Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
109 postów 4170 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Decentralizacja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Radio Wnet dotarło do programu politycznego przygotowanego przez ekspertów związanych z PO. Z tych wycieków, które do nas docierają, które czytam na różnych portalach internetowych wynika, że to świetny program!

       W pełni go popieram! Jeśli to się okaże prawdą, jeśli PO przyjmie to jako swój oficjalny program, to zacznę na PO głosować.

       Cytuje fragmenty tych przecieków, które powodują, że program uważam za bardzo dobry:

 • Prof. Maciej Kisilowski i Paweł Lisiewicz za podstawę swojego programu przyjmują ograniczenie władzy centralnej i przekazanie kompetencji samorządom.
 • Radykalne rozmontowanie instytucji centralnych i wprowadzenie swoistego „współczesnego rozbicia dzielnicowego”, zdaniem twórców niniejszej propozycji programowej, ma być złotym środkiem na „usprawnienie procesu wdrażanie reform w politykach sektorowych”. Rywalizacja między regionami w zakresie jakości służby zdrowia czy edukacji, ma być najlepszym czynnikiem usprawniającym proces podnoszenia usługi publiczne na wyższy poziom.
 • Program „Wielkiej Polski Obywatelskiej” zakłada likwidację co najmniej dziewięciu ministerstw, których kompetencje zostaną przekazane do samorządów wojewódzkich: edukacji, nauki, gospodarki, rodziny, rolnictwa czy sportu.
 • W dokumencie zawarta będzie lista ministerstw do decentralizacji oraz założenia nowych ustaw, które mają dalece wzmacniać samorządy. Program zakłada także zdecydowanie umocnienie sądów na szczeblu wojewódzkim
 • W myśl programu „Wielka Polska Obywatelska” władza centralna ma również przekazywać wszystkie podatki dochodowe dla samorządów. Zwieńczeniem programu ma być zmiana brzmienia Konstytucji RP, która ma zakładać „demontaż państwa unitarnego na rzecz wpisania istotnej roli ustrojowej województw”.

       To jest koncepcja, która prowadzi do uczynienia z Polski drugiej Szwajcarii. To bardzo dobrze! Ja o tym od dawna piszę w wielu notkach: 

Grzegorz GPS Świderski

KOMENTARZE

 • Decentralizacja, czyli...
  rządy lokalnych oligarchów? w tych zamkach które już sobie budują? takich jak np ten nad Notecią? 15 pieter w górę i nie wiadomo ile pod ziemią?

  Czy o to chodzi? o wprowadzenie feudalizmu oligarchicznego? przy pomocy pożytecznych idiotów?
  Czy wy liczycie na posady lokalnych kapo?
 • @Jan Paweł 21:39:46
  Który z wymienionych wyżej postulatów, to postulat wprowadzenia feudalizmu oligarchicznego?
 • Piszesz o tym, o decentralizacji
  bowiem masz, moim zdaniem, zadatki na gagstera.
 • GPS
  Weź się durniu opanuj.

  Z każdym głupim tekstem robisz z siebie większego idiotę.
  Nie widzisz, jak ciebie odbierają?taki jesteś oryginalny, że nikt ciebie nie rozumie?

  Nie - mają ciebie za głupka.
 • @Janusz Kamiński 22:34:23
  Może się opanujesz komentatorze, z pewnością lepsza jest władza idioty, co na niczym się nie zna poza rozdawaniem łapówek dla ludzi prostych, ponad 70% z wykształceniem podstawowym, ponad 60% z wykształceniem zawodowym. Naród głupi łatwo kupić, tylko kto na nich zarobi?

  Ilu lokalnych kacyków PiS przytuliło ogromne kwoty z rozkradanych spółek skarbu państwa. Masz przykład Misiewicza (prominenta programu cela plus) człowieka bez wykształcenia co pobierał pensję doradcy spółki zbrojeniowej.
 • @Zawisza Niebieski 23:36:14
  I w sprawie Skoku Wołomin też pojawia się nazwisko Misiewicza.
 • Autor
  A gdzie by się podziało dobro wspólne Narodu Polskiego? - Czy każdy obywatel by na tym został uwłaszczony (jak za Wałęsy miał być), czy również dzieci narodzone do dnia uchwalenia ustawy, czy raczej już by na tym położyli łapę i uwłaszczyli się wojewodowie jako lokalne, faszystowskie kacyki zniewalając poddanych obywateli?
  A co wtedy z wyrównaniem dla obywateli biedniejszych województw?
  Kto by dbał o warunki dla pełnego zatrudnienia Polaków żeby nie musieli liczyć na zbrodniczy i demoralizujący socjal?
  A co z Ustawą 1066? A 447?

  Gdzie by się podział narodowy, suwerenny pieniądz? Jakiej historii by nas uczyli? Kto by przejął Urząd Patentowy?
  A biblioteki i muzea i zabytki? A lasy, parki i góry oraz cieki i źródła wody. - Przecież tych rzeczy prywatyzować nigdy nie wolno.

  Kto by odtworzył, przejął monopole Państwowe i wydawał licencje za pieniądze na potrzeby utrzymania państwa? Przecież tego województwa przejąć nie mogą bo by rosły państwa w państwie.
  Bo podatki w takim tworze to już by sensu nie miały przecież.

  Kto by odpowiadał za rynki i przestrzenie w państwie? Kto za zasoby rezerwy państwowe?
  Wojewódzkie Rady Narodowe by były przywrócone (powiedzmy), a Krajowa?
  A co ze ściąganiem odszkodowań wojennych? A co ze zwrotem Kresów? A co ze ściąganiem żydowskich długów przedrozbiorowych? (a to wiele bilionów) A co z rozliczaniem zdrajców okrągłostołowych aż po dziś rządzących? To co? - Państwo do likwidacji, a wszyscy zbrodniarze do amnestii?

  A co z pilnowaniem granic - już sorosowcy mogli by tańczyć "Hulaj dusza piekła nie ma"?
  Jak by Naród Polski miał sprawować swoją władzę zwierzchnią nad władzami państwowymi, jak bronić niepodzielności Państwa?
 • @ikulalibal 23:42:26
  Dlaczego, tak samo jak wielu, dopisujesz do afery SKOK wyraz Wołomin? Rozważajmy aferę SKOK i wyprowadźmy w kajdankach senatora (złodzieja) PiSowskiego Biereckiego, będzie kolejny prominent programu Cela Plus. A za nim pójdą następni.
 • @Zawisza Niebieski 00:03:38
  //Dlaczego, tak samo jak wielu, dopisujesz do afery SKOK wyraz Wołomin? //

  Bez żadnej intencji.Po prostu takiej nazwy używa p.Marcin Karliński który dla wielu,w tym mnie,jest "przewodnikiem " po labiryncie tej wołającej o pomstę do nieba,politycznej afery. https://www.youtube.com/results?search_query=karli%C5%84ski+marcin
 • Decentralizacja..??? Powinno byc Kantonizacja
  p. Grzegorzu, poruszyl Pan bardzo wazna sprawe koniecznosci "odebrania" czesci wladzy uzurpowanej (przez ostatnie wiele lat) przez "lumpen-demokratyczny beton partokracyjny" dla ktorej zlozonosc zadan egzekwowania tej wladzy przekracza na tym poziomie ich zdolnosci percepcyjne a takze intelektualne. Jedynym ratunkiem nawet dla tychze "elit" (juz w ramach instynktu samozachowawczego) to oddanie nadmiaru wladzy i przeniesienia jej na nizszy poziom administracji Panstwa (np. "kantony") co rownierz by gwarantowalo "republikanski" charakter wladzy tzw. Panstwa Obywatelskiego (indywidualna odpowiedzialnosc elit a nie kolegialna..bo to zadna odpowiedzialnosc) ! Dodam ze jedyny blad jaki Pan popelnil postulujac "naturalna" koncepcje Panstwa to ze uzyl Pan w tytule swej wypowiedzi terminu "decentralizacja" w miejsce "kantonizacja". Z tego tez powodu zarzuty komentorow okazaly sie byc wbrew Pana oczekiwaniom bardziej spontaniczne niz przemyslane (o inwektywach nie wspomne bo to typowe dla osobnikow piszacych szybciej niz myslacych).
 • @ikulalibal 00:18:04
  Widzisz, dla gawiedzi PiS zorganizowało szopkę z AmberGold, podczas gdy to zaledwie grosze w stosunku tego co z naszego systemu bankowego a dokładnie z opłacanych przez kredytobiorców i oszczędzających systemu ubezpieczenia kredytów, przy wsparciu Kaczyńskiego wyprowadził Bierecki. Zrobili szopkę wywożąc do odległej prokuratury ludzi KNF co przekręt wykryli, ale tego, co przez wiele miesięcy, gdy wiadomo było, że SKOK to przekręt nadzorował, Biereckiego już zapokmnieli. Ten PiSowski przekręt szacowany jest na minimum 4 miliardy zł. Dla zamydlenia oczy, złodzieje widząc słowo SKOK, dopisują Wołomin, gdyż tam również działały "służby", reszta SKOK to już czyste lody PiS.
 • @Janusz Kamiński 22:34:23
  Ten komentarz jest niegrzeczny. Proszę nie epatować swoim chamstwem na moim blogu. Proszę sobie stąd iść i nigdy nie wracać.
 • @miarka 23:58:32
  Na wszystkie te pytania są odpowiedzi w notkach, które zalinkowałem.
 • @Mazjan 00:45:01
  Zgadzam się na słowo kantonizacja. Może być też federalizacja. Równie dobre jest rozbicie dzielnicowe. W jednej z zalinkowanych notek używam też sformułowania: rozpraszanie aparatów przemocy. Dobre i znane jest też hasło: Polska Tysiącem Liechtensteinów! A najwłaściwsze określenie to: wdrożenie naszej cywilizacyjnej, chrześcijańskiej zasady subsydiarności!
 • @ Autor
  "...to zacznę na PO głosować."

  Czy z PO może wyjść coś dobrego?
 • Decentralizacja to likwidacja Polsaki jako Państwa narodowego.
  I tylko o to PO, a właściwie Niemcom którzy za PO się kryją, chodzi.
  Chodzi o sprytne bezkonfliktowe, zgodne z "prawem" dokonanie zaboru byłych Niemieckich landów wschodnich.
  Bo po decentralizacji "księstwa zachodnie" rządzone przez PO zostaną najpierw dofinansowane przez Niemcy a potem opowiedzą się za coraz bliższą współpracą z Niemcami aż do wchłonięcia włącznie czyli do zmiany zwierzchnictwa ze zwierzchnictwa Polskiego na zwierzchnictwo Niemieckie oczywiście w trybie referendum...
  a magnesem będzie Niemiecki socjal niemiecki poziom życia a odpycha` będzie język niemiecki i wrodzona Polskość (o ile ktoś taką ma w sobie ..Tusk nie ma).

  PO to partia zdrady Narodowej od początku swojego istnienia.
 • @GPS 01:01:59
  W Polsce nie ma co federalizować Polska to państwo jednolite Narodowo.
  Federalizować można państwa wielonarodowe jak np Rosja, Chiny, Syria...
  ale nie państwa jednolite Narodowo, wyznaniowo.

  To idiotyczny pomysł z ukrytym anty Polskim celem.
  Tym celem jest oczywiście oderwanie od Polski na korzyść Niemców Polskich ziem zachodnich. Niemcy są bardzo konsekwentni w odkręcaniu skutków II wojny światowej.
  Ci którzy im w tym pomagają w istocie współpracują z pogrobowcami niemieckich nazistów. Banderowcy robią to wręcz oficjalnie.
 • @Jasiek 05:13:47
  Jasiek brawo.
  PO to partia zdrady Narodowej dla Polaków i V kolumna Niemców w Polsce.
  To zagrożenie historyczne wręcz dla Polski trzeba zgnieść jak najszybciej i jak najskuteczniej.
 • @Janusz Kamiński 22:34:23
  Ot, PiSiacka kultura, i PiSiacki wdzięk. Popierasz władzę scentralizowaną? Bo innej alternatywy nie ma. Inna sprawa, że to twój wódz mówił o Podkarpaciu jako Bawarii. Czyli sam chce landyzoważ, ale sekcie tego nie powiedziano?
 • @Oscar 06:58:42
  Nie mieszaj państwa z narodem.
 • @Oscar 07:04:41
  Jednak są pewne odrębności. I to sanacja zwalczał autonomię Śląska, a narodowcy popierali. Bo dla nich ważne dobro narodu.
 • @Oscar 07:06:42
  Zagrożeniem egzystencjalnym dla Polaków jako narodu, to jest PiS.
 • "Decentralizacja"
  ----------------
  To są bzdury wynikające z robienia tubylcom wody z mózgu - a tymczasem Europę wpędza się w jakiś demoniczny, marksistowski eurokołchoz.
  Wniosek?
  Czarci pomiot może sobie i decentralizować i centralizować - bo to on trzyma za sznurki i nie odstąpi go dobrowolnie żadnemu człowiekowi stworzonemu przez Boga.
  Artykuł można podsumować tym oto mottem:
  nauczyć g*wniarza - to chodzi i powtarza.
 • @Mazjan 00:45:01
  No cóż, wolę podlegać władzy uzurpowanej przez "lumpen-demokratyczny beton partokracyjny" niż lokalnej kantonalnej mafii, czy klice.
 • @GPS 01:01:59
  Jeśli Ty mnie wyzwolisz spod państwowego aparatu przemocy, to kto będzie mnie po tym wyzwoleniu strzygł? Ty ?
 • @Oscar 06:58:42
  a co dopiero powiedzieć o gdańskich liberałach ?
 • @Oscar 07:04:41
  w ostatnich latach wiele wysiłku włożono w to, aby Polska nie była jednolita narodowo.

  Kłopot tylko w tym, że banderowcy osiedlają się głównie na zachodzie. No, ale skoro Wrocław to Lwowiacy, to nic dziwnego.
 • @interesariusz z PL 09:48:52
  W Gorzowie i na Ziemii Lubuskiej też ich pełno.
 • @interesariusz z PL 22:14:44
  Decentralizacja to inny rodzaj zagrywki z YUGOSŁAWI konsekwencje jeszcze głębsze.A jaki teraz rumor będzie jak pisy udadzą nie zgodę a jak niemce beda chwalic popierać uznawać. Mądrość Srula srulów.
 • @Wican 08:27:47
  Każdy Naród organizuje się w formie państwa narodowego.
  To chyba oczywiste.
  Naród który nie posiada swoje Państwa narodowego jest tylko mniejszością w innym państwie dla którego on sam ten Naród wcale nie je najważniejszym podmiotem działań... to bardzo niekorzystna sytuacja.
  Ktoś kto chce takiego losu dla własnego Narodu to albo idiota albo zdrajca.
 • @Oscar 07:06:42
  Dzięki :-)

  Ja w ogóle nie rozumiem jak w czyjejkolwiek głowie może się zrodzić pomysł jakiegokolwiek popierania tego zdrado-debilo-krymi-szamba. Jego wyniki w eurowyborach są dla mnie szokiem :-(

  Pozdro!
 • @Wican 08:29:06
  Zagrożenia mają charakter merytoryczny, flaga, symbol, nazwa to nie jest żadne zagrożenie.
  Stwierdzenie że PIS zagraża jest równie głupie jak stwierdzenie że potrzebne są reformy...
  Niby prawdziwe ale bez konkretów bez uzasadnienia nie można takiego stwierdzenia ocenić.

  Ja PIS zagrożeniem to trzeba dodać na czym to zagrożenie polega...
  bez tego to tylko opluwanie i sianie nienawiści.
  I nie bronie PISu tylko nie wiem o co tobie z tym PISem chodzi.
 • @Oscar 11:56:42
  Państwo narodowe może być szkodliwe dla narodu. A jeżeli jest oparte głównie na rozdawnictwie, to ten naród demoralizuje i czyni słabszym.
 • @Oscar 12:00:04
  PiS zagraża, bo nikt tak ochoczo nie robi laski Żydom i Amerykanom , jeszcze im do tego dopłacając. Nikt nie zagraża narodowi, jak ten który naród zadłuża u międzynarodowych lichwiarzy.
  Ty jesteś PiSior czyli faktycZny solidaruch. Czyli pozujesz na anty, ale taska hipokryzja jest obrzydliwa. Nie ma w Polsce partii, która bardziej by się utożsamiała z Solidarnością.
 • @Oscar 12:00:04
  "Ja PIS zagrożeniem to trzeba dodać na czym to zagrożenie polega..."

  - socjalizm
  - syjonizm
  - sanacja

  Trafiłem? :-(
 • @interesariusz z PL 09:48:52
  Masowe przyjmowanie banderowców przez Polskie władze (i PIS i PO) i dawanie im socjalu, edukacji, preferencji...to jawna zdrada Narodowa to próba
  rozmycia Narodowego Polaków.
  Żaden Naród na świecie tego nie popiera....(żydzi u siebie w Izraelu też nie)
  ale u innych żydzi wymuszają niszczenie lokalnych narodów., zaśmiecanie ich obcymi kulturami imigrantami.
  Francję, Niemcy, Anglię, Szwecję już całkowicie zniszczyli.
  W USA wprost wymordowali miejscowych i zrobili na ich trupach multikulti.
  (tu nie żydzi winni ale imigranci bandyci a żydzi jedynie wykorzystują brak spójności narodowej i pasożytują na USA i innych zwasalizowanych krajach)
 • @Wican 12:06:13
  Żaden PISior ze mnie. Doceniam tylko socjal PISu.
  Uważam bowiem że rolą państwa jest takie sterowanie obiegiem strumieni pieniędzy w gospodarce by wszystkim ludziom w państwie żyło się dobrze.
  To taka finansowa "melioracja" czyli nawadnianie lub osuszanie tak by wszyscy się mogli rozwijać ...a nie tylko najsilniejsi, najbezwzględniejsi, lub rodowi.
  Naród to wszyscy jego obywatele a nie "elyty" .

  Ty też przekierowujesz sporą część swojej kasy na swoje dzieci.. by się dobrze rozwijały... nie mówisz im "róbta co chceta" rynek was sam wyreguluje albo zdechniecie albo nie...

  Państwo to taki stworzony przez Naród opiekun Narodowy reprezentant interesów Narodu na zewnątrz i wewnątrz..
  Tak powinno być
  W krajach podbitych tak oczywiście nie jest Państwo ma całkiem inne preferencje (interes okupanta a nie okupowanego Narodu).

  PIS siedzi okrakiem na obu tych rolach.
  PO to czysta jednoznaczna zdrada interesów Narodu Polskiego
  PSL podobnie..
  KK to samo.
  reszta to kanapy bez znaczenia
 • Bez społeczeństwa obywatelskiego żadne reformy nie mają sensu
  Szanowny Panie Świderski, żadne reformy w ramach demokracji nie mają żadnego sensu, jeśli społeczeństwo jest ciemne "jak tabaka w rogu".
  Gdy zamiast światłego społeczeństwa obywatelskiego mamy ciemną, roszczeniową tłuszczę, gotową sprzedać własną matkę za ochłapy, to jest całkowicie bez znaczenia czy system jest scentralizowany, czy zdecentralizowany! W jednym i drugim przypadku faktyczną władzę sprawować będą sitwy, albo centralne albo lokalne. Te lokalne są chyba nawet gorsze!
  Podstawą każdego systemu są światli obywatele i takież elity.
  Jeśli takowe są to czy system jest scentralizowany czy też zdecentralizowany, nie ma to znaczenia. Kraj kwitnie!
 • @GPS 22:01:54
  Ten feudalizm kapitalistyczny sam się wprowadzi, po rozdrobnieniu dzielnicowym, bo z całą pewnością oligarchowie jest są już przydzieleni do poszczególnych Euroregionów.
  Może jeszcze do tego dołożymy regionalne potem jakieś animozje? Jak to już nieraz próbowano Polaków podzielić na różne możliwe sposoby.
 • @GPS 22:01:54
  Kto stoi za podzieleniem Europy na Euroregiony- mniejsze kawałki, łatwiejsze do opanowania przez regionalny aparat ustanowiony przez NWO.
  Czy to jest inicjatywa oddolna poszczególnych narodów? Czy jest wprowadzane odgórnie przez NWO? Czy na chłopski rozum nie widać z daleka, że jest to zgodne z doktrynami wojennymi typu "dziel i rządź"?
 • @władek 14:48:28
  ma znaczenie, sam przyznałeś, że te "lokalne sitwy są chyba nawet gorsze".
 • @władek 14:48:28
  Najbardziej rozwinięte i świadome społeczeństwo obywatelskie na świecie jest w Szwajcarii - właśnie dlatego, że kantony mają bardzo szeroką autonomię. Więc gdy się w Polsce wymusi kantonizację odgórnie, to szybko spowoduje to rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Teraz się to nie rozwija, bo samorządy mało co mogą.
 • @Jan Paweł
  Wszystko co Pan pisze to spekulacje, gdybania, odczucia czy wrażenia bez cienia uzasadnienia. Mnie interesują tylko argumenty i konkretne odnoszenie się do tego co w notce.
 • @Oscar 07:04:41
  Ale w decentralizacji nie chodzi o to by ją dostosować do różnic etnicznych czy kulturowych, ale by wprowadzić konkurencję - polityczną, prawną, organizacyjną, ekonomiczną, podatkową, edukacyjną, zdrowotną i wszelką inną. Decentralizacja jest potrzebna dlatego, że monopol na edukację, służbę zdrowia, ubezpieczenia społeczne i inne sprawy, którymi państwo zajmuje się centralnie, jest zły, szkodliwy, destrukcyjny, niewydolny.
 • @GPS 17:57:58
  a jak działają samorządy w spółdzielniach w Polsce i Szwajcarii ?
 • @GPS 18:05:30
  jasne, zgoda rujnuje, wojna buduje.
 • Nie dziwota, że Autor pisze jako członek „Klubu dyletantów”
  Bardzo pożądana samokrytyka. Przyklaskujący tej idei powinni się porządnie w głowy popukać.

  Tutaj jest dość dobrze wyszczególnione, co ten program faktycznie
  zawiera. Radzę posłuchać i poduczyć się, choć trochę.

  https://youtu.be/Wuw9OuRBQ78
 • @władek 14:48:28
  Społeczeństwo obywatelskie to jedna kwestia, natomiast najważniejsze jest, było społeczeństwo, obywatelskie, czy nie ,miało swoich przedstawicieli u władzy. W Polsce tego nie ma,bo Polska jest krajem okupowanymi, z rządami konkwistadorskimi, których jedna frakcja służy Niemcom,a raczej żydostwu niemieckiemu, a druga żydostwu amerykańskiemu i izraelskiemu.

  Trzeba być bardzo naiwnym, żeby się łudzić, że partia wysługująca się obcym wymodziła „reformy” mające na celu dobro Polski i Polaków. Już teraz wojewodowie zachowują się jak udzielni książęta, Gdańsk nazywany małą Sycylią, jest tego najlepszym przykładem. Wiecej władzy znaczy jeszcze więcej bezprawia i samowoli, oprócz oczywistego osłabienia Polski, które przyczyniłoby się do jej szybszego upadku i rozbioru, na który chętnych jest co niemiara.
 • @Lotna 02:01:01
  "Wiecej władzy znaczy jeszcze więcej bezprawia i samowoli, oprócz oczywistego osłabienia Polski, które przyczyniłoby się do jej szybszego upadku i rozbioru, na który chętnych jest co niemiara."

  Oto niemieckojęzyczna zmiana warty przy grobie Adamowicza - i to z jakże głębokim i szczerym pokłonem:

  https://www.youtube.com/watch?v=iOQNBoFyG8U

  Pozdro!
 • @GPS 18:05:30
  Król Łokietek bardzo dobrze sobie radził z takim rozbijaczami państwa jak pan i panu podobni. O tym jak to proszę sobie poczytać np. w Wuju Google.
 • Mocny list! Działacze opozycji w PRL i naukowcy piszą do Dulkiewicz:
  "To może skutkować kompromitacją naszego samorządu"
  https://wpolityce.pl/polityka/449802-mocny-list-do-dulkiewicz-to-moze-skutkowac-kompromitacja

  Ps..List świetny, tyle że ta osoba niewiele rozumie z tego co mówi; ale realizuje linię swoich mocodawców. A cwaniaki z samorządów chcą być książętami na włościach, już im przeszkadza kadencyjność? Naród powinien się obudzić i pogonić tą całą koalicję europejską! Tu jest Polska! Ten ważny list niech dotrze do opinii publicznej w całym kraju i niech media poświęcą mu więcej uwagi. To, co wyprawia ta ukrożydówka o IQ ameby, bladź i alkoholiczka Dulkiewicz i jej ferajna w Gdańsku to ANARCHIA i wypowiedzenie wojny Polsce. Cienizna na stanowisku, które ją przerasta! Po BUDYNIU wybrano KISIEL i to mocno rozwodniony, a w kiepełku pusto i wiatr hula. Do pewnych urzędów trzeba wieku czyli doświadczenia życiowego.
 • Wygląda na to, że Ktoś postanowił rozwiązać "problem polski raz na zawsze.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181NDVlNi9wLzIwMTkvMDYvMDYvODAwLzU3Ni9iMDg1ZGM1OTNkY2Q0NTc5YTNjNjBmMzEzZGQ2MTIxYy5qcGVn.jpeg

  Najpierw uderzenie w kulturowe fundamenty, teraz plan rozbicia kraju. Patrząc na chłodno, można dojść do wniosku, że Ktoś (znacznie ważniejszy niż nasze krajowe kukiełki) postanowił rozwiązać wreszcie „problem polski”, postanowił zrobić porządek z Polską i Polakami. Taki porządek, który rozwiąże problem tego niepokornego narodu na długo, może na zawsze. Nie pierwsza to zresztą taka próba. Najpierw mieliśmy uderzenie w sam fundament narodowy, czyli w naszą tożsamość, naszą wiarę, nasze święte ikony. To miało nas pchnąć na drogę kraju postchrześcijańskiego, bezbronnego wobec wielu zagrożeń, łatwego do manipulacji, ustępującego wobec presji w sprawach nakręcanych globalnie, np. agenda LGBT czy masowa imigracja z krajów muzułmańskich. Teraz mamy wciągnięcie na sztandary przez główną partię opozycyjną planu rozbicia dzielnicowego Polski. Planu, który sprowadzi Polskę do rolę jakiejś przestrzeni, pozbawionej silnej władzy, niezdolnej do choćby ułomnej podmiotowości. Bo przecież to, co ujawniono, to coś więcej niż federalizm - to niemal wprost nawiązanie do elementów ustrojowych I Rzeczypospolitej, choć w wersji parodystycznej. Skutek byłby ten sam: niezdolność do jakichkolwiek reform, niezdolność do reakcji na zagrożenia, na końcu pełne podporządkowanie się sąsiadom. Polacy ten plan pokrzyżowali, opowiadając się w majowych wyborach za trwaniem polskiej cywilizacji, i wysyłając jasny sygnał, że raczej nie są zainteresowani polityczną rewolucją w kraju. Ale to jest wciąż tylko „raczej”, wszystko rozstrzygnie się jesienią. Sytuacja jest bardzo dramatyczna, bo tym razem stawką wydaje się być nie tylko powrót do neokolonializmu, ale także samo trwanie Polski w takiej formie, która czyni z niej realny byt państwowy. I jeszcze jedno: uruchomienie tego scenariusza właśnie teraz nie jest przypadkiem. Nie chodzi tylko o wybory; chodzi także o to, że jeszcze parę lat i Polska będzie już w innej lidze, może nawet w światowej ekstraklasie. Wielu tego bardzo nie chce. autor: Jacek Karnowski

  Ps..Ależ te 21 tez to wspaniały prezent na kampanię wyborczą! Można teraz walić do nich jak nomen omen do kaczek!
 • @Oscar 07:06:42
  Prezydenci w samorządach większych miast chcą odebrać pieniądze od rządu, żeby móc sprawować swoje rządy w państwie. Jaka to perfidna gra, sam diabeł, by tego nie wymyślił!
 • @Jasiek 05:16:03
  To się po prostu w głowie nie mieści! A Adamowicz siedzi zagranicą i nie posiada się ze śmiechu.
 • @kula Lis 68 11:14:50
  W skali państwa jest sporo nierówności które Państwo musi wyrównać.
  Na dolnym śląsku jest Miedź złoto srebro to bogactwo ogólnonarodowe a lokalnego księcia.
  Podobnie z innymi regionami z regony bogatsze w zasoby naturalne i biedniejsze są regiony bardziej nawodnione i suche...bardziej rozwinięte gospodarczo i mniej , mocniejsze rolniczo i słabsze ...
  Państwo powinno te zasoby organizować dla korzyści wszystkich obywateli
  bo poszczególne "książęta" będą myślały wyłącznie o korzyściach własnych.

  To jest w istocie filozofia neoliberalna PO zastosowana do struktur wyższych niż przedsiębiorstwo i tania siła robocza.
  Neoliberalizm zawsze prowadzi do pogłębiania różnic i powstawania dominujących struktur oligarchicznych dla których ludzie to tylko zasoby taniej siły roboczej...
  A nie o to chodzi w demokratycznym państwie.
 • @Oscar 11:57:26
  PiS zgadzając się na farsę po Adamowiczu sam ukręcił sobie sznurek.Będzie musiał nosić go na szyi latami. Ukrożydówka, bladź, alkoholiczka Dulkiewicz jest opłacana przez Niemców! Jak się poczyta o sycylijskiej mafii, to łatwiej zrozumieć mechanizmy funkcjonowania miasta Gdańsk. Jedyną nowością są parytety. Czyli Dulkiewicz w charakterze prezydenta. Cyt: Powiesimy na Krakowskim Przedmieściu degeneratów, agentów i poniemieckie wszy. Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Pilsudski) Ona doskonale realizuje instrukcje swego promotora Tuska. Chodzi o odzyskanie Ziem Zachodnich przez Niemcy. Jest to długofalowa polityka Niemiec znana już od początku lat 90. Pisał o tym m.in Rurarz po rozmowie w Waszyngtonie z ambasadorem niemieckim. "Najpierw stworzymy samodzielne regiony, potem je przejmiemy". Trzeba na głowę upaść sądząc, że taki zorganizowany, imperialistyczny naród jak Niemcy nie będzie się starał odzyskać swoich terytoriów. Dlatego żadna decentralizacja władzy, która wpadnie w ręce renegatów i sprzedawczyków. Silna centralnie sterowana Polska jest remedium na te zakusy. Trzeba w końcu w tym dziwacznym Gdańsku wprowadzić zarząd komisaryczny. Nie może być tak, że jakaś słabo rozgarnięta baba sabotowała państwo i otwarcie prowadziła szkodliwą antypolską politykę.
  Integralność Polski jest zagrożona i w tej sytuacji ta kobieta powinna być usunięta z urzędu.
 • @Lotna 11:37:20
  Steruje kochanką Dulkiewicz i ma "wdowę" w PE. To dopiero ubaw i kuriozum.
 • @Lotna 11:37:20
  Dulkiewicz pomiot stepowej yntelygencji robi się na gdańską Kleopatrę.
 • @Oscar 11:57:26
  Gdyby ta Dulkiewicz była takim urzędnikiem w Niemczech i robiła to co robi w Gdańsku to już by ją zapuszkowali, a w Rosji posłano by ją do gułagu.
 • @Oscar 11:57:26
  Plan GPS i UE czyli Niemiec na Polskę? Znieść kadencyjność samorządu,uchwalić dziedziczność władzy,wydzielić dzielnice, uwłaszczyć prezydentów miast na majątku(mniejszych włodarzy odpowiedzialnych na gminach, starostwach)rząd wysłać na renty socjalne. Działać trzeba szybko
  bo szaleńcy opanowali Gdańsk. Dlaczego rząd RP nie reaguje? Powinien być już komisarz albo natychmiastowe referendum w sprawie odwołania skompromitowanej "prezydentki". Ona nie nadaje się na ten urząd.
 • @Oscar 11:57:26
  Niezbędne są takie przepisy prawa, które zapewnią, reagowanie i przeciwstawianie się organów państwa takim wyczynom -jak w Gdańsku. W szczególnie szkodliwych przypadkach, usuwanie ze stanowiska. Stara żydobolszewia, jak to drzewiej bywało, chce żydowskiej autonomii i jak w latach "39 - 42" znów usiłuje zblatować się z Niemcami. A ich nadzorcy z gett, nowojorscy syjoniści, chcą całej RP! Komisja AG dysponuje JAWNYM materiałem dot powiązań gdańskich służb, mafii i biznesu, zacznijcie od opublikowania tego, a atmosfera sama się oczyści!
 • @Oscar 11:57:26
  Gwiazda: Postulaty Fundacji Batorego to nic nowego. Tusk na początku lat 90. domagał się samodzielności Pomorza. Propozycja decentralizacji państwa jest nie do zaakceptowania. Ale to nic nowego. Na początku lat 90. odbył się w Gdańsku zjazd Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na którym Donald Tusk wystąpił z żądaniem, żeby Pomorze miało własny Sejm, własny rząd, własny pieniądz i własną armię mówi portalowi wPolityce.pl Andrzej Gwiazda, legendarny działacz opozycji antykomunistycznej w PRL. https://wpolityce.pl/polityka/449844-gwiazda-tusk-domagal-sie-samodzielnosci-pomorza

  Ps...Tymczasem dzięki PO na Śląsku we władzach umocnili się separatyści z RAŚ i podobnych organizacji. Ich narracja od dwóch dekad to "autonomia" a faktycznie oderwanie regionu.
 • @Oscar 11:57:26
  Odnosząc się do 21 tez zaprezentowanych przez samorządowców, podkreślam, że moim zdaniem są to pomysły, których nie mógł wymyślić ktoś postępujący zdroworozsądkowo. Stwierdzam też, że swoimi działaniami i wypowiedziami Tusk chce nam zafundować rozbicie dzielnicowe. Wrzucono to z jakiegoś powodu, albo jest to "balon próbny", albo jest już tak ogromny nacisk Niemiec, sił związanych z projektem paneuropejskim na rozczłonkowanie państw narodowych.
  Nasuwa mi się pytanie: czy nie ma paragrafów na antypaństwowe działania? Nie mieści mi się w głowie, że tak jawnie działają na szkodę państwa i nikt z tym nic nie robi. Paragrafy są, tylko "nadzwyczajna kasta" nie jest zainteresowana aby je egzekwować. Siedzi pewnie chroniona przez UE. Lewackie Niemcy realizując manifest z Ventotene Spinellego chcą zniszczyć odradzającą się Polskę rozbijając na drobne dzielnice, które będą kontrolować (już teraz kontrolują !) poprzez swoją agenturę. Nie mogą ugryźć Polski poprzez instalację przychylnego im skonstruowanego na agenturze rządu, to próbują w inny sposób. Niedobrze mi się robi gdy słyszę te ujadanie zdrajców Polski i Narodu Polskiego. Kiedyś za zdradę Polski była kula w łeb, pal i szubienica, a teraz są w tzw. "totalnej opozycji"! Musimy cały czas być czujni, zjednoczeni, mobilizować siły i walczyć ze zdrajcami narodu! To jest straszliwa walka o wpływy w Polsce! To walka o wolną Polskę! Jeżeli uda im się zainstalować swój agenturalny rząd, to za jego pomocą na pewno nie będą musieli Polsce płacić odszkodowań wojennych! Jeżeli osłabią władzę centralną, to mogą Polskę później zjeść po kawałku. Wywołać bunty poszczególnych miast- dzielnic rządzonych przez zainstalowaną agenturę i wywołać chaos w Polsce. Mam tylko nadzieję, że obecny rząd zdaje sobie z tego sprawę i nie dopuści do tego.
 • @Oscar 11:57:26
  Współtwórca „Zdecentralizowanej Rzeczpospolitej” broni projektu! Prof. Dudek: To nie jest rozbicie dzielnicowe. Żenująca analogia.
  https://wpolityce.pl/polityka/450086-prof-dudek-broni-decentralizacji-to-nie-jest-rozbicie

  Ps...Pod czyim patronatem jest ten projekt i nie mniej ważne: kto płacił za ten projekt? Urabianie ciemnego luda czas zacząć. Siły antypolskie ostatnie śpiochy rzucają na front walki z rządem. Dudek od dawna był niewiarygodny. No i wyszedł Dudek z worka. I ujawnił swoje prawdziwe intencje, od jakiegoś czasu powolutku sączone w dyskusji publicznej. Ciekawe, czy teraz mówi bardziej otwarcie to, co mu ktoś kazał? Żenujący Dudek! czy to poziom politologii na Uniwersytecie Wyszyńskiego czy służba u Sorosa? Dudek został pogoniony z IPN-u. Mam nadzieję, że pogonią go także z UKSW. Niech idzie do thing-tanku Platformy Oszustów. Kto nie widział, zachęcam do obejrzenia na youtube wykładu Jak zniszczyć państwo. Wówczas to co się dzieje w Polsce, łącznie z działalnością rozmaitych intelektualistów staje się jasne.

  https://www.youtube.com/watch?v=jL4G9vQjVOA
 • @Oscar 11:57:26
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18wMDA5ZS9wLzIwMTkvMDYvMDcvODMwLzUyMC9kZDg3ZjY5ZGM0MmI0YTRiOGZjZTRkYjMzNjdmZGZiYS5qcGVn.jpeg
  Deklaracja "Samorządna Rzeczpospolita", czyli aby już żadna "niepełnosprawna i ciężarna zakonnica" nie weszła na pasy. Nie łudźmy się, jeżeli opozycja wygra jesienne wybory parlamentarne, to nikt nie będzie oglądał się na Konstytucję wprowadzając postulaty zawarte w deklaracji „Samorządowa Rzeczpospolita”, którą podpisano w Gdańsku 4 czerwca. Cel deklaracji jest jasny: okopać się w małych księstewkach i skupić w nich taką władzę, aby ew. ponowne dojście do władzy prawicy nie miało większego znaczenia. O tym, że opozycja liczy się z jesienną porażką, świadczy chociażby jej kurs na Senat. W sejmowych kuluarach mówi się o tworzeniu wspólnej listy, która miałaby odbić Izbę Wyższą z rąk Prawa i Sprawiedliwości. Co jednak, kiedy opozycja jesienią odsunie PiS od władzy? Czy uda się jej prowadzić politykę równie skuteczną co obecnemu rządowi? Przypomnę tutaj przedwyborczą rozmowę Agnieszki Kublik z prof. Radosławem Markowskim w „Gazecie Wyborczej”. Politolog, który delikatnie mówiąc nie pała sympatią do obozu Zjednoczonej Prawicy, przyznaje, że największym wyzwaniem stojącym przed opozycją, jeżeli ta wygra jesienią wybory, będzie rozliczenie rządów PiS. Jeżeli to się nie uda, dojdzie do kompromitacji. Do niedawna się upierałem, że warto za wszelką cenę [wygrać wybory przez opozycję – przyp. red.]. Ale dziś się obawiam, że najgorszą rzeczą jest kompromitacja opozycji, która by ośmieszyła się po roku rządów. To mogłoby wynikać i z niemożności konstytucyjnych rozliczeń obecnie rządzących, i z braku sensownej alternatywy w polityce socjalnej, w której nie można ciągnąć chybionego rozdawnictwa dla bogatych a jednocześnie rzeczywiście mamy wciąć tylu potrzebujących mówił w przedwyborczej rozmowie z „Gazetą Wyborczą” prof. Radosław Markowski. Dalej profesor podkreśla, że ważną kwestią, z którą nowy rząd będzie musiał sobie poradzić jest konieczność uregulowania relacji: państwo – Kościół. Zdaniem Markowskiego opozycja polegnie w momencie, gdy przyjdzie do pracy nad ustaleniem wspólnego stanowiska. Jeśli te wszystkie kwestie obecnej opozycji się nie udadzą, to PiS wróci do władzy na wiele, wiele lat kończy Markowski. Wróćmy do wygranej obozu Zjednoczonej Prawicy w ostatnich wyborach parlamentarnych. Kto się spodziewał, że po ośmiu latach rządów PO-PSL nastaną większościowe rządy PiS? Nikt? No właśnie. Salon III RP wyrwany z błogiego snu już wie, że przegrać można zawsze i z każdym. A „ciężarna zakonnica…”. To się powtórzyć nie może. Gdyby opozycji udało się odsunąć PiS od władzy, to zostanie zrobione wszystko, dosłownie wszystko, aby nigdy nie doszło do powtórki z 2015 roku, a jeżeli już, to aby nie miało to żadnego znaczenia. Stąd próba skierowania władzy do samorządów, gdzie obecna opozycja ma sporą władzę. Stąd m.in. postulat „zniesienia odgórnego ograniczenia kadencyjności”, aby obecni prezydenci Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Poznania, mogli spokojnie przez lata budować lokalne powiązania, które będą nie do przecięcia. Ale deklaracja „Samorządna Rzeczpospolita”, to nie tylko chęć okopania się w regionalnych księstwach. Ciekawie na gdańską deklarację spojrzał Michał Karnowski. Zwrócił on uwagę, że opozycja próbuje uczynić z wyborów parlamentarnych wybory samorządowe, w której nie poszło jej wcale tak źle. Wygrała w wielkich miastach, a nawet odbiła kilka innych. Stąd pomysł, aby skupić się na znanych i lubianych w lokalnych środowiskach samorządowcach.

  https://youtu.be/vAuQZtvQ2uc
  autor: Kamil Kwiatek
 • @Oscar 11:57:26
  Odnosząc się do projektu decentralizacji, to przypominam, że niesławnej pamięci żydowska Unia Wolności bredziła 15 lat temu o.... regionalizacji Państwa. Teraz sprawa wraca w bardziej drastycznej formie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej