Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 3596 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Metoda na mazgaja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sędzia Sądu Rejonowego w Żyrardowie Mirosław Topyła bezczelnie ukradł pięćdziesiąt złotych na stacji benzynowej. To jest niewątpliwe, bo to widać na nagraniu z monitoringu.

Mógł to zrobić nieświadomie, bezwiednie, przypadkowo, odruchowo. Może jest po prostu kleptomanem. To wszystko są okoliczności łagodzące. Może jest poważnie chory psychicznie, a może tylko w mniejszym lub większym stopniu jest psychicznie upośledzony.
W zależności od nasilenia choroby powinien być uniewinniony, zwolniony od kary, ukarany w zawieszeniu, albo łagodnie ukarany małą grzywną czy drobnymi pracami społecznymi. Można ewentualnie odstąpić od ukarania z powodu małej szkodliwości czynu.
Niemniej w każdym tym przypadku powinien być w osobnym postępowaniu dyscyplinarnym odsunięty od wykonywania zawodu sędziego. Kleptomani, w dowolnym stadium, lub nasileniu tej choroby, nie powinni być sędziami. Przecież w obecności takich osób mogą w dziwny sposób ginąć dowody czy akta spraw. Kleptomani nie powinni mieć dostępu do ważnych dokumentów.
Ale to mało. Sędzia ten, jako element swojej obrony, opowiedział w rozprawie o tym, że na skutek wytoczenia mu sprawy, jego żona, która też jest sędzią, czuje się strasznie skrzywdzona, jego dzieci płaczą po nocach, a jego obrońca okazał się beksą i też się jak dziecko popłakał się w trakcie swojej przemowy obrończej. A jego koledzy sędziowie mu mówią: „Mirek, nie ma sprawiedliwości”. Sędziowie mówią, że nie ma sprawiedliwości, bo złodziej jest sądzony! Niesprawiedliwe jest ocenianie, czy to złodziej świadomy, czy chory psychicznie kleptoman! Tak uważają sędziowie! Sąd Najwyższy uniewinnił złodzieja, lub kleptomana, metodą na mazgaja!
Patrząc na film z monitoringu można mieć wątpliwości, co do świadomości sprawcy kradzieży. Można to uznać za jakiś ruch bezwarunkowy, automatyczny, pomyłkowy. Ale po wysłuchaniu zeznań oskarżonego sędziego Mirosława Topyły te wątpliwości znikają. On ewidentnie dokonał kradzieży. To świadomy złodziej. Gdyby zrobił to nieświadomie, to by się tak tłumaczył - nie tłumaczyłby się płaczem dzieci i traumą żony, po tym jak mu wytoczono sprawę, bo to nic nie ma do jego ewentualnej pomyłki. Te zeznania go obciążają.
To go kompletnie dyskwalifikuje jako sędziego i tych, którzy go uniewinnili - czyli elitę sędziowską. Bo to znaczy, że wydarzenia po dokonaniu wykroczenia, jakieś traumy, które przechodzi rodzina złoczyńcy na skutek tego, że publicznie ujawniono zło, które popełnił, są dla nich wszystkich okolicznościami łagodzącymi. Nie wydarzenia przed, ale wydarzenia po!!! Sędzia usprawiedliwia się tym, co się zdarzyło po tym jak ukradł, co się zdarzyło, gdy został oskarżony! I to działa! Koledzy sędziowie go za to usprawiedliwiają! Koledzy z Sądu Najwyższego uważają, że jego stres doznany po ujawnieniu jego kradzieży powoduje, że nie ma winy!
Mogą nastąpić zdarzenia po przestępstwie, które łagodzą karę - przyznanie się do winy, żałowanie czynu, skrucha, przeproszenie, zadośćuczynienie. To może złagodzić karę, ale nie usprawiedliwia winy, nie powoduje uniewinnienia! Na winę wpływa tylko i wyłącznie to, co się zdarzyło przed i w trakcie przestępstwa, a nie po!
To jest szczyt niesprawiedliwości! Usprawiedliwiać zdarzenie może tylko to, co się przed nim zdarzyło! Strzałka czasu jest ważna w tych kwestiach! Póki co podróże w czasie nie są możliwe.
Strategia obronna sędziego Mirosława Topyły oznacza, że on ją uznaje za skuteczną, za ważną, uznaje, że strzałka czasu jest nieistotna i wie, że tak samo uważają oceniający go sędziowie. Jak ci sędziowie  będą oceniać jakąś sprawę karną, czy jakieś wykroczenie, to mogą uznać zdarzenia, do których doszło po przestępstwie, za niwelujące dane przestępstwo. Na przykład złoczyńca zapłaci im łapówkę i się przy okazji popłacze. A zatem żałuje swojego czynu, nie jest łapczywy i chce się zyskiem podzielić. A więc jest niewinny. To logiczna konsekwencja takich poglądów, które zadziałały na sumienie sędziów Sądu Najwyższego.
Moim zdaniem to są ludzie totalnie zdegenerowani. Zatracili sumienia, zgubili sprawiedliwość, są godni pogardy.
Uważam tę sprawę za kompletną kompromitację Sądu Najwyższego! Wymiar sprawiedliwości w Polsce jest chory. I to ciężko chory! Wszyscy sędziowie są do przymusowego odesłania na emerytury.
Reformy PiS tego nie zmienią, bo to są jakieś powierzchowne poprawki. Nam potrzeba radykalnej likwidacji patologii w sądownictwie!
 
Grzegorz GPS Świderski


KOMENTARZE

 • Nam potrzeba radykalnej likwidacji patologii w sądownictwie!
  Wymiar sprawiedliwości w Polsce to patologia
 • @Husky 19:30:40
  Mój kolega dostał ostatnio wyrok nakazowy za wykroczenie, którego nie popełnił, w uzasadnieniu przeczytał, że jego wina jest bezsporna - tak wnioskował pan policjant.
  Strach wychodzić na ulicę, tak ta zmiana dobra
 • @roux 19:58:54
  Raczej nie zdarzają się przypadki, gdy sąd nie przyklepie wniosku o ukaranie. To efekt tzw. ekonomiki procesowej - co sie bedzie sędzia męczył - czytał i zastanawiał nad winą, gdy niewinny złoży sprzeciw. Gdyby wiekszość składała - aż takich jaj na tym etapie by nie było. Ale , że większość suwerenów , to pieprzone łajzy, to najpierw odmówią przyjęcia mandatu, a potem, gdy zobaczą to samo tylko z pieczątką sądu, to rura im mięknie i nagle dochodzą do wniosku, że szkoda im życia na wojowanie. Więc to nie tylko przez sądy , ale i przez takich ciuli mamy to, co mamy. A sąd nie może napisać w wyroku nakazowym nic innego, bo bezsporność winy jest tu warunkiem koniecznym.
  Co do sędziego Topyły, to to czy ukradł czy nie jest(o tempora o mores) kwestią drugoplanową; najbardziej bulwersuje to, że KRS i Prezydent powierzają takie funkcje kompletnym idiotom, tym bardziej, że w przypadku tej osoby ocena jej możliwości intelektualnych nie wymaga specjalistycznej wiedzy.
 • Talmud żydom daje wolną rękę do okradania gojów !
  Talmud Sanhedrin 57a .To co ukradnie żyd gojowi może sobie zatrzymać
  i żydowski sąd najwyższy w Polsce wydał wyrok zgodny z TALMUDEM !

  Sawicka Topyła oni są wierzchołkiem góry lodowej żydowskiej talmuckiej sprawiedliwości !

  ponura żydowska noc okupacyjna nadal trwa w Polsce !

  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN LACH
  .
 • To wielka manipulacja obrazemTV......
  Ludzie zorientowani w temacie a i prawi ponad wszelką wątpliwość, twierdzą ze film ze zdarzenia, został odtworzony od końca . Sędzia nie zabrał a dał staruszce 50 zł, bo uznał ze warto się dzielić z bliźnimi . Gest warty uznania i szacunku.... Walka z sądami przybrała karykaturalne rozmiary....
 • @roux 19:58:54
  A mój kolega, dawno za komuny, został trzepnięty w bok przez wyjeżdżającego z podporządkowanej milicjanta, a ten jak jaki sędzia, że wina nie jego, kolega mandatu nie przyjął. Na sprawie, oczywiście/nieoczywiście, został uznany winnym i ukarany.
  Podszedł na korytarzu do tego sędziego i spytał go -"Panie sędzio, no jakże tak można? Panie to jest ludzki sąd a nie boski - usłyszał.
  Dzisiaj syn tego sędziego być może też jest sędzią, w poczuciu bezkarności żyje już drugie czy trzecie pokolenie, kształtują się geny.
  Cejrowskiego "wszyscy won" się nie da, ale każdy z nich powinien mieć swoją kartę i co roku jak w lidze, 10 proc spada, najpierw ci najgorsi/sze,
  czyli zlodziejaszkowie, wysyłający do psychiatryka, olewający jawnie prawo, od zagubionych akt sądowych, wyrywające dzieci z rodzin biednych...potem nygusy...potem itd. za 10 lat możemy żyć w innym kraju.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • NAUKA

  Parapsychologia

  Jestem sceptykiem. To znaczy, że powątpiewam w prawdziwość zjawisk paranormalnych typu duchy, UFO, lewitacja, radiestezja, telepatia, psychokineza, poltergeist, homeopatia, astrologia, jasnowidzenie etc. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Pruski dryl edukacyjny

  Ja często krytykuję publiczną edukację. Na końcu są odnośniki do niektórych notek z taką krytyką. Wiele osób odbiera to jako krytykę konkretnego modelu indoktrynacji ideologicznej jaką stosują zazwyczaj państwa. Nie o to chodzi. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Liberalna argumentacja

  Członkowie i sympatycy Platformy O. i .Nowoczesnej to podobno liberałowie. Ten ich liberalizm polega głównie na poparciu aborcji, eutanazji i cywilnych małżeństw homoseksualnych. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej