Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
91 postów 3953 komentarze

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Ruscy agenci

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ruscy agenci są oczywiście szkodliwi. Działając w Polsce szkodzą nam. Ale szkodzą tak samo jak agenci amerykańscy, francuscy, niemieccy, tureccy, litewscy, irańscy, japońscy czy izraelscy. Szkodzą, gdy działają tajnie.

       Nie dlatego, że wykradają tajemnice. Tajna informacja nie czyni nas silnymi. Agenci szkodzą, bo wpływają na opinię publiczną - co w demokracji ma kluczowe znaczenie. Szkodzą nam, manipulując wyborami i wpływając na to, kto rządzi.

       Jawni sympatycy różnych obcych nam politycznie sił tak szkodliwi nie są. Gdy wiemy, komu sprzyjają, gdy potrafią argumentować i uzasadniać potrzebę sojuszu, to są pożyteczni. Wtedy wybieramy świadomie.

       Dobrze jest, gdy kraj czy partia ma zdolność zawarcia sojuszu z każdym. Ustawianie polityki tak, że sympatyzuje się tylko z jednym przeciwnikiem, a innego się całkowicie z góry odrzuca, jest błędem. By cokolwiek sensownego wypertraktować od sojusznika, trzeba mieć możliwość zerwania z nim sojuszu i zawarcia go z kimś innym.

       Trochę czuję się zażenowany, że muszę pisać takie oczywiste oczywistości, ale zauważam, że mało kto to rozumie.

       Otóż oskarżanie przeciwników politycznych o to, że są organizacją agentów obcego państwa, na podstawie tego, że mają część członków, sympatyków, przedstawicieli czy przywódców, którzy sympatyzują z różnymi zagranicznymi organizacjami, jest po prostu głupie.

       Czyż nie warto mieć w swoim środowisku kogoś, kto ma podobne poglądy, program, czy wizję polityczną, ale ma dobry kontakt z wrogami, niezależnymi partnerami, przeciwnikami, obcymi stronnikami, by w razie czego się z nimi układać, albo by mieć haka na aktualnych sojuszników, by więcej od nich wypertraktować strasząc odwróceniem sojuszu? Kogoś nie utajnionego, ale jawnego, znanego!

       Czyż nie jest dobre to, że Ruch Kukiz’15 zawarł sojusz ze współrządzącym we Włoszech antysystemowym Ruchem Pięciu Gwiazd? Czy w związku z tym można ich nazwać włoskimi agentami, którzy chcą oddać polską niepodległość Włochom?

       A tymczasem media pisowskie oskarżają Konfederację Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy o to, że to ruska agentura, bo ma w swoich szeregach Lilie Moszeczkową, która ma dobre kontakty z rosyjskimi motocyklistami, których lubi Putin. A Janusz Korwin Mikke nie wyklucza sojuszu z Rosją, o czym pisze już 30 lat temu. I nie ma oporów, by się z Rosjanami spotykać. A ja, jako sympatyk Konfederacji, zastanawiałem się kiedyś nad połączeniem Polski i Białorusi: Czy Białoruś uratuje cywilizację łacińską?

       Czy na tej podstawie można oskarżać Konfederację o zdradę, o bycie w całości ruską agenturą? Przecież takie oskarżenia są głupie i szkodliwe! Szkodzą nie tylko Konfederacji, ale też oskarżającym, bo każdy wróg ich podobnymi bezpodstawnymi oskarżeniami zdruzgota. Im bardziej bezzasadnych, nieuzasadnionych, głupich, niesprawnych, nieuczciwych argumentów ktoś używa, tym bardzie podlega atakowi argumentami tej samej jakości.

       Antoni Macierewicz niedawno został ogłoszony ruskim agentem, co jakoby potwierdza bogato udokumentowana książka. Już nawet widzę oskarżenia, że pisowski marszałek Sejmu Marek Kuchciński to ruski agent, bo ma sporo dziwnych powiązań z Ukrainą. Przeciwnicy PiS-u lecą jeszcze bardziej po bandzie i oskarżają o bycie ruskim agentem premiera Mateusza Morawieckiego! Te oskarżenia to nie nowość - ruskim agentem przed wyborami był nawet prezydent USA Donald Trump!

       Te oskarżenia o ruską agenturę robi ruska agentura. Sadzi las by ukryć liść. Jak już wszyscy nawzajem oskarżymy się o bycie ruskim agentem, to nikt nie rozpozna ruskiego agenta, bo będziemy nimi wszyscy. Kiedyś z kimś się spotkałem, mam z nim zdjęcie, a to ruski agent - no to ja też jestem ruskim agentem. I Ty, czytelniku też jesteś ruskim agentem, bo czytasz blog ruskiego agenta.

       Częstą strategią obronną złodzieja jest krzyczeć: „łapaj złodzieja!”.

       Więc póki co, na potrzeby kampanii wyborczej, proponuję przyjąć prostą zasadę: ruskim agentem jest ten, kto innych oskarża o to, że są ruskimi agentami. Oczywiście nie będzie w tym pełnej racji, ale tak na oko, 80% prawdopodobieństwa, że to racja. Uważajcie na ruskich agentów!!! Ja tu nikogo nie oskarżam, ja tylko podaję zasadę rozpoznania. Więc ja ruskim agentem nie jestem. Ani niczyim.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane: 

 

KOMENTARZE

 • Ostatnio diablisko zamiast w ornat
  z lubością w szaty ruskiego agenta się przebiera - bo taką mamy mądrość etapu dyktowaną ludziom stworzonym przez Boga - przez czarci pomiot - i tyle.
 • @demonkracja "z lubością w szaty ruskiego agenta się przebiera"
  .

  https://img.buzzfeed.com/buzzfeed-static/static/2014-03/campaign_images/webdr08/24/18/the-25-biggest-bromance-moments-between-george-w--2-11991-1395698932-0_dblbig.jpg
  https://static.businessinsider.com/image/56013e059dd7cc25008bc0e4-750.jpg
  https://amp.businessinsider.com/images/5499afc869beddc671c9d1fa-750-563.jpg


  Bogumił Boguchwał
 • "Ruscy agenci są oczywiście szkodliwi. Działając w Polsce szkodzą nam. Ale szkodzą tak samo jak agenci amerykańscy, francuscy,
  niemieccy, tureccy, litewscy, irańscy, japońscy czy izraelscy. Szkodzą, gdy działają tajnie."  https://www.abc.net.au/news/image/664676-3x2-940x627.jpg
  https://www.denverpost.com/wp-content/uploads/2016/05/20070908__20070909_A16_ND09APECp1.jpg
  Bogumił Boguchwał
 • Ruski agent to wyśmienity strateg
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2019/05/a9.jpg


  Naczelny rosyjski rabin uważa, że stosunki na linii Izrael-Rosja nigdy nie były lepsze niż teraz

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/naczelny-rosyjski-rabin-uwaza-ze-stosunki-na-linii-izrael-rosja-nigdy-nie-byly-lepsze-niz-teraz-2019-05
 • @Talbot 20:03:44
  Zgadza się, już ich za pejsy nie targają.
 • @Talbot 20:03:44
  A Bibi jak się przykleił do klamki Putina to go nie mogą odkleić. Podobno zaproponował ostatnio, że może robić nawet za wycieraczkę.
  To faktycznie najlepsze stosunki od wielu lat.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:23:17
  No popatrz, Putin wyprzedził Polaków w wyścigu do przyjaźni z żydami. Kto wie, czy ta nagonka na Polskę w sprawie 447 nie jest z inspiracji ruskiego agenta i Netanjahu?
 • Ruski agent
  G.W. Bush powiedział niegdyś, że patrząc w oczy Putinowi widzi „szczerego demokratę”.

  Kiedy to było?

  Ano gdy "plemię żmijowe" postanowiło zacząć "wojnę z terroryzmem", wysadzając wieże WTC.
  Do takiej poważnej operacji potrzebowali wsparcia Wołodii, więc G.W.Bush umówił się z Wołodią i podczas tego spotkania, patrząc głęboko w oczy Putinowi widział „szczerego demokratę”.
  No i się zaczęła polityka "przyciągania Rosji do Zachodu" wspierana metodą "marchewki i kija".
  "Marchewką" dla Rosji była polityka USA(poprzez wpływ USA na Arabię Saudyjską) rosnących w szybkim tempie cen ropy naftowej i powiązanych z nią cen gazu, głównych czynników budżetotwórczych Rosji.
  "Kijem" była polityka gwałtownych spadków cen tych surowców, gdy Wołodia stawał się "niegrzecznym" jak to miało miejsce w 2008 roku, gdy najechał Gruzję, a potem w 2014 roku, gdy zajął Krym, w odpowiedzi na Majdan na Ukrainie, który mu zafundowali Jankesi.
 • @35stan 21:53:06
  "G.W. Bush powiedział niegdyś, że patrząc w oczy Putinowi widzi „szczerego demokratę”.

  Dziwne, co Bush ma wspólnego z demokracją?
 • @Pedant 22:24:51
  "Dziwne, co Bush ma wspólnego z demokracją?"

  Chyba, że miał na myśli "Putin to taki frajer co bierze demokrację na poważnie"
 • @Pedant 22:27:42
  Zgoda, a szczególnie, tą usraelską.
 • Miejsce urodzenia kwalifikuje mnie
  jako ruskiego agenta, moja rodzina pochodzi z Suwalszczyzny, a więc blisko Kaliningradu, bez dwóch zdań jestem szpionem, chociaż teraz Odrę mam pod nosem, mniejsza o to.
  Z samego rana nic nie podnosi ciśnienia jak jakiś żydziocha napisze coś o Polsce i Polakach, tysiąc kaw nie da takich emocji jak żydoski cymbał.
  Pisze nadzorca bydła i gojów:
  "Polska nie jest sprawiedliwa wobec tysięcy ocalałych z Holokaustu. Prezydent USA Donald Trump nie powinien na to pozwolić - pisze dla Fox News Bradley Blakeman.
  Jako młody człowiek pojechałem do Polski i byłem świadkiem, jaką pracę wiceprezydent George'a H.W. Bush i Lech Wałęsa wykonali, by uwolnić kraj od tyranii komunizmu - pisze Blakeman.

  Dziennikarz zwraca w swoim tekście uwagę, że od tego czasu Polska poczyniła wielkie postępy jako demokracja. "W jednej z głównych kwestii, która ma wpływ na tysiące Amerykanów takich jak respektowanie praw własności prywatnej osób, które przeżyły Holokaust, Polska nie spełnia standardów" - czytamy.

  Jego zdaniem, "prezydent Trump jest liderem w propagowaniu sprawiedliwości wobec ocalałych z Holokaustu". "Polska zignorowała i wielokrotnie odrzuciła jego stanowisko w tej sprawie w sposób niestosowny jak na sojusznika" - ocenia amerykański dziennikarz.

  "Faktem jest, że Polska nie jest sprawiedliwa wobec tysięcy ocalałych z Holokaustu, które szukają sprawiedliwości za mienie, które zostało im skradzione. Jako zagorzały zwolennik Polski i narodu żydowskiego, prezydent Trump nie powinien na to pozwolić" - czytamy dalej w Fox News.
  Polska jest jedynym dużym krajem europejskim, który nie uchwalił ustawy, która zezwalałaby na zwrot własności prywatnej, mimo że obiecywał to wielokrotnie. Sekretarz stanu USA Mike Pompeo miał rację, wzywając Polskę do uchwalenia takich przepisów."
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/bradley-blakeman-polska-naduzywa-relacji-z-prezydentem-trumpem/x53trmz
  Zacytowałem tego z banana robionego, aby dać asumpt do powstania w końcu, prawdziwej Polskiej agencji pijarowskiej z funduszami pozwalającymi na Polskie publikacje informacyjno historyczne, bo nic tak nie iskrzy neuronami we łbie jak prawdziwy news a już zwłaszcza żydo_fake !
  "Tyrania komunizmu" powiedział przedstawiciel "demokratycznego" ussa.
 • @Pedant 22:24:51
  Bardziej szczery i prawdziwy jest takie oto powiedzenie Busha:

  Nasi wrogowie są innowacyjni i mają zasoby – my również. Oni nigdy nie przestają wymyślać nowych sposobów na szkodzenie naszemu krajowi i naszym ludziom – my również.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej