Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 3857 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Jaka cywilizacja upada?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pożar katedry Notre Dame w Paryżu wielu uznaje za symbol upadku cywilizacji. Ale jakiej cywilizacji? Prezydent Andrzej Duda napisał na tłiterze, że odbudowa tej katedry może stać się symbolem odbudowy Europy na judeochrześcijańskim fundamencie.

      Tylko, że takiego fundamentu w Europie nie ma! W tej chwili jesteśmy w trakcie upadku cywilizacji łacińskiej, która tworzyła z poprzednimi pewną ciągłość. Żydzi, Rzymianie i Grecy to nasi cywilizacyjni przodkowie. Ale na tyle bardzo się od nich różnimy, że tworzymy całkiem odrębną cywilizację. Cywilizacji judeochrześcijańskiej nigdy nie było. Jest, a raczej już przestaje być, cywilizacja łacińska, którą należałoby raczej nazwać: rzymsko-helleńsko-chrześcijańską. A tę nową cywilizację, która obecnie dominuje, należy nazwać judeo-bizantyjsko-socjaldemokratyczną.

       Gdy upadał Rzym i tworzyły się cywilizacje łacińska i bizantyjska, też był taki czas, że wielu uważało, że cywilizacja rzymska wciąż istnieje i żadnych nowych cywilizacji nie ma. Tymczasem powstawały już nowe, które czerpały tradycje ze starych - upadłych, upadających i trwających. Na przykład nasza.

       Niektórzy uważają, że teraz jest podobnie - nie ma już cywilizacji łacińskiej, nie ma bizantyjskiej, nie ma żydowskiej - jest jedna, nowa, zachodnia, która czerpie tradycje z tych trzech. Ma swoją, całkowicie nową etykę - czyli uchwalone przez ONZ prawa człowieka. Ma nowe dogmaty ustrojowe - socjaldemokrację. Ma też tworzącą się nową kulturę i obyczaje oparte o LGBT. Ale ciągle ze starych zasad korzysta - choć z obrzydzeniem.

       Ja ciągle mam nadzieję, że nasza stara, dobra cywilizacja łacińska, którą Polska współtworzyła przez osiemset lat, nie upadnie, że się odrodzi. Niemniej zgadzam się, że jest w stanie upadku. Widać nasz prezydent już nie wierzy w odrodzenie i razem z wieloma innymi uważa, że istnieje już tylko nowa cywilizacja - zwą ją zachodnią, judeochrześcijańską, cywilizacją socjalizmu, praw człowieka i demokracji, czy wreszcie cywilizacją śmierci.

       Żyjemy w czasach przełomowych - jedne cywilizacje są w trakcie upadku, inne powstają, inne się rozwijają. O to, czy stare już upadły, a nowe powstały, można się kłócić w nieskończoność i jest dużo argumentów i za tym, i za tamtym. Ale mniejsza z tym.

       Europejczycy odbudowując katedrę Notre Dame niczego w sferze ideologicznej, religijnej czy cywilizacyjnej nie odbudują, bo ona stoi na terenie upadłym, który w sposób nieuchronny zostanie opanowany przez cywilizację islamską opartą na prawie szariatu. Z przyczyn demograficznych, których już nie da się powstrzymać, państwa takie jak Francja, Niemcy czy Szwecja zmienią się za kilkadziesiąt lat w kalifaty - kościoły zostaną wyburzone, a na ich miejscach powstaną meczety. Nie ma już od tego odwrotu! To jest naukowo udowodnione.

       Nic więc na to nie poradzimy. Jeśli chcemy odbudować cywilizację łacińską, jeśli chcemy jej odrodzenia, to musimy to robić w krajach, które są jeszcze do uratowania - na przykład Polska. My jeszcze możemy się ochronić przed demograficznym żywiołem dżihadystów, bo u nas jeszcze tak dużych przyczółków jak na zachodzie nie zdobyli.

       Więc jeśli prezydent Polski chce odrodzenia chrześcijaństwa i naszej cywilizacji łacińskiej, to powinien olać Notre Dame, olać Żydów, i skupić się na Polsce. Na ochronie naszych kościołów i miejsc świętych, oraz na ostrym tępieniu dzihadystów, islamistów i wszelkich arabskich uchodźców. My mamy jeszcze szanse! I tylko tak pomożemy też Francuzom - bo będą mogli do nas uciec, gdy ich kalifowie zaczną gnębić. Ewentualnie będą uciekać na Wyspy Brytyjskie, które dzięki Brexitowi mają minimalną szansę zostać uratowane.

       Te zachodnie kalifaty będą oczywiście w stosunku do nas wrogie - też nas będą chciały przejąć. Jak się obronimy wewnętrznie, zwalczymy ich V kolumnę, to będą próbować militarnie. To pozwoli odrodzić naszą cywilizację, bo tylko ona da nam siłę, by się dżihadowi przeciwstawić. Socjaldemokraci, LGBT i zwolennicy obecnej Unii Europejskiej walczyć nie będą - albo uciekną, albo przejdą na islam - co już teraz wprost głoszą.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:   

KOMENTARZE

 • "Jaka cywilizacja upada?"
  Każda cywilizacja upada - kiedy zaczyna nią wywijać do woli - czarci pomiot.
  Wniosek?
  Na podstawie upadającej naszej cywilizacji - możemy wnioskować - w jaki sposób czarci pomiot wykańczał wielkie cywilizacje na przestrzeni tysięcy lat przed nami. Możemy także przypuszczać i to, że w podobny sposób - czarci pomiot będzie wykańczać - następne cywilizacje, które będą po naszej.
 • @demonkracja 08:53:42
  Czy cywilizacja Azteków też upadła dlatego, że zaczął nią wywijać czarci pomiot? Dlaczego czarci pomiot nie wywija cywilizacją chińską?
 • @GPS 01:32:49
  "Czy cywilizacja Azteków też upadła dlatego, że zaczął nią wywijać czarci pomiot?"
  --------------
  Pizarro się kłania - i dodam jeszcze tylko tyle, że łyżka dziegciu potrafi zepsuć beczkę miodu.
  ---------------
  "Dlaczego czarci pomiot nie wywija cywilizacją chińską?"
  ---------------
  Wywija - bo Chiny robią to - czego się od nich oczekuje. Priorytetem dla czarciego pomiotu na obecnym etapie mądrości jest zlikwidowanie białej rasy i jej cywilizacji - i Chiny w tym pośrednio uczestniczą w ten sposób, że zalewają świat (z woli czarciego pomiotu) wszelką produkcją. Za jakiś czas nikt poza Chinami nie potrafi już zrobić ani łopaty ani młotka ani majtek na d*pę.
 • Cywilizacje często się degenerują
  i w końcu upadają.
  Akurat islamizm jest szansą na odrodzenie, ale jednak dla większości Polaków, najważniejsza jest pełna micha i ciepła woda.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej