznawać innych, powinno się zawsze na spokojnie, pokojowo, zakładając dobrą wolę z drugiej strony. A gdy nie ma innego wyjścia, to powinno się najpierw próbować załagodzić sytuację, a jak nie, to należy zabić agresora jak najszybciej.

      Człowiek powinien być miły, przyjazny i dobroduszny. Powinien być spokojny, opanowany i mieć wszystko dookoła pod kontrolą. Nie powinien innych krzywdzić i działać im wbrew. Powinien innym pomagać i doradzać. Ale nie narzucać się. A jak ktoś jest w stosunku do nas niemiły i nieprzyjazny, to lepiej go unikać, porzucić, ominąć. A gdy się nie da, to należy go unieszkodliwić. A jak jest bardzo groźny i niebezpieczny, to trzeba go zabić.

      Jeśli można uniknąć ataku kogoś nieprzyjaznego, kogoś, kto ma złe zamiary, to można mu dowolnie nakłamać. By go uniknąć można mu powiedzieć to, co chce byśmy powiedzieli. Jeśli każe nam się wyrzec czegoś, co dla nas ważne i święte, to można mu to powiedzieć, by uniknąć konfrontacji. Można powiedzieć wszystko co go uspokoi. Wolno w takich sytuacjach kłamać, a jakiekolwiek oświadczenia czy zobowiązania nie są oczywiście wiążące w takich okolicznościach. Chyba, że nasze ściemy go nie uspokoją. Wtedy trzeba go zabić.

      Człowiek powinien być miły, przyjazny i dobroduszny. Nie powinien dążyć do zabicia kogokolwiek. Agresora lepiej oszukać niż zabić. Zabicie to ostateczna ostateczność.

      Jeśli mamy do czynienia z terrorystą, który ma dużą przewagę nad nami, i zależy mu tylko byśmy coś powiedzieli, oświadczyli, przysięgli, to lepiej to zrobić, gdy pozwoli to wymknąć się mu. To nie będzie żadna ujma na honorze, bo nieszczerze można gadać i pisać dowolne głupoty. Zeznania wymuszone przemocą nigdy nie będą szczere. Więc śmiało możemy mu nieszczerze powiedzieć, że się wyrzekamy własnej wiary w Boga, można skląć swoją matkę, obiecać, że się nie będzie obalać ustroju siłą albo oświadczyć, że Legia to patałachy. To nie ma znaczenia, bo przecież naprawdę w Boga wierzymy, matkę szanujemy, dopuszczamy obalenie ustroju siłą, a Legia mistrzem jest. Oczywiście jak się już uwolnimy, to należy rozpowiadać gdzie się da, że nagadaliśmy terroryście głupot i go oszukaliśmy.

      Jeśli terrorysta ma dużą przewagę i uda się nam mu uciec, to należy dążyć do likwidacji tej przewagi. Trzeba dążyć do unieszkodliwienia terrorysty. Należy się wykazać odwagą, która będzie skuteczna. Dać się zabić za słowa, które się wypowie, albo których się nie wypowie, to nie jest odwaga, to głupota. To wyrażanie zabobonnej wiary w zaklęcia.

      Człowiek powinien być miły, przyjazny i dobroduszny. Powinien być szczery i uczciwy. Powinien mówić prawdę. Ale jeśli ktoś chce zakląć rzeczywistość, uzyskać przemocą nieprawdziwe oświadczenie wierząc, że wypowiedzenie na głos, albo na piśmie, nieprawdy, uczyni ją prawdą, to jest głupi i jeśli można takiego głupka uniknąć jakimkolwiek zaklęciem, to należy to zaklęcie wypowiedzieć.

      Dlatego państwu można dowolnie kłamać. Na urzędowych drukach wolno pisać dowolne bzdury, przeinaczenia i zmyślenia. Bo państwo to aparat przemocy mający terytorialny monopol na stosowanie siły i wszystko czego od nas wymaga wymusza policyjną pałą. Wszelkie spisy powszechne są organizowane pod groźbą grzywny. Wszelkie zeznania podatkowe są wymuszane karą długoletniego więzienia. Państwo to terrorysta, który ma dużą przewagę nad nami. Państwowej władzy należy unikać, ukrywać się przed nią, żyć obok. A jak nas złapie, to można używać dowolnych zaklęć, których wymaga, by wymykać się jej.

      Człowiek powinien być miły, przyjazny i dobroduszny. Nie powinien innych krzywdzić, okradać ich, oszukiwać, wymuszać na nich cokolwiek przemocą. Gdy to zrobi, słusznie spotka się z adekwatnym odwetem. Gdy kogoś napadniemy, to musimy się liczyć nawet z tym, że on nas zabije i będzie to słuszne.

      Człowiek, który chce uczyć swoje dzieci po swojemu i znaleźć im i opłacić dowolnego nauczyciela, który chce się leczyć w wybranej i opłaconej przez siebie firmie zdrowotnej, który chce po swojemu zabezpieczać się na starość, który chce się ubezpieczyć w dowolnie wybrany przez siebie sposób, który chce używać dowolnej waluty, którą inni zaakceptują, nikomu krzywdy nie robi - jest miły, przyjazny i dobroduszny. A państwo przy pomocy policyjnej pały narzuca nam swój system w tych wszystkich sprawach. Zabiera nam siłą owoce naszej pracy i organizuje nam po państwowemu opiekę zdrowotną, edukację czy emeryturę. A więc państwo to jawny, brutalny terrorysta. To mafia, która zbiera haracz na rzekomą ochronę. Żaden człowiek nie powinien takiego państwa utrzymywać, wspierać go i mu służyć. Bo człowiek powinien być miły, przyjazny i dobroduszny. Terrorystę powinien zlikwidować. Terrorysty lepiej unikać. Terrorystę można oszukiwać.

Grzegorz GPS Świderski

KOMENTARZE

 • @
  Zgadza się. PODATKI to współczesne niewolnictwo!
  Osobiście zawsze ceniłem sobie i uznawałem INDYWIDUALNOŚĆ. Dlatego np. wolę koty od psów.
  Dla odróżnienia podaję, że osobnik, który interesuje się drugim osobnikiem od razu powinien budzić wątpliwości. Od homoseksualisty do komunisty, unikajcie „dobrodusznych” pomocników, radzących bez prośby o poradę , oraz ich usług. Tyle na wstępie.
 • @Zdzich 02:12:28
  To facet nie powinien interesów się kobietami? Bo to dla Zdzicha podejrzane? Eh, coraz mniej logicznie korwinowcy. Nie dorównują swojemu niedouczonemu (acz logicznemu) guru.
 • @Autor
  Już sam tytuł wskazuje, że jest to sekta chcąca budować "nowego człowieka".
  A kysz.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:24:46
  Notka mówi o tym jaki powinien być stary człowiek.
 • @Zdzich 02:12:28
  Niezależnie od tego jak cenimy sobie indywidualność, człowiek jest zwierzęciem stadnym i by przetrwać potrzebuje społeczności. Dlatego tak destrukcyjne jest państwo, bo ono niszczy społeczności czyniąc z nich związki przymusowe, tworzone siłą. Człowiek powinien współpracować z innymi pokojowo, tworzyć dobrowolne społeczności, a nie stosować wobec innych siłę i zmuszać ich przemocą do tworzenia przymusowych kolektywów.
 • @GPS 08:29:34
  To jeszcze gorzej; jestem stary i mnie chce Szanowny zmieniać.
  O żesz..., wolę umrzeć.
 • Możemy sobie pobożnie życzyć
  jaki powinien być człowiek. Rzeczywistość odbiega niestety od życzeń.
  Wystarczy rozejrzeć się wokół.
  Tutaj @Stanisław zamieścił opracowanie, jaki ma być (już w znacznej części jest) człowiek według budowniczych NWO: https://wolna-polska.pl/wiadomosci/przemieniaja-dzikie-zwierzeta-2019-08
 • @wercia 13:16:47
  "Możemy sobie pobożnie życzyć jaki powinien być człowiek. Rzeczywistość odbiega niestety od życzeń."

  No i co z tego?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:32:33
  Ale dlaczego zmieniać? Jeśli człowiek jest taki jaki powinien być, to nic zmieniać nie trzeba.
 • @wercia 13:16:47
  Moim zdaniem jesteśmy już od dawna traktowani jak bydło. Wynika to z tego, że większość się na to zgadza: https://www.salon24.pl/u/gps65/381673,bydlo
 • @Wican 06:11:41
  Zabawne. Zastanow sie w jakim celu interesujesz sie kobietami, i czy nie powinno to byc podejrzane.
  A moze, jak pisze GPS, jestes "zwierzeciem" w stadzie kobiet? Bylby to opis czlowieka, ktory zdziczal do poziomu wilka. Czy tak jest z Toba?
 • @GPS 15:57:51
  Wiedziałem, że jestem idealny!!!

  Teraz musi Pan to mojej żonie wytłumaczyć. Współczuję.
 • @GPS 08:32:27
  Żydzi każą nam wierzyć że Goj jest zwierzęciem. Natomiast oni są ludźmi stworzonymi przez i na obraz Boga.
  Wg mnie jest to definicja rasizmu!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej