Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 3934 komentarze

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Bardziej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czym się różni człowiek od innych zwierząt? Tym, że człowiek robi wszystko bardziej.

        Ludzkość jest zwierzęca, małpia, homoidalna - ale bardziej. Bardziej agresywna, bardziej drapieżna, bardziej mordercza, bardziej ciekawska, bardziej terytorialna, bardziej zawadiacka, bardziej niecierpliwa, bardziej gadatliwa, bardziej inteligentna, bardziej podstępna, bardziej ruchliwa, bardziej infantylna, bardziej oparta na narzędziach, bardziej nieszczera, bardziej kłamliwa, bardziej polityczna, bardziej cywilizacyjna. Wszystko to samo, ale wielokroć bardziej! Człowiek chce rządzić, być ponad inne stworzenia. W istocie jesteśmy takimi samymi zwierzętami jak wszystkie inne, tylko we wszystkim po pierdylion bardziej. Bardziej nie znaczy lepiej.

       Czym się różni mężczyzna od kobiety? Tym, że mężczyzna chce więcej.

       Mężczyzna jest kobiecy, zniewieściały, leniwy, ale chce więcej. Więcej pieniędzy, więcej przestrzeni, więcej szybkości, więcej wrażeń, więcej zamieszania, więcej energii, więcej żarcia, więcej techniki, więcej używek, więcej gadania, więcej rozrywki, więcej miłości, więcej nienawiści, więcej życia, więcej hałasu, więcej inteligencji, więcej cywilizacji. Wszystko to samo, ale wielokroć więcej. Mężczyzna chce rządzić, chce polityki, chce dominacji. W istocie płcie są równe sobie, ale mężczyźni chcą więcej. Więcej nie znaczy lepiej.

       Ludzie nie są lepsi niż zwierzęta, mężczyźni nie są lepsi niż kobiety. Może lepiej to mniej, to słabiej, to wolniej, to ciszej? Może mamy wszystkiego za dużo? Może za bardzo się staramy?

       Trzeba zwolnić, posiedzieć, pospać, wyciszyć się. Stać się kobietami, zwierzętami. Nie myśleć, nie działać, kontemplować, działać rutynowo, instynktownie. Po co płynąć pod prąd? Źródło jest przecież takie maleńkie i niepozorne. Lepiej dać się ponieść prądowi, wpaść do morza i dryfować po nieprzebranych przestworzach.

       Co wybieracie? Bardziej i więcej, czy mniej i łagodniej?

Grzegorz GPS Świderski

KOMENTARZE

 • 5* dla autora
  Świetnie ujęte, zgadzam się z w całej rozciągłości.

  Mnie z dnia na dzień przebywanie z ludźmi zaczyna coraz bardziej drażnić. Nie mogę już patrzeć na te wiecznie niezadowolone i skrzywione mordy. Ciągłe narzekania, żale i pretensje. Ciągle mało i mało, źle i nie tak. Ani odrobiny radości. Tylko bardziej i więcej.
 • Wyciszenie sprzyja głębszej refleksji.
  życie nie polega na tym by mieć coraz więcej .. to bez sensu ..
  życie polega na tym by mieć wystarczająco do potrzeb dla bezpiecznego życia... a reszta cała głębia życia jest w nas w refleksji, w myśleniu w tworzeniu ...
  sikanie to złotego pisuaru nie czyni człowieka szczęśliwym .. ale uratowanie bezpańskiego psa już tak.

  Człowiekowi do życia nie wiele potrzeba..
  Jakieś miejsce do spania (własny kąt), żarcie nie zbyt obfite, trochę ruchu oraz samiczka lub dwie i trochę dzieci.
  A z darów cywilizacji okno na świat, samochód...
  a najważniejsze jest kreatywne życie robić coś dla innych budować lepszy świat (dla wszystkich nie dla siebie kosztem innych).

  Dzisiejsze możliwości technologiczne pozwalają by każdy miał swoje miejsce na ziemi.
  Niestety chciwi degeneracji czyli Oligarchowie który w istocie rządzą światem
  chcą wszystkie dobra tego świata przejąć dla siebie.
  To jest chore i powinno być karane śmiercią bo to zagraża wprost interesom większości zwykłych ludzi.
 • @Oscar 08:04:47
  Osobiście nie mogę się doczekać gdy na USA i Izrael orz Arabię Saudyjską no może jeszcze katar zostanie nałożone ścisłe embargo na eksport i na import...ze strony reszty wyzwolonego świata.

  Arabia Saudyjska sprzedająca swoją ropę na czarno poniżej ceny rynkowej poprzez Iran, Jemen to było by sprawiedliwe.
  USA z embargiem na eksport i import broni wszelakiej...i innych bolesnych dla oligarchów obszarów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej