Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 3596 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Okupacja Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niektórzy ludzie utożsamiają się z państwem. Uważają się za patriotów, bo kochają państwo, które nimi rządzi. A tymczasem Polska to kraj, to region, to obszar geograficzny, to cywilizacja, to ludzie rozproszeni po całym świecie.

My, Polacy, utożsamiamy się z naszym krajem - językiem, historią, kulturą. Byliśmy w naszym kraju i za sowieckiej okupacji, i nawet za nazistowskiej - i jesteśmy za obecnej. Jesteśmy tu nie dzięki tym państwom, ale wbrew nim.
Naszym krajem rządziło wiele państw, a zatem aparatów przemocy monopolizujących użycie siły na naszym terenie. A tymczasem naszą tradycją jest brak takich aparatów. Od kiedy Polskę okupują państwa, nasza cywilizacja upada.
Peerelowskie dziady, dumne z sowieckiej okupacji, dobrze się czuły, gdy rządziło odpowiadające im państwo cywilizacji turańskiej. To było ich pełnoprawne państwo. A dziś jest ułomne, bardziej bizantyjskie - też zaborcze, ale mniej. Mniej socjalistyczne, mniej zamordystyczne, mniej etatystyczne, ale wciąż okupacyjne. Oni te państwa lubią - jedne mniej, inne bardziej. A my, Polacy, tymi państwami pogardzamy.
Różnice między różnymi okupacjami są ogromne! Naziści niszczyli nas materialnie, ale morale zachowaliśmy - sowieci zniszczyli nas i materialnie, i mentalnie. Obecna okupacja jest dużo łagodniejsza - niemniej to nadal hodowanie nas jak bydło. Choć różnice w metodach hodowli, zniewalania, w zamordyzmie, są znaczące, to my, Polacy, wszystkimi tymi metodami pogardzamy. Peerelowskie dziady służące sowietom jedne metody chwalą, inne ganią. To ogromna różnica między nami. Różnice między ich zamordyzmami są dla nas mało znaczące.
Polska, mój kraj, była i jest okupowania od ponad dwustu lat. Okupują nas państwa, które nas zniewalają i hodują jak bydło. Robili tak Prusacy, Austriacy i Rosjanie w czasie zaborów, robili to Niemcy w czasie Drugiej Wojny Światowej, sowieci za PRL-u, a dziś okupuje nas Unia Europejska i Trzecia RP. To wszystko są państwa zaborcze, okupacyjne, obce nam cywilizacyjnie. One odbierają nam naszą własność i zniewalają nas tysiącami bzdurnych przepisów. Jakościowo niczym się nie różnią. Różnice są tylko ilościowe - szykan jest mniej lub więcej, majątek jest konfiskowany w większej lub mniejszej wysokości. 
Sowiecka okupacja, czyli państwo zwane PRL, poczyniła w naszym narodzie najwięcej szkód mentalnych, bo spowodowała, że zaakceptowaliśmy niewolę, pogodziliśmy się z nią, uznaliśmy ją za dobrą. Zdecydowana większość współczesnych Polaków chce socjalizmu, chce być hodowanymi jak bydło, akceptuje to, że musimy mieć dobrego pana, który się nami będzie opiekował i za nas o wszystkim decydował. Zachorowaliśmy na syndrom sztokholmski. Będziemy wolni, gdy się z tego wyzwolimy.

 

Grzegorz GPS Świderski


KOMENTARZE

 • Jest ci u nas zasrańców co niemiara.
  Np. u zasrańca. który sobie upodobał kogoś i łeb ma zamknięty na myślenie
  a wiernopoddańczo przyjął sobie RAM. Upodobał sobie ten RAM jakiegoś pismaka, uważa go za góru i wciska ludziom trzeżwo my=ślącym badziewie.
 • Ręce precz od PRLu
  PRL odbudował Polskę, dał ziemię rolnikom, wyedukował kilka pokoleń Polaków, zlikwidował bezrobocie, pobudował gospodarkę przemysłową która eksportowała wyroby na cały świat, rozwinął naukę , kulturę .

  I wszystkie fabryki w Polsce były własnością narodu Polskiego.
  Każdy Polak budował Polskę pracując w Polskiej fabryce tworząc Polskie wyroby.

  I to była okupacja.

  Solidaruchy zniszczyły Polską gospodarkę i wprowadziły na jej miejsce firmy zagraniczne (głównie globalne żydostwo) wprowadziły masowe bezrobocie, zdegradowały system edukacji do poziomu trzeciego świata,
  zadłużyły Polskę na setki miliardów dolarów, liżą d..pę wrogom Polski czyli globalnej mafii żydowskiej która doi z Polski ciężkie miliardy dolarów... wysyła polskich najemników na bandyckie wyprawy w interesie globalnej mafii żydowskiej.

  Polska od 89r jest okupowana przez globalną mafię żydowską.
  Każdy szef MSZ musi być żydem, każdy prezydent musi mieć żydowskie powiązania rodzinne.... władza roi się od żydów których podobno w Polsce prawie nie ma... nadreprezentacja żydów we władzach wszystkiego rodzaju, w sądach w prokuraturach w mediach .. jest gigantyczna.
  Całkiem jak okresie Stalinowskim.

  PRL został oczyszczony w 1968r przez Gomułkę z żydów w strukturach władzy.

  Dzisiaj czekamy na kolejnego Gomułkę .. by odzyskać Polską suwerenność... na razie mamy suwerenność żydowską na terenie Polski czyli okupację żydowską.

  Wystarczy porównać opisane fakty i wniosek jest prosty.
  PRL był o wiele bardziej suwerenny (gospodarka) niż karykatura "demokracji" stworzona przez solidaruchów po 89r.
 • @Oscar 18:48:51
  Dzięki za potwierdzenie mojej tezy: peerelowskie dziady, dumne z sowieckiej okupacji, dobrze się czuły, gdy rządziło odpowiadające im państwo cywilizacji turańskiej.
 • @Oscar 18:48:51
  Dzisiaj Polak nie może pracować dla Polski. A to jest podstawowy wymiar patriotyzmu.
  Dzisiaj Polak może pracować albo na swoje bogactwo albo nająć się za grosze u żyda i pracować na bogactwo żyda czy innego prywaciarza.

  Polak systemowo nie ma możliwości pracy dla Polski tak zabija się patriotyzm. Dzisiaj zdolny Polak jest natychmiast kupowany przez żyda by pracował na bogactwo żyda a nie narodu Polskiego.
  Trochę przerysowałem bo jest trochę firm państwowych ale i one są obsadzone przez mafię żydowską i wyprowadzają miliardy dla globalnego żyda ("nietrafione" inwestycje KGHM i gigantyczne straty .. pytanie kto zarobił te straty ?.. globalny żyd).

  Nawet wojsko "polskie" zostało sprowadzone do roli najemników żydowskich walczących w interesie globalnej mafii żydowskiej.
 • @GPS 18:55:51
  Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
  Pisałem o dokonaniach Polaków w Polsce... nic nie pisałem o okupacji ...
  Nienawiść przesłania ci rzeczywistość.
 • 1*
  "Notka powiązana z
  *Bydło"

  Sprawdziłam to "bydło", chociaż po przeczytaniu powyższych wywodów miałam odruchy wymiotne; i oto, co znalazłam:

  "Wszyscy zgadzają się z tym, że musi istnieć obowiązek szkolny i że państwo musi dzieci uczyć za darmo, finansując to z podatków. To jest traktowanie nas jak bydło - to jest uznanie, że bez opiekuna państwowego, bez państwa i jego przemocy ludzie byliby zacofani i niewyedukowani - a zatem większość nie posyłałaby dzieci do szkoły."
  /GPS/

  Nie trudno się domyśleć, że Szanowny GPS skorzystał z bezpłatnej edukacji w państwowych szkołach. Edukowanie Grzegorza Świderskiego miało miejsce za czasów "Peerelowskich dziadów"(określenie Autora, który cierpi na nadwrażliwość i wytyka wszystkim chamstwo), a więc była to edukacja bezpłatna i na najwyższym poziomie. Przykro mi, że Autor do nauki zbytnio się nie przykładał. Tłumaczeniem się zniewoleniem niczego już nie naprawi.
 • propaganda, tania
  "sowieci zniszczyli nas i materialnie, i mentalnie. Obecna okupacja jest dużo łagodniejsza "

  pod sowietami zachowaliśmy język polski, a teraz ?

  a to jawne kłamstwo
  "Sowiecka okupacja, czyli państwo zwane PRL, poczyniła w naszym narodzie najwięcej szkód mentalnych, bo spowodowała, że zaakceptowaliśmy niewolę, pogodziliśmy się z nią, uznaliśmy ją za dobrą"
 • @GPS 18:55:51
  pozdrowienia od peerlowskiego dziada, nigdy się nie zrozumiemy, dialog z Tobą to jak rozmówki z ludożercą.
 • @ Autor
  "Obecna okupacja jest dużo łagodniejsza..."

  " A dziś jest ułomne, bardziej bizantyjskie - też zaborcze, ale mniej. Mniej socjalistyczne, mniej zamordystyczne, mniej etatystyczne, ale wciąż okupacyjne. "

  Bu ha ha!

  Mniej etatystyczne? Bu ha ha! ;-DDDD A biurwokracji Waszmości zapomniał? ;-DDDD W PRL chyba z 10 razy mniejsza...

  Mniej zaborcze? Takich podatków to nawet za Hitlera nie było...

  Może mniej mordercze.... prawie bym się zgodził, gdyby nie prognozy liczebności Polaków na rok 2100 - 12mln....

  Także muszę napisać, że się nie zgadzam.

  5* za poruszenie tematu (ale pałują!!! ;-DDDD )

  Ukłony
 • @GPS 18:55:51
  "Dzięki za potwierdzenie mojej tezy: peerelowskie dziady... "

  Uważam, że jest to niedopuszczalna insynuacja w stosunku do Szanownego Oscara.

  Bardzo mi przykro :-(
 • @Oscar 18:59:45
  "Pisałem o dokonaniach Polaków w Polsce... nic nie pisałem o okupacji ..."

  W pełni podzielam Twój pogląd.

  Ukłony
 • @AgnieszkaS 19:00:34
  "Nie trudno się domyśleć, że Szanowny GPS skorzystał z bezpłatnej edukacji w państwowych szkołach."

  Ciekawe, ciekawe....

  Pozdro! :-)
 • @Oscar 18:48:51
  Nie rżnij głupka. Ile razy mam cie prostować co do słowa "solidaruchy"?
  NSZZ Solidarność to był ruch społeczno polityczny najszczerszych polskich patriotów. 10, 5 miliona ludzi, pracowników zakładów, niekoniecznie dużych. Albo Cię Żydy ustawiły, abo Cie porąbało.
  "Nie ma wolności bez solidarności".
  Zauważ że to jest hasło szczerze polskie, bo Żydy w swojej mentalności są zdecydowanymi indywidualistami - antywspólnotowymi i antysolidarnościowymi.
  Że nas w 1989 wykorzystali przez NSZZ Solidarność i weszli do władz szerokim frontem to głównie kwestia zdrady Wałęsy (w tym oddanie Żydom Gazety Wyborczej, która od początku miała być solidarnościowa tylko z tego tytułu że włożyli w to jakieś pieniądze) a nie jakichś "solidaruchów".
  Zresztą i z tych, co byli na zdjęciu z Wałęsą i nawet byli z tej racji w Sejmie znam osobiście trzech szczerych polskich patriotów. Na pewno nie zasługują na jakieś obraźliwe miano "solidaruchów", a co mowa pozostałe 10,5 miliona.
 • @miarka 23:03:39
  /NSZZ Solidarność to był ruch społeczno polityczny najszczerszych polskich patriotów. 10, 5 miliona ludzi, pracowników zakładów, niekoniecznie dużych. /
  Gdzie, kuźwa było te 10.5 mln patriotów, kiedy brutalnie wypieprzano ich na bruk? No gdzie?
 • @AgnieszkaS 19:00:34
  Oboje się mylicie.
  Świderski iż sam fakt uczenia dzieci w sposób zorganizowany "na koszt państwa" uważa za coś złego (a nie jest! Nie jest bo państwo jest powoływane przez Naród do rangi jego dobra wspólnego właśnie po to, aby wypełniało zadania który by w kręgach mniejszych wspólnot członkowie narodu nie dali rady zorganizować na poziomie odpowiednim do wyzwań czasu).
  Pani zaś myli się tu iż nie zauważa kwestii przymusu nauczania "państwowego", a więc obowiązkowej indoktrynacji ideologicznej która nie musi, ale może i w dzisiejszej praktyce jest stosowana.
  W Polsce mają jeszcze wstęp do szkół jako prelegenci (mimo akcji uświadamiających co to jest) ludzie z "pontonu", a w usa sataniści). Mogą "sobie" "wychowywać" "nowe pokolenia".
  To już dzieło Bismarcka podjęte ochoczo przez wszelkie zbrodnicze a totalitarne, aż po korporacjonizm-syjonizm-globalizm ideologie (i w Europie i USA), które chcą "wychowywać" "swojego człowieka", a w praktyce "idealnego niewolnika", człowieka zdemoralizowanego, czy "masowego niewolnika" łatwego do manipulowani nim tak, żeby chciał tego czego chce odgórna władza i jeszcze umierał kiedy ta władza zechce "dla swojego dobra", a bez względu na jej cele i moralność, bez względu na skutki dalekowzroczne dla Narodu (i skupionej wokół niego reszty społeczeństwa), i w końcu dla niego samego.
 • "Naziści niszczyli nas materialnie, ale morale zachowaliśmy"
  Czy ja wiem? różnie się o tym mówi:

  " pismo grupy Znak przesłane do Delegatury Rządu na Kraj w czerwcu 1941 r. Jak dowodzili jego autorzy, „donosicielstwo stało się plagą grożącą utratą najlepszych i najdzielniejszych jednostek. Znany jest fakt, że urzędy niemieckie (jak na przykład gestapo) zawalone są donosami składanymi przez samych Polaków o ich spółrodakach. Znaczna część tych oskarżeń wnoszona jest dobrowolnie przez dorywczo zgłaszających się, nawet nie jest pieniężnie opłacana” "
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/szanowny-panie-gestapo/

  Poza tym mam wątpliwości czy aby brak okazji to już cnota?
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/lodz/tak-kontrwywiad-armii-krajowej-przechwytywal-donosy-polakow-do-gestapo/x48twk3
 • @hamurabi 23:38:34
  "@miarka 23:03:39
  /NSZZ Solidarność to był ruch społeczno polityczny najszczerszych polskich patriotów. 10, 5 miliona ludzi, pracowników zakładów, niekoniecznie dużych. /
  Gdzie, kuźwa było te 10.5 mln patriotów, kiedy brutalnie wypieprzano ich na bruk? No gdzie"

  Dobre pytanie. Dobry temat na nową dyskusję.
  Bo zważywszy na to, że 8 milionów ostatnio wyjechało, ale z zasady z rodzinami, to może i większość z nich została w kraju.

  Znam kogoś, kto w wyborach 1989 skreślenia robił "dwoma rękami", a dziś się tego wypiera.
  Ten co zaraz potem chciał być "gorylem Wałęsy" też już się nie wypowie bo zginął w wypadku.
  Zbrodniarz mentalny Tusk (materialny też ale to by trzeba udowadniać, a system "prawny" prędzej zje własne odchody jak stanie po stronie prawdy (o obietnicach wyborczych nawet "nie mówiąc") - z Ziobrą na czele). To Tusk nauczył ludzi patrzeć tylko na swoje "tu i teraz", wychował miliony tych co nad wszystko co realne wolą "obiecanki cacanki a głupiemu radość".
  Hollywoodzka bajka trwa. Micha pełna, woda w kranie ciepła, telewizor ma prąd, światło jest żeby widno było mrugać. - Tylko czy jego wychowankowie wiedzą że "kelner" już sobie inkasuje zapłatę?
  Czy widzą że awansowali na "ostatnie ogniwo ewolucji" i już życia dla ich potomstwa nie będzie?
  Przecież łatwiej kogoś oszukać jak przekonać że został oszukany. Niestety, bez prawdy nie istniejemy. Ten co nie chce uznać, że został oszukany i dalej brnie w bagno, ten co nie rozlicza zdrajcy, co go nie karze, co nie separuje się od niego albo jego od siebie to już "żywy" trup.
 • @miarka 23:03:39
  "NSZZ Solidarność to był ruch społeczno polityczny najszczerszych polskich patriotów. 10, 5 miliona ludzi, pracowników zakładów, niekoniecznie dużych. Albo Cię Żydy ustawiły, abo Cie porąbało."

  Miarka, "Solidarność" to był tylko jeden z programów odpalonych przez USA w celu destabilizacji Bloku Wschodniego, ZSRR i opanowania zasobów Eurazji.

  Kolejne programy to:

  - "Habemus Papam" (dla podjarania Polaków)
  - "Agca" (dla podgrzania atmosfery)
  - "Popiełuszko" (j.w.)
  - "Mudżahedin" (wydatki na wojnę)
  - "Star Wars" (wydatki na zbrojenia)
  - "Olimpiada" (wydatki na organizację)
  - "Tian'anmen" (wiadomo - demokracja)
  - "Pierestrojka" (czytaj "Oligarcha")
  - "Jelcyn" (pijany prezydent podpisze wszystko)

  [ to be continued ;-/ ]

  I... prawie się udało. Tylko, kuźwa, skąd się wziął ten "zimny czekista" Vladimir P. !!! ;-DDDD

  A nam Polakom ostały się świecidełka:

  - nobel dla elektryka
  - korona dla Jej Wysokości Kręglickiej
  - nobel dla Wisi
  - "Santo Subito"
  - no i na dokładkę wkurwieni Ruscy...

  A że straciliśmy przemysł ciężki, lekki, handel wielkopowierzchniowy, banki, telekomunikację, suwerenność monetarną, armię i kilka milionów obywateli to kto by się przejmował takimi drobiazgami. Przecież mamy "wolność" i "demokrację"! (bo o nich oczywiście mowa w tytule wpisu "Okupacja Polski") :-(((((

  Wznieśmy zatem toast wybornym winem "Ambrosiano"!

  I tylko proszę, nie pisz, że coś się nie zgadza ;-)

  Pomimo okoliczności serdecznie pozdrawiam
 • @miarka 23:03:39
  "Ile razy mam cie prostować co do słowa "solidaruchy"? "

  To i tak łagodne określenie zważywszy, że nie chodzi o szarych członków tego ruchu myślących, że z demokracją to wszystko naprawdę, tylko o mendy z kierownictwa, które za rozpierdol własnego kraju brały pieniądze zza granicy i dalej judzą o strategicznym sojuszu z usraelem...
  Coś pominąłem?
 • GPS
  Przyznam, że czytam (niekiedy) pańskie notki i zawsze pozostaje mi po nich uczucie niesmaku.
  Sporo w nich obserwacji, ale wnioski w znakomitej większości są nielogiczne. Buduje Pan fałszywy obraz.
  Najgorsze, że żadna argumentacja nie wpływa na zmianę perspektywy.

  Dlatego nie widzę sensu w podejmowaniu dyskusji.
  Ot, czasami przeczytam, aby sobie przypomnieć jak obłudna może być niekompetencja.
 • @miarka 23:03:39
  Pojęcie "solidaruch" to odpowiednik epitetu "komuch".
  Przy czym epitet "komuch" jest kłamliwy wprowadzający w błąd bo w Polsce nie było komunizmu, był ateistyczny socjalizm.

  A wydźwięk "solidaruch" wynika wprost z dokonań solidarności .. już nie będę pisał o grabieży majątku, utracie suwerenności gospodarczej i politycznej itd.

  Solidaruchy stanowiły jedną drużynę i razem solidarnie rozwalali Polskę.
  Nie było widać podziałów i sprzeciwów między wami gdy rozwalaliście Polskę gdy przejmowaliście władzę.
  A teraz chcecie by was rozróżniać...trzeba było się różnić wtedy gdy dokonywaliście rozwalenia Polski. Trzeba było protestować , nie pozwolić podobno jesteście siła narodu... i co ? I nic pozwoliliście , braliście w tym czynny udział.

  I o tym piszę używając pojęcia "solidaruchy oraz KK z JPII na czele" .

  Możecie zmienić swoje postępowanie, otrzeźwieć.. starać się budować Polskę (którą zniszczyliście) będę to pochwalał tak jak chwalę 500+ i inne pro socjalne programy.. ale historii nie da się zmienić można ją tylko zakłamywać.. a ja kłamstwa nie toleruje.. mam ciąg na prawdę... taki już komuch ze mnie.
  I zawsze będę wam dokładał za to co zrobiliście i oceniał uczciwie za to co robicie teraz.
 • @Oscar 07:36:20
  "Solidaruchy stanowiły jedną drużynę i razem solidarnie rozwalali Polskę."
  Myślę, że nie jest to prawda.
  Nie można wszystkich 10 mln wrzucić do jednego worka.
  Z pewnością ponad 95% członków Solidarności to byli pożyteczni idioci; chcieli dobrze a wyszło na opak.
  Najgorsze jest to, że po blisko 40 latach większość tych ludzi dalej nie rozumie, że byli manipulowani i przyczynili się do upadku Polski.
  Jak to się mówi: dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.
 • @Robik 07:57:43
  Z takim rozumowaniem się zgadzam.
  Większość tych na dole szczerze chciała dobrze .. i popierali "swoich" przywódców którzy pracowali dla globalnego żyda.
  Największą rolę w ogłupianiu tej większości spełniała ambona..czyli KK z JPII na czele.

  To jest mechanizm wszystkich "kolorowych" rewolucji organizowanych przez globalną mafię żydowską.
  Ta większość pożytecznych idiotów służy mafii tylko do pokonania legalnych rządów a potem władzę przejmują już marionetki globalnej mafii a decyzje są podobne do tych w Polsce po 89r (grabież majątku narodowego i wykorzystywanie zasobów w interesie globalnej mafii)
  pożyteczni idioci przestają mafii być potrzebni ...z wyjątkiem krótkich okresów kampanii wyborczych gdzie mafia i tak wystawia swoich przeciw swoim... i zawsze wygrywa swój.

  To starannie przemyślana strategia.
 • *
  Zanim się coś napisze warto zapoznać się ze znaczeniem słów , w tym przypadku z pojęciem "okupacja" bo jeśli Polska jest od ponad 200 lat okupowana czyli generalnie nic się nie zmienia poza samym okupantem , to albo szanowny autor nie zna znaczenia pojęcia "okupacja" albo uważa ,że czytający ten tekst go nie znają albo, i to by było najgorsze ,to pojęcie bagatelizuje , co musi być odebrane jako klasyczny przykład językowego relatywizmu
 • @Robik 07:57:43
  ""Solidaruchy stanowiły jedną drużynę i razem solidarnie rozwalali Polskę."
  Myślę, że nie jest to prawda.
  Nie można wszystkich 10 mln wrzucić do jednego worka".

  Oczywiście.


  "Z pewnością ponad 95% członków Solidarności to byli pożyteczni idioci; chcieli dobrze a wyszło na opak".

  Oscar tu się zrobił poniżej krytyki, ale i Ty też się mylisz. Dalej wrzucasz prawie wszystkich do jednego worka.

  "Pożyteczny idiota" to ten co głosi tylko dobre strony dzieła a ukrywa złe. To ten co konkretnie, aktywnie działa ku promocji złego dzieła, agent wpływu. Owszem, byli, ale było ich dużo, dużo mniej.

  Zapominasz o zwykłych ludziach, dla których aktem odwagi było poparcie dla zmian koniecznych, ludzi świadomych że "komuna" to ustrój polityczny który szerokim frontem wkracza i w życie społeczne przez co staje się antyludzkim i nie do życia.
  Ci co nie pamiętają, mogą popatrzeć na "niebieską" UE, która wprost kontynuuje społeczne patologie czerwonej "komuny".

  Wrzucasz do jednego worka również zdradzonych, okłamanych, oszukanych i zmanipulowanych.

  Wyróżnić też trzeba tych co popierali przywódców w dobrej wierze, z entuzjazmem i nadzieją, oraz gotowością do wyrzeczeń. Zwłaszcza tych ostatnich było dużo - a to wielki potencjał, wciąż wielki potencjał, wielka nauka.


  "Najgorsze jest to, że po blisko 40 latach większość tych ludzi dalej nie rozumie, że byli manipulowani i przyczynili się do upadku Polski".

  Można takich kojarzyć z "lemingami". Tylko że winić iż "przyczynili się do upadku Polski" to ich można tylko co do "samomanipulacji" (np tych "pożytecznych idiotów"), bo za manipulacje to trzeba winić tylko manipulatorów i elity (że na czas nie ostrzegły).


  "Jak to się mówi: dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane".

  Owszem, same "dobre chęci" nie wystarczą, ale pamiętaj że bez nich ani kroku.
 • @miarka 14:28:24
  "Najgorsze jest to, że po blisko 40 latach większość tych ludzi dalej nie rozumie, że byli manipulowani i przyczynili się do upadku Polski"
  PO 1989 nie było żadnego upadku , nasza solidarność była tylko po to by pozbyć się 'komuny" bo potem każdy już myślał tylko o sobie , i tak jest do dzisiaj , ważniejsze są nasze osobiste sukcesy i awanse od dobra całej wspólnoty , i tu jest zagrożenie czyli ten upadek , to dopiero może nastąpić
 • @miarka 14:28:24
  "Pożyteczny idiota" to ten co głosi tylko dobre strony dzieła a ukrywa złe."
  Mylisz się!
  On nic nie kombinuje ani nic nie "ukrywa".
  Ponieważ to jest "idiota" to on nawet nie wie, że to co robi jest na jego szkodę i nieświadomie pracuje w interesie swoich wrogów.
 • @Robik 15:47:00
  Dobra definicja pożytecznego idioty Robik.
 • @miarka 14:28:24
  "Wrzucasz do jednego worka również zdradzonych, okłamanych, oszukanych i zmanipulowanych."
  Wrzucam do jednego worka tych "którzy zostali zdradzeni, oszukani i zmanipulowani" razem z tymi co zdradzali, oszukiwali i manipulowali?
  Z pewnością NIE!
  Założyłem, że w ruchu "Solidarność" było 5% zdrajców, manipulantów, oszustów...
  Nie spierajmy się o procenty, prawdopodobnie było to nawet mniej niż 5%.
  Ta mała grupka oszustów odniosła wymierne, osobiste korzyści - to każdy widzi.
  Natomiast ta cała reszta "uczciwych", naiwnych ludzi została oszukana i zdradzona.
  I nie jest to w tym wszystkim najgorsze.
  Prawdziwą tragedią (nie tylko tych biednych ludzi ale państwa i jego przyszłości) jest to, że po tylu latach większość tych "naiwnych", "pożytecznych idiotów" (zrobili swoje i zostali wypluci na śmietnik) dalej nie rozumie jaka była ich rola w tej "rewolucji" i co tak naprawdę się wydarzyło.
  Skąd wiem, że większość tego nie rozumie?
  Ponieważ ciągle głosują na tych samych ludzi co na ich plecach wznieśli się na szczyty i ich oszukali (UD, UW, PC, KLD, SLD, ZCHN, PO, PiS...).
 • @puuuq 14:44:43
  Ty uważasz, że ten upadek dopiero nastąpi a ja uważam, że już lecimy w przepaść...
  To prawda, bolesny kontakt z ziemią jeszcze przed nami ale czy możemy to odwócić? Raczej nie.
 • @Robik 16:02:38
  "Ponieważ ciągle głosują na tych samych ludzi co na ich plecach wznieśli się na szczyty i ich oszukali (UD, UW, PC, KLD, SLD, ZCHN, PO, PiS...)."

  Powód dla którego ludzie głosują na te kukiełki jest prosty.
  Globalna mafia żydowska rządząca w Polsce ma w dyspozycji media a to media decydują który z kandydatów ma "obraz" pozytywny a który negatywny. Poza tym rządzący mają służby specjalne i wasalne sądy i mogą niewygodnych kandydatów (nie swoich) nie dopuszczać do kandydowania
  (np cyrki z listami poparcia, fałszywe oskarżenia np o gwałty..itd)

  W ten sposób Polacy mogą głosować na kilka żydowskich marionetek poprzebieranych na różne opcje polityczne.
  Pożyteczni idioci oraz zdrajcy głosują.

  Jedna frekwencja wyborcza pokazuje że pożytecznych idiotów jest coraz mniej .. ludzie trzeźwieją.
 • @Robik 15:47:00
  ""Pożyteczny idiota" to ten co głosi tylko dobre strony dzieła a ukrywa złe."
  Mylisz się!
  On nic nie kombinuje ani nic nie "ukrywa".
  Ponieważ to jest "idiota" to on nawet nie wie, że to co robi jest na jego szkodę i nieświadomie pracuje w interesie swoich wrogów".

  Jednak to Ty się mylisz. "Idiota" to słowo, które "służy do określania osób może nie najmądrzejszych, ale takich, które nie cierpią na bynajmniej na niepełnosprawność intelektualną.
  Nadto nie bierzesz pod uwagę, że "pożyteczny" ( czy w innej wersji "użyteczny") żeby mógł pełnić swoją rolę musi być człowiekiem o inteligencji nieprzeciętnej - przecież jego rolą jest zwodzić innych - on na nierozgarniętego nawet nie wygląda.

  Ja bym pożytecznego idiotę zdefiniował jako specyficznego głupca użytecznego dla wrogów społeczności w której żyje - człowieka o bardzo wysokiej inteligencji, świadomego rzeczywistości politycznej ale ją błędnie interpretującego, ale tak, że dalekowzroczny pożytek z tego ma jego wróg.

  Zauważ że i dzisiaj większość blogosfery to "pożyteczni idioci" nieświadomi tego że są w rękach "komuny", lewactwa, prawnictwa, satanistów i żydostwa.

  Jak oni mają się nie cieszyć skoro przynajmniej 95% tematów, to tematy zastępcze, czy sugerowane im "otwierania okien Overtona", czy zwalczanie wrogów przez ich krytykanctwo, czyli na zasadzie "anty=" (tu już mało kto ma gotowe konstruktywne recepty na rozwiązanie problemu. - Tak więc każde działanie powoduje problemy tylko rosnące. - Bez praktykowania zasady "zło dobrem zwyciężaj" nie wolno brać się za politykę, bo zawsze wyjdzie z tego "gorsze zło". Gorsze, bo takim musi być aby pokonać zło dotychczasowe z pozycji "zwalczania").
 • @Robik 16:02:38
  "...Natomiast ta cała reszta "uczciwych", naiwnych ludzi została oszukana i zdradzona.
  I nie jest to w tym wszystkim najgorsze".

  Dotąd się w pełni zgadzamy.


  "Prawdziwą tragedią (nie tylko tych biednych ludzi ale państwa i jego przyszłości) jest to, że po tylu latach większość tych "naiwnych", "pożytecznych idiotów" (zrobili swoje i zostali wypluci na śmietnik) dalej nie rozumie jaka była ich rola w tej "rewolucji" i co tak naprawdę się wydarzyło".

  Zupełnie źle lokalizujesz tych "pożytecznych idiotów". Przecież oni są w tych 5%, a nie w 95.


  "Skąd wiem, że większość tego nie rozumie?
  Ponieważ ciągle głosują na tych samych ludzi co na ich plecach wznieśli się na szczyty i ich oszukali (UD, UW, PC, KLD, SLD, ZCHN, PO, PiS...)".

  Tu pasuje przypomnieć że i ja pisałem powyżej o lemingach. To oni.
  Zauważ że to są ludzie których celem jest konsumpcja.
  Owszem, byli tacy i w Solidarności, ale ich trzon to konformiści, wieczni konformiści, dobrze urządzeni w czasach "komuny", wyczuwający w którym kierunku pójdzie władza, a więc i korzyśc (zadowoleni i teraz).
  To oni są tymi co ich ustawił Okrągły Stół (czyli Żydzi), ci, co można ich określić jako podpory systemu korporacjonistyczno-syjonistyczno-globalistycznego.

  To ich, najzupełniej błędnie (i z uporem maniaka) Oscar nazywa "solidaruchami".
 • @miarka 17:05:56
  [Szef MSZ Jacek Czaputowicz spotkał się dziś z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Chcemy wykazać pewną otwartość na postulaty Komisji Europejskiej, aby zamknąć spór i zająć się sprawami ważnymi dla Unii Europejskiej powiedział dziś szef polskiej dyplomacji.] Jakim cudem ten knecht Ciaputowicz jest w polskim rządzie? Szefie żydowskiego MSZtu, czy pocałowałeś w doopę wszystkich żydów? I czy na kolanach? Jeżeli ten człowiek i jemu podobni ze swoimi najnowszymi wyczynami, mają stanowić o linii postępowania obecnego rządu i o jego wizerunku, to u każdego przyzwoitego człowieka obywatela naszego kraju, który głosował na PiS naiwnie jak się to teraz okazuje myśląc, że głosuje na ugrupowanie o orientacji niepodległościowej, może to wywoływać już tylko odruchy wymiotne. Ten upadek będzie najpewniej postępował, więc będzie jeszcze okazja do tego, aby opisywać cały proces okpiwania w wymiarze politycznym wyborców PiS, przez prezesa Kaczyńskiego i cały ten Komitet Centralny partii, co to go niektórzy nazywają politycznym. Czy Polska dalej jest suwerennym państwem czy już tę suwerenność straciła? Dlaczego to niby Bruksela miałaby nam pozwalać lub nie pozwalać na zmiany w polskim prawie? Dlaczego Polska w końcu nie powie tym Timmermansom, Junckerom, Verhofstadtom i Tuskom, żeby się odtentegowali?Taka ta nasza suwerenność- rządzi UE w osobie jakiegoś tam Timermansa, czy innego Junkersa. Po co w Polsce sejm, senat, premier, rząd, prezydent itd.? Rządzili ruskie- źle, to dla odmiany teraz niemce- lepiej? Ciaputowicz powinien na wstępie przeprosić antypolskich lewaków za to, że żyje. Mamy wygrany spór z KE bo Orban zablokuje procedurę z art. 7, więc nie rozumiem dlaczego te polskie cioty płaszczą się przed KE i zawzięcie negocjują upodlenie Polski. PiS mnie zawiódł i chyba pozostaje głosować na Narodowców nawet kosztem straconego głosu. Zdrajcy z PiSu co z inwalidką dziennikarką, która na lotnisku w Tel Awiwie została przy innych rozebrana do majtek, bo była Polką? Cisza? Co by było gdyby u nas tak zrobiono żydowi? Tu wsio wyciszone.
 • @miarka 23:41:35
  "Pani zaś myli się tu iż nie zauważa kwestii przymusu nauczania "państwowego", a więc obowiązkowej indoktrynacji ideologicznej która nie musi, ale może i w dzisiejszej praktyce jest stosowana.
  /miarka/

  Panie miarka, wszystko, co zbudowała do tej pory ludzkość - po jakąkolwiek "cywilizację" by Pan nie sięgnął- oparte było na indoktrynacji.

  Prymitywny "malarz" z epoki późnego paleolitu, w jaskini w Lascaux, uwiecznił fascynujące wizerunki zwierząt. Ryty byków zdumiewają swoją okazałością - ciągle pali się w nich płomień czerwonej ochry - a namalowani tam ludzi...No cóż, znajdzie Pan tam i wizerunek człowieka - mały, patyczkowaty i drugoplanowy. Paleolityczny artysta nie zdawał sobie jeszcze sprawy, że przekazywał pewną ideologię.

  Pan po prostu pragnie aby to była agitacja popularyzująca wartości, którą Pan sam wyznaje. Tymczasem decyzja należy do większości, ponieważ, jak Pan słusznie napisał, państwo zostało powołane przez naród do rangi dobra wspólnego.

  Każdy system nauczania oparty jest na indoktrynacji i nic tego faktu już nie zmieni.
 • @miarka 23:03:39
  "Że nas w 1989 wykorzystali przez NSZZ Solidarność i weszli do władz szerokim frontem to głównie kwestia zdrady Wałęsy (w tym oddanie Żydom Gazety Wyborczej, która od początku miała być solidarnościowa tylko z tego tytułu że włożyli w to jakieś pieniądze) a nie jakichś "solidaruchów". "/miarka/

  Gazeta Wyborcza była stworzona i finansowana od samego początku przez Żydów. Co to znaczy "miała być solidarnościowa"?.

  Od 1989 roku wiele amerykańskich dokumentów zastało odtajnionych. Podany tutaj link* potwierdza finansowanie Gazety przez rząd amerykański. Dokumenty dotyczą 1989 roku (powstanie Gazety Wyborczej). Jeszcze dwa lata temu pod tym linkiem można było zobaczyć oryginalny dokument z wykreślonymi danymi na temat różnych osób. Był tam również wspomniany Michnik. To już zostało usunięte. Jednak na stronie 5, przy "Gazeta Newspaper", jest wymieniona suma. Tak zwanym kontraktorem rządu Amerykańskiego jest tutaj NED (NATIONAL ENDOWMENT FOR DEMOCRACY), którego prezydentem był w tamtym czasie Carl Gershman**.

  * https://pdf.usaid.gov/pdf_docs/pdfbt993.pdf
  ** https://pl.wikipedia.org/wiki/Carl_Gershman
 • @puuuq 14:44:43
  "PO 1989 nie było żadnego upadku , nasza solidarność była tylko po to by pozbyć się 'komuny" bo potem każdy już myślał tylko o sobie , i tak jest do dzisiaj , ważniejsze są nasze osobiste sukcesy i awanse od dobra całej wspólnoty , i tu jest zagrożenie czyli ten upadek , to dopiero może nastąpić"

  Doskonale Pan to podsumował -5*
 • @GPS 18:55:51
  A co złego napisał Oscar? Naprawdę czuje pan wolność i niezależność Polski obecnie? Jest pan chyba bardzo młody, albo nie mieszka już bardzo długo w Polsce.
 • @miarka 23:03:39
  No nie moja mama działała w pierwszej Solidarności. Od początku ten ruch był przesiąknięty przez SB. Piszę o rejonie słupskim, ale jak się czyta historię Solidarności to wszędzie było podobnie.
 • @thomx 09:42:06
  "No nie moja mama działała w pierwszej Solidarności. Od początku ten ruch był przesiąknięty przez SB".

  GPS też pisze:
  "Sowiecka okupacja, czyli państwo zwane PRL, poczyniła w naszym narodzie najwięcej szkód mentalnych, bo spowodowała, że zaakceptowaliśmy niewolę, pogodziliśmy się z nią, uznaliśmy ją za dobrą".

  Oczywiście to przesada.Tacy nie szli do Solidarności. Oczywiście każda władza ma swoją agenturę -zwłaszcza władza totalitarna, w tym w Polsce było zwłaszcza całkiem liczne ORMO.
  To prawda że agentura była, ale to dotyczyło głównie szczytów władz NSSZ które się miały wyłonić. Zresztą jak mogło być inaczej, skoro układ Soros-Jaruzelski zakładał demokratyzację szczątkową - przekazanie przez komunę części władzy ale nie wpływów.

  Nie to było problemem że agentura była, że wielu w tajny sposób wspierało władzę państwową, bo z tym to umieliśmy sobie radzić. Problem był tylko że to nie była władza polska, że komuna to był system antyludzki, podobnie jak i dziś unijny.
  W każdym razie cały trzon ponad 10 milionowego związku był uczciwy i waleczny. Wielu zginęło, wielu siedziało w więzieniach, wielu było dyskryminowanych w pracy.

  Najważniejsze było to, że dziedzictwo komuny to było przede wszystkim życie w strachu. Solidarność to przełamała. Zaczęło się otwarte mówienie tego co się myśli. Zaczęła się nadzieja.

  Dzisiaj nam tego trzeba.
 • @AgnieszkaS 19:08:23
  "Pan po prostu pragnie aby to była agitacja popularyzująca wartości, którą Pan sam wyznaje. Tymczasem decyzja należy do większości, ponieważ, jak Pan słusznie napisał, państwo zostało powołane przez naród do rangi dobra wspólnego.

  Każdy system nauczania oparty jest na indoktrynacji i nic tego faktu już nie zmieni".

  No to Pani mocno przesadziła. Już zacząłem, w najbliższych dniach niech się Pani spodziewa odpowiedzi w formie jakichś trzech notek.
 • @AgnieszkaS 19:45:48
  "Gazeta Wyborcza była stworzona i finansowana od samego początku przez Żydów. Co to znaczy "miała być solidarnościowa"?."

  Gazeta miała w stopce redakcyjnej hasło "Nie ma wolności bez Solidarności" - od początku miała być głosem Związku w temacie wolnych wyborów.
  Wszyscy związkowcy traktowali ją jako swoje dobro wspólne. Dobro wspólne zaś to prawdziwy tytuł własności.

  Nie zmienia tego, fakt, iż Żydzi to sfinansowali. Można było ich spłacić. Problem, że z czasem zaczęli oni powołując się na tytuł posiadacza środków materialnych prowadzić swoją w tym antyzwiązkową politykę spowodował zdradę Wałęsy, który oddał im i ten tytuł własności, a wraz z nim i to, co wnieśli związkowcy.
  Sama Pani zauważa że "Podany tutaj link* potwierdza finansowanie Gazety przez rząd amerykański". Przecież to było finansowanie gazety związkowej, opozycyjnej wobec komuny, a nie prywatnej.

  Odebranie GW tej stopki solidarnościowej już im w niczym nie przeszkadzało - miejsce na rynku już mieli, wrogą Polsce i Polakom robotę mogli robić.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • NAUKA

  Parapsychologia

  Jestem sceptykiem. To znaczy, że powątpiewam w prawdziwość zjawisk paranormalnych typu duchy, UFO, lewitacja, radiestezja, telepatia, psychokineza, poltergeist, homeopatia, astrologia, jasnowidzenie etc. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Pruski dryl edukacyjny

  Ja często krytykuję publiczną edukację. Na końcu są odnośniki do niektórych notek z taką krytyką. Wiele osób odbiera to jako krytykę konkretnego modelu indoktrynacji ideologicznej jaką stosują zazwyczaj państwa. Nie o to chodzi. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Liberalna argumentacja

  Członkowie i sympatycy Platformy O. i .Nowoczesnej to podobno liberałowie. Ten ich liberalizm polega głównie na poparciu aborcji, eutanazji i cywilnych małżeństw homoseksualnych. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej