Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 3596 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Matrona

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kobiety to nie tylko uroda i seks. To też, ale nie tylko. Takie są te na froncie - widać, że są ładne i powabne. Ale kobiety to też matrony - te w tle. Każda może, i powinna, pełnić obie role.

Motto: A propos kobiet: zawsze fajnie było. Alosza Afdiejew – Trencz.
Ale po kolei. Najpierw jest na froncie, potem schodzi na tło. Na froncie tylko wabi, gdy siądzie z tyłu, zaczyna rządzić.
Kobiety mają inną krzywą życia niż mężczyźni. Inną w takim sensie, że pochodna tych krzywych ma inną charakterystykę. Mężczyzna maksimum witalności osiąga w połowie życia - tak gdzieś około czterdziestki. Wtedy jest najmądrzejszy, najsprawniejszy, najbardziej przystojny, inteligentny, bogaty. Potem jest już tylko z górki pod każdym względem. Z wyjątkiem Clinta Eastwooda.
U kobiet jest inaczej - maksimum dojrzałości osiągają około dwudziestu pięciu lat - wtedy są najsprawniejsze, najseksowniejsze, najbardziej przysposobione by mieć dzieci. Ale jeszcze nie są najmądrzejsze, jeszcze nie osiągają maksimum sprawności intelektualnej - bo ta jest im niepotrzebna w tym okresie. Są to takie trzpiotki-roztropki. Flirciarki. Wystarczy im tylko instynkt odpowiedniego rozpoznania partnera rozpłodowego. Maksimum sprawności umysłowej osiągają po pokwitaniu, gdy im już seks z głowy wywietrzeje i nie będzie zaćmiewał umysłu. Dlatego matrona to symbol mądrości.
Babcia jest fajna nie dlatego, że jest ładna, ale dlatego, że jest mądra. A dziadek jest fajny, bo to gawędziarz - opowiada historie z czasów, gdy był w kwiecie wieku. Zawsze będzie fajny, gdy będzie flirtował i podrywał. Babci się to już nie uda i nie ma sensu by go naśladowała. Gdy oboje byli młodzi, to dziadek opiekował się babcią, bo on był mądry, a ona głupia. Na starość role się odwracają i to ona się nim opiekuje, bo ona jest mądra, a on głupi.
Więc jeśli kobieta chce być kobietą do ostatniego tchu, to powinna pamiętać, że kobiecość to nie tylko wygląd, ale też intelekt. Wygląd to tylko wabik by robić te głupie ruchy niegodne filozofów służące przetrwaniu gatunku.
Kobieta to bardziej matka i babcia, to bardziej matrona, niż podlotek, czy seksbomba. Naturalna wielozadaniowość kobiety służy przetrwaniu gatunku. Kobieta to opiekunka, wychowawczyni, nauczycielka, pielęgniarka, mentorka, matka, babcia - to są jej ważne role.
Jak już jest mądra to może jest najczęściej w tle. Ale nie ma w tym niczego złego - nie traci przez to kobiecości. Wręcz ją zyskuje! Kobieta się całe życie rozwija, ciągle staje się coraz bardziej kobietą, nawet, jeśli jest ignorowana czy pogardzana. A mężczyzna tylko odcina kupony od bujnej młodości.
Kobieta, która ciągle jest taka sama, ciągle tak samo ładna i seksowna, bo sobie sztucznie poprawia urodę, nie jest kobietą prawdziwą, ludzką. Jest sztucznym tworem popkultury. Kobieta to nie lalka Barbi. Kobieta zmienną jest. Kobieta zawsze mądrzeje i to utrzymuje jej urodę. A różne mankamenty wyglądu, to relatywna kwestia mody - dziś się to podoba, a jutro tamto, i na odwrót. Mądrość widoczna w twarzy starej kobiety czyni ją piękną obiektywnie.
Wszelkie poprawianie naturalnej urody kobiecej poprzez jakieś zabiegi chirurgiczne, wstrzykiwanie botoksu, liftingi twarzy etc. to jest zawsze psucie wyglądu i zdrowia. Kobieta dojrzała jest piękna - im dojrzalsza, tym piękniejsza.

 

Grzegorz GPS Świderski


KOMENTARZE

 • @Autor
  " Kobieta dojrzała jest piękna - im dojrzalsza, tym piękniejsza."

  No, nie będziesz Pan musiał zmywać po obiedzie!!!
 • No, niestety nie wszystkie mądrzeją.
  Nie mama, babcia, nawet nie matrona:
  http://img.wiocha.pl/images/c/2/c27823769ccd57b384ad1639a47f56b1.jpg

  https://ocdn.eu/images/pulscms/OGE7MDA_/7af0568a73508266177734c5cd77b3c3.jpg

  https://fundir.org/img/mo-m_kxrykbkm6n=oep3udzn/nieudane_operacje_plastyczne_20.jpg

  http://womanadvice.pl/sites/default/files/imagecache/width_660/jocelyn_wildenstein.jpg
 • niech będzie, że umywam ręce
  Dziś takie coś zobaczyłem:
  https://pbs.twimg.com/media/DSOHlAlWAAAHYZ9.jpg

  to jest ta sama osoba, dopisek był taki:
  2007 - "dobry materiał na żonę"
  2017 - "Thousand cock stare" (dopisek faceta, w delikatnym tłumaczeniu "spojrzenie tej co widziała nie jednego" https://twitter.com/IllimitableMan/status/946749459089805313), "Women with "fck me" faces everywhere" (dopisek jakiejś kobity https://twitter.com/TheDutchMind/status/995706479649927169)

  pono już 2ch zaliczonych przed małżeństwem zmniejsza zadowolenie kobiety z małżeństwa o połowę. 4ch - do 1/4. Facetom natomiast mają nie szkodzić wcześniejsze podboje. I później zdziwienie, że 2/3 rozwodów jest z powództwa kobiet (u nas, tak samo jak na zachodzie).
  Tłumaczone jest to tym, że kobita z wszystkich poprzednich robi sobie kilkuminutowe najlepsze momenty opisujące tego jednego, wyimaginowanego alfa. No i później jak już zacznie tracić na urodzie i znajdzie tego beta misiaczka z portfelem jest oczywistym, że nie da jej wymarzonego bolca.

  Żadnych babć nie będzie. Z 1.3 dzietności i trendem dalszych spadków. A przynajmniej nie z tej części świata, może z bliskiego nam wschodu. Dziadków zresztą też nie, bo wolą te lampucery ("z 2017") z instagramów, najlepiej na raz. Ale nawet jak już facet chce założyć rodzinę (bo nie związek) - w miejscowych nie ma czego szukać. Z kolei czarne, z afryki, to później lipa z dziećmi...

  Miło słyszeć, że peak u faceta jest w okolicach 40ki ;) w sumie jeśli idzie o zakładanie rodziny to facet ma przewagę...
 • @k4tx 21:57:20
  "pono już 2ch zaliczonych przed małżeństwem zmniejsza zadowolenie kobiety z małżeństwa o połowę. 4ch - do 1/4. Facetom natomiast mają nie szkodzić wcześniejsze podboje."

  Na jakich badaniach naukowych Pan się tutaj opiera?
 • "Jeszcze nie sa najmądrzejsze"
  "U kobiet jest inaczej - maksimum dojrzałości osiągają około dwudziestu pięciu lat - wtedy są najsprawniejsze, najseksowniejsze, najbardziej przysposobione by mieć dzieci. Ale jeszcze nie są najmądrzejsze, jeszcze nie osiągają maksimum sprawności intelektualnej - bo ta jest im niepotrzebna w tym okresie."

  To samo pytanie do Pana - Kto to ustalił i na podstawie czego?
 • @AgnieszkaS 22:28:00
  Jest dla mnie wielce interesujące, że wybrała Pani akurat ten fragment, utwierdza mnie bardziej, że co najmniej coś w tym jest.

  Ja się na niczym nie opieram, kopiuję zasłyszane interesujące rzeczy.

  https://heartiste.wordpress.com/2014/08/27/the-difference-between-promiscuous-men-and-promiscuous-women/

  Jest jasne, że w czasach promowania trójkątów (zwłaszcza dogadzania żonie 2gim facetem, "znajomym małżeństwa"), gender studies, feminazizmu i oskarżania białych facetów o całe zło wszechświata o rzetelne badania naukowe dot płci, już nie mówiąc o seksualności płci jest skrajnie trudno.

  Z samej biologii wynika wiele rzeczy (matka odczuwa większą potrzebę zajmowania się potomstwem i jest w oczywisty sposób bardziej predysponowana, musi czuć większą więź z dzieckiem od ojca, przynajmniej w pierwszych latach), jak również z prawdziwego patriarchatu jaki istniał w czasach zamierzchłych (kobiety jako jedno z dóbr rabunkowych o czym mówią analizy DNA, można by tu podpiąć też trendy zachowań seksualnych w różnych krajach/obszarach geograficznych, jak zamiłowanie skandynawów do kajdanek, niemców do sado maso).

  Pamiętam tą 1kę od Pani, za samo podjęcie się krytyki kobiet (młodych Polek) w moim własnym tekście.

  Jest taki polski blog dość znany: https://pokolenieikea.com/
  Jest kanał na yt bracia samcy.

  Ja tu nic swojego nie wymyślam.
 • @AgnieszkaS 22:28:00
  https://pbs.twimg.com/media/DcJPnyDUwAAH4aC.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DcJPpIcVwAAeafk.jpg
 • @k4tx 23:18:05
  zresztą z tych samych chyba badań korzystał Kamil Cebulski, którego w swoim tekście jak najbardziej linkowałem:
  https://www.youtube.com/watch?v=tN9uqfXJCzY&list=PLA12DkFjUIt8dF0LR9fq1FvgcPrhSJ-5l&index=4

  A tu nowa, stara Madonna:
  https://www.youtube.com/watch?v=7hPMmzKs62w

  ja rozumiem, "jestem kurwą" można sobie śpiewać, jak się ma 60 lat i się nią jest, ale mieszać w to dzieci? Nawet nie nastolatki, tylko kurde dzieci - rodzice (to już pod starszych millenialsów podchodzi, moje roczniki) mają zwyczajnie we łbie pustkę.
 • @AgnieszkaS 22:31:32
  https://www.youtube.com/watch?v=mSLnKks12Bo
 • Nie łudźcie się, stare pryki!
  A młode zapamiętajcie sobie, jako przestrogę na starość.

  "Babcia jest fajna nie dlatego, że jest ładna, ale dlatego, że jest mądra. A dziadek jest fajny, bo to gawędziarz - opowiada historie z czasów, gdy był w kwiecie wieku. Zawsze będzie fajny, gdy będzie flirtował i podrywał. Babci się to już nie uda i nie ma sensu by go naśladowała."

  Babcia nie będzie nikogo podrywała i flirtowała ( choć może być podrywana), bo jest mądra, a nade wszystko doskonale pamięta ze swojej młodości, że nie ma nic bardziej obrzydliwego i obleśnego niż stary dziad podrywający młode dziewczyny i zalecający się do wszystkich kobiet dookoła, o połowę młodszych od siebie i od swojej żony, bo mu się wydaje, że 1) jego żona jest dla niego już za stara, 2) on sam jest nadal młody i przystojny, bo skleroza mu nie pozwala pamiętać swojej twarzy, którą widział ( o ile założył okulary) rano w lustrze.
 • @k4tx 21:57:20
  Twoje komentarze są tak stereotypowe, że aż przykro.

  Jak chodzi o dopiski pod zdjęciami z 2007 i 2017. Na pierwszym zdjęciu jest nastolatka, na drugim młoda, umalowana kobieta. Młode i piękne kobiety są często równie znienawidzone jak pożądane, stąd te obleśne komentarze pod zdjęciami. Każdy facet śliniący się na widok tej z 2017, szczególnie taki, który wie,że nigdy w życiu nie posiądzie tak pięknej kobiety, będzie za wszelką cenę starał się ją poniżyć, tylko po to, aby samemu poczuć się lepiej. Może się ona prowadzić jak zakonnica, ale on powie, że jest dziwką, która z każdym pójdzie, itp., itd. Natomiast wiele kobiet będzie ją nienawidziło po prostu z zazdrości i też będzie ją obsmarowywało. Tak to niestety wyglada pośród ludzkich zwierząt.
 • @Lotna
  Brawo!
  5*
 • @Lotna 04:08:37
  "nie ma nic bardziej obrzydliwego i obleśnego niż stary dziad podrywający młode dziewczyny i zalecający się do wszystkich kobiet dookoła, o połowę młodszych od siebie"

  Starsi, przystojni, bogaci mężczyźni są często równie znienawidzeni jak pożądani, stąd te obleśne komentarze dotyczące ich zachowania. Każda babka śliniąca się na widok starszego mężczyzny, szczególnie taka, która wie, że nigdy w życiu nie posiądzie tak przystojnego faceta, będzie za wszelką cenę starała się go poniżyć, tylko po to, aby samej poczuć się lepiej.
 • @Lotna 04:18:06
  Ale to nie są moje komentarze, podałem linki kto tak komentował. Że się "źle prowadzi" stwierdziła też dziewczyna.

  Generalnie internet wygenerował "atencjuszki", które całą energię życiową poświecają na swoje fotki, uzależnione od lajków, łapek, komentarzy łańcuszka betaorbiterów, czy też białorycerzy. Panuje powszechna moda na taki retusz, że na fociach z neta jedna twarz, a w realu całkiem inna. A nad ranem pewnie jeszcze kompletnie inna.

  Konkluzja w komentarzach z twittera jest generalnie jedna - "ryj" jest w dzisiejszych czasach mocno przereklamowany. Te księżniczki nie są w stanie zaoferować niczego poza ładną buźką i dupą.

  Osobiście, jak już pisałem wyżej, mam kompletnie w d księżniczki z Polski, czy z zachodu, nie interesuje mnie na ten temat zdanie kogokolwiek. Do dziś w kościele, jeżeli żona okaże się bezpłodna jest to wystarczający powód by unieważnić ślub. No więc te wszystkie księżniczki co nie chcą dzieci, lub chcą w porywach do dwóch (co oznacza pierwsze i ostatnie w wieku 35 lat) są jak dla mnie zwyczajnie bezpłodne i bezużyteczne. Tołstoj miał 34 lata jak się ożenił z 16 latką. No to mi wystarczy i 19 latka.
 • @k4tx 23:17:00
  "pono już 2ch zaliczonych przed małżeństwem zmniejsza zadowolenie kobiety z małżeństwa o połowę. 4ch - do 1/4. Facetom natomiast mają nie szkodzić wcześniejsze podboje."

  "Ja się na niczym nie opieram, kopiuję zasłyszane interesujące rzeczy."
  /k4tx/

  Pan coś tam zasłyszał, a resztę sam sobie dopowiedział.
  Rozwinę ten temat na podstawie wykresów, ponieważ wypociny "braci samców", tudzież inne "źródła", do których linki Pan przedstawił, nie mogę brać na poważnie pod uwagę.  Dane z roku 1995 opracowane zostały na podstawie informacji uzyskanych tylko i wyłącznie od kobiet. W badaniach tych mężczyźni zostali całkowicie pominięci. Badania późniejsze, bardziej aktualne, obejmują mężczyzn. Wnioski z tych badań są następujące: Im wcześniej nastąpiła inicjacja seksualna, zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, tym większa liczba partnerów seksualnych (w grupach obydwu płci) i tym większa możliwość zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową, i naturalnie tym mniejsze przesłanki, że przedstawiciele tej grup pozostaną w stabilnym związku małżeńskim.

  https://www.cdc.gov/nchs/nsfg/nsfg_products.htm
 • @k4tx 17:48:23
  "Osobiście, jak już pisałem wyżej, mam kompletnie w d księżniczki z Polski, czy z zachodu, nie interesuje mnie na ten temat zdanie kogokolwiek. Do dziś w kościele, jeżeli żona okaże się bezpłodna jest to wystarczający powód by unieważnić ślub."


  Chyba gdzieś jeszcze na świecie istnieją służebnice i niewolnice, tak sądzę.
 • @GPS 01:51:14
  "U kobiet jest inaczej - maksimum dojrzałości osiągają około dwudziestu pięciu lat - wtedy są najsprawniejsze, najseksowniejsze, najbardziej przysposobione by mieć dzieci. Ale jeszcze nie są najmądrzejsze, jeszcze nie osiągają maksimum sprawności intelektualnej - bo ta jest im niepotrzebna w tym okresie."/GPS/


  Podany przez Pana link do prof. Wolniewicza i jego wykładu nie ma nic wspólnego z moim pytaniem.

  Tak generalnie, to pisze Pan brednie. W tym stwierdzeniu kobieta dwudziestokilkuletnia jawi się jako macica i jajniki na dwóch nogach. Jest ona maksymalnie dojrzała a przy tym pozbawiona intelektu???

  Pańskie marzenia odbiegają od rzeczywistości.

  Proszę pogłębić wiedzę na ten temat.
 • @GPS 16:43:39
  "Starsi, przystojni, bogaci mężczyźni są często równie znienawidzeni jak pożądani..."


  Intensywnośc pożądania jest wprost proporcjonalna do zawartości portfela tych "przystojnych" mężczyzn".
 • @AgnieszkaS 22:21:40
  Ależ Pani wrzuciła. ja tu bezpośrednie dane, a tu pincet linków i szukaj sobie, i to jeszcze z centrum ds chorób...

  Tak właśnie, słyszałem tyle dobrego o kobietach z 3go świata, że to jest nie porozumienie brać pod uwagę Polkę, czy Francuzkę, co to nie jednego przed ślubem miała, i jej zryło banię. Prosta sprawa - połowa zawieranych małżeństw kończy się rozwodem. 2/3 rozwodów jest z inicjatywy kobiety. Tutaj nie ma co dyskutować. Wiadomo, że facet winny.

  Ja wiem, że mam nasrane w bani, problem, że kobity nie wiedzą, jak mają same nasrane. Ja dokonam wszelkich starań by zapewnić godziwy byt rodzinie. Kobity zadaniem w tej "mojej wizji" jest wychowanie dzieci, czyli straszliwa służalczość i niewolnictwo. Same kobiety dziś traktują wychowywanie dzieci jako coś gorszego od "samorealizacji" przy kasie, czy jako ekspedientka w butiku. No ale, jak się chce do 30tki poszaleć...

  Ale okazuje się, że są jeszcze kobiety, które same z siebie zadbają o dom (a żaden facet nie chce, by jego żona musiała pracować i akurat porządek w domu łatwo zlecić), słuchają męża (a jak mądry mąż to nie za często będą "musiały" go posłuchać), są usłużne (tak jest, i to same z siebie) oraz zwyczajnie wdzięczne. Sama Pani rozumie, porównywać to z wiecznym bóldupieniem - tutaj zwyczajnie nie ma o czym gadać, bo wszystkie "normalne" europejki zabrnęły za daleko w swojej księżniczkowatości (faceci też, i to jest generalnie ich wina, naszych dziadków, za to co jest obecnie, ale jeszcze nie widziałem dobrej, kompleksowej krytyki facetów, no i nie o nich rozmawiamy). Ja nie mam zamiaru w tym nowym świecie partycypować.
 • @GPS 16:43:39
  Różnica taka, że te babki nie ślinią się na jego widok (starszego przystojnego mężczyzny") a na widok jego pieniędzy.

  A tak nawiasem - nie jesteśmy w przedszkolu, aby powtarzać po sobie, to samo, co powiedziała druga strona. A przynajmniej tak mi się wydawało.
 • @k4tx 23:01:15
  "okazuje się, że są jeszcze kobiety, które same z siebie zadbają o dom (a żaden facet nie chce, by jego żona musiała pracować i akurat porządek w domu łatwo zlecić), słuchają męża (a jak mądry mąż to nie za często będą "musiały" go posłuchać), są usłużne (tak jest, i to same z siebie) oraz zwyczajnie wdzięczne."

  Widać jak na dłoni, że coś takiego jak partnerstwo w małżeństwie nawet ci nie zaświtało w głowie. No ale cóż tu dyskutować z indywiduum, które mówi samo o sobie: " ja wiem, ze mam nasrane w bani".
 • @Lotna 13:01:18
  Jasno określiłem zasady partnerstwa. Żona robi w domu, ja poza domem. Wybranka będzie o nich wiedzieć, zapewniam. W Biblii pisze jasno - żona ma słuchać męża. I tyle. Pisze też - mąż ma szanować zdanie żony. I mam to na uwadze. W Biblii pisze też jasno - rodzenie dzieci i ich wychowywanie jest warunkiem wystarczającym dla kobiety w spełnieniu się w życiu, w wypełnieniu swojej powinności. Jak widać na podstawie wypowiedzi Lotnej i Agnieszki - jest to zadanie wykraczające poza możliwości "współczesnej" kobiety w małżeństwie. Wykraczające poza partnerstwo. Same twierdzicie, że praca w domu jest gorsza. Że wychowywanie dzieci jest gorsze od zarabiania środków na ich wychowywanie, utrzymanie. To jest czysty feminizm. Gdyby to była gazeta.pl to bym się nie dziwił. No ludzie...

  Ale, żeby kobieta miała pracować w domu, żeby to było opłacalne, jest jasne, że 0, 1, 2 dzieci to trochę za mało. Kiedyś kobieta prócz rodzenia i wychowywania dzieci szyła ubrania, prała (ręcznie), gotowała, sprzątała. Kompletnie wam się w dupach poprzewracało. Przydałby się porządny najazd arabów i w Polsce.
 • Onan
  Jeszcze przypomnę drogim niewiastom przypowieść o Onanie, skoro mamy równouprawnienie i tak światłe kobiety.

  Otóż - kto się rucha i notorycznie unika zapłodnienia - ten się w piekle poniewiera.
 • @Lotna 12:55:22
  "Różnica taka, że te babki nie ślinią się na jego widok (starszego przystojnego mężczyzny") a na widok jego pieniędzy. "

  No jest taka różnica. No i co z tego?

  "A tak nawiasem - nie jesteśmy w przedszkolu, aby powtarzać po sobie, to samo, co powiedziała druga strona. A przynajmniej tak mi się wydawało."

  No to jest różnica, czy to to samo?
 • @k4tx 15:43:54
  Po pierwsze w Biblii nie pisze tylko jest napisane.

  Po drugie, guzik mnie obchodzi, co jest napisane w waszej żydowskiej Biblii, w której bogiem jest jakiś zawistny, mściwy, złośliwy i małostkowy Jahwe.

  Po trzecie GDZIE ja powiedziałam, że cenię pracę kobiet w domu mniej niż pracę zawodową (i, not bene, płatną)? Bądź uprzejmy nie wciskać mi feministycznych ideologii.

  Po czwarte to ty sam powiedziałeś, że kobieta (w domyśle idealna) ma słuchać swojego męża, być mu posłuszna, usłużna i na dodatek wdzięczna. Wolę nie wnikać, jak ta usłużność, posłuszeństwo i wdzięczność mają wyglądać. Jeśli według ciebie tak wygląda partnerstwo, to daj ci Boże zdrowie.

  Po piąte, twój prostacki sposób zwracania się do kobiet najlepiej świadczy o tym, jaki masz do kobiet stosunek. Możesz sobie podać rękę z żydowskim guru GPS, tzw. JKM. Ani on, ani ty nie masz pojęcia, czym jest partnerstwo i wzajemny szacunek w związku mężczyzny i kobiety, bo stanowisko, które tutaj prezentujesz, jest tego dokładnym zaprzeczeniem.
 • @GPS 15:58:02
  Jesteś nierozgarnięty, czy tylko udajesz?
 • @Lotna 20:07:23
  No właśnie tak ma wyglądać, że z uśmiechem na ustach wychowa mi gromadkę wspaniałych dzieci.

  Proponuję czytać ze zrozumieniem. Ja tu krytykuję puszczalskie labadziary i mam do tego podstawy, a pani mi od początku albo kity wciska, insynuacje, albo wycieczki personalne. Niby jak mam na takie zaczepki odpowiadać.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • NAUKA

  Parapsychologia

  Jestem sceptykiem. To znaczy, że powątpiewam w prawdziwość zjawisk paranormalnych typu duchy, UFO, lewitacja, radiestezja, telepatia, psychokineza, poltergeist, homeopatia, astrologia, jasnowidzenie etc. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Pruski dryl edukacyjny

  Ja często krytykuję publiczną edukację. Na końcu są odnośniki do niektórych notek z taką krytyką. Wiele osób odbiera to jako krytykę konkretnego modelu indoktrynacji ideologicznej jaką stosują zazwyczaj państwa. Nie o to chodzi. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Liberalna argumentacja

  Członkowie i sympatycy Platformy O. i .Nowoczesnej to podobno liberałowie. Ten ich liberalizm polega głównie na poparciu aborcji, eutanazji i cywilnych małżeństw homoseksualnych. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej