Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 3857 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Kaczyński uważa, że Polska była sojusznikiem Hitlera!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kaczyński powiedział: "Płacenie odszkodowań byłoby przyznaniem, że byliśmy sojusznikami Hitlera".

       Gdyby to powiedział Janusz Korwin-Mikke to media pisowskie na całą Polskę grzmiałyby, że Korwin twierdzi, że Polska była sojusznikiem Hitlera. A jak mówi to Kaczyński, to cisza, nikt tak tego nie interpretuje.

       A przecież można to łatwo zinterpretować tak, że stwierdzenie, że płacenie odszkodowań byłoby przyznaniem, że byliśmy sojusznikami Hitlera, oznacza, że Kaczyńskiemu chodzi o to, że nie należy płacić, bo trzeba ukryć to, że byliśmy sojusznikami Hitlera, lepiej byśmy się nie przyznawali do tego, że byliśmy sojusznikami Hitlera. Lepiej nie płacić, by się nie przyznawać.

       Gdyby to powiedział JKM to media głównego nurtu by pisały: "Korwin uważa, że Polska nie powinna się przyznawać do tego, że była sojusznikiem Hitlera!". Nawet by nie musiały tak pisać, każdy już jest do tego tak przyzwyczajony, że sam by tak pomyślał. A na Kaczyńskiego jakoś się nikt nie oburza.

Grzegorz GPS Świderski

PS1.W zawiązku z powyższą złośliwa interpretacją słów Kaczyńskiego wielu zarzuca mi niezdolność do czytania ze zrozumieniem, albo nielogiczne wnioski. No to zbadajmy to na innym przykładzie. Przypuśćmy, że prymas Polski powie: „płacenie przez Kościół odszkodowań ofiarom pedofilii byłoby przyznaniem, że Kościół jest winny ukrywania tego przestępstwa”. Czy poprawną interpretacją tego zdania byłoby to, że prymas wie, że Kościół ukrywa pedofilię i nie chce płacić odszkodowań, by się to nie wydało? Czy może poprawną interpretacją byłoby to, że prymas uważa, że Kościół nic nie ukrywał i dlatego nie powinien żadnych odszkodowań płacić?

PS2. Notki powiązane:   

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej