Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
109 postów 4170 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Teoria spiskowa zamachu na prezydenta Gdańska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Im większa tragedia, tym intensywniej powinniśmy to komentować - szukać przyczyn, rozważać motywy, wyjaśniać okoliczności, proponować remedium, doszukiwać się spisków. Dlatego zamierzam znaleźć spisek.

       Póki co takie są głoszone fakty w prasie i telewizji:

 1. W niedzielę 13 stycznia 2019 roku, 27-latek, Stefan Wilmont wtargnął na scenę koncertu WOŚP i rzucił się na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zadał mu trzy ciosy 14,5 centymetrowym wojskowym nożem szturmowym w okolice serca i brzucha. Następnego dnia prezydent zmarł.
 2. Sprawca tuż po morderstwie chodził po scenie z nożem w ręku i krzyczał do mikrofonu: „Halo, halo. Nazywam się Stefan Miłosz, siedziałem niewinnie w więzieniu, siedziałem niewinnie w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie tam wpakowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz”. Po chwili pracownik techniczny próbował go obezwładnić, ale ten się nie bronił, sam się położył na scenie, nie stawiał oporu i się poddał. Został wyprowadzony przez ochroniarzy i przejęty przez policję. Przy przewożeniu do aresztu dostał ataku drgawek i został przewieziony do szpitala, gdzie spędził kilka godzin. Oprócz drgawek miał też złamany nos i uraz ręki. Nad ranem trafił do aresztu. W poniedziałek został przesłuchany i poinformowano opinię publiczną, że nie przyznaje się do winy.
 3. Sprawca to kryminalista, który pod koniec grudnia 2018 wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę za napady na banki z bronią w ręku. Został skazany za to, że sam obrabował 3 różne oddziały SKOK w Gdańsku: dnia 8-05-2013 ukradł 2580 zł przy użyciu pistoletu gazowego; dnia 15-05-2013 posługując się rewolwerem alarmowym ukradł 6000 zł; dnia 31-05-2013 ukradł 4000 zł. W dniu 12-06-2013 ukradł ponad 2500 zł w oddziale Credit Agricole – tym razem był ze wspólnikiem, który czekał na niego w samochodzie. Obaj zostali zatrzymani na gorącym uczynku w trakcie ucieczki. Stefan Wilmont w trakcie procesu przyznał się do tych napadów. Za te napady groziło mu 12 lat, ale dostał łagodny wyrok 5,5 roku.
 4. Pieniądze, które zrabował przeznaczał na grę w kasynie, taksówki i hotele, oraz na wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie. W swoim środowisku nie ukrywał tego, że napada na banki - chwalił się tym. Dlatego został łatwo namierzony i złapany w policyjnej zasadzce. Jest miłośnikiem militariów - posiadał wiatrówki, pistolet hukowy, policyjne krótkofalówki czy kajdanki. Ma koszulki z napisem „Policja” i lubi przebierać się za policjanta.
 5. Bandyta ten przebywał w areszcie śledczym w Gdańsku, gdzie otrzymał status niebezpiecznego więźnia. Po skazaniu trafił do zakładu karnego w Malborku gdzie zauważono u niego problemy psychiczne i skierowano go do Oddziału Psychiatrii Sądowej w areszcie śledczym w Szczecinie. Przebywał tam od lutego do kwietnia 2016 roku i zdiagnozowano u niego schizofrenię paranoidalną. Leczono go farmakologicznie i stosowano terapię. Po uzyskaniu poprawy skierowano go do leczenia ambulatoryjnego. Po kilku miesiącach odmówił przyjmowania leków, ale lekarze orzekli, że był w dobrym stanie psychicznym.

       Tyle faktów prasowych co do sprawcy. Jakie tu pasują teorie spiskowe? Dziwne jest to, że bandyta przyznał się do napadów na banki, został przyłapany na gorącym uczynku, więc wina była ewidentna - a na scenie krzyczał, że siedział niewinnie. Ale jednocześnie przyznał, że właśnie zamordował. A na drugi dzień się do morderstwa nie przyznaje. Albo rzeczywiście wariat, albo wariata udaje. Ale póki napadał na banki i bawił się za zrabowane pieniądze wariatem nie był. Zwariował w więzieniu.

       Tu są możliwe dwie teorie spiskowe:

 1. Służby specjalne (SS) różnymi środkami farmakologicznymi i praniem mózgu zaprogramowały go do mordowania.
 2. SS umówiły się z nim, że będą mu budować legendę wariata. On dla nich zamorduje, a oni go w zamian ochronią - tak by nie dostał dożywocia, ale został skierowany do zamkniętego szpitala psychiatrycznego, skąd go po kilku latach wyciągną, opłacą ucieczkę i bogate życie gdzieś w tropikach.

       Obie możliwości są prawdopodobne, bo mamy do czynienia z dość prymitywnym głupkiem - ale silnym, sprawnym, zdegenerowanym moralnie i łasym na łatwe życie. To idealna maszynka do zabijania. Takiemu łatwo można wyprać mózg albo naobiecywać cokolwiek. Silną przesłanką na to jest fakt, że łatwo się poddał - bo ufał, że go SS wyciągną, więc się nie bał. SS wszystko mogą mu obiecać, bo w istocie nic mu nie dadzą, bo dopadnie go seryjny samobójca i się albo powiesi w celi, albo zostanie zastrzelony w trakcie ucieczki. Oczywiście w któryś piątek, przed weekendem.

       Mamy więc rzeczywistych sprawców. No ale bez motywów teoria byłaby niepełna. Dlaczego SS zamordowały prezydenta Gdańska? Tu możemy oprzeć się o takie medialne fakty:

 1. Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi wraz z małżonką prokuratura w sierpniu 2016 postawiła zarzuty. Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej prowadził wtedy postępowanie, w którym małżonkowie Magdalena i Paweł Adamowicz usłyszeli zarzut z art. 56 par 1 i 2 k.k.s.
 2. Przestępstwo polegało na ukryciu środków pieniężnych poprzez zatajenie ich na rachunkach bankowych w kwocie około 326 000 zł w 2011 r. i 124 000 zł w 2012 r. oraz zatajenia informacji o dochodach uzyskiwanych z wynajmu mieszkań w kwocie 25 000 zł w 2011 r. i w kwocie 20 000 zł w 2012 r., przez co uszczuplił podatek na rzecz Skarbu Państwa w kwocie 130 000 zł.
 3. W grudniu 2017 r. zarzut ten został uzupełniony o kwotę zaniżonego podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z niewłaściwym rozliczaniem dochodu.

       Jaki można do tego przypasować spisek? Z tego co do tej pory ujawniła sejmowa komisja śledcza w sprawie afery reprywatyzacyjnej wiemy, że oficerowie SS są silnie wmieszani w kwestie dojenia forsy na kradzieży, wyłudzaniu i innych machlojach związanych z nieruchomościami miejskimi - i w Warszawie, i w Gdańsku. I również w tych machlojach biorą udział władze miasta.

       Mogło więc być tak, że prezydent Gdańska dużo wiedział o tych wszystkich machlojach. Ale gdy prokuratura zaczęła stawiać mu zarzuty, być może nawet nieprawdziwe, to zaczął szantażować oficerów SS, że ujawni wszystko, co wie. Postawił alternatywę: albo go ochronią, albo ich wyda. Był tak zdeterminowany, że uznali, że trzeba go zabić, bo będzie sypał. No i go zabili.

       Moim zdaniem każdy poważny oficer śledczy, który bada tę sprawę, powinien te moje spekulacje postawić jako jeden z możliwych scenariuszy. Wtedy musi nie tylko badać ślady, przesłuchiwać świadków, ale też uważać na swoich zwierzchników.

       A wy jakie macie teorie spiskowe w tej sprawie?

Grzegorz GPS Świderski

PS. Dodatkowe fakty medialne wzmacniające moją teorię:

 • Z dokumentacji z Zakładu Karnego w Szczecinie: "Słyszał głosy, które komentowały jego zachowanie, wydawały mu polecenia, miał wrażenie, że funkcjonariusze cofają czas, wyznaczają mu zadania do wykonania, za które obiecywano mu wynagrodzenie, miał być świadkiem koronnym, wyznaczono mu „różne życia”, wydawało mu się, że jest aktorem w filmie, ktoś odczytuje jego myśli"
 • Gdański handlarz narkotyków widział się ze mordercą tuż po jego wyjściu z więzienia: "Wyglądał jak fanatyk, ewentualnie był całkowicie naćpany. Wielkie oczy, trzęsące się ręce, jakieś takie nienaturalne ruchy. Ta rozmowa długo nie trwała, nie wiem, czy to były dwie, trzy minuty. Powiedział: "ja wszystkich wykończę, którzy mnie do tego więzienia wpakowali, bo ja nic nie zrobiłem". Mówi też: "Myślę, że jakby on został płatnym zabójcą, to byłby najszczęśliwszą osobą na świecie, dosłownie!".
 • "To jest śmierć zadana publicznie, na oczach tysięcy ludzi, przy użyciu techniki i wyszkolenia prezentowanych przez elitarnych żołnierzy służb specjalnych": Czytelny sygnał
 • Wikipedia o hipnozie: "Innym polem zastosowania hipnozy w specsłużbach i – potencjalnie – terroryzmie jest poddanie kogoś hipnozie w celu wytworzenia sugestii posthipnotycznych programujących określone działania. U osób o wyjątkowo silnej podatności na hipnozę możliwe jest wytworzenie silnych sugestii posthipnotycznych obejmujących wykonywanie czynności sprzecznych z logiką i uświadomioną wolą zahipnotyzowanego."
 • Stefan W. trafił na Oddział Psychiatrii Sądowej Aresztu Śledczego w Szczecinie. Tam specjaliści postawili też diagnozę: "W orzeczeniu stwierdzono schizofrenię paranoidalną. Stefan opowiadał, że jest agentem służb specjalnych."
 • Matka Stefana W.: "W trakcie ostatniego, listopadowego widzenia znów mówił, że wydarzyła mu się krzywda. Zdrowie mi zniszczyli, powtarzał, i że zrobi coś spektakularnego"

 

KOMENTARZE

 • Teoria ciekawa, też o tym myślałem.
  Najpierw trzeba sprawdzić jaki wyrok dostanie, bo jeśli szpital psychiatryczny, to prawdopodobne, że gdy wszystko ucichnie, za jakieś dwa trzy lata wyjdzie na wolność, jako już "zupełnie zdrowy".
 • @Zawisza Niebieski 02:11:31
  Oby nie poślizgnął się na mydle pod prysznicem, albo nie powiesił że zgryzoty.
  . Właściciele ,,naszej,, sceny politycznej, czyli ewidentne ośrodki zewnętrzne dały sygnał, że dla swoich celów mogą pozbyć się ,, zbędnego balastu,, dotyczy to wszystkich, z PO i PiS na czele. Teraz powinno być jasne, dlaczego te wszystkie zasrańce pełzają przed nimi. Bo się boją
 • pytan z czasem bedzie wiecej
  Jezeli to tylko miesniak od zleconej roboty to kto mu przygotowal znak identyfikacyjny?Jakiej jakosci jest,a moze juz byl ten identyfikator?Czy mial kod paskowy?
 • W szkoleniu ogniowym /bojowym i w tzw. kierowaniu ogniem , które jest elementem kierowania walką obowiązuje zasada
  proporcjonalności tj. mówiąc w skrócie : nie strzela się z armaty do muchy ....w moim przypadku ta zasada została złamana , bowiem był moment , iż uderzono wobec mnie jako osoby fizycznej bezpośrednio HARRPem , a było to nieznanego mi bliżej dnia w to miejsce na bagnach w Brusie k.Łodzi , gdzie wiadomo im było z totalnej prowadzonej wobec mnie inwigilacji w trybie online , że tam przebywam /niestety pomylono się , ja wówczas tam nie przebywałem /, natomiast tak wyglądało to miejsce bezpośrednio po ataku w nie :
  https://www.youtube.com/watch?v=S-r2e0plE5s

  Swoją drogą nieźle musiałem zajść za skórę "możnym " tego świata , że po wielokrotnych nieudanych próbach mojej fizycznej likwidacji, w tym poprzez broń biologiczną / krętek borelii, pałeczka dżumy plus pałeczka krztuśca/ -kwestię tę szczegółowo wkrótce opiszę , zdecydowano się na bezpośrednie uderzenie we mnie HARRPem, nawiasem mówiąc też nieudane.
 • Bardzo dobry artykuł
  Moją teorię spiskową przedstawiłem bezpośrednio po zamachu ....szukam w komentarzach , cytuję :

  Morderstwo prezydenta Gdańska Adamowicza
  Ta cala sprawa mi brzydko śmierdzi...to inscenizacja służb specjalnych / ustawka dla podniesienia rankingu Owsiaka i dalszego ogłupiania ….ogłupiałych. Ja na to się nie nabiorę.
  https://www.youtube.com/watch?v=_xu8wwpZGX0

  tutaj :

  https://ryszard-opara.neon24.pl/post/147178,amen-autobiografia-naukowa-odc-35

  https://sanocki.neon24.pl/post/147176,owsiak-wielkim-dobrodziejem-jest-kropka

  https://wps.neon24.pl/post/147151,na-tropach-partyjnego-panstwa-pis

  oraz na stronie głównej organizatorki koncertu WOŚP we Wielkiej Brytanii piosenkarki, menadżerki Nike Boon, którą znam tutaj :

  https://imgur.com/a/gYLrw8t

  https://web.facebook.com/nika.boon?fref=pb&hc_location=friends_tab
 • sPiSki, sPiSki
  sPiSki wszędzie, co to będzie, co to będzie:)
 • Jak zabójca Abramowicza poe`lni samobójstwo to...
  teoria o zamachu się uprawomocni.
  Nie sądzę by takiego mięśniaka prostaka organizatorzy chcieli chronić w psychiatryku.
  On nie jest tego wart ..nie ma wystarczających zasług..
  Psychiatryk to mim zdaniem tylko legenda dla naiwnego mięśniaka...
  by uwierzył w swoją bezkarność.

  Wykończą go tak jak Leppera.
  Technologie są rozliczne....można go powiesić jak Leppera tylko trzeba "zepsuć kamery, można mu zrobić herbatkę z "atakiem serca", można go zadźgać przy pomocy innego więźnia...z PO, może wyskoczyć z okna z 6 piętra...ale wszystko w piątek by konieczna do odurzenia chemia "odparowała".
 • @Oscar 07:25:19
  ... dodam że to jest konieczne bo inaczej będzie gadał...
  taki prymityw daje się przekonać w każdym kierunku za kasę...
  ktoś mu obieca kasę za "napisanie książki" ...i on zezna jak było w zakresie całej jego współpracy ze służbami.. i jak mu służby pomagały..

  a służby tego nie chcą...
 • @Herkules 03:29:42
  Na apel PAD w Bieszczadach nawet wstał niedźwiedź i wybierał się do kościoła aby się pomodlić i uszanować.
 • GPS
  Sensacyjne zeznania Stefana W., mordercy Pawła Adamowicza.
  Prawdopodobnie chciał zabić prezydenta Andrzeja Dudę. Nie udało mu się wedrzeć do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Dzień po zwolnieniu z więzienia Stefan W. próbował wedrzeć się w nocy na teren Pałacu Prezydenckiego w Warszawie – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w źródłach zbliżonych do śledztwa. Przyjechał do stolicy, ponieważ – jak tłumaczył – „chciał zrobić coś dużego, o czym wszyscy będą mówić”.

  https://nczas.com/2019/01/18/sensacyjne-zeznania-stefana-w-mordercy-pawla-adamowicza-prawdopodobnie-chcial-zabic-prezydenta-andrzeja-dude-nie-udalo-mu-sie-wedrzec-do-palacu-prezydenckiego-w-warszawie/

  Ps..Już sama próba przedostania się przez płot powinna być wykryta, a gościu aresztowany. Jak by to było przy Białym Domu już by nie żył lub siedział...i nikogo by nie zabił. Gdzie ochrona Pałacu wtedy była? oto jest pytanie.
 • @Herkules 03:29:42
  Nikt do tej pory nie podjal tematu identifikatora, a przeciez jakosc jego wykonania wskazalaby kto pomagal badz kierowal nozownikiem.
 • Autor nie zaznaczył, że
  ta likwidacja gangstera Adamowicza była bardzo widowiskowa - jakby skierowana do innych wtajemniczonych z przesłaniem - uważajcie - z nami nie ma żartów.
  Wniosek?
  Gangster Adamowicz w jakiś sposób zdradził swoich mocodawców i stąd to spektakularne, jakże widowiskowe jego zarżnięcie - ku przestrodze - innym wtajemniczonym.
 • Inscenizacja śmierci Adamowicza!!!
  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/01/16-i-dokonczenie-zmylka-zego-17-i-2019.html

  Jezus Chrystus mówi:

  - A jakbym pojechał do Gdańska i otworzył tę trumnę?
  - Przede wszystkim byś jej, dziecko, nie otworzył bo to jest tak zrobione by jej nie otworzyć, bo i przecież wieko mogłoby spaść nawet przypadkiem, lub też zupełnym zdarzeniem losu trumna przewrócić się na ziemię. Musi więc być dobrze zabezpieczona aby uniknąć takiej niespodzianki. A potem, jak wiesz dziecko, kremacja. Siłą i wywoływaniem zgorszenia publicznego nie wygra. Bo faktu śmierci nie ma, jest satanistyczny cyrk, lecz fakt jest dla ludzi, zatem jest zgorszenie.
  Wiem dziecko, że żartujesz. Cóż, poczucie bezsilności. Ja też byłem na Ziemi bezsilny, chociaż byłem Bogiem, lecz miałem ograniczenia człowieka.
  - Tak, nie trzeba otwierania trumny. Wystarczy to co zarejestrowały kamery. Zresztą mogliby i dać szklane wieko i dać woskową kukłę, jaki problem.
  - Lecz tego nie robią. Trumna ma być zamknięta aby społeczeństwo przyzwyczaiło się do kłamstwa i wiele nie żądało. Lecz czas jest krótki. Krótki dla tych, którzy walczą z Bogiem. A Adamowicz walczył z Bogiem.
  Ja każdemu chcę podać rękę. Lecz musi uznać swe winy i przyjąć pokutę.
  - To wygląda jednak, Panie Jezu, na walkę agentur. Oto tzw. stronnictwo pruskie uruchomiło swoją agenturę, aby wracać do władzy kontra PiS.
  - Obie formacje szkodzą Polsce, chociaż w inny sposób, z czego bardziej wroga jest ta, z której wywodził się niedoszły nieboszczyk. Ale każdy chce władzy, choćby iluzorycznej. Jest to też to, co nazywacie korytem i słusznie bo wielu ludzi jest jak świnie.
  (…)

  - Powinienem być wdzięczny, Panie Jezu. Ta sprawa stanie się papierkiem lakmusowym Braunów i innych.
  - Ja wszystko łączę, dziecko. Ten fikcyjny zamach jest, można powiedzieć i dla Ciebie. Widzisz, oto jacyś czytelnicy skłonni są bardziej opowiedzieć się za prawicowym gawędziarzem niż za tymi Orędziami, przychodzi inscenizacja śmierci prezydenta Gdańska i Moje Słowa znajdują potwierdzenie i to zaraz na drugi dzień niemal.
  Czytelnicy też powinni to zauważyć.
  - Tak Panie, to wyjątkowy zbieg okoliczności. Teraz będzie oczyszczenie.  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/01/15-i-16-i-po-ponocy-2018-pewne.html

  (…)

  Środa, 16 stycznia
  Około 1.00

  - Tak dziecko, to kolejna inscenizacja. Prezydent Adamowicz nie został zabity.
 • @Janisław 09:51:02
  Czyżby zabawił się w Kulczyka?
 • @zbig71 02:33:12
  Kim jest Stefan W. – morderca prezydenta Gdańska? Wspomnienia współwięźnia z celi przerażają! „Od zawsze miał nierówno pod sufitem” – tak znajomi Stefana W. opowiadali o jego bandyckiej przeszłości. Jeszcze tragiczniejszy obraz wyłania się ze słów współwięźnia osadzonego w jednej celi ze Stefanem W. Dziennikarze programu „Interwencja” rozmawiali z Pawłem, więźniem, który dzielił celę ze Stefanem W. Rozmówca przyznaje, że W. to "bardzo chory facet". "Codziennie coś innego. On nie był jeden, ich jest dwóch. Potrafił w nocy się budzić i próbować stamtąd wyjść, pytał, gdzie jest. Nie wiem, skąd się wziął prezydent Adamowicz, bo nigdy o nim nie mówił. Ale on zawsze był przeciwko tym, co mieli władzę" powiedział kompan z celi Stefana W.
  Mężczyzna opowiada, że W. zna od czasu, gdy ten miał 14-15 lat. Z tego co pamięta, już wtedy Stefan zażywał narkotyki. Rozmówca „Interwencji” przyznał, że był dilerem narkotykowym i dostarczał Stefanowi kokainę, amfetaminę i sterydy. W zasadzie całe życie żył z rozbojów, napadów, kradzieży, oszustw. Jeżeli matka nie chciała mu dać pieniędzy, potrafił jej krzywdę zrobić, uderzyć mówi Paweł. Diler narkotyków podaje, że nie był to pierwszy raz, kiedy Stefan W. użył noża. Tylko do tej pory jeszcze nikogo nie zabił. Wiedział, że nóż z piłką dwustronną po wbiciu trzeba przekręcić i wyciągnąć, żeby uszkodzić narządy. Wiedział, jak zabijać. Kiedyś powiedział, że chciałby poczuć, jak to jest kogoś zabić. Jeżeli coś trzeba było załatwić siłą, to się zawsze wysyłało Stefana. Dlatego że było wiadomo, że pójdzie i zrobi to z przyjemnością. Wiedział, jak bić, żeby zrobić krzywdę, żeby bardziej bolało. Jednej z pobitych osób na końcu wyłamał jeszcze trzy palce. Gdy padło pytanie: „po co?”, odpowiedział, że dla zabawy dodał rozmówca. Diler ocenił, że przed świętami W. miał powiedzieć, że wykończy wszystkich, którzy przyłożyli rękę do jego uwięzienia.

  Przykro, że tak się stało, natomiast jak dla mnie, to prędzej czy później to musiało nastąpić. Jeśli nie z Pawłem Adamowiczem, to z jakąkolwiek inną znaną osobą, dlatego że on zawsze chciał być w błysku fleszy, dosłownie. Chciał być znany. Nawet jak pracował dla chłopaków, odzyskiwał długi, spuszczał komuś łomot, to zawsze przedstawiał się jako taka osoba, która chce być jeszcze wyżej w tej hierarchii. Myślę, że jakby on został płatnym zabójcą, to byłby najszczęśliwszą osobą na świecie, dosłownie zakończył Paweł. Według dilera W. znał się na broni i był przygotowany do ataku, a scenę WOŚP wybrał z premedytacją.

  https://niezalezna.pl/255031-kim-jest-stefan-w-morderca-prezydenta-gdanska-wspomnienia-wspolwieznia-z-celi-przerazaja

  Ps..Liczmy się z tym, że to mówi osoba o podobnej przeszłości co morderca a więc jej wiarygodność może być wątpliwa.
 • @autor
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  ja bym jednak unikał używania skrótu SS.
 • @Janisław 09:51:02
  A teraz poważnie, kuzyna córka ma praktyki w tym szpitalu, akurat wtedy miała dyżur, pisała mi, że praktycznie przywieziono już trupa, którego po godzinie operowali więc teoria opisana kupy się nie trzyma.
 • @kula Lis 68 11:07:58
  A Ty pisząc ten koment możesz brać udział w spisku "Kulczyk/Adamowicz" ;-)

  Pozdro!
 • @GPS
  Pobieranie narządów - to jest szlachetna gałąź medycyny.

  Jednocześnie to trochę trwa - a nie o wszystkim lekarze mówią, bo też nie ma takiej potrzeby. Niekiedy jest tak, że zgon jest tylko kwestią czasu - wtedy podejmuje się decyzję o ew. pobraniu narządów - potem trzeba uzyskać zgodę rodziny na pobranie narządów, a potem jeszcze je pobrać. I przez cały ten czas się, przynajmniej oficjalnie (czytaj: na poziomie biologicznym, dla pobrania narządów), podtrzymuje ofiarę przy życiu.

  To by wyjaśniało tę jedną noc, pomiędzy zdarzeniem a ostateczną informacją o śmierci.
  Choć równie dobrze mogło być tak, że do południa do poniedziałku prez. Adamowicz walczył o życie...

  Jedno jest pewne: w tym przypadku nikt nie powie, że zamachu nie było. Był, w świetle kamer. Najbardziej brutalny, jaki być może.
  Wszystko udokumentowane, a klinika gdańska to nie Siewierny.

  Pochowajmy go najpierw, potem snujmy teorie spiskowe.
 • @ Autor, All
  "Z tego co do tej pory ujawniła sejmowa komisja śledcza w sprawie afery reprywatyzacyjnej wiemy, że oficerowie SS są silnie wmieszani w kwestie dojenia forsy na kradzieży, wyłudzaniu i innych machlojach związanych z nieruchomościami miejskimi - i w Warszawie, i w Gdańsku..."

  Ho, ho! A jaką to wiedzę w tych tematach musi mieć miłościwie panująca/paniąca w stolicy pani HGW...
 • @ Autor, All
  Wojciech Sumliński zwrócił uwagę, że śmierć PA może być początkiem kampanii wyborczej Tuska.
  Wtedy w kombinacji operacyjnej nie należałoby wykluczać służb niemieckich.
 • @ Autor
  Bardzo zgrabny wpis. I prawdopodobny.

  5*

  Ukłony
 • @maharaja 11:20:20
  "Wszystko udokumentowane, a klinika gdańska to nie Siewierny."

  Oj! Tu nie byłbym taki pewien ;-(
  Nawet może być jeszcze bardziej pierwszorzędna niż oryginał - żaden satelita na ten przykład niewygodnych zdjęć jakiegoś tam "śniegu" nie zrobi itp.

  Pozdro!
 • @Herkules 09:39:07
  Identyfikator to dobry ślad.
  żeby zrobić taki identyfikator trzeba mieć sprzęt i umiejętności oraz znaki graficzne organizatorów imprezy.
  Zabójca mógł to ukraść (komu ?) , znaleźć (kto zgubił ?) albo zamówić...
  ale był za głupi by to zrobić... on jak nie ukradł i nie znalazł to go dostał od organizatorów zabójstwa.
  Ktoś ten identyfikator gdzieś zamówił lub zrobił (a był to inny identyfikator niż te na imprezie dla mediów)... dobry trop...
  sprawdzić firmy drukarskie która to robiła...kto zamówił...dobry trop.
  sprawdzić inne miejsca gdzie mają laminarkę, komputer oprogramowaniem graficznym..

  dobry trop.
  Gdzie i kiedy oraz od kogo kupił, ukradł...nóż (wyszedł z pierdla miesiąc wcześniej..).
  Co robił, z kim się spotykał, gdzie dzwonił...z czego żył....
  o czym gadał z kumplami znajomymi, rodziną..

  Takie prymitywy lubią się pochwalić tak żeby powiedzieć ale żeby słuchający nie wiedział o czym mowa...
  Teraz po zabójstwie już mamy inny, aktualny kontekst tego co robił wcześniej...łatwiej odczytać jego wcześniejsze zachowanie..i wypowiedzi.
 • @Jasiek 11:19:11
  Czekam kiedy PO wyśle list do Watykanu do lewaka Franka żeby zrobić Adamowicza świętym.
 • @Oscar 11:38:01
  Taki nóż można kupić w każdym militarnym sklepie.
 • Historia ludzkości to w dużej części historia spisków
  Podobno śledczy sprawdzają, czy zabójca działa sam, nawet im wydaje się mało prawdopodobne, że prymitywny i zaburzony zabójca sam wszystko przygotował. Doskonale wybrany moment, musiał wiedzieć, ze wszyscy będą w tym momencie skupieni na światełku do nieba i łatwo będzie odejść do Adamowicza. Przygotowanie przepustki, niezwykle precyzyjne uderzenie, a P.Adamowicz był w zimowym płaszczu, więc i siła odpowiednia. No i to poddanie się po akcji i wcześniejszym wyrecytowaniu manifestu. Od pierwszej chwili piszę, że to dziwne, co najmniej, kto zyskał? na razie prócz grupy polityków nie widać, okaże się wkrótce. Dla mnie wątek kryminalny i polityczny się tu przenikają.
 • @Oscar 11:38:01
  U nas by kupić kuszę trzeba mieć pozwolenie. W Czechach nie, zamawiasz i kurier dostarcza ci do domu za darmo. Ceny od 2-8 tys zł.
 • @GPS
  Bingo !!! plus ....

  Na trumnie Adamowicza rozpoczyna się kampania Tuska? - Wojciech Sumliński --->https://www.youtube.com/watch?v=HHGrZpRUMYo

  czyli

  Dwie pieczenie na jednym ogniu !!!
 • Może frochę zauważonych rzeczy przez różnych komentatorów
  zebrane zusammen do kupy.
  1. P. Adamowicz stał z boku sceny, a nie jak się praktykuje, że gość honorowy znajduje się na jej środku (łatwiej coś ukryć, łatwiejszy dostęp do ofiary?),
  2. Moment ataku wybrany w momencie puszczania światełka do nieba (głośne odliczanie przez publiczność, odpalenie fajerwerków, których podobno miało nie być, nikt raczej nie robił telefonami zdjęć, bo puszczano światełko - mniej oczu skierowanych na scenę, mała szansa na dokumentację wydarzeń na scenie właśnie tej chwili),
  3. Demonstracyjne przebiegnięcie przez scenę i późniejszy taniec, oraz oświadczenie i nie sprawiające najmniejszego kłopotu poddanie się - tego już nie dało się nie zauważyć,
  4. Napastnik ubrany w kurtę z kapiszonem, a więc trudno było zauważyć jak jest ubrany pod spodem, jakie ma włosy, a ogólnie to trudno było go zidentyfikować (mimo to internauci zauważyli, że ten na scenie i ten doprowadzany przez policję do aresztu miał inne spodnie, a jeden pisze nawet, że obuwie, zdjęcie kurtki, mimo zimna i spiętych kajdankami rąk, uniemożliwia prostą identyfikację),
  5. Zupełnie inne zachowanie sprawcy, na scenie - buńczuczny i chełpiący się, a po zatrzymaniu - skurczony, postawa lękliwa.

  Coś dużo tych niejasności, tak jakby były specjalnie wyreżyserowane.
 • @Witkacy 12:43:32
  W czwartek nad ranem zmarł Wojciech Dąbrowski, który przez dwa miesiące w namiocie rozbitym naprzeciwko Urzędu Miejskiego w Gdańsku prowadził strajk głodowy przeciwko eksmisji z mieszkania komunalnego. Wojciech Dąbrowski już w sierpniu trafił do szpitala. To był człowiek starszy, którego Adamowicz upokorzył. .. Dąbrowski przez blisko dwa miesiące prowadził strajk głodowy przeciwko eksmisji z mieszkania komunalnego. Żyjąc w namiocie domagał się spotkania z prezydentem Pawłem Adamowiczem informuje

  http://gdansk.naszemiasto.pl
 • @kula Lis 68 09:08:28
  wytłumaczyli(ochrona pałacu) że to nie dziś,nie tutaj...
 • @Olka P. 13:58:05
  Nie ma dnia bez aresztowana ludzi za pogróżki wobec polityków. Tym razem poszło o Donalda Tuska....Kropka w kropkę tak jak opisywał Jaroslav Haszek co się działo po zabójstwie arcyksięcia Ferdynanda. Ciekawe, czy wszystkich aresztowanych też wita profos słowami "Oj, źle wy wyjdziecie na tym Pawle Adamie"..No i zaczęło się polowanie na myślących niepraworządnie: "Mowa nienawiści" to pojęcie "niejasne i nieprecyzyjne, a opiera się na skrajnie subiektywnych ocenach i uczuciach poszczególnych osób". Moim zdaniem, mowa nienawiści stała się "narzędziem cenzurowania niewygodnych poglądów pod pozorem szlachetnej troski o słabszych". "Pod nieostrym pojęciem mowy nienawiści umieszcza się dzisiaj dowolne treści w znacznej części stanowiące realizację postulatów radykalnej lewicy, która pod pozorem walki z nienawiścią próbuje zgasić wszelką dyskusję o tak podstawowych sprawach, jak tożsamość narodowa, tożsamość małżeństwa, rola rodziny i rodziców w wychowaniu dziecka, rola religii w życiu rodzin i wspólnoty narodowej napisał adwokat Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris. "Mowa nienawiści" to sformułowanie skierowane bezpośrednio przeciwko wolności wyznawania osobistych przekonań i opinii. Jest to język "poprawności politycznej" wymierzonej w celu stłumienia otwartej dyskusji publicznej. Czy jesteś oskarżony o przestępstwo z nienawiści, czy nie zależy całkowicie od cudzych subiektywnych odczuć dotyczących przedmiotu dyskusji. Każda osoba która się nie zgadza z państwa opinią może państwa oskarżyć o mowę nienawiści. Na zachodzie zaczyna występować sformułowanie "generacja płatka śniegu" bo obecna generacja ludzi jest tak nietolerancyjna że nie jest wstanie znieść jakiejkolwiek krytyki lub opinii, które mogą być sprzeczne z ich światopoglądem. Rozpływają się jak płatek śniegu przy jakiejkolwiek "gorącej" debacie. Proszę państwa, w Polsce takie podejście powinno szczególnie nas niepokoić. Czyż to nie faszyzm, marksizm i leninizm nie znosił krytyki i wzbraniał jakiejkolwiek ideologicznej debaty? Jeśli zabronicie komuś wypowiedzi bo się z nią nie zgadzacie, przyjdzie czas że i wam tego ktoś zabroni. Wolności słowa należy bronić nawet gdy jest używane do wygłaszania opinii sprzecznych z naszymi. Gnoje rządzący obracają kota ogonem, poza tym o karach za "nienawiść" dyskutowały inne szyszki europejskie w swoich krajach, jak Makrela w Dojczlandii, Makaron u żabojadów. Polskie wszarze na wysokich stołkach chcą, jak zwykle, ubiegnąć wszystkich, by pokazać, że respektują europejski żydokomunizm i tępiąc "nienawiść" są wzorcowym państwem. Trzeba dotrzeć do informacji, jak jest rzeczywista treść wiadomości podanej na numer alarmowy. To jest robota dla dziennikarzy. Pewne rzeczy są przestępstwem, bez względu na to, co o tym myślimy. Wszystkie przypadki zatrzymania ludzi pod pretekstem popełniania przestępstw w wypowiedziach o śmierci Adamowicza, do których dotarłem, nie są przestępstwami. Np. Karnowscy opublikowali artykuł o raperze z Knurowa. Ten człowiek pogratulował "Panu 4 noże" (po słowie pan umieścił ikonki 4 noży ). Pogratulowanie przestępcy nie jest w Polsce przestępstwem. Raczej nie da się wyciągnąć z tego zachęty do dalszych przestępstw, ponieważ są wątpliwości, czy rzeczywiście można w tym dopatrzyć się tylko takiego przekazu. Użycie sformułowania "Pan 4 noże" nie daje podstaw nawet do jakiegoś naciąganego zakłócania żałoby. Bo pod takie sformułowanie (Pan 4 noże) każdy może podstawić co chce. Liczy się tylko obiektywny przekaz, nawet złe intencje autora są bez znaczenia. Rząd PiS-u i policja masowo łamią prawo. Policjanci uczestniczący w tych zatrzymaniach są przestępcami. Gazety popierając łamanie prawa przez policję, również popełniają przestępstwo (pomoc w popełnianiu przestępstw i jednocześnie poplecznictwo). To jest istota kampanii terroru rozpętanej przez rząd PiS-u. Lewackie media tylko pomagają. Wracając do tematu Tuska, trzeba spytać, czy to nie dziwne, że ktoś dzwoni pod numer alarmowy z zapowiedzią ataku na Tuska. Albo skończony dureń, albo policyjny prowokator. W tym drugim przypadku policjanci inicjujący takie działania popełniają ciężkie przestępstwo. Proponuję książki lub audiobooki na YouTube "Rok 1984" i "Folwark zwierzęcy" Orwella. Po tych lekturach wiele współczesnych wypowiedzi, wydarzeń w Polsce i na świecie zacznie się składać w całość. Historia dzieje się na naszych oczach.
 • @kula Lis 68 13:19:58 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  W czwartek nad ranem zmarł Wojciech Dąbrowski, który przez dwa miesiące w namiocie rozbitym naprzeciwko Urzędu Miejskiego w Gdańsku prowadził strajk głodowy przeciwko eksmisji z mieszkania komunalnego. To był człowiek starszy, zostawił 83-letnią żonę w bardzo ciężkim stanie. Przez blisko dwa miesiące prowadził strajk głodowy przeciwko eksmisji z mieszkania komunalnego. Żyjąc w namiocie domagał się spotkania z prezydentem Pawłem Adamowiczem. Władze Gdańska rozmów z protestującym podjąć jednak nie chciały.Urzędnicy tłumaczyli bowiem, że eksmisja została przeprowadzona zgodnie z procedurą i wyrokiem sądu z powodu wielokrotnie powtarzającej się sytuacji niepłacenia czynszu, co powodowało znaczne zadłużenie.


  ----------------------------------------------------------------
  bez komentarza, gdańszczanom hańba
 • @interesariusz z PL 14:57:31
  informacja jest zmyłką, bowiem dotyczy śmierci sprzed lat, a nie z wczoraj.

  Ale, jak ktoś słusznie zauważył, w 3RP wypracowana emerytura starcza albo na papu, albo na leki, albo na czynsz. Z dwu wydatków trzeba zrezygnować. Co wybieracie ?
 • Jak już w wersji spiskowej to pominąłeś kilka faktów
  1 - z zeznań kolegi: "Stefan wiedział jak użyć takiego noża aby zrobić jak największe obrażenia. Nóż po wbiciu przed wyciągnięciem trzeba przekręcić. To nóż z zębami po obydwu stronach ostrza"
  Teraz nie pamiętam dokładnie słowo w słowo ale mniej więcej tak było w wywiadzie z jego znajomym cytowane.
  O ile to był dokładnie TEN nóż którym zabójca chwalił się koledze i tłumaczył jak nim zrobić jak największe obrażenia to tłumaczy to trochę to na co zwracałem uwagę już wcześniej w kilku innych wątkach:
  - jak na takiego zdrowego bydlaka zadał bardzo mało uderzeń: bo TYLKO 3
  - i m. inn. dlatego twierdziłem i póki co nadal twierdzę że nie był to szaleniec czy jakiś narwaniec, bądź umysłowo chory bo wszystko było jak na takiego przymuła zbyt dobrze przygotowane i "spokojnie" przeprowadzone
  - jak wyglądają ataki w amoku zobaczyć można choćby na Y-T z takich napadów w więzieniach:
  Tam jest podejście i: jeb jeb jeb jeb...... = 5 sekund i 15 pchnięć,
  a tutaj: pchniecie, przekręcić, wyjąć, wycelować, pchniecie, przekręcić, wyjąć, wycelować, pchnięcie, przekręcić, wyjąć, odejść, przejąć mikrofon i chodząc jak gdyby nigdy nic jak gwiazda rocka na scenie wygłosić przemówienie po czym grzecznie samemu się położyć - gdyby nie rzeczywistość byłoby to jak tanie, tandetne indyjskie kino.
  .
  2 - Dalej robi się jeszcze ciekawiej:
  Z tego co przekazał obrońca:
  - Oskarżony składając zeznania dużo mówił o polityce
  A pamiętać trzeba że w "manifeście" na scenie (używając innych sformułowań) jako powód morderstwa podał że został skazany niejako przez Sąd PO i to PO go biedulka tak torturowało
  .
  3 - Tutaj robi się jeszcze ciekawiej o czym nikt z Was nie wspomina (może żeście w natłoku informacji to przeoczyli):
  - morderca Stefek żąda przeniesienia jego sprawy z Gdańska opanowanego przez PO do innego miasta BO ............... UWAGA!!!!!:
  - tylko Ziobro może mu pomóc.
  .
  Zeznaje: "TYLKO ZIOBRO MOŻE MI POMÓC" !!!
  .
  To jest taka mieszanka: tyle precyzji, a zarazem czystej głupoty, że aż wierzyć się w to nie chce.
  Tylko zabranego życia Adamowicza szkoda, oraz przyszłości rodziny jego i tego oszołoma co zaciukał.
 • @Herkules
  Już sędziowie srają w pory żądają ochrony siebie i rodzin. HGW także. To już epidemia.
  Po morderstwie Pawła Adamowicza i artykule o „sędziowskiej kaście” sędzia z Trójmiasta domaga się ochrony. Sędzia Piotr Jędrzejewski z Sądu Rejonowego w Gdyni chce aby w związku z zamordowaniem prezydenta Pawła Adamowicza, przyznano ochronę jemu i innym sędziom. Wnoszę o objęcie ochroną policyjną sędziów i ich rodziny – podkreśla sędzia Jędrzejewski. Zawiadomił też prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez dziennikarzy tygodnika „Sieci” w związku z artykułem pod tytułem „Rozgrzana kasta”.

  https://nczas.com/2019/01/18/po-morderstwie-pawla-adamowicza-i-artykule-o-sedziowskiej-kascie-sedzia-z-trojmiasta-domaga-sie-ochrony/

  Ps..No wszystkim dać ochronę za nasze pieniądze, dziady specjalnie to robią, to nagonka. Ogólnie mówiąc Układ z Magdalenki nie jest zbyt lubiany w Polsce. Dodam, że ciężko sobie na to nielubienie (he he) zapracował i wciąż na nie pracuje. I dodam przysłowie (chińskie chyba):
  "Nie ma takiego dzbana coby mu się ucho nie urwało."
 • @Hades 16:09:02
  4 - no i jest jeszcze kwestia listu jaki Adamowicz przygotował a którego nie zdążył wysłać do wszystkich samorządowców w którym zapraszał ich na czerwiec do Gdańska na dyskusję w sprawie ograniczania samorządności itd.- list ten dziś został odczytany
 • @
  Czy zamach na Adamowicza był sfingowany ?

  https://rafzen.wordpress.com/2019/01/16/czy-zamach-na-adamowicza-byl-sfingowany/

  Na filmie ATAK NOŻOWNIKA W GDAŃSKU Gazety.pl widać wpisy w dniu 13 stycznia, ale w takich godzinach, gdzie jeszcze nie było ataku na Adamowicza a już wszyscy wiedzieli, że został zaatakowany i potrzebuje modlitwy. Czy to nie dziwne?

  https://www.youtube.com/watch?v=_xu8wwpZGX0
 • UWAGA! Spam będzie skasowany!
  Macie 7 dni, by swój spam umieścić na swojej stronie i go tu zamienić na link. Jak tego nie zrobicie, to spam usunę, a was zbanuję. Można się odwoływać.
 • @ewinia 21:19:59
  O! Jaki ciekawy trop ...

  Ukłony

  @----->>>>>>>>>>>>----------------
 • @tadman 13:10:57
  "Coś dużo tych niejasności, tak jakby były specjalnie wyreżyserowane."

  Czyli coraz więcej wskazuje na kombinację operacyjną.

  Pozdro!
 • @ewinia 21:19:59
  Zastanawiam się po co reanimowano ofiarę ataku nożownika aż 30 minut.
 • @tadman 09:37:19
  Pompowali resztki krwi z organizmu?
 • @Husky 09:41:35
  Myślałem raczej o ukryciu faktycznego momentu zadania śmiertelnych ran.
 • @tadman 10:23:14
  Teoretycznie i tak moglo byc
 • @Oscar 11:38:01
  Identyfikator to prasowa ściema. Nie miał żadnego identyfikatora, przeskoczył po prostu przez barierki.
 • @tadman 13:10:57
  Uważny obserwator Valser zwrócił uwagę na ubiór zabójcy, inny na scenie inny na zdjęciu, gdy policjanci prowadzą go w samej koszuli. Oglądałam "na gorąco" filmik na trojmiasto.pl (nadal jest) i wpis pod filmem "Jasne dżinsy, ciemna kurtka, kolorowa czapka." Tak jest na filmie, a tekst Valsera - 'Konkrety i wnioski, czyli wejście w wielbłądzi odbyt" do poczytania na szkolanawigatorow.pl w dziale artykuły.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej