Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 3596 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Nie ma możliwości dogadania się z Żydami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie ma takiej możliwości dogadania się, bo zgodnie z tym, co pisał Feliks Koneczny, nie jest możliwa mieszanka cywilizacyjna. A Żydzi i Polacy należą do różnych cywilizacji, które różnią się fundamentalnymi zasadami życia społecznego.

Różnica jest taka, że w cywilizacji żydowskiej zbrodnie Żydów obciążają cały naród żydowski, bo w ich cywilizacji plemiennej naród to społeczność etniczna, to kolektyw, to wspólnota, która wzajemnie sobie pomaga i działa razem. Oni traktują atak na każdego Żyda jak atak na cały naród. Dlatego oni muszą przemilczać, wybielać i przeinaczać wszelkie żydowskie zbrodnie, bo się czują za nie odpowiedzialni. By zachować czystość narodu muszą zatrzeć w pamięci wszelkie złe czyny Żydów. W tej cywilizacji kultura cywilizacyjna i etniczność zlepia się.
W naszej cywilizacji łacińskiej opartej na chrześcijaństwie jest inaczej. Zbrodnie polskie nie obciążają narodu polskiego, bo w naszej cywilizacji grzechy są indywidualne, a naród to pojęcie kulturowe. Popełnienie zbrodni wyklucza kulturowo zbrodniarzy z narodu. Naród nie odpowiada za zbrodnie jednostek, które naród zdradzają. Dodatkowo w Polsce naród to pojęcie dwupiętrowe. Istnieją Polacy etniczni, ale naród polski to pojęcie wyższego szczebla, to wszyscy ci ludzie, którzy kiedykolwiek żyli i żyją i przestrzegają polskich zasad. Więc Polakiem wyższego szczebla może też być etniczny Tatar, Żyd, Rusin, Litwin, Ślązak czy nawet Szkot, Holender czy Murzyn. Żadne zbrodnie etnicznych Polaków, polskich Litwinów czy Rusinów nie obciążają narodu polskiego, jeśli są sprzeczne z narodowymi zasadami.
Żyd będzie zawsze Żydem, niezależnie co zrobi, a Polak może poprzez swoje czyny wykluczyć się z narodu. Żydem trzeba się urodzić albo przejść formalną konwersję. Polakiem można zostać z własnej woli i nie trzeba uzyskać na to żadnej zgody. Żydzi czują się odpowiedzialni za winy swoich pobratymców, odpowiedzialność zbiorowa jest u nich ważną zasadą cywilizacyjną tworzącą wspólnotę, a u nas jest to niedopuszczalne.
Więc pokazanie jakiegoś przykładu żydowskiego zbrodniarza Żydzi odbierają jako atak na nich wszystkich. A u nas winy zbrodniarzy są tylko ich winami, nie są winą jakiejkolwiek zbiorowości, którą tworzyli. A już za wyjątkowo paskudny zabobon uznajemy przechodzenie winy po linii etnicznej.
Nie ma możliwości dogadania się z Żydami, bo zasady tworzące ich tożsamość my uznajemy za szkodliwe zabobony. To są bardzo głębokie różnice cywilizacyjne i żaden kompromis nie jest tu możliwy. Jedyne co jest możliwe, to tolerancja, czyli to co przez setki lat praktykowali nasi przodkowie. Tolerancja ta polega na tym, że nie przestajemy uważać żydowskich zasad za zabobony, nadal ich nie akceptujemy, ale pozwalamy Żydom żyć zgodnie z ich zabobonami, nie wtrącamy się w to jak oni sobie organizują życie i oczekujemy, że oni też nie będą się wtrącać z nasze życie i nasze zasady. I tak się przez setki lat działo tworząc trwały pokój międzycywilizacyjny na terenie Rzeczpospolitej. Po prostu cywilizacje nie były mieszane, żyły pokojowo obok siebie.
Dziś jest inaczej, bo Żydzi z Izraela i USA chcą nam narzucać swoje zasady cywilizacyjne. Żądają byśmy uznali ich zabobony i zaczęli żyć u siebie w zgodzie z tymi zabobonami. Oni dążą do dominacji ich cywilizacji i chcą ją nam narzucać. To trzeba zwalczać, to trzeba odpierać, a nie dogadywać się, czy prowadzić jakiś dialog. Potrzebne są oczywiście rozmowy, ale w tych rozmowach nie należy dążyć do jakiegoś kompromisu, czyli tworzenia jakiejś mieszanki cywilizacyjnej. W rozmowach trzeba po prostu mówić prawdę: nie chcemy waszych zasad, nie przyjmiemy waszej cywilizacji, odczepcie się od nas, nie narzucajcie nam swoich zasad, nie zaakceptujemy ich. Co najwyżej oferujemy tolerancję i tego wzajemnie oczekujemy.

 

Grzegorz GPS Świderski


KOMENTARZE

 • @Autor
  Cieszy mnie wielce, że nasze poglądy są zadziwiająco zbieżne, czego dowodem jest niniejsza notka.
  To uwaga bez żadnego złośliwego podtekstu.

  I jak zwykle pewne uściślenia.
  Napisał Pan: "Tolerancja ta polega na tym, że nie przestajemy uważać żydowskich zasad za zabobony, nadal ich nie akceptujemy, ale pozwalamy Żydom żyć zgodnie z ich zabobonami, nie wtrącamy się w to jak oni sobie organizują życie i oczekujemy, że oni też nie będą się wtrącać z nasze życie i nasze zasady."

  Ta tolerancja polegała (i tylko tak może być rozumiana), że Żydzi mogli zachowywać swoje prawa względem siebie, ale nie jest dopuszczalne prezentowane ich w sferze publicznej.
  Tymczasem Żydzi poszli już dalej - nie tylko głoszą swoje poglądy i próbują je narzucić, ale też wymuszają penalizację naszych poglądów.

  Obecnie musimy przywrócić stan początkowy. Ale aby to osiągnąć musimy określić, co należy do sfery określanej jako polskość. Bo jest wiele przypadków, że Żydzi próbują nazywać swoje poglądy polskimi. Podobnie jak uznawanie się za Polaków.
  (Podobna sytuacja jest z KK).
  Pozdr.
 • @Autor...Dziś jest inaczej, bo Żydzi z Izraela i USA chcą nam narzucać swoje zasady cywilizacyjne.
  Żądają byśmy uznali ich zabobony i zaczęli żyć u siebie w zgodzie z tymi zabobonami...."

  Dziś jest inaczej?

  Przecież mitologia żydowska od kilkunastu wieków jest fundamentem doktryny watykańskiej, której wielbicielami jest gigantyczna część mieszkańców Polski, którzy żyją w zgodzie z tymi "zabobonami".

  Czy naprawdę tak trudno zobaczyć, że jest to kłótnia religijna współwyznawców różnych obrządków?
 • @Autor
  Czy szanowny Autor czyta inne posty jakie występują obecnie na NEON24? Pytam dlatego, że posty te przeczą wyobrażeniu szanownego Autora o "łacińskości naszej cywilizacji". Na ich podstawie można by raczej wysnuć wniosek iż właśnie do narodu Polskiego bardziej pasuje charakterystyka "naród to społeczność etniczna, to kolektyw, to wspólnota, która wzajemnie sobie pomaga i działa razem".

  Wydaje się, że szanowny Autor traktuje naród polski tak, jakby nie uległ on zmianie od czasów przedrozbiorowych, z czasów Królestwa Obojga Narodów. Warto sobie uświadomić że naród z tamtych czasów opierał swoją jedność na jednej instytucji państwa. Czasy zaborów ten obraz zmieniły. Poszczególne narody zaczęły się określać etnicznie i pragnęły samodzielności, samodzielności państwowej, której potrzebę motywowały właśnie odrębnością etniczną. Dlatego obecnie ten "wyższy szczebel narodu polskiego" jest już wyłącznie złudzeniem.
 • @programista 13:11:11
  nie jest złudzeniem, jest marzeniem
 • Tylko całkowity rozwód.
  Z prawa, bankowoś,ihandlu, gospodarki , służby zdrowie, mediów itd. Wtedy możemy się zgodzić na brak orzekania o winie. A kirkuty mogą sobie zabrać.
 • @programista 13:11:11
  No właśnie z tym mam problem:
  "w cywilizacji (żydowskiej) plemiennej naród to społeczność etniczna, to kolektyw, to wspólnota, która wzajemnie sobie pomaga i działa razem."
  Jak to działa w praktyce?
  W czasie wojny (i nie tylko) Żydzi dopuszczali się najgorszych praktyk wobec włąsnej "wspólnoty"; po trupach swoich współbraci, wyzyskując ich w stopniu niewyobrażalnym w naszej cywizlizacji, wysyłając na śmierć nawet własne dzieci, robili wszystko żeby tylko ocalić własne życie.
  Żaden Żyd nie odpowiedział za te zbrodnie dlatego, że według prawa żydowskiego Żyd może poświęcić tysiące swoich współbraci chcąc ocalić siebie samego.
 • @Robik 14:49:00
  Teza "Żyd może poświęcić tysiące swoich współbraci chcąc ocalić siebie samego" świadczyła by o tym że wśród Żydów nie ma "kolektywnej wspólnoty, która wzajemnie sobie pomaga i działa razem". Świadczyła by raczej o całkowitej indywidualizacji Żydów.
  Tym samym zaprzeczała by tezie autora notatki.
  Czy o ten efekt właśnie chodziło szanownemu Panu?
 • @programista 14:55:26
  Dokładnie.
 • @Robik 14:58:42
  Czyli egoizm w najwyższej żmijowej postaci, każdy to mojsze ?
 • konflikt cywilizacyjny jest chyba słusznie przedstawiony
  Jeśli jednak chodzi o ostatnie ataki żydowskie na Polskę to chyba są tego inne przyczyny. Sądzę, że żydzi pożarli się między sobą w procesie budowy Judeopolonii.
  Około 10 lat temu Kiesinger stwierdził, że za dziesięć lat Izrael zniknie z mapy świata. Od tego mniej więcej czasu Friedman gada o wielkiej Polsce- regionalnym mocarstwie. Polska przyznała renty izraelskim Żydom nie wiadomo z jakiego powodu. Od kilku przynajmniej lat Żydzi dostają bez wielkiego problemu paszporty polskie. Żądają kamienic i nieruchomości od Polski zgodnie ze swoją tradycją - prawem kaduka.
  Uruchamia się ostatnimi czasy połączenia lotnicze z Izraelem na naprawdę dużą skalę. Ponoć wiele nieruchomości w Polsce stoi pustych i czeka na "kogoś". Morawiecki sprowadza jeden z największych światowych banków, ogłasza wielki plan modernizacji Polski, zapowiada przy tym jakąś mityczną Rzeczpospolitą Przyjaciół.
  Uruchamia się może nową wielką akcję "MOST" ? Czy czekamy na nową polską szlachtę?
  Sądzę, że żydzi polscy pożarli się z żydami z Izraela po prostu o łupy i władzę. Nasi Polscy, biedniejsi poczuli się zagrożeni rosnącymi wpływami kapitału żydowskiego z Izraela i postanowili się bronić Stąd cała zadyma.
  My Polacy jesteśmy w tym wszystkim tylko mięsem armatnim i nie o nasz interes tutaj idzie. I w tym momencie wartości cywilizacyjne idą na plan dalszy. Dadzą nam się we znaki, jak nowa szlachta już się rozgości u "największych antysemitów w Europie".
 • @zadziwiony 15:23:00
  Obecna rozgrywka zniszczyła podstawy wskazanej narracji. Po prostu Polacy zaczęli się "budzić" i wreszcie stwierdzili, że antysemityzm w zasadzie nie jest żadnym złem, jeśli ci "semici" zachowują się podle.

  Czy mają szansę na przetrwanie w Polsce?
  Moim zdaniem - nie; nie są w stanie wyprodukować dla siebie żywności, a to będzie warunek przetrwania.
  Żydzi mają wirtualne pieniądze, a za to nic się nie kupi w nadchodzących czasach. Dlatego za bardzo się nie przejmuję ich dążeniami.

  A chęci do jakiejkolwiek pomocy tej nacji - właśnie są eliminowane. I tym razem KK im już też nie pomoże.
 • @Robik 14:49:00
  Bez rozeznania.
  Żydzi są hierarchiczni i dlatego przede wszystkim mają obowiązek dbania o "starszych"; ci "starsi" są zwolnieni z norm moralnych w duchu Cywilizacji Polskiej (Słowiańskiej/chrześcijaństwa).

  Czyli "starsi" mają prawo pomiatać niższymi na drabinie społecznej. Także w rodzinie - dzieci są własnością ojca, a żona musi dopuszczać się prostytucji na życzenie męża (patrz Sara/Abraham, czy Rebeka/Izaak).
 • Mam nadzieję, że Autor bezwiednie zaprezentował rabiniczną retorykę - czasami warto przemyśleć co się pisze
  "W naszej cywilizacji łacińskiej opartej na chrześcijaństwie jest inaczej. Zbrodnie polskie nie obciążają narodu polskiego, bo w naszej cywilizacji grzechy są indywidualne, a naród to pojęcie kulturowe."

  Czyli, jeśli Polska napadnie na inne państwo, to polski naród nie bierze za to odpowiedzialności. - A czym to się różni od często powtarzanego dzisiaj stwierdzenia, że zbrodni wojennych w II w.św. winni są naziści, a nie Niemcy.

  "Popełnienie zbrodni wyklucza kulturowo zbrodniarzy z narodu. Naród nie odpowiada za zbrodnie jednostek, które naród zdradzają."

  Dokładnie to samo mówi Sz.Weiss, że Żyd, który jako komunista dopuścił się zbrodni przestaje być Żydem i nie można tymi zbrodniami obciążać narodu Żydowskiego.

  "Żydem trzeba się urodzić albo przejść formalną konwersję. Polakiem można zostać z własnej woli i nie trzeba uzyskać na to żadnej zgody."

  Drugie zdanie jest nie prawdziwe. Nie-Polak będzie jedynie obywatelem państwa polskiego, nie będzie nigdy Polakiem w sensie etnicznym. Dobrym przykłądem jest właśnie Żyd z polskim obywatelstwem - nigdy nie będzie Polakiem.

  "W naszej cywilizacji łacińskiej opartej na chrześcijaństwie ..."

  Jaka ona tam nasza. Chrześcijaństwo jest w rzeczywistości judaistyczną sektą (jedną z żydowskich religii) - ma korzenie w judaizmie i zostało nam narzucone brutalną siłą.

  "Jedyne co jest możliwe, to tolerancja, czyli to co przez setki lat praktykowali nasi przodkowie."

  I jak na tym wyszli nasi przodkowie i my? Ta tolerancja jest rezultatem narzucenia nam żydo-katolicyzmu.
  Drobne przykłady:
  - pańszczyźniany chłop miał obowiązek zakupu określonej ilości alkoholu, a wyszynkiem zajmowali się wyłącznie Żydzi,
  - szlachcic nie miał prawa zajmować się handlem, mógł to robić jedynie Żyd.
  Tu warto wiedzieć, że na ustanawianie praw w Polsce decydujacy wpływ miał żydo-katolicki Kościół.

  Dzisiaj zbieramy (Polska i Europa) żniwo tej chrześcijańskiej cywilizacji, czyli użydowienia naszej kultury i mentalności.
 • @nikander 14:09:30
  5* - za komentarz

  Popieram
 • @Zbigniew Jacniacki 13:01:12
  Już pisałem ale napiszę jeszcze raz, krótko.
  Liturgia chrześcijańska wywodząc się z judaizmu jest w istocie starożytnym kultem kanibalizmu dzisiaj już symbolicznego ale ... porywanie dzieci na macę... kult żydowski to już żywy kanibalizm.
  Bo czym jest "kult Eucharystii" czy "komunia" podczas mszy jak nie symbolicznym spożywaniem ciała Jezusa oraz piciem jego krwi.
  Społeczność katolicka a pewnie i chrześcijańska uprawia kult kanibalizmu.

  Ten kult był znany już w starożytnym Egipcie gdzie tak samo symbolicznie spożywano "ciało ichniego Boga" a wcześniej pewnie całkiem nie symbolicznie. Z tego Egipskiego kultu żydzi przenieśli kanibalizm do swojej religii... i tak zostało do dzisiaj w religiach judeo centrycznych.

  Ten kult ma uzasadnienie u prymitywnych ludów mogli oni uważać że spożycie ciała wojownika przenosi jego siłę, odwagę na spożywającego,
  spożycie ciała szamana przenosi jego siłę szamańską na spożywającego...
  i wreszcie spożycie ciała Boga czyni z człowieka półBoga daje mu pierwiastek Boskości.

  To pra pra nauka dzisiaj mówmy "jesteś tym czy się żywisz"
  Widać pierwotne plemiona też to odkryły... tylko nie do końca
  (żywność to tylko biologiczne zasilanie organizmu a żadne tam przenoszenie wartości duchowych czy sprawnościowych)

  Uprawianie kultu prymitywnego kultu kanibalizmu w dzisiejszych czasach to wielki gigantyczny skandal.
  Taki proceder powinien być zakazany prawem a instytucje uprawiające taki kult zdelegalizowane.
  Podobnie jak kult koszernego uboju ... to kolejny przykład na zbrodnicze krwawe źródła "fundamentów" dzisiejszej cywilizacji.

  Wnioski są chyba oczywiste.
  Razem z judaizmem i chrześcijaństwem jesteśmy głęboko w najczarniejszych tradycjach prymitywnych plemion sprzed tysięcy lat.

  Czas obudzić się w XXI wieku.
 • @zadziwiony 15:23:00
  Czesc Zadziwiony,

  "Ludu mój, wyjdźcie z niej, 
  byście nie mieli udziału w jej grzechach 
  i żadnej z jej plag nie ponieśli,"

  Zbliza sie nieblaganie kolejny etap scenariusza, poczatek epoki 'konca' tej cywilizacji.

  Polska moze miec wielki udzial w uformowaniu kolejnego cyklu wielkiego roku a ma to zwiazek z tajemniczym 44.
  Nie bez powodu nosimy nazwe poles.

  Pozdrawiam
 • @eonmark 10:38:27
  No cześć. Dawno Cię nie było. Obiecałeś swego czasu notkę na temat Twojej wizji tego co się wokół nas dzieje. Skrobniesz coś?
 • @Oscar 19:08:49
  "...(żywność to tylko biologiczne zasilanie organizmu a żadne tam przenoszenie wartości duchowych czy sprawnościowych)..."

  A eksperyment w którym szczury karmiono szczurami które umiały znaleźć wyjście z labiryntu? I się tego "naumiały". Choć może to były dżdżownice, skleroza.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • NAUKA

  Parapsychologia

  Jestem sceptykiem. To znaczy, że powątpiewam w prawdziwość zjawisk paranormalnych typu duchy, UFO, lewitacja, radiestezja, telepatia, psychokineza, poltergeist, homeopatia, astrologia, jasnowidzenie etc. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Pruski dryl edukacyjny

  Ja często krytykuję publiczną edukację. Na końcu są odnośniki do niektórych notek z taką krytyką. Wiele osób odbiera to jako krytykę konkretnego modelu indoktrynacji ideologicznej jaką stosują zazwyczaj państwa. Nie o to chodzi. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Liberalna argumentacja

  Członkowie i sympatycy Platformy O. i .Nowoczesnej to podobno liberałowie. Ten ich liberalizm polega głównie na poparciu aborcji, eutanazji i cywilnych małżeństw homoseksualnych. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej