Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 3934 komentarze

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Która partia w Polsce to ruska agentura?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bycie prorosyjskim, sprzyjanie Rosji, mówienie pozytywnie o Putinie, to w Polsce świadectwo zdrady, to wystarcza by kogoś oskarżyć o działalność agenturalną na rzecz Rosji.

       Powstał nawet w związku z tym specjalny raport: V kolumna Putina w Polsce. Opublikowano obszerny raport. Cytuję fragment:

       Autorzy raportu opublikowanego w sierpniu 2016 roku nie przedstawiają żadnych twardych dowodów. Wykorzystują jedynie znajomość rosyjskiej strategii propagandowej i wskazują osoby oraz grupy, które ich zdaniem wpisują się tak doskonale w narrację Kremla, że stoi za tym prawdopodobnie coś więcej, niż tylko przypadek.

       I wymieniają następujące media: Baza Dokumentów Papieskich (część Xportal.pl), Endecja.pl, Kresy.pl, Kronika Narodowa, Myśl Polska, Nacjonalista.pl, Narodowcy.net, Polityka Narodowa, Prawica.net, Radio Hobby, Xportal.pl.

       Wymieniają też osoby: Mateusz Piskorski, Konrad Rękas, Jacek Kamiński, Jan Engelgard, Bartosz Bekier, Zbigniew Bereza, Józef Bryll, Aldona Michalak, Janusz Korwin-Mikke, Sylwester Chruszcz, Witold Tumanowicz, Artur Zawisza, Adam Andruszkiewicz, Adam Małecki, Bartosz Berk, Krzysztof Bosak, Robert Winnicki.

       Bazując na tej narracji, przed wyborami do parlamentu europejskiego w 2019 roku, prominentni działacze PiS, w tym najważniejsi: premier Mateusz Morawiecki oraz prezes Jarosław Kaczyński w ramach kampanii wyborczej oficjalnie oskarżyli Konfederację - Korwin, Liroy, Braun, Narodowcy o prorosyjskość, o sprzyjanie Kremlowi. Posądzili o działalność na rzecz polityki Putina.

       A tymczasem Tomasz Piątek wydał ostatnio trzy książki: "Macierewicz i jego tajemnice", "Morawiecki i jego tajemnice" oraz "Macierewicz. Jak to się stało", w których bardzo bogato uargumentowane są poszlaki świadczące o działalności Macierewicza oraz Morawieckiego na rzecz Rosji.

       Autorzy wspominanego raportu, oraz wszyscy oskarżyciele Konfederacji o sprzyjanie Putinowi, mają jedynie poszlaki, słabe uzasadnienia, niespójną argumentację. Tezy Piątka o bycie V kolumną Putina przez Macierewicza i Morawieckiego są wielokroć silniej umotywowane, choć to też tylko poszlaki.

       Jeśli uznajemy poszlaki świadczące o prorosyjskości Korwina, Brauna i Narodowców, to tym bardziej musimy uznać silniejsze poszlaki za prorosyjskością PiS-u. Tych poszlak jest wielokroć więcej i są silniejsze. Na dodatek Piątek oskarża premiera i byłego ministra obrony oraz spraw wewnętrznych, a na tych stanowiskach można wielokroć lepiej pomóc Rosji, niż będąc wiecznie przegranym politykiem, który żadnego stanowiska rządowego nigdy nie zajmował.

       Możemy uznać, że te wszystkie argumenty, dowody, dokumenty, fakty, poszlaki przytaczane przez Tomasza Piątka są nic nie warte. To tylko pomówienia i insynuacje. Ale dokładnie tej samej jakości, albo gorszej, są uzasadnienia sprzyjaniu Rosji przez liderów Konfederacji. Każdy kto uznaje taką argumentację, powinien uznać uzasadnienia Tomasza Piątka.

       Skutki tego, że PiS to ruska agentura są wielokroć groźniejsze dla Polski niż to, że Konfederacja to ruska agentura. Ci pierwszy rządzą w Polsce samodzielnie, ci drudzy nawet progu wyborczego nie przekroczyli.

       Więc jeśli uznajemy poszlaki, że ktoś zna jakiegoś Rosjanina, ma z nim zdjęcie, jeździł na Krym, ma znajomego, który lubi ruskich motocyklistów, dawał wywiady w „Sputniku”, głosi, że należy rozpatrywać możliwość sojuszy z Rosją w różnych kwestiach, za dowód na bycie ruskim agentem, to wielokroć silniejsze poszlaki powodują, że ruskimi agentami są Macierewicz i Morawiecki - bo ich powiązania z Rosją, wyjazdy do Moskwy, znajomości z politykami i biznesmenami rosyjskimi są wielokroć bardziej intensywne i starsze niż dużo słabsze kontakty Konfederatów.

       Więc jeśli boicie się, że Polska będzie wpychana w łapy Putina, gdy Konfederacja przekroczy próg wyborczy, bo uznajecie poszlaki świadczące o tym, to musicie uznać, że Polska już jest wpychana w łapy Putina przez PiS, bo poszlaki za tym są dużo lepszej jakości. A jeśli uważacie, że te wszystkie poszlaki są nic nie warte, to nie mówcie, że Konfederacja to ruscy agenci, bo mówiąc tak będziecie sobie przeczyć.

Grzegorz GPS Świderski

PS1. Tu świeży przykład, że polski rząd jest prorosyjski: ... polska delegacja głosowała przeciwko wykluczaniu Rosji z Rady Europy

PS2. Notki powiązane:

KOMENTARZE

 • W każdej partii są ruscy agenci.
  W każdej partii są niemieccy agenci
  a chyba każda partia jest pod kontrolą agentury żydowskiej.
  tak wygląda życie polityczne we wszystkich krajach "zachodnich".

  Ruska agentura siedzi cicho a rządzi jawnie agentura żydowska w PIS
  i niemiecka w PO.
  Poszukiwania tych co siedzą cicho a przyzwalanie na jawne działania agentury żydowskiej czy niemieckiej to jawna, bezczelna kpina z Narodu Polskiego.
 • Jak poznać ruskiego agenta?
  Najgłośniej szczeka na Ruskich i Putina!
  To jest metoda niezawodna!
 • @
  Wszystkie partie to ruska agentura.
  Mało.
  Moim zdaniem Trump to taki, dobrze zakonspirowany, ruski agent, o tej jędzy w ambasadzie nie wspominając.

  Powiem w sekrecie: Putin też jest ruskim agentem.

  Może tylko Netaniahu nie, ale nie ma pewności.
 • Walka obcych agentur
  Rewelacje pana Piątka to wynik walki obcych wywiadów i agentur w Polsce.
  Pan Piątek do żadnych rewelacji nie dotarł sam. Otrzymał materiały na tacy, dostarczyli mu je "polskie" służby (ta ich część) pracujące na rzecz konkurencji.
  Co ciekawe pan Macierewicz (na 100% sowiecki agent) ma się dobrze i wymiar ago nie nęka! To potwierdza tezę pana Michalkiewicza, że obce agentury kopią się po kostkach (ale nie wyżej)...
 • A Słowacja?
  "jeśli uznajemy poszlaki, że ktoś zna jakiegoś Rosjanina, ma z nim zdjęcie, jeździł na Krym, ma znajomego, który lubi ..."

  A co ze słowacką agenturą? Są tacy co znają osobiscie Słowaków, jeżdzą na słowackie Tatry itd ...

  Przecież to Słowacy napadli na nas we wrześniu 1939 ! Nie mówiąc już o Janosiku, który podobno też był Słowakiem.
 • @Oscar 07:02:15
  "W każdej partii są ruscy agenci.
  W każdej partii są niemieccy agenci
  a chyba każda partia jest pod kontrolą agentury żydowskiej."

  Parafrazując Norwida, czas założyć polską agenturę w innych krajach aby promowała polskie interesy.
 • "Która partia w Polsce to ruska agentura?"
  --------------------
  Pytanie powinno brzmieć:
  Czy magdalenkowa ferajna to także ruska agentura?
  Odpowiedź brzmi:
  Ano też ruska agentura - bo Rosją i USA rządzi ta sama mroczna siła - a ponadto czarci pomiot zawsze na każdej barykadzie - siedzi okrakiem.
 • @Pedant 07:41:45
  "Parafrazując Norwida, czas założyć polską agenturę w innych krajach aby promowała polskie interesy."

  Słusznie .. niby mamy wielką Polonię zagranicami ale nie mamy tam skutecznej Polskiej agentury.
  Nawet w Polsce nie mamy Polskiej agentury a co dopiero zagranicą.
  Polska agentura w Polsce jest najsilniej ściganą i niszczoną agenturą w Polsce przez zagraniczne agentury zainstalowane w Polsce.
  Tak wygląda państwo solidaruchów.
 • @Oscar 08:14:03
  Na tym tle prawdziwe są słowa jednego z "polskich" polityków nagrane u Sowy
  "Polska to wydmuszka"
  Istnieje tylko z nazwy geograficznej i Narodu który tam mieszka ale rządy sprawują w całości wrogie Polsce agentury (globalnej mafii żydowskiej, Niemieckiej i Watykańskiej).

  "O take polske walczylim razem z Bolkiem"
 • Dobra agentura
  jest utajniona. Dlatego Macierewicz jest podejrzany. Czego się nie chwycił, to spaprał. Albo nieudacznik, albo wariat, albo agent?
 • @Oscar 08:14:03
  Oj, nieprawda,

  Polska agentura w Polsce jest zwalczana nie tylko przez bezpośrednie działania obcych egentur, ale również przez polskiego ustawodawcę.

  Jak wiadomo, w mendiach tylko polskie służby nie mogą umieszczać egentów.

  Trzeba było nie dopuszczać solidaruchów do władzy. Ala taki jest naród polski, do władzy zawsze wypycha szemranych geszefciarzy. No to i w Solidarności ten mechanizm działał.
 • @Wican 11:22:36
  Maciar, to agent, chyba dla wszystkich jest już jasne, a po owocach jego pracy widać, że bynajmniej nie ruski. Spaprał wszystko, bo takie miał zadania.
 • @interesariusz z PL 12:15:49
  "Maciar, to agent, chyba dla wszystkich jest już jasne, a po owocach jego pracy widać"

  Dla mnie jest to bardzo niejasne. Łamię sobie głowę od lat i nic nie potrafię wymyśleć. On jest wielką zagadką i tajemnicą, może dla siebie też. Jak mityczny sfinks tebański.

  https://cdn.britannica.com/s:500x350/36/182036-004-39731BEC.jpg
 • Pesymista??czy co??
  https://youtu.be/Zwqu6mSyzIg
 • @Wican 11:22:36
  Jak każe w danej chwili jego pan, tak mówi!
  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/coz-za-przemiana-macierewicz-o-ustawie-447-rok-temu-i-dzisiaj-wideo
 • Hm.. zaczyna się..
  https://youtu.be/wVJRSsFcDtM
 • @trojanka 13:05:40
  "Hm.. zaczyna się..
  https://youtu.be/wVJRSsFcDtM"

  Trudna sprawa. Biskup w swojej diecezji jest ostateczną instancją. Nawet jak nie ma racji.

  Ale protestować czasem trzeba.
 • @Pedant 13:18:16
  Oczekuję, na zasadzie RÓWNYCH praw i wzajemności, koncertu Festiwalu kultury katolickiej lub ogólnie chrześcijańskiej w jednej w licznych synagog.A mam nawet niedaleko, kilka!
  Oczekuję z radością i drżeniem ! Na pewno pójdę i nawet zaśpiewam pieśni z jakimś chórem który na pewno będzie!
  Np.
  https://youtu.be/PbCDg4-oNoM
 • @trojanka 13:56:35
  "Oczekuję, na zasadzie RÓWNYCH praw i wzajemności, koncertu Festiwalu kultury katolickiej lub ogólnie chrześcijańskiej w jednej w licznych synagog.A mam nawet niedaleko, kilka!"

  Popieram, choć tu nie chodzi o prawa, bycie zaproszonym do czyjegoś domu nie jest prawem.

  Podejrzewam, że ten biskup myśli, że to będzie edukacyjne.
 • Co daleko od nas mówią o nas, też o naszej historii (link z Pakistan Defence Forum).
  Tam jest tylko jeden że tak powiem bliski nam, Rosjanin vostok. A inni z daleka, ciekawie sobie o nas dyskutują, bez emocji, na zimno, bywa kpią z nas, pouczające.
  Aha, dyskusja zaczyna się od tego że USA dołożą nam jeszcze tysiąc żołnierzy. A później się szeroko rozwija w różnych kierunkach. Po angielsku.
  https://defence.pk/pdf/threads/u-s-to-send-1-000-more-troops-to-poland.622866/
 • bolszewicy
  Niczym niepoparte zarzuty dotyczące agenturalności, zdrady itd. to podstawa każdego zamordyzmu. Tak apropos. Po 3 latach Piskorski wyszedł z więzienia i zapowiedział wszczęcie procesów wobec "dziennikarzy" którzy nazywali go rosyjskim agentem. Piskorski zwrócił również uwagę, że o ile w latach 90 służby jeszcze siliły się na podrzucanie narkotyków, wrabianie w kryminał itd. to teraz już przeszły do metod stalinowskich, np. Piskorskiego zwyczajnie oskarżono o głoszenie niedopowiednich poglądów.
 • Czyim agentem jest GPS?
  Żadnym.

  Nie ma takich służb, nawet w Burkina Faso, które chciałyby mieć w swoich szeregach głupków. I to natarczywych głupków. Wiele lat już nas katuje swoimi "mądrościami" zmienia fronty i sojusze,raz jest pro, za chwilę anty. Miota się od skrajnego bolszewizmu po dżunglowy liberalizm.

  Wiele biedak robi i bardzo się wysila, byleby tylko go doceniono.

  A to jest niemożliwe.

  Ps. Jak redakcja takie bzdety może promować? Rozumiem - amatorzy, rozumiem - z poglądami, lecz chyba mają jakiś poziom intelektu i trzeźwy osąd.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:11:56
  A tutaj na NE najbardziej tajnym, głęboko zakonspirowanym agentem jest K.J. Wojtas. Śpioch, który się budzi.
 • Łowy agentów
  Piękną sytuacją internetową jest czas, gdy pożyteczni idioci wśród siebie szukają agenta.

  Podejrzewam, że paru byłoby nawet dumnych, ze to oni są agentami.

  Tylko... nikt ich nie chciał...
 • @Janusz Kamiński
  Pańskie komentarze są niegrzeczne. Ataki osobiste to chamstwo. Nie życzę sobie takiego zachowania na moim blogu. Proszę sobię stąd iść i się gdzieś nauczyć podstaw kultury konwersacji. Jeśli dalej będzie Pan tu epatował swoim prymitywizmem, to zostanie Pan stąd usunięty.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej