Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 3596 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Zamordowanie Alfie Evansa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wiele osób uważa, że zamordowanie Alfie Evansa przez lekarzy i sędziów, to przejaw upadku ludzkości.

Uważają, że angażowanie urzędników państwa do mordowania ludzi to ewenement w skali świata, że to coś niespotykanego w historii. I dlatego jest to znak, że koniec jest bliski.
Moim zdaniem nie mają racji. Mordowanie niemowląt nie jest w dziejach świata czymś wyjątkowym. Tak było w starożytnej Sparcie i w Rzymie, tak jest dziś w Chinach. Tym mordowaniem zajmowali się i zajmują specjalni, wyszkoleni medycznie, urzędnicy. Rzym i Sparta co prawda upadły, ale Chiny trwają. Więc ludzkość nie zginie, nie chyli się ku upadkowi.
Upada tylko nasza cywilizacja oparta na chrześcijaństwie. Ta cywilizacja była unikatowa w dziejach świata. Większość pozostałych cywilizacji, to cywilizacje śmierci, w których wolno zabijać niewinnych pod pewnymi warunkami. I wcale nie są to jakieś cywilizacje prymitywne, barbarzyńskie. Spartanie i Rzymianie to nie byli dzikusy, oni tworzyli wyrafinowaną kulturę. Po Rzymianach nasza cywilizacja dziedziczy. Chińczycy nie są prymitywnymi troglodytami - ich cywilizacja jest najstarsza na świecie i ma się dobrze.
Więc nie jest prawdą, że tylko nasza cywilizacja jest oświecona i najbardziej rozwinięta, bo nie zabija się w niej niemowląt i chroni się niepełnosprawnych. Ja rozumiem, że można czuć wyższość moralną nad innymi cywilizacjami, ale nie można przeczyć oczywistym faktom, że istnieją cywilizacje stosujące eugenikę w postaci eutanazji i aborcji dzieci. Nasza się w taką przekształca.
Większość ludzi, szczególnie w Polsce, myśli cywilizacyjno-centrycznie, czy raczej łacińsko-centrycznie, czy też chrześcijańsko-centrycznie. To co obserwujemy, to nie jest upadek ludzkości, ale upadek naszej cywilizacji. W innych cywilizacjach dzieci zabija się masowo. Zabijaniem zajmują się lekarze. Bo oni nie znają pojęcia chrześcijańskiego personalizmu, czy indywidualizmu - liczą się masy, a dla mas korzystne jest zabijanie jednostek przeszkadzających tym masom. Tak jest i w cywilizacji chińskiej, i w cywilizacji turańskiej, i arabskiej - które jak najbardziej istnieją i wcale nie chylą się ku upadkowi jak nasza.
Na dodatek to konkretne morderstwo dokonane na Alfie Evansie wcale nie musi oznaczać zmiany paradygmatu cywilizacyjnego. Ten sędzia i ci lekarze to wcale nie muszą być ideolodzy cywilizacji śmierci. Ich pobudki są najprawdopodobniej przyziemne i prozaiczne. Chodzi po prostu o kasę.
Oni uznali tego dzieciaka za zmarłego, zanim zmarł, bo on ma wszystkie organy żywe i zdrowe, a tylko mózg mu szwankował, więc jest bardzo obfitym dawcą zdrowych i młodych narządów, na których da się dużo zarobić. Dalsze leczenie go, lub przewiezienie do Włoch, mogłoby spowodować utratę tych organów, więc to się nie opłaca. Rodzice nie mają tu nic do gadania, bo podpisali zgodę na oddanie narządów dziecka. Więc już wchodząc do tego szpitala sprzedali dziecko.
Szpital, którego lekarze zdecydowali o dobiciu tego chorego dziecka, słynie z nielegalnego handlu organami. Więc najprawdopodobniej organy dziecka zostały już dawno sprzedane, bo są sprawne i są w idealnym stanie w momencie stwierdzenia śmierci. Na tym się da tak dużo zarobić, że i dla sędziego starczy z nawiązką. Więc to wcale nie musi być przejaw jakiegoś upadku ludzkości czy cywilizacji. To tylko przejaw upadku moralnego kilku lekarzy i kilku sędziów. Takie upadki zdarzają się od zawsze nagminnie, nawet w naszej cywilizacji.
Korupcja i handel organami to nie jest jakaś nowość. To, że w takie działania zaangażowani są urzędnicy państwa to też nic zaskakującego. Państwo to z zasady organizacja zajmująca się grabieniem, niewoleniem i mordowaniem. Więc nic specjalnego się nie stało.

 

Grzegorz GPS Świderski

PS1. Notki powiązane:


 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Oni uznali tego dzieciaka za zmarłego, zanim zmarł, bo on ma wszystkie organy żywe i zdrowe, a tylko mózg mu szwankował,"

  Moim zdaniem pomogli mu w szwankowaniu szczepionkami. To mi się wydaj najbardziej prawdopodobne. Na ZnZ napisali, że w UK-u jest prawo, że rodzice mogą się ubiegać o odszkodowanie dopiero gdy dziecko skończy 2 lata. Dla Ś.P. Alfiego byłby to 2 maj.

  Ale jak napisałeś:

  "Chodzi po prostu o kasę."
 • @ Autor
  "Państwo to z zasady organizacja zajmująca się grabieniem, niewoleniem i mordowaniem. "

  Dla mnie to stwierdzenie jest debilne.

  Państwo to organizacja założona dobrowolnie, przez wolnych ludzi dla ochrony ich interesów.

  Dobrowolnie, przez wolnych, dla ochrony...
  Nie lepiej?
 • @Jasiek 04:07:18
  Twoja interpretacja państwa to ideologia, a GPS-a to niestety praktyka.
 • @zadziwiony 08:06:07
  "Twoja interpretacja państwa to ideologia, a GPS-a to niestety praktyka."

  To trochę tak jak z małżeństwem ;-) Jest to wzajemne doskonalenie się i uzupełnianie. A praktyka polega na darciu kotów ;-DDD

  Ale serio: jeśli przyjmiemy za normalne podejście jakie przedstawił Szanowny Autor, to jest tak jakbyśmy dobrowolnie zgodzili się na życie w GUŁagu. A to już oznacza poważne problemy psychiczne. Tak myślę.

  Ukłony
 • @Jasiek 04:07:18
  Taka to umowa: https://www.salon24.pl/u/gps65/484018,umowa-spoleczna-z-rzeczpospolita-polska
 • Chcecie zobaczyć lewicową wrażliwość?
  Przemysław Witkowski – redaktor Krytyki Politycznej, poeta, publicysta, dwukrotny stypendysta MEN, absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim, doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce.
  Obrzydliwe.

  https://pbs.twimg.com/media/Db9gvEaXUAEy8Ao.jpg
 • Tak upada cywilizacja
  W świetle prawa zamordowano chore dziecko, lekarze nie potrafili zdiagnozować choroby ale byli za zabiciem małego obywatela innego państwa. Za to zbrodniarz,gwałciciel np. z Somalii nie jest wydalany do ojczyzny, bo tam grozi mu kara śmierci, jakaś prawna schizofrenia. Jak doszło do wprowadzenia takiego prawa w Anglii i że nam też grozi takie prawo wprowadzane metodą powolnego gotowania żaby w programie M.Roli https://wrealu24.tv/film/wielka-brytania-nazistowskim-panstwem-morderstwa-eutanazje-gwalty-grabiez-i-totalitaryzm-w-uk
 • Nie znam sprawy, g mnie obchodzi, ale się wypowiem:)
  Oczywiście problemem jest socjalizm, "darmowa", przymusowa służba zdrowia.

  Sztuczne podtrzymywanie życia jest bardzo podobne do sztucznego odbierania życia. Na dłuższą metę i to i to chore.
 • @k4tx 02:54:05
  Ale ten przypadek to nie jest kwestia sztucznego podtrzymywania życia, ale kwestia uwięzienia w szpitalu. Lekarze uznali, że dziecko jest śmiertelnie chore i należy je dobić. Rodzice tymczasem uznali, że zmienią szpital i lekarzy. Sąd nie pozwolił. A zatem uwięził dziecko. I to jest właśnie mord sądowy. Nie ma kompletnie znaczenia na co był chłopiec chory i jakie były rokowania. Nikogo niewinnego nie wolno więzić, niezależnie od tego jak jest chory.
 • @GPS 20:38:26
  Masz rację, teraz trochę więcej wiem. Nie wiem skąd w tym wszystkim w ogóle wziął się sąd (i jego prawo własności co do dziecka), ale jest to wynik rozrostu biurokracji, państwowej służby zdrowia (to zawsze więcej regulacji niż sam przymus ubezpieczeń).

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Przysi%C4%99ga_Hipokratesa

  "Nikomu, nawet na żądanie, nie podam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka na poronienie."

  Wrzucam bo sam nie znałem. A więc Hipokrates dobrze znał aborcje na żądanie;)

OSTATNIE POSTY

więcej
 • NAUKA

  Parapsychologia

  Jestem sceptykiem. To znaczy, że powątpiewam w prawdziwość zjawisk paranormalnych typu duchy, UFO, lewitacja, radiestezja, telepatia, psychokineza, poltergeist, homeopatia, astrologia, jasnowidzenie etc. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Pruski dryl edukacyjny

  Ja często krytykuję publiczną edukację. Na końcu są odnośniki do niektórych notek z taką krytyką. Wiele osób odbiera to jako krytykę konkretnego modelu indoktrynacji ideologicznej jaką stosują zazwyczaj państwa. Nie o to chodzi. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Liberalna argumentacja

  Członkowie i sympatycy Platformy O. i .Nowoczesnej to podobno liberałowie. Ten ich liberalizm polega głównie na poparciu aborcji, eutanazji i cywilnych małżeństw homoseksualnych. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej