Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 3540 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Pomawianie Narodu Polskiego o zbrodnie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Art. 132a. Kto publicznie pomawia Naród Polski o udział, organizowanie lub odpowiedzialność za zbrodnie komunistyczne lub nazistowskie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”

Ten artykuł w Polsce już obowiązywał. Przegłosowany został przez PO i PiS, i bez problemów, oraz odsyłania do Trybunału Konstytucyjnego, podpisany został przez prezydenta. Nikt z zagranicy, czy to z USA, czy z Izraela, nie zgłaszał żadnych wątpliwości, nikt nie protestował, nikt nie żądał konsultacji, nikt nie demonstrował ostrzegając przed cenzurą i likwidacją wolności słowa. Nie było żadnego dyplomatycznego kryzysu.
A tymczasem ten dawny przepis obejmuje wielokroć więcej spraw, czy wypowiedzi, niż ta ostatnio uchwalona ustawa o IPN, którą opisałem tu: Apel do Izraelczyków. Nie bójcie się! Kłamać nadal będzie wolno!. Obecne przepisy pozwalają naukowcom i artystom na publiczne pomawianie Narodu Polskiego o zbrodnie, tamten przepis im tego zakazywał. Obecne przepisy dotyczą tylko pomawiania Narodu Polskiego o zbrodnie III Rzeszy, tamten przepis był szerszy: dotyczył wszelkich zbrodni nazistowskich oraz dodatkowo komunistycznych.
Dziś Żydzi obawiają się i ostrzegają, że obecny przepis pozwoli zamknąć do więzienia Grossa za jego propagandowe agitki pomawiające Naród Polski o niepopełnione zbrodnie. Tymczasem tamten, szerszy przepis, już był użyty w stosunku do książek Grossa, ale prokuratura umorzyła śledztwo, bo nie dopatrzyła się u Grossa znamion przestępstwa. On pomawia o zbrodnie konkretnych ludzi, a nie Naród, więc pod te przepisy nie podpada. Więc pod obecne przepisy też nie podpada, bo są węższe – nie podpada nawet, jeśli założymy, że nie jest naukowcem i nie jest artystą.
Tamten stary przepis został uchwalony w 2006 roku i obowiązywał jakieś półtora roku. Zaskarżył go skutecznie do Trybunału Konstytucyjnego Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski, który zginął w katastrofie smoleńskiej. No to obecny, węższy przepis, na pewno będzie tak samo uwalony.
Dlaczego wtedy nie było żadnej międzynarodowej afery związanej przepisem o kłamliwe pomawianie Narodu polskiego o zbrodnie nazistowskie i nie było kryzysu dyplomatycznego? Dlaczego obecny przepis o węższym zastosowaniu wywołał taki światowy rozgłos?
Nie odpowiem teraz na te pytania, choć swoje podejrzenia mam. Ale porównując oba przepisy i reakcje na nie, możemy mieć pewność, że teraz nie chodzi o żadne merytoryczne powody, nie chodzi o wolność słowa, o nieuprawnioną cenzurę, o standardy demokracji, o prawdę historyczną, o kłamstwo oświęcimskie. To, co jest napisane w przepisie, nie ma żadnego znaczenia. Bo gdyby miało, to i wtedy powinny były być podobne reakcje.
Więc jeśli chcemy zorientować się dlaczego izraelscy politycy i dziennikarze protestują, dlaczego senatorowie USA protestują, skąd się wziął kryzys dyplomatyczny, to nie powinniśmy w ogóle zwracać uwagi na treść ustawy i na jej merytoryczną zawartość. To nie ma znaczenia – to jest pewne. Musimy szukać innych powodów tego klangoru.

 

Grzegorz GPS Świderski

KOMENTARZE

 • Gross nie jest naukowcem
  tylko marnym literatem. W PKD (polska klasyfikacja działalności) wymieniana jest działalność artystyczna i osobna literacka.
 • Ta afera jest bezpośrednio powiązana
  z planami izraelitów zabezpieczenia nieruchomości do zasiedlenia gdy rozpocznie się masowy eksodus pasoŻydów z pustynnych piachów do rajskiego Polin.
 • @zadziwiony 18:19:33
  prawdopodobnie to medialna ustawka i zmowa , a ewentualne zawirowania są spowodowane wewnętrzną grą żydowskich interesów.
  "Patriotyczny" PIS uzyska większość konstytucyjną i w świetle prawa zostaniemy stworzeniami drugiej kategorii w Rzeczpospolitej Przyjaciół - POLIN zarządzanej przez żydowską głowę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej