Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
88 postów 3938 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Obietnice wyborcze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obietnice wyborcze polegające na tym, że polityk ogłasza, że wszystkim zabierze i niektórym da, albo że niektórym zabierze więcej, a innym mniej, są jasne, szczere i zrozumiałe.

       Polityk to ktoś, kto zarządza aparatem przemocy i jasnym jest, że używa tego aparatu by zabierać ludziom owoce ich pracy przy użyciu siły fizycznej, stosując przemoc.

       Więc obietnice typu 500 zł na każde dziecko są zrozumiałe. To jawna deklaracja: tobie dam za nic, bo użyję przemocy, by innym odebrać. Obietnice, że osoby do 26 roku życia będą zwolnione z jakiegoś haraczu są jasne. To oczywista deklaracja: tobie mniej siłą zabiorę, ale inni będą musieli mi ciągle dawać dużo z tego co wypracują.

       Ale całkowicie oszukańcze i nieuczciwe są obietnice polegające na tym, że aparat przemocy zorganizuje jakieś ekonomiczne przedsięwzięcie, stworzy jakąś firmę, założy biznes.

       Taki biznes może się opłacać, albo nie. Jeśli się opłaca, to na wolnym rynku musi się znaleźć przedsiębiorca, który to zorganizuje - bo ludzie z natury są żądni zysku. Jeśli taki się nie znajduje, to znaczy, że nie ma wolnego rynku, bo aparat przemocy ten rynek ogranicza. Wtedy należy obiecać likwidację tych ograniczeń.

       Ale może być tak, że dany biznes się nie opłaca, nie da się na tym zarobić. Aparat przemocy wchodząc w ten biznes stworzy przedsiębiorstwo przynoszące straty, a więc będzie do niego dopłacać. Aparat przemocy może do czegoś dopłacać tylko z tego, co przemocą zabierze. A zatem to nie będzie żadne udogodnienie dla obywateli, ale strata, bo staną się przymusowo sponsorami nierentownego przedsiębiorstwa.

       Jeśli nie ma firm komunikacyjnych tworzących linie autobusowe na jakichś trasach, to znaczy, że to się albo nie opłaca, albo przepisy to utrudniają. Utrzymanie tych przepisów i utworzenie państwowej linii na tej trasie to czysta strata. Biedna babcia mieszkająca we wsi, z której łatwo może sobie podróżować przy pomocy BlaBlaCaru, albo autobusem jeżdżącym raz dziennie, będzie musiała z własnej emerytury dopłacać za kursy pustych autobusów w innych gminach.

       Politycy ogłaszają obietnice wyborcze, które zawsze polegają na tym, że trzeba będzie ludziom przemocą więcej zabrać, albo inaczej zorganizować tę grabież. To powinno skutkować tym, że ludzie takich złodziei już nigdy nie wybiorą, ale w praktyce te obietnice powodują, że ludzie z większą ochotą na tych bandytów głosują. Demokracja to żerowanie na powszechnej głupocie.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

KOMENTARZE

 • Idiotyzmy szalonego neoliberała i anty państwowca..
  Państwo jest po to by tworzyć Nardowi sprzyjające środowisko do życia.
  Państwo to forma organizacji Narodu w interesie Narodu.
  Co innego kolonia to jest organizacja terrorystyczna której zadaniem jest łupienie podbitego Narodu.
  Autor tego nie rozumie.

  Państwo musi posiadać środki na realizację swoich celów no opieki zdrowotnej , sieci dróg, edukacji szkolnej, obronności...
  Te środki mogą pochodzić albo z podatków albo z zysków z działalności gospodarczej (tak było w PRLu).

  Realizacja zdań przez państwo (firma państwowa) jest zawsze tańsze o zysk dla zawsze chciwego prywatnego właściciela (to zwykła arytmetyka),
  Państwo może realizować cele po kosztach własnych (robocizna, materiały..) a prywaciarz oprócz robocizny i materiałów musi jeszcze mieć zyska na pasożytowaniu na wykonawcach i na zleceniodawcy.
  Prywaciarz płaci głodowe pensje i żąda wielkich pieniędzy od zlecającego to podstawowa strategia osiągania maksymalnego zysku..stosuje tez jak najtańsze materiały. w sumie drożej i gorzej...ale jest zysk dla pasożyta.
  Państwo nie musi mieć zysku na działaniach prospołecznych (ale też nie powinno ponosić strat tylko po faktycznych kosztach realizacji)

  Jak widać autor to zdegenerowany moralnie neoliberał... dla którego życie narodu nie ma wartości a wartością jest wyłącznie zysk własny.
  To skrajny zoologiczny egoizm.
 • ludź, to byt, który zabiera innym bytom, aby samemu mieć
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  trwa nieustanna wojna, między ludźmi, pytanie, do jakich środków w tej wojnie można się uciec?

  otóż wykorzystanie polityków do zmiany proporcji pomiędzy przegranymi a wygranymi jest środkiem stosunkowo łagodnym. Wystarczy wspomnieć, że Car nie miał zmysłu politycznego, jak również Ludwik 16.

  Są takie rabunki, które wychodzą na korzyść tylko w dłuższej perspektywie czasu. 500+ jest takim rabunkiem, na który bym się zgodził, jeśliby owe 500 dostawały polskie dzieci, a nie ukraińskie.

  Też bym się zgodził na dotowanie komunikacji. Było to słuszne, za komuny, odległości ekonomicznie uległy skróceniu, co zapewniło mobilność siły roboczej. W miastach dawno komunikacja powinna być za darmo, w tym przewożenie bagażu, do rozmiarów, które umożliwiają noszenie go ze sobą, rzecz jasna. Wszyscy będziemy dopłacać do darmowej jazdy, aby nie pustych pociągów, autobusów i tramwajów, które winny być zlikwidowane. Tramwaje, zawalidrogi i mordercy.

  Natomiast zwalnianie kogoś z podatków to czysty absurd, chociażby dlatego, że zwolnieni zostaną wykorzystani jako słupy. Niczemu to nie służy, no chyba tylko błyskawicznemu dorabianiu się najbardziej nieuczciwych słupów.
 • Chodzi o to, że to
  w tzw. demonkraturze mamy największy wyzysk człowieka idący w parze z największym zakłamaniem - dlatego w takiej atmosferze nie może powstać nic - co będzie przyjazne ludziom w ogóle. Słowem tzw. demonkratura to równia pochyła dla ludzi stworzonych przez Boga skonstruowana z rozmysłem przez czarci pomiot..
 • @demonkracja 09:07:54
  "Nie wszystko co się świeci to demokracja"
  To że ktoś nazywa fałszywie dyktaturę oligarchów demokracją to wcale nie znaczy że dyktatura oligarchów to demokracja.
  Nawet gdy ta dyktatura jest skrywana, pudrowana a demokracja na sztandarach i na ustach sługusów tych oligarchów.

  Demokracja to jest forma dyktatury ale Narodu..
  i dyktat skierowany jest raczej do wrogów Narodu niż do samych siebie.
  Jest tylko kwestia poziomu intelektualnego takiej dyktatury.
  W PRL była dyktatura proletariatu czyli statystycznie blisko demokracji czyli dyktatury Narodu. Niestety wyłączono czynnik najistotniejszy czyli intelektualne elity Narodu... dyktat był ze strony roboli czyli ludzi słabo się uczących i niewykształconych czyli prymitywnych.

  Demokracja powinna opierać się o decyzje Narodu (referenda) ale te decyzje czy konieczność podjęcia decyzji powinny podpowiadać narodowi intelektualne elity Narodu.
  Już pisałem że być elitą to zasługa własnych zdolności a nie rasy koloru, religii, partii, czy inne grupy interesów ...
  Bycia Elitą się nie dziedziczy, do elity nie można się zapisać ani kupić za żadne pieniądze "biletu stępu".... trzeba być po prostu wybitnie mądrym i to wykazać w swojej karierze życiowej.
 • @Oscar 08:09:42
  Pana komentarz jest chamski. Nie życzę sobie na moim blogu takich prymitywnych oskarżeń ad personam. Proszę sobie stąd iść i nigdy nie wracać.
 • @Oscar 11:50:20
  "Nie wszystko co się świeci to demokracja""
  =============
  Nie! Demonkracja - to efemeryda - która może istnieć tylko w postaci teorii - ponieważ z rozmysłem została ona oparta na wrodzonych ułomnościach ludzkich. Z chwila wprowadzenia tzw. demokratury z życie - ona natychmiast znika.
 • @GPS 12:11:54
  Pan bierze to do siebie...a moją intencją jest obrona Narodu przed wściekłym i bezlitosnym neoliberalizmem czyli w istocie systemem niewolniczym.

  System o strukturze bogatych pasożytów i milionów niewolników
  nie systemem moich marzeń...nawet w roli bogatego pasożyta.
  (taką mam wewnętrzną moralność)
  Stąd może taka ostrość wypowiedzi.

  Trzeba mieć twardą d.. gdy się publicznie zabiera głos.
  Ja też muszę mieć twardą d...
 • @demonkracja 13:00:49
  Demokracja i każdy system się degeneruje w kierunku interesów własnych elit będących najbliżej "władzy" która z czasem staje się po prostu korytem dla rządzących "elyt".

  To co się stało w USA gdzie nigdy nie było demokracji ale był w miarę cywilizowany kapitalizm (z malejącą domieszką rasizmu) z ludzką twarzą pokazuje że mam rację.

  Trudno utrzymać system prospołeczny bo różne "ścierwa", "pasożyt" nieustannie pracują nad degeneracją systemu w kierunku bezkarnego pasożytowania (czyli ściągania do siebie zysków z pracy w istocie niewolniczej milionów zwykłych ludzi).

  .
 • obietnice typu 500 zł na każde dziecko są zrozumiałe
  "obietnice typu 500 zł na każde dziecko są zrozumiałe"
  A ja poprawię ten niby cytat: Kaczelnik nie powiedział że będzie 500+ na każde dziecko jak też i nie użył sformułowania typu: "poszerzamy program 500+ i o pierwsze dziecko"

  Kaczelnik powiedział wyraźnie:
  "500+ na piersze dziecko" - NA PIERSZE - o kolejnych nie wspomniał ani słowem
  Więc może PO wyborach okazać się jak po poprzednich (w których przed min miało być 500+ na KAŻDE a po wyborach wyszło że czasami od drugiego) i będzie 500+ TYLKO NA PIERWSZE :))
 • SREBRNA
  "Ale całkowicie oszukańcze i nieuczciwe są obietnice polegające na tym, że aparat przemocy zorganizuje jakieś ekonomiczne przedsięwzięcie, stworzy jakąś firmę, założy biznes."
  No toż stworzył: SREBRNA - tyle że jako oddzielny od państwowego podmiot i bardzo dobrze sobie radzi :))
 • @Oscar 08:09:42
  "prywaciarz oprócz robocizny i materiałów musi jeszcze mieć zyska na pasożytowaniu na wykonawcach i na zleceniodawcy."
  OSCAR czy robiłeś kiedyś prześwietlenie "pacynki"?
  Jeśli nie to nie odkładaj tego bo może to mieć bardzo złe konsekwencje - oby tylko już nie było za późno
  Bo chyba trzeba mieć coś ostro zrypane pod dekielkiem żeby takie debilizmy wypisywać
  No chyba że jakiś "Prywaciarz" wykorzystywał Cię nie tylko fizycznie ale i .... "dogłębnie" - że masz jakiś taki "niesmak" do nich wszystkich
  Ale prześwietlonko i tak proponuję trzasnąć
 • @Hades 18:13:02
  To same obelgi i ani słowa argumentów.
  To trochę tak jak "walenie w mordę" gdy niema się argumentów.
  A my tu dyskutujemy na argumenty.. czyli swoje stwierdzenia należy uzasadniać.
  .
 • @Oscar 18:19:24
  "To same obelgi i ani słowa argumentów"
  Nie. To ocena Twojego stanu - bardzo bym chciał użyć sformułowania tylko
  emocjonalnego - ale jak widzę po wielu Twoich komentarzach jednak UMYSŁOWEGO odnośnie Twoich dziwnych urojeń o ludziach samodzielnie prowadzących różne działalności gospodarcze.

  Ale jeśli już wspominasz o kulturze czy obelgach:
  - "Idiotyzmy szalonego neoliberała i anty państwowca"
  - "zawsze chciwego prywatnego właściciela"
  - "prywaciarz oprócz robocizny i materiałów musi jeszcze mieć zyska na pasożytowaniu"
  - "Prywaciarz płaci głodowe pensje i żąda wielkich pieniędzy"
  - "ale jest zysk dla pasożyta"
  - "autor to zdegenerowany moralnie neoliberał"
  - "To skrajny zoologiczny egoizm"
  I to tylko z jednego komentarza w tej notce
 • @Oscar 08:09:42
  Mam to samo zdanie, idąc tym tropem to emerytów też powinno się jakoś zlikwidować przecież nie przynoszą już zysków
  A już babcia i blablacar.....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej