Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 3540 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Hipokryzja uogólnień

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Współczesna polityczna poprawność szalejąca na Zachodzie Europy i w Ameryce Północnej, polega na tym, że nie można wymieniać narodowości, albo rasy, sprawców różnych przestępstw. Nie można mówić, że islamiści to terroryści.

Jak jakiś islamista dokona krwawego zamachu, to nie znaczy, że wszyscy islamiści są źli i chcą zabijać ludzi.
Nie można mówić, że Murzyni gwałcą Szwedki. Niektórzy gwałcą, niektórzy nie. Nawet jeśli większość gwałtów w Niemczech dokonują islamscy, to nie wolno tak mówić, bo nie dotyczy to wszystkich.
Nie można mówić, że Cyganie kradną. Jeśli jest choć jeden Cygan, który nie kradnie, to taka generalizacja jest niesprawiedliwa, bo wrzuca cały naród do jednego wora.
Policja w Szwecji, w Niemczech, we Francji i innych krajach Zachodu ściśle przestrzegających politycznej poprawności, unika podawania w rysopisach poszukiwanych sprawców przestępstw ich domniemanej narodowości czy rasy. Bo to uznają za rasizm i ksenofobię.
Nie można mówić, że Żydzi współpracowali z komunistami, albo o tym, że Żydzi rządzą bankowością – to jest antysemityzm, bzdurna teoria spiskowa i rasizm na maksa.
Wiele osób w Polsce, szczególnie po lewej stronie sceny politycznej, zgadza się, akceptuje i propaguje taką poprawność i godzi się na zakazy wymawiania głośno pewnych sformułowań uogólniających. Ale dokładnie ci sami ludzie, z tych samych środowisk, nie mają żadnych oporów by pisać: „Polacy w czasie II wojny światowej współpracowali z Niemcami”, „Polacy kolaborowali z Niemcami”, „Polacy byli szmalcownikami”, „Polacy mordowali Żydów”, „Nie zakładaliśmy obozów, ale mordowaliśmy”. Wystarczy, że był jeden pogrom, jeden szmalcownik, jeden kolaborant, jeden morderca, by to uogólnić na wszystkich Polaków.
Hipokryzja? Cyganów, Arabów, Murzynów, Żydów nie można obrażać uogólnieniami, a Polaków można. Dlaczego?
Grupa rzezimieszków zaatakowała mnie na ulicy i okradli mnie. Gdy są poszukiwani, to podaję śledczym wszystkie ich cechy, które posłużą do złapania: trzech mówiło po polsku, jeden po rusku, trzech było Białych, jeden Żółty, trzech było rudych, jeden szatyn, trzech było w brązowych kurtkach ze swastyką, a jeden miał czerwoną z sierpem i młotem, trzech miało widły, a jeden nóż. Ale jak ich już złapią, to gdy zechcę znajomym o tym opowiedzieć, to nie będę wymieniał wszystkich tych cech, tylko użyję jednej, najważniejszej - powiem: „napadli mnie bandyci”. Bez sensu jest mówić, że napadli mnie Polacy, albo Biali, albo rudzi, albo faszyści, albo rolnicy. Ewentualnie, gdy w śledztwie wyjdzie, że wszyscy czterej należeli do organizacji wysłanej tu przez rząd Ukrainy, mogę powiedzieć, że napadli mnie Ukraińcy.
W Polsce, w czasie II wojny światowej, ludobójstwa dokonali Niemcy. Współpracowali z nimi Słowacy, Rumuni, Włosi, Węgrzy, Francuzi, Chorwaci, Norwedzy, Japończycy etc. Można tak mówić, bo wszyscy oni reprezentowali organizacje powołane przez rządy ich państw narodowych. Naród stworzył państwo, państwo mordowało, a więc to naród morderców.
Polski rząd narodowy nie powołał nigdy żadnej organizacji współpracującej z III Rzeszą, więc nie jest prawdą, że: „Polacy współpracowali z Niemcami”, albo: „Polacy wydawali Żydów Niemcom”, albo „Polacy mordowali”. Te określenia są niepoprawne, bo w całości niezorganizowanych grup: szmalcowników, kolaborantów, morderców, szabrowników, denuncjatorów etc. ludzie narodowości polskiej stanowili margines i to nie była cecha dominująca w tych grupach. To byli po prostu bandyci.
Ludzie, którzy mówią: „moich rodziców na śmierć wydali Polacy”, „mojego brata zabił Polak” po prostu są rasistami i szowinistami narodowymi. Równie dobrze mogliby powiedzieć: „moich rodziców na śmierć wydali rolnicy”, „mojego brata zabił rudy”. Ten denuncjator, czy morderca, zrobił to nie dlatego, że był Polakiem, nie dlatego, że był rudy, nie dlatego, że był rolnikiem, ale dlatego, że chciał zarobić, albo się mścił, albo bał się śmierci, albo po prostu był złym człowiekiem. Był bandytą, mścicielem, tchórzem – te cechy w nim dominowały ze względu na czyn jakiego dokonał, a nie narodowość.
A Niemcy zostali bandytami, mordercami, złodziejami, największymi ludobójcami w dziejach świata ze względu na swoją narodowość, a nie inne cechy. Bo jako naród w demokratycznych wyborach wybrali władzę państwa, które dokonało ludobójstwa, jako naród wspierali to państwo podatkami, jako naród służyli w bandyckich organizacjach. Mordowali z przyczyn narodowych, bo siebie uznali za nadludzi z przyczyn rasowych, etnicznych. Więc można łączyć ich czyny z ich etnicznością. Mordercy zorganizowali się w ramach etniczności. Więc to są etniczni mordercy. Niemcy to ludobójcy.
Szmalcownicy składali się z wielu narodowości i wydawali Niemcom wiele narodowości. Nie powołali organizacji, która przyjmowała tylko członków jakiejś jednej narodowości, by wydawać Niemcom członków jakiejś innej narodowości. By zarobić wydawali kogo się dało, o kim wiedzieli, zarabiali na każdej narodowości.
Więc określenie: „Polacy to szmalcownicy”, albo „Szmalcownicy to Polacy” są fałszywe, kto je świadomie wypowiada, ten kłamie. A określenia: „Niektórzy Polacy byli denuncjatorami” albo „Niektórzy denuncjatorzy byli Polakami” są formalnie prawdziwe, ale puste, nie niosą za sobą sensownej informacji, są równie ciekawe (czy raczej nieciekawe), co określenie: „Niektórzy szabrownicy lubią pić bimber”, albo „Niektórzy Polacy oglądają telewizję”.
 

 

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

PS2. Fotografię do tego wpisu znalazłem w Sieci z zaznaczeniem, że wolno ją po modyfikacji powielać. Więc ją trochę przyciąłem i dodałem na początku notki. Ale nie wiedziałem co dokładnie przedstawia, po prostu pasowała do mojego wywodu. Parę godzin po opublikowaniu wpisu dostałem mailem informację od pana Tomasza Nowaka z Konina: Fotka przedstawia egzekucję dokonaną przez Niemców 22.09.1939 r. na placu Wolności (rynku) w Koninie pod ścianą ówczesnego Gimnazjum Męskiego - rozstrzelanie dwóch mieszkańców: Polaka Aleksandra Kurowskiego, miejscowego restauratora i członka POW oraz Mordechaja Słodkiego żydowskiego kupca. Był to mord zastraszający. Miał być przykładem hitlerowskiej siły i wybić koninianom ewentualne pomysły na jakikolwiek opór wobec władz okupacyjnych.

KOMENTARZE

 • Panie Grzegorzu
  Nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem,że ,,Niemcy to ludobójcy".Przecież dzieje europy świata są pełne udokumentowanych faktów z różnych okresów,wojen podbojów w których dokonywano ludobójstwa .Nie można jednoznacznie stwierdzić ,że taka cecha jest przypisywana danemu narodu.Zawsze dochodziło do takich wynaturzeń w wyniku despotyzmu władców danego narodu.My możemy Bogu dziękować ,że w naszej historii nie doszło do czynów ludobójstwa.Skłonności mordercze cechuje dane jednostki i to mogą być powody ekonomiczno rabunkowe czyli motywy emocionalno afektywne,czy na skutek zaburzeń psychicznych motywy urojeniowe.Takie urojenia nadludzi zawsze od starożytności cechowała władców,przypisując sobie boskie cechy to były urojenia bo jako takowej Boskiej fizycznej władzy nie można nikomu przypisać.Tak samo nie można przypisać żadnemu narodu,żadnej rasie ludzkiej cech ludobójczych bo by dawno rasa ludzka się unicestwiła.
 • Pamiętajmy jednak o obecnych naszych uczynkach
  jako naród wybraliśmy władze, które poparły bombardowania Serbii, a potem napadły na Irak,

  jako naród poparliśmy pucz na Ukrainie, ba, być może wybrane przez Nas władze niejawnie brały w nim udział,

  Czy ktoś nie pozbawił nas rozumu ?
 • @dalmichal 10:24:32
  Nie rozumiem tego uzasadnienia. W jaki sposób to, że było wielu ludobójców miałoby przeczyć ludobójstwu Niemców?
 • @GPS 11:34:25
  do tych rozważań należałoby dodać to, że My, Polacy, jako niezdolni do narodowego czynu, nie możemy być odpowiedzialni za cokolwiek jako naród,

  a ludobójcze skłonności przejawiają się w formach, jakie przybierają protesty na Ukrainie,

  czy u Nas pali się napalmem policjantów ?

  czy u Nas pali się żywcem urzędników w biurze ?

  czy u Nas pali się żywcem przeciwników politycznych?

  a przecież to wszystko wydarzyło się ostatnio na Ukrainie.

  No i zapowiedziano nam, że owe 1,5 miliona Ukraińców w Polsce chwyci za "kije".
 • Dobry artykuł ja bym poszerzył argumentację.
  Żydzi w swojej nienawiści do Polski są niekonsekwentni.
  Z jednej strony poprawność polityczna na zachodzie (rządzonym przez żydów) nie pozwala wymieniać narodowości a z drugiej strony żydzi to wręcz akcentują kłamliwie w przypadku Polaków i holocaustu.
  To sprzeczne niekonsekwentne działania.

  Z innej strony
  jeżeli żydzi twierdzą że Polacy brali udział w Holocauście
  jak narodowość bo nie państwo które wtedy nie istniało to
  konsekwentnie powinni twierdzić że:
  żydzi jako naród mordują Palestyńczyków na gigantyczną skalę od wielu lat. (gdzie odszkodowania dla Palestyńczyk~w po wymordowanych i wypędzonych Palestyńczykach ?

  Z innej strony
  "Polskie obozy koncentracyjne" to konsekwentnie taka sama konstrukcja językowa jak Polskie banki, Polskie firmy w odniesieniu do obcych banków i firm działających na terenie Polskie (kryterium geograficzne).
  To fałszywe kryterium w odniesieniu do obiektów "żywych" działających...do firm, organizacji itp.
  Takie geograficzne kryterium można stosować do obiektów martwych, góry Polskie, jeziora, lasy, tereny....
  Do obiektów gospodarczych, organizacji, ludzi właściwe jest kryterium
  "własności", władzy zwierzchniej.. siły sprawczej, organizatora..

  W tym kontekście
  Obozy koncentracyjne były Niemieckie
  Banki zagraniczne na terenie Polski są "zagraniczne" (żydowskie , Niemieckie..)
  Firmy zagraniczne nie są Polskie są zagraniczne (żydowskie niemieckie...
  nawet kościół katolicki nie jest Polski bo jest Watykański.

  decyduje siedziba głównych decydentów władzy najwyższej.. właściciela.

  Uważam że ustawę językową" o "obozach koncentracyjnych" należy poszerzyć i uogólnić jako kanon gramatyczny.
  Powinno się zakazać zagranicznym formom okłamywać ludzi że są firmami Polskimi podobnie z KK t przecież struktura Watykanu nie Polska.
  Podobnie jak sieci handlowe, banki, galerie przeróżne .. i wiele wiele innych.

  W Polsce są w istocie dwa obiegi gospodarcze.
  Jeden obieg to firmy Polskie
  drugi obieg to firmy zagraniczne łupiące Polaków na terenie Polski.

  Jest pilan potrzeba zdekonspirowania zagranicznych łupieżców i nazywanie ich po imieniu...
  Piramida zależności "kot ma kogo" zawsze ma swój szczyt ...
  firmy zagraniczne w Polsce powinny zostać zdekonspirowane co do rzeczywistych właścicieli tych firm (szczyt piramidy).

  Wtedy by Polacy zrozumieli że cała zagraniczna część gospodarki Polskiej znajduje się w rękach kilku rodzin żydowskich.
  Takie firmy powinny być oznakowane jako "własność imię nazwisko)"
  Oczywiście z informacją o udziałach (nie tych pośrednich najniższego szczebla piramidy własności ale o końcowych głównych udziałach osób fizycznych...
  Wszystkie firmy powinny być poddane temu rygorowi...
  a tak nie jest ... KRS podaje tylko udziały na poziomie najniższym piramidy a to żadna informacja... to zaciemnianie informacji.
 • @GPS 11:34:25
  "Niemcy to ludobójcy"
  To fałszywa teza.
  Większość narodów poddanych odpowiedniej indoktrynacji ("jesteście rasą panów tylko musicie zniszczyć rasy niższe podlejsze by rządzić na wieki światem") poparte materialnym dobrobytem w uniesieniu patriotycznym przystąpiło by do niszczenia tych podłych niższych narodów które blokują "narodowi wybranemu" drogę do zabawienia.
  Tak się tworzy "ludobójców". źródło inspiracji t albo religie albo ideologia jak rasistowska, nazistowska, syjonistyczna, ...

  A Polacy w drodze na Kijów za Piłsudskiego nie byli ludobójcami ?
  Tak ludobójcami stali się żydzi, byli nimi Anglicy, Francuzi, Holendrzy czyli "rasa białych panów" tak ludobójcami stali się islamiści ( w imię Allacha)

  To bardzo prosty mechanizm który czyni ludobójcami dowolne społeczeństwo.

  Tak od 89r szczuci na ludobójców w odniesieniu do Rosjan są Polacy, Litwini, Łotysze, Banderowcy...

  Ludobójców tworzą ideologie.
  Obecnie znamy dwie wielkie ideologie ludobójców to judaizm i Syjonizm oraz Islam ortodoksyjny... jest i trzecia ideologia to "amerykański globalny patriotyzm" polegający na tym że kto się sprzeciwia "amerykańskim globalnym interesom" (czyli po prostu grabieży) tego można i trzeba zamordować w imię "obrony interesów Ameryki"
  czyli kolejny bandytyzm inaczej ludobójstwo .. napędzane ideologia "patriotyzmu i obrony interesów.
 • @Oscar 12:57:28
  Jeżeli jakaś firma jest własnością innej firmy a ta inna firmy jeszcze kilku innych firm .. itd to prosty algorytm komputerowy łatwo wyznaczy rzeczywistych właścicieli prywatnych i państwowych oraz ich udziały
  w analizowanej firmie.

  Taka baza danych powinna być stworzona i ogólnodostępna.
  Prosty algorytm komputerowy powinien dawać odpowiedź kto rzeczywiście jest właścicielem danej firmy.

  Inna sprawa że wtedy żydzi będą rejestrowali firmy na słupy i pięknie brzmiących narodowych nazwiskach.
  Z tym trzeba systemowo walczyć bo ukrywanie prawdziwej własności firm jest kłamstwem, działaniem na szkodę narodów na których te firmy pasożytują. To nic innego jak maskowanie się pasożyta przed odkryciem.
  Natura zna takie techniki obrony przed wykryciem.
  Z pasożytami trzeba walczyć...
  Jak chcą działać to pod własnym szyldem głoszącym prawdę a nie kłamstwo.

  .
 • @interesariusz z PL 11:15:54
  "Czy ktoś nie pozbawił nas rozumu?"
  Co za pytanie? Żyjemy przecież w dymnokracji, gdzie masy decydują. Ludzie rozumni są w przeważającej mniejszości i nie mają wpływu na wybory. Masy są łatwowierne a polytycy kłamliwi.
 • Czaputowicz też tak uważa.
  "...w Jedwabnem Polacy zabili Żydów i nikt się tego nie wypiera. Nie można jednak napiętnować narodu za działanie jednostek."
  http://wprawo.pl/2018/02/08/jedwabnem-polacy-zabili-zydow-szef-msz-oskarza-polakow-a-ekshumacja-dokumenty-ipn/
 • @Oscar 13:10:03
  zgadzam się z tymi argumentami,nie można wszystko ładować do jednego worka,ideologia nazizmu była oparta na ludobójstwie jako lepszej rasy lecz nie można tak nazwać całego narodu
  a tak mimochodem,mój ojciec był od 1939 do 1945 więzniem obozu koncentracyjnego Dachau,i wspominał jak i mam udokumentowane wpisy w jego pamiętniku,że w tym obozie więzniami byli nawet niemcy
 • @dalmichal 16:15:53
  Do obozów trafiali ci których naziści uważali za wrogów, szkodników niezależnie od narodowości.
  żydów naziści uważali za szkodzących wielkiej rzeszy... i mieli na to wiele argumentów historycznych.
  Diagnoza była słuszna ale metody "terapii" były niestety zbrodnicze.

  Dzisiaj wszyscy wiemy jaką rolę pełnią żydzi na świecie... znamy diagnozę w kwestii niezliczonych zbrodni globalistów na narodach świata.
  Terapia musi być skuteczna ale nie zbrodnicza.
  Trzeba będzie hamować zwolenników rozwiązań ostatecznych... a prości ludzie gdy znajdują się u władzy mają takie tendencje na tle doznanych wcześniej krzywd.

  Trudno będzie powstrzymać emocje gnojonych przez dziesięciolecia narodów na świecie... ale trzeba to zrobić.
  Warto mieć czyste "ręce"... i rozwiązany problem.

  Na wzajemność ze strony żydów nie należy liczyć...dowodzi tego cała litania ich bezwzględnych zbrodni dokonanych na narodach świata, najczęściej cudzymi rękoma takimi jak NATO , USA, Arabia Saudyjska, islamiści, Banderowcy...i wielu wasalów żydowskich w tym Polski (Grom, "misjonarze i inne służby a teraz chyba "polskie" F16 w Izraelu).
 • @Oscar 13:21:43
  O bazie danych firm o której pisałem aspekty techniczne:
  Każda powinna dostarczyć pełną piramidę swojej własności.
  Każda piramida powinna się kończyć osobami fizycznymi lub Państwami.
  "Właściciele " w postaci firm nie są końcowi.

  Firmy które nie potrafią udokumentować struktury własności swoich "właścicieli" instytucjonalnych nie powinna mieć pozwolenia na działalność gospodarczą na terenie Polski (i gdziekolwiek).
  Taka firma nie jest przejrzysta , transparentna w zakresie własnościowym a więc w zakresie realizowanej polityki oraz legalności działania.
  Firmy nietransparentne w sensie własności mogą mieć nielegalnych, przestępczych właścicieli...(mafie, pralnie pieniędzy, obce wywiady...sekty..)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej