Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 3934 komentarze

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Rozkład sił w Konfederacji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W wyborach europejskich 2019 Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy zdobyła około 620 tysięcy głosów. Liczę jak to się rozłożyło na trzy grupy wchodzące w skład Konfederacji (liczby przybliżone, zaokrąglone):

 

 • wolnościowcy 210 tys. 44%,
 • narodowcy 110 tys. 23%,
 • pozostali 160 tys. 33%.

       W poprzednich wyborach w 2014 roku wolnościowcy mieli 500 tys., a narodowcy 100 tys.  

       Widać więc, że po 5 latach elektoraty nie dodały się. Narodowcy zachowali liczbę swojego elektoratu, ale wolnościowcy na koalicji dużo stracili - więcej stracili, niż wniosła reszta. Ale nadal wolnościowcy w Konfederacji dominują, stanowią prawie połowę siły danej przez wyborców.

       Można z tego wywnioskować, że wyborcom narodowców Janusz Korwin-Mikke, inni wolnościowcy, oraz pozostali koalicjanci, Grzegorz Braun, Liroy, Kaja Godek czy Marek Jakubiak nie przeszkadzają, ale elektorat wolnościowy w większości zraził się tym sojuszem.

       Oto liderzy Konfederacji, którzy uzyskali więcej niż 15 tys. głosów:

 • BERKOWICZ Konrad Szczepan - wolnościowiec - 50 426
 • LIROY-MARZEC Piotr Krzysztof - pozostali - 40 049
 • BOSAK Krzysztof - narodowiec - 39 996
 • WILK Jacek - wolnościowiec - 34 520
 • BRAUN Grzegorz Michał - pozostali - 33 072
 • KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard - wolnościowiec - 26 425
 • WINNICKI Robert Artur - narodowiec - 26 248
 • SOŚNIERZ Dobromir Andrzej - wolnościowiec - 24 788
 • GODEK Kaja Urszula - pozostali - 16 823
 • MENTZEN Sławomir Jerzy - wolnościowiec - 16 718
 • TUDUJ Krzysztof - narodowiec - 16 129
 • IWASZKIEWICZ Robert Jarosław - wolnościowiec - 15 983
 • JAKUBIAK Marek - pozostali - 15 903
 • TUMANOWICZ Witold Sławomir - narodowiec - 15 267

       Mimo to, jakem wolnościowiec, uważam, że Konfederację trzeba koniecznie kontynuować i rozszerzać. Jeśli wolnościowcy odejdą, wystartują samodzielnie, a stary elektorat wróci, to te poprzednie pół miliona nie wystarczy by przekroczyć próg. A razem z narodowcami, całą resztą, i być może Robertem Gwiazdowskim i Pawłem Kukizem, czy też jego ludźmi (jeśli jego wybujałe ego mu na sojusz nie pozwoli), da radę uzbierać milion głosujących.

       W obecnych wyborach europejskich Kukiz'15 dostał 500 tys, a Polska Fair Paly Roberta Gwiazdowskiego 74 tys. Nawet jeśli się elektoraty nie dodadzą, to da się z tego wyłuskać 100 tys. by przekroczyć próg wyborczy, a nawet więcej, by uzyskać może nawet 7% w wyborach parlamentarnych, co uczyni Konfederację języczkiem u wagi - i trzeba ją będzie wziąć do koalicji rządowej. Na tym da się dużo wytargować. Na przykład likwidację podatku dochodowego.

       Tylko nie wolno nikomu narzekać na Korwina, bo on jest w tym sojuszu najsilniejszy i dodatkowo najbardziej poszkodowany. On jest spiritus movens wszelkich ruchów wolnościowych w Polsce - nawet tych, które go nienawidzą i się z niego wyśmiewają. 

Grzegorz GPS Świderski

PS. Ilustracja muzyczna: I nikomu nie wolno się z tego śmiać

 

 

KOMENTARZE

 • @gerro28
  To nie Korwin popełnia samobójstwo jakąś wypowiedzią, ale media go niszczą przeinaczając jego wypowiedzi.

  Problem w tym, że większość tego co się sądzi, że jest wypowiedzią JKM, jest albo nie jego wypowiedzią, albo wypowiedzią przeinaczoną, albo częścią większej całości, która w całości znaczy coś innego niż dany fragment, który się rozpowszechnia. JKM napisał wiele książek i jak ktoś chce poznać jego poglądy, to może je sobie przeczytać. Wnioskowanie o nim na podstawie zmanipulowanych wypowiedzi jest po prostu głupie. Jeśli powszechnie znane wypowiedzi JKM są kompromitujące, to kompromitują nie jego, ale dziennikarzy, którzy te wypowiedzi preparują.
 • @GPS 17:16:03
  Oj, to tylko częściowa prawda,

  Korwin buduje modele w których brak niektórych elementów, sam nie raz się przyznał, że się zagolopował, bo pewnych rzeczy nie uwzględnił,

  wystarczająco się z nim spierałem 20 lat temu, teraz nie mam na niego czasu, najwyższy czas zapomnieć o Korwinie.

  Ponadto, jest to osobnik, który ma w pogardzie słabszych i mniej inteligentnych, tyle tylko, że jawnie nie mówi - nieudaczniki do gazu.

  Korwin zapomina, że to nie jego zasługa, że to Bóg obdarzył go inteligencją, i bynajmniej nie po to, aby wykorzystywał głupszych od siebie.

  No i zapomina, że może błyszczeć tylko dlatego, że są na świecie ludzie mniej błyskotliwi. Ja bym go przesadził do jakiegoś kółka większych geniuszy, aby pokazali mu, że inteligencja jest rzeczą względną, że będzie w tym gronie najgłupszy, a być może ci lepsi nie odmówią mu prawa do istnienia i zarabiania na siebie, mimo że jego praca będzie dla nich bezwartościowa.
 • @gerro28 17:34:48
  Przede wszystkim, Korwin, skoro już się zdecydował publicznie występować (mówić, a nie pisać), to powinien pójść do logopedy.
 • @GPS 17:16:03
  "To nie Korwin popełnia samobójstwo jakąś wypowiedzią, ale media go niszczą przeinaczając jego wypowiedzi. "

  Nie da się przeinaczyć czyjegoś poglądu puszczając w calości nagrane zadane pytanie i pełną na nie odpowiedź

  O wielu lat nawet nie słucham Curwina, Kiedyś owszem tak i nawet bardzo to lubiłem ponieważ mówił bardzo dużo ciekawych i trafnych rzeczy... niestety potem walił TAKĄ BOMBĘ że to co pozytywne powiedział do tej pory w mgnieniu oka szły w niepamięć
  Od tamtej pory zmieniło się chyba tylko to że... częściej wali te BOMBY niż mówi z sensem
 • @GPS 17:16:03
  "napisał wiele książek i jak ktoś chce poznać jego poglądy, to może je sobie przeczytać. Wnioskowanie o nim na podstawie zmanipulowanych wypowiedzi jest po prostu głupie"

  Wręcz przeciwnie:

  Głupim jest ocenianie kogoś na podstawie jego książek zamiast tego co mówi na żywo oko w oko - jeśli jedno zaprzecza drugiemu

  Książka to słowo pisane - długooo pisane, przemyślane, czytane, wielokroć poprawiane, kilkukrotnie jeśli nie wiecej przemyślane... więc może być fałszywe
  Life to Life
 • @gerro28 17:34:48
  Tylko, że mało kto widzi jego wypowiedzi, bo mało kto czyta jego ksiażki. Większość nie widzi jego wypowiedzi, ale to co spreparowali dziennikarze i mu przypisują.
 • @Hades 18:21:11
  Bomby walą dziennikarze, a nie on.
 • @Hades 18:24:22
  Jest dokładnie odwrotnie - prawdziwe poglądy wyrażone są tylko w książkach, gdzie wszelkie słowa i zdania są porządnie przemyślane. A na żywo można wszystko poplątać. Tylko, że akurat z Korwinem jest tak, że dziennikarze również przeinaczają, preparują i wyciągają z konteklstu jego wypowiedzi na żywo, nagrane.
 • @GPS 18:26:20
  "Bomby walą dziennikarze, a nie on."

  Opisałem to co słyszałem od Curwina a nie od dziennikarzy, czy kogoś innego - bo nie zawsze to byli/są dziennikarze
  Każdy ma prawo do własnych wniosków
  Dla mnie Curwin to:
  Od lat mam na niego to samo określenie: Inteligentny Idiota
  I tyle - nawet go już specjalnie nie słucham - tylko tyle co gdzieś "przy okazji" się przebije

  Browna też mam głęboko "tam gdzie słońce nie dochodzi" bo to w pierwszej kolejności "SEKCIARZ WATYKAŃSKI" - więc reszta mnie w nim kompletnie nie interesuje

  Ogrodek - Sekciara oszołomka - więc też nie interesuje mnie co ma i czy w ogóle ma coś poza tym do powiedzenia

  Więc dla mnie ten dziwno/śmieszny twór KONFEDERACJA był właśnie śmieszny i nawet się nim nie interesowałem - jak większość wyborców co widać po ostatecznych wynikach (tak wiem: na pewno sfałszowanych)

  Każdy wybiera to co mu bardziej pasuje
  Dla mnie w pierwszych kolejnościach są to:
  - Odzyskanie niepodległości z bycia Kolonią Watykańską
  - Pełne Prawa Kobiet do pełnego decydowania o sobie
  Tego KONFEDERACJA NIE POSIADA - więc zlewam ją ciepłym ....
  I tyle
 • @GPS 18:29:13
  " z Korwinem jest tak, że dziennikarze również przeinaczają, preparują i wyciągają z konteklstu jego wypowiedzi na żywo, nagrane."

  Niejednokrotnie słuchałem wywiadów z nim w całości gdzie były zadawane konkretne pytania i gdzie na żywo było od razu jego pełne wypowiedzi - i w takich sytuacjach pojawiały się różne debilne BOMBY
  Więc wiem co widziałem i słyszałem i nie były to żadne słowa wyrwane z kontekstu
  Właśnie odwrotnością jest książka w której ostateczną odpowiedź można przeanalizować wielokrotnie również pod względem odbioru jej przez czytelnika i ew. dopasować ją do bardziej pozytywnego odczucia...
  Ale nie ma o czym gadać bo tak czy siak to teoretyzowanie a mnie interesują FAKTY:
  To co słyszę na żywo - a później czy też i widzę to w czynach
  Pzdr
 • A niby kto pozwolił
  na formowanie się Konfederacji aby ta wzięła udział w tzw. wyborach - no kto?
  Wniosek?
  W kraju podbitym przez dzieci diabła - nic istotnego nie dzieje się bez ich udziału. Nic!
 • @gerro28 18:57:22
  "ALE JAK OBOK SKROBANKI,MŁODY WYBORCA WIDZI BRAUNA EGZALTOWANEGO KATOLA,KTÓRY BYŁBY DOBRY NA 60 LETNIE BABCIE,KTÓRE SA ZAGOSPODAROWANE PRZEZ PIS,TO SIE MŁODEMU CZŁOWIEKOWI ODECHCIEWA SZCZĘŚC BOŻE DAJ bOŻE a ZANIM KOLEŚ DOJDZIE DO SEDNA TO ZAHACZY O GRUNWALD,ROZBIORY I POWSTANIE WARSZAWSKIE."

  Ooo toooo too too to..... 5*
 • @gerro28 16:39:51
  Nie moge zrozumiec malego poparcia dla p.Sosnierza. To swietny czlowiek.
  Z pewnoscia to wina tzw mediöw, ktöre nigdy go nie pokazaly, choc udzielal sie w parlamencie europejskim z ramienia wlasnie wolnosciowcöw.
 • @Hades, - Korwin Δ Braun Δ Liroy Δ - Jakie to piękne NARODOWE nazwiska - Przyke tylko, że nie są Słowiańskie = Polskie !!
  .


  Przyke tylko, że nie są oni Słowianami Sławianami

  http://narodslawnych.blogspot.com/2012/03/sawianie-sa-zrodem-biaej-rasy.html


  http://www.eioba.org/files/user15684/r1a1a7.gif
  Bogumił Boguchwał
 • @gerro28 "Sławna Słowiańska, Sławiona Słowiańskim Sławnym Słowem Sławian
  Ślągwiasta, czyli Wilgotna Święta Góra Ślęża tym razem w objęciach promieni Zachodzącego Słońca czyli Światła Świata .


  http://slowianieiukrytahistoriapolski.pl/historia_slowian/pochodzenie_slowa_slowianie/slowianie_czy_slawianie_film/index,pl.html


  https://i.ytimg.com/vi/KvnEdOmeTQ0/maxresdefault.jpg  Bogumił Boguchwał
 • @interesariusz z PL 17:38:28
  To prawda, ze zaden z niego krasomöwca, obawiam sie jednak, ze w jego wieku zbyt pözno na jakiekolwiek korekty wymowy.
 • @Hades 18:44:16
  Jakie to wywiady w całości słuchałeś? Też bym chętnie posłuchał
 • @gerro28 18:57:22
  Jakie badania wskazują? Inna sprawa, ze akurat w tej grupie to Konfederacja wygrała. Czyli podważa to twoje usprawiedliwianie własnego lenistwa Kają Godek czy Braunem. Tzw. poganie w Polsce obecnie nie posiadają nikogo znanego i jednocześnie ciekawego intelektualnie.
 • @gerro28 21:27:54
  Ot, pogańska kultura. ZNamionuje "Eskimosa", bo tylko taki może pogardzać polską tradycją. Podkreślam, polską. Nie jaką plemienną, któej nawet nie spisano.
  Coś ta aborcja cie uwiera. Masz na tym punkcie ewidentnego zajoba.Ale w psychoanalityka, bawił się nie będę. Dodam tylko, ze wyłącznie wróg Polski i Polaków, może popierać aborcję wśród Polaków.
 • Braun - o co temu panu "biega"?
  Przeczytałem ostatnio wydany w formie książkowej wywiad z panem Grzegorzem Braunem. Książeczka nosi tytuł „Kto tu rządzi”. Z panem Braunem rozmowę przeprowadził dziennikarz Jan Piński. Książka ukazała się w wydawnictwie Bollinari Publishing House tuż przed ostatnimi wyborami prezydenckimi w których pan Braun (bez powodzenia) kandydował.

  Lektura książki wywołuje mój niepokój. Odpowiadając na pytania dziennikarz Pińskiego, pan Braun daje się poznać jako człowiek o niezwykłej wręcz inteligencji, ogromnej wiedzy, spostrzegawczości i odwadze. Na okładce ksiązki wydawca tak ją lapidarnie streścił: „Gorzka prawda o polskiej polityce wypowiadana ustami człowieka, który walczy z łajdackim systemem”.

  Braun opisuje polski system polityczny jako atrapę demokracji w której prawdziwą władzę sprawują służby specjalne oraz loże masońskie. Demokratyczne rytuały (wybory, kampanie) są bez znaczenia, zaś brylujący na politycznych salonach politycy są wynajętymi przez służby aktorami, odgrywającymi (nieudolnie) napisane dla nich role.

  Trudno nie zgodzić się z poglądami pana Brauna, które potwierdza wielu byłych polityków, w przeszłości wynajętych do odgrywania teatralnej roli „umiłowanych przywódców”. ( w tym niedoszły premier z Krakowa, pan Rokita).

  Rysując trafny obraz polskiego systemu politycznego, (w sposób ukazujący ogromną wiedzę, inteligencję i spostrzegawczość), pan Braun wysuwa jednocześnie postulat ....koronowania Chrystusa Pana na króla Polski. W tym momencie zapala mi się w mózgu czerwona lampka i budzi się mój niepokój. Jak to jest możliwe aby człowiek mądry w jednych sprawach był jednocześnie oszołomem w innych? Taki zwierz w przyrodzie nie występuje!

  Jeśli pan Braun „wchodzi w buty” religijnego oszołoma ( jego postulat uczynienia z Chrystusa króla Polski jest...nieaktualny, gdyż Chrystus był już wielokrotnie koronowany na króla Polski, o czym ten pan musi wiedzieć!) a równocześnie reprezentuje poglądy polityczne, społeczne i gospodarcze ujawniające wielką przenikliwość i mądrość, to cudów nie ma: religijnego oszołoma udaje!

  Dlaczego tak czyni?? Dlaczego przykleja sam sobie na czole kartkę z napisem: jestem religijnym świrem? Do kogo jest skierowany ten kompromitujący dla rozsądnego człowieka przekaz?

  Przeciętny wyborca (w przeciwieństwie do pana Brauna) o polityce, gospodarce i mechanizmach społecznych wie niewiele, albo zgoła nie wie nic! Ale posiada rzec cenną: zdrowy rozsądek. I ten rozsądek podpowiada mu, że nie warto słuchać faceta który nakleił sobie na czole kartkę z napisem: jestem religijnym świrem! Gościu z taką kartką na czole może być intelektualnym geniuszem w sprawach innych niż religijne, ale jedyną reakcją ludzi rozsądnych na jego osobę będzie pukanie się w czoło!

  I o to właśni panu Braunowi chodzi! Przyklejając sobie na czole kartkę z napisem „jestem religijnym świrem” pan Braun chce osiągnąć jeden cel, taki mianowicie aby poglądy które głosi zostały ocenione jako brednie oszołoma! Tym sprytnym sposobem pan Braun niby to obnaża fasadowość polskiej demokracji, ale jednocześnie daje czytelnikowi do zrozumienia, że to brednie! Bo czy religijny oszołom i bęcwał, może powiedzieć coś mądrego w innych kwestiach? Zdrowy człopski rozsądek podpowiada wyborcom, że jak ktoś jest głupi w jednej kwestii, to jest głupi „na amen”! Jeden procent poparcia w wyborach prezydenckich dla pana Brauna świadczy o tym dobitnie!

  Pan Braun pozując na „wojownika z łajdackim systemem” jest w istocie członkiem tego systemu, któremu system pozwala żyć i pracować (do niedawna Polska Telewizja zlecała Braunowi kręcenie filmów, (jak się domyślam nie za darmo). Rola jaką odgrywa pan Braun w polskim „łajdackim systemie” sprowadza się do tego aby „łajdackość” tego systemu ukryć poprzez samo kompromitację tego który niby system demaskuje.
  Innych polityków ( dziennikarzy czy blogerów) prezentujący podobne poglądy jak pan Braun łatwo propagandowo zneutralizować stwierdzeniem, że bredzi taki jeden z drugim jak oszołom Braun, wietrząc wszędzie służby specjalne, loże masońskie i żydowskie spiski!

  I tym sposobem „ w temacie” ukazania prawdziwego oblicza systemu politycznego w Polsce, dzięki panu Braunowi mamy „pozamiatane”!

  Podobną rolę w polskiej polityce jak pan Braun pełni Pan Korwin- Mikke. Ten z kolei ma ośmieszyć i skompromitować prawicowe idee, poprzez błazenady podobnej natury jak "braunowe".
  Obaj ci panowie wywiązują się z powierzonych im zadań wyśmienicie, dzięki czemu prawica w Polsce nie istnieje!
  Że też Pan ( Panie Świderski) daje się na takie "gierki" nabierać?

  Anthony Ivanowitz

  14. wrzesnia. 2015r.

  www.pospoliteruszenie.org
 • @Wican 20:52:36
  "Jakie to wywiady w całości słuchałeś? Też bym chętnie posłuchał"

  "Od wielu lat nawet nie słucham Curwina, Kiedyś owszem tak...
  Hades 29.05.2019 18:21:11"

  Dawno temu - od dawna go nie słucham - tyle ile przypadkowo trafię i to jak najszybciej wyłączam
 • @władek 21:38:24
  To co robi pan Braun, to jedna z bardziej wyrafinowanych metod manipulacji tłumami do odwodzenia ich od nieprawomyślnych idei. Dokładnie taką samą metodę stosuje niejaki David Icke publikując wiele interesujących informacji o kulisach władzy na świecie, jednocześnie opowiadając niestworzone historie o reptylianach w skórze królowej Elżbiety II. Kto myślący uwierzy w takie brednie!?

  A wracając do Brauna, ten człowiek zdekonspirował się podczas debaty przed wyborami prezydenckimi, opowiadając cuda-wianki bez związku zamiast podać fakty jakimi szermował na spotkaniach w terenie. Gdyby był człowiekiem za jakiego się podaje zmiażdżyłby wtedy konkurentów,a tak wyszedł na nieszkodliwego idiotę - pewnie zgodnie z planem jego mocodawców.
 • @Hades 21:49:33
  Bo nie ma chyba oficjalnych wywiadów z wizją z JKM. i ze słuchem. Są tylko fragmenty

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej