Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
109 postów 4170 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Chore szpitale, chorzy ludzie...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To, że koszty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) Jurka Owsiaka są duże, to problem drugorzędny. Większość zarzutów przeciwko tej organizacji to sprawy marginalne. Całe zło fundacji tkwi w tym, że ma zły cel.

Ta działalność jest szkodliwa - bo realizowanym celem nie jest pomoc biednym, chorym dzieciom, ale pomoc partackim szpitalom, które nie potrafią zarządzać narzędziami, które są im potrzebne do leczenia. Wszystko jedno czy to wynika z ignorancji zarządu czy z błędnych metod finansowania służby zdrowia. Wspieranie takich partaczy utrwala biedę, patologię i publiczne marnotrawstwo.

WOŚP byłaby patologiczna nawet jakby w ogóle nie korzystała z państwowej infrastruktury i w całości przeznaczała zebrane kwoty na sprzęt do szpitali - bo pomagać trzeba poszkodowanym ludziom, a nie źle zarządzanym i źle finansowanym szpitalom.

Niektórzy uważają, że wszelka krytyka Jurka Owsiaka, nawet, jeśli jest sensowna, to nic, jeśli choć jedno dziecko zostanie wyleczone.

Ale problem w tym, że to nie chore dzieci dostają pomoc, ale nieudolne szpitale. Fundacja wypożycza sprzęt medyczny partackim szpitalom, które same nie potrafią się w odpowiedni sprzęt zaopatrzyć. To chore szpitale są leczone, nie chore dzieci.

Zaopatrzeniem w sprzęt medyczny powinien zajmować się sam szpital, bo to jego zarząd wie najlepiej co jest potrzebne. Organizacja charytatywna nigdy tego lepiej wiedzieć nie będzie! Fundacja dobroczynna powinna finansować leczenie chorych dzieci, a nie chore instytucje.

Cel, jaki realizuje Jurek Owsiak nie jest szczytny. Wspomaganie nieudolnych szpitali nie jest wartościowe. To jest wspieranie patologii, to szkodzenie. Pomagać trzeba tym, którzy się leczą - pacjentom, klientom szpitali.

Problemem WOŚP nie jest Jurek Owsiak, ale sama ta organizacja i to, na co wydaje zebrane datki. Gdyby WOŚP zmieniła prezesa z Jurka Owsiaka na kogoś innego i nadal realizowała cel, jakim jest pożyczanie sprzętu szpitalom, to nadal byłoby to złe, szkodliwe, destrukcyjne i głupie. Durnym, bankrutującym, nieudolnym szpitalom nie należy pomagać! Niech zbankrutują! Sprzęt i budynki się nie zmarnują. Kupi to ktoś, kto się zna na tym biznesie i potrafi zaopatrzyć szpital w jego podstawowe narzędzia pracy!

Problemem dzisiejszych szpitali w Polsce nie jest zarządzanie, ale finansowanie. Szpital to taki sam biznes jak każdy inny i powinien być finansowany przez klientów, którzy korzystają z jego usług. I wtedy zarządzanie będzie się systematycznie polepszać - bo gdy jest dobre, to szpital dobrze leczy i się rozwija, a gdy jest złe, to bankrutuje i przejmuje go ktoś inny, kto potrafi zarządzać. 

WOŚP dużo sensowniej wydawałaby zebrane środki, gdyby finansowała leczenie chorych dzieci w dobrych szpitalach komercyjnych, które mają zyski. A jeśli mają zyski, to znaczy, że są dobre, to znaczy, że muszą być dobrze wyposażone i mają dobre zarządzanie. Finansować należy leczenie chorych dzieci, a nie chore szpitale! Zdrowe szpitale zarabiają i nie potrzebują pomocy charytatywnej!

Ze szpitalami jest dokładnie odwrotnie niż z ludźmi. Gdy szpital choruje trzeba pozwolić mu umrzeć. Jeśli nie chce umrzeć musi się wziąć do bardziej intensywnej roboty, musi się bardziej starać, musi szukać lepszego sprzętu, musi się oderwać od sposobów finansowania polegających na braniu za nic.

Inaczej jest z człowiekiem - gdy choruje, trzeba go leczyć, trzeba go czasowo zwolnić z pracy, pozwolić odpocząć, wspomóc z zewnątrz, opiekować się nim i mu dawać środki na leczenie. Dlatego organizacja charytatywna powinna pomagać ludziom, a nie szpitalom! Moralność dotyczy ludzi, nie sprzętu.

Grzegorz GPS Świderski

KOMENTARZE

 • autor
  A może to państwo jest chore, skoro nie potrafi leczyć swoich obywateli?
 • @roux 23:49:24
  Oczywiście, że to państwo jest chore! Bo w ogóle zajmuje się leczeniem ludzi! Firmy usługowe powinny się specjalizować! Nie powinno być tak, że jedna firma jest jednocześnie aparatem przemocy, agencją detektywistyczną, firmą ochroniarską, organizacją militarną, organizacją zajmując się egzekwowaniem prawa, i równocześnie zajmuje się leczeniem, uczeniem, ubezpieczaniem na starość, bankowością, kluturą, telekomunikacją, przemysłem etc...
 • @AgnieszkaS 23:59:47
  To proszę mieć pretensje do lekarzy, że za swoje usługi każą sobie płacić. Lekarze zarabiają na ludzkim nieszczęściu, chorobie i śmierci. Pieniądz jest ich celem ostatecznym. Należy więc ich potępić, tak? I co jeszcze? Zakazać leczenia? Zakazać pobierania opłat, pensji?
 • Balcerowizm w lecznictwie.Przezywanie jednostek najlepiej przystosowanych(finansowo)
  Z jedna tylko teza Panskiego artykulu moge sie zgodzic;szpitale w Polsce sa zle zarzadzane.Reszta to albo niezrozumienie istoty czym jest Leczenie i co wspolnego ma z tym Konstytucja.I czym jest Konstytucja.
  Lekarze maja leczyc a nie prowadzic dzialalnosc dochodowa.Maja byc uczciwie oplacani za lata trudnej nauki w zasadzie pobieranej do konca kariery zawodowej i za ryzyko zawodowe (odszkodowania).Musza byc oplacani przez Panstwo a nie gminy na terenie,ktorych sie znajduja.nad ewentualnymi naduzyciami ma czuwac. Audytor wydatkow.Dlaczego w Kanadzie ,gdzie mieszkam nie mam stresu idac do szpitala,ze moze zabraknie na leczenie?Proponuje Pan bez mala model spartanski by jednostki slabe stracac z gory jako nie mogace sie utrzymac,bo biedne.Gdzie poczucie odpowiedzialnosci za wspolnote? To nie sa poglady prawicowe.to cynizm.
 • Polacy sa okradani przez żydowską mafie lekarską !
  Ile by nie włożyć pieniędzy w służbę zdrowia to lekarze ROZKRADNĄ !

  Na jedną wizytę u lekarza , lekarz wpisuje 6 lub wizyt jak żyd lekarz jest bezczelny i bez wstydu to wpisze i 8 wizyt ! skąd wiem ? pacjenci mają w wgląd w internecie na swoje leczenie i masowo zgłaszają do MZ że nie brali takich leków czy nie brali takich zabiegów jakie mają zapisane w karcie do MZ
  TO KRADZIEŻ !!!! i praktycznie bezkarna bo żyd z MZ żyda kryje

  i dlatego służba zdrowia w Polsce GNIJE ! ile byśmy nie włożyli w tą żydowska służbę zdrowia to ta forsa zostanie rozkradziona !!!!

  Słowianie ! i komu to przeszkadzało jak lekarz pracował na godziny i miał zapłacone za godziny pracy !

  Słowianie ! żydowskie rządy zawsze są to rządy złodziejskie ZAWSZE i dlatego żydzi są najbardziej znienawidzeni na świcie !!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach !
 • @GPS 00:03:57
  Chory człowiek ma "nóż choroby przystawiony do gardła"
  On musi MUSI się leczyć albo zdechnie w męczarniach.
  To nie jest dobra pozycja negocjacyjna do dyskusji z lekarzem o stawkach za ile mnie wyleczy.

  Tak można robić w zakresie kosmetyki medycznej, powiększania piersi, pośladków , botoksowania itp... ale nie w przypadku zwykłych chorób.
  Nie każdy ma pieniądze ...i co ma zdychać w męczarniach .. bo lekarzowi "się nie płaca".
  Taki system biznesu na chorych cierpiących bezradnych do coś jak handel "skórami" albo narządami...albo dziećmi ..albo kobietami..

  Tylko idiota albo skrajny degenerat może chcieć takiego systemu.

  Lekarze powinni być opłacani jak urzędnicy państwowi (i żadne tam 7 etatów) i leczyć ludzi przez 8 godzin ... z określonym minimum przyjętych pacjentów dziennie...(teraz lekarze biorą kasę za kilka etatów i nigdzie nie przyjmują pacjentów) to sitwa taka jak sędziowska...

  A jak chcą wyjechać za granice bo lepiej płacą to powinni zwracać państwu koszty kształcenia...oraz tracić prawo do leczenia na terenie Polski. (ucieczka lekarza z Polski to forma zdrady narodowej i powinny być z tego wyciągane konsekwencje).

  To rząd odpowiada za system opieki medycznej w Polsce.
  Złe szpitale powinny mieć wymieniane zarządy a te które się nie sprawdziły powinny dostawać zakaz prowadzenia szpitali w Polsce.

  Dzisiaj służba zdrowia zajmuje się rozkradaniem państwowych funduszy na leczenie... a nie leczeniem ludzi.
 • @Oscar 08:08:12
  Szpitale, przychodnie to klasyczne miejsca pożytku społecznego i jako takie nie powinny przynosić dochodów... ale działać non profit..
  Pracownicy dostają pensje, szpital dostaje fundusze na funkcjonowanie (sprzęt, remonty...płace) i nie ma tam miejsca na zyski dla pasożytów.

  Szpitale prywatne powinny tez leczyć ludzi że każdy chory ma gwarantowane koszty leczenia takie jak w szpitalu państwowym .. resztę dopłaca.

  Kolejki do lekarza to takie samo zjawisko jak "kolejki" w sądownictwie...
  To dwie samo oceniające się zamknięte mafie które pasożytują na Narodzie Polskim... dla korzyści własnych podczas gdy są powołane by służyć Narodowi. Kto nie chce służyć Narodowi .. to won ze służby.. z wilczym biletem do państwowej służby.
  Służba to nie biznes...to służba...
 • @Autor
  Cała argumentacja szanownego Autora byłaby poprawna, gdyby szpitale mogły same ustalać ceny świadczonych usług. Wtedy zarzuty o nieudolność, tak samo jak zarzuty wobec wszelkich fundacji które je wspierają odnosiły by się do obecnej rzeczywistości.

  Twierdzi Pan, że wspieranie obecnych szpitali jest działalnością szkodliwą gdyż "Wspieranie takich partaczy utrwala biedę, patologię i publiczne marnotrawstwo."
  Wynika z tego, że jest Pan zwolennikiem takiej "twardej" edukacji, sądząc że człowiek chory, potrzebujący natychmiastowej pomocy, gdy jej nie otrzyma wystarczająco szybko to skłoni się do poglądów wolnorynkowych i będzie wybierał polityków wolnorynkowych. Stawia Pan na edukacyjną rolę efektywności.
  Fundacje wspierające szpitale wybrały inną metodę edukacji - pokazują raczej że ludzie są w stanie dobrowolnie sobie pomagać nawet w takich sprawach jak leczenie. Pokazują, że dobrowolna ludzka aktywność poprzez prywatne fundacje może zastąpić przymusową działalność państwa. Sądząc z niechęci jaką okazują w stosunku do WOŚP wszelkiego rodzaju państwowcy, nie jest to zupełnie bezskuteczne.

  Twierdzi Pan, że dla fundacji lepiej jest finansować bezpośrednio leczenie konkretnych pacjentów niż dostarczać sprzęt do szpitali, gdyż to zarząd szpitala najlepiej wie czego mu potrzeba.
  Lecz przecież każdy zarząd szpitala jest w stanie wyartykułować takie swoje potrzeby odnośnie sprzętu i fundacja jest w stanie uzyskać od szpitali te informacje. Może więc dokonać zakupu dokładnie tego co jest potrzebne, nieraz po niższej cenie dzięki większej ilości.
  Ponadto sprzęt zakupiony przez fundację jest jednocześnie reklamą tej fundacji, przyciągającą kolejnych darczyńców, dłużej oddziałującą na większą liczbę ludzi. Sama fundacja działała by nieudolnie gdyby nie brała tych czynników pod uwagę.
  W przypadku zaś szpitali nieudolnych szpitali zarówno wsparcie w postaci finansowania leczenia konkretnych osób jak i darowizn sprzętu byłby w takim samym stopniu szkodliwy.
 • @Oscar 08:08:12
  Jest Pan wspaniałym przykładem postawy, dla której najważniejsze są pozory.

  Zależy Panu na tym, by nie trzeba było lekarzowi płacić bezpośrednio, by lekarz przyjmował ustaloną liczbę godzin i ustalona liczbę pacjentów. By była odpowiednia liczba szpitali a w nich odpowiednia liczba ludzi w białych kitlach ze stetoskopami na szyi. Tak, by wszystko wyglądało ładnie na papierze we wszelakich statystykach.
  Natomiast nie interesuje Pana zupełnie efekt działań lekarza - tak jakby był on naturalnym, samorodnym cudotwórcą i samo jego spojrzenie leczyło wszystkie choroby. Nie interesują Pana umiejętności i wiedza lekarzy, trafność stawianych diagnoz, trafność dobranych metod leczenia.

  Nie wiem czy Pan chciałby być leczony przez służbę zdrowia z Pańskich marzeń.
 • debilne to dopiero jest twoje zawołanie
  "Kupi to ktoś, kto się zna na tym biznesie"

  lub "Szpital to taki sam biznes jak każdy inny"

  bzzzznes to sprzedać jak najdrożej, nawet nie jak najwięcej zarobić,

  wszystko wyceniane nie jest według zasady, ile kosztowało, tylko ile ktoś za to da, zwłaszcza, gdy znajdzie się w przymusowej sytuacji, a pomoc medyczną nie starają się zdrowi,

  kiedyś Cię pytałem, ile dasz za psik nitro, gdy będziesz miał zawał ?

  teraz zapytam, a jak znają się na bzzzznesie koncerny farmaceutyczne ? Zarabiają coraz więcej, i coraz więcej ludzi chorych.
 • @GPS 23:59:31
  powiedz mi, jakie znasz firmy usługowe, które służą ludziom ?

  może koleje w likwidacji ?

  a może coraz droższe i psujące się samochody do zabijania innych ?

  a może ośrodki narciarskie, teraz pracujące tylko w szczycie sezonu, bo to się bardziej opłaca,

  a może hotele gołębiewskiego ?
 • @GPS 00:03:57
  to nie jest prawda, za "komuny" lekarz zarabiał na etacie, a w wolnych chwilach między kawką i herbatką leczył ludzi, aby mu głowy nie zawracali,

  teraz, zgodnie z twoimi zasadami, lekarz tym więcej zarobi, im dłużej utrzyma pacjenta w chorobie.
 • @Oscar 08:08:12
  "Tylko idiota albo skrajny degenerat może chcieć takiego systemu. "

  jak GPS
 • @Oscar 08:23:22
  5*

  "To dwie samo oceniające się zamknięte mafie które pasożytują na Narodzie Polskim."

  jest tylko jedna różnica, prawo jest jawne, wiedza medyczna tajna.
 • @programista 09:37:22
  czy aby te wnioski są uprawnione ?
 • @interesariusz z PL 10:10:02
  Moje wnioski mogą być niepoprawne, jeżeli zostanie wskazany błąd. Na pewno natomiast są uprawnione bo nikt nie ma prawa zabraniać mi wnioskowania.
 • @
  Działalność charytatywna jest tylko formą bandytyzmu społecznego. Z Caritas, a może szczególnie z tą organizacją włącznie.
  To mydlenie oczu, cel zastępczy.

  Dlatego - żadnego popierania działalności charytatywnej, gdyż jest to oszukiwanie społeczeństwa.
  Natomiast organizacja służby zdrowia - to odrębny problem.
 • @programista 10:17:19
  wniosek uprawniony, to taki, który moża wysnuć z pewnej perspektywy, czyli w niej poprawny,

  a więc dla zaprzeczenia mojej opinii wypadałoby uzasadnić, jak z wypowiedzi adwersarza można wysnuć takie wnioski.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:31:09
  nie wiem, czy jest to oszukiwanie, raczej próba przeproszenia za inne oszustwo.
 • @interesariusz z PL 11:01:33
  "jak z wypowiedzi adwersarza można wysnuć takie wnioski"

  Gdyż adwersarz napisał to co napisał. Napisał zaś wyłącznie o cechach organizacyjnych, pasujących do każdej instytucji biurokratycznej.
 • @programista 09:37:22
  W "moim systemie" lekarz zainteresowany jest wyleczeniem pacjenta by ten znowu mu się po szpitalu nie plątał.
  W systemie" kapitałowym" lekarzowi nie zależy na wyleczeniu pacjenta bo straci klienta ... lekarzowi opłaca się leczyć dłuugo i drogo... bo ma większe zyski.

  I tak są rozliczane dzisiaj szpitale (od procedur) i szpitalom opłaca się wsadzać pacjentom wszystkie możliwe procedury za wyjątkiem tych skutecznych... bo jak wyleczą pacjenta to na kim będą pasożytowały ?
  Dzisiaj szpitale trzymają pacjentów za długo gdy im się to opłaca (koszty procedur).. lub wywalają przed wcześnie gdy im się nie opłaca leczenie do końca...

  Kryterium zysku sprawia że pacjent jest tylko "skórą" na której można zarobić... skóry na których nie da się zarobić szpitale "wywalają"...
  To barbarzyński system pacjent to człowiek a nie "skóra"

  Biznes można robić na upiększaniu ciała na kosmetyce, na odchudzaniu na gimnastyce... ale nie na chorych i cierpiących ludziach...takim ludziom się pomaga bez konteksty (za ile).
  Szuje tego nie rozumieją.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:31:09
  Dobrowolna pomoc jednym ludziom przez drugich, bo tym jest działalność charytatywna, ma być oszukiwaniem społeczeństwa?

  Oby nikt nigdy nawet nie próbował organizować społeczeństwa wg pańskich zaleceń!
 • @interesariusz z PL 11:02:53
  Nie, raczej rzucanie ochłapów jako rekompensata za kradzież.
 • @programista 11:44:39
  Patrz - uwaga do interesariusza.
 • @Oscar 11:43:41
  Czyli tak jak pisałem wcześniej, uważa Pan lekarza za cudotwórcę, który zawsze wie jak wyleczyć każdego pacjenta. Jeżeli tego nie robi to tylko dlatego że ma złą wolę, bo chce na pacjencie pasożytować. Jedyną motywacją dla lekarza może być to, by nie męczyli go pacjenci swoim widokiem - czyli jedynym pragnieniem lekarza jest nic nie robić.

  Moim zdaniem zaś lekarz to tylko ktoś, kto ma wiedzę o tym jakie działania pomagały ludziom w przeszłości przy stwierdzeniu pewnych symptomów. Czyli lekarz nigdy nie ma pewności czy dana kuracja w konkretnym przypadku będzie skuteczna. Lekarz może jedynie wskazać metodę, co do której wie że wcześniej pomogła wielu ludziom z podobnymi objawami. Wynika z tego, że nikt nie jest w stanie określić, które procedury będą skuteczne a które nie w konkretnym przypadku. Okazuje się to dopiero po zastosowaniu.

  Dlatego gdy pacjenci sami płacą za usługi lekarzy to starają się najlepiej ocenić z usług których lekarzy warto jest korzystać i tych lekarzy wynagradzają lepiej. Lekarz ma więc szybciej informację zwrotną o swojej działalności i to informację o bardzo dużej intensywności. Wie kiedy powinien doskonalić swoją wiedzę.
 • @programista 13:14:25
  Kiedyś była SŁUZBA zdrowia.
  No cóż, służba, która miała za zadanie dbać o zdrowie społeczeństwa, leczyć je, straciła swoje przeznaczenie i przyrzeczenie lekarskie, które brzmi:
  Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam:

  obowiązki te sumiennie spełniać;
  służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu;
  według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek;
  nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego;
  strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych;
  stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić.
  Przyrzekam to uroczyście!
  JEST MAŁO WAŻNE.
  Idąc dalej, takie służby jak policja, straż pożarna, nich im ludzie sami płacą, funkcjonariusz będzie miał szybciej informację zwrotną o swojej działalności i to informację o bardzo dużej intensywności.
 • @GPS 00:03:57
  Zdrowie narodu jest jedną z dziedzin strategicznych bytu narodowego, więc nie można oddawać tej dziedziny w jakieś prywatne ręce, które jak każdy podmiot gospodarczy prywatny MUSI OSIĄGAĆ ZYSK.
  Nie ma takiej siły, która by zatrzymała ratowanie się tego podmiotu w obliczu plajty, także kosztem zdrowia a więc i życia pacjentów.

  Nie ma lepszego modelu służby zdrowia od tej którą mieliśmy za PRL-u. Ten właśnie model wprowadziła u siebie Anglia.
 • @programista 13:14:25
  Wciskasz kit ...
  nikt nie twierdzi że każda choroba jest uleczalna i ze nie istnieją błędy lekarskie ..

  Chodzi o to by lekarz patrzył na pacjenta jak na chorego człowieka
  a nie jak dostawcę kasy... bo to są całkiem różne strategie postępowania.

  Lekarz ma całkowicie skoncentrować się na merytorycznej stronie choroby... i żadnych kontekstów finansowych..
  Pacjenci powinni oczywiście móc wyrażać swoją wdzięczność za wyleczenie
  ale tylko jego wola.. jest problem jak to zorganizować by wykluczyć kolejne "dewiacje"...pacjent płaci i salowe skaczą dookoła niego i lekarz jest na gwizdek... to dewiacja...

  Pacjenci powinni swoją wdzięczność wyrażać anonimowo i bezadresowo.. do np do "puszki" .. a puszka idzie do podziału na załogę...
  w każdym oddziale puszka... i obsługa oddziału dostaje puszką do podziału.

  Żadnych związków dawca ..odbiorca... bo to prowadzi do transakcji kupna sprzedaży czyli do korupcji ..w służbie zdrowia (salowe skaczą dookoła sponsora" a potrzebujący ale biedny zdycha ..nie obsługiwany)

  Ludzie to słabe moralnie istoty (statystycznie) .. i system musi na nich wymuszać poprawne zachowanie.
  .
 • @programista 13:14:25
  ha ha,

  "ocenić z usług których lekarzy warto jest korzystać i tych lekarzy wynagradzają lepiej"

  nigdy jeszcze nie widziałem lekarza, proszącego co łaska, znachora, owszem.

  Ciekaw jestem, skąd pacjent ma wiedzieć, u którego lekarza się najlepiej leczyć, skąd ma zdobyć prawdziwą informację ??????
 • @interesariusz z PL 18:16:28
  .. bo jedna baba drugiej babie .. powiedziała.
 • @AgnieszkaS 23:59:47
  Cały problem w tym , że dzisiejszy świat zachodni oparty jest na nihilizmie, egocentryzmie, niewiarygodnej żądzy pieniądza i robieniu sobie dobrze za wszelką ceną, zamiast na odpowiedzialności i obowiązku wobec innych. W takim duchu wychowują się dzieci i takie wartości przyjmują jako osoby dorosłe. GPS-owi taki świat się podoba,( przy odpowiedniej sprawności, wyrachowaniu i bezwzględności można kupę kasy zarobić) nie zdaje sobie bowiem sprawy, że taki model współżycia ( a właściwie jego brak) doprowadzi do całkowitej degrengolady społeczeństwa i totalnego krachu dzisiejszej cywilizacji skupionej na własnym ego.
 • @Oscar 16:37:28
  Wydaje mi się, że Pan sądzi iż społeczeństwo ma wobec człowieka biednego ogromne zobowiązania, ogromny dług do spłacenia. Jak wnoszę z innych komentarzy społeczeństwo w jakiś sposób biednego człowieka okradło i musi mu to zrekompensować. Innym motywem może być mniemanie o ogromnej wartości człowieka biednego dla reszty społeczeństwa np.z powodu jego ogromnej wyższości moralnej. Dlatego też obowiązkiem społeczeństwa ma być wywyższenie tego ubogiego człowieka ponad wszystkich innych ludzi i zapewnienie mu jak najbardziej komfortowych warunków. Każdy zaś, kto podważa takie uprawnienia zasługuje na potępienie - np."tylko szuje tego nie rozumieją".

  Ja zaś sądzę, że ludzie posiadają pieniądze dlatego iż wykonali coś użytecznego dla innych i otrzymali za to pieniężną zapłatę. Ta zapłata, te pieniądze, upoważniają ludzi do tego by wymagać od społeczeństwa rewanżu proporcjonalnego do ilości pieniędzy jaką sami gotowi są zapłacić. Ubóstwo człowieka nie daje mu wg mnie żadnych nadzwyczajnych praw, większych od innych, gdyż jego ubóstwo świadczy o małym wkładzie jaki on sam dostarczył społeczeństwu. Taki człowiek może się odwoływać jedynie do współczucia innych ludzi i z racji tego współczucia może otrzymać więcej świadczeń niż sam dostarczył.
 • @autor
  Przypomnienie o polityce prywatności Google
  Wyniki wyszukiwania
  Wyniki wyszukiwania w sieci
  Świat jest inny odc. 52 - Wyleczcie się sami - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=H-llwrjGfLc
  Film dla zapytania dr jerzy jaśkowski youtube
  ▶ 37:21
  24 paź 2017 - Przesłany przez: tagentv
  Nic innego nie pozostaje jak zdobywanie wiedzy samemu i próby przywracania do zdrowia własnego ...
  DrJerzy Jaśkowski: "Nie ma przypadku aby jakakolwiek ... - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=8p46NFNujlk
  Film dla zapytania dr jerzy jaśkowski youtube
  Piszesz autorze np tak WOŚP dużo sensowniej wydawałaby zebrane środki, gdyby finansowała leczenie chorych dzieci w dobrych szpitalach komercyjnych, które mają zyski..... Mysle ze bladzsz w swych przemysleniach,jestem przekonnany ze po obejzeniu filmow z dr Jaskowskim zmienisz zdanie na temat sluzby zdrowia .Pozdrawiam nie byles w wojsku w ,,arenie,,
  Wyświetlam wyniki dla dr jaskowski klub inteligencji polskiej
  Zamiast tego wyszukaj dr jaskowski klub inteligencj polskiej
  Przypomnienie o polityce prywatności Google
  Wyniki wyszukiwania
  Wyniki wyszukiwania w sieci
  dr Jerzy Jaśkowski -Twory zwane państwem, a nowe choroby
  www.klubinteligencjipolskiej.pl/.../dr-jerzy-jaskowski-twory-zwane-panstwem-a-nowe...
  30 lis 2015 - dr Jerzy Jaśkowski -Twory zwane państwem, a nowe choroby .... http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/02/dr-jerzy-jaskowski-korupcja-i- ...
  Czy PiS kontynuuje dopinanie systemu ludobójstwa medycznego w ...
  www.klubinteligencjipolskiej.pl/.../czy-pis-kontynuuje-dopinanie-systemu-ludobojstw...
  15 paź 2017 - http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dr-jerzy-jaskowski-oglupianie-polakow ... http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/dr-jerzy-jaskowski-szczepieni- ...
  dr Jerzy Jaśkowski: Ukraina – koniec bliski. - klubinteligencjipolskiej.pl
  www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/04/dr-jerzy-jaskowski-ukraina-koniec-bliski/
  8 kwi 2015 - dr Jerzy Jaśkowski: Ukraina – koniec bliski. Z cyklu: „Listy do wnuczka”. Kochany Wnuczku! Jeżeli wolność słowa cokolwiek oznacza,.
  dr Jerzy Jaśkowski – Szczepieni rozpowszechniają zakażenie
  www.klubinteligencjipolskiej.pl/.../dr-jerzy-jaskowski-szczepieni-rozpowszechniaja-za...
  dr Jerzy Jaśkowski 09/05/2015 ... szczepionki - dr jaskowski kopia ... Inny potentat, GSK, wydaje w Polsce Medycynę Praktyczną, w wersji Pediatria i w wersji ...
  dr J. Jaśkowski – Alfabet szczepień, czyli jak dyskutować z pediatrą ...
  www.klubinteligencjipolskiej.pl/.../dr-j-jaskowski-alfabet-szczepien-czyli-jak-dyskuto...
  3 gru 2015 - dr J. Jaśkowski – Alfabet szczepień, czyli jak dyskutować z pediatrą .... http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/04/dr-jerzy-jaskowski-75-lat- ...
  ▶ 45:41
  24 wrz 2018 - Przesłany przez: CEPowisle
  ... przypadku aby jakakolwiek szczepionka komuś na coś pomogła" "Cywilizacja to najważniejsze pojęcie ...

  Jerzy Jaśkowski niesamowite wystąpienie i wiedza. - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=i053asg6HTQ
  Film dla zapytania dr jerzy jaśkowski youtube
  ▶ 1:29:20
  2 wrz 2018 - Przesłany przez: Piotr D.
  Jerzy Jaśkowski niesamowite wystąpienie i wiedza. Piotr D. Loading. .... Dr Jerzy Jaśkowski - "Ocalić ...
 • @Herkules 05:07:00
  • Lekarze mają leczyć, a nie prowadzić działalność dochodową.
  • Piekarze mają piec chleb, a nie prowadzić działalność dochodową.
  • Nauczyciele mają uczyć, a nie prowadzić działalność dochodową.
  • Szewcy mają szyć buty, a nie prowadzić działalność dochodową.
  • Aktorzy mają grać w sztukach teatralnych, a nie prowadzić działalność dochodową.
  • Hutnicy mają wytapiać stal, a nie prowadzić działalność dochodową.
  • Rolnicy mają uprawiać rolę, a nie prowadzić działalność dochodową.
  • Stoczniowcy mają budować statki, a nie prowadzić działalność dochodową.
  • Listonosze mają dostarczać przesyłki, a nie prowadzić działalność dochodową.
  Wszyscy oni mają być uczciwie opłacani za lata trudnej nauki pobieranej do końca kariery zawodowej i za ryzyko zawodowe. Muszą być opłacani przez Państwo, o które dba nasz ukochany wódz. To wszystko powinno być za darmo. Tak nam dopomóż Marks i wszyscy polegli za komunizm.
 • Polacy są okradani przez żydowską mafie rolniczą!
  Ile by nie włożyć pieniędzy w uprawę ziemi, to rolnicy ROZKRADNĄ!

  Na jedną tonę zboża rolnik wpisuje 6 lub więcej ton - jak żyd. Gdy rolnik jest bezczelny i bez wstydu, to wpisze i 8 ton! Skąd wiem? W skupie mają wgląd poprzez Internet na swoje dostawy i masowo zgłaszają do ministerstwa, że nie brali takiego zboża, czy nie brali takich dostaw, jakie mają zapisane w karcie do urzędu.

  TO KRADZIEŻ!!!! I praktycznie bezkarna, bo żyd z urzędu żyda z roli kryje.

  I dlatego rolnictwo w Polsce GNIJE! Ile byśmy nie włożyli w tą żydowską rolę to ta forsa zostanie rozkradziona!!!!

  Słowianie! I komu to przeszkadzało jak rolnik pracował od świtu do zmierzchu i miał dziesięcinę odbębnioną?

  Słowianie! Żydowskie rządy zawsze są to rządy złodziejskie! ZAWSZE! I dlatego żydzi są najbardziej znienawidzeni na świcie!!!!

  Eustachy Janusz Aryjczyk Strach!
 • @GPS 00:36:04
  Zenujace
 • @jan 21:29:57
  Ten komentarz jest nie na temat i przekopiowanie go sprawiło, że stał się bełkotem. To jest spam. Proszę z tego zrobić notkę u siebie na blogu, a tu umieścić tylko odnośnik do tej notki.
 • @Herkules 01:05:41
  W pełni się zgadzam!
 • @Oscar 08:08:12
  Rzeczywiście, gdy człowiek zachoruje, to nie ma czasu, woli, siły, zdrowia, by wyszukać najlepszą ofertę leczenia. W warunkach wolności są na to dwa rozwiązania:
  1. Każdy człowiek żyje w jakieś społeczności, np. rodzinie. Ta mu pomoże znaleźć odpowiednią – i pod względem skuteczności, i ceny – ofertę leczenia. A póki ma siłę i zdolność racjonalnego myślenia, nawet osłabioną, to i sam się włączy w proces decyzyjny.
  2. W cywilizowanych, kapitalistycznych społecznościach jest możliwość ubezpieczenia się za wczasu. Płaci się stałą składkę, a w zamian dostaje się pomoc, gdy jej się potrzebuje, a ma się ograniczone możliwości jej wybrania. Na dodatek dostaje się usługę bardzo drogą, jeśli tego wymaga nasz stan, mimo, że płacił się mało, ale systematycznie.
 • Do wszystkich komentujących
  Nie wiem ile macie lat, ale odnoszę wrażenie, że jesteście gimnazjalistami. Postaram się wam wszystko precyzyjnie wyjaśniać, ale wybaczcie, że czasem coś ominę albo przegapię. Śledźcie moje następne notki, a może tam znajdziecie odpowiedzi na wasze pytania, wątpliwości i błędne mniemania.
 • GPs
  Jedna uwaga.
  Szpitale komercyjne mają zyski nie z powodu zarządzania tylko z powodu dobrego doboru usług które świadczą.
  Gdyby musiały zmagać się z kosztownymi procedurami idącymi w setki tysięcy czy miliony złotych nie było by już tak kolorowo. Płacić za komercyjne łóżka szpitalne mogą bogaci , emeryci co najwyżej znaleźli by miejsce w suterenie.
  Jak wygląda komercjalizacja zdrowia można prześledzić na przykładzie USA gdzie za dużo większe pieniądze standard zabezpieczenia zdrowotnego społeczeństwa jest gorszy niż w Polsce. Oczywiście w ekskluzywnych klinikach czynią cuda niewidy ale globalnie wygląda to nieszczególnie.
 • @Cezary Bialik 03:22:02
  https://www.salon24.pl/u/kashmir/86093,likwidacja-nfz-eksperyment-myslowy
 • @AgnieszkaS 01:46:17
  No to proszę sobie stąd iść i nigdy nie wracać. Pani frustracje mnie nie obchodzą.
 • @GPS 01:26:16
  Odnieść można wrażenie ,że to Pan ma gimnazjalne wyobrażenia o służbie zdrowia.
  Przede wszystkim gdyby model w pełni komercyjny był skuteczny opanował by już cały świat. Dziwnym trafem nigdzie nie istnieje ,przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo. Zresztą jak sam wolny rynek .
  Może i byłoby sensowniej leczyć za pieniądze WOŚP w szpitalach komercyjnych problem w tym ,że większości takich niedochodowych procedur nie prowadzą.
 • uderz w stół to żyd o nicku @GPS 00:54:44 się odezwie !
  Słowianie ! żyd o nicku @GPS zamiast udowodnić mi i internautom że ja się mylę co do mafii lekarskiej to co zrobił ten prymitywny żyd GPS silił się na marny zydowski kabaret !

  APEL do żyda o nicku @GPS ! chętnie wysłuchamy rzeczowych argumentów o mafii lekarskiej !! a nie twoich prymitywnego kabaretu !

  żydzie @ GPS ! podaj konkretne argumenty ze jest inaczej niż napisałem o złodziejach żydowskich w służbie zdrowia !!!!!!! CZEKAMY !!!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @GPS 03:34:35
  Podany przykład nie tłumaczy czemu koncerny farmaceutyczne mimo olbrzymich środków na badania nie wynalazły "lekarstwa na raka".
  Lepiej wychodzi się na leczeniu niż uleczeniu?
  Druga kwestia nie każdy przypadek kosztuje "20 milionów" są przypadki cięższe i lżejsze stąd nawet przy spadku cen w sektorze komercyjnym publiczny maiłby większy potencjał. Gdyż niektóre przypadki zwyczajnie nie wymagały by tak kosztownej procedury o czym w szpitalu komercyjny z pewnością by nie poinformowano z prostej przyczyny. Finansowej
  Trzecie jak już napisał rynek w służbie zdrowia nie istnieje nigdzie . najbliżej rynku jest w Polsce stomatologia jak to się sprawdza w praktyce można ocenić po stanie uzębienia.
 • @programista 20:10:27
  no więc właśnie nie, ilość posiadanej kasy nie jest wprost proporcjonalna do użyteczności dla społeczeństwa,

  a na dodatek, do potencjalnej użyteczności,

  te uwagi wymagają rozwinięcia, na które nie mam w tej chwili ochoty,

  tylko zauważę inny aspekt,

  często człowiek ubogi zasługuje na współczucie, bowiem jest frajerem, który nigdy nie kradł, ani osobiście, ani korzystając z systemu.
 • @ele 08:02:07
  Nie życzę sobie Pana komentarzy na moim blogu. Proszę sobie stąd iść i nigdy nie wracać.
 • @GPS 03:38:51
  ta uwaga rzeczywiście na właściwym Tobie poziomie
 • Do błazna @GPS 14:13:03
  Podaj swoje argumenty że ja pisałem o mafii lekarskiej fantasmagorie !
  masz argumenty ?????? jak nie masz to mord... w kubeł i wypierdala.. do Izraela komiku !!!!!

  Ty się GPS marnujesz tutaj ! ty jako kabareciarz to na jarmarkach w Izraelu gawiedz możesz zabawiać ! w Polsce to tylko powietrze Polakom zabierasz !

  Polska jest od 1990 r OKRADANA przez żydowska mafie rasowo plemienną


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @GPS 14:13:03
  /Proszę sobie stąd iść i nigdy nie wracać./
  ???
  Najlepiej jak by Pan to zrobił i nie zaśmiecał durnymi tekstami tego portalu...
 • @hamurabi 22:50:14
  Pan też niech sobie stąd idzie i nigdy nie wraca. Jeszcze jedna taka niemerytoryczna przysrywanka i zostanie Pan tu zbanowany.
 • @Oscar 16:37:28
  O przysiedze Hipokratesa szkoda mowic,bo to strata czasu,nieprawdaz?
  Wszelako poruszyla mnie kwestia tego,ze problem samowystarczalnosci czyli tego,ze kazdy musi na siebie zarobic jest tak niewystarczajaco przeanalizowany.Tyle jeszcze instytucji pozwala sobie na beztroskie istnienie kosztem innych.Malo kto by wpadl na to,ze takie domy dziecka to inkubatory przyszlych pasozytow spolecznych.Dobrze,ze czesc z nich rozeslano po swiecie.Teczowi rodzice z pewnoscia zapewnia im wlasciwe podejscie do zycia.Czesc wzieli zastepczy rodzice zapewniajac sobie dobre dotacje przy okazji uczac bachory dyscypliny.To,ze czasem przesadza jak ci z Wladyslawowa, coz wypadek przy pracy.Kierownicy tych placowek tez mogli by wykazac sie inicjatywa.Wyslac dzieciaki na ulice niech zbiora nieco grosza do czapki dlaczego zostawiac te dziedzine przyjezdnym gangom zebraczym.Jak juz kierownik gnusny, bo sobie etacik zapewnil wychowankowie mogliby podniesc sobie standard zycia i nie byc obciazeniem dla zatroskanego spoleczenstwa oferujac uslugi w charakterze Lolitek czy uslug typowych dla spolecznosci afganskiej(tu wdzieczne pole do popisu dla chlopcow).A gdyby tak jeszcze z tego filmik skrecic?Eh,sky is the limit n'est pas?
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:31:09
  Owsiak nielegalnie wyłudza pieniądze od tygodnia. Na jego rzecz kwestują niektóre przedszkola i szkoły i rozdają serduszka, a rodziców dzieci zmuszają do obowiązkowego haraczu. To chyba powinno być ścigane z urzędu!
 • racja
  Robot operacyjny we Wrocławiu stoi rzadziutko używany , bo ... bo...... tak i już
 • Daniel Ellsberg -człowiek , który pokonał Pentagon oraz samego siebie.....sam się nawrócił z podżegacza wojennego
  xyz

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej